HOOGOVENS NADERT LIMIET VAN DE BEREIKBARE PRODUKTIE Contact overheid ten aanzien van wegenstructuur heeft gefaald Feestrede van ir. A. Drijver JUBILEUMGESCHENK HOOGOVENPERSONEEL Meer dan een ton diapro jectoren Braderie ter ere van industrie „Behoefte aan toekomstverkenning" Gans In de vishal Feestprogramma Hoogovens Kringcompetitie zwemmen Bekend Beverwijker overleden COMMISSARIS HOOGOVENS: kom vrij kijken en vragen bij foto film Carrillonklanken over IJmuiden lS Foto Gans heeft veel met veel voordelen bijvoorbeeld VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1968 Staalfabrieken,i„de .feestelijkiVer- 200.00(1 monden Limieten - PROJECTIE-SET Kennemerlaan 5 (bij de brug) IJmuiden Telefoon 15705 (Van een onzer verslaggevers) I gelden is de keuze van de vestigings plaats aan de kust. Men kan daarvoor TTMOND Om neeen uur van- niet dankbaar genoeg zijn. Van minder UMU1NU urn negen uuls het of het bedrijf in ijmuiden morgen heeft ïr. A. Drijver, voorzit- dan in Rotterdam gevestigd was. Wa ter van de Raad van Bestuur van de re het andersom geweest, dan zou Rotter- 50-jarige naamloze vennootschap dam thans een groot staalbedrijf be- Koninklijke Nederlandse Hoogovens zitten en was het Amsterdam geweest, sierde hal van het Opleidingscentrum dustrje aan te trekken. Het voordeel van van Hoogovens zijn feestrede uitge- de kustligging berustte op het vermijden sproken Ruim 1400 personen woon- van ertsoverslagkosten van zeeschip in den deze plechtigheid bij. Onder bevonden zich de commissaris der om hetgeen overzee geëxporteerd werd koningin in de provincie Noord-Hol- direkt in zeeschepen te verladen. De be land mr. F. J. Kranenburg, burge- sparing op de ertskosten was in de 20-er mppcters van omliggende gemeenten en 30-er jaren van meer belang dan nu. meestere van omnggenae gemeemen h huidi produktieprogramma of hun plaatsvervangers, commissa- ,g aandeel van de post ertsen in de rissen en oud-bestuurders van deze kostprijs aanzienlijk minder geworden onderneming, alsmede deputaties van I WN*— - O v het personeel. Uit naam van het per soneel werd tijdens de bijeenkomst het jubileumgeschenk aangeboden. In zijn toespraak richtte mede-oprich ter ir. A. Drijver zich allereerst tot de aanwezige mede-oprichter van het concern de 80-jarige ir. A. Ingen Housz. De voor zitter van de Raad van Bestuur meende, dat de heer Ingen Housz en de overigen, die destijds aan de wieg hebben gestaan van de onderneming, nimmer hebben kun nen voorzien, dat hetgeen zij toen op be scheiden schaal begonnen, tot een der- WMMMMMMIMMMMfMM scheiden schaal begonnen, tot een der- I ™dd^]dg kostprijs 2Van Ode^eindprodukten gelijke omvang zou uitgroeien. In zijn egen 59 pr0Cent in 1929! Wanneer de on- vergelijking tussen hetgeen destijds werd I deiehanden genomen uitbreidingen in pro- gedaan en nu merkte ir Drijver "ader gereed zullen zijn; za] de ertsbe- hand m zijn 1 ede op, dat men respect boefte 6V2 miljoen ton per jaar zijn. De mag hebben voor wat er m die begin- besparing van de overslag en vrachtkos- periode ondermterstmoeiiijkeomstam tenPbetekent dan een jaarlijks voordeel digheden is tot stand gekomem Een 2Q tQt 2{j mlljoen guiden. Een flinke dmg valt daarbij in het bijzonder op. weike echter slechts een kostprijs- „dat in de worsteling om van alleen voordee] van 1y2 percent betekent. Dit maar „werkgelegenheid te komen tot chü is niet zo t dat het niet do0r een wederzijds aanvaarde^ en geappre- factoren ongedaan gemaakt zou cieerde „werkgemeenschap de persoon- kunnen worden Voor de afvoer van de lijke verhoudingen tussen degenen, die I j d kustligging nog steeds aan beide zijden de strijd voerden, zo jukten nde toXtoggJ van Bestuur van Hoogovens is echter van mening, niet meer ver-af te zijn van hetgeen in dit opzicht praktisch