Freek Witte voerde Cardinals en White Stars (dames) naar winst Flamingo's nog niet ingespeeld maar toch te sterk voor Herly Eerste nederlaag voor HKV bij Ons Eibernest BMHC liet veel kansen onbenut tegen Kampong PSV in hoofdklasse handbal voorbestemd voor degradatie li DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS 3K t Drie meldingen van dertien goed Margaret Bailes liep 100 m in 10.8 Mevr. Timmer in Emmen op kop Nedlloyd en Scylla startten goed Maandag 30 september 1968 16 - - Hol?. iporiJSparta Twsrotfc* i-v Sthoed «VV-; mt-nv mm. Spart-RCH IS DC; I J Sport in het kort MIDDELZWARE SHAG 1 PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT 1.25 Sliema Wanderers ronde verder voor Europa Cup II (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Alle Haarlemse verte genwoordigers in de landelijke competi ties hebben dit weekend gewonnen. Over tuigend was echter alleen de overwinning die de dames van HOC vrijdagavond boekten tegen Agon. Flamingo's won wel iswaar ruim (91-62) van degradatiekan didaat Herly, maar de ploeg van Jan broers heeft toch nog lang niet die vorm te pakken, waarin ze vorig jaar lands kampioen werden. Tekenend voor hun huidige spel is het feit, dat hun verdedi ging aan het pover spelende Herly 62 punten moest toestaan. De overige twee Haarlemse teams dankten hun overwinning voor een groot deel aan één man. Zaterdagavond boekte Freek Witte eerst in de Kenne- mer Sporthal met de dames van White Stars een moeilijke overwinning op BOB (40-32), twee uur later had hij in de sporthal aan de Hogendorpstraat in Amsterdam ook de Haarlem Cardi nals naar een zwaar bevochten 38-47 zege op AMVJ gecoacht. In de eredivisie begint enige tekening in de strijd te komen. Opvallend is dat van de vier topploegen.die vorig jaar om de titel streden, alleen Punch uit Delft nog ongeslagen is. Flamingo's moest op de eerste competitiedag al buigen voor Rotterdam-Zuid; Landlust, dat een ver jongingskuur onderging, verloor reeds twee wedstrijden, en SVE, dat zijn mees te spelers zag verdwijnen, hoeft zich dit jaar ook geen illusies te maken. Op dit moment zijn behalve Punch nog drie ploegen ongeslagen. Blue Stars is van deze leiders de meest serieuze titelkandidaat. Debutant Rotter dam-Zuid zal dit jaar nog niet gaan mee- tallen in de strijd om het kampioenschap, maar is met drie overwinningen in ieder geval nu al verzekerd van een niet al te kortstondig verblijf in de eredivisie. Tenslotte is ook Bona Stars, dat dit weekend niet speelde, nog ongeslagen. De ploeg uit Leiden wilde in verband met hun tienjarig bestaan alleen 's middags spelen, waarna de bond de wedstrijd maar van het programma schrapte. Flamingo's startte in de wedstrijd te gen Herly onzeker. Hun basisopstelling is ten opzichte van vorig seizoen op twee plaatsen gewijzigd, en het nieuwe vijftal kan elkaar nog niet volledig vinden. Voor zijspeler Weston kregen zij spelverdeler Jimmy Mayers; de opengevallen pivot- plaats van Lex Kroder moet opgevuld worden door Jan Smeets, die zich bij DED echter het beste thuisvoelde op de spel verdelerplaats. Deze nog niet volledig op elkaar ingespeelde basis kreeg opdracht om de Herly-aanval met een persoonlijke verdediging te bestrijden. De landskampioenen konden in de eer ste helft hun draai niet vinden en ston den zelfs toe dat Herly, dat na het ver trek van aanvoerder Karei Vrolijk naar België een ernstige degradatiekandidaat is geworden, een kleine voorsprong nam: 17-19. Aanvoerder Frank Kales, anders de motor van de Flamingo's aanval werd vervangen en via 30-24 en 40-32 bereikten de Haarlemmers een 46-34 ruststand. Deze voorsprong was voldoende om wat meer rust in de Haarlemse ploeg te bren gen en onder leiding van de teruggekeer de Kales, die in de tweede helft 23 punten scoorde, werd de voorsprong langzaam