Velsens loco-burgemeester gaf startsein ziekenhuisbouw VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Boerenleenbank opende bijkantoor Planetenweg Een winnen OLGA Tweede dierenarts voor slachthuis „IJmoncT UST In de vishal en op zee WISKER Gert-Hermien Timmerman met eigen show in Velsen I Faillissementen Laatste spuit voor de vloer Tweede filiaal in IJmuiden Financieel gezond Dames Storm bemoeilijkt onderzoek pieren Zeeman mocht niet rijden In schouwburg was een grote familie 5 GOÖP. BOERENLEENBANK WOENSDAG 2 OKTOBER 1968 Velsen-IJmuiden Velsen-N oord WMSëëS ff OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY en/of het bestede bedrag aan een matras Korfbaluitslagen Dameskav salon LANGE NIEUWSTRAAT 181 AEG - ZANU8SI - IGNIS - ZANKS* BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BABYTEXTIEL BABY-SERVICE v Mlili irtWiSi v Loco-burgemeester II. de Boer slaat samen met geneesheer-directeur C. F. J. Lampe de werkzaamheden rond de laatste stort van de zieken- huisvLoer gade. ADVERTENTIE kantoor SANTPOORT, Hagelingerweg 69 - Telefoon 8173 kantoor IJMUIDEN, Wijk aan Zeeërweq - Telefoonl2556 kantoor SANTPOORT-ZUID, Bloemend.straatweg 54 - Tel. 8199 SPAARBANK BANKGIRO GEZINSREKENING en alle andere bankzaken bij DE BANK VOOR IEDEREEN met gunstige openstellingsuren (ook 's-avonds) De rechtbank in Haarlem heeft op dins dag 1 oktober in staat van faillissement verklaard: Gerard Johan Koolhaas, wonende in Assendelft, Smeeke Ven 41. Rechter commissaris: mr. G. H. Zweers. Curator: mr. C. J. Doorenbos in Wormerveer. Martinus Cornelis Mullens, wonende in Haarlem, Palamedesstraat 68. Rechter commissaris: mr. G. H. Zweers. Curatrice: mevrouw mr. E. Rutgers-Wessels in Haarlem. G. H. G. Haak, wonende in IJmuiden, gemeente Velsen, President Steijnstraat 17a. Rechter-commissaris: mr. G. H. Zweers. Curator: mr. A. N. Helsloot in Beverwijk. Anton Hendrik van der Stroom, onder aannemer van metsel- en tegelwerken, wonende in Zwanenburg, gemeente Haar lemmermeer, Kerspel 32. Rechter-com missaris: mr. G. H. Zweers. Curator: mr. J. C. A. Korrel in Haarlem. Be beschikking van de rechtbank in Haarlem van dinsdag 1 oktober is de aan de naamloze vennootschap Gevaert Car- rosseriebouw N.V. gevestigd in Santpoort, gemeente Velsen, aldaar kantoorhouden- de aan de Rijksweg 496, voorlopig ver leende surséance van betaling ingetrok ken en is de naamloze vennootschap Gevaert Carrosseriebouw N.V. voornoemd in staat van faillissement verklaard, met benoeming van mr. G. H. Zweers, tot rechter-commissaris en met aanstelling van mr. J. P. Engels in Amsterdam tot curator. WOENSDAG 2 OKTOBER Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945 19 tot 21.30 uur. Velser Zwemver., Velserbad, Briniostr., Umuiden, 19.30-21 uur: zwemtraining; 21-21.30 u.: polo-training. DONDERDAG 3 OKTOBER Patronaatsgebouw, Zeeweg Willems- beekweg, 19-22 u.: Zazaar voor Zambia. Raadhuis, Plein 1945, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting: spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur, Willebrordstraat 10£, tel. 10715. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945 10 tot 12.30 uur en 14.30 tot 17.30 u.; Uitleenpost IJmuiden-West, bo venzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c 16 tot 17.30 u.; Gem. bibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Zuid, Wijkcen trum „De Duinpan", Willem de Zwijger laan: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 uur. WOENSDAG 2 OKTOBER Katholieke openbare bibliotheek, Ban- Jaertstraat 13, geopend van 14-17 u. ff (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Op het terrein van het vroegere Antoniusziekenhuis, dat