RIJK TREKT F 40 MILJOEN UIT VOOR RECREATIE Kort en bondig Neutrale zone eerder nadelig dan gunstig Uitgaven werden ruim 100 maal zo groot Agenda voor Haarlem en de IJmond I I •Bezoekers moeten gaan meebetalen Straks bedrag van 2,5 miljard nodig Bijna vier miljoen voor N.-Holland Leidse studenten tegen numerus fixus Overheid wil de burgers beter voorlichten J. Kassies tijdelijk directeur VPRO Westduitse-Tsjechische grens Luns antwoordt Kamerlid Bos „Johannes Frans" naar Bermuda Ministerie van O. en W. bestaat vijftig jaar Minder buien ll 587 ste Staatsloterij Russische physicus onderscheiden it DINSDAG 24 SEPTEMBER 1968 Stiltegebied A cties aangekondigd Groot plan Commissie geïnstalleerd 24 september 1968 Eerste klasse ■M. Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Heemskerk st es a u (Van onze correspondent) DEN HAAG Voor 1969 is op de begroting van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk f 40 miljoen uitgetrokken voor recreatieve doeleinden, hoewel er een veelvoud aan aanvragen ligt. Dat is bijna de helft van het totaalbedrag, dat voor dit doel sinds 1960 beschik baar is gesteld. In dat jaar ging het nog om een bedrag van f 600.000, waar van echter geen gebruik werd gemaakt wegens gebrek aan initiatief nemers. Binnen afzienbare tijd zal thans voor dit doel f 2,5 miljard nodig zijn. Elk jaar zullen grotere bedragen worden uitgetrokken, maar ook zullen in de toekomst retributies worden geheven van de recreant, omdat, zo zegt de regering, hij iets over moet hebben voor de voor hem getroffen voorzieningen. Voor Noord-Holland is 3.975.492 uit getrokken. In deze provincie zal een aan tal grote gebieden voor dagrecreatie in de directe omgeving van de grote bevol kingsagglomeraties Amsterdam, Zaan streek, IJmond. Haarlem worden inge richt. Het betreft de verdere voltooiing van het Amsterdamse Bos, de voorberei dingen van het element van vermaak Spaarnwoude, de planvoorbereiding en eerste fase van inrichting van het Naar- derbos en het Gooi-meer, de ontwikkeling van het Alkmaarder en Uitgeester Meer en het recreatieplan Hemmeland in Mon- nickendam (kosten ƒ3.547.642). Groningen krijgt 1.317.250. De voorzie ningen zullen een functie gaan vervullen ter voorziening in de regionale behoefte aan dagrecreatie. Friesland: 2.623.918. Het Friese merengebied krijgt als water sportgebied van nationale betekenis een bijzonder accent. Er zullen enige voor zieningen voor de sportvisserij en de oeverrecreatie tot stand komen. Drente: 1.918.164. Het Drentse plateau is aangewezen als gebied voor de ver- blijfsrecreatie. Voor een betere ontslui ting van dit gebied past een volgende fase in de uitvoering van het Drentse rij wielpadenplan. Voorzieningen ten bate van de dagrecreatie zullen voorts worden getroffen aan het Zuidlaardermeer in Zuidlaren en in Sleen. Overijssel: 1.445.000. Dit is bestemd voor dagrecreatie voor de randstad Twen te. en uitvoering van plannen voor de dag recreatie. Zeeland: 1.046.483. De voorzieningen in Zeeland vallen in drie groepen uiteen, te weten het Veerse Meer, de strandont- sluiting in Zeeuws-Vlaanderen, op Wal cheren en op Westerschouwen en aanleg rond de dijken van parkeer- en picknick plaatsen, dijkovergangen. Noord-Brabant: 448.750. In Noord- Brabant zullen in het kader van ruilver kavelingen voorzieningen worden getrof- Gelderland: ƒ3.010.835. Bij de Recrea tiegemeenschap Veluwe staat het behoud van het Veluwe-massief als één van de weinige recreatiestreken van grote uitge strektheid in ons land centraal. Aantas ting van het stiltegebied (de Veluwereser- vaten) wordt vermeden. Getracht wordt de accomodaties met grote opvangcapaci teit te concentreren