JACOB DIKKEN - trainer van Wilma v. d. Berg- NU NAAR MEXICO WESTPHAL: „Je collega's laten je zo vallen" Hoge spaarrente tot zelfs 6r/o voor u en... Angst voor moeilijkheden bij Estudiantes-Manchester Un. Wielerwedstrijd in Mexico met levensgevaar Cees Schoof veranderde weer van vereniging Proefballonnen in Mexico de bank waar ook zich thuis voelt Ierse leiding bij Ajax- Nürnberg Jong Oranje tegen Engelsen BLOEMENDAAL VERSTERKT Kees Oudegeest mogelijk opvolger van Kerkhoven Repetitie opening O.S. verliep goed «s Meer turntrainers uit buitenland Volleyballers kampen met gebrek aan ruimte OSS gaat in Zandvoort spelen DINSDAG 24 SEPTEMBER 1968 17 Dat is helemaal de NMB. Meer rente, meer spaarvor- men (kies uit 6 mogelijkhe den!) en bovendien een ser vicewaar de NMB ook beslist niet zuinig mee is. Daarom is voor iedereen sparen zo aantrekkelijk bij de NMB. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Geen solidariteit Jeugdschaker Van Baarle verloor in Meldorf (Van onze sportredactie) UDEN Terwijl NOC en KNAU no? druk aan het praten wa ren over de kwestie Wil Westphal, waarbij men nog steeds met de ge dachte speelde de atletiekcoach als nog naar Mexico te sturen, maakte. - if I i bellen, bang dat hij zich zou verspreken. vannacht een telefoontje van dokter Hjj nL%annacht aan de officials be- inmiddels wel begonnen aan de voorbe reidingen voor de Mexico-reis van haar man. Zij begon al koffers te pakken. Dik ken moet zich ook zo snel mogelijk laten vaccineren. Dat moest allemaal geïmpro viseerd worden. De zaak was zo geheimzinnig, dat de heer Van de Rest Dikken niet durfde Rokkum uit Mexico City verdere be sprekingen over dit onderwerp over bodig. De chef de mission van de Nederlandse Olympische ploeg deel de mee, dat Westphal niet welkom loofd om niets aan Dikkens te zeggen. Voor Dikken is de aanwijzing als inval ler voor Westphal niet als een grote ver rassing gekomen. „Ik stond ook bij de na men van de mensen, die er voor in aan merking kwamen. Het ging bovendien was in Mexico. Zijn komst werd door vooral om de sprinters. Daarin heb ik me het overgrote deel van de ploeg als gespecialiseerd, hoewel ik als trainer van ongewenst beschouwd. In overleg met de KNAU heeft het NOC Jacob Dikken uit Uden, trainer van Wilma van de Berg, als plaatsvervanger van Westphal aangewezen. Dikken zal met de meeste spoed naar Mexico ver trekken. Jacob Dikken, 35 jaar, is omzichtig be naderd door de KNAU en het NOC. Hij is vannacht enige keren polsend gebeld door officials van NOC en KNAU. Hij was toen nog niet definitief aangewezen, omdat er verscheidene zaken geregeld moesten worden zoals o.a. de toestemming van de Inspectie van het onderwijs om Dikken voor de komende weken vrij te maken. De Brabander is onderwijzer aan de pro testants-christelijke school in Uden in de vijfde klas, waar hij 42 kinderen onder zijn hoede heeft. De voorzitter van De Keien, waarvan Dikken trainer en ook mede-oprichter is (acht jaar geleden werd de Udense club opgericht), de heer Van de Rest, heeft midden in de nacht de toestemming van de onderwijsinspec tie los gekregen. Vanochtend echter stond Jacob Dikken nog voor de klas alsof er niets aan de hand was. Zijn vrouw was ADVERTENTIE Mei. Th. van Dongen kassier kantoor Breda 250 vestigingen in Nederland De Keien natuurlijk ook de andere zaken voor mijn rekening neem. Maar met o.a. Wilma van de Berg kwam ik nationaal in het nieuws. Ik ken ook de andere meis jesatleten van de Olympische ploeg heel goed. Ik vond het dus niet zo vreemd, dat ik verzocht werd om de plaats van West phal in te nemen". Ik had van mijn collega's toch wel meer solidariteit verwacht", is de reactie van bondscoach Westphal. „Ik begrijp natuurlijk dat de KNAU naar Dikken is toegekomen met het argument: je gaat in het belang van de ploeg. Maar je kunt ook weigeren in het belang