bereik baar geacht moet worden. Men nadert een limiet. Grote produktie-eenheden heb ben ook een nadeel. Tenzij er nieuwe produktieprocessen tot rijpheid zouden komen, doch dat is nog niet in zicht. Na gewezen te hebben op de interna tionale contacten attendeerde ir. Drijver op de relatie met de streek. Gelijk met de groei van Hoogovens hebben de woon gebieden in de IJmond en verdere omge ving zich uitgebreid. Wederzijdse afstem ming van eikaars behoeften en verlan gens is langzaam gegroeid; daarmede de verbondenheid met de streek, hetgeen tot uitdrukking is gebracht in het nu uitge geven platenalbum „Hart van Kennemer land". Naast al deze positieve geluiden moest ir. Drijver echter toch ook een somber geluid laten horen. Hij wees er op, dat de goede contacten met de regionale overheid niet altijd tot de gewenste re sultaten hebben geleid. Zeer na aan het hart van Hoogovens ligt de wegenstruc tuur ten behoeve van het woonverkeer en de aansluiting op het rijkswegennet. De aanleg van deze onmisbare voorzie ningen is helaas ernstig achterwege ge bleven bij hetgeen had horen te gebeuren en dit ondanks het herhaalde aandrin gen van Hoogovens en haar waarschu wingen, dat het verkeer steeds meer vast zal lopen. Hoogovens zal zich ernstig moe ten afvragen of het niet krachtiger en misschien zelfs luidruchtiger middelen moet aanwenden om de overheden er toe te bewegen de geldmiddelen te verstrek ken, welke nodig zijn voor het vervullen van deze taak. de daarbij de namen van enkele ouderen, die vooraan in de rijden van de gespreks partners hebben gestaan en voor wie de directie steeds sympathie heeft gevoeld. De basis, welke in de beginperiode op het sociale vlak is gelegd, is voor allen en voor degenen, die na komen, van eminente waarde. Het streven naar een synthese van wat sociaal wenselijk en economisch realiseerbaar was, is steeds van beide kanten bijzonder openhartig geweest kon spreker met voldoening vaststellen. De dochterondernemingen meegerekend, verschaft het bedrijf aan circa 20.000 per soneelsleden werkgelegenheid Met in begrip van de gezinsleden en degenen, die indirect voor hun broodwinning van Hoog ovens afhankelijk zijn, moeten zelfs bijna 200.000 mensen door het bedrijf worden gevoed, dat wil zeggen 1 lh percent van de Nederlandse bevolking. De erkentelijkheid van de directie gaat uit jegens allen, die ieder naar vermo gen hebben bijgedragen aan de groei van Hoogovens zo besloot ir. Drijver. goed waren". Teneinde tot een juiste belichting te ko- TeTangnjk'deeföp'export aan men van vijftig jaar Hoogovens, ging de voor ee" oeiangnj». y v heer Drijver terug naar het prille begin gewezen. zoals dat staat beschreven in het boek „Hoogovens IJmuiden 1918-1968" van erSChlllen prof. dr. Joh. de Vries, wie ir. Drijver I van groot belang. Hoogovens heeft name lijk een beperkte thuismarkt en is dus Tot slot stond ir. Drijver stil bij de so ciale en personeelsaspecten. „Er heeft een worsteling plaats gehad met interne ver tegenwoordigers van arbeiders en beamb ten, maar ook met bestuurders van vak bonden" zo stelde hij vast en noem- VRIJDAG 20 SEPTEMBER Vrijetijdscentrum „De Slof", Raam- veld, Beverwijk. 15-17 u.: expositie werkstukken in wedstrijd vrije ex pressie. Sluiseiland, IJmuiden. 20-21 u.: mu ziek; 21-21.20 u.: vuurwerk. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Vrijetijdscentrum „De Slof", Raam- veld, Beverwijk. 