TWEE DOELPUNTEN VAN GIESSEN ADO schiep zich pas na rust ruimte tegen Grazer AK l&Nsm Spelers van ADO waren hypernerveus Ajax heeft een grote indruk achtergelaten in Nürnberg Prijsverlaging Philips televisie De prijsverlaging gaat heden in Prijzen per 19 september 1968 Philips Nederland nv TV van OS niet in gevaar door explosie satelliet Nicols tegen rest Nederland CEBINAC VOORLOPIG GESCHORST Ceulemans en Scholte op kop in EK 71/2 PSV eist een schadevergoeding van KNVB Belg M int j ens ritwinnaar in Toekomstronde Damesteam De Spartaan kampioen VRIJDAG 2 0 SEPTEMBER 1968 25 UE F A-elf tal tegen Fransen en Zwitsers &m - f - r Per 1 januari 1969 komt door de wijziging van de omzetbelasting het speciale weeldetarief voor televisie te vervallen. Dit betekent dat de prijs van televisie toestellen, zowel voor kleur als zwart/wit, op dat moment zal kunnen worden verlaagd. Hierdoor zouden velen hun aankoop tot 1 januari 1969 terecht kunnen uitstellen. Teneinde deze stagnatie, die niet in het belang is van consument, handel en industrie, te voorkomen, is besloten deze prijsverlaging reeds heden te doen ingaan. Philips wacht dus niet tot 1 januari 1969, maar verlaagt de televisieprijzen nu. Zwart wit televisie: Tafelapparaat klein-beeld620.- Idem universeel720.- Tafelapparaat groot-beeld kunststof kast680.- houten kast770.' luxe uitvoering850.' Tafelapparaat groot-beeld universeel kunststof kast 780/ houten kast870. luxe uitvoering980. Kleurentelevisie Tafelapparaat groot-beeld2350.- Idem universeel2500.- Consolette groot-beeld2670.- Idem universeel2825.- Console groot-beeld2775.- Idem universeel2950.- Eindhoven, 19 september 1968 Juryfout hersteld Basketbalprogramma BERN. Het Nederlandse jeugdelftal zal, om de eindronde van het UEFA-toer nooi te bereiken, Frankrijk en Zwitserland moeten uitschakelen. Bij de gisteren in Bern gehouden loting bleek dat acht lan den zeker zijn van een plaats In de eind ronde. die van 17 tot 29 mei 1969 in Leip zig wordt gehouden, terwijl zeventien lan den kwalificatiewedstrijden moeten spelen voor de overige acht plaatsen. De kwali ficatiewedstrijden bestaan uit een thuis- en een uitwedstrijd. De landen die zich direct plaatsten zijn: Turkije, Roemenië, Spanje, Malta, Oostenrijk, Polen, Tsje- choslowakije (titelverdediger) en Oost- Duitsland. (Van onze speciale verslaggever) (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Lang hebben de 20.000 toeschouwers in het Haagse Zuiderpark moeten wachten op de doelpunten. Maar toen ze kwamen vielen ze snel en op ver rassende wijze. Er waren maar enkele tientallen seconden van de veertigste mi nuut nodig om de stand van 0-0 op 1-1 te brengen. In welgeteld twaalf uitermate produktieve minuten verwierf ADO zich voorts na de rust een voortreffelijke uit gangspositie in de eerste ronde van de Europa Cup II tegen het uiterst felle, maar tevens zeer matige Grazer AK. Schoen maker, Aarts en Giessen gaven toen de wedstrijd een geheel ander aanzien. Schijnbaar moeiteloos voerden zij de stand op tot 4-1. Met een voorsprong van drie treffers zal de Nederlandse beker houder dus over twee weken naar Oosten rijk reizen, iets waaraan trainer Ernst Happel in de rust van dit prestige-duel voor hem niet heeft durven denken. Het was een alleszins verdiende zege. die wellicht iets hoger is uitgevallen dan de krachtsverhoudingen op het veld aanga ven. Voor de rust had het er alle schijn van dat in dit eerste Europacup duel in Den Haag de doelpunten schaars zouden zijn. GAK verdedigde vaak met negen man en had dan Walter Koleznik een zaam in de eerste linie. ADO zag lange tijd geen kans die stugge, maar niet im ponerende Oostenrijkse verdedigingslinie te doorbreken. Daarbij begingen de Ne derlanders de grote fout het te veel in de breedte te zoeken in plaats van met snelle acties de gasten te verrassen. De Oostenrijkers kregen daardoor de gelegen heid zich steeds dichter samen te trek ken, waardoor de Nederlandse