Gepensioneerden Hoogovens enige uren gezellig bijeen Concours d' elégance" besloot festiviteiten rond Hoogovens PRISMA V Examens Na ongeval overleden Wielerronde van Velsen-Noord Auto omgeslagen na slip op rijksweg Herdenkingsspel van G. Barbiers Prijzen voor jonge „kunstenaars" „De Meerpaal" gaat van start Rijbevoegdheid ontzegd Versierde auto's door Beverwijk Hoogoven- vuurwerk kostte 25.000,- leuk evenement IJmuider Harmonie was in Heiloo Inbraken in het weekeinde Fraai succes voor drumband Schulpen en Meerweiden SpsSr - 't SILVER STOEPKE grote houtstraat 49haarlem - tel. 20049 DRIESSEN JUWELIERS SINDS 1776 - BARTELJORISSTRAAT 1, Hoek Smedestr. - HAARLEM - Tel. 13131 HORLOGERIE HERMAN MULDER KAMPERVEST 51 HAARLEM - TEL. 21101 SPORT MODE 't SPORTHUIS R S MARKTPLEIN 17—19 IJMUIDEN (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het Rode Kruis Ziekenhuis is overleden mejuffrouw E. C. M. Duinmeijer uit de Geelvinckstraal in Velsen-Noord, die op zaterdag 20 juli ernstig gewond raakte bij een aanrijding op de Wijkerstraatweg. Het Scapinoballet in actie tijdens het spel „Een kleine vlam tot staal (Van een onzer verslaggevers) IJMOND Ook de gepensioneerde me dewerkers van Hoogovens zijn door het bedrijf betrokken in de feestelijkheden rond het 50-jarig jubileum. Voor ruim 120 van deze oud-medewerkers zijn er in de Dr. Prinsenhal twee feestelijke uitvoerin gen gegeven. Het programma bestond uit het optreden van deHoogovenharmonie een de opvoering van het herdenkingsspel „Van kleine vlam tot staal aan zee" van Gerard Barbiers, medewerker van de af deling Public Relations Vormgeving van Hoogovens. Het spel was geïnspireerd op het in 1953 bij de opening van Breedband geschreven „Staalwerkerslied" op tekst en muziek van de heer Jacques Moolenijzer. Het stond onder regie van Wim Paauw. De uitvoerenden bij dit spel waren on der meer het Scapino ballet onder leiding van mevrouw Snoek. De choreografie voor het jongerenballet was van Lynn Simon- ion en het ontspanningsballet van C. Ubol- di. De choreografie van de finale was van Hans Snoek. Verder werkten nog mee de Mimegroep Carrousel Mimografie onder leiding van Peter Faber, een klein koor inder leiding van Jaques Moolenijzer, die eveneens de Hoogovenharminie tijdens dit spel dirigeerde. Voor sketch en figuratie zorgde een aantal medewerkers van Hoog ovens. In dit spel waren voorts te horen de stemmen van Paul van der Lek, Hans Veerman en Hans Karsenbarg. Medewer king werd tenslotte ook nog verleend door de Steelband onder leiding van Robert Spanner en de drumband van de Hoog- ovengarmonie onder leiding van Jillert Cammenga. Het spel gaf een suggestief overzicht van het ontstaan van het Hoogovenbedrijf uit een kleine gedachte van de stichter van het bedrijf, de heer Wenckebach, dat in wezen het begin van een grote schep ping is geworden. Ook de groei van het bedrijf en de ve le moeilijkheden, welke overwonnen moes ten worden, kregen ruim gestalte in dit spel, dat door de gepensioneerden met aandacht werd gevolgd. Het optreden van de Hoogovenharmonie werd door de aan wezigen meermalen beloond met een ova tioneel applaus. Tijdens de veertig minuten durende pauze zochten de gepensioneerden hun oud-collega's op en waarschijnlijk hebben de muren van de Dr. Prinsenhal toen me nigmaal getrild van de sterke verhalen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De namen van de prijs winnaars in de wedstrijd „Vrije Expres sie" zijn zaterdagmiddag bekend gemaakt. Er waren zes prijzen voor groepswerk en 16 prijzen voor individuele prestaties. De groepsprijzen gingen naar het Emma kin dertehuis, het kindertehuis „Jozoboko", de patientjes van .Heliomare", de leerlingen van de tweede klas van de Wolff en De kenschool en naar de woonwagenschool De prijzen voor individueel werk werden gewonnen door Arjan Mosch, Yvonne Bras, Annelies Brouwer, Geke Kuijper Ingrid Slangen, Rudi Evers, Ronald van Leeuwen, Axel Maandag, René Talboom Peter Bakker, Karin Hergarden, H. van Kempen, Annelies Joosten, Fred Vetbeek. Robert Reus en Jac. Stoelman. De werk studenten werden gejureerd door burge meester J. G. S. Bruinsma, de glazenier H. Beekman, de beeldhouwer Nico Betjes de heer H. Schipper, hoofd van de Zee wijkschool en Ellie van Zalinge. DELFT Geslaagd voor propedeutisch examen werktuigkundig ingenieur G. R ter Haar, Haarlem en A. O. T. de Vries, Haarlem. