Kunstmarkt op het Marktplein In de vishal Jan Hesmerg schitterde als solist bij N.Ph.O. Pinkenmarkt in dorp Velsen voor herstel Engelmunduskerk VEMMSIflEUWS UIJ DE IJMOND Neem nu een kwartaalabonnement Havenberichten Diverse inbraken in Beverwijk Aanrander bekende nog meer daden Rowangroep 159 heeft eigen basis Voetballertje brak been IJmuider Courant Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 oktober gratis MAANDAG 23 SEPTEMBER 1968 4 Folklore H istorie Kees Maas V else n-U muiden Beverwijk V elsen-N oord y.N (Van een onzer verslaggeefsters) IJ MUIDENDe tweede kunstmarkt in IJ muiden, ditmaal ter gelegenheid van het Hoogoven-jubileum, is wederom een succes geworden. De kunstnaars hebben goed verkocht grote afnemers waren Hoogovens en de gemeente Velsen en het publiek blijkt de gelegenheid om kunst op straat te zien en te kopen, rechtstreeks van de kunstenaars, te waarderen. De toch al levendige drukte in de „straatjes tussen de tientallen kramen met kunst en kunstnijverheidsprodukten werd nog verlevendigd door de actieve kunstbeoe fening ter plaatse, het weven, het potten bakkenhet emailleren, etcetera. In zijn inleidende toespraak legde de voorzitter van De Velser Gemeenschap, de heer J. van Os v. d. Abeelen, een rela tie tussen Hoogovens en de openlucht kunstmarkt. „De Hoogoven-directie ii zich altijd bewust geweest van een grote re verantwoordelijkheid dan alleen voor de materiële belangen, met andere woor den van de gedachte dat men bij brood alleen niet kan leven. In dit verband past de kunstmarkt in het kader van de Hoog ovenfeesten". De heer Van Os v. d. Abeelen benutte de gelegenheid om drs. P. L. Justman Jacob, lid van de Raad van Bestuur van Hoogovens en ter gelegenheid van het ju bileum benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, te feliciteren met deze onderscheiding. De heer Just man Jacob had zich bereid verklaard de kunstmarkt te openen. De voorzitter van de Velser Gemeen schap bracht dank aan het gemeentebe stuur en aan allen die betrokken zijn ge weest bij de voorbereiding en totstandko ming van de kunstmarkt. Hij richtte zich met een speciaal woord van welkom tot de aanwezige wethouders en tot mevrouw Bührmann Klopper, de echtgenote van Velsens burgemeester die in het zieken huis verblijft. Ook de heer Justman Ja cob stelde het zeer op prijs, dat mevrouw R. A. A. Bührmann toch was gekomen. Hij richtte een groet aan de burgemees ter in het ziekenhuis, hetgeen de op de kunstmarkt aanwezigen met een applaus bekrachtigden. De heer Justman Jacob ging in zijn ope ningstoespraak even in op de groei van Hoogovens die nodig is omdat „anderen in de wereld ook niet slapen". „De welvaart moeten we ook om kun nen zetten in welzijn en wat dat betreft beperkt de verantwoordelijkheid van Hoogovens zich niet tot binnen de poorten van het bedrijf, hoewel vooral anderen geroepen zijn om daarin een taak te zien. Zaterdag te IJmuiden aangekomen: Dahomey- kust, van Rotterdam; Noordstad, Livorno, voor IJmuiden; Tor Hollandia, Immingham; Waver- stroom. Par; Berkelstroom. Par, voor IJmuiden; Gazelle. Boston, voor Koog aan de Zaan; An drea Ursula, Aberdeen, voor IJmuiden; Yew- forest. Swansea; Ballyroroy, Antwerpen; Claus, Londen, voor IJmuiden; Eemstroom, Felixtowe; Gitana, Londen, voor IJmuiden; Tor Anglia Gothenburg; Horizon, Colchester, Mentor, Bre men: Gouweborg, Zwolle, voor IJmuiden; Ernst Friesecke, Amsterdam, voor IJmuiden. Zondag te IJmuiden aangekomen: Hondsbosch, van Londen; Senior, Londen, Hada 2, Par; IJ- stroom, Grangemouth; Neder Rhone, Antwerpen; Lenno, Aaheim, voor IJmuiden; Apricity, Rot terdam; Neder Waal, Cristobal; Batu, Bremen; Somnen, Gothenburg: Viscount, Londen; Dio