van de ploeg. Als Dikken dat gedaan had, hadden ze niemand anders dan mij naar Mexico kunnen sturen. Dan was dus de man ge gaan die het meest geschikt was. Maar ik heb gemerkt dat niet iedereen van de collega's even integer is". Voor Westphal komt de aanwijzing van Dikken neer op een grote teleurstelling. Toch kan hij wel begrip opbrengen voor de aanwijzing van de Brabantse trainer. .Jacob Dikken is onder deze omstandig heden nog de meest geschikte man om naar Mexico te gaan. Hij zal natuurlijk moeten werken onder de voorwaarden die ik afgewezen heb. Dat is logisch. Hij heeft met de ploeg niets uitstaande gehad. Maar voor de sprintsters is hij het meest geschikt. Hij is ook de man die het meest mijn trainingsmethodes heeft gevolgd. Hij is veel bij mij geweest en ik ben ook vaak bij De Keien geweest. Na het vorige ver blijf in Mexico nog. Toen heb ik ook mijn respect betuigd voor de wijze waarop hij zijn pupil Wilma van der Berg getraind heeft". De teleurstelling van Westphal Is dan ook alleen veroorzaakt door het feit dat Dikken de benoeming aanvaard heeft. „Het is een hele grote teleurstelling. Je vecht toch niet voor je zelf, maar ook BUENOS AIRES De ploeg van Manchester United is maandag in Buenos Aires aangekomen om woensdag in de eerste wedstrijd voor de wereldbeker voor clubs uit te komen tegen de Zuidamerikaanse kampioen Estudiantes. De tweede ontmoeting volgt twee weken later in Manchester. Indien beide ploegen een wedstrijd winnen of twee gelijke spelen het resultaat is. zal ongeacht het doelgemiddelde een beslissingswedstrijd in Amsterdam worden gespeeld. De FIFA heeft hoge straffen gesteld op wanordelijkheden op het veld tijdens de wedstrijden. Dit naar aanleiding van de ongeregeldheden, die zich vorig jaar in de beslissingswedstrijd tussen Racing Buenos Aires en Celtic Glasgow voordeden. Matt Busby, de manager van Manchester United, sluit de mogelijkheid van incidenten uit en Osvaldo Zubeldia, de manager van de Argentijnse formatie zei dat Estudiantes geen moeilijkheden zal zoeken, om dat de reputatie van het Argentijnse voetbal op het spel staat. De zenuwenoorlog in de Engelse pers heeft nu zo ongeveer zijn hoogtepunt bereikt. Daily Telegraph: „Wij willen geen oorlog met Estudiantes". Daily Express: „De moordenaar (dit is Nobby Stiles, natuurlijk) vraagt: Waarom haten ze me?" Daily Sketch: „Geen gemeen spel, zegt Matt". Daily Sun: „Wij maken deze oorlog niet, zweert Zubeldia". Wilma v. d. Berg krijgt nu haar eigen trainer in Mexico. voor alle collega's. Om eindelijk de ver houding tussen de KNAU en trainers eens en voor al duidelijk te stellen. Maar ik merk wel dat zo gauw er een gaatje is men je laat vallen. Ik had meer solidari teit verwacht. Maar ik heb geen zin om hier boze woorden te spreken. Laat ze in Mexico nu maar hard werken". MEXICO. Vertegenwoordigers van wielerploegen, die al in Mexico zijn aangekomen, hebben gisteren als trai ning een wegwedstrijd gereden over 175 kilometer. Het is de spannendste strijd geworden uit de recente histo rie van het internationale wielrennen. Spannend niet in de eerste plaats door de ontwikkeling van de strijd, maar door de vraag of de voortdurende wor steling van de renners zich een weg te banen door de straten, waar het ge wone verkeer normaal doorgang vond, zonder ongelukken zou aflopen. Kranten in Mexico noemden de wed strijd een van de ergerlijkste gebeur tenissen in de Mexicaanse sport. De organisatoren spraken er schande van dat de politie er niet in was geslaagd de renners tijdens hun wedstrijd vrij baan te geven. Guilano Pacciarelli, een van de of ficials van de Italiaanse ploeg, zei na de rit: „Zoiets zou nergens anders kun nen gebeuren. Het is een waarachtig wonder dat er geen ongelukken zijn gebeurd. De hele wedstrijd moet voor de renners 'n nachtmerrie zijn geweest. Bij het volgen van de