PvdA pleit in de Kamer voor verkeersveiligheidsdienst Motie van regeringspartijen over rij-opleiding en Man slaat zijn vrouw met een hamer dood Nederlandse ministers op de Berlijnse muur Nieuwe stemmachine zou feilloos zijn l Agenda voor Haarlem en de IJmond „S0UPUNG" Drs. Van Thijn: „Veiligheid van het verkeer is te koop" Samenvoeging van aantal gemeenten in Noord-Holland Prinses Margriet naar Canada D'66: „Waar bleef wetsontwerp?" BEZOEK AAN WEST-DUITSLAND Koude nacht J „Van Ouds 't Roomhuys" Bontmodehuis DICK BARTELS GROTE SORTERING BONTMANTELS DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1968 2 V eiligheidsplan Rijscholen Cynisch sommetje Mentaliteit r erantwoordingsplicht burgemeesters MOLENDIJK Op de muur 3 2 •I; 4; 7: bontstola's, bonthoeden, bont creaties WAGENWEG 126 ROOD HAARLEM - TEL. 14360. daarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk tit if S 1 ï-8 11 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Partij van de Ar beid wil, dat er een verkeersveiligheids dienst komt met vérstrekkende bevoegd heden. Dat heeft de socialistische afge vaardigde drs. E. van Thijn woensdag bij de behandeling van de Nota Verkeers veiligheid in de Tweede Kamer bekend gemaakt. Deze dienst zou de volgende taken moe ten hebben: 1. Het vaststellen van veiligheids normen waaraan wegen moeten vol doen; 2. Het opstellen van voorrangsschema': voor het zo spoedig mogelijk verwer ken van de gedeelten van het huidige wegennet, die het meest bij de veilig heidsnormen achterblijven; 2. Het ontwerpen van richtlijnen, waar aan stedebouwkundige ontwerpen en verkeers- en vervoersplannen uit vei ligheidsoogpunt moeten voldoen. Ook zou de verkeersveiligheidsdienst on derzoekingen moeten kunnen instellen naar ernstige verkeersongevallen en naar de oorzaken van opeenhoping van verkeersongelukken op dezelfde plaats Deze dienst zou de minister moeten kunnen vragen om uit eèn speciaal ver keersveiligheidsfonds meteen geld be schikbaar te stellen om noodzakelijke maatregelen te kunnen nemen. Volgens drs. Van Thijn zou een derge lijke instantie met de nodige snelheid moe ten kunnen werken om op korte termijn aan noodsituaties een eind te maken. Op langere termijn zou de dienst een eenheid in de verkeersveiligheid kunnen brengen De verkeersveiligheidsdienst. zoals de P.v.d.A. die voorstelt, zal zich in het be gin vooral met de wegen moeten bezig houden. Later zou ze zich ook kunnen gaan bemoeien met: alarmerings- en hulpver leningsmethoden: de veiligheid van auto's; periodieke autokeuringen; veiligheidsin specties van garages en de registratie van ongevallen. Het is niet de bedoeling dat de dienst in de plaats treedt van par ticuliere organisaties, die op het ogenblik op het terrein van de verkeersveiligheid werken. K.V.P.-woordvoerder ir. Comelissen bracht een nationaal verkeersveiligheids- ADVERTENTIE VRIJDAGTONGENDAG RESTAURANT Bloemendaalseweg 271 - Oven-een Tel. 52701 Filets de sole Picasso Gebakken tongfilets met rijst of gebakken aardappelen. Gegarneerd met ananas, banaan en gember. Sole pochè beurre fondu. Gekookte tong met gesmolten boter, gekookte aardappelen of purée en worteltjes. Sole a la Meunière. Tong in roomboter gebakken met gebakken aardappelen en gemengde salade. Deze visgerechten zijn inclusief een glas witte wijn f 9,50. Reserveer nu reeds Uw tafel Schoonheidskoninginnen. De luchthaven Schiphol beleeft zondag een schone dag: uit alle windstreken zullen 22 nationale schoonheidskoninginnen