aan de randen van het gebied, waarbij de randmeren een belangrijke rol spelen. Het project Nulde-Horst, (50 ha) wordt verder uit gevoerd. Het gebied bij Loevestijn wordt verder ontsloten. Utrecht: ƒ2.686.990. In de Utrechtse heuvelrug worden dagparkeerterreinen, parkeer- en picknickplaatsen langs de Heuvelrugroute uitgebreid. Het piassen- schap Loosdrecht zal de voorzieningen voor de oeverrecreatie langs het Tienho- venskanaal uitbreiden. Zuid-Holland: 4.974.928. Hier is be hoefte aan grote gebieden voor de dag recreatie, vooral bij de grote steden. Daarvoor worden gelden uitgetrokken voor planvoorbereiding, grondverwerving Automatisering. Gelderland en Overijssel gaan waarschijnlijk samenwerken op het gebied van gemeentelijke administraties. De afdelingen in deze provincies van de vereniging van Nederlandse gemeen ten hebben besloten tot de vorming van het gebied van automatisering met computers van alle gemeentelijke activiteiten op administratief gebied. Gestrand scheepje vernield. Het 57 ton metende scheepje „Leda", dat in de nacht van 30 op 31 augustus op Texel strandde, istijdens de jongste storm uit elkaar geslagen. De 52 jaar oude „Leda" was door drie Engelsen in De nemarken gekocht. Ook de auto die zich in het ruim bevond, is een prooi der golven geworden. Beroofd en aangerand. In het trapportaal van haar woning in Amsterdam-Zuid is een 23-jarig meisje door een onge veer 20-jarige jongeman beroofd en aangerand. Hij zette haar een mes op de keel en dwong haar het geld dat zij bij zich had, 25, af te geven. Daar na randde hij haar aan. Bejaarde vrouw beroofd. In het Amster damse Bos is een 76-jarige dame, die met haar hond liep te wandelen, door een jongeman beroofd van een handtas met onder andere 20. Een op het hulpgeroep afgekomen boswachter heeft met rechercheurs vergeefs naar de jongeman gezocht. Prostituees aangehouden. In Den Haag zijn zeven prostituees aangehouden. Dit ingrijpen geschiedde in het kader van de beperking van het stadsgebied, waar in de residentie prostitutie wordt be dreven. Twee van de dames kregen een proces-verbaal opgemaakt wegens het uitlokken van ontucht met derden, de vijf anderen, in de leeftijd van 21 tot 31 jaar, wegens het plegen van on tucht. Voor Kameroen. Nederland stelt uit ont wikkelingsgelden 435.000 beschikbaar voor de bouw en inrichting van een landbouwpraktijkschool in Kameroen. De aanvrager van het project, de Pres byteriaanse Kerk in West-Kameroen, draagt zelf 150.000 bij. LEIDEN Het algemeen bestuur van de Algemene Leidse Studenten Vereni ging (ALSV), de Leidse studentenraad (LSR). heeft zich maandagavond uitge sproken tegen de plannen, die bij de Leidse universiteit bestaan, om een nume rus fixus in te voeren voor de medische opleiding. Zowel bij de universiteit als bij de minister wil de LSR stappen onder nemen om deze maatregel ongedaan te maken. Er zullen acties worden ondernomen om deze eisen kracht bij te zetten. Tijdens overleg met de medische faculteit en het universiteitsbestuur, zal aan de minister per brief worden gevraagd een zódanig bedrag uit te trekken, dat de capaciteit der medische faculteiten uitgebreid kan worden. Door de selectie in Leiden zullen slechts 180 van de aangekomen 460 eerstejaars worden toegelaten tot het tweede jaar. fen in Eersel en langs de Maas bij Heus- den. Limburg 556.000. In Limburg is een zeer belangrijk recreatieplan in voorbe reiding, gelegen in het Mergelland. De kosten hiervan zullen vele tientallen mil joenen guldens bedragen. Zuiderzeewerken: 1.052.000. In het IJ- meer zal een tweede eiland worden aan gelegd voor beschermde vaarroute tussen de monding van de Vecht en de toekom