combina ties wel moesten mislukken. Het was een hard duel. Waar kunde ontbrak trachtten de Oostenrijkers met geweld een oplossing t,e forceren. Zekei tegen een ploeg als ADO, die het lijf-aan- lijf-gevecht niet schuwt, is dat een gevaar lijke tactiek, vooral als de scheidsrech ter Antoine Queudeville heet en mogelijk in Luxemburg tot grote hoogte kan rijzen, doch ten onder gaat in de hitte van de strijd van een Europa cup-duel. Ook als de Europa cup II van de bekerhouders inzet van het gevecht is. Grote vreugde ontstond er in de gele deren van GAK zondag in de nationale competitie met 6-0 verslagen toen Er win Hohenwarter in de 40e minuut een snelle actie afrondde met een treffer. Hel onmogelijke scheen te gaan gebeuren Favoriet ADO zou in eigen huis grote moeite krijgen om niet tegen de elf uit Graz ten onder te gaan. Nog geen halve minuut later konden de ontstelde toeschou wers met wat meer vertrouwen de toe komst tegemoet zien. Dat dankten 'ze aan g 'A van de Nürnberger defensie ondermijnde. Sportredacteur Wolfgang Hahl zegt voorts: NÜRNBERG Ofschoon de Duitse „Ajax is een knap en sterk spelend elf sportpers vol bewondering is over de aj dat over een goede defensie en voor- „wederopstanding" van de FC Nürnberg, I ireffelijke spitsspelers beschikt". Tevens wordt niet aangenomen dat de Duitse concludeert hij: „Beer is geen Cebinac' landskampioenen de eerste ronde van de De conclusie van „Bild" is al niet an- Europa-cup zullen overleven. Ajax heeft ders: „Het ziet er slecht uit voor „Der een grootse indruk achtergelaten en wordt Klub" Gememoreerd wordt dat Ajax met de thuiswedstrijd voor de boeg ho- thuis in een Europacup-toernooi nog nooit ger aangeslagen. Bij Ajax wordt vooral heeft verloren. Toch heeft het Duitse elf- het spil van Cruvff geroemd. tal voldaan, zegt Bild. „Er was weer I sprake van een echte xampioensploeg' De „Nürnberger Zeitung": „Der Klub Qok hier wor(jt Cruyff geroemd: „Hij liet heeft geen kans meer. De 1-1 uitslag is Ludwig Müller vaak zijn hielen bewonde- een te grote handicap. Slechts in de eer- ren» gi](j js voorts het enige dagblad dat ste helft was Nürnberg groots, toen wa- £ebinac aanraadt de stad maar snel te ren er kansen om te winnen, maar Ajax veriaten. vertraagde het spel voortreffelijk. Tech nisch was de ploeg beter. He1 was jam mer dat enkele „Klub-spelers" het harde verdedigingsspel van de Amsterdammers met gelijke munt betaalden. Dat ging ten koste van het spel. Overigens was het niet verwonderlijk dat Ajax overeind bleef De Nederlanders zijn enorm ervaren en be schikken over een verstandig elftal. Toch Piet Giessen steekt juichend de armen omhoog na zijn eerste doel punt. (Van een onzer verslaggevers) Populaire aanvoerder Harry Heijnen I tenslotte. „Die gelijkmaker in dezelfde DEN HAAG. Geen vreugdetonelen, rninuut was beslissend. Stel eens, dat we wel diepe voldoening in het ADO-kamp. met een achterstand hadden moeten gaan Ernst Happel paradeerde trots temidden rpsten. Nee, nu naar Oostenrijk. Daar van zijn gelukkige manschappen. „Ik heb moeten ze naar voren, krijgen wij de gelijk gekregen. Onze conditie was vijftig j ruimte. Dat is toch gebakken" percent beter dan die van Graz. Dat heefl de doorslag gegeven. Kijk naar Ausput- zer Frisch. De ruimte die hij kon bespe len werd steeds kleiner. Dat gaf de ope ningen die wij nodig hadden". Gaten in de Oostenrijkse afweer, die zijn selectie de eerste vijfenveertig minu ten zo beangstigend ontbeerde. „Ze wa ren op van de zenuwen. Van enige op bouw was geen sprake. Voortdurend die bal met lange trappen hoog door het mid den. Dat mag toch gewoon niet. Een pass I mag pas worden gegeven als er goed is opgebouwd en in de voorste lijn positie I is gezocht. Dat viel me erg tegen, maar ja, na het tweede doelpunt liep het met een goed. ADO werd eigenlijk pas ADO in de eerste 25 minuten na rust". De Haagse formatie vond pas na de her vatting het vertrouwen, waarnaar het zo lang had