14-16 u.: expositie werkstukken in wedstrijd vrije expres sie; 16 u.: prijsuitrijking; 16-17 u.: af halen werkstukken. Dr. Prinsenhal, Maerelaan, Heems kerk. 14 en 20 u.: feestprogramma voor gepensioneerden van Hoogovens. In Beverwijk van 14-15 u. maken drumkorpsen een rondgang door de gemeente; van 15-17 u. trekt het „Con cours d'élégance" door de straten van Beverwijk. Eindpunt: Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. (Van onze zwemmedewerker) HAARLEM Voor de kring Haarlem KNZB is voor het komende winterseizoen een zwemcompetitie vastgesteld over 7 ontmoetingen die als volgt zijn gepland: Zondag 27 oktober, 14 uur, organisatie VZV in het Velserbad in IJmuiden. Zaterdag 16 november, aanvang 20 uur organisatie DWR in Sportfondsenbad Haarlem. Zaterdag 14 december, aanvang 20 uur in Sportfondsenbad Haarlem, organisatie DWT. Zondag 26 januari, aanvang 14 uur, or ganisatie VZV in Velserbad in IJmuiden. Zondag 23 februari, aanvang 14 uur, or ganisatie zwemclub Haarlem Stoop s bad in Overveen. Zondag 30 maart, organisatie HVGB, aanvang 14 uur, Stoop's bad in Overveen. Zaterdag 26 april, aanvang 20 uur, or ganisatie HPC in het Sportfondsenbad in Haarlem. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Het personeel van Hoog ovens heeft vanmorgen aan de voorzitter van de Raad van Bestuur ir. A. Drijver een bedrag van 106.000,- aangeboden als jubileumgeschenk. „Niet als tegemoet koming in de investeringsproblemen'zo- I als de secretaris van de Ondernemings- BEVERWIJK Vanmorgen na aan- raad in zijn aanbiedingstoespraak op komst van de trein van 10.27 uur is het merkte, maar voor de inrichting van een stoffelijk overschot van de heer D. Visser afdeling physische therapie waarvan -e- te Driehuis-Westerveld gecremeerd. dereen die werkzaam is bij H°0S°™ns, indien nodig, veel profijt kan neonen. De heer Visser is op dinsdag 17 septem- Voor het bedrag kan aangeschaft wor- ber op 63-jarige leeftijd overleden. Hij den de zeer moderne outillage van een was als opzichter van de stortplaats in zaal, waarin iedereen met spierklachten dienst van de gemeentelijke reinigings- kan worden behandeld: massagebaden, dienst van Beverwijk. De overledene was I massage-apparatuur, doucheruimten, et een der voortrekkers van de SDAP en cetera. koorts actief in de^^^Al^mt- Juist van de mindervalide collega's weging onder meer in de ABVA (Algeme t bedragen binnen. Ook de ne Bond van Ambtenaren). Ook11,de r^a™^n|^eenDewil(fen mee doen. De plaatselijke samenleving heeft de heer I coU ,g in Delfzijl lieten zich evenmin Visser steeds een actieve ro g ,p onbetuigd. De inzamelingsactie is ge- Onder andere is hij jarenlang actief lid voerd met behulp van 280 in de afdelin- van de Beverwij kse Harmoniekapel ge- gen werkzame personeelsvertegenwoordi- weest. Bovendien was de heer Visser lid gers. De salarisadministratie zette dui- van de medezeggenschapscommissie van zenden extra posten op de salarisstrooK- openbare werken. Hij was daar de spreek- jes ter inhouding van de spontaan toege- buis en vertrouwensman van het perso- zegde bedragen. Een huismoeder schreef neel van de reinigingsdienst. |„Houd een bedrag van mijn man in, ik dank bracht voor hetgeen gepresteerd is bij het vervaardigen van dit lijvig werk. Grote bewondering sprak uit zijn woor den, toen hij de naam noemde van de me de-oprichter van het bedrijf H. J. E. Wenckebach. Wanneer men de informa- De technologische kant van het bedrijf aan een beschouwing onderwerpend, merkte ir. Drijver op, dat de sterke toe name van de grootte der produktie-een heden opvalt. De nieuwe hoogoven VI kan 12 tot 15 WencKeoacn. wanneer men ae uuuiiiw- jJe nieuwe noogoven vi j*.