FLAMINGO'S FAALDE TEGEN - zonder aanwinst Smeets en slecht voorbereid- DEBUTANT ROTTERDAM-ZUID •t r Olympische oefencampagne afgesloten met doelcijfers 99-3 Nederlands hockeyteam versloeg België 2 keer Sterk Niloc bleef door zege op Zeeburg ongeslagen op kop BMHC UITGESCHAKELD Damesteam HBS maakte goed debuut in eerste klas NL DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS Lions versterkt met Kroder en Bogaard: 119-24-zege Kraan hield zeiltitel Yenneker scoorde weer driemaal voor VVRA Prestigeduel Batavieren Sijbrands won weer twee keer Supertijd van Amerihaansen op 4 x 100 in wisselslag Zesdaagse Londen voor Post-Sercu 15 MAANDAG 16 SEPTEMBER 1968 MIDDELZWARE SHAG PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT 1.25 tnnjTumnnnnnnnimmmmmw ,.nr.r rmmmmmmmmmmmmmrnmmimnnnnmmmmmmmmmmmmmmmmmtmnnnmmmmmmmtm (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM De eerste conipe- titiedag in het nieuwe basketbalsei zoen heeft al direct een daverende verrassing opgeleverd. In de heren eredivisie moest de landskampioen het opnemen tegen het pas gepromoveer de Rotterdam-Zuid. Wat niemand voor mogelijk had gehouden, gebeur de in de Kennemersporthal in Haar lem. Het slecht gedisponeerde Fla mingo's. dat door allerlei oorzaken nog lang geen eenheid vormde, leed een verdiende nederlaag tegen de fris en frank spelende debutanten, 5261. In de dameseredivisie behaalden de Haarlemse ploegen White Stars en HOC allebei een overwinning. Het pas gepromoveerde Haarlem Cardi nals, versloeg alle pessimistische voor spellingen ten spijt, oud-eredivisie- ploeg US met: 6157. daarna weer naar 42-47 wist weg te lopen, was Flamingo's een geslagen ploeg en gingen de punten met 52-61 verdiend naar de Maasstad. Voor Flamingo's scoor- -5. Voor Rotterdam-Zuid: H. Harrewijn: -8; R. Harrewijn: 12-0; Welch: 4-8 en Groot: 4-8. De wedstrijd SVEWilskracht heeft een zeer sensationeel scoreverloop gehad. Ter wijl de ruststand nog in het voordeel van Wilskracht uitviel (32-35) werd de eind stand 70-63 bereikt via 36-46, 48-48 en zelfs drie minuten voor tijd was de stand nog gelijk' 62-62. Zeer eenzijdig verliepen de duels tussen Blue Stars en Herly èn Land- lust en Suvriki. Blue Stars kreeg volop de gelegenheid tot scoren en kwam als eerste ploeg in het seizoen boven de honderd pun ten (102-44), de andere winnaar Landlust had al even weinig moeite met Suvriki, dat weinig (49) kon stellen tegenover het geweld van Landlust (84). De debutant Agon heeft zijn eerste wed strijd in de eredivisie verloren, na gedu rende de eerste helft uitstekend verweer geboden te hebben. De ruststand was 39-31. De „man-to-man" van Punch bleek in de tweede helft de doorslag te geven. Nog niemand van Agon kwam in de dubbele Flamingo's vierde zijn terugkeer in de Kennemersporthal niet op een manier zo als men zich dat graag gewenst had. Door plaatsing van een fraaie demontabe le, verrijdbare tribune was tegemoet ge komen aan het verlangen van Flamingo's het publiek meer accomodatie te kunnen bieden. Het bieden van een zege aan dat zelfde publiek was er deze keer nog niet bij. Rotterdam-Zuid toonde zich van meet af aan "weinig geïmponeerd door de re putatie van de tegenstander en nam zelfs Een aanval van Flamingo's op de basket van Rotterdam-Zuid wordt afgeslagen. het initiatief en een 4-8 voorsprong, waar bij zich direct de Surinamer Welch als playmaker onderscheidde. Flamingo' slaagde erin, zij het moeizaam terug te komen en een voorsprong van 16-14 en 21-18 te verkrijgen. Het werd echter spoe dig duidelijk dat Flamingo's in deze vorm, niet in staat zou zijn het seizoen