aankomen, die tezamen vanaf Schiphol 's middags in een DC-8 van Japan Air Lines naar To kio vertrekken om daar op 5 oktober deel te nemen aan het Miss Internatio nal Beauty Contest. Voor Nederland neemt deel Cecille van der Lelie. Wapendiefstal. Uit het bedrijfsmuseum van de artillerie-inrichtingen zijn een parabellum en acht pistolen ontvreemd. De politie staat voor een raadsel hoe men op het streng bewaakte terrein is binnengedrongen. Hevige brand. Bij een korte, maar hevige brand is voor meer dan 100.000,- gulden schade aangericht aan de optische slij perij van de heer D. A. Jense in Delft. Toeristische opleidingen. Indien de raad met de voorstellen van B. en W. ak koord gaat, krijgt Enschede een nieuwe scholengemeenschap en wel een voor twee toeristische opleidingen: een mid delbare opleiding voor functionarissen bij toeristische bedrijven en een middel bare opleiding voor functionarissen in de sector vrijetijdsbesteding. Tegenvaller. Bij een inbraak in de wo ning van een Hengelose weduwe is 8000 dollar gestolen. Jammer voor de dieven was dat het voornamelijk imitatiebiljet ten waren, waarmee men in Amerika kinderen blij maakt. Bij de buit waren 50 echte één-dollar-biljettten. plan te berde. Volgens dat plan zullen de volgende maatregelen dienen te worden genomen: Een drastische uitbreiding van het theo retisch verkeersonderwijs bij het lager en het voortgezet onderwijs en daarnaast praktische verkeerslessen op middelbare scholen; Een beter propaganda en voorlichting, Een betere internationale samenwer king inzake voorschriften en maatrege len; Een grotere invloed van het parlement op de veiligheidsmaatregelen ten behoeve van de wegen; Afschaffing van driestrookswegen; Het onderhoud van wegen zou zoveel mogelijk 's nachts moeten gebeuren om het verkeer zo min mogelijk te hindererv Verder pleitte de heer Cornelissen voor een bestudering van de mogelijkheden van de invoering van een bestel, waarbij het verkeer van links voorrang krijgt en het effect van het verplicht stellen van bij voorbeeld gele mutsen voor de leerlingen van kleuterscholen. Ir. Cornelissen wil voorts maatregelen om de rijopleiding te verbeteren. Hij dien de daartoe, namens de regeringspartijen, een motie in. Dr. ir. A. P. Oele, die ook het woord voerde voor de P.v.d.A., wilde ten aan zien van de rij-opleiding veel verder gaan. Hij zei het antwoord van de minister ten aanzien van de motie van de regerings partijen te willen afwachten, maar voeg de er meteen aan toe dat zijn frac tie een initiatiefwet overweegt als de mi nister zijn ongerustheid niet zou wegne men. Woordvoerders van K.V.P., C.H.Ü., A.R.P.. V.V.D., S.G.P. en D'66 betuigden in grote lijnen hun instemming met het beleid, zoals dat in de Nota Verkeersvei ligheid wordt uitgestippeld. Alleen de socialisten waren duidelijk (Van onze correspondent) DEN HAAG In het nieuwe zittings jaar van de Staten-Generaal kan de wet telijke procedure worden voltooid be treffende de samenvoeging van de Noord- Hollandse gemeenten Barsingerhorn en Wieringerwaard, van Graft en De Rijp, /an Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp en Winkel, van Oosthuizen, Kwadijk, Mid- delie en Warder, van Oterleek, Schermer- horn en Zuid- en Noord-Schermer en van Venhuizen, Wijdenes en Schellinkhout. Dit deelt minister Beernink mee in de toelichting op de begroting van Binnen landse Zaken voor 1969. DEN HAAG Prinses Margriet en de heer Van Vollenhoven zijn woensdag voor een bezoek van drie weken naar