WIJNEN VERSPERDE SCHOLTE WEG NAAR HET KAMPIOENSCHAP fa Ook Leeds United niet langer ongeslagen Rodriquez Ford twee en Bianchi gaven zeges in Le Mans lk moest winnen om er zeker van te zijn, dat ik terug was aan de top Afscheid van zeilseizoen op onstuimige Braasemmermeer Van der Laan weg bij DOS Nederlandse jeugdturners niet opgewassen tegen Beieren Janssen kwam niet opdagen voor ronde van Beekhuizen r WORLD SERIES VANAF WOENSDAG HVH promoveert SAC steviger aan de leiding EDO behield plaats in hoofdklasse Microkorfbal start dinsdag Gouden Wiel voor Merckx/Godefroot Zege van Karstens muschter MAANDAG 30 SEPTEMBER 1968 15 frpH Finale om Westeuropese titel volgend jaar ggf& 'fi Ed Swart derde Softbalslot Zwitserse zege in zesdaagse Montreal (Van onze sportredactie) HEER Tiny Wijnen is gister avond in het Limburgse Heer gehul digd als de nieuwe Nederlandse kam pioen 47/2. Hij versloeg in de laatste wedstrijd van het toernooi zijn enig overgebleven concurrent Henk Schol- te, die met twee punten voorsprong deze eindstrijd was ingegaan. De royale 100163 overwinning bracht Wijnen in matchpunten opnieuw naast Scholte, maar zijn algemeen ge middelde was zoveel beter, dat er geen twijfel aan was, wie de opvolger van Hans Vultink zou worden. Voor deze laatste was een troostprijs weg gelegd. Vultink, die door twee on gelukkige nederlagen op de eerste dag tegen Roodenburg en Jacobs nota bene, kansloos was geworden, verbeterde het Nederlands record al gemeen gemiddelde met niet minder dan tien punten tot 107.80. Het oude record stond op naam van Henk Scholte: 97.50. Hoewel Tiny Wijnen een uitstekend toer nooi achter de rug heeft, „ik heb nog nooit zo goed gespeeld", leek het er za terdagavond op dat hij op de valreep toch nog een grote teleurstelling te verwerken zou krijgen. De frêle Ossenaar verloor na melijk van Hans Vultink, die in de twee de beurt met een serie van 382 ineens doorstootte naar de 400. Wijnen onder hoogspanning stond voor de onmogelijke taak om in de nabeurt 394 caramboles te scoren om tenminste remise te bereiken. Hij strandde op 44. Op dat ogenblik vocht Scholte verwoed terug tegen Van Nijnatten die het had be- «taan met een serie van 281 ver weg te lopen van de concurrent van Wijnen. Er leek een verrassing op komst. Maar wie Scholte kent, weet dat deze altijd -blijft doorgaan. Hij is een van die mensen, die nooit opgeeft. Met een 161 bijeengegaard over het hele biljard heen beet hij terug. Op dat moment Van Nijnatten kreeg de ballen in goede positie had de man uit Bergen op Zoom de partij moeten uit maken. Hij deed dat niet. Op 302 miste hij een simpele trekstoot en Scholte had vrij spel. De serie van 183 mocht geen fraaie zijn, de benodigde caramboles voor de overwinning kwamen er. Vele moeilijke stootbeelden ten spijt. Daardoor was Henk Scholte na de voorlaatste ronde, ook al omdat hij zich niet door Vultink had la ten verrassen de enige speler die ongesla gen was gebleven. Remise was voor hem in die finale tegen Wijnen voldoende. Nor maal gesproken lag de weg naar de titel voor hem open, vooral ook omdat Wijnen in het verleden vaak had getoond niet te gen de spanning van een belangrijk mo ment op te kunnen. Maar deze Wijnen was een heel andere biljarter. Hij bewees in die eindstrijd wat hij al verteld had: „Ik ben veel rustiger geworden. Ik kan veel meer dan vroeger". Deze Tiny Wijnen trok zich niets aan van de geladen sfeer in het Limburgse Heer. Hij zag de toeschouwers niet. Hij zag alleen dat biljart waarop hij