strijd heb ik doodsangsten uitgestaan". De strijd werd gewonnen door de Italiaan Flavio Martini, de Spanjaard Agustin Tamanes eindigde op de twee de plaats. De eerst aankomende Mexi caan was Agusto Juarez, die als derde over de streep ging. Maar Juarez moest tijdens zijn poging om Martini en Ta manes te achterhalen plotseling rem men en uitwijken om een botsing te voorkomen met een auto, die plotse ling uit een zijstraat kwam. DEN HAAG. De Ierse scheidsrech ter Adair zal woensdag 2 oktober in Am sterdam de wedstrijd tussen Ajax en FC Nürnberg (tweede wedstrijd eerste ronde Europese beker voor landskampioenen) leiden. Hij wordt geassisteerd door zijn landgenoten Lawther en Brooks. LONDEN. Jong Oranje, het Neder lands voetbalelftal voor spelers onder de 23 jaar, zal op 13 november een wed strijd spelen tegen de Engelse ploeg uit dezelfde leeftijdsklasse. De football Asso ciation had aan de KNVB een verzoek ge richt voor deze wedstrijd en als antwoord daarop had de bond zijn bereidheid ver klaard een aantal data voorgesteld, waarop de wedstrijd zou kunnen worden gespeeld en tegelijk het verzoek gedaan de ontmoeting te houden op een voor Neder land gemakkelijk te bereiken plaats. De FA zal de wedstrijd naar alle waarschijn lijkheid organiseren in Birmingham op het terrein van Birmingham City. (Van onze tafeltennismedewerker) HAARLEM Voor de Haarlemse ver tegenwoordigers in de landelijke com petitie wordt het zaterdag ernst. Door dat Rapidity dit jaar naar de Overgangs klasse wist te promoveren, zal Kenne- merland met vier teams in deze klasse vertegenwoordigd zijn. De ploeg van Bloemendaal, die zich vorig seizoen ter nauwernood kon redden, heeft bijna een geheel nieuw gezicht gekregen. Alleen Frank Jacobs heeft zich in dit team kun nen handhaven. Als versterking kreeg Bloemendaal de Kennemerlandkampioen Cees Schoof van Prowano en Jan Carel Luining van Togido. Dat Bloemendaal in ieder geval een belangrijke rol zal gaan spelen in deze competitie is duidelijk vooral nu men Rudi Hart en ook Joop Huijbens (beiden ex-Togido) nog achter de hand heeft. Bloemendaal is ingedeeld in groep J met AMVJ 3 (Amsterdam), Buna (Bus- sum), DDC (Den Haag), Excelsior (Den Haag) en Les Amis uit Gouda. In Overgangsklasse N treffen we Pro wano aan. Deze ploeg is natuurlijk da nig verzwakt nu Schoof vertrokken is. De jonge John Loerakker zal de vacante plaats innemen. Samen met Flip Visser en Jan van de Dries zal hij een heel zwaar seizoen tegemoet gaan. Het zou een grote verrassing zijn als dit team zich weet te handhaven. In groep N is Pro wano ingedeeld met AMVJ 4 (Amster dam), Elan (Rotterdam), Scylla 4 (Lei den), TOP (Haastrecht) en de Treffers 3 uit Roelofarendsveen. In groep K treffen we debutant Rapidi ty aan. Het team heeft vergeleken met vorig seizoen geen wijzigingen onder gaan wat betekent dat Ton van der Helm, Fons Winder en Theo Keet het over- gangsklasserschap waar zullen moeten maken. Geen geringe opgave en een plaats bij de eerste 3, wat recht geeft op indeling in de promotiegroep, lijkt ook nauwelijks haalbaar. Overgangsklasse K ziet er als volgt uit: Hunter 25-3 (Am sterdam), Quick 3 (Hilversum), Scylla 3 (Leiden), Reactie (Alkmaar) en Wibats 5 uit Den Haag. Het aloude TOG is in poule Q inge deeld. De vereniging heeft voor het eerste team beschikbaar de altijd constant spe lende Harm Huidekoper, Rob van Abbevé van wie men in het TOG-kamp zeer veel verwacht en Rob Kukenheim. Deze laat ste speler moet dan wel het enthousiasme kunnen opbrengen om zijn plaats waar te maken. Als reserve zal Eef van Ab bevé optreden. Indeling poule Q: DITO Groot ebr oei:), Germinal (Rotterdam), HOC (Hilversum), Steeds Hoger/TSB 3 (Den Haag) en Victory '55 2 uit Volen- dam. Het programma voor zaterdag luidt: Bloemendaal-Buna in het Jeugdhuis, aan vang 18.30 uur; Quick 3-Rapidity; Elan- Prowano; TOG-HOC in de Floraschool op het Floraplein. Aanvang 15 uur. MELDORF. Bij het internationale jeugdschaaktoernooi in de Noord-West duitse plaats Meldorf heeft de Nederland se deelnemer Van Baarle in de elfde ron de verloren van de Westduitser Kyffmey er. Na elf ronden deelt Van Baarle met Perkins (Eng), Nehmert, Lungwitz en Horn (allen West-Duitsland) de achtste plaats in het veld van zestien deelnemers. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. De KNZB heeft de chef d'équipe van de zwemmers Klaas van der I Poll vorige week de - opdracht meegege ven om in Mexico contact te zoeken met Kees Oudegeest, om hem te polsen, om zwemcoach Rob Kerkhoven op te volgen. Kees Oudegeest, die getrouwd is met de bekende zwemster Mary Kok, woont mo menteel in Amerika, waar hij ook een trainersfunctie in de Amerikaanse zwem- wereld heeft. Daarvoor was hij werk- I zaam in Spanje. MEXICO. De repetitie van de ope ningsceremonie van de Olympische Spe len is in Mexico zonder incidenten, ver lopen. Ondanks het feit dat het Olympi sche stadion niet ver van de door mili tairen bezette universiteit is gelegen, hebben de studenten niet gedemonstreerd. Ramirez Vasquez, de voorzitter van het organisatiecomité, zei na afloop van de twee uur durende repetitie tevreden te zijn. De repetitie, bijgewoond door onge veer 10.000 mensen voor de werkelijke plechtigheid op 12 oktober is het station met een capaciteit van 90.000 toeschou wers geheel uitverkocht was een nauw keurige kopie van wat 12 oktober te wach ten staat. De duiven, de ballonnen, de Olympische vlag, de parade en de Olym pische toorts, gedragen door de Mexi caanse 400 m loopster Enriqueta Basilio. ontbraken niet. Alleen de 2 saluutscho ten werden niet afgevuurd, waarschijnlijk in verband met de onlusten. 4 j Cees Schoof terug naar Bloemendaal. UTRECHT De sectie keurturnen van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekver- bond overweegt om naast de reeds aan gestelde buitenlandse trainers, Livia Costa (Roemenië) voor de dames, en Hardi Frenger (West-Duitsland), voor de heren, nog twee vaste buitenlandse trainers in dienst te nemen. Wanneer dit financiëel te realiseren is, hoopt men hier zo spoedig mogelijk toe over te gaan. Dit kwam zaterdag tot ui ting tijdens de in Utrecht gehouden ver gadering van deze sectie. Verder wil men meer aandacht gaan schenken aan jonge re talenten. Zo worden de mogelijkheden onderzocht om een meer jeugdige regiona le training in te voeren. Dit betreft dan jongens en meisjes van 10 tot 15 jaar. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM. De afdeling Haarlem van de Nederlandse volleybalbond heeft bij het bestuur van het Krelagehuis weer aangeklopt voor speelruimte. De volley ballers komen speelruimte te kort voor een paar honderd wedstrijden. Weliswaar beschikken de volleyballers 47 avonden over de Kennemer sporthal, maar dit is niet toereikend om de onstuimige groei van de bond op te vangen. Aan de com petitie van de afdeling Haarlem wordt door 175 ploegen deelgenomen, tegen 139 teams vorig seizoen. Bovendien heeft men bijna 1500 wedstrijden te spelen. Het een en ander impliceert dat de volley balbond een constante behoefte heeft aan twee speelavonden in de Kennemer sport hal. Het bevestigt de mening dat er in Haarlem behoefte is aan een tweede sport hal. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM. Overleg tussen het be stuur van de Zandvoortse sporthal en de volleybal-afdeling van het Zandvoortse OSS, heeft er toe geleid dat OSS ook dit seizoen haar thuiswedstrijden voor de volleybalcompetitie in de Zandvoortse sporthal zal spelen. OSS, dat met vijf ploegen aan de competitie deelneemt, speelt haar wedstrijden vanaf 1 oktober op dinsdagavond van acht tot negen uur. Men speelt dan op drie velden. f

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 17