stige brug bij Muiderberg. f DEN HAAG. Minister-president De Jong heeft de indruk, dat de burgers vaak worden overstelpt met informaties ge sproken, gedrukt en gefilmd maar dat er, ondanks deze massa aan informatie, geen wezenlijke informatie tot stand komt. Hij zei dit maandagmiddag bij de installa tie van de Commissie Heroriëntatie Over heidsvoorlichting, van welke commissie oud-minister Biesheuvel voorzitter is. De commissie zal de regering van advies die nen over de maatschappelijke functie van de voorlichting van het rijk en over de openheid van de bestuurdienst. Premier De Jong zei dat de regering behoefte heeft aan het verklaren en toe lichten van haar beleid, maar zij is zich ervan bewust dat zij daarmee voorzichtig moet zijn. Het gevaar is groot, dat goed bedoelde uiteenzettingen de basis niet be reiken, dat de burger er niets van be grijpt en er schouderophalend aan voor bijgaat. Dat is voor de democratie dodend, aldus de minister-president. De regering mag ook niet trachten over het parlement heen haar beleid bij de bevolking aan vaard te krijgen. Zij meent echter dat het een opgave van deze tijd is de communi catie tussen bestuur en bestuurden opti maal te doen zijn en aan het begrip van overheidsgezag een nieuwe betekenis te geven. De vraag daarbij is niet, hoe de hoeveelheid informaties te vergroten maar om het proces van de beleidsvoering doorzichtig te maken, de burger inzicht te geven in het hoe en waarom en daar door de afstand tussen de basis en de top te verkleinen, aldus de premier. ADVERTENTIE (Van onze correspondent) HILVERSUM. In verband met het vertrek op 1 oktober van twee leden van de VPRO-directie (drs. I. J. van Houte als programmadirecteur en de heer J. Mulder als financieel directeur) zal de heer J. Kassies, lid van het dagelijks be stuur van de VPRO, zich voorlopig teza men met de programmawerkgroep van de VPRO bezighouden met het program mabeleid. Met de andere directionele bevoegdhe den, behalve het personeelsbeleid, zal de verenigingsdirecteur ds. N Immink, zich bemoeien. Het wachten is bij de VPRO nog steeds op de benoeming van een al gemeen directeur. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De Nederlandse rege ring meent, mede na overleg hierover met de NAVO-bondgenoten, dat geen be hoefte bestaat aan de instelling van een neutrale zone aan weerszijden van de Tsjechisch-Westduitse grens teneinde de Op een buitengewone vergadering van de Nederlandse Vereniging voor Koeltechniek in Leiden is maandag aan de 78-jarige Russische natuur kundige prof. P. L. Kapitza de gou den Kamerlingh Onnesmedaille met bijbehorende oorkonde uitgereikt. Deze medaille, die sinds 1948 door de Vereniging voor Koeltechniek om de vijf jaar wordt uitgereikt, is onder meer ingesteld ter herinne ring aan prof. dr. H. Kamerlingh Onnes als onderzoeker van de na tuurkunde van zeer lage tempera tuur. Prof. Kapitza heeft in het be gin van de jaren dertig eenvoudige apparatuur ontworpen voor het vloeibaar maken van helium. Dank zij dit werk kon op grotere schaal vloeibaar helium worden geprodu ceerd, waardoor dit gemakkelijk toepasbaar werd bij wetenschappe lijk onderzoek. Voorts heeft prof. Kapitza baanbrekend werk verricht met de studie van elektrische en magnetische veldert. De foto toont prof. Kapitza met de zojuist ont vangen medaille en oorkonde. ongeloofwaardigheid van het voorwend sel, dat gevaar van westelijke interventie zou bestaan, aan te tonen. De regering vreest, dat een westelijk voorstel in die zin eerder zou kunnen worden aangegre pen voor nieuwe propaganda omtrent het bestaan van zodanig gevaar. Bovendien zou een dergelijke neutrale zone ais een