uitgebouwd. Via 64-49 en 78-57 werd het tenslotte 91-62. Mayers toonde zich voor Flamingo's, dat verdedigend toch wel teleurstelde, op nieuw een grote aanwinst. Deze van SVE overgekomen Ameri kaan ontpopt zich steeds meer als een groot spelverdeler, waardoor Schappert meer aan de zijkant komt te spelen. Jan Smeets speelt nog wat onwennig onder het bord en kan de naar Lions overge stapte Kroder nog niet doen vergeten. Voor Flamingo's scoorden: Kales 0-23, Ja ger 14-8, Schappert 10-1, Mayers 9-4 en Smeets 9-4. Voor Herly: Hoeksema 5-6, Stefan 6-6 en Hendriks 9-2. Blue Stars heeft heit bij Suvrikri in Den Haag niet moeilijk gehad. De Suri- namers achten zich tegen topploegen als Punch en Blue Stars bij voorbaat kans loos en beschouwen de reiskosten voor twee van hun in Amsterdam wonende spelers als een overbodige uitgave voor een wedstrijd die ze toch wel zullen ver liezen. Zonder deze twee waren ze voor de blauwe sterren helemaal geen partij. De Amsterdammers namen meteen een 0-10 voorsprong en voerde deze regelma tig op. Via 2-14, 13-27 en de ruststand 19-37, werd de einduitslag 44-81. Voor Suvrikri scoorden: Van Aarden 8-8. R. v. Eyck 8-6. Voor Blue Stars: Boot 6-8, Smit 8-7, Lagerwey 8-12 en Kasteen 11-4. Wilskracht heeft in zijn wedstrijd tegen Punch bijna voor een verrassing gezorgd. Zoals wel vaker speelden de Amsterdam mers ook tegen deze topploeg ver boven hun normaal niveau, en wisten zij in de eerste helft voortdurend aan de voorde lige zijde van de score te blijven. Via 8-2 en 14-6 was de stand met rust 36-30 geworden. Na de pauze kwam Punch terug tot 41-41, waardoor de strijd in zijn beslissen de fase kwam. Iedereen gaf Wilskracht de beste kansen, vooral omdat Erik van Woerkom bij Punch reeds vier persoon lijke fouten had. Wat iedereen verwachtte gebeurde ech ter niet. Niet de Delftse aanvalsleider, maar drie spelers van Wilskracht moes ten met een maximum aan persoonlijke fouten het veld verlaten, waardoor Punch toch nog naar een ruime zege (58-81) kon doorstoten. Topscorer bij Punch was v. Woerkom met 33 punten. Frank Kales in spectaculaire actie onder de basket tegen Herly. Ve*ndonvVll4MW» f1 B DEN HAAG De cijfers van sporttoto 7 7 van dit weekeinde 7 van dit weekeinde zijn: Deelnemers 883.262. Inleg 1.893.405. Prijzenbedrag 852.032. Eerste en derde prijs 255.610. Tweede en extra prijs: 170.406. Er waren zondagavond 3 meldin gen met 13 goed voorspelde uitslagen en ongeveer 40 meldingen met 12 goed voor spelde uitslagen. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM Van de vyf in de hoofd klasse vastgestelde wedstrijden werden er ondanks de minder gunstige weersomstan digheden vier gespeeld. Slechts de wed strijd Rapiditasdie Haghe moest worden afgelast. Ons Eibernest bezorgde stadge note HKV zijn eerste nederlaag (12-6) en nam daarmede de leiding in de hoogdklas- se. Blauw Wit had weinig moeite met Sa- mos, dat met 9-2 verloor. Luto en Archipel speelden tegen elkaar gelijk (5-5) en Wes terkwartier won met 8-6 van Deetos. Blauw Wit was minstens een klasse be ter dan Samos en leidde reeds bij de rust met 5-0. Onmiddellijk na de rust scoorde Kees Verhoef tegen, waarna de doelpun- tenmachine van Blauw Wit weer ging lo pen: Noortje ten Wolde, Corrie Fokker en Ron v. Pareen (2x) voerden de stand op tot 9-2. In de wedsitrijd WesterkwartierDeetos was de arbiter nogal kwistig met het geven van strafworpen. Wat zelden voorkomt: de zes toegekende strafworpen werden alle in doelpunten omgezet. Westerkwartier be gon zeer goed en had binnen 19 minuten door Deo Borghols (strafworp), Drikus Klouwen en Dik Stoeltie (2x strafworp) In de eerste landelijke klasse zijn nog drie ploegen ongeslagen: DED, EBBC en Haarlem Cardinals. De Cardinals versloegen in een harde wedstrijd AMVJ, wat tot op dat moment ook nog zonder