*h 1^. xu tie waarmede Wenckebach en de zijnen maaj zoveel ruwijzer produceren als in het moesten stellen, vergelijkt met de ge- I 1924 de hoogoven waarmede werd begon- gevens welke thans de direktie ter be- nen schikking staan bij het uitwerken van be- Voor de hoeveelheid staal, welke de eer langrijke fabrieksuitbreidlngen, dan Siemens Martinoven in 1939 per 24 krijgt men ontzag voor zijn geloof in I uur kon produceren, zal de nieuwste de goede zaak en mag men spreken van Oxystaalconverter nog maar ruim een een moedige daad. Destijds was een der- bajf uur nodig hebben. gelijke moed onmisbaar, wilde men tot De nieuwe Breedbandwalserij zal uit- iets komen. Thans nu men over zoveel eindelijk nagenoeg vijftig maal zoveel meer gegevens kan beschikken, zou het warmgewalste dunne plaat kunnen produ- niet verantwoord zijn op deaelfde wijze I 1 „n i kp in 1938 door als vroeger te werk te gaan. De keuze om met een hoogovenbedrijf was 3 wellicht het belangrijkste element, dat vandaag de dag nog zijn invloed laat ADVERTENTIE ceren als de walserij welke in 1938 door Van Leer in gebruik werd genomen. - - I Deze spectaculaire vlucht van de zwa- alleen te beginnen was uitstekend en re staalindustrie wordt tevens gekenmerkt heeft voordelen gehad bij de latere uit- I door bet verschijnsel, dat per ton gepro- breiding van het bedrijf. Een tweede en duceerd produkt minder menselijke ar- uTaiiifUf hot hpJancrriikste clement, dat I vereist is Alle middelen worden uiteraard benut om het bedrijf blijvend tot de meest ef ficiënte staalbedrijven te doen behoren Vooral aan de vergroting van het rela tieve aandeel in de markt is de groei te danken. Hoogovens verkoopt bij voor keur rechtstreeks aan de verbruikers en minder via de handel, waardoor het be drijf een innige relatie tussen producent en verbruiker kweekt. De kennis van de behoeften van de klant, welke daardoor verworven wordt, maakt het mogelijk een doelmatige service en aan de behoef te aangepaste kwaliteit te leveren. Voor al dat laatste is van belang gezien het uitgebreide assortiment en het aantal va rianten daarop. Het is steeds het streven geweest zo modern mogelijk te produceren. De Raad Braun Paximat Pico 50, diaprojector met halfautomatsiche diawisseling. Halogeenlamp 12 Vot/50 Watt. Haar scherpe projectielens. Eenvoudige bediening. Strakke moderne vorm geving. 2 jaar schriftelijke garantie. Compleet met projectie scherm 125x 125 cm en 4 q r ft 2-bladige projectietafel I Höfüll -W (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND Namens de Raad van Com missarissen heeft ir. W. H. Kruyff van morgen zijn gelukwensen aangeboden aan de Hoogovengemeenschap. De heer Kruyff vestigde de aandacht op de sinds 1918 ge wijzigde omvang van de topleiding. Tegen over twee directeuren en een bedrijfs directeur in 1924 zijn er thans een vijf leden tellende raad van bestuur, zeven di recteuren en elf onderdirecteuren. De groei van de topleiding zou zeker niet al leen het gevolg zijn van de toegenomen interne bemoeienissen, maar ook van het veel grotere aantal contacten naar bui ten, deels zuiver zakelijk, maar voor een ander deel ook contacten met tal van overheids- en particuliere instanties in de I samenleving. „Het zijn juist deze contacten met de samenleving, die zich in de periode van vijftig jaar sterk hebben geïntensiveerd. Dat komt niet alleen door de toegeno men sociale en economische betekenis van Ide onderneming, waardoor deze voor de regionale en nationale gemeenschap van veel groter belang is geworden, maar 1 vooral ook door het steeds ingewikkelder worden van de maatschappij om ons", al dus ingenieur Kruyff, die vaststelde, dat deze ingewikkeldheid van de samenle ving heeft geleid tot een grotere behoefte om vooruit te kunnen zien. „Het is van veel belang, nu reeds te overwegen of de beslissingen die men neemt in het in de toekomst gewenste patroon zullen passen. Er is veel behoefte aan een zekere toekomstverkenning. Dit geldt zowel voor de overheid als voor het bedrijfsleven. Indien beide op verantwoorde wijze vooruit willen kijken, zal men rekening moeten houden met eikaars plannen, ver langens en eisen, want er is sprake van een zekere wisselwerking, die coördinatie gewenst maakt, hetgeen veel tijd en over leg