gezocht. Toen ook pas schilderde ADO de patronen, die de elf van G-VK verblindde. Composities, waarin de terug gekeerde Piet Giessen een bewonderens waardig aandeel had. Happelt „Hij is I me erg meegevallen. Dat doet me echt plezier". Voldoening, waarvoor ook de voor erkenning strijdende Theo van den Burch in aanmerking komt? „Theo was zeer nerveus. Hij is een goede back, maar vandaag was het niet allemaal even best". Theo van den Burch zelf: „Ja, in het begin was ik erg zenuwachtig. We von den de openingen niet. Daarom speelde ik veel hoog door het midden, wat eigen lijk een noodoplossing is. Gelukkig, dat wij na de rust doordrukten. Ik heb toen ook fijner gespeeld". De gelukkigste man in het Zuiderpark I was Piet Giessen. „Ik had een goede wed strijd zo nodig. Wat denk je. In het begin van dit seizoen lukte het nog niet. Prompt daarop een paar wedstrijden waarin ik er uit werd gehaald. Dan voel je wat hoor, wetend, dat het publiek wat van je ver wacht. Deze wedstrijd gaf me vertrou wen en dat had ik echt wel nodig". Is Piet Giessen nu in staat dat op te bren gen, wat trainer Happel van hem ver wacht? „Het is natuurlijk nog niet hele maal in'orde, maar het komt" Piet Giessen, vervanger van de gebles seerde Lambert Maassen. Hij had het ge luk aan zijn kant toen hij met een simpel tikje de van de paal terugstotende bal achter doelman Hodschar kon plaatsen: 1-1. Trainer Fritz Kominek heeft uit dat sco reverloop de conclusie getrokken dat er wellicht toch meer mogelijkheden voor zijn ploeg waren dan hij aanvankelijk meende. Na rust speelde Grazer AK tenminste aanmerkelijk minder verdedigend. Juist daardoor kreeg ADO de kans openingen te vinden. In hoog tempo vielen toen de treffers. HILVERSUM Naar aanleding van het mislukken van de lancering van satel liet „Intelsat III" deelt de Europese radio unie mede dat de consequenties hiervan voor de radio- en televisieuit zendingen van de Olympische Spelen in Mexico van geringe betekenis zullen zijn Juist met het oog op een eventuele mis lukking had de Europese radio unie na melijk al bijtijds optie genomen op het gebruik van Nasa-satelliet ATS III. ff (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Landskampioen Haar- breken er voor „Der Klub" betere tijden iem Nicols sluit vanavond zijn succes- aan Volkert en Küppers waren groots". v0Re seizoen af met de traditionele ere- Ook de Abendzeitung gelooft niet meer wedstrijd tegen de rest van Nederland, in het bereiken van de tweede ronde. Het team van <je Rest, waarin geen Sparta- Vooral omdat de FCN „als een wereld- spelers konden worden opgesteld, omdat de kampioen heeft gespeeld" en toch niet Rotterdammers naar Engeland zijn ver verder dan 1-1 is gekomen. Cruyff wordt rokken voor een aantal wedstrijden tegen betiteld als een supervoetballer, die op Wetherfield Air Base ziet er als volgt zijn eentje systematisch het vertrouwen ur werpers: paalmah (HCK), De Brou wer (Tilburg) en Korff (PSV): achtervan gers: Blom (ABC) en K. Crouwel (OWO)J binnenvelders: Fijth (HCAW), Stroker (OVVO), Van de Dungen Grenovius - (Storks), Rasmijn (OVVO). De Jager (Storks) en Van Wijk (Ajax): de buiten- velders: Möllmann (HCK), Jelsma (Storks) en Van Breda (OVVO). De honkbalwedstrijd tussen RCH en Nep- tunus voor promotie naar de eerste klas se, die vorige week werd gestaakt, zal NEURENBERG. De Joegoslavische 1 zondag in zijn geheel worden overgespeeld vleugelspeler Zvedzan Cebinac, die de Het duel begint om half drie in het Pim wedstrijd van FC Nürnberg tegen Ajax Mulier-stadion. als toeschouwer volgde, is voorlopig ge schorst. Eind deze week of begin volgen de week zal het bestuur van FC Nürn berg een definitieve beslissing in de „zaak Cebinac" nemen. De 29-jarige Ce binac \verd maandagavond door trainer Max Merkel tijdens de training van hel veld gestuurd wegens een „te lakse hou ding". Dinsdagmiddag scheen de kwestie I bijgelegd, maar toen de Joegoslaaf woensdagmorgen merkte dat hij niet ge- mon(j Ceulemans delen na de derde ron- rehabiliteerd was verliet hij onopge- eerste piaats in het Europese kam- merkt, tien uur voor het begin an e pjoenscbap kader 71/2, dat woensdag in J ,„t>4 U /-.