volgens de officiële stukken wordt begrensd door de Zeeweg en de Velserduinweg, is dins dagmiddag daor de loco-burgemeester, wethouder H. de Boer een officieel be gin gemaakt met de bouw van het nieuwe ziekenhuis. In feite gold het de afslui- van de start der bouwwerkzaamheden, want reeds 's morgens om half vijf was men begonnen met het spuiten van be ton. Het leek wat bezwaarlijk op dat tijdstip de genodigden te laten komen, reden waarom loco-burgemeester De Boer nu de „laatste spuit" hanteerde. Voorafgaande hieraan, heeft in de kan tine van de Aannemerscombinatie, wel ke het nieuwe AZ bouwt een korte plech tigheid plaats gehad. Allereerst is daar het woord gevoerd door prof. ir. F. Dicke, voorzitter van de bouwcommissie, die na zijn welkomswoord er op wees, dat reeds 800 m3 die dag is gestort. De ge- neesheer-direkteur C. F. J. Lampe merk te in zijn inleidend woord op. dat men na 40 jaar verbleven te hebben in een „tucht school" wel eens iets anders wil. Dat „anders" staat nu te gebeuren, zo merkte hij op. Het zijn de vernieuwing van het A.Z. en de nieuwbouw. Loco-burgemeester H. de Boer sprak er zijn vreugde over uit, dat hij voor het eerst in zijn leven toestemming had ge kregen van een medicus voor het geven van 'n spuit. Hij attendeerde op de enor me ontwikkeling welke er gaande is in de ziekenhuisbouw en stelde vast, dat in verscheidenheid samen een grote me- disch-technische organisatie is opgebouwd. Hij zegde voorts de steun van de gemeen te toe, waar dit nodig mocht zijn. Ir. J. M. Lasonder sprak "uit naam van de Aannemerscombinatie Ziekenhuisbouw een korte gelukwens uit. Daarna stak de loco-burgemeester zich in de beschermen de kleding, welke de werklieden onder de huidige weersomstandigheden dragen en begaf zich naar de betonmolen voor het overhalen van een handel, waardoor het laatste beton voor de vloer van het nieu we ziekenhuis door de pijpleiding stroom de Met het storten van de vloer is tevens dan de bouw van het nieuwe Antonius ziekenhuis begonnen. Een ziekenhuis, dat een capaciteit krijgt van 312 bedden, verdeeld over acht verpleeginrichtingen. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 148 86 (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. In de winkelgalerij Duinwijk aan de Planetenweg in IJmui den heeft drs. G. A. A. v.d. Linden, on derdirecteur van de Coöperatieve Boe renleenbank in Eindhoven, dinsdagmor gen het nieuwe kantoor van de Boeren leenbank geopend. Het is een bijkantoor van de bank in Santpoort, welke reeds eerder filialen opende in Haarlem en aan de Wijk aan Zeeërweg in IJmuiden. Oorspronkelijk begon de bank in een woonkamer in Driehuis en een van de eerste kredieten welke men verleende was het in die tijd aanzienlijke bedrag van twintig gulden voor de aanschaf van een koe. De voorzitter van het bestuur, de heer B. J. Witteman, stelde vast, dat de naam boerenleenbank voor velen een vertrouwd begrip is geworden, al is de naam niet meer in overeenstemming met de moderne functie van de bank. Drs. G. A. A. v.d. Linden uitte zijn respect voor de snelle groei in de laatste jaren en hij complimenteerde bestuur, raad van toezicht en de directie met hun dynamische instelling, die nu weer leid de tot de opening van het bijkantoor aan de Planetenweg. Hij schetste de ontwik kelingen in het maatschappelijke leven en de welvaart, die ertoe leiden dat steeds meer mensen in toenemende mate ge bruik gaan maken van een bank en men de banken daarom ook steeds dichter bij huis gaat zoeken. De vestiging in een winkelgalerij vond de heer Van der Lin den in die zin gunstig, dat de mensen het zo gewoon zijn gaan vinden om een bank