vergt". „Hoogovens heeft er een bewust beleid van gemaakt om niet alleen goede ver houdingen met de overheden na te stre ven, maar ook vooral te zorgen voor tij dige informaties omtrent datgene wat men voornemens is in de toekomst Ingenieur Kruyff benadrukte het be lang van een grote openheid. „In de prak tijk blijkt dat in een open gesprek welis waar niet alle belangentegenstellingen ver vallen, maar dat het dikwijls toch wel mogelijk is verantwoorde oplossingen te bereiken". De commissaris memoreerde, dat van het begin af niet alleen het particuliere bedrijfsleven aan de wieg van de onderne ming heeft gestaan, maar ook de Staat en de gemeente Amsterdam. „Juist de laatste tijd is er in politieke kringen opnieuw de vraag ter sprake ge bracht of het niet wenselijk zou kunnen zijn een deel van het Staatsbezit in Hoog ovens af te stoten. Ik meen dat het een taak is van de politieke beleidsorganen daarover een uitspraak te doen en dat het niet op de weg ligt van onze onderne ming daarop vooruit te lopen. Wel stel ik er prijs op te verklaren, dat de raad van commissarissen en de raad van bestuur van Hoogovens de sa menwerking met de Staat en de gemeen te Amsterdam zoals die thans plaats vindt positief waarderen. Temeer om dat deze samenwerking nimmer een be lemmering is geweest om Hoogovens te doen functioneren als een particuliere on derneming", aldus commissaris ir. W. H. Kruyff. De braderie, welke in het kader van de viering van het 50-jarig bestaan van Hoogovens op de Breestraat en Zeestraat is gehouden, heeft ondanks de tv-uitzen- ding van een voetbalwedstrijd grote be langstelling getrokken. Vooral in de avond uren heerste er zowel op de Breestraat als op de Zeestraat een gezellige drukte. Verschillende bezoekers van deze brade rie hebben zelfs de wens uitgesproken, dat een en ander een periodiek terug kerend evenement zou mogen worden. En kele zouden het zelfs waarderen,als dit wekelijks zou kunnen gebeuren. Ook op de Plantage trok het optreden van het combo van. Rob Hoeke en het trio Heesbeen veel belangstelling vooral van de oudere jeugd. In de overige win kelcentra heerste een feestelijke stem ming. IJMUIDEN Zaterdagmiddag van tot 5 uur zal beiaardier Hein de Ligt in zijn wekelijkse concert op het stadhuis carillon van Velsen een feestelijk en luch tig programma verzorgen, dat als volgt is samengesteld: Toccata jubilante, van J. Bonset; Groot feest; Malle Kits; De lus- tighe boer; Colterom; Suite voor beiaard, van Staf Nees; Voorspel; Volkslied; Bal lade; Vlaamsedans; Elsje fiederelsje; Ma- rischka; Opa bakkebaard; Tierelierelier; Oud-Hollandse boerendansen, van W. F. Siep; Improvisatie, van H. de Ligt. geef u machtiging, want hij vergeet het toch". De gezinnen hebben blijkbaar graag bijgedragen aan het jubileumge schenk. Sprekende over de gezondheidstoestand van de personeelsleden in verband met het geschenk, nam de secretaris van da Ondernemingsraad ook de gezondheids toestand van Hoogovens in beschouwing: „Als je die gaat onderzoeken vraag je je af, of je eigenlijk wel met een 50-jari- ge hebt te doen. Het enige wat daar op wijst is de mid dellijn, want die is vooral de laatste ja ren enorm toegenomen. Maar hart en nie ren zijn gezond, de vifjtigjarige is spring levend en borrelt van ongeduld om nog meer in omvang toe te nemen. Zelfs op die leeftijd wordt nog naar de meisjes gelonkt, die men in de wandeling dan heel discreet „dochters" noemt" Over problemen wilde de woordvoer der van het personeel het op deze feeste lijke dag niet hebben, hoewel hij deze morgen als elke andere dag wel weer ge confronteerd werd met de benauwende situatie van de aanvoerwegen naar Hoog ovens. „Maar wellicht kan ook daar een op lossing voor worden gevonden. Tenslotte hebben wij personeel van Hoogovens