met een zege te beginnen. Erik Jager, na een nacht van doorwer ken, bleek bepaald niet op schot, terwijl de ter elfder ure toch van SVE overgekO' men Jimmy Myers nog wel enige tijd no dig zal hebben om zich in te spelen. Daar Smeets van DED nog steeds niet gerech tigd is voor Flamingo's uit te komen kwamen de Haarlemmers ook nog lengte te kort. Rotterdam-Zuid liet zich ook door de opgelopen achterstand niet ontmoedi gen en slaagde er in bij rust weer een voorsprong, 25-27 te hebben. De Rotter dammers leken na de hervatting de strijd snel te willen beslissen, getuige het feit dat zij snel een 27-35 voorsprong namen Dit werd Flamingo's toch te bar en onder aanvoering van Kales gingen de lands kampioenen op jacht naar de zo gewenste voorsprong. Dit leek bij de stand 42-43 te gaan lukken, maar toen Rotterdam- cijfers, bij Punch waren dat alleen Van Woerkom en Siderus. De Jong van Bona Stars maakte in de weinig opwindende wedstrijd ArgusBona Stars de meeste punten (4-13) en hielp zijn ploeg daarmee een flink eind naar de over winning. De marge van tien punten (53-63) heeft vrijwel vanaf het begin bestaan. Bij de rust was het 27-20 in het voordeel van Bona Stars. Bij de dames behaalde HOC een een voudige overwinning op het Helderse NDH. dat in geen enkele opzicht tegen de Haarlemse meisjes bleek opgewassen. Ook White Stars had het tegen Rotter dam-Zuid niet zo moeilijk. Halverwege de eerste helft leidden de sterren al met 11-2. Toen kwam ook Rotterdam-Zuid wat meer los hetgeen een 24-13 ruststand op leverde. In de eerste tien minuten van de tweede helft forceerde White Stars de definitieve beslissing, 43-20 om vervolgens met 58-25 te zegevieren. Deze zege werd praktisch zonder Biene Vonkeman be haald. Biene die als gastspeelster met AMVJ in Italië vertoefde, blesseerde daar een knie en bleek tot niet meer dan meehuppelen in staat. Voor White Stars scoorden: Betty Veenstra: 5-13 en Jenny van der Hoeden: 4-11. Spannend was het wel bij de wedstrijd in de heren eerste klasse tussen Haarlem Cardinals en U.S. Cardinals dat ook coach Dirks naar Antilopen zag vertrekken, was desondanks niet geïmponeerd door de oud-hoofdklassers. Weliswaar nam US een 8-13 voorsprong, maar de Cardinals, bij wie Ruud Mooij nu playing-coach is, kwamen fraai terug en leidden bij rust reads met 32-24. Ook de tweede helft bleef spannend, vooral toen US na 47-38 bij 57-54 weer angstig dichtbij kwam. Car dinals schakelde echter bijtijds weer op een hogere versnelling over en won met: 61-57. Voor Cardinals scoorden: Ruud Mooy en Peter van Zalm 18 en Bram Vos- se 11 punten. In de eerste bekerwedstrijden toonde vooral het Zandvoortse Lions zich met Kroder en Bogaard enorm te hebben ver strekt. Het arme KVH werd met een 119- 24 nederlaag naar Den Helder terugge stuurd. Exercitia liet zich door ETO niet verrassen en won met 24-56. Bij de dames moest Exercitia echter tegen het Leidse Bona Stars met: 20-44 het onderspit del- AALSMEER-SNEEK-MEDEMBLIK Negen van de dertien te verdelen natio nale zeiltitels zijn dit weekeinde toege kend. Een harde noord-oostelijke wind heeft de strijd om de titels op het IJs- selmeer voor Medemblik zondag onmoge lijk gemaakt, zodat bij de Sterns, Vau- riend. OK-jollen en Flying Juniors pas het volgende weekeinde de beslissing zal vallen. Een verrassing was het zeilen van de Rotterdammer Hofland, di eop 'n woe lig Sneekermeer zijn titel prolongeerde en zijn enige concurrent Bouw van Wijk duidelijk op punten versloeg. Eveneens onverwacht kwam de Pampustitel in handen van Van de Berg, die tweemaal zegevierde over het dertien man sterke