Canada vertrokken. Deze reis is het huwelijksge schenk van de Canadian Pacific Airlines ontevreden. Drs. Van Thijn wees erop, dat de nota duidelijk aangeeft waar het gevaar in het verkeer het grootst is (bij voorbeeld op gemeentelijke en provinci ale wegen, op voetgangersoversteekplaat sen en op gelijkvloerse kruisingen). „De regering weet wat er gedaan moet wor den", zo riep hij uit, „we kunnen het cy nische rekensommetje maken wat het voorkomen van een verkeersdode kost, maar de minister biedt geen enkel per spectief. Tastbare maatregelen ontbreken". Hij trok fel van leer tegen de verbrok keling bij het beheer van de wegen: 800 instanties gaan erover. „Van de realise ring van de Nota Verkeersveiligheid kan geen spaan terecht komen zonder een drastische reorganisatie van het wegbe- heer", aldus de heer Van Thijn. „Verkeersveiligheid is te koop," zo hield de regering voor, „maar waar ze gekocht kan worden b(j gemeenten, provincies, waterschappen enzovoort daar ont breekt het geld." Mevrouw Van Someren-Downer (V.V.D.) was de enige die reageerde op de socia listische plannen. Zij vond ze te eenzijdig. „Ze zijn te veel gericht op de techniek." zo zei ze, „en hebben te weinig aandacht voor verbetering van de mentaliteit van de weggebruiker." Ze voegde er aan toe dat daarover wel liswaar nog te weinig bekend is, maar dat dat hooguit bewees dat drs. Van Thijn wat voorbarig is met zijn plannen. Overigens had mevrouw Van Someren dezelfde bezwaren tegen de Nota Verkeers veiligheid. Ook de bewindslieden hield zij daarom voor: „vergeet toch vooral de mens niet." De ministers Bakker (Verkeer en Wa terstaat) en Polak (Justitie) zouden van daag antwoorden. DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid Mej. mr. A. M. Goudsmit (D'66) heeft de minister van Binnenlandse Zaken ge vraagd of hij „bereid en in staat is" thans een datum in de zeer nabije toekomst te noemen waarop een wetsontwerp om trent de verantwoordingsplicht van bur gemeesters „beslist" zal zijn ingediend. De gang van zaken tot nu toe heeft het vertrouwen van de leden van het parle ment „en daardoor van degenen die zij vertegenwoordigen" in de toezegging van de regering niet bevorderd, aldus mej. Goudsmit. Zij vraagt de minister uit te leggen hoe het komt dat het ontwerp het afgelopen parlementaire jaar niet is in gediend. Zij herinnert aan de toezeggin gen, dat het ontwerp afgelopen zittings jaar de Kamer zou bereiken en aan de mededeling op 27 juni „dat het wetsont werp het departement heeft verlaten". (Van onze correspondent) BOORSEM In een vlaag van razer nij heeft de 37-jarige Guillaume R. uit Kotem (geineente Boorsem in de Belgi sche Maasvallei) zijn vrouw met een ha mer doodgeslagen. Zonder verder naar zijn slachtoffer om te zien is hij even la ter met zijn twee kinderen naar zijn broer getrokken, die in Houthalen bij de politie is. De rijkswachter leverde zijn broer bi; de gerechtelijke politie in Hasselt af en trok zelf naar Kotem om te zien wat er van het verwarde verhaal van zijn broer waar was. Hij vond in de woning inder daad het deerlijk verminkte lijk van zijn schoonzuster Lousia R.