moest (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Woensdag gaat de strijd om het officieuze wereldkampioenschap voor beroepshonkballers van start. In Saint Louis begint dan een serie van maximaal zeven wedstrijden tussen de Saint Louis Cardinals (kampioen van de National League) en de Detroit Tigers (kampioen van de American League). Beide ploegen overheersten in de compe titie en werden met straatlengte voor sprong kampioen. De sterkste werpers in de komende World Series zullen zijn: Bob Gibson (Cardinals) en Denny Me- Lain (Detroit). De Saint Louis Cardinals verdedigen hun wereldtitel, die zij het vorig jaar veroverden na een serie van zeven wedstrijden met de Boston Red Sox. De ploeg die vier wedstrijden heeft gewonnen, is wereldkampioen. HAARLEM HVH heeft een bijzonder succesvol seizoen bekroond met promotie naar de tweede klasse. Door een benauwde 3-2 zege op Foresters volgden de Haarlem mers het voorbeeld van het Bredase Jeka. De eindstand van de promotiecompetitie is: Jeka en HVH 3-4, Foresters en Robur 3-2. HVH nam al in de eerste slagbeurt een 2-0 voorsprong toen een tweehonkslag van Paul Kaart gevolgd werd door enkele veld- fouiten van de Foresters. In de vijfde in ning kwamen de Heilooërs weer op gelijke hoogte door een tweehonkslag van Offrin- ga, maar in de zesde inning viel de beslis sing: op een tik van Spook kon aanvoerder Lodder de winnende run scoren. In de laat ste slagbeurt kreeg Foresters nog een fraaie scoringskans, maar goed veldwerk leverde HVH de zege op. Ronald Vreeken was de winnende werper met 13-2-7, voor Foresters wierp Offringa 6-2-4. (Van onze zeilmedewerker) OUDE WETERING. Het was zater dag, op de opening van de Na-Braasem, een zwarte dag voor de verzekerings maatschappijen. Masten knapten af als luciferhoutjes, enkele zeilen fladderden in repen langs de masten en boten tolden om als kegels. De averij was groot en de slachting reduceerde het aantal in schrijvers (440) tot beneden de 200, waar door in feite ook de Na-Braasem als zeil- evenement door de zware zuidwester werd opgeblazen. Aldus heeft zeilend Ne derland met de schrik in de benen op een onstuimig Braasemermeer afscheid geno men van zeilseizoen 1968 en zijn routi niers als Bart Kraan (Valken), Jan van Staveren (16 kwadraten) en Jack Aarts (Vrijheidsklasse) op de valreep in het bezit gekomen van een glimmend beker tje. John Hofland, de kersverse regenboog- kampioen, poetste de plaat nadat hij za terdag z'n eerste plaats door het raken van een merkteken, had afgestaan aan Do van de Hulst en Bakker. Overigens was het Bakker, de zoon van de ex-regen- boogmatador ir. Gerrit Bakker, die op beide dagen een tweetal sterke races zeil de en verdiend 2-2 noteerde. Hevig slin gerend ging zondag Gerrit van Wijk (za terdag derde) met de spinnaker Bij over het meer. Bakker bedreigde de veteraan wel, doch met het snelle schip van zoon Bouw was de Woubruggenaar niet te slaan. Aan 3-1 had Van Wijk voldoende voor de hoogste eer. Hornet klassezaterdag 1 Kuiper, zondag Muller. 2. Kuiper (hoofdprijs). Finjollen. zater dag: 1. Keijzer. 2. Douze, zondag: 1. Douze, 2. Tijssen (hoofdprijs Douze). 