binnen te lopen in tegenstelling met de drempelvrees die men nog niet zo lang geleden kende dat men van een „geldwinkel" zou kunnen spreken. De heer Van der Linden ging nader in op de uitbreiding van het dienstverlenings pakket, onder meer met de betaalcheques, de salarisrekeningen, de verzekeringsac tiviteiten die financiering van particuliere woningbouw tot een bedrag van 90 per cent van de stichtingskosten en hij an nonceerde het plan van de centrale bank om in samenwerking met andere banken het sparen welvaartsvast te maken (in navolging van het aandelenzekerheids- plan van de AMRO-bank). In studie is het plan om vakantiereizen te verkopen onder bepaalde financiële garanties. Een van de oudste leden, de 82-jarige heer Markerink, haalde vervolgens her inneringen op aan „de bank van Drie huis". Dank zij Gods zegen zijn we waar we nu zijn", was zijn conclusie. Wethouder J. Kolkman, die het ge meentebestuur vertegenwoordigde, kon zich herinneren, dat de bank in Driehuis destijds spreekuur hield op zondagmor gen. Ook hij schetste de ontwikkelingen die er sindsdien in de gemeente Velsen hebben plaatsgevonden, waarbij de taak stelling van de bank zich zodanig wijzig de, dat men zich nu bepaald niet meer in hoofdzaak op de agrariërs richt. Het nieuwe bijkantoor is modern inge richt met een open balie, grote bloem bakken en een sfeervolle verlichting. Het is in de eerste plaats bedoeld als een spaarbank, maar men zal er ook terecht kunnen voor alle andere bankhandelin- gen als de aan- en verkoop van effecten, reisdeviezen, etcetera. ADVERI UNTIE Dit zijn de winnaars van het aankoopbedrag in de afgelopen week: Mevr. Wijnnobel, Trompstraat 10, Leiden. St. Huizer, 3e dwarstraat 1. Den Bommel. Mevr. M. Kruyff-Kollerie, Orlonweg 26, Haarlem. M. Holthuysen, Meidoornstraat 63, Blerick. L. Bult, Julianalaan 25, Bennekom. raag uw beddenvakman nadere inlichtingen. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Tijdens een openbare vergadering van het slachthuis „IJmond" in het kantoor van het slachthuis aan de Wijkermeerweg is onder meer gesproken over de EEG-eisen, welke aan de slacht huizen worden gesteld. Ondanks alle ver bouwingen en modernisering voldoet het Beverwijkse slachthuis niet aan deze eisen. Er is namelijk maar één dierenarts aan het slachthuis verbonden, terwijl de EEG-eisen een tweede dierenarts voor schrijven. Waarvoor deze tweede dieren arts nodig is, is uit de besprekingen niet geheel duidelijk geworden, temeer waar HAARLEM De resultaten van de dinsdagavond in de Kennemer Sporthal gespeelde microkorfbalwedstrijden: le klasse A An. Ready 1—Watervliet 1 2-2, 3e klasse Aurora 4Neptunus 3 2-2, le klasse A IJmondia 1Parkwijk 1 4-2, 2e klasse Oosterkwartier 3Aurora 3 1-5, le klasse B Nw. Flora 2Neptunus 2 3-0, 2e klasse Haarlem 3Oosthoek 3 0-2. AI)VEH I E M 7 IE ook zonder afspraak bent U welkom in onze nieuwe salon IJmuiden - telefoon 11166 Na 6 uur telefoon 13672. IJMOND. Het dinsdag gehouden be raad van deskundigen van Rijkswater staat onder leiding van het hoofd van het arrondissement Noordzeekanaal van Rijkswaterstaat ir. W. H. Barendsen heeft tot een voorlopige uitspraak geleid. Er kend wordt en dat is duidelijk zicht baar dat er schade is aangebracht aan de Noordpier. Doch omtrent de omvang kan nog geen uitspraak worden gedaan. Het onderzoek naar de door storm en golven aangerichte vernielingen heeft dinsdag slechts kort kunnen geschieden omdat de wind weer aanwakkerde en het verblijf op de pieren daardoor onmoge lijk werd gemaakt. Niettemin heeft men vastgesteld, dat er gaten zijn geslagen in de steenasfaltlaag, welke de bekleding vormt van het