Conflict kort voor vertrek naar Mexico Geen twee kapiteins op één schip COACH WESTPHAL NIET MEE MET ATLETEN Galant Way stelde teleur op Mereveld HKV als enige nog zonder puntenverlies CEULEMANS KAMPIOEN HARDE KOPPEN BDHC gaat weer een moeilijk seizoen tegemoet Weer GP-zege van Hulme De Pinguins verspeelt voorsprong tegen EDO Blazing Song redde het niet Eerste zege voor Die Haghe KNAU-VOORZITTER JUTTE: Toersen snel in motorsprint SP" MAANDAG 23 SEPTEMBER 1968 11 99 99 a FIBS ondervond de kracht van Amsterdam MMM vfMum.^y/-w 'v. UTRECHT In het met achttiendui zend gulden gedoteerde klassieke H. van Wickevoort Crommelin Memoriaal op Mereveld heeft de driejarige recordhou der en derby-winnaar Gallant Way als groot favoriet ernstig teleurgesteld. De jonge hengst begon met een matige start, doch voegde zich niettemin binnen een halve ronde bij de leidende groep. Toen echter was het ai duidelijk dat Gallant Way maar moeizaam kon volgen. Dit bleek bij het uitgaan van de laat ste bocht, waarin de Hilversummer Ma- nus Bouwhuis met Generaal Padu B de leiding veroverde en zonder enige bedrei- V V-. «■VVV ™-«JÉP De vier maal honderd meter esta fette dames had Westphal speciaal onder zijn hoede. Hier trainen Lidy Vonk, Truus Hennipman, Hillie Gankema, Wilma van den Berg en Mieke Sterk onder zijn leiding. (Van onze sportredactie) HAARLEM „Desertie" is het woord, dat in de Nederlandse sport wereld gonst. Atletiekcoach Wil Westphal heeft zaterdagmorgen de lijn, die hij opwaarts heeft getrokken i paajd nje^ OVeral in goede aarde is geval- met de prestaties van de Mexico- J ien in atletiekkringen, blijkt uit de woor- gangers, zelf abrupt afgebroken. De I den van Hans Keizer, echtgenoot van Ilja KNAU-afvaardiging stapte in het Laman, voor een groot deel verantwoor- vliegtuig zonder bondstrainer West-deh* v00r de sensationele come-back, dm phal (salaris f 6.500 [de atlete uit de IJmond maakte: „Er was per jaar). Len I een slechte wedstrijdplanning .We werkten twist over de gang van zaken in de I naar twee toppen, maar het kon gewoon top van de atletiekafvaardiging deed hem besluiten zijn vliegticket onge-1 bruikt te laten. niet, omdat daartussen geen rustperiode was. We moesten nog eens eventjes een lan- denwedstrijd lopen en een aanval op het driemaal achthonderd meter wereldrecord doen. Er zijn grote fouten gemaakt. Bo vendien: alles wat we ten goede konden doen is eigen initiatief geweest. Bijna nie mand heeft zich ermee bemoeid". En over Eykenboom, die nu als eenzame coach met de Mexico-ploeg moet optrekken: „Hij heeft nog nooit enig trainingsschema van Ilja gezien. Ik heb een studie gemaakt van wat er op grote hoogte met een lange afstandsloopster kan gebeuren. Daar weet hij niets van". Keizer gaat dan ook naar Mexico om zijn echtgenote persoonlijk te kunnen bijstaan. De moeilijkheden zijn voornamelijk ont staan rond de figuur van chef d'equipe I Jo Moerman, die voor de vierde maal in 'n dergelijke functie naar de Spelen trekt. Moerman besloot namelijk de pas vorige week aan de ploeg „toegevoegde" trainer I Eykenboom uit Rotterdam, die daarvoor als coach optrad van damesploegen in het buitenland, met dezelfde bevoegdheden te bekleden als Westphal dacht te be zitten. Westphal: „Eykenboom zou hulp trainer zijn, ik hoofdtrainer. Alleen dati j kon ik de lijn waarmee ik naar de Spelen had gewerkt ter plaatse goed doortrekken. Dat was afgesproken met KNAU-voor- zitter Jutte. We zouden nog een gesprek I (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. HKV is de enige hoofd klasser, die nog geen verliespunten heeft