Swift-viertal KarstensZoet, Zoetemelk, Zoons clubkampioen van Nederland OLYMPIA WEER TWEEDE VIEUX B00TZ BRANDY SPECIAL L f~" JJiUi Mildenberger verloor de Europese titel aan Cooper Tweekamp Steijn-De Vries om Haarlemse schaaktitel ADO torst onverwacht een zware last ADO IS FAVORIETE PLOEG DAF33 comfort nu f.4795.- HAARLEM-NICOLS REST VAN NEDERLAND Titel voor nieuwelingen De Kampioen Boulard nam de leiderstrui over van Coulon De Krekels promoveert Fighting Mack in Amsterdam tegen Furcht Twee grote races op Duindigt Eerste winst voor Kortsjnoi Sijbrands nog steeds ongeslagen !,VuO,j DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1968 23 Tbootz iK randt!! Fp «*i VRIJDAGAVOND AANVANG 20.00 UUR LICHTWEDSTRIJD PIM MULIER-HONKBALSTADION Van Empelen (HVG) en Van de Oever (Willem II) kregen flinke straf De beste propositie onder de vijf mille (Van onze wielermedewerker) DRONTEN Op de kaarsrechte wegen van de nieuwe Flevopolder hebben de vaderlandse wielerclubs gistermiddag weer met elkaar strijd geleverd in het clubkampioenschap van Nederland. Het soepel draaiende kwartet van de „Swiftcombinatie" uit Leiden met een sterk rijdende Her ben Karstens, Bart Zoet, Joop Zoete melk en de newcomer Jan Zoons die de uit de wedstrijdsport verdwe nen prof Nol Kloosterman buiten verwachting goed verving legde voor de derde keer in successie op de fel begeerde titel beslag. En op over tuigende wijze. De vier Leidse tempo lopers joegen met een moyenne van 46,675 km over het parcours en daar kon zelfs het door zesdagen-keizer Peter Post aangevoerde „Olympia" niet tegen op. Het hoofdstedelijke team, waarvan ook Cor Schuuring, Henk Cornelisse en Mexicoganger Harry Jansen deel uitmaakten, deed er meer dan drie minuten langer over. Het kampioenschap in de B-categorie amateursging naar het team van „De Peddelaars" uit Hoogeveen met de broers Jan en Wieger Vlot, Dirk Middenveld en Arie Huizebosch. Zij hadden bijna zes mi nuten langer nodig dan Swift. Het Haar lemse De Kampioen trok zich met een vierde plaats vrij goed uit de slag. Nog beter deden de nieuwelingen van de rood witte club uit de Spaarnestad het door in de C-categorie de titel te bemachtigen, het waren Ron Bakker. Piet Neeskens, Jan Jansen en Rob Schelvis die deze tri omf verwezenlijkten. Aan de strijd in de C-categorie namen maar liefst 74 ploegen deel. De renners van „De Kampioen" bleken fel op winst belust en joegen al meteen in een hoog tempo <ïver de brede polderwegen. Voor al de iJmuidenaar Rob Schelvis bleek een meevaller in de ploeg en deed niet veel voor Ron Bakker, Piet Neeskens en Jan Jansen onder. Pas in de laatste kilome ters kreeg Schelvis een inzinking en met de finish in zicht moest zich met 3 mak kers laten gaan. In hun opmars naar de zege waren de „Kampioenen" de eerder vertrokken ploegen van UWTC, „Ulysses' en „Le Champion" voorbij gesneld. Aan de tijd van 49 minuten 18,8 seconden over de 35,8 kilometer kon geen der an dere clubs tippen. „De Zwaluwen" uit Doetinchem kwam in 49.41,1 op de twee de plaats en „Theo Middelkamp" uit Goes eindigde in 49.43,3 als derde. Een goede prestatie leverde ook „De Bollenstreek met een zevende plaats in .50.25. Het team werd gevormd door Piet Drost, Pe ter Bemelman. Red van Trigt en Peter