verliespunten was. De Haarlemmers startten met een 2-3 zone verdediging, welke halverwege de eerste helft door coach Freek Witte werd omge bogen tot een 1-3-1 zone. Tegen deze ver dediging scoorde AMVJ in de eerste helft slechts 21 punten, maar ook Cardinals schoot aanvallend te kort. Ruststand 21- 21. Na rust nam Cardinals direct een 21-27 voorsprong, maar AMVJ kwam terug tot 30-27. Nu verzuimden de Amsterdammers door te drukken waardoor Cardinals de kans kreeg via 35-36 twee minuten voor tijd om in de laatste minuten van zijn tegenstander weg te lopen. Eindstand 38-47. Voor Cardinals scoorden: Hoef ak ker 6-10 en Van Zalm 8-7. De dames van White Stars leken in hun wedstrijd tegen BOB in het begin weinig moeite te hebben met hun tegenstandsters. De man-to-man verdediging, waartoe coach Witte opdracht had gegeven, sloot goed, waardoor de Haarlemse meisjes met rust reeds tweemaal zoveel punten had den verzameld als hun tegenstandsters (21-10). Aanvallend was White Stars in het be gin van de tweede helft echter nergens waardoor BOB terug kon komen tot 21- 19. Verder lieten de Haarlemse meisjes het echter niet komen, en langzaam na men zij weer wat afstand, zodat de eind stand op 40-32 bepaald werd. Voor White Stars scoorden J. v.d. Hoeden 6-5 en B. Veenstra 13-4. FLAGSTAFF. In het op ruim 2.000 meter hoogte gelegen Flagstaff in de Amerikaanse staat Arizona heeft de dit seizoen als een komeet aan de atletiek- hemel omhooggeschoten atlete Margaret Bailes de 100 meter gelopen in 10.8 sec. Hoewel deze tijd 0.3 sec. beter is dan het wereldrecord, dat met 11.1 sec. op haar naam staat van verschillende atletes, zal deze prestatie niet als wereldrecord kun nen worden aangemerkt, omdat de jonge Amerikaanse sprintster steun had van een wind, die een snelheid had van ongeveer 10 meter p. sec. Ook Ralph Boston kwam onder dezelfde omstandigheden tot een voortreffelijke prestatie. Hij sprong 8.37 meter twee cm meer dan het wereld record dat hij samen met de Rus Igor ter Ovanesian in zijn bezit heeft. Ook dit resultaat zal echter door windvoordeel niet als wereldrecord in de boeken kun nen worden bijgeschreven. ATLETIEK. In Utrecht zijn dit week einde de Nederlandse meerkampkam pioenschappen voor B- en C-jeugd gehou den. De nieuwe kampioenen zijn: jon- gens-B: Kerkhof (Zuid) 4648 pnt, jon gens-C: Nusse (Zuid Holland) 4186 pnt, meisjes-B: 1. Schalk (Zuid Holland) 3150 pnt, meisjes-C: Vermaazen (Zuid Holland) 2181 pnt. PAARDESPORT. De Almeloër Hans Brugman heeft zondag in Nijmegen met Sky High de Nederlandse springderby, gewonnen. Hij liep op het 1050 meter lan ge parcours met 18 hindernissen en 24 sprongen 19.5 strafpunt op en had 170 se conden nodig. (Van onze hockeymedewerker) HAARLEM. De hockeyers hebben dit weekeinde ondanks de natte weersom standigheden toch het grootste deel van hun programma afgewerkt. In de A-afde- ling van de competitie om de HTCC-be- ker speelden Kampong en BMHC ondanks het moeilijk bespeelbare terrein een goe de wedstrijd. Kampong nam door West- dijk uit een strafcorner een 1-0 voor sprong, maar Flohil maakte kort daarop weer gelijk. Na rust kwam BMHC door Schmeink met 1-2 voor, maar vlak voor tijd wisten de'Utrechters nog een gelijk spel, 2-2, uit het vuur te slepen. BMHC was wel sterker, maar liet veel kansen onbenut. Amsterdam behaalde een magere 0-1 zege op Schaerwyde. De strijd ging aan vankelijk geheel gelijk op. Na de rust werd Amsterdam iets sterker, maar het beslissende doelpunt viel pas in de laat ste minuut van de wedstrijd. HTCC haal de bij 's-Hertogenbosch met 0-2 de pun ten weg. De rust ging in met een 0-0 stand, daarna zorgden Peters en goalget- (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. In de dameshoofdklasse handbal waren ditmaal geen verrassende uitslagen. NilocPSV was een eenzijdige