16 vierkante meter, zaterdag: 1. Van Staveren, 2. Koenst. zondag: 1. Monshouwer, 2. v. Staveren (hoofdprijs). Vrij heidsklasse, zaterdag: 1. Aarts 2 Kok. zondag: De Haas. 2 Aarts (hoofdprijs). Valken, zater dag 1. Rolf van de Baumen, 2 Kraan, zondag: 1. Kraan (hoofdprijs), 2. De Wilde Regenbogen zaterdag: 1. Van de Hoelst, 2. Bakker, zondag: Van Wijk. 2. Bakker (hoofdprijs Van Wijk). Randmeerklasse, zaterdag: 1. De Ruyter, 2. Mat thias, zondag: 1. De Ruyter, 2 Houtzagers (hoofdprijs De Ruyter). Pampusklasse, zaterdag: ADVERTENTIE II 8PORTHUIR I I V/ Jan van Goyenstraat 18 Heemstede - Tel. 85309 Ruime parkeergelegenheid I Vultink de onttroonde kampioen wenst de nieuwe titelhouder Tini Wijnen geluk. winnen om de titel te veroveren. De eerste na twee jaar „weg" te zijn ge weest. „Ik wilde eenvoudig winnen. Ik wist dat het moest. Om er zeker van te zijn, dat ik terug was aan de top," zei hij na afloop. Wijnen begon met één simpele caram bole, daarna een reeks van 27 en een van 34. De zeer nerveuze Scholte had op dat moment 115 caramboles vergaard. Toen kreeg Wijnen in die vierde beurt de bal len bijeen op de kaderlijn. Ineens was dat ondefinieerbare er. Ineens was Wijnen één met zijn spel. Daar was de Wijnen weer van de eerste twee dagen van dit toernooi. Razendsnel scorend, zeker van zichzelf. Iedereen begreep het spoedig. Wijnen zou in een rush naar de 400 door gaan. Hij deed dat in minder dan een uur In de nabeurt spartelde Scholte nog wel tegen, maar zijn verweer was te krampachtig om succes te hebben. Op 48 strekte Henk Scholte de wapens. Tiny Wijnen was kampioen van Nederland. Hij zal van 24 tot en met 27 oktober samen met Scholte, die zijn Europese titel ver dedigt, deelnemen aan het Europese kam pioenschap 47-2 in Sevilla. De eindstand is: 1. Wijnen 12 match punten 2450 caramboles 26 beurten 338 hoogste serie 94,23 algemeen gemiddelde; 2. Scholte, 12, 2560, 35, 303, 73,14; 3. Vul tink, 8, 2156, 20, 400, 107,80; 4. Roodenburg 6 1892, 45, 274, 42,04; 5. Bessems, 6, 1638, 43, 257, 38,09; 6. Jacobs, 6, 1955, 73 373 26.78; 7. Van Nijnatten. 2, 1940, 64, 281. 30,31; 8. Rijvers, 2, 1183, 42, 277, 2816. UTRECHT. Tim van der Laan heeft gisteravond na een gesprek met het be stuur van de stichting DOS zijn ontslag als manager van DOS genomen. Zijn con tract liep 31 december af. Aangenomen wordt dat er een'conflict is gerezen tus sen DOS en Van der Laan naar aanlei ding van een aantal interviews dat Van der Laan heeft afgegeven. DOS had niet de bedoeling om de functie van manager na 31 december te handhaven. Het wil na die datum een coach aanstellen. Als voornaamste kandidaat daarvoor wordt de oud-trainer van het Nederlandse elf tal, Friedrich Donenfeld, die het vorige seizoen MVV onder zijn hoede had, ge noemd. (Van een medewerker) HAARLEM. SAC heeft zijn leidende positie in de eerste klas van het Haarlem se zaterdagvoetbal belangrijk verstevigd door 'n 2-1 overwinning op gastheer DEM. In een bikkelhard duel wist Halfweg het bezoekende De Kennemers op een 3-3 sco re te houden. De Beverwijkers hadden al snel door Bruinenberg en Krommehoek een 2-0 voorsprong genomen en nadien deden de gastheren de winstkansen met drie treffers volledig keren: 3-2. In de al lerlaatste minuut wist Bruinenberg met een kopbal toch nog de halve winst te grijpen: 3-3. Twee goals van De Kenne mers werden wegens buitenspel afge keurd. De wedstrijden VVRA-Telefonia en Ener- gie-ODIN werden afgelast. De stand is: SAC 5-10; ODIN 4-6; Tele- fonia 4-6; VVRA 4-5; De Kennemers 4-4; Halfweg 5-3; DEM 4-1; Hillegom 4-1; Energie 2-0. MANCHESTER Aan het voornemen van Leeds United om voorlopig als enige in de Engelse competitie ongeslagen te blijven heeft Manchester City zaterdag in Manchester een einde gemaakt. De Engel se kampioen won met 3-1. Ondanks een schamel doelpuntloos gelijkspel tegen Sunderland was dat voor