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Met ingang van vandaag gaat het clubhuis „De Meerpaal" aan de Banjaerstraat in Velsen-Noord zijn activiteiten voor 't nieuwe seizoen begin nen, waarvoor de leiding onder de heer H.M. Hageman en mejuffrouw M.G. Luit jes, bijgestaan door hun medewerkers isters), een programma voor elke dag en voor iedereen heeft samengesteld. Een programma, dat naast het gebrui kelijke jeugdwerk ook voor volwassenen aanleiding kan worden om op sociëteitsni veau elkaar te vinden in de vele moge lijkheden rond het biljart, tafeltennis, de bar en handenarbeid. Voor echtparen en ongehuwden boven vijfentwintig jaar staat elke donderdagavond van half acht tot half elf „De Meerpaal" als ontmoetingscen trum open. Wellicht groeien hieruit kien- avonden, klaverjas- en bridgedrives en ge spreksavonden. Tevens staat elke donder dagmorgen van tien tot twaalf uur voor moeders, die hun boodschappen rustig wil den doen,de kindercrèche ter beschikking met goede leiding, wat evenzeer zondag morgen tussen half elf en half twaalf het geval is ten behoeve van de kerkbezoekers Voor de jonge kinderen van 6 tot en met 8 jaar zijn er, verdeeld over de gehele week, „alstuiven", waarin de jeugd alles kan doen waar zij zin in heeft, uiteraard onder bekwame leiding. Voor de oudere kinderen van 9 tot en met 12 jaar evenals voor jongere tieners van 13 tot en met 16 jaar zijn er B.B.B.-groepen, namelijk voor beweging-ballet-beat, gevolgd door mu zieklessen voor beginners en gevorderden onder leiding van de heer H. Stolp. Dit alles op maandagavond. Voorts is boetseren een veel gevraagde bezigheid, die met een echte bakoven kan worden uitgevoerd. Toneelspel instuderen en daarvoor begrip krijgen is ook een van de mogelijkheden bij „De Meerpaal", waarnaast een elementaire modekennis voor meisjes kan worden opgedaan. Met instuiven, en zogenoemde „vrije inlopen" op verschillende avonden probeert de lei ding de jeugd evenzeer actief te maken met een verscheidenheid aan mogelijkhe den. Sport voor meisjes- en jongens wordt bedreven in de sportzaal van „De Vinken- baan" aan de Corverslaan. Tenslotte heeft „de Meerpaal" nog de zorg voor bejaarden, waar iedere middag een herensoos is en op dinsdagmiddag een damessoos. Voor beide categoriën staan allerlei gezelschapsspelen ter beschikking en voor de dames bovendien een handen arbeidlokaal met materialen. Zo draagt „De Meerpaal" ook zijn steen tje bij aan de actieve en passieve recrea tie voor delen in Velsen-Noord. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Een 50-jarige chauffeur uit IJmuiden-Oost verleende zaterdagavond om half twaalf op het kruispunt Evertsen straat-J.P. Coenstraat geen voorrang aan een auto, bestuurd door een 20-jarige Be verwij ker. De botsing liep vrij goed af, maar de IJmuidenaar bleek onder invloed van sterke drank te verkeren en hij wei gerde zijn rijbewijs te laten zien. De Vel sense politie nam man en auto mee naar het hoofdbureau, waar verschillende pro cessen-verbaal werden opgemaakt. De rij bevoegdheid werd hem ontzegd. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Een indrukwekkend slot van de geslaagde viering van het 50-jarig jubileum van Hoogovens vormde zater dagmiddag ruim 60 versierde auto's die als deelnemers in het „Concours d'élé- gance" door de straten van Beverwijk trokken. Het is een mooie show gewor den, getuigend van originaliteit, pracht en luxe. waarvoor een ongekend grote belangstelling bestond. Begeleid door de drumbands van „De Zwervers", „De Wijkers", „Arion" en „Meerestein" startten de wagens vanaf de bloemenveiling ,,'t Centrum" voor een rit door Beverwijk. Natuurlijk ontston den mede door de enorme belangstelling hier en daar verkeersopstoppingen, welke echter door de gemeentepolitie vrij vlug geregeld werden. Het eindpunt