genes, Antwerpen; Doni, Londen; Calyx, Roche- ford; Diogenes, Antwerpen; Varangmalm. Ras Lanuf; Bowcreek, Numansdorp: Senorita, Lulea, voor IJmuiden; Annelies Wupper, Seskarö; Toner, Moh i Rana, voor IJmuiden; Electron, Calais; Kotor, Baton Rouge; Advent, Little Hampton, voor IJmuiden; Herta. Boston, voor IJmuiden; Nerlandia, Aarhus; Brandenstein, Bremen: Armorique. Duinkerken; Elin Hom, Baton Rouge; Siebenburgen, Hamburg, voor IJ muiden; Gema Lord, Klaipeda; Dania, Kopen hagen: Ank T„ Siken, voor Zaandam; Christa Köncke, Le Havre, voor IJmuiden. Maandag te IJmuiden aangekomen: Signal Service, van Continentaal Plat, voor Velsen; Spaamestroom, Liverpool; Jytte Skou. Antwer pen; Kungsholm, Hamburg; Bresam, Great Yar mouth, voor IJmuiden. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Vestalis, naar Ras Tanura; Jacob Teekman, Goole, van IJmuiden: Tor Hollandia, Gothenburg; Jean E., Londen; Eva, Helsinki; Elisabeth Berger, Puerto Limon; Annie G., Londen, van Zaandam; Blis- worth, Dagenham: Gratia, Hamburg, van IJmui den; Lanrick, Leith. Zondag vertrokken van IJmuiden: Fiducia, naar Drotninghamn; Kinshasa. Bremen; Tor Anglia. Immingham; Rijnstroom, Shoreham; Erjo, Rotterdam; Noordstad, Husnes, van IJ muiden; Aeneas, Cadjz; Willemskerk, Rotter dam; Overseas Traveller, New York; Aristea-M., Ravenna; Ch. Bohl. Londen, van IJmuiden; Ernst Friesecke, Londen, van IJmuiden; Amstel- stroom, Hull; Jonet, Londen; Smit Lloyd 2, Con tinentaal Plat, van IJmuiden; Andrea Ursula, Solvesborg, van IJmuiden; Timo. Boston, van Zaandam: Tairlaw, Rocheford; Castor, Londen; Eemstroom, Felixtowe: Wilpo, Delfzijl, van Be verwijk; Vamos, Boston, voor IJmuiden; Helena Schepers, Kopenhagen; Stephan-J.. Malmö; Tim S., Gothenburg; Hermann Helene. Kopen hagen. Maandag vertrokken van IJmuiden: Cremona S, naar Gothenburg; Gerd Wiskow, Kopenhagen; Luossa, Seven Islands, van IJmuiden: Stad Den Haag, Detroit, van IJmuiden. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) Geen mensengemeenschap is naar mijn mening tof volle wasdom gekomen als men niet een beetje gevoel voor kunst, voor schoonheid heeft". Het verminderen van de „drempelvrees' voor kunst ty peerde de heer Justman Jacob met de opmerking dat kunstwerken vroeger al leen geëxposeerd werden in musea en he renhuizen. terwijl men deze nu vindt in knusse winkeltjes, in werkplaatsen en fa brieken en nu in IJmuiden ook op de markt. Een prettige bijkomstigheid vond de heer Justman Jacob het, dat al le op de markt aanwezige kunstenaars afkomstig waren uit de provincie Noord- Holland, „uit ons midden". Zij stelden een deel van hun inkomsten beschikbaar voor de mindervalide kinderen en de Hoogoven-woordvoerder sprak de hoop uit, dat het succes van de markt groot zou zijn. Hij zou graag met loco-burge meester H. de Boer de eerste aankopen doen. De totale opbrengst van de kunstverko pen was 10.000,-, zodat 1000,- kon wor den afgestaan aan de Stichting Mivaki, die vakantiereizen organiseert voor min dervalide Velsense kinderen. (Van een medewerker) IJMUIDEN Maandagmorgen zijn in IJmuiden door 75 vaartuigen aangevoerd 9100 kisten en 3300 kleine kisten vis, 1650 stijve kabeljauwen en 27.000 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 1220 kisten schelvis, 730 kleine kisten schelvis, 350 wijting, 560 kleine kisten wijting. 2180 gul en kabeljauw, 1950 koolvis, 250 ha. ring 180 kleine kisten haring, 180 ma kreel, 1830 kleine kisten makreel, 1800 schol, 75 tarbot, 175 haai en 470 varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 6.20-5, heilbot, 6.20, grote tong 6.06- 5.40, grootmiddel tong 4.80-4.40, kleinmid- del tong 5.66-5.26, tong een 6.67-6.32 tong twee 5.80-4.80. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 160 118, middel kabeljauw 148-104, grote kool- vis 102-96, middel koolvis 83-62. Per tien stuks: grote kabeljauw 120-88, middel kabeljauw 74-55. Per 50 kilogram: grote schelvis 61-46 grootmiddel schelvis 55-38, kleinmiddel schelvis 36-28, schelvis een 35-27, schelvis twee 36-17, kabeljauw een 71-60, kabel jauw 2 61-53, kabeljauw 3 60-48, gro ve schol 62-49, schol twee 42-33, schol drie 26-15, schar 35-25, poon 25-11, haai 30-14, gestripte wijting 36-28, makreel 29-13, tar bot 236-110, griet 114, koolvis een 31-24, koolvis twee 22-15. Scheveningen. De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 40 kisten schelvis, 30 kleine kisten schelvis, 100 wijting, 50 kleine kisten wijting, 300 gul en kabel jauw, 40 koolvis, 20 makreel, 835 kleine kisten makreel, 600 schol en 10.000 kilo gram tong. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In het afgelopen weekeinde is op verschillende plaatsen in Beverwijk ingebroken. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben tot nu onbe kend gebleven personen hun slag gesla gen op het kermisterrein. Onder meer werden 3 windbuksen ontvreemd ter waarde van 300. Van een andere kermis exploitant werden voorts 6 a 7 heren horloges, een dameshorloge, een elektri sche klok, een kleine transistorradio, als mede een gasaansteker weggenomen. De totale waarde van deze artikelen bedroeg omstreeks 170. De dieven hebben zich toegang verschaft door het stuksnijden van de touwen, waarmee de tenten waren afgesloten. Zondag werd ingebroken in een bar op het Kennedyplein. Uit een niet-slotvast afgesloten kassa werd 95 ontvreemd en uit een geldlade in de toonbank een be drag van circa 60. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De zeven entwintig- jarige machinist uit Heemskerk, die vo rige week door de politie van Velsen werd earresteerd als dader van de aanranding Bergen op woensdag 19 september, heeft nu ook bekend op 23 juli een Castri- cumse vrouw in de gemeente Heemskerk te hebben aangevallen en aangerand. De voorzitter van de Velser Ge meenschap leidde graag twee be langrijke „klanten" voor de kunst markt rond. Van links naar rechts op de foto voorzitter J. van Os v. d Abeelen, loco-burgemeester H. de Boer van Velsen en drs. P. L. Just man Jacob, lid van de raad van bestuur van Hoogovens. (Van een verslaggever) SANTPOORT. Sedert zaterdagmid dag heben de zeventien padvinderverken ners die de Rowanafdeling 159 vormen een eigen basis. De basis van de Rowans ligt in het bosje nabij het kruispunt Middenduinerweg-Wil lem de Zwijgerlaan, naast het troephuis van de St. Radboudgroep, 'n ruime, gezel lig ingerichte blokhut voor de welpen en jongere verkenners. De Rowans zijn jongens van 15 tot 17 jaar, die voor hun aktiviteiten hard een eigen ruimte nodig hadden. De parochie stelde de grond beschikbaar en de Paro chiële Jeugdraad zorgde voor het materi aal. De heren Wittebrood en Miltenburg hielpen met hun vakkennis en onder lei ding van chef Perquin hebben de jongelui in de afgelopen zomer hun eigen blokhut opgericht. Aalmoezenier van Ombergen verzocht al vorens het gebouwtje in te zegenen een jongste Rowan de naamplaat van de nieu we basis te onthullen, die voortaan „Casa Nostra" heeft. Het tehuis van de Rowans is van bescheidener afmetingen dan het naastgelegen Troephuis, maar zeker niet minder gezellig. Ofschoon de temperatuur het nog niet nodig maakte brandde toch de open haard al. Er is een kamer voor ontwikkelen en afdrukken ten behoeve van amateurfotografen en cineasten en er kan zoveel muziek gemaakt worden als de Ro wans willen. Groepsleider Kraetzer leidde de inge bruikstelling van de Rowanbasis in met een korte toespraak waarbij hij het ver trouwen uitsprak dat de Rowans blijk zou den geven hun basis waard te zijn. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Tijdens een voetbal wedstrijd op het sportterrein van de voet balvereniging DEM heeft een 16-jarige Beverwijkse jongen het rechterbeen ge broken. Hij is per ambulance naar het St. Jozef ziekenhuis overgebracht. HAARLEM Op het tweede gratisconcert in het kader van de septembermanifestaties speelde het N.Ph.O. onder leiding van Henri Arends in een overtuigende vorm zeer tot genoegen van de elfhonderd veelal jonge luisteraars, van wie er evenals maandag weer velen geen vaste bezoekers waren. Schuberts Unvollendete is een werk vol etherische schoonheid, maar Arends droeg er zorg voor dat de dynamiek, die toch ook in dit werk besloten ligt, ten volle tot uiting kwam. Het werd daardoor een evenwichtige vertolking, waarin aan dacht werd gegeven aan de details, maar de grote lijn immer duidelijk te volgen bleef. In de drie delen uit Tsjakovsky's Sere nade voor Strijkers was de inzet meteen al verrassend. De strijkers van het N.Ph.O. zijn niet altijd even succesvol maar deze avond klonk het ensemble buitengewoon fraai. De inzetten waren goed verzorgd, zodat de uitvoering van deze dankbare muziek wel een klanken feest moest worden, alleen zo nu en dan even gestoord door wat oneffenheden, speciaal in de snelle gedeelten. Het hoogtepunt van de avond was ech ter het optreden na de pauze van Jan Hesmerg, die zichzelf de niet geringe opgave had gesteld het vioolconcert van Katsjatoerian uit te voeren. Al zouden we niet graag instemmen met Sostako vitsj, die onlangs Katsjatoerian nog de grootste componist van deze tijd noemde, dat de Armeen muziek kan schrijven, is buiten kijf. Zijn vioolconcert is een exu berant werk, met klankexplosies, die daardoor de momenten van verstilling nog beklemtonen, waarin een rijke viool toon kan opbloeien. Hesmerg bleek de opgave goed aan te kunnen. Zowel het stuwende openingsthema van het eerste deel als de rijke cantilene vol romantiek in het tweede deel klonken bij hem voor treffelijk, en in de dialoog met het orkest (Van een onzer medewerkers) VELSEN De jaarlijkse „Pinken markt", waarop de zo genoemde „kerk pinken" van de Engelmunduskerk bij op bod worden verkocht, zal dit jaar een ge heel nieuw en eigen karakter dragen. Er zullen niet alleen pinken (jonge kalveren) te koop zijn, doch in marktkraampjes zal tal van andere koopwaar zoals handwer ken, oliebollen en bloemen, zijn uitgestald, wachtend op hun gretige afnemers. PINKENMARKT is voor velen in Oud- Velsen een begrip. Al droeg deze veiling een wat besloten karakter, omdat tot nu toe deze jonge dieren op een boerenerf geveild werden of onderhands werden ver kocht. De jonge kalveren, waarvan de ver koopsom bestemd is voor de Engelmun duskerk, zijn een half jaar lang vertroeteld bij boeren in de omtrek, waar zij gratis een voortreffelijk kosthuis vonden. Zater dag 28 september zullen er op het plein voor de oude kerk dertien weldoorvoede dieren staan. Ten overstaan van notaris W. Boerlage zullen zij bij opbod worden verkocht en hopelijk weer zorgen voor een stevig finapcieel fundament voor het res tauratiefonds van de Engelmunduskerk, die reeds volop in de steigers staat. Er zal door de organisatoren naar wor den gestreefd dat deze jaarmarkt in nieu we opzet een evenement wordt dat jaar lijks terugkeert. Het folkloristisch karak ter van de oude „pinkentraditie" zal nog worden geaccentueerd door het dragen van fraaie historische klederdrachten, waarbij de IJmuider Harmonie zich ook niet onbetuigd zal laten en voor een boe renkapel zorgt, die er mag zijn, terwijl 's middags een drumband acte de présen ce zal geven. De bezoeker van de attrac tieve markt zal zeker niet met lege han