Arsenal voldoen de om zich weer aan de top van de eer ste divisie te nestelen. Voor de grootste verrassing zorgde Liverpool door met niet minder dan 6-0 van Wolverhampton te winnen. De jonge Alan Evans, die tien da gen geleden voor ƒ850.000 van de Wolves naar Liverpool overging, maakte twee doelpunten. Liverpool deelt nu met Leeds de tweede plaats, maar Bill Shankly's volgelingen hebben één wedstrijd meer gespeeld. Uitslagen: ArsenalSunderland 0-0; Burnley—Chelsea 2-1; Everton—West Bromw. Albion 4-0; Ipswich TownStoke City 3-1; Leicester City—Coventry City 1-1; Manchester City—Leeds United 3-1; Newcastle UnitedTottenham H. 2-2; Queens Park RangersSouthampton 1-1; West Ham UnitedSheffield Wed. 1-1; WolverhamptonLiverpool 0-6. Na de achtste competitiedag in de Duit se Bundesliga is alleen Bayern München nog ongeslagen. Zaterdag wonnen de Zuid- Duitsers met 3-2 van Eintracht Braunsch weig. Bayern behield door deze zege de eerste plaats op de ranglijst op een punt gevolgd door Borussia Mönchen Gladbach dat in een fraaie 4-0 overwinning op Mün chen 1860 behaalde. Derde is Eintracht Braunschweig met drie punten achter stand. Uitslagen: Hertha BSCFC Köln 2-1 FC Schalke '04—FC Nürnberg 4-1; Eintr Frankfurt—Bor. Dortmund 1-1: Hambur ger SVKickers Offenbach 3-0; MSV DuisburgWerder Bremen 2-0; München 1860-Mönchengladbach 0-4; Braunschweig —Bayern München 2-3; Kaiserslautern Hannover'96 0-0; Alemania AachenVfB Stuttgart 1-3. Na een matige start is Anderlecht hard op weg de vertrouwde positie aan de top van de Belgische ranglijst weer in te ne men. De Belgische kampioenen liepen met 5-0 over Racing White heen. Charleroi leidt met zeven punten. Anderlecht staat op een gedeelde vierde plaats met twee punten achterstand. Omdat de wedstrijd Ajaccio-Saint Etien ne werd uitgesteld, bezet Rennes, dat met 1-1 tegen Red Star gelijk speelde, nu de eerste plaats in de Franse competitie. In Italië is men pas dit weekeinde met de competitie gestart. Zowel AC Milan als Inter wonnen, beide met 1-0. Real Madrid won dit weekeinde voor de derde achtereenvolgende keer en leidt nu in de Spaanse competitie met zes punten uit drie wedstrijden voor Elche en Ma laga met vijf punten. In Portugal moet Benfica de leiding de len met Academica. Beide clubs hebben acht punten. Benfica won zonder de ge schorste Eusebio met 2-0 van Sanjoanense (Van onze honkbalmedewerkers) HAARLEM. De finale om de open Westeuropese honkbaltitel tussen het Ne derlands team en de Wiesbaden Flyers die onlangs ongespeeld bleef wegens on gunstige weersomstandigheden, zal dit jaar niet meer worden gespeeld. Toch zal deze finale doorgang vinden: in het begin van het komend honkbalseizoen zullen beide ploegen elkaar waarschijnlijk in Haarlem ontmoeten. LE MANS De 36e editie van de 24 uren van Le Mans hebben Ford een dub bele triomf opgeleverd. Na een genadelo ze jacht onder de meest extreme weers omstandigheden (wolkbreuken, regenplas sen en mist), behaalde de 4,9 liter Ford GT 40 van de Mexicaanse grand prix-rij- der Pedro Rodriguez en de Belg Lucien Bianchi met een voorsprong van zes ron den de overwinning. Ford won hiermee voor de derde achtereenvolgende keer de ze spectaculaire autorace en stelde te vens de zege in de strijd om het wereld kampioenschap merken zeker. De grote verliezer was Porsche. De Zwitser Spoer- ry en Steinemann eindigden met hun 2,2 liter Porsche als tweede op zes ronden en twee ronden daarna volgde weer een Porsche (met de Westduitsers Stommelen en Neerpasch), die ook