opgelopen. Nu werd met 5-3 van Luto met Moerman hebben om precies tot over-1 gewonnen. Ons Eibernest bleef ongesla- eenstemming te komen over de taakverde-1 gen door tegen concurrent Rohda in Am- ling. Maar Moerman liet doorschemeren, sterdam gelijk te spelen (4-4), maar liep dat hij Eykenboom en mij ais gelijken I daarmede toch zijn eerste verliespunt op. zag. Hij legde de overeenkomst met Jutte j Westerkwartier bracht Rapiditas zijn der naast zich neerè Dat was teveel voor mij. de nederiaag toe (6-3), Blauw Wit her- Ik besloot niet te gaan. Beter kon ik nu| stelde zich van zijn nederlaag tegen HKV terugtrekken, dan te riskeren dat in Me-|dool. Archipel met 6-2 te verslaan. Die xico allerlei spanningen zouden ontstaan Nu kwamen de emoties, maar er zal in Mexico drie weken tijd zijn om ze te la ten betijen". Waarmee Westphal een snelle piek zette op een reeks interne moeilijkheden bij de KNAU. De atletiekunie had enkele weken I - D r geleden besloten om Westphal in Mexico tTn /rote afstand^1 0 Maar enige assistentie te bieden. De bonds- trainer stelde wel zijn eisen: „Maar ik zal de lijn blijven bepalen". De KNAU, re kening houdend nog altijd met de moge lijkheid dat in het team enige „meerkam-van fiteerden de Hagenaars door in de pers' zouden worden opgenomen, verzocht „na, xria .T Tim« Haghe behaalde zijn eerste zege in de hoofdklasse, 5-4 op Samos. De wedstrijd RohdaOns Eibernest gaf in het eerste kwartier zeer goed spelend aanvalsspel van Rohda te zien. Na een afgekeurd doelpunt van Bob van Houten v. Lunteren van grote aistana i-u. ïviaar hiermede bleken de Amsterdammers al hun kruit verschoten te hebben, want steeds wisten de speelsters van Ons Eibernest de bal in de Rohda-aanval te onderscheppen. Hier tot 3-1, waarna Gerard Bos. deze middag beslist niet in vorm, toch nog voor 5-1 zorgde. Wil Reuter benutte daarna twee strafworpen, waarmee hij de eindstand op 5-3 bracht. Westerkwartier veroverde in zijn wed strijd tegen Rapiditas pas in de tweede helft de 6-3 zege. Bij rust was het nog maar 1-1. Blauw Wit speelde tegen Archi pel en won met 6-2. Die Haghe moest eerst toezien, hoe Gert Verhoef Samos een 2-0 voorsprong bezorgde, maar won uiteindelijk toch verdiend met 5-4. Ons Eibernest 4 7 Archipel 3 2 H.K.V. 3 6 Deetos 3 2 Rohda 4 6 Luto 4 2 Blauw Wit 4 5 Samos 4 2 Westerkw. 3 3 Rapiditas 3 0 Die Haghe 3 3 trainer Van Heek zich beschikbaar te stel len. Deze moest echter van de reis naar Mexico afzien. Waarop besloten werd de Rotterdammer Ton Eykenboom vooral (ook in bondsdienst) actief op de techni sche nummers aan de ploeg toe te voe gen. Maar nog altijd als „assistent" zoals daar door voorzitter Jutte in het „geval 30ste minuut gelijk te maken via J. Tims, spoedig gevolgd door een tweede treffer van R. Regeer. Vlak voor de rust stelde een fraaie combinatie tussen Ineke van Harlingen Marijke Arends, laatstgenoem de in staat de stand op 2-2 le brengen. Na de rust werd de strijd wat forser, na acht minuten miste Anton Poelstra een xt tt i „i l strafworp, waarna Roel Evenblij in de Yan Hee.k °VeI„W?f. 11 waa 1 fde minuut de Eibers op winst drong aan op een duidelijke omschrijving van de taken. Een zaak, die door Moer man werd beschouwd als minder belang rijk vóór het vertrek naar de Spelen. Pas in Mexico zou er over worden gepraat. bracht. Evenwel niet lang, want een tref fer van Anton Poelstra betekende 3-3 en met C. v. Lunteren voor de korf werd het snel 4-3. Rohda was nu favoriet voor de zege. maar een onverwacht doelpunt van De bondstrainer die vooral de dames-. n y Duivenboden bracht de stand op