veld met favoriet Besseling. Geheel vol gens plan incasseerde Kraan de landsti tel bij de Valken. De vierde titel, die te Sneek werd verzeild, bleef in Friesland. De Sneker Alberda startte in de slotrace en keerde toen naar de wal terug: zijn titel was veilig. (Van een medewerker) HAARLEM In de eerste klas van het Haarlemse zaterdagvoetbal staat SAC na een 3-2 overwinning op gastheer Halfweg ruststand 1-1 alleen aan de leiding. De naaste concurrent VVRA kwam in Be verwijk tegen het fors spelende DEM niet verder dan een 3-3 gelijkspel. Ondanks de extra bewaking nam schutter Venneker alle drie de Haarlemse doelpunten voor zijn rekening. Hillegom verloor op eigen veld met 5-1 van ODIN. Energie en Telefonia kwamen in de eerste helft niet aan scoren toe. Na de rust liepen de gasten tot 2-0 uit en daar kon de thuisclub slechts een tref fer tegenover stellen: 1-2. De stand: SAC 3-6. WRA 3-5, Telefonia 3-4, ODIN 3-4, De Kennemers 2-2, Half weg 3-2, DEM 2-1, Energie 2-0, Hillegom 3-0. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. In de dames-hoofdklas se is landskampioen Posterholt op het goede pad teruggekeerd. Het klopte Swift met 8-7, zeer ten gerieve overigens van Niloc, dat een goede vorm vertoonde te gen Zeeburg en opnieuw ongeslagen bleef. Zeeburg speelde zwak en stond bij de rust al met 3-1 achter. In de tweede helft gooi de Niloc er een schepje bovenop en door doelpunten van Netty Rooth, Adri Meyer, Carry Piller en Liesbeth Schoonlingen werd het uiteindelijk 7-2. Ria Balt en Lies v.d. Laan scoorden voor Zeeburg. Hygiëa boekte eindelijk de eerste winst. Het zeer zwakke PSV was een zeer gewil lig slachtoffer van de Haagse dames. De Eindhovense ploeg speelde erg simpel en de Hygiëa-verdediging had dan ook weinig moeite om zich staande te houden. Hennie v. d. Stelt en Tjits de Groot wa ren samen goed voor vijf doelpunten en Hygiëa won met 8-2. Velo en Walcheren deelden zusterlijk de punten, 5-5. De in zet van Velo was wat groter, terwijl Wal cheren wat beter schoot. Voor Velo scoor den Hannie van Mierlo (3x) en Tineke Vogels (2x). Een aanvallend zwakke herenploeg van Sittardia heeft de punten verdiend aan ESCA VC moeten laten. De Limburgse DEN HAAG. De Nederlandse Olym pische hockeyploeg, die zaterdag van de Batavieren won, heeft zondag op „Klein Zwitserland" in Den Haag twee oefen wedstrijden gespeeld tegen de Belgische Olympische selectie. De Nederlanders wa ren veruit superieur aan hun tegenstan ders, bij wie spil Leclerq ontbrak en bij wie alleen doelman Buisset zich onder scheidde. Onze landgenoten wonnen de eerste wedstrijd, waarin zij in de sterk ste opstelling uitkwamen, met 6-0 (rust -0) door doelpunten van Thole, Hylke- ma (2), Van Vroonhoven (2) en Fokker. De tweede westrijd, waarin Fokker en Elffers ontbraken (Weemers speelde nu spil), terwijl ook de voorhoede gewijzigd was, eindigde in een 3-1 overwinning voor DEN HAAG „Een prestige duel" noemde coach Bromberg het treffen van zaterdag op het HDM-terrein tussen het Olympisch hockeyeltal en De Batavieren Voor het front van kritische toeziende congresgangers de algemene ledenver gadering zou enkele uren later plaatsvin den moesten de aanstaande Mexicogan- gers hun keuze rechtvaardigen tegen een team van oude glorie (Fiolet, Mijnarends, Francis van 't Hooft) en degenen die af vielen, toen de Olympische selectie van 25 naar 18 man werd teruggebracht. Het Olympische team vreesde de confronta tie met deze combinatie van routine en jong talent ten onrechte. Het werd een duidelijke overwinning met 3-0 voor de roodgeiiemde pupillen van Bromberg. De nationale