■» 1 r-oiY-11 nrtc L-o rv-i rv I r 1 TARRAGONA Henk Scholte en Ray- de wedstrijd het trainingskamp. ADVERTENTIE Eindhovei PSV heeft gisteravond een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Belgische Lierse SK met 3-1 gewon nen. Bij de rust leidde PSV met 2-0 door doelpunten van Willy van der Kuylen (19e en 37e minuut). Janssens scoorde na rust tegen, waarna Van der Kuylen in de 65e minuut uit een strafschop de stand op 3-1 bracht. Kort daarna verliet Van der Kuylen het veld met een enkel blessure. I De wedstrijd, die in het kader van de bevrijdingsfeesten werd gespeeld, trok slechts 2.00 toeschouwers, waarschijnlijk door de televisiewedstrijd van ADO. De Eindhovense club heeft bij de KNVB een eis tot schadevergoeding ingediend omdat de wedstrijd tijdig zou zijn aangevraagd. VERDUN. Frangois Mintjens heeft I gisteren de zevende etappe van de Toe komstronde gewonnen. De 22-jarige Belg legde de 181,5 km van Epinal naar Ver dun af in 4 uur 26 minuten en 28 se conden. Hij was de snelste uit een kop- groepje van vijf man dat een voorsprong van zeven minuten op twee renners en ze- veneneenhalve minuut op het peloton had genomen. De Fransman Jean Pierre Bou- lard behield de leiding. Bekendmaking de Spaanse stad Tarragona begon. Schol te versloeg achteenvolgens de Duitser Burgener. de Oostenrijker Scherz en de Italiaan Tomsich. Zijn hoogste serie tot nu toe maakte hij tegen Scherz: 69. Mar ty, Galvez en Scherz hebben elk 4 pun ten en Muller, Burgener en Tomsich 0. De uitslagen 2de ronde 300 16 69 210 16 53 Galvez 300 12 129 Muller 262 12 167 Ceulemans 300 9 121 41 9 41 Marty 300 14 102 Tomsich 76 14 19 Derde ronde Ceulemans 300 10 121 Muller 101 10 60 Scherz 300 11 57 Marty 182 11 93 Scholte 300 41 61 Tomsich 270 41 30 Galvez 300 11 129 Burgener 149 11 41 Universele apparaten zijn tevens geschikt voor ontvangst van Belgische programma's. (Van onze a tie tiekmede werker) LISSE Na afloop van de finale atle- I tiekcompetitie tweede klasse dames zon dag te Breda was er al sprake van ver schillen in puntentotalen tussen de offi cieel verstrekte en door ploegleiders ge opteerde cijfers. Bij verificatie van de uit slagen achteraf bleek dat de door De Spartaandames uit Lisse bereikte resul taten op verspringen op de verzamelstaat van Sprint uit Breda waren „verdwaald". Door deze onoplettendheid moet de eind uitslag worden gerectificeerd en als volgt luiden; dames: De Spartaan, Lisse met 12.616 punten: vervolgens 2 Sprint, Breda 12.606; 3 De Keien, Uden 12.089: 4 K. en K., Tilburg 11.856; 5 Celebes. Den Haag 11.358; 6 PAC Totterdam 11.315 punten. Zondag worden op het Pim Mulier-port- I park in Haarlem atletiekwedstrijden voor I senioren gehouden. (-Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM Deze week is er alleen op I vanavond in Haarlem een basketbal programma. Hierin zijn een tweetal beker- wedstrijden opgenomen, die allebei om 8.15 uur beginnen. Het zijn bij de dames: Exer- citiaRowic en bij de heren Typhoons Amst.elveen-Zapad. Het verdere program- ma luidt: 7.00 uur: dames 2B: Akrides 3ETO 2; Heren 2B: ETO 3Flamingo's 5, Haarlem Cardinals 3—HOC 3. Schoten 3White I Stars 2. 8.15 uur: Dames beker: ExercitiaRowic; Heren beker: TyphoonsAmstelveen-Za- pad. Heren 1: AntilopenWhite Stars; Heren 2A: Flamingo's 4—Schoten 2. 9.30 uur: Heren 1: EpibratosHOC, Akri- I desRacing Beverwijk; Heren 1B: Exer- I citia 2Typhoons 2; Heren 2A: Akrides 3 -Typhoons 3. VOETBAL. Het Portugese Leixoes heeft I in Oporto voor 10.000 toeschouwers gelijk- I gespeeld met 1-1 tegen Argesul Titesti j (Roemenië) in een wedstrijd uit de eer ste ronde van het loernooi om de jaar- beursstedenbeker. Bij de rust leidde Lei xoes met 1-0.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 25