estafetteploeg onder zijn zeer speciale|a a Ar af nnk a1 v j u j u i «ei-14-4. De aardigheid was er nu af, ook al hoede had, wilde evenwel een uitspraak Qm(Jat beide pëloegen z0 nu en dan veel te fors speelden. vóór het vertrek, zaterdagmorgen op Schiphol. Toen de Olympische ploeg dan ook vrijdagavond in een motel bij Am sterdam bijeen kwam om zich reisvaar-was dig te maken, barstte de d'equipe Moerman liet op een door West phal geëiste bespreking waarbij ook Eykenboom aanwezig was weten, dat hij zich voorstelde dat in Mexico Westphal en Eykenboom naast elkaar zouden werken. Hij was bovendien van plan om elke avond een bespreking te organiseren tussen de leidster van de dames mevrouw Fanny Blankers- Koen de chef d'equipe en de beide trainers. Op die bijeenkomst zou dan een plan de campagne voor de volgende dag worden opgesteld. Westphal destilleerde daaruit in ieder geval, dat nu tenminste Het begin van de wedstrijd HKVLuto vrij sensationeel, want al na twee pulfl minuten opende Wil Reuter de score voor de bezoekers. Oele en F. de Bruyn brach ten nog voor de rust HKV op winst. Na de rust verhoogde F. de Bruyn de score (Van onze sportredactie) HAARLEM KNAU-voorzitter Jutte acht het onmogelijk dat het conflict dat het thuisblijven van Westphal tot gevolg had te wijten is aan het feit dat Jo Moerman de afspraken die de KNAU-coach met de heer Jutte ge maakt had aan zijn laars gelapt heeft. „Daar geloof ik niets van. Westphal zou de hoofdleiding over de atletiekploeg krijgen en de taak verdeling tussen hem en Eykenboom regelen. Alleen zou er zoals ook in Boedapest met de Europese kam pioenschappen destijds is gebeurd elke avond een bespreking van Westphals trainingsschema's met de ploegleiding zijn, zodat we wisten wat er de volgende dag gebeuren zou. Zowel Moerman. Westphal als Ekenboom zijn daarmee akkoord gegaan". Voorzitter Jutte verzwijgt niet wat hij als de enige oo'rznak van het conflict beschouwt. .Deze twee mensen Westphal en Moer man kunnen niet met elkaar overweg. Het is echt een conflict tussen twee mensen, zoals er al eer der conflicten tussen hen zijn ge weest. ik ken ze beiden. Het zijn harde koppen. Waarschijnlijk is het zo gegaan dat Westphal met Moer man nog wat detailkwesties wilde bespreken. Dat had in Mexico ge kund. Maar vrijdagavond is op die bespreking die Westphal gevraagd heeft de bom dan kennelijk gebarsten". Ze hadden twee dingen kunnen doen", zegt de heer Jutte, „ze hadden mij kunnen bellen. Misschien had ik nog wat recht kunnen zetten. Dat heb ben ze niet gedaan. Bovendien had Westphal onder protest mee kunnen gaan. Dan had de zaak in Mexico besproken kunnen worden. Het KNAU- bestuur zou daar in de loop van de komende weken toch zijn gearriveerd Maar hij kan niet gewoon de meisjes in de steek laten en thuis blijven. Dat is verraad. Ik heb Westphal altijd de handen boven het hoofd gehouden. Nu laat ik hem vallen". Het meest is voorzitter Jutte nog gegriefd door het feit dat Westpnal en Moerman geen contact met hem hebben opgenomen. ..Ik heb alles over de radio moeten horen. Moerman is naar Mexico vertrokken zonder mij een woord te zeggen. Dat is een zeer vreemde zaak. Westphal heeft mij zaterdag middag opgebeld. Toen alles al kapot was en er niets meer te herstellen viel". De heer Jutte is bepaald niet optimistisch over een oplossing. Vandaag ver gaderen NOC, KNAU en Westphal over de moeilijkheden. Het lijkt met waar schijnlijk dat Westphal alsnog naar Mexico zal reizen. Jutte: „De zaak zal besproken worden. Ik zie geen oplossing. Het is een in-trieste zaak. Het meest nog voor de