coach was over de uit slag echter slechts matig tevreden. De open aanvallen over de vleugelspelers De Keizer en Frans Spits hadden met de razendsnelle acties van middenvoor Hyl kema, vooral voor rust meer doelpunten moeten opleveren tegen het in snelheid te kort schietende tweetal Fiolet-Mijnarends. Oog in oog met de uitstekende doelman Veentj er verloren ze echter vaak hun zelfbeheersing waarbij kwam dat rechts binnen Edo Buma na het missen van twee straf ballen nauwelijks meer in de combinatie voorkwam. Het bleef voor rust bij één doelpunt ge scoord door Jan Piet Fokker, uit een verdwaalde bal. Het duurde tot drie minu ten voor het einde eer doelman Boks het eerste schot te verwerken kreeg. Het was toen intussen 3-0 door een tikje waarmee Van Vroonhoven die een rush van Hylke- ma afrondde en een schot uit een moei lijke hoek van Frans Spits. LIVORNO. In de vijfde en zesde ron de die zondag werden gespeeld in het toernooi om het Europees damkampioen schap heeft Ton Sybrands twee overwin ningen behaald. De winnaar van het vori ge toernooi om de Europese beker ver sloeg zondagmorgen de Fransman Bajolle en schoof 's middag zijn totaal opnieuw met twee punten omhoog ten koste van de Italiaan Fanelli. Met twaalf punten uit zes partijen is Sijbrands ongenaakbaar eerste, Verse tweede met negen punten uit vijf wed strijden, Okrogelnik haalde zes punten uit evenveel partijen en Van der Sluis verover de vijf punten uit vier partijen. De uitslagen van zondag: vijfde ronde Sijbrands (Ned) - Bajolle (Fr) 2-0, Van d. Sluis (Ned.)-Hisard (Fr.) 2-0, Okrogel nik (Ned) - Fanelli (It) 2-0, Verse (Fr) Agliardi (Mon) 2-0. Zesde ronde: Sijbrands - Fanelli 2-0, Va der Sluis (Ned) - Gedance (Zwits) 2-0. Okrogelnik-Virtu (It.) 2-0, Hisard-Bajolle 2-0, Agliardi - Feldl (Mon) 2-0. Nederland na een voorsprong met de rust van 2-0. Voor Nederland scoorden Buma, Hylkema en Thole. Het enige Belgische doelpunt ontstond uit een aanvechtbare strafbal en kwam van de stick van Ber nard. Over de gehele linie was de snellere Nederlandse ploeg, die een aanzienlijk betere conditie bleek te bezitten, de mer- dere van de Belgen, wier afvaardiging naar de Olympische Spelen op grond van hun matige spel en prestaties in eigen land fel is bekritiseerd. En niet ten on rechte, gezien de povere presentatie op Klein Zwitserland". Vooral in de eerste ontmoeting kregen de Belgen een harde les en zij mochten nog van geluk spre ken, dat de score niet hoger opliep. Tijdens deze wedstrijd deed zich een incident voor. Nadat scheidsrechter Lat houwers had gefloten voor een strafcor- ner en het spel dus dood was. gaf de Belg Van der Hulst middenvoor Hylkema een klap met de stick dp de borst. Coach Piet Bromberg kwam het veld in en eiste, dat de Belg het verder meespelen werd ontzegd. „Zo niet, dan haal ik het hele elf tal het veld uit", aldus een opgewonden Bromberg. Na overleg tusen de beide aanvoerders werd Van der Hulst, die la ter voor zijn impulsieve daad zijn excuses aanbood, vijf minuten naar het „straf- bankje" verwezen. De tweede wedstrijd was van minder gehalte. Niet alleen bleek het Nederland se elftal in de gewijzigde opstelling min der sterk, maar bovendien ontbrak door de geringe tegenstand de inspiratie voor een tweede demonstratie. Door deze resultaten heeft de Olym- aanvallen liepen vrijwel allemaal door het centrum en daar was weinig door- braakruimte. De Arnhemmers begrepen hun taak aanvallend beter. In Ab Veen- huizen hadden zij een goed schutter en mede dank zij hem behaalde ESCA VC de eerste winst. (9-5) Aalsmeer en Olympia speelden een slechte