tegen de enige overgebleven Ford niet opgewassen bleek. De 200.000 toeschouwers rond het 13 ki lometer lange circuit hebben vanaf za terdagmiddag een strijd gezien die wat spanning betrof moeilijk te overtreffen viel. Ernstige ongelukken deden zich ech ter niet voor. De Belg Willy Mairesse liep een gebroken arm op toen zijn Ma- tra uit de baan vloog in de eerste ron de. En zijn landgenoot Mauro Bianchi, een broer van Lucien, kwam betrekke lijk licht gewond uit zijn door een ont plofte benzinetank in brand gevlogen Re nault-Alpine. Met tweede graads brand wonden aan het gezicht en de handen we hij naar het ziekenhuis gebracht. Al direkt na de start leken de Porsches hun wens het wereldkampioenschap te winnen te realiseren. Vier Porsches na men de leiding en waren voor de zwaar dere Ford op de doorweekste baan onbe reikbaar. De baan droogde echter op en Rodriguez-Bianchi konden de grote kracht van hun Ford in snelheid omzetten. De Ford-Mirgage legde in de 24 uur 4.452,881 kilometer af (gemiddeld 185,5 km.u.) en bleef daarmee ver onder het record dat Gurney en Foyt vorig jaar met 5.232,9 kilometer vestigden. Negentien van de 54 gestarte wagens, volbrachten de race, waarvan zich er vijftien klasseerden. De uitslag: 1. Rodriguez-Bianchi (Mex- Belg), Ford, in 24 uur 4.452,881 km. (gen. 185.537 km.u.); 2. Spoerry-Steinmann (Zw Porsche (2000); 3. Stommelen-Neerpasch (W.Dld), Porsche (3000); 4. Giuntti-Nanni Galli (It), Alfa Romeo; 5. Facetti-Sparta- co (It), Alfa Romeo. (Van onze turnmedewerker) DEVENTER. De turnwedstrijd tus sen de Nederlandse jeugd jongens) en Beieren is zaterdagavond in de nog niet officieel geopende sporthal in Deventer in een royale zege voor de Duitsers ge ëindigd: 249.30 punten - 255.80 punten. Met deze overwinning revancheerde de jeugdselectie van Beieren zich ruimschoots voor de nederlaag, die het vorig jaar in München tegen Nederland leed. Allen de PSV'er Cor Smulders kon ge lijke tred houden met de top van de Zuidduitse jeugd. Smulders eiste het in dividuele eindklassement voor zich op, 0.3 punt voor het Duitse talent Toni Un- den. De andere leden van de nationale jeugdploeg stelden danig teleur. In het eerste deel van de wedstrijd leek het er nog niet op, dat de jeugd ploeg van Nederland (tot 22 jaar) een flinke nederlaag zou incasseren. Wel werd toen een kleine achterstand geboekt, maar er was goede hoop, dat in het laat ste deel van de ontmoeting het keerpunt ten gunste van Nederland zou komen. Dit bleek een ijdele hoop, want de ploeg uit Beieren zette zich juist toen schrap en wist de voorsprong beduidend te vergroten. In het bijzonder aan brug en rek voerden de Duitsers oefeningen uit van hoger technisch gehalte, waar door zij ondanks een niet altijd vlek keloze uitvoering toch hoger beoor delingen kregen van de Nederlands-Duit se jury. Opvallend was wel, dat juist het moeilijkste toestel, het paard-voltigeren, het enige onderdeel was, waarbij de Ne derlandse turners een kleine winst kon den boeken. Dat was dan vooral te danken aan de beslist betere lichaamsconditie van de Nederlandse turners, die ook beter wa ren voorbereid. In een wedstrijd slaat echter de balans door naar de ploeg die de oefeningen een betere technische in houd weet te geven en wat dit betreft, waren de turners uit Beieren beslist be ter. De wedstrijd bestond alleen uit oefe ningen naar eigen keuze, zodat het pu bliek toch wel voldoende variatie te zien kreeg. Het persoonlijk eindklassement1. Smulders (Nederland) 53.70 pnt., 2. Un den (Beieren) 53.40, 3. Dahlemann (B.) 51.50, 4. Karregat 50.75), 5. Engel hard (B.) 49.40, 6. Wijma (N.) 49.25. 