atletes die de dupe worden. Het is een zeer slechte beurt tan de KNAU". ZANDVOORT De Staphorsier Aalt Toersen heeft zaterdag tijdens motorsprint wedstrijden over 400 meter op het circuit van Zandvoort zowel in de 50 als in de 250 cc-klasse een zege behaald. Toersen legde met zijn Kreidler Sprint special 50 cc de afstand af in 16.01 sec. Hij zal in het Britse Elvington een aanval doen op het wereldrecord, dat sinds 1967 op naam staat van de Italiaan Buscherini met 18.805 sec. en waarvoor in twee richtingen moet worden ge reden. De uitslagen zijn: Engelse specials: 1. Jim Brown (GB), Triumph met Compressor 650 cc, 10.86 sec. Nederlandse specials: 1. Jan Maas (Gemert), JAP 1000 speciaal 13.63. 50 cc-klasse: 1. Aalt Toersen (Staphorst), Kreidler Sprint special 50 cc, 16.01. Klasse tot 125 cc: 1. Rikus Foekema (Den Haag), Kreidler 50 cc, 19.80. 125 cc-klasse: 1. Van der Groep (Amsterdam), Honda, 20.69. 250 cc-klasse: 1. Aalt Toersen (Staphorst), Yamaha 14.03. 350 cc-klasse: 1. Henk Klaassen (Utrecht), Kawasaki 15.49. 500 cc-klasse: 1. Piet Levten (Noordwijk), BMW 15.05. Klasse tot en met 650 cc: 1. Van Brederode (Tuitjehom), Norton 650 cc, 14.27. Bij de motorsprintwedstrijden op Zandvoort kwamen de meest vreemdsoortige machines op de baan. Zoals deze gestroomlijnde „Impulse". (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM. In de afdeling A van de competitie om de HTCC-beker ver sloeg BMHC Tilburg in eigen huis met 0-2. Het was voor rust een gelijkopgaan- de strijd, waarin BMHC een iets betere techniek demonstreerde. Ook al omdat beide ploegen een aantal strafcorners on gebruikt lieten ging de rust in met een 0-0 stand. Na rust bleek BMHC ook over een betere conditie te beschikken, en dat gaf uiteindelijk de doorslag. Amsterdam en HDM speelden een matige wedstrijd, die eindigde in een kleurloos gelijkspel, 0-0. BredaKampong ging lange tijd ge lijk op, en dat resulteerde in een 1-1 rust stand. In de tweede helft bezorgde Tim merman Kampong een 1-2 zege. 's-Her- togenbosch en Schaerwyde gaven elkaar niets toe, en deelden met 2-2 de winst. In de B-afdeling kwam HHIJC tegen MEP tot een ruime 5-2 zege. waarin Kruize met 3 doelpunten een groot aan deel had. SCHC was duidelijk de mindere van Venlo, dat door drie goals van Mes- kens met 1-3 zegevierde. Laren versloeg Keep Fit: Jiskoot en Gosens produceer den de doelpunten die de 2-1 zege ople verden. HGC en Hilversum besloten hun duel met een 2-2 gelijkspel. Dames Dat het voor de dames van BDHC een moeilijk seizoen gaat worden, bleek ook nu weer. Al bij de rust had FIT een Bloe groot comfortabele 4-0 voorsprong. De mendaalse dames waren wel een deel van de wedstrijd 'in de aanval, maar verder dan drie afgekeurde doelpunten kwamen ze niet. FIT daarentegen wist bij zijn schaarse uitvallen de kansen wel te benutten, en behaalde daardoor tegen de veldverhouding in een 4-0 over winning. HBS moest de kracht van het zeer goed spelende Amsterdam ervaren. De Am sterdamse dames waren volledig opper machtig, en behaalden een ruime 5-0 overwinning. Laren won met gering ver schil van Voordaan. 3-2 en de Gooische en Be Fair hielden elkaar met 1-1 in evenwicht. ging naar een gemakkelijke overwinning liep. Grote vorm toonde Jan Wagenaar jr., die in de Gold Cup zijn revanche nam voor de in het kampioenschap van Neder land tegen Jan van Dooyeweerd met Bla zing Song geleden nederlaag. Op het laat ste rechte stuk liep Duchesse Mac met groot gemak bij haar tegenstanders weg en won ondanks een nog fel sprintende Blazing Song nog gemakkelijk. De uitslagen luiden Klundert-prijs: 1. Furie (P. H. Smit): 2. Festl; 3. Edel van Debra. Win. 11.50, 3.70, 2.6.50, koppel 17.40. cov. 4.40, trio 2107.