den huiswaarts hoeven te keren. Na de veiling van de pinken is er onmiddellijk een Amerikaanse verkoping, terwijl ook het rad van avontuur de nodige aandacht zal vragen. Heeft men niets gekocht, dan kan men tot slot nog zijn geluk beproeven bij de verloting. Evenals in vroeger eeu wen op jaarmarkten het geval was, zullen ook nu een aantal kunstenaars hun am bachten aan het publiek demonsteren. Aan de geschiedenis van Oud-Velsen, in het bijzonder aan die van de Engelmun duskerk, zal grote aandacht worden ge schonken. Er komt een kraam waar men zijn kennis in de historie van Velsen kan opfrissen en uitdiepen. Op verzoek van de organisatoren hebben de leden van de groep Velsen van de Archeologische werk groep Kennemerland zich bereid verklaard een tentoonstelling in te richten in het oude Raadhuis, in de onmiddellijke nabij heid van het kerkplein. Deze werkgroep Tegel van kerkvloer uit de dertiende eeuw met een tot nu toe nog on bekend dierenreliëf. heeft tweeënhalf jaar lang met onuitput telijk geduld haar activiteiten gericht ge had op de Engelmunduskerk en beschikt over zeer veel interessante vondsten waarvan vele van grote historische waar de die zij door opgravingen heeft ver kregen. De leider van deze groep amateur archeologen, die werken onder supervisie van de Rijksdienst Oudheidkundig bodem onderzoek, verzocht met nadruk zijn naam in dit verslag onvermeld te laten. „Wij werken allemaal, zonder uitzondering, even hard!" De inrichting van de tentoonstelling, waarmee reeds een week van te voren werd begonnen, vereist grote nauwkeurig heid. Er waren op de eerste dag van de inrichting echter al vele interessante din gen te zien. Zo staat er bijvoorbeeld een aarden pot uit de veertiende eeuw, die als kindergrafje dienst heeft gedaan; er lig gen scherfjes uit het Merovingentijdperk, een Romaanse kop deze wordt als blik vanger voor de expositie gebruikt en delen van een kerkvloer uit de dertiende eeuw. waarvan twee vloertegels een bij zonder reliëf vertonen. De belangrijkste vondst van de archeologen is ongetwij feld wel de onlangs gevonden gigantische grafzerk van de familie Brederode, en de twee graven, vermoedelijk van de Heer van Brederode, bijgenaamd „Willem de Elegante" met zijn echtgenote. Een af beelding van de grafzerk, die nog geres taureerd moet worden, is op ware grootte op de tentoonstelling in het oude Raad huis te zien. De archeologische werkgroep Velsen is enkele maanden geleden met de opgravingen rond de Engelmunduskerk opgehouden i.v.m. de restauratiewerk zaamheden van de kerk, die toen begon nen. Op het ogenblik doen zij opgravingen in Haarlem. De plaats willen zij echter voorlopig geheim houden om nieuwsgieri gen op een afstand te houden. De expositie, die nog maar een beknopt overzicht van de opgravingen rond de Engelmunduskerk geeft, is voor een ieder gratis toegankelijk, hoewel kinderen onder de twaalf jaar onder geleide dienen te zijn. De openingstijden zijn zaterdag 28 september (de dag van de jaarmarkt) van 10.00 tot 18.00 uur; ook zondag 29 septem ber is de tentoonstelling geopend en wel van 14.00 tot 17.00 uur, een laatste gele genheid om de historische vondsten te zien wordt nog gegeven op zaterdag 5 oktober, van 13.00 tot 18.00 uur. De jaarmarkt wordt gehouden alléén op 28 september van 10.00 tot 17.00 uur. De vele attracties vormen op zich alle redenen eens een kijkje te gaan nemen, wie weet, gaat U wel met een „pink" aan een touw naar huis! toonde hij zich een vakman. De inzet van het derde deel leek even op vermoeid heid te wijzen, maar dit was maar heel tijdelijk, want daarna streek Hesmerg zich jubelend naar het einde. Het orkest steunde de solist uitstekend. De meesle pende, exotisch gekleurde tutti klinken gaaf en krachtig, maar waar dat nodig was. bereikte het ensemble ook de innig heid, die bij dit niet zo diepgaande, maar wel zeer dankbare stuk vereist is. Spreekuur. Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk houdt op dins dag 24 september geen spreekuur. Het eerstvolgende spreekuur wordt gehouden op dinsdag 1 oktober. MAANDAG 23 SEPTEMBER Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19.30- 20.30 u.: Spreekuur Prot. Christelijke Frac tie gemeenteraad. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 u.Lezing door J. Krist voor Aquariumveren-iging Velsen. Ruïne van Brederode, Santpoort, 20-22 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u.Bibliotheek en voorlich tingscentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Pledn 1945, geopend van 19-21.30 u.; filiaal (en r.-k. bibliotheek) Wüstelaan (gebouw Spaarnberg), Santpoort-Noord: 19 tot 21.30 uur. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 uur; uitleenpost IJmuiden-West, parochie zaal onder Petruskerk, Venus-straat 1: 19 tot 21 u.filiaal Velsen-Noord, Banjaert- straat 13: 19-21 uur. DINSDAG 24 SEPTEMBER Ver. Huisvrouwen, in de kantine van het stadhuis, 14 u.: viering van het 35-jarig bestaan van de afdeling Velsen-IJmuiden. Ruïne van Brederode, Santpoort, 20-22 u. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, 9-12 u.: Bejaardensociëteit. Raadhuis, Plein 1945, te bezichtigen werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel 02550-10715. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden. Spreekuren: IJmui den e.o.: 9-10 u. in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmui den. benedenzaal 3, telef. 02550-15010. Vel sen-Noord: 11-12 uur in de gemeentelijke vergaderzaal in de Smidt van Gelderstraat 5 te Velsen-Noord, telef. 02510-25550. Sant poort: 15-16 u. in het gebouw Cusa, Hoofd straat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Ver der volgens afspraak, secretariaat: Hoofd straat 117 te Santpoort, tel. 02560-8014. op MAANDAG 23 SEPTEMBER Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 14 uur; bontshow voor Nederlandse vereniging van huisvrouwen; 19.30-21.30 u.: spreekuur Beverwijkse Sportraad. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 7-8.15, 8.45-10, 10.30-11 45 12.15-13.30, 16-17.15 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61, vol wassenen: 14-17.30 en 19-21 u.. jeugd: 15.30- 17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 en 19-21 u.; Parmentierstraat 2, leugd' 15.30-17.30 uur. DINSDAG 24 SEPTEMBER Vrijetijdscentrum „De Slof", Raamveld. 20 u. klaverjassen „Schoppen negen". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 7-8.15, 8.45-10, 10.30-11.45, 12.15- 13.30, 16-17.15 en 20.15-21.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70, volw.: 14-17.30 uur, jeugd: 15.30-17.30 u.; Arendsweg 61, volw.: 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd: 15.30-18.30 u.; Amstelstraat 44, volw.: 15-17.30 u.; Par mentierstraat 2. jeugd: gesloten. Huize „Terpsichoré", Zeestraat 14, 20 u.: discussie-avond St. Eloy. Hogere Paedagogische School, Baan- straat. 20 u.: discussie-avond in het kader van de Vredesweek onder if'iding van de heer Th. C. Witte. MAANDAG 23 SEPTEMBER Katholieke openbare bibliotheek, öan- jaertstraat 13, geopend van 19-21 uur. De Meerpaal", Banjaertstraat. 20 u.: informatiebijeenkomst parochiële advies raad. DINSDAG 24 SEPTEMBER Handenarbeidcentrum, Schulpweg. 20 u.: modelbouwclub Kennemer Staten. De ondergetekende straat plaats wenst met ingang van 1 oktober a.s. een kwartaal-abonnement op Handtekening V kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger ln uw wijk.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4