7. Blumenstil (B.) 48.45, 8. Pot (N.) 47.95, 9. Weidenbeck (B.) 46.25, 10. Out (N.) 45.45, 11. Wijnand (N.) 43.65, 12. Leitner (B.) 42.60. De Belgische coureur Mauro Bian chi wordt aan de kant van de baan verzorgd, nadat zijn Alpine Renault in brand gevlogen was toen de ben zinetank ontplofte tijdens de 21- uursrace van Le Mans. Bianchi kwam, er met lichte brandwonden af. JARAMA. Ed Swart is in Jarama (Spanje) tijdens de laatste races voor de Europese kampioenschappen voor sport wagens met een Fiat Abarth 850 op de derde plaats geëindigd in de race voor wagens met een cilinderinhoud van 850 tot 1000 cc. De Italiaan „Pam" werd met een Fiat Abarth eerste. De Brit Hentley legde met een Morris Cooper 1000 beslag op de tweede plaats. De Boer 2. Dercksen. zondag 1. De Boer (hoofd prijs), 2 Pauli. Olympiajollen, zaterdag: 1, Van Tongeren. 2. Loogman, zondag: 1. Van Tonge ren, 2 Wilkens (Hoofdprijs Van Tongeren). Solo, zaterdag. 1. De Jonge van Ellemeet, 2. Kaan, zondag: 1. De Jonge van Ellemeet (hoofd prijs), 2. Vollebregt. Flying Junior klasse, zondag 1 Heineke. 2 Van Noppen, zaterdag: 1. Heineke, 2 Van Noppen (hoofdprijs Heineke). OK-jollen, zaterdag i. Vrolijk (Haarlem), 2. Imhoff, zondag 1. Vrolijk (hoofdprijs). 2. Van Leverik. Vaurien- klasse zaterdag: 1. Halle jr., 2. In 't Veld, zon dag 1. Meyer, 2. In 't Veld( hoofdprijs Meyer). 12 voetsjollen klasse: zaterdag: 1. Van Asselt. 2. Daniels, zondag: 1. Kroon. 2. Plantenga.(hoofd prijs Kroon). Spankerklasse, zaterdag: 1. Van Eijk 2. Krijtenberg, zondag: 1. Dubbeldam, 1. Van Eijk (hoofdprijs). Schakelklasse, zaterdag: Overtoom. 2 Tubbergen, zondag:: l. Tijssen, 2 Dechesne (hoofdprijs Tijssen). Sharpie klasse zaterdag 1 Vlek. 2. Guldemond, zondag: 1. Van Swol. 2. Van Veen, (hoofdprijs Van Swol). (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM Na een bijna twee uur durend softbalduel tussen EDO en de Pin- guins heeft EDO via een 18-10 overwin ning het hoofdklasseschap weer voor een jaar gecontinueerd. Van goed softbal is in dit tweede duel geen ogenblik sprake geweest. Koud weer, een nat veld en het ontbreken van scheidsrechters voor dit be langrijke duel maakten het geheel tot een weinig verheffend slot van het toch al zo roerige softbalseiizoen. De „gelegenheidsar biters" Toon Verzeylberg en Wim Kolk man hebben zich in het laatste duel van dit seizoen goed van hun taak gekweten. In feite was de wedstrijd reeds na een halve inning beslist. Zes vrije lopen, enke le veldfouten en honkslagen van Suze van Breukelen en Henny Scheer verschaften EDO een comfortabele 10-0 voorsprong. Bij 10-6 na drie innings leek de Heem- steedse ploeg toch weer winstmogelijkhe den te bezitten. In een reeds invallend# duisternis liep EDO na opnieuw een serie vrije lopen en een driehonkslag van Hen ny Scheer weg na een niet weer te achter halen 18-6 voorsprong. Dat de Pinguins in de laatste slagbeurt nog kon terugko men tot 18-10 kon de ploeg van Bud van Leuven niet meer verontrusten. HAARLEM. Dinsdagavond 1 oktober start de microkorfbalcompetitie 1968-'69 in de Kennemer Sporthal in Haarlem. De wedstrijden beginnen om kwart over acht. In de eerste klasse A spelen An. Ready 1 en IJmondia 1 tegen Watervliet 1 en Parkwijk 1. In de eerste klasse B speelt Nw. Flora 2 tegen Neptunus 2. In de tweede klasse spelen Oosterkwartier 3 en Haarlem 3 tegen Aurora 3 en Oosthoek 3. In de derde klasse