goedkeuring van de bezetting van Tsjecho-Slowakije kunnen worden opge vat. De regering meent zich daarom te moeten onthouden van een benadering van de landen van het Warschaupact. Dit heeft minister Luns, mede namens de minister van Defensie, geantwoord op een desbetreffende vraag van het Tweede- Kamerlid mr. C. A. Bos (C.H.U.). Mr. Bos had gevraagd of de ministers bereid waren op zeer korte termijn met de andere NAVO-partners de wenselijk heid en mogelijkheid te bespreken om zo spoedig mogelijk aan de landen van het Warschaupact voor te stellen aan weers zijden van de Tsjechisch-Westduitse grens een neutrale zone in te stellen, die ge controleerd zal worden door waarnemers uit de landen van de NAVO en het War schaupact of door waarnemers van de Verenigde Naties. Minister Luns zegt, dat door een neu trale zóne een militaire situatie zou kun nen worden geschapen, die veeleer eer. achteruitgang zou blijken ten opzichte van de huidige toestand, waaraan althans de voordelen van ondubbelzinnige afba kening van het Noordatlantisch verdrags- gebied en uitsluiting van misverstand niet kunnen worden ontzegd. Verder merkt de minister op, dat de voor de inval in Tsjecho-Slowakije aan gevoerde argumenten van dien aard wa ren, dat zij vrijwel nergens in de wereld geloof hebben gevonden, ook niet bij de overgrote meerderheid van de communis tische partijen. AMSTERDAM De tanker „Johannes Frans", die op de Atlantische Oceaan in slecht weer een lek in de machinekamer kreeg, wordt nu naar de Bermuda's ge sleept. Er is een zieke aan boord, die naar een hospitaal zal worden gebracht. De 24.000 ton dikke stookolie, bestemd voor New York, zal vermoedelijk in een andere tanker worden overgeladen. De „Johannes Frans" wordt nu gesleept door de Nederlandse sleepboten „Zwarte Zee" en „Tasmanzee" van L. Smit en Co. Hun pompen houden de machinekamer droog. Prijzen van 7.50 zijn gevallen op nummers eindigende op 7 Prijzen van f 50.zijn gevallen op nummers eindigende op 85 Prijzen van 50.zijn gevallen op nummers eindigende op 70 Prijzen van 100.zijn gevallen op nummers eindigende op 141 Prijzen van f 100.zijn gevallen op nummers eindigende op 695 Prijzen van f 200.zijn gevallen op nummers eindigende op 042 Prijzen van f 400.zijn gevallen op nummers eindigende op 630 Prijzen van f 1.000.zijn gevallen op nummers eindigende op 8064 Een prijs van 2.000.is gevallen op het nummer 060521 Een prijs van f 2.000.is gevallen op het nummer 047659 Een prijs van f 2.000.is gevallen op het nummer 044493 Een prijs van f 2.000.is gevallen op het nummer001574 Een prijs van 2.000.is gevallen op het nummer 016410 De prijs van f 5.000.is gevallen op het nummer004338 De prijs van ƒ25.000.is gevallen op het nummer 048991 De extra-prijs van 50.000.is gevallen in de serie f op het nummer 096158 DEN HAAG Het ministerie van On derwijs, (Kunsten) en Wetenschappen be staat woensdag een halve eeuw. De her denking beperkt zich tot een receptie in de Ridderzaal voor alle ambtenaren van het departement, en voor enkele oud-mi nisters, staatssecretarissen en ongeveer vijftig gepensioneerde ambtenaren. Ter gelegenheid van dit gouden jubileum zal „het gouden prentenboek van O. en W." verschijnen, waarin de ontwikkeling van het onderwijs in ons land wordt be licht. Er werd ook voor 1918 wel door de over heid aan onderwijs en wetenschappen ge daan. In 1798 kwam er een uitvoerend be wind, waarvan een van de leden de agent van „nationale opvoeding" waaronder begrepen bevordering van het openbaar onderwijs zou zijn. Van september 1815 tot maart 1818 was er een ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen. Vervolgens werd dit ministerie on