van de Berg. Het Halfwegse „De Bataaf" reikte met 50.40,1 niet verder dan de ne gende plaats, terwijl „Kennemerland' uit Beverwijk door het „pechduiveltje" op de hielen werd gezeten. Eerst kreeg Nico Hendriks een lekke band en toen Dick Heistek. De Kennemerlanders eindigden dan ook ver in de achterhoede. Dat de algehele clubtitel naar een van de met profs versterkte A-ploegen (14) zou gaap alleen „De Rotterdamse Leeuw" deed niet mee, omdat de favorie te Tour de Francewinnaar Jan Janssen niet tijdig uit Frankrijk kon overkomen stond al bij voorbaat vast. Dat „Swift" het echter met zoveel vertoon van macht zou doen, had geen enkele insider ver wacht. Men had ditmaal ook aan „Olym pia" (Post, Schuuring, Cornelisse en Har ry Jansen), „Maastricht" (Beugels, Huub en Jan Harings en Hugens), de „Berg- klimmers" (Steevens, Wim en John Sche pers met Van der Leeuw) of DTS (Groen, Ottenbros, De Wit en Stam) goede winst kansen toegedacht. Halverwege de race hadden deze ploegen echter al 'n minuut of meer aan Karstens, Zoet, Zoetemelk en Zoons moeten prijsgeven. De vier „Swift"- EPINAL De Fransman Jean Pierre Boulard heeft woensdag de zesde etappe van de Ronde van de Toekomst, een tijd rit over 47 kilometer van Gerardmer naar Epinal, gewonnen. Boulard nam de gele trui over van de Belg Michel Coulon. De uitslag van de tijdrit: 1. Boulard (Fr) 1 uur 2 min 9 sec.; 2. Thalmann (Zwits) 1.02.22.: 3. Wilhem (Fr-o) 1.02.32.; 4. De Vlaeminck (Belg) 1.02.34.; 5. Coulon (Belg 1.03.07. Het algemeen klassement: 1. Boulard 24 u. 10 min. 13 sec.; 2. Thalmann op 8 sec.; 3. Coulon op 33 sec.; 4. Wilhem op 1 min 26 sec.; 5. Fabri (It) op 1.47. De stand in het algemeen ploegenklas- sement is: 1. Frankrijk 73 uur 10 minu ten 18 seconden.; 2. Zwitserland 73.16.53.; 3 Italië 73.17.34.; 4. België 73.18.13.; 5. Frankrijk-Oost 73.25.57. BOKSEN. Nino Benvenuti, de Italiaanse wereldkampioen in het middengewicht, heeft in Toronto in een gevecht over tien ronden op punten gewonnen van de Amerikaan Hernandez. ADVERTENTIE En schenk een glaasje vol uit die Hes. Vieux Bootz Brandy Spécial Béste "Hollandse" konjak. F 10,45 PER HELE LITER. L" SPÉCIAL i in f uw goede V keus J Gerben Karstens (links) en Joop Zoetemelk voeren het kwartet van landskampioen Swift uit Leiden aan. LONDEN De Duitse bokssport heeft in de laatste acht dagen twee slagen moe ten incasseren. Na de knock out neder laag van Lothar Stengel, die de Europese titel halfzwaargewicht vorige week dins dag aan de Deen Tommy Boggs kwijt raakte, verloor Karl Mildenberger in het Wembleystadion te Londen zijn Europese kampioenschap zwaargewicht aan de uit dager Henry Cooper. Karl Mildenberger had de titel in deze gewichtsklasse op 17 oktober 1964 tegen de Italiaan Santé Amori veroverd door knock out in de eerste ronde en de Duitser bleef nadien zesmaal uitdagers de baas. Cooper domineerde het gevecht voortdu rend. Vooral zijn linkse hoeken imponeer den. Mildenberger ging twee keer neer. De Brit stevende dan ook recht op een puntenzege af, toen de Italiaanse scheids rechter Nelso Barroveccio twee seconden voor de gongslag, die het einde van de achtste ronde zou aankondigen, ingreep en Mildenberger diskwalificeerde. De Duitser was al enkele malen berispt voor het uitdelen