wedstrijd. Halverwege leidde Olympia met 7-5, maar in de tweede helft schoot Aalsmeer wat beter en kwam naast de gasten. (U-U). De Hengeloërs hadden in Meinen (5x) en Beid (4x) goe de schutters. Aalsmeerder Rinkel deed het mét zes treffers nog iets beter. De zwakke arbitrage speelde een grote rol bij het treffen tussen AHC'31 en Niloc. De thuisclub speelde in de eerste helft beter dan Niloc en dat resulteerde in een 9-5 voorsprong bij rust. Na de hervatting gaf AHC'31 de wedstrijd volkomen onnodig uit handen en Niloc profiteerde dankbaar. Vooral dank zij Keyzer, die zesmaal raak schoot, kwamen de gasten nog naast hun tegenstanders. (12-12). Bij Operatie'55 en Attila werd weinig gescoord. De Hage naars trokken met 8-7 aan het langste eind. CLORADO SPRINGS. Tijdens een trainingsstage in Colorado Springs heeft de Amerikaanse damesploeg, bestaande uit Kaye Hall (rugslag), Cathy Ball (schoolslag), Elbe Daniel (vlinderslag) en Sue Pedersen (vrije slag) het we reldrecord op de 4 x 100 meter wisselslag verbeterd. De vier meisjes maakten een tijd van 4 min. 28.1 sec. Het wereldrecord stond sinds vorig jaar juli op naam van een Amerikanse ploeg met 4.30.0. De ploeg bestond des tijds uit Kendis Moore, Cathy Ball, Ellie Daniel en Wendy Fordyce. Het is nog niet zeker of de Coloradotijd als wereld record wordt erkend, omdat wellicht het aantal tijdwaarnemers niet voldoende is geweest. Hockeycoach Piet Bromberg is woe dend op de Belg v. d. Hulst (mid den), die Hylkema met de stick be werkte. Aanvoerder Fokker wijst ook, dat de Belg maar moet ver dwijnen. pische hockeyploeg haar oefencampagne, die in augustus is begonnen, afgesloten met de doelcijfers 99-3. Dat de honderd ste „in portefeuille" bleef, kwam vooral door goalie Buisset. ADVERTENTIE (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM. BMHC heeft zijn eerste wedstrijd voor de HTCC-beker niet met succes kunnen bekronen. Wel namen de Bloemendalers door Schmeink een 1-0 voorsprong, maar daarna nam HTCC het initiatief over en ging door twee doelpun ten van Christus met een 1-2 overwinning huiswaarts. Kampong kwam zonder zijn internationals niet verder dan 2-2 tegen HDM, en ook 's-Hertogenbosch en Am sterdam deelden de winst, 1-1. In de eerste klasse bij de dames boek te HBS een 3-1 zege op Fit. BDHC bleek te zwak voor de Gooische, 1-4. Laren klop te Be Fair met 2-0 en Voordaan hield Am sterdam met 4-2 op afstand. HBS was ondanks twee invalsters ster ker dan Fit. Hanneke van den Hof open de de score uit een voorzet van Annelies Kwekkeboom, die er even later uit een strafbully 2-0 van maakte. Fit scoorde daarna tegen, maar na rust werd het nog 3-1, toen een door Joke Fuykschot geno men vrije slag via Marijke Nietzman bij Hanneke van den Hof terecht kwam, die raak schoot. BDHC was in de eerste helft iets in de meerderheid, maar ging door een nogal ongelukkig doelpunt toch met een 0-1 rusten. Na de hervatting konden de Gooi sche dames hun spel beter ontplooien en voerden de stand op tot 0-4 alvorens Marja de Waard kon tegenscoren. LONDEN Peter Post en Patrick Ser- cu hebben zaterdagavond in Londen de eerste zesdaagse van het winterseizoen gewonnen. Alleen de Westduitsers Kemper en Oldenburg eindigden in dezelfde ronde als het Nederlands-Belgische paar. Post en Sercu, die kort voor het einde nog een ronde achterstand hadden op Kemper en Oldenburg, behaalden 304 punten, de Westduitsers eindigden op 190 punten en op de tweede plaats. Derde werd het Ita liaans-Duitse koppel Beghetto-Bugdahl met een ronde achterstand en 181 pun ten.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 15