strijd. De Amsterdamse dames waren eni ge klassen beter dan hun tegenstandsters uit Eindhoven, die voorbestemd zijn om te degraderen. Alleen hun keepster deed voortreffelijke dingen, maar ook zij kon niet voorkomen, dat Niloc met liefst 11-0 won. Wil van Draanen passeerde haar vijfmaal. Het Haagse Hygiëa maakte op het mid denveld een goede indruk, maar aan de cirkel was deze ploeg tegen Posterholt volkomen ongevaarlijk. De Limburgse da mes kwamen met 8-3 voor. Toen raakte hun keepster ernstig geblesseerd en daar door kon Hygiëa tot 6-8 inlopen. Voor de Haagse dames scoorden Jetty Klooster ziel en Jeanne van Bree ieder driemaal. Velo moest niet geheel verdiend beide punten aan Zeeburg laten. In een van Wa- teringse zijde zwak gespeelde eerste helft kwam Zeeburg vooral door routinier Wil de Mare en Lies v.d. Laan met 5-1 voor. In de tweede helft was Velo beter, maar het kon de gasten toch niet bedreigen. De Amsterdamse dames wonnen met 7-3. Het Roermondse Swift was duidelijk beter op schot dan Walcheren, 9-3. Bij de heren werd ESCA VCOlympia tien minuten voor het einde door de scheidsrechter gestaakt. Hij had het vrij wel onbespeelbare veld goedgekeurd, maar na vijftig minuten vond hij het wel letjes. ESCA VC leidde toen met 9-6. Zaterdag won Sittardia in Den Haag van Operatie '55. De Limburgers bezaten een statisch spelende verdediging, maar daar maakte Operatie '55 geen gebruik van. Na een gelijkopgaande eerste helft brak de rust aan met 4-4. Na ed hervat ting konden de gastheren tot 6-6 goed bijblijven. Toen nam Sittardia afstand, 6-9. Deze marge van drie doelpunten bleef tot het einde gehandhaafd, want het wat betere Sittardia won dit boeiende duel met 11-8. Aalsmeer was tegen AHC '31 aanvan kelijk niet de mindere ploeg en hield tot 5-5 de zaak in evenwicht. Toen beslisten vele afstandsschoten van Tom en Bart Rijkenberg en Bob Sondaar de wedstrijd al. Na een 7-13 ruststand wonnen de Am sterdammers onbedreigd met 19-12. De scheidsrechter leidde hier uitstekend. ter Christus voor de doelpunten. In de B- afdeling was Venlo duidelijk sterker dan EMHC en won volkomen verdiend met 5-1 door doelpunten van John Nefkens (2) en Lodi van Noordwijk (3). Keep Fit was wel iets de mindere van SCHC, maar een plotselinge uitval resulteerde in een doelpunt van Peter van Dijk, dat beslis send bleek. Hilversum klopte HHIJC met 2-1 en Laren kwam met een 2-3 zege bij MEP vandaan. Dames. Beide eerste klassers uit Bloe- mendaal kregen een 1-2 nederlaag te slikken. BDHC speelde tegen Laren een vlotte wedstrijd, en had misschien iets meer verdiend. Na een 0-0 ruststand kwam Laren via strafcorners op een 0-2 voorsprong. Eveneens uit een strafcorner zorgde Mar ja de Waard voor 1-2, maar het slotoffensief van BDHC leverde geen succes meer op. Ook HBS kreeg geen loon naar werken. Tegen de Gooische speel den de Haarlemse dames een goede wed strijd, waarin van krachtsverschil geen sprake was. Door Marjolein Vosterman kwam de Gooische op 0-1, wat ook de ruststand werd. Na rust scoorde Marijke Nietzman uit een strafcorner de gelijk maker, maar een fraai doelpunt van Jeanne van Eek bracht de Gooische de winst. Voordaan boekte een ondubbelzin nige overwinning op FIT: 7-0. Amsterdam deed het tegen Be Fair met minder: 0-2. Linksbuiten Annelies Tieland in de aanval voor HBS tegen Gooische. V* een 4-0 voorsprong genomen. Deetos kwam nog voor de rust door Ria Brandt en Anne Hoekstra (strafworp) terug (4-2). Een fel offensief van Deetos na rust en twee tref fers van Ton Hordijk betekenden 4-4. Zelfs kwam Deetos op winst toen John Boogers van grote afstand raak schoot. Gelukkig deed Henk Sibelist voor. Westerkwartier hetzelfde (5-5), waarna twee blunders van de Deetos-defensie de stand op 7-5 brach ten. Het einde kwam met 8-6. Luto nam in zijn wedstrijd tegen Archi