pierlichaam. Echter heeft men slechts de omvang van de schade boven de waterspiegel kunnen vaststel len. Peilingen beneden het wateropper vlak waren door het ruwe weer onmoge lijk. Het berijdbare bovendek van de Noordpier is echter volkomen in tact ge bleven. Daar het onderzoek nog niet vol ledig is geweest kon ook nog geen uit spraak worden gedaan inzake de kosten van herstel. Inmiddels is wel opdracht gegeven tot het plaatsen van betonblok ken met loodslakken in de vernielde ge deelten. Het nieuwe bijkantoor in de winkel galerij Duinwijk aan de Planeten weg in IJmuiden. vanui^ het slachthuis „IJmond" fnog) geen export van vlees plaats vindt. Ten einde toch aan de gestelde eisen te vol doen, heeft het dagelijks bestuur in over weging genomen eentweede dierenarts in parttimedienst te nemen of hiertoe over te gaan in samenwerking met een andere vleeseuringskring. De heer E. Gerritse. wethouder van Beverwijk, gaf vervolgens opening van zaken over het destructiebedrijf in Pur- merend, waar ook Beverwijk met zijn ka davers en afval heengaat. Dit bedrijf vol doet echter niet meer aan de eisen des tijds en wordt volgend jaar gesloten. Er is nu overleg gepleegd met de Gekro in Rot terdam, waarmee sinds kort een regeling is tot stand gekomen. Voorts gaf de ver gadering toestemming tot de aanschaffing van een bestelauto en een weegschaal. Deze nieuwe weegschaal is nodig, omdat op verzoek van het productschap de ge slachte varkens direct nauwkeurig wor den gewogen, zo bleek uit een toelichting van de directeur, de heer Naafs. Tenslot te werden en het financieel overzicht van de dienst en de begroting zonder meer goedgekeurd. Uit een ander bleek, dat de financiële positie van het slacht huis gezond is. Na het officiële gedeelte werd een rond gang gemaakt door het gebouw om de vorderingen bij de verbouwing in ogen schouw te nemen. Juist om deze reden had men, zoals wethouder C. Ockeloen in een kort openingswoord meedeelde, ge broken met de traditie te vergaderen in één van de stadhuizen van de deelnemen de gemeenten. (Van een medewerker) IJMUIDEN Dinsdag werden in IJ muiden in totaal 4850 kisten vis aange voerd. Bij de aanvoer waren: 424 kisten tong en tarbot, 453 schol, 6 schar, 41 haai, 374 haring, 1930 makreel, 514 schelvis, 264 wijting, 791 kabeljauw en gul, 3 poon, 7 koolvis en 43 diversen. Prijzen, per kilogram, in guldens: gr. tong 6.28-6.04, grm. tong 5.68-5.37, kim. tong 6.82-6.42, kl. tong I 6.66-6.30, kl. tong 2 5.99-5.22, tarbot 1 7-6. Per 125 kg: gr. kabeljauw 388-172, gr. koolvis zw. 68. Per 50 kg: tarbot 2 260-112, gr. schol en grm. schol 71-62, kim. schol en kl. schol 1 58-51, kl. schol 2 50-22, schar 28-23, kl. haai 67-57, verse haring 48.40-30, makreel 52-16.80, grm. schelvis 68-61, kim. schel vis 61-57, kl. schelvis 1 62-59, kl. schelvis 2 48-17, wijting 35-25. gr. gul 60-54, mid. gul 50-43, kl. gul 46-31, poontjes 23, kl. koolvis zw. 26-25, kl. koolvis wit 45-39. Besommingen, in guldens: KW 212- 9190, 161-3660. 55-18.390, 217-12.980, 206- 10.500. 146-7630, 152-10.610, 132-15.840, 91- 4726, IJM 154-9840. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De politie heeft dins dag een in Heemskerk woonachtige zee man aangehouden, toen hij onder invloed van sterkedrank een auto bestuurde. Bij zijn aanhouding bleek, dat de man de rij bevoegdheid was ontzegd en dat hij boven dien nog 14 dagen gevangenisstraf moest uitzitten. ADVERTENTIE wasautomaten dajQotil k EE Marktplein - IJmuiden - Telefoon 14262 dajoeftHrt demonetretiw BEVALLEN: A. C. M. Kloosterman- Putter, z„ Willebrordstraat 38, IJmuiden; B. van der Meij-Hoek. d„ Lange Nieuw- straat 67, IJmuiden; W. E. de Leeuw- Dutman, z„ De Noostraat 163, IJmuiden; L. W. Grimminck-Dijkhuizen, z„ Van den Bergh van Eysingaplantsoen 27, Sant poort; J. E. J. Sleutel-Bakker, d„ Fa zantenlaan 15, IJmuiden; E. G. Franse- Hahn, d., Kerkweg 80, Santpoort; G. Spijker-Duijn, d„ Maarten van Heems kerkstraat. 