van kopstoten. Toen de bokser uit Kaiserslautern weer zijn toevlucht zocht tot dit ongeoorloofde middel, moest hij dit terecht bekopen met uitschakeling. Deze zege betekende een persoonlijke rijders kenden ook in de tweede koers- helft geen moment van verslapping en schroefden hun winst zelfs nog verder op. Vooral voor de „Olympianen" al ver scheidene keren tweede was het een grote desillusie. Het Beverwijkse „Ken nemerland" speelde in deze strijd geen rol van betekenis. Zij moesten het zonder de in een Belgische koers gebles seerd geraakte favoriet Jan Serpenti stel len. En dat bleek een duidelijk gemis. Ook „De Bataaf" uit Halfweg kwam in het stuk niet voor. De uitslag was: 1. „Swift" (Leiden), de 81,5 kilometer in 1.44.46,1 2. „Olympia" (A'dam) in 1.48.04,1; 3. „Maastricht" in 1.48.11,5; 4. „Bergklimmers" (Stein) in 1.48,32; 5. DTS (Zaandam) in 1.51.33,1; 6. Siebengewald in 1.51.33.8; 7. „Buitenlust' (Helmond) in 1.51.36,5; 8. „Fortuna" (Zundert) in 1.51.50; 9. „De Pedaalrid ders" (Rotterdam) in 1.53.52,5; 10. „De Adelaar" (Hilversum) in 1.54.43. „De Ba taaf" werd in 1.55.46,8 elfde en „Kenne merland" in 1.55.47,3 twaalfde. Het in de B-categorie winnende „De Peddelaars" zou met zijn tijd van 1.50.41,2 in de algehele klassering op de vijfde plaats gekomen zijn. Het Haarlem se „De Kampioen" kwam in het B-klas sement met 1 52.04,4 op de vierde plaats. Cor Baars. Roel Snijder en Ted Blom hadden het al na enkele kilometers zon der de verdere steun van Jan Aldershof moeten stellen. Hij kon het hoge begin- tempo niet de baas. Er namen 62 ploegen in de B-categorie aan de strijd deel. (Van onze cricketmedewerker) DEN HAAG. HCC De Krekels zal het komend cricketseizoen uitkomen in de eerste klasse A. Aldus heeft het bonds- bestuur van de KNCB besloten. Het Am- stelveense VRA degradeert naar de re serve eerste klasse. Dit is dus volgens de nieuwe gedragsregel van promotie en de gradatie. (Van onze schaakmeedewerker) HAARLEM. De schakers K. Steijn (VHS) en Th. de Vries (Rolland) zullen in een tweekamp uitmaken wie zich per soonlijk kampioen van Haarlem mag noe men. Winst op Van Maanen (Het Oosten) en remise met zijn clubgenoot V.d. Tak bracht Steijn in poule A definitief de eer ste plaats. De eindstand werd: Steijn 4, Vd. Tak 3V«, V.d. Enden 3, Elzerman 2, Grünfeld lVï en Van Maanen 1 punt. In de andere poule wist De Vries zijn voorlaatste partij tegen de MSD-speler Snel met winst te beëindigen maar ver rassend verlies in zijn laatste duel met zijn clubmakker Groeneweg maakte de eindzege nog onzeker. Groeneweg ontnam echter Van Driel (Het Oosten) de halve winst waardoor De Vries de finale toch nog bereikte met 314 punt. De verde re klassering luidt: Van Driel en Huyboom 3, Groeneweg 2l/a, v. d. Griendt 2, Snel 0. In de eerste klasse zijn de beste kansen aan het drietal Divendal (3*/a uit 4), Van Oppen (314 uit 4) en Kuipers (4 uit 5). Met 3 uit 3 leidt v.d. Linden in de 2e klasse vóór Strik (3 uit 4). Llurba voert met 414 uit 5 de 3e klasse aan vóór Bak ker (3 uit 3). De uitslagen zijn: Hoofdklasse A: Steijn - Van Maanen 1-0 Elzerman - Grünfeld 1-0, v. d. Enden - v. d, Tak remise, V.d. Tak - Steijn remise Grünfeld - v. d. Enden remise, Van Maanen - Elzerman remise, v. d. Tak - Grünfeld 