-B. (33jaar). zij was door meerdere slagen met een hamer om het leven gebracht. Guillaume stond goed aangeschreven in het dorp vlak langs de Maas, maar een anderhalf jaar durende werkloosheid was hem niet in de kleren gaan zitten. Nog maar pas geleden was hij voor zenuwr stoornissen in het ziekenhuis in Hasselt verpleegd. Aanleiding tot de tragedie was een hooglopende twist tussen man en vrouw over de vraag wie er aan de beurt was om de was te doen. Guillaume R. wond zich daarbij zo op dat hij in dolle razer nij op zijn vrouw insloeg. WEST-BERLIJN. „Ik ben buitenge woon verheugd in uw mooie, doch helaas verdeelde stad te komen, niet alleen we gens de Nederlandse tentoonstelling, maar ook gezien de betekenis van Berlijn in Europa is dit bezoek van belang. In Ne derland is men er zich van bewust, dat uw vrijheidslievende bevolking een bol werk van democratie is. Ons bezoek wil dit standpunt onderstrepen." Dit zei minister-president De Jong, toen hij tezamen met minister Luns gisteren in West-Berlijn aankwam, tot burgemees ter Klaus Schütz van West-Berlijn. 's Mor gens waren de Nederlandse bewindslieden op het vliegveld van Bonn gearriveerd, waar bondskanselier Kiesinger en minis ter Brandt van Buitenlandse Zaken ter begroeting aanwezig waren. De bondskan- ADVERTENTIE 'N GOED HOUDBAAR PERMANENT SALON Santpoorterplein 1 - Telefoon 60643 selier wees op de verbondenheid van bei de volken in goede en minder goede tij den. „Voor de hoogste zaken, vrijheid en vrede, staan Nederland en Duitsland schouder aan schouder", zei hij. In Berlijn verklaarde premier De Jong, dat zijn bezoek de verbondenheid van beide NAVO-landen onderstreepte. Ook de Nederlandse cultuurweken in Berlijn moesten in dit verband worden gezien. Minister-president De Jong en minister Luns brachten in de middag een bezoek aan een uitzichttoren op de muur, welke Berlijn in tweeën deelt. De toren geeft uitzicht op de verlaten Potzdammerplatz, eens het hart van Berlijn. In het historische slot Charlottenburg opende premier De Jong de tentoonstel- ling „Kunsthandwerk uit de Nederlandse bloeitijd", onderdeel van de Nederlandse cultuurweken. Tinnen en zilveren voor werpen, aardewerk, schilderijen en staal tjes van weefkunst uit de zeventiende eeuw zijn er bijeengebracht. Na een bezoek aan de voormalige ge vangenis Plötzensee, gingen de ministers naar de nationale galerij, waar een expo sitie van werken van Piet Mondriaan wordt gehouden. Daarna keerden de Ne derlandse ministers terug naar Bonn, waar zij vandaag hun bezoek met politie ke besprekingen afsluiten. mm. DEN HAAG. Er wordt een nieuwe poging gedaan om de Nederlandse kiezer machinaal zijn politieke keuze te laten doen. In samenwerking met TNO, de Kiesraad en de N.V. appara- tenfabriek NED AP in Groenlo heeft de N.V. Samson in Alphen aan de Rijn een stemapparaat ontwikkeld, dat vrij wel onfeilbaar heet te zijn. In Den Haag is het apparaat giste ren voor het eerst vertoond. Volgen de week zal het op de Efficiencybeurs in de Rai te zien zijn en in het na jaar zal het NIPO bij een politieke peiling van de machines gebruik ma ken. Het toestel is eenvoudiger dan de stemmachines, die tot nog toe zijn ge probeerd. De kiezer hoeft maar twee dingen te doen: de knop in te drukken voor de naam van de kandidaat van zijn keuze en een andere knop in te drukken om zijn stem tot gelding te brengen. Volgens de heer H. Plomp, hoofd instrumenten TNO, die het prototype ontwierp, is de machine volledig be trouwbaar en is knoeierij uitgesloten. Als enige mogelijkheid om de nieuwe registrator van de politieke volkswil in het ongerede te brengen ziet hij „een klap met een voorhamer". De uitslagen zijn onmiddellijk af te lezen, zowel per lijst als per kandidaat Het mechanisme van de machine is voldoende rekbaar om aangepast te kunnen worden aan veranderingen van het