48 rd., Haarlerp; J. M. van Schagen-Jordens, z„ Spekkenwegje 14, Santpoort: M. Mesa Funes-Aranda Fuer- te, z„ Ladderbeekstraat 30 bov„ Velsen- Noord; E. G G. Paleari-Henneke, z., Dol fijnstraat 176, IJmuiden; C. E. Greve- Weggeman. d„ Valckenhoeflaan 27. Sant poort; A. W. Tijssen-Wilbrink, d„ Lange Nieuwstraat 783, IJmuiden; E. Jorritsma- Ruijter, z„ Bellatrixstraat 263, IJmuiden; A. A. Kater-Vink, z„ Hoge Duin en Daal- seweg 31, Bloemendaal. OVERLEDEN: A. van der Kolk. 83 j., e. van A. Z. van 't Slot, Ladderbeek straat 67, Velsen-Noord; G. Piersma, 33 j., e. van T. van den Berg, Planetenweg 11, IJmuiden; J. Bakker, 78 j., e. van E. Schipper, Van Dalenlaan 150, Santpoort; M. de Visser. 89 j., wed. van P. Spruit, Hoofdstraat 224, Santpoort. ADVERTENTIE Ook voor al uw zoals luieruitzet, dekens, garnituren, jasjes, jurkjes, pakjes, enz. enz., tegen scherp gecalculeerde prijzen, Kennemerlaan 100 Tel. 15283. (Van een onzer medewerkers) VELSEN Een avond onbezorgd ple zier, puur volksamusement, liedjes en con ferences met zwier voor het voetlicht ge bracht, alles in een danige feeststemming, zodat het lijkt alsof er één grote familie in de zaal aanwezig is! Dit is hetgeen Gert en Hermien Tim- merman in hun „Gert en Hermien-show." dinsdagavond wisten te bereiken in de schouwburg in Velsen, waar zij optraden voor de Velser Kunstkring „Voor Allen". De zaal, die ongeveer voor driekwart ge vuld was, stemde volledig en met enthou siasme in met het programma dat dit be kende duo, in samenwerking met hun trio Han Vermeulen (bestaande uit een pia nist, bassist en slagwerker), goochelaar Peter Oran en het accordeonduo „De Fra- telli's" bracht. Reeds in de eerste minuten had conferencier Jack Rijnders de lachers op zijn hand en werden oude bekende wijsjes, gespeeld door het trio. aangekon digd als „Het orkest Gert Timmerman" uit volle borst meegezongen. Goochelaar Peter Oran gaf een frap pant staaltje zakkenrollerij ten beste, waarbij de slachtoffers vier heren uit de zaal van de ene verbazing in de an dere vielen. Peter Cran bleek echter een eerlijk man en met al hun bezittingen bij zich mochten de vier vrijwilligers weer in de zaal plaatsnemen. Het „klapstuk" was natuurlijk het op treden van Gert en Hermien zelf. Zoals bekend, zijn hun liedjes van een ontroe rende eenvoud, zodat het voor de lief hebbers niet moeilijk is om snel in te vallen en verder mee te zingen, hetgeen dan ook gretig gebeurde. Vooral het laat ste nummer voor de pauze „Wil je altijd van me houden" was voor de zaal aan leiding om de artiesten volledig te over stemmen. Toen zangers en muzikanten dan ook kwasi-boos wegliepen, zong de zaal ge woon door, tot groot succes van Gert en Hermien. Velen hebben met volle teugen genoten en plezier gehad, woensdagavond. Gert Timmerman en zijn vrouw Hermien zorg den met de andere artiesten voor een ware feeststemming. Hun liedjes met een lach en een traan, op „wijsjes die de men sen pakken" gaven velen een warm ge voel van sympathie voor de brengers van de show. Allen konden de schouwburg verlaten in een blije stemming, een ver laten dat sinds de ingrijpende wijziging van de vestiaire aanmerkelijk sneller en soepeler verloopt, terwijl de hal van ae schouwburg vooral door de fraaie in zwart uitgevoerde balie een bijzonder smaak volle aanblik geeft. K. v. L.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5