tenslotte treedt Aurora 4 aan tegen Neptunus 3. PARIJS Op de wielerbaan in het ge meentelijk sportpark van Vincennes heb ben Merckx en Godefroot zondag de kop pelwedstrijd om het Gouden Wiel gewon nen. Deze wedstrijd, waarin de koppelge noten elkaar aflosten achter demies, moest tien kilometer worden onderbroken wegens de regen. Toen de renners weer in het zadel zaten, namen Merokx en Gode froot een ronde voorsprong op hun concur renten. Met nog 24 van de te rijden 100 km voor de boeg. barstte de regen opnieuw los en de juryleden besloten de stand van het moment van staken als eindstand te be schouwen. Het klassement: 1. Merckx- Godefroot (Belg.) 76 km irn 1 uur 24 minu ten 11 seconden. 48 punten; op een ronde: 2. Altig-Wolfshohl (W.-Dld.) 44 pnt.; 3. Aimar-Grosskost (Fr.) 36 pnt.; 4. Bracke- Bodart (Belg.) 21 pnt.; 7. Janseen-Bemard Guyot (Ned.-Fr.) 14 punten. FOURMIES In de Noordfranse stad Fourmies heeft Gerben Karstens zondag de grote prijs van Fourmies gewonnen, een wedstrijd over 234 kilometer. De Ne derlander versloeg in de eindsprint de Bel gen Bocklandt en Rosiers. De uitslag: 1. Karstens (Ned.), 234 km in 6 uur en 7 mi nuten, 2. Bocklandt (Belg.), 3. Rosiers (Belg.) op 7 seconden, 4. Van Mortelle (Belg) 5. Van Rijckeghem (Belg.) op 12 seconden. 6. Delberghe (Fr.), 7. Melckenbeeck (Belg MONTREAL De Zwitsers Louis en Fritz Pfenninger hebben de zesdaagse van Montreal gewonnen. De Duitsers Schulze en Bugdahl legden beslag op de tweede plaats. Zij behaalden minder punten dan de Zwitsers. De derde plaats was voor het Deense koppel Lykke-Eugen, dat ook in de zelfde ronde eindigde. De enige deelnemen de Nederlander, Leo Duyndam, bezet in de eindstand met zijn Italiaanse partner Ran- cati de zevende plaats op zes ronden. (Van onze correspondent) VELP Jan Janssen heeft zich zater dagmiddag het ongenoegen op de hals ge haald van de organisatoren van de prof ronde van Beekhuizen bij Velp. Janssen die vrijdag vanuit Frankrijk telefonisch verklaarde aan de start te zullen verschij nen, kwam niet opdagen. De organisato ren hebben het plan Janssen bij de KNWU voor schorsing voor te dragen. Zij willen tegen de Ossendrechter eveneens een pro ces aanspannen wegens de schade, die zij door zijn wegblijven hebben ondervonden. Op een voor Nederlandse begrippen zwaar parkoers legde Peter Post de 100 kilometer in Beekhuizen, winnend af in 2 uur, 56 minuten en 24 seconden. Post was ongeveer halverwege de wedstrijd samen met Zoontjens, Jan Harings en de Belg Timmermans op stap gegaan en al snel groeide de voorsprong van het viertal tot ruim een minuut. Ook toen Zoontjens het tempo niet meer kon volgen en Timmer mans zich ertoe bepaalde „bij te blij ven" kwam de voorsprong geen ogenblik in gevaar. Op de laatste lastige klim de marreerde de sterk rijdende Post nog maals en ging met 20 seconden voorsprong op Harings en Timmermans door de fi nish. 4. Wagtmans op 2.56; 5. Van Swee- velt op 3.10; 6. Dolman z.t.; 7. Steevens z.t.; 8. Ottenbros z.t.; 9 Schepers z.t. 10. Tummers z.t. Rik van Looy is zondag in de eindsprint van de Ronde van Ossendrecht twee land genoten te snel af geweest. Van Looy, die al in de beginfase met Van Springe] en Brands de ruimte opzocht, legde de 120 km af in 2 uur 51 min en 30 sec. Van Springel eindigde als tweede en Brands als derde. 4. Jimenez (Fr) op 1.20: 5. Sche pers z.t.; 6. Zoet z.t.; 7. Webb (Gb) z.t.; 8. Groen op 1.50; 9. Harings z.t.; 10. Van Katwijk z.t.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 15