kiesstelsel, terwijl ook stemmingen waarbij meer dan één kandidaat ge kozen moet worden, mogelijk zijn. Ook aan verdere politieke versplin tering kan het toestel worden aange past. Er is ruimte in het mechanisme voor 20 partijen, die elk 30 afgevaar digden willen. Er zal per stembureau hooguit één machine nodig zijn. Hier en daar zul len zelfs kleinere stembureaus kunnen worden samengevoegd. Als iedereen in Nederland machi naal zou stemmen, zou dat betekenen dat de gemeenten ongeveer 8000 stem machines, die ongeveer 7.000,- per stuk zullen kosten, zouden moeten aan schaffen. ^"^^WWVVWWWVWWUVWVtfVVMVVWvvuyvyyyy^y! ADVERTENTIE SPECIAALZAAK IN PELTERIJEN GESLOTEN HUIS OP 1STE ETAGE SCHOUWBURG Stadsschouwburg. (Wilsonsplein) don derdag 20.15 u.: Haagse Comedie: Met trommels en trompetten. Gebouw St. Bavo, (Smedestraat) vrij dag 20.30 u.: Cabaret „Haarloheim". MUZIEK Concertgebouw, (L. Begijnestraat) vrij dag 20 u.: Modern Orgelconcert. (Cultu rele Manifestatie). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Hoe versier ik zo'n meisje", 18 j. Frans Hals, „Een dokter vertelt", 18 j. Vrijdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Su perman en Vampiervrouwen", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Coplan FX-18 Opnieuw in Actie", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Met de pil méér mans", 14 j. Vrijdag nachtvoorstel ling 23.30 u.: „Dracula, Prins der duister nis", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Zorg dat je d'r uit komt", a.l. Zaterdag, zondag en woens dag 14.30 u.: „We zien ze rennen", a.l. Rembrandt. 14, 19 en 21.15 u.: „Daar komen de Russen", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Sexy gang", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het won der van de liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy." Bisschoppelijk Museum Jansstraat 79): Permanente expostie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Zomer - tentoonstelling „Langs de waterkant". Tekeningen van de 17de-eeuwse Holland se kunstenaars. Bovendien permanente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve op maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 uur. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. Zaterdag van 9 tot 18 uur. DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Damstraat-Spaar- ne) vrijdag 20 u.: Cobi Schreijer (Cultu rele Manifestatie). Koudenhornkazerne, (Kamer 5) vrij dag 20 u.: Haarlemse Jazz Club. Gemeente Bloemendaal. donderdag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering. Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 tot 02.00 uur. Treslong (Hillegom), Diner Dansant, dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest The Veneto's met Internationaal artiestenprogramma. Hotel Esplanada (Zandvoort), dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 uur. Cabaret Dancing Caramella (Zandvoort), dagelijks 20 tot 02.00 uur: Dansen met The 5 Atomics. Strandhotel (Zandvoort), dagelijks dansen. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, pony manege, spoortrein etc. dagelijks. DONDERDAG 19 SEPTEMBER City Theater, 20 u.: „Vera van de rosse buurt". VRIJDAG 20 SEPTEMBER City Theater, 20 u.: „Ontsnapping op de Filippijnen". Stadsschouwburg, 20 u.: „The profes sionals". Groot vuurwerk, om 21 uur op Sluis- eiland IJmuiden bij gelegenheid Hoog ovenjubileum. Felison, Heidestraat 45. IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie schilderijen en teke ningen van Haije Gemser, De tentoon stelling duurt tot en met 6 oktober. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 19 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Su peragent Mark Donen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De stille wreker". Galerie Boumans, Breestraat 122, 20 u.: opening expositie Aart Ros en modeshow. Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck", Velserweg 2. Geopend van 19.30- 21.30 u.; voor groepen op aanvraag. VRIJDAG 20 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Su peragent Mark Donen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De stille wreker". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie schilderijen en tekeningen van Aart Ros: geopend van 9-18 u. Het K.N.M.I. deelt mee: Een lagedrukgebied, dat enkele dagen achtereen in onze omgeving vrij veel be wolking en af en toe regen bracht, is naar de Oostzee weggetrokken en is daarbij zo snel opgevuld, dat ze vrijwel alle ac tiviteit heeft verloren. Tegelijkertijd breidde een rug van hoge luchtdruk zich over de Noordzee oost waarts uit en veroorzaakte een belang rijke weersverbetering. Deze rug van ho ge luchtdruk trekt het komende etmaal vergezeld van flinke opklaringen oost waarts over ons land. Bij weinig wind wordt hierbij een koude nacht verwacht met plaatselijk vorming van mist, die mor gen in de loop van de ochtend vrijwel overal weer zal oplossen. Inmiddels trekt een depressie, die na bij de Azoren is ontstaan in noordooste lijke richting naar de omgeving van Ier land. De fronten ervan zullen morgen langzaam over de Britse eilanden oost waarts opdringen. Hierbij gaat de wind bij ons iets uit zuidelijke richting toene men, terwijl later op de dag ook wat meer bewolking wordt verwacht. WmtRAPPORTEN Maximum en minimum n? temperaturen ra 4) 3 binnen- en buitenland BS V a# c5 Amsterdam mist w.st. 16 10 3 De Bilt zw. bew. w.st. 14 9 1 Deelen half bew. w.st. 13 7 0.6 Eelde regenbui wzw 16 7 0.1 Eindhoven mist w.st. 17 6 0.2 Den Helder licht bew. w.st. 16 9 0.1 Twente mist w.st. 13 6 5 Vlissingen half bew. w.st. 16 12 0 Ypenburg mist w.st. 15 8 0 Z.-Limburg regen n 15 11 1 Aberdeen onbew. n 13 4 0 Athene onbew. w.st. 30 21 0 Barcelona licht bew. n 24 13 0 Belgrado niet ontvangen Berlijn half bew. nnw 17 11 1 Bordeaux mist ZO 18 9 1 Brussel niet ontvangen Frankfort mist w.st. 17 8 0 Genève half bew. w.st. 19 7 0 Grenoble ónbew. w.st. 19 6 0 Helsinki zw. bew. wnw 10 -1 0 Innsbruck geh. bew. w 15 10 2 Kopenhagen licht bew OZO 17 10 0 Lissabon half bew. wzw 22 17 8 0 Locarno zw. bew. w.st. 21 0 Londen mist no 18 8 0 Luxemburg mist w.st. 16 10 0.2 Madrid half bew. w.st. 21 10 0 Malaga onbew. nw 26 15 0 Mallorca onbew. w.st. 24 12 0 Munchen regen wzw 14 10 11 Nice licht bew. n 22 14 0 Oslo geh. bew. n 14 8 0 Parijs mist w.st. 19 10 0 Rome onbew. w st. 23 11 0.2 ^to^kholm zw. bew. w.st. 13 -0 0 Wenen zw. bew wnw 18 13 0 Zurich zw. bew. no 18 11 7 VRIJDAG ZO SEPTEMBER Zon op 6.23 uur; onder 18.43 uur. Maan op 3.24 uur; onder 18.19 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan Eerste kwartier 22 september 12.08 uur. 29 september 6.07 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN DONDERDAG 19 SEPTEMBER Hoog watei 1.27 uur en 13.58 uur. Laag water 9.22 uur en 21.45 uur. VRIJDAG 20 SEPTEMBER Hoog water 2.17 uur en 14.40 uur. Laag water 10.20 uur en 22.36 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort Is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2