vandaag een vorstelijk geschenk ge geven aan de Staatskas, in de vorm van de belasting, die ingehouden werd van onze jubileumgrafiticatie, bij benadering een bedrag van een half miljoen gulden. „We kunnen vandaag feest vieren, om dat we weten dat we bij een bedrijf wer ken, dat naast enorme technische en commerciële prestaties steeds weer we gen zoekt en vindt om zich, wat mense lijke en maatschappelijke verhoudingen betreft, bij de tijd waarin we leven aan te passen. Sterker nog, die tijd ook ver vooruit durft te lopen en daardoor binnen Nederlandse verhoudingen ten voorbeeld kan staan. De personeelsvertegenwoordiging heeft mij daarom opgedragen, namens hen ver trouwen uit te spreken in de toekomst van dit bedrijf; een vertrouwen dat we ook hebben in de leiding. Gebaseerd op dit vertrouwen roepen we ieder personeelslid op om mee te helpen de kansen die geboden worden te benut ten en daardoor als levend en meeden kend onderdeel van dit bedrijf, alle gaven van hoofd en hart in te zetten.' De secretaris verzocht tenslotte alle aanwezige personeelleden drie hoeraatjes uit te brengen op Hoogovens en haar be kwame leiding; een verzoek waaraan met enthousiasme gevolg werd gegeven. IJMUIDEN Donderdag werden in IJmuiden in otaal 163 kisten vis aange voerd. Bij de aanvoer waren 163 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 170 schol, 22 schar, 37 haring, 13 makreel, 72 schel vis, 17 wijting, 48 kabeljauw en gul, 25 haai, 4 poon, 1683 koolvis en 45 diversen. Prijzen, per kilgram. in guldens: heil bot 6.20: gr. tong 5.21-4.28, grm. tong 4.54-4.24; kim. tong 5.44-4.59. kl. tong I 6.12-5.39. kl. tong II 4.53-3.88, tarbot I 6.70-6.10. Per 125 kg.: gr. kabeljauw 186-184, gr. koolvis zw. 86-70. gr. koolvis wit 190. Per 50 kg.: tarbot II 194-118, gr. schol en grm. schol 54-48, kim. schol en kl. schol I 57-47, kl. schol II 43-21, schar 32-20, kleine haai 48, verse haring 46.80- 44.80, makreel 47.20, gr. schelvis 61-53, grm. schelvis 56-52, kim. schelvis 56-51, kl. schelvis I 57-51, kl. schelvis II 55-26, wijting 36-27, gr. gul 84-70, mid. gul 78- 76, kl. gul 56-49, poontjes 20, kl. koolvis zw. 32-16.50. Besommingen in guldens: KW 215-11.840, KW 94 2250, KW 96 3350, KW 220 4600, KW 162 3450. KW 109 800. Vrijdagmorgen zijn in IJmuiden 3770 kisten vis, 16.000 kilogram tong en 150 stijve kabeljauwen aangevoerd door 25 vaartuigen. Bij de aanvoer waren 80 kis ten schelvis, 500 kleine kisten schelvis, 150 wijting, 200 kleine kisten wijting, 480 gul en kabeljauw, 70 koolvis. 1360 haring, 1300 kleine kisten haring, 180 haai, 150 makreel, 120 kleine kisten makreel. 820 schol, 20 tarbot en 160 varia. Prijzen, per kg in guldens: tarbot 6.80- 6.30, grote tong 5.45-5.03, groot middel tong 4.48-4.22, kleinmiddel tong 5.21-4.81, tong een 6.03-5.57, tong twee 4.41-4.12. Per 125 kilogram: grote en middelka beljauw 162-126, grote en middel koolvis 100-74. Per tien stuks: grote kabeljauw 152-136 middel kabeljauw 73-50. Per hoop: rog 64, vleet 100. Per 50 kilogram: grootmiddel schelvis 61-58, kleinmiddel schelvis 72-66, schelvis een 71-62, schelvis twee 49-26, kabeljauw een 68-56, kabeljauw twee 61-47, kabel jauw drie 42-33, grove schol 61-44, schol twee 42-28, schol drie 31-15, schar 32-22, haai 26-22, gestripte wijting 36-28. dichte wijting 22-17, haring 36-24. makreel 13- 15.80, tarbot 216-110. koolvis een 33-21, koolvis twee 23-21, pilchards 15-20, inkt vis 94, rode poon 72-38. Vrijdagmorgen werden in Schevenin- gen aangevoerd: 50 kisten schelvis, 70 kleine kisten schelvis, 150 wijting, 80 klei ne kisten wijting, 300 gul en kabeljauw. 490 kleine kisten haring, 40 makreel. 110 kleine kisten makreel, 750 schol, 100 varia 150 stijve kabeljauwen en 7500 kilogram tong.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5