—. Chaam-prijs: 1. Gy as (W. F. Hauber); 2. Frances G; 3. Fan Sprookjeshof. Win. 5.30. pl. 4.10, 3.30. koppel 18.70. cov. 5.50. Chaam-prijs (2e afd.): 1. Greta van Amstel (N. Schouten): 2. Gin Sprookjeshof: 3. Ero Al- kestis van E. Win. 4.20, pl. 1.40. 2.30, 1.50. kop pel 8.90, cov. 7.80. Tilburg-prijs: 1. Faith Hoilandia (W. Stort), 2 Care) Bond W: 3. El Mac. Win. 1.70, pl. 1.40, 2.— 3.20. koppel 6.90, cov. 7.60. trio 141.40. H. van Wickevoort Crommelin Memoriaal 1968: 1. Generaal Padua B (M. Bouwhuis); 2. Germania; 3. Guy Rodney. Win 7.20. pl. 1.80, 2.20, 4.90, koppel 21.60, cov. 4.20. Bergen op Zoom-prijs: 1 Goodwill (W. B. van Overeem); 2. Esther Williams: 3. Caron Dear. Win. 1.40, pl. 1.30, 1.90, 1.40. koppel 4.40, cov. 810. T Dravers Goldcup-prijs. 1. Duchesse Mac (J. Wagenaar Jr.); 2. Blazing Song; 3. Charles. Win. 1.80. pl. 1.30. 1.40, 2.60. koppel 3.30, cov. 3.80, trio 26.90 Breda-prijs: 1. Azalea Hanover (J Wagenaar Jr 2. Little Miss Mitzie; 3. Zilvervos. Win. 5 40 pl. 2.— 1.30, 2.30, koppel 12.20, cov. 6.20. Roosendaal-prijs1. Boyke van Our BonnilB. J Oovevaar); 2. Ever Queen; 3. Dorothea. Win. 16.70, 'pl. 4.70, 1.70, 4.20, koppel 10.10, cov. 4.30, trio 758.30. Totalisator-omzet 278.419,50. De uitslagen van de koersen op Duindigt zijn: DRAVERIJEN T Duitsland-prijs: 1. Enny Six (J. M. Mulders" Esther H; 3. Fleetness V. Win. 25.40, pl. 3.80, 60. 2.koppel 20.30, cov. 5.trio 339.50. Oostenrijk-prijs: 1. Felix (M.L. v. d. Togt); Enigste; 3. Barbarossa W. Win. 2.10. pl. I-50» 80 2 koppel 4.10, cov. 4.20. trio 58.30. Spanje-prijs1. Grietje <W. B van Overeem); For Ever: 3. Glittering Jewel. Wm. 2.70. pl. 60 6.90. 3.50. koppel 18.10, cov 84.30. Italië-priis: 1. Fulispeed 'F. Leeman) 2. 2. Crvstal Heny: 3. Emma Quichotte. Wm. 4 50, pl. 1.70. 5 70. 1.40, koppel 29.90, cov. 19.80, trio 504.—. Revanche der Produktendraverij1. Henri Bui tenzorg (J. Wagenaar Jr.); 2. Hamran: 3. Hibma A. Win. 1.80. pl. 1.50, 2.30 3.60. koppel 2.90. C°Joe6go°Slavië-prijs: 1 Fenno Silk (A. de Graaf'; 2. Fillette Six: 3 Corita R. Wm. 3.90, pl. 190. 1.60. 4 40. koppel 7.20, cov.. 4.70. Zwitserland-prijs: 1. Esta Beroona (J. naar Jr.); 2. Fannie Blankers; 3. Eddy Signal. Win. 3.20. pl. 1.80. 2.80, 1.90, koppel 4.80, cov. 7.40. MONT TREMBLANT. Denis Hulme heeft gisteren de Grote Prijs van Canada gewonnen. Het was de tiende race, die meetelt voor het wereldkampioenschap. Voor Hulme was het de tweede achter eenvolgende overwinning, twee weken geleden legde hij in de Grote Prijs van Italië ook beslag op de eerste plaats. Als tweede eindigde Bruce McLaren, land- stalgenoot van Hulme, die ook een McLaren-Ford reed. Pedro Rodriguez (Mex.) eindigde met BRM op de derde plaats en Graham Hill (G.-B.) met Lotus werd vierde. Met nog twee wedstrijden voor het wereldkampioenschap te rijden, de grote prijzen van de Verenigde Sta ten (6 oktober) en Mexico (3 november) staan Hulme en Hill op de eerste plaats in het klassement met ieder 33 punten. Vn de 20 gestarte coureurs werden er slechts zeven geklasseerd. De uitslag van de grote prijs van Canada luidt: 1. Denis Hulme (Nieuw Zeeland) met McLaren de 380 km. (90 ronden) in 2 uur 27 min. 11,2 sec.; op één ronde 2. Bruce McLaren (Nieuw Zeeland) met McLaren; op twee ronden: 3. Pedro Rodriguez (Mexico) met BRM; op vier ronden: 4. Graham Hill (Gr. Br.) met Lotus-Ford; 5. Vic Elford (Gr. Br.) met Cooper; op zeven ronden: 6. Jac kie Stewart (Gr. Br.) met Matra Ford; op 34 ronden: 7. Lucien