dergebracht in een departement van Pu bliek Onderwijs, Nationale Nijverheid en koloniën. In 1824 ging de onderwijsporte- feuille over naar het ministerie van Bin nenlandse Zaken, Onderwijs en Water staat. Daarna werd het naamloos bij Bin nenlandse Zaken gevoegd, waaruit het vijftig jaar later als zelfstandig ministerie werd afgesplitst. De eerste nationale schoolwet kwam er in 1801. Daarna werden de beginselen ge huldigd: staatsmonopolie en voor alle ge zindten toegankelijk. In 1878 kwam er een lager-onderwijswet, waarmee steun uit de publieke kas aan het bijzonder onderwiijs geoorloofd was geworden. Elf jaar later konden deze scholen wel gesubsidieerd worden. Bij grondwetswijziging in 1917 kwam er financiële gelijkstelling. Van een zelfstandig onderwijsministerie was al sprake, maar de premier en mi nister van Binnenlandse Zaken, mr. Cort van der Linden, gaf te kennen, dat hij daarvan niet wilde weten. Na de verkie zingen in 1918 kwam er een nieuw kabi net. Vooral om de premier, tevens minis ter van Binnenlandse Zaken, te ontlasten werd het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ingesteld, aan gekondigd in de Troonrede. Op 25 septem ber verscheen het Koninklijk Besluit daar toe. De eerste minister werd R. J. Th de Visser, na wie er nog vijftien volgden. Van hen was dr. B. J. O. Schrieke het zestien MUZIEK Grote of St. Bavokerk, dinsdag 20 uur: Orgelbespeling door Piet Kee m.m.v. Maria Suchèl, sopraan. De Ark (Nieuw Heiligland), woensdag 20 uur: Operaconcert o.l.v. Herman Blitz, m.m.v. Elisabeth Fictoor, sopraan, Antonio Lommerelli, tenor, en Nico Schaap, bariton. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Hoe versier ik zo'n meisje", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Een dokter vertelt", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „En eeuwig zin gen de bossen", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Met de pil méér mans", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Zorg dat je d'r uit komt", a.l. Woensdag 14.30 u.1 „We zien ze rennen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Daar ko men de Russen", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Sexy gang", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het won der van de liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen, behalve op maandag, van 10-17 uur. De eerste zondag van de maand van 13-17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Zomer- expositie. Dagelijks van 10 tot 20 uur. Galerie-t (Bakenessergracht) „Zekveld Follies", werken van Jacob Zekveld. Da gelijks 11-17 en zondags 14-18 u. Tot en met 27 oktober. Raadhuis Bloemendaal, (Bloemendaal- seweg, Overveen), expositie van werken van Flip van de Burgt en Willeke Went- zel. Dagelijks 14-17 u. tot en met 12 ok tober. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. Zaterdag van 9 tot 18 uur. DIVERSEN Clubhuis d'Appelaer (Damstraat), woens dag 14 u.: Kinderfilms. Raadhuis Zandvoort, dinsdag 20 uur: Raadsvergadering. Lisser Najaarsfeesten, dinsdag, achter Hotel De Witte Zwaan: Kermis. Woensdag, Gemeentelijk Sportpark: 13.30 u.: Sport wedstrijden in schoolverband. 19 uur: „Trommeloptocht". Terrein Lunapark, 20 u.: „Koek-slaan". Dancing Palermo, dansen, dagelijks 20 tot 02.00 uur. Treslong (Hillegom), Diner Dansant, dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort), dagelijks het Italiaanse dansorkest The Veneto's met Internationale artiestenprogramma. Hotel Esplanada (Zandvoort), dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 uur. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 uur: Dansen met The 5 Atomics. Strandhotel (Zandvoort), dagelijks dansen. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, pony manege, sportterrein etc. dagelijks. DINSDAG 24 SEPTEMBER City Theater, 20 u.: „Vreemde neigin gen". Stadsschouwburg, 20 u.: „Die Csérdas Fürstin" door Hoofdstad Operette, voor Velser Kunstkring. WOENSDAG 25 SEPTEMBER City Theater, 20 u.: „Vreemde neigin gen". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 1417 u.: Expositie schilderijen en teke ningen van Haije Gemser. De tentoon stelling duurt tot en met 6 oktober. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 24 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ma rine battleground". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Zes vrou wen voor de moordenaar". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie schilderijen en tekeningen van Aart Roos; geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Huize „Schey- beeck", Velserweg 2. Geopend van 19.30- 21.30 u.; voor groepen op aanvraag. WOENSDAG 25 SEPTEMBER „Ma- „Zes Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: rine battleground". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: vrouwen voor de moordenaar". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie schilderijen en tekeningen van Aart Roos; geopend van 9-18 u. DINSDAG 24 SEPTEMBER Marquette Theater, 20 u.: „De gendarme van New York", dagen en mr. J. M. L. Th. Cals bijna elf jaar. De eerste begroting kende een totaal bedrag van ruim 54,5 miljoen gulden. Het totaal van de ontwerp-begroting 1969 be draagt 5.844 miljoen. Het KNMI deelt mee: Onder invloed van een depressie, wel ke dinsdagnacht van de Noordzee naar het oosten trok, stroomt met noordwes telijke winden koude en onstabiele lucht over West-Europa met regen- en onweers buien. Ook in de afgelopen nacht viel er plaatselijk veel regen. Daar een gebied van hoge luchtdruk over de Britse eilan den nadert, zal het komende etmaal de buiigheid afnemen. Op de oceaan breidt een depressie zich langzaam in noord oostelijke richting uit. Zij heeft op het weer in ons land echter geen invloed. WIEItRAPFORTBN Maximum- en minimum tem per* turen O u 2 l> 3 binnen- en buitenland ti cS Amsterdam regenbui wnw 16 25 De Bilt onweer wnw 16 22 Deelen regen w 15 10 25 Eelde regenbui nw 16 9 21 Eindhoven regenbui wzw 17 10 15 Den Helder half bew. nw 16 13 11 Twente regenbui wzw 16 11 11 Vlissingen regenbui wnw 16 13 6 Ypenburg onweer wnw 17 11 15 Z.-Limburg regenbui wnw 16 10 17 Aberdeen zw. bew. nnw 14 9 0.2 Athene licht bew. w.stil 21 0.3 Barcelona half bew. w.stil 28 18 0 Belgrado onbew. w.stil 24 10 0.2 Berlijn geh. bew. zw 18 11 4 Bordeaux half bew. wzw 20 10 0 Brussel regenbui w 18 9 14 Frankfort licht bew. zw 17 10 5 Genève zw. bew. zzw 18 10 2 Grenoble zw. bew. w.stil 19 8 2 Helsinki mist nno 13 9 10 Innsbruck half bew. w.stil 18 8 5 Kopenhager zw. bew. ono 15 11 2 Lissabon zw. bew. nno 26 18 0 Locarno mist w.stil 21 7 0.1 Londen half bew. w 18 12 5 Luxemburg niet ontvangen Madrid licht bew. wnw 28 20 0 Malaga onbew. nw 36 26 0 Mallorca half oew. nw 29 20 0 Munchen licht bew. wzw 19 9 12 Nice onbew. n 23 14 0 Oslo zw. bew. no 14 7 0 Parijs zw. bew. w 19 11 1 Rome zw. bew. ozo 26 16 0 Stockholm motregen n 10 7 5 Wenen licht bew. wnw 21 13 0.5 Zürich zw. bew. zzw 18 10 6 WOENSDAG 25 SEPTEMBER Zon op 6.31 uur; onder 18.31 uur. Maan op 10.35 uur; onder 19.23 uur. MAANSTANDEN Eerste Kwartier 29 september 6.07 uur. HOOG EN LAAG WATER IN UMUIDEN DINSDAG 24 SEPTEMBER Hoog water 4.37 uur en 16.o5 uur. Laag water 0.34 uur en 12.49 uur. WOENSDAG 25 SEPTEMBER Hoog water 5.11 uur en 17.31 uur. Laag water 1.13 uur en 13,25 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2