1-0 v. d. Enden - Steijn remise. Hoofdklasse B: De Vries - Snel 1-0, Van Driel - Huyboom 1-0, V.d. Griendt - Groe neweg 1-0, Groeneweg - d. Vries 1-0, Groe neweg - Van Driel remise. le. klasse: Divendal - Van Oppen afg. ter Braake - Nederkoorn 0-1 regl., Lips Kuipers 0-1, Boersma - Kensen 1-0, Brand- sma - Haverkort remise, Haverkort - Di vendal remise, Kensen - Brandsma 0-1 Kuipers - Boersma remise, Nederkoorn - Lips 0-1 regl., Van Oppen - Ter Braake 1-0, Haverkort - Ter Braake afg. 2e klasse: Strik - Otte uitgesteld, Kuip Oudshoorn 0-1, Hopmans - Koeze 0-1, Koe- ze - v. d. Linden 0-1, Oudshoorn - Hop mans 0-1, Otte - Kuip 1-0, Panman - Strik 0-1. 3e klasse: Oudhof - Vermeer 0-1, Llurba - Simonse 1-0, Beekman - Nerman 1-0 Vermeer - Llurba remise. ADVERTENTIE triomf voor Cooper, die in 1964 de Euro pese titel door de Europese boksunie zag ontnomen, toen hij niet in staat was de kroon tegen Mildenberger te verdedigen wegens een tijdens de training opgelopen blessure. DEN HAAG Fighting Mack, de bokser die op 14 augustus in Lignano door een overwinning op de Italiaan Carmelo Bossi, Europees kampioen in het weltergewicht werd, maakt maandag 30 september zjjn debuut in een Nederlandse ring. Fighting Mack bokst de hoofdpartij van een inter nationaal prof-programma dat in de oude RAI in Amsterdam wordt gehouden. De Duitse kampioen Karl Furcht is in dit ge vecht, waar de titel niet op het spel staat, de tegenstander van Mack. De partij is af gesloten op tien ronden. Er staan verder nog drie profwedstrijden op het programma. In het middengewicht ontmoeten Joop Kruis (Amsterdam) en de Antilliaan Jack Johnson elkaar in een eli minatie-wedstrijd voor het vacante Ne derlandse kampioenschap. De winnaar komt uit tegen Michel Blinkert, die recht streeks geplaatst is. Deze partij gaat over acht ronden. Het programma wordt gecompleteerd met een partij in het zwaarweltergewicht tussen Ronald Riedwald, de Nederlandse Kampioen, en de Belg Lionel over acht ron den en het profdebuut van Nico Aloserij (Amsterdam) tegen middengewicht Chris Kok. Dit laatste gevecht gaat over zes ron den. (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG Zaterdagmiddag (2.00 uur) zijn er op de renbaan Duindigt twea grote nummers. Het zijn de ren om de Kinczem-prijs voor merries van drie jaar en ouder en de Revanche der Produkten- draverij. De winnaar van de Produkten- draverij Hoot Song start dit seizoen niet meer, waardoor de uitstekende Happy First nu beslag kan leggen op de eerste plaats. De tips: RENNEN 2. Flame Riddden-prijs: 1. Oase: 2 Indian Cress: 3. Rolanda: outsider: Three Diamonds. 5. Kinczem-prijs: 1. Just in Time S; 2. Head High: 3. Cin Cin; outsider: Lady Susie. 9. Appalachian-prijs: 1. Kokette Katinka; 2. Wilmar; 3. Moonstar; outsider: Casino Wife. DRAVERIJEN 1. Duitsland-prijs: 1. Fleetness V: 2. Esther H: 3. Faxila J; outsider: Florican Dear. 3. Oostenrijk-prijs: 1. Esmeraud; 2. Felix; 2. Enigste. 4. Spanje-prijs: 1. Grafientje; 2. Guido Six; 3. Gaai S; outsider: Greanna. 6. Italië-prijs: 1. Flicka v. d. Lente; 2. Emm® Quichotte; 3. Double's Zoon; outsider: Full- speed. 7. Revanche der Produktendraverij1. Happy First; 2. Hamran; 3. Henri Buitenzorg; outsider: Handy Mac. 8 Joegoslavië: 1. Fenno Silk; 2. Fils du Coq d'Or; 3. Edelvalk S; outsider: Dalila Regina. 