van de rit lag bij het President Kennedyplein, waar burgemeester en mevrouw Bruins ma, ir. A. Drijver en echtgenote, de heer en mevrouw Stoutenbeek en een aantal genodigden vanaf het bordes van het Stadskantoor de stoet gadesloegen. In de „Salie des pas perdus" reikte de voorzitter van de Raad van Bestuur van Hoogovens, ir. A. Drijver, de prijzen uit, De heer Drijver sprak in een korte toe spraak zijn grote vreugde uit over het welslagen van de feestelijkheden in het geheel en van dit concours in het bij zonder. Hij bracht de deelnemende dea lers dank voor hun inspanning. De jury bestaande uit mevrouw Bruinsma. me vrouw Drijver en de heren G. Tabak, Het „Concours d'élégance" trekt langs het Stadskantoor. C. Broeze en P. Nijssen kwam tot de na volgende uitslag: eerste prijs voor gara gebedrijf Van Lent, de tweede prijs voor de Beverwijkse Automobielbedrijven en een derde prijs voor de firma Zentveld en Van Breemen. Twee extra-prijzen gingen naar de Beverwijkse Automobiel bedrijven en Garage Van Lent voor res pectievelijk de fraaiste combinatie en de meest originele inzending. Burgemeester J. G. S. Bruinsma zei trots te zijn op de wijze, waarop Bever wijk het Hoogovenfeest heeft gevierd. Hij dankte het comité stadsfeesten voor de ontwikkelde activiteiten en de vele mede werkers voor het betoonde enthousiasme. Spreker hoopte, dat het comité stadsfees ten in de toekomst nog vele malen festi viteiten zou mogen organiseren. Ook de heer P. G. W. Stoutenbeek richtte in zijn functie van voorzitter van het comité dankwoorden tot de vele medewerkers en commissies, die heel wat uren van hun vrije tijd hebben opgeofferd om het feest te doen slagen. Tevens dankte de heer Stoutenbeek de vertegenwoordigsters van de streekambassadrices uit Heemskerk, die tijdens de feestelijkheden verschillende malen acte de présence gegeven hebben (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Voor een goed begrip dient te worden recht gezet dat in het bij schrift bij de foto van he vuurwerk, dat ter ere van het jubileum van Hoogovens werd afgestoken, een fout is geslopen Een kleine „nul" heeft daarbij parten ge speeld. Het vuurwerk kostte namelijk geen kwart miljoen gulden, doch ƒ25.000. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD De traditionele wielerronde van Velsen-Noord, die zater dagmiddag aan het Meerweidenplantsoen voor de elfde maal in successie is ge houden, is opnieuw een geslaagd evene ment geworden. Naast de strijd op gewone fietsen was er voor kleuters en voor jongere kinde ren gelegenheid deel te nemen aan een rondje met autopeds en kleine kinderfiet sen. Het bevlagde terrein van het sport gebeuren trok zaterdagmiddag een flinke belangstelling ondanks de harde wind, die weliswaar ook de deelnemers en enkele deelneemsters parten speelde op het par cours van vierhonderd meter, maar het enthousiasme niet kon wegnemen. Er werd gereden in vier leeftijdsgroe pen van 8-9 jaar, 10-11 jaar, 12-13 jaar en 14-15 jaar, respectievelijk over 3 ron den, 4 ronden, 5 ronden en 8 ronden. Het totaal aantal deelnemers was on danks het verschuiven van deze wieler ronde van juli naar de herfstmaand toch nog boven verwachting. Behalve uit Velsen-Noord waren er deelnemers uit IJmuiden en Beverwijk. De uitslagen werden ten slotte: 8-9 jaar: 1. J. van Riessen, 2. R. Paul- vree, 3. Richard Marione. 10-11 jaar: 1. Peter Brouwer, 2. Remy Wijkhuizen, 3. Joop Niesten. 12-13 jaar: 1. Hans van der Linden, 2 Bert de Jong, 3. Tom Mooy. 14-15 jaar: 1. Rob Zwanenburg (IJmui den), 2. Anton Visser, 3. Henk Brouwer. Op kinderfietsjes wonnen de waarde bonnen 1. Hans Dekker, 2. Erik Dekker en voor autopeds verdiende Ad van der Wielen een prijs buiten de premies, die in beide categorieën waren uitgeloofd. De trotse winnars gingen naar huis met res pectievelijk een beker, een zilveren en een bronzen medaille voor de eerste, tweede en derde prijs. Al met al: een geslaagd gebeuren in de actieve recreatie voor de jeugd. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De jongens en meisjes van drumband en orkest van de IJmui der Harmonie hebben zondag deelgeno men aan een concours in Heiloo, georga niseerd door de muziekvereniging „Eens gezindheid" die haar zeventigste verjaar dag vierde. De twee jeugdkorpsen uit IJmuiden behaalden twee eerste prijzen, met 196 en een half punt, het hoogste aan tal punten in de jeugdafdeling. De gehele IJmuider Harmonie brengt vanavond een serenade aan twee leden die in het huwelijksbootje stappen: om 19 uur op het IJmuidense Marktplein. (Van een verslaggeefster) VELSEN. Zondagmiddag om 12 uur is er weer een auto uit de beruchte bocht in rijksweg 9 bij de Velsertunnel gescho ten als gevolg van het rijden met een te grote snelheid. De auto, die omsloeg, werd totaal vernield. De inzittenden werden al len met hoofdwonden, hersenschuddin gen en schaafwonden opgenomen in het Antoniusziekenhuis in IJmuiden. Het wa ren een 36-jarige man uit Alkmaar, zijn echtgenote en drie kinderen van vijf, acht en negen jaar. Zondagavond raakte een 21-jarige rij- instructeur uit Den Haag op de westelijke rijbaan van rijksweg 9 in een slip. De auto reed achteruit een sloot in. De Hage naar stapte er ongedeerd uit. ADVERTENTIE Quick - Puma Adidas Romika Marktpleingalerij - Telefoon 16613 Kennemerlaan 94 - Telefoon 14071 (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een perceel aan de Bleyenhoevelaan in Velsen-Noord. Uit de keuken werd een elektrische klok ontvreemd, welke later op het erf tussen de dahlia's is teruggevonden. Men deed zich te goed aan druiven en ham uit de ijskast en men eigende zich een band recorder toe, die men later tussen de hees ters in een nabijgelegen plantsoen depo neerde. Uit de woonkamer werden een tas en circa zeventien grammofoonplaten ontvreemd. Geld en waardevolle artike len liet men ongemoeid. Tussen 2 en 4 uur zondagmiddag heeft men zich door inklimming toegang ver schaft tot een woning aan de Wijk aan Zeeërweg. Hier is enig geld ontvreemd. Tussen 2 uur 's middags en 10 uur des avonds werd via de keukendeur ingebro ken in een woning annex kapperszaak aan de Korverslaan. Uit een kistje heeft men 200 ontvreemd en voorts nam men nog een klein geldkistje met ruim vier honderd gulden mee. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Bij het in Hillegom gehouden concours van muziek- en drum bandkorpsen wist de drumband Schulpen- Meerweiden uit Velsen-Noord een mooi succes te boeken door het vervoveren van een eerste prijs. Tijdens dit concours bleek de jeugddrumband zoveel indruk te heb ben gemaakt op de organisatoren van het Jordaan-muziekfestival in Amsterdam, dat hiervoor een uitnodiging werd ontvangen. Dit grote muziek- en drumbandconcours werd zaterdagmiddag in Amsterdam ge houden. Hieraan werd deelgenomen door niet minder dan achtendertig drumband korpsen uit het gehele land. Dit concours in de bekende speeltuin Noorderkwartier trok in de Jordaan een geweldige belang stelling. De prestaties van de drumband Schul- pen-Meerweiden maakten opnieuw een grote indruk want na een drumband uit Almelo, die voor zaterdag het hoogste aantal punten (149) bereikte, werd door de jury de tweede plaats toegewezen aan Schulpen-Meerweiden met 148t£ en daar mede het verwerven van een eerste prijs met lof van de jury. die bestaat uit een fraaie, grote beker. Bovendien verwierf de tamboer-maitre Mary Koopman de maitre-prijs van dit concours, een grote bokaal. De gedemonstreerde show viel bijzonder in de smaak van de talrijke be langstellenden. Schulpen-Meerweiden zal dit jaar haar concoursactiviteiten staken. Het bestuur en vooral de heren P. Koning uit IJmui den, instructeur en leider L. van Dijk uit Veusen-N., die 's morgens nog een rond gang met show door Velsen-Noord lieten maken in het kader van de Hoogovens feesten, kunnen terugzien op een prettige beloning voor hun moeiten om de drum band op een hoog peil te brengen. ADVERTENTIE v PRISMA dameshorloges 1) modieus model - elegante wijzerplaat edeldoublé 89.- 2) met gouden schakelband 335.- 3) geheel goud - klassiek model in moderne uitvoering 165.- (grote variatie in gouden dameshorloges vanaf 125.-)

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5