Bianchi (België) met Cooper. (Van onze softbalmedewerker HAARLEM. De eerste promotie-de gradatiewedstrijd tussen de Pinguins en EDO leverde een fel aanvallend de Pin guins na drie slagbeurten een veilig lij kende 5-0 voorsprong op. Fraai slagwerk van Betty Veenstra en E. de Haas waren de basis voor deze verrassend grote voor sprong. Tot aan dat ogenblik speelde de TARRAGONA De Belg Ray mond Ceulemans is in het Spaanse „twee kapiteins op één schip" waren be-1 Tarragona ongeslagen Europees bil- hij achtte dat tegen de al I jartkainpioen in het ankerkader 71/2 geworden. Hij versloeg in de laatste ronde zijn enige overgebleven ron- noemd en spraak die eerder met voorzitter Jutte was gemaakt. De trainer zei Moerman: „Uw werkwijze is niet in overeenstem ming met wat was afgesproken en het is me bovendien onmogelijk om in Mexico de lijn van de laatste twee jaar defini tief door te trekken. Ik blijf hier". Westphal: „Ik heb in de afgelopen ja ren een groot aantal Mexicomensen onder mijn hoede gehad. Ik heb met hun trai ners gesproken. In net trainingskamp van current, de Fransman Jean Marty. Henk Scholte eindigde met twee ver- liespartijen door een slechter gemiddelde achter Marty en de Oostenrijker Scherz op de vierde plaats. Scholte plaatste zich door dit resultaat voor het wereldkam pioenschap in deze speisoort, dat in ok- Sankt Moritz heb ik relaties gekweekt mei I tober in Brugge wordt gehouden, die deelneemsters, die niet onder mijn lei-1 Eindstand ding hadden getraind. Ik heb ook helemaal I 1. Ceulemans niets tegen Eykenboom. Maar de houding I 2. Marty van de heer Moerman was te star. Hij 13. Scherz wil dat ik alleen maar als zijn werkne-14. Scholte mer optreed. En hij vergeet dat de presta-1 5. Galvez ties voorop moeten staan." Dat overigens I 6. Muller het beleid van Westphal en zeker ook van|7. Burgener de technische leiding van de KNAU be-8. Tomsich 2100 61 34.42 206 14 1899 57 33.31 174 10 1993 107 18.62 92 10 1704 105 16.22 133 10 1612 89 18.11 129 6 1347 98 13.74 167 4 1076 112 9.60 75 2 1102 143 7.70 35 0 EDO-ploeg bijzonder mat en weinig over tuigend. Een fikse regenbui in de tweede helft van de vierde inning deed echter het ge tij keren. De Pinguins met invalster» voor werpster Mary Boekhout en reserve werpster Fieke Strijbis, zag EDO door een honkslag van Truus van Es tot 5-2 te rugkomen. Een inning later deed het gemis van een goede werpster aan Heemsteedse zij de zich nog duidelijker voelen. Eerst opende Suze van Breukelen met een honk slag en vervolgens kregen Henny Scheer en Elly van Zuthem een vrije loop. Een honkslag van Truus van Es bracht hierna EDO tot op een run afstand van de Pin guins. De Heemsteedse ploeg, die na een goed begin, aanvallend niet meer los kon ko men, ging in de zesde inning definitief ten onder. Zowel Betty als Gonny Veen stra konden de juiste richting niet vinden. Coach Gerard Boekhout deed toen de noodgreep, het werpen toe te vertrouwen aan Mary Boekhout. Ook zij kon de situa tie niet redden. Hoewel na een vrije loop voor Elly de Nieuwe, die de gelijkmaker betekende, Henny Scheer op drie slag sneuvelde, redde opnieuw Elly van Zu them voor de formatie van coach Bud van Leuven de situatie. Haar schitteren de driehonkslag deed EDO voor het eerst in deze wedstrijd een voorsprong nemen: 9-5. Een teleurgestelde Pinguins-ploeg kon hier in de laatste slagbeurt geen veran dering meer in brengen. In de strijd om het kampioenschap van Haarlem kwam Bloemendaal weer een ronde verder. De Whites klopten de Pin guins met 4-2.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 11