10. Zwitserland-prijs1. Fury Hollandia; 2. Funny Boy; 3 Dalver L; outsider: Eraldo Con Dios. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Omdat hij in de op 25 augustus gespeelde wedstrijd voor de eerste divisie Willem II H.V.C. een te genstander in het gezicht heeft gespuwd is de H.V.C.-speler J. van Empelen voor vier wedstrijden geschorst. De Willem Il-er V.d. Oever, die in de zelfde wedstrijd een tegenstander in het gezicht heeft geslagen, werd een overeen komstige schorsing opgelegd. KIEV Viktor Kortsjnoi heeft woens dagavond in de schaaktweekamp tegen zijn landgenoot de Rus Boris Spasski zijn eerste succes geboekt. Kortsjnoi wist in Kiev de zesde partij in winst om te zet ten en hij bracht daarmee de voorsprong van Spasski terug tot 3>/a-2Vs. De partij was dinsdag afgebroken. De winnaar van de tweekamp krijgt het recht wereldkampioen Petrosjan uit te dagen. LIVORNO Ton Sjjbrands is nog steèds ongeslagen in 't toernooi om het Europees damkampioenschap in Livorno. Woens dag zegevierde de Nederlandse kampioen over de Zwitser Gedance. De uitslagen van de woensdag gespeelde elfde en twaalfde ronde luiden, elfde ronde: Virtu (It.)Van der Sluis (Ned.) 0-2, Agli- ardi (Mon.)Fanelli (It.) 0-2, Gedance (Zwi.)Okrogelnik (Ned.) 0-2, Simonelli (It.)Feldl (Oost.) 2-0, Kleinmann (Belg.) Verse (Fr.) 1-1. Twaalfde ronde: Van der SluisVerse 2-0, FeldlKleinmann 0-2, Okrogelnik Simonelli 2-0, SijbrandsGedance 2-0, Vir tuAgliardi 2-0, Bajolle (Fr.)Fanelli 1-1. De stand na twaalf ronden is: 1. Sij brands 18 uit 9, 2. v. d. Sluis 17-10, 3. Ok rogelnik 15-10, 4. Verse 14-9. VOETBAL. In een wedstrijd voor de eerste divisie van de Engelse league heeft Tottenham Hotspur in Coventry met 2-1 gewonnen van Coventry City. (Van onze verslaggevers) WENEN/DEN HAAG In zijn eerste examen op Europees beker niveau, vanavond in het Haagse Zuiderpark tegen de Oostenrijkse Grazer A.K., torst ADO een last, die het zeker niet had verwacht: het favo riet zijn in zijn eerste Europa-Cup duel. ADO mag er zich over verwon deren, maar weet heel goed, waarom het straks als gedoodverfd winnaar het veld opstapt. GAK immers toon de zich op Oostenrijks voetbal niveau een rammelende formatie, die tot op dit moment met drie schamele pun ten de laatste plaats in de vaderland se competitie maar net wist te ont lopen. ADO-trainer Ernst Happel is zeker niet blij met de image van de meerdere. „Het leidt tot onderschatting en dat is een wapen dat een moordende invloed op ons spel kan hebben. Ja, GAK verloor zondag met maar liefst 6-0 van Sportklub Wien maar ik was er bij. Ik heb de ma nier gezien, waarop die nederlaag tot stand kwam en dat was zodanig, dat ik weet, dat Graz morgen een zware tegen stander is. Mijn jongens zijn gewaar schuwd en onderschatten is er dan ook niet bij". Ernst Happel spioneerde in zijn geboor testad en constateerde er tekortkomingen bij zijn opponenten van morgen. „Natuur lijk, als je vanaf de eerste minuut met zeven tot negen man voor eigen doel hangt en dan toch nog met 6-0 verliest, dan hapert er iets. GAK startte met een consequente mandekking en een Ausput- zer, maar toen de nationale doel man Hod- schar ging blunderen, raakte de achter