pel in de eerste helft een 4-3 voorsprong, nadat Van Eekelen voor Archipel de ope ningstreffer had gescoord. Hennie Kool, Joop Klomp, Jan Soeverein en Ferrageau zorgden daarvoor. Na de rust nam Archi pel een 5-4 voorsprong, maar twee minu ten voor tijd scoorden Jan Soeverein de verdiende gelijkmaker. Hoewel Ons Eibernest de speler John Tims (militaire dienst) en de speelster W. v. TienhovenRaap miste, was de thuis club in zijn wedstrijd tegen HKV de betere ploeg. In de eerste helft ging het tot 3-3 gelijk op, maar daarna werden de Eibers sterker en liepen door Ruud Emmerik (2x), Loes v. Zee en Theo v. Zee tot 7-4 uit. In de tweede helft werd het bij een 8-5 stand even gevaarlijk voor de Eibers, toen HKV drie strafworpen kreeg toegewezen. Ze werden echter alle gemist. Het werd daar na een meer dan verdiende 12-6 zege voor de Eibers, waarbij het door Theo v. Zee gescoorde elfde doelpunt de schoonheids prijs verdiende. Ons Eibernest 5 9 Archipel Blauw Wit 5 7 Luto HKV 4 6 Deetos Rohda 4 6 Samos Westerkw. 4 5 Rapiditas Die Haghe 3 3 EMMEN Na de zaterdag gespeelde partijen in het Danlon-schaaktoemooi in Emmen, is de Nederlandse mevrouw Tim mer door een zege op de Joegoslavische Msjnak samen met Baumstark (Roem.) en Polihroniade (Roem.) aan de leiding geko men. De uitslagen van de vierde ronde luiden: Timmer (Ned.)Masjnak (Joegosl.) 1-0, Polihroniade (Roem.)Tuk (Ned.) 1-0, Dob- son (Eng.)Zivkovic (Joegosl.) remise, Baumstark (Roem.)Eretova (Tsj.) remise). Uit de derde ronde: TimmerDobson 1-0. De stand na de vierde ronde luidt: 1„ 2. en 3. Baumstark, Polihroniade en Timmer 3 punten; 4. Eretova l'/« en 1 afg.; 5. en 6. Tuk en Zivkovic 1V«; 7. Dobson 1; 8. Msjnak 'Jt en afg. BOKSEN. De Italiaanse zwaargewicht Piero Tomasoni mag zich sinds zondag de uitdager van de Europese kampioen, de Brit Henry Cooper, noemen. In Brescia won Tomasoni een kwalificatiegevecht tegen de Westduitser Jürgen Blin. De Ne derlandse scheidsrechter Ben Bril diskwa lificeerde de Duitser in de tweede ronde wegens een kopstoot. ADVERTENTIE WMmiïJm N.V. J.GRUNO N.iK»K.HöLLANb (Van onze tafeltennismedewerker) HAARLEM. De uitslagen van de eerste competitiedag van de ereklasse ta feltennis geven weinig verrassingen te zien. In poule A boekte Wibats een mon sterzege op een verzwakt SVE. De stand 10-0 spreekt boekdelen. Landskampioen Nedlloyd had volgens de verwachtingen geen moeite met Swift. Het enige tegen- punt dat de Deventenaren wisten te sco ren, kwam op naam van Jaap van Hum mel, die Bert Schoofs met 21-14 en 21-17 ruim de baas bleef. Dat de reserveploeg van Hunter 25 met de alleszeggende cij fers 8-2 van AMVJ verloor moet voor coach Holswilder een teleurstelling zijn geweest. Bij de Amsterdamse Jongeren nam Prorok de 2 verliespartijen op zijn conto. Debutant Steeds Hoger/TSB was in pou le B de andere debutant Belcrum met 6-4 te sterk af. Deze wedstrijd was bij zonder spannend en bracht pas in de laat ste ontmoeting van de tien de beslissing ten gunste van de Hagenaars. De beste speler van de avond was ongetwijfeld Zandvliet, die al zijn tegenstanders voor 0 naar de kant stuurde. Kampioenspretendent Scylla boekte een ruime 9-1 zege op Nedlloyd 2. Verlies van Ed van de Berg tegen Kraayenga is het enige vermeldenswaardige. Maasbree- Hunter 25 heeft de toeschouwers tot de laatste minuut in spanning gehouden. Doordat de Amsterdammers in Van Slob be een niet te kloppen speler hadden, Schoonemeyer goed voor twee punten was en Van Leuffen van Verspa won kwam het einde met 4-6. LA VALETTA. Sliema Wanderers heeft zich zondag geplaatst voor de twee de ronde van het toernooi om de Europe se beker voor bekerwinnaars. In La Va- letta won Sliema de tweede wedstrijd tegen het Luxemburgse US Rümelingen met 1-0. 3Q

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 16