hoede in paniek. De mandekking werd vergeten en in een half uurtje was het ge beurd." Geroutineerd zwenkt de voetbalmees ter van het Zuiderpark naar de strijd in Den Haag. „Kijk, Hodschar had zondag een heel slechte dag, maar van een doel man van zijn klasse hoef je dat morgen echt niet weer te verwachten. En wie ver telt mij dan wanneer die enorme afweer zal zwichten". Ernst Happel bezint zich over de mid delen, waarmee straks de bevrijdende gaten in de afweer van GAK moeten wor den geslagen. „Frisch, hun Ausputzer, drijft op zijn routine als international, maar hij is niet snel, komt maar moeilijk ADVERTENTIES Stuur mij informatie over DAF33, DAF44, DAF44 Stationcar, DAF55, DAF55 Coupé, DAF55 Stationcar. (Onderstrepen wat u wenst.) Dp 699 31 Adres: Plaats: In envelopp*» zonder postzegel 2«rtden aan DAF. antwoordnummer 2000. Eindhoven. naar de linker of rechter flank om daar te assisteren. Zijn spreiding is niet groot genoeg. Toch is de verdediging rond hem geformeerd en dat betekent met een con sequente mandekking, dat wij met veel switchen in snelle open aanvallen zo snel mogelijk succes moeten zien te krijgen. Tempo, tempo, negentig minuten lang. dat zal het moeten zijn". Aanvallend mag van de Grazer AK in het Zuiderpark maar heel weinig worden verwacht. Zelfs bij een grote achterstand, zoals tegen de Sportklub Wien, handhaaf de trainer Fritz Kominek slechts twee spitsen, Kolesnik en Stering. Met hun gril lige acties beukte dit duo in Wenen toch nog paal en lat. De woorden van Kominek kregen er alleen maar meer relief door: „met dat tweetal heb ik al zo vaak succes gehad. Ze lijken door een gebrek aan man kracht ongevaarlijk, maar kunnen op eens razendsnel uitschieten." Een gevaar, dat door Ernst Happel wel degelijk wordt onderkend. „Vooral Ste ring heeft indruk op mij gemaakt. Hij is voor honderdvijftig percent agressief. Voor hem zal onze verdediging moeten waken." ADO kent de strijdwijze van zijn op- nenten. Een ADO, dat met van blessures herstellende spelers pas even voor acht uur zal worden samengesteld. Happel wikt en weegt. „Ik hoop echt, dat Mansveld weer mijn centrale verdediger kan zijn, want dan kan ik Piet de Zoete tenminste naar het middenveld halen. Hij is voor een hoog tempo daar zo enorm belang rijk". Lambert Maassen? „Is hij wel he lemaal in orde? Ik zal met hem moeten spreken. Let wel, Buzek van Sportklub Wien scoorde zondag tegen GAK drie keer met het hoofd. Hij is een meester daarin, Maassen ook. misschien is hij morgen nog niet helemaal honderd percent, maar hij is zo vreselijk veel waard". Ook het „enfant terrible" van de Zui- derparkers, rechtsback Theo van den Burch, wordt aan een beschouwing onder worpen. „Ik ben een mens. dus ik wil hem nog 'n laatste kans geven. Hij is in kracht niet veel sterker dan Van den Oever, maar hij heeft een paar extraatjes. Zijn verre ingooien bijvoorbeeld. En dan, Ko minek heeft ons in Twente aan het werk gezien. Dan is het toch prachtig opeens met drie nieuwe spelers te komen". Kominek maakt er zich misschien nau welijks zorgen om, want kort na het zwa re verlies in Wenen wist hij slechts zwak jes te verklaren: „wij zijn gebroken ADO zal altijd sterker zijn".

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 23