COR OLY HVS en die Raeckse startten goed In de vishal en op zee m Zie... hoe de flatteuze en vlinderlichte stola is herboren. I IN DE IJMOND lJmuiden Benauwde zege van DCIJ op 't Oosten Beverwijk Heemskerk Havenberichten VROOM DREESMANN DONDERDAG 3 OKTOBER 1968 4 City voor al uw auto - accessoires Dame om petitie Stadsschouwburg1 Kennemer theater Luxor Marquette theater RS i'Si 12.90 wit 9.75 8.90 wit 7.90 films In het City Theater start de komende filmweek donderdagavond met „Terug uit de hel". Slechts één avond wordt deze film vertoond. Vrijdagavond om acht uur, zaterdag en zondag om 19 en 21.30 uur kan men daarna kennismaken met de neger-politie-inpsecteur Tibbs, die in „De nacht van inspecteur Tibbs" een moord oplost, waarin hij zelf als -erste verdach te ten tonele wordt gevoerd. Men treft hem na de moord aan op het station van een klein stadje en wordt als verdachte figuur voorgeleid voor de sheriff, een dikke opgeblazen en zelfingenomen fi guur. De sheriff laat Tibbs insluiten, ADVERTENTIE Breestraat 108 Beverwijk (Van onze dammedewerker) HAARLEM. De voor de hoofdklas se competitie van de afdeling Noord-Hol land van de KNDB gespeelde wedstrijd tussen damclub lJmuiden en 't Oosten heeft een boeiend en buitengewoon span nend duel opgeleverd, dat in een benauw de 11-9 zege voor D.C.IJ. eindigde. Damclub 't Oosten, gehandicapt door verhindering van F. Slot en R. Smit, trad zijn tegenstander onbevangen tege moet en heeft lange tijd een reële kans gehad op een kleine overwinning. Bij de score 9-9 tenslotte vergiste Mast zich in D.C.IJ. op het nippertje de volle winst binnenhaalde. De door de spelers afzon derlijk behaalde resultaten waren: D.C.IJ.-'t Oosten: Laros-de Jong 0-2; Pippel-Lolkema 2-0; Dukel-v. d. Vossen 1-1; Duivenbode-Zandbergen 2-0; v. d. Berg-P Mollema Sr. 0-2; Bierman-Mast 2-0; Beukema-Sjoerdema 1-1; Vooys-Die- mel 1-1; v.Straten-de Zwart 0-2; v.d. Steen-Roest 2-0. Totaal 11-9. Damclub Heemstede boekte een ver rassende 11-9 overwinning op het nog on geslagen team van D.D.V. De Heems- stedenaren demonstreerden bij deze ont moeting een uitstekende vorm en zouden zeker met duidelijker cijfers gewonnen hebben ware het niet, dat door een on- taktisch optreden van de wedstrijdleider twee spelers van Heemstede besloten de strijd te staken. De Haarlemse Damclub, op bezoek bij damclub Schagen, is geen moment in gevaar geweest. Met de regelmaat van de klok werd een voorlopige 12-6 score opgebouwd. De partij A. Veenstra- G. Zeeuwe moest wegens het vergevor derde uur worden afgebroken in een stand, welke bij analyse een puntenver deling zal opleveren en daardoor de ze ge voor de H.D.C. op 13-7 zal brengen. A.P.G.S. kwam tot een goede presta tie door K.D.A. met 12-8 te kloppen. Zaandam versloeg Damlust met 12-8. Na vier ronden berust de leiding bij het ongeslagen D.C.IJ. met 8 punten uit 4. De H.D.C. en D.D.V. delen de derde plaats op de ranglijst met elk 6 punten uit 4. A.P.G.S. eveneens nog ongeslagen bezet met 6 uit 3 de tweede plaats. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM De Haarlemse hoofdklas sers HVS (heren) en die Raeckse (da mes) zijn gisteravond in de Kennemer Sporthal met een overwinning de compe titie begonnen. De HVS'ers speelden te gen de reserveploeg van de eredivisie club Libanon uit Rotterdam. De Libane- zen beschikten over een behoorlijke slag kracht, doch het spel van HVS was com pleter. De Haarlemmers begonnen bijzon der sterk, wonnen de eerste set met 15-5, maar vielen toen terug in niveau. Zelfs moesten de volgelingen van voorzitter Scholier, die nog niet enthousiast was over de verrichtingen, de tweede set met 16-14 afstaan, nadat men had geleid met 6-2, 9-4, 11-9 en 14-11. De derde en vier de set werden door de HVS'ers respec tievelijk met 15-3 en 15-11 tot een goed einde gebracht. De damesploeg van die Raeckse duel leerde met het Amersfoortse VIOS. De Haarlemse roodwitten startten goed, won nen de eerste set met 15-9, doch faal den volkomen in de twee volgende sets, die met 15-4 en 15-5 gemakkelijk door de tegenstandsters werden gewonnen. Herstel volgde in de vierde set met 15-10 en in de beslissende set hield die Raeckse het spel volkomen in handen, met voortreffe lijke bloks in de eindfase. Aanvoerster Thea v. Putten excelleerde bij die Raeck se. De enige wedstrijd die voor de eerste klasse werd gespeeld tussen OVRA en VCIJ 2, vormde een strijd tussen kat en muis. OVRA won met 15-3, 6 en 1. Heren: VVGS—VCM 0-3, WIK 2—OSS 0-3, OSS 2Alliance 4 1-3, Brandweer HBC 2-2, PSVH 2—FES 2 0-3, Triumph 2- de Blinkert 3-0, PWN—Gios 2-2, HVS— Libanon 2 3-1, VCIJ 2OVRA 0-3, Serve 3-PSVH 3 0-3 (correctie). Dames: DSS 3—VCIJ 2 3-0, OVRA 4— Serve 3-0, die RaeckseVIOS 3-2, PWN HBC 0-3, Triumph 2—OVRA 5 1-3, FES 3—de Blinkert 3 3-0, HSVC—JBS 2 3-0, Serve 2WIK 2 0-3, Majorde Blinkert 3 2-2, VVGS—HBC 2 0-3, OSS—HBC 0-3. doch moet hem daarna weer vrij laten als blijkt, dat hij inderdaad politieman is in een andere plaats. Zelfs moet hij in Tibbs zijn meerdere erkennen en vraagt hem bij het oplossen van de moord behulpzaam te zijn. Telkens weer maakt hij een blunder en steeds weer is het Tibbs, die bewijst, dat de sheriff mis is. Tenslotte begint de sheriff toch waarde ring te krijgen voor het werk van de inspecteur, die uiteindelijk na veel we derwaardigheden en avonturen, waarbij men hem dreigt op te hangen, de oplos sing presenteert. „De man met het gouden pistool" be zoekt zondagmiddag om half drie het City Theater om daar de strijd aan te binden tegen banditisme en verraad. Men wordt hier teruggevoerd naar de tijd. toen degene, die het snelst schoot, gelijk had. Een film vol actie en span ning, waarin de munitie niet is gespaard. „De brug over de rivier Kwai" draait maandag-, dinsdag- en woensdagavond om acht uur telkens. Het is de meest be kroonde film van alle tijden en tevens ook wel de meest bekende. Het filmver haal van de krijgsgevangenen van de Jappen in kamp 61, die de Birma-spoor- weg moeten aanleggen en de taak hebben gekregen een brug te bouwen over de rivier Kwai. Ontberingen, ellende, maar ook Britse trots en strijd tegen de Jap pen zijn hier bijeengebracht in deze in drukwekkende film, welke als gevolg van de vele navraag opnieuw in roulatie wordt gebracht en over de verdere in houd waarvan wij gezien de grote bekendheid dus kort kunnen zijn. Een spannende Western is „Mijn naam is Pecos", de film, welke vrijdag-, zater dag- en zondagavond om acht uur in de Stadsschouwburg wordt vertoond. Pecos is de man, die de moord op zijn familie wil wreken en achter een bandietenben de aanzit. De bevolking van de plaats waar hij woont is echter te bang om hem te helpen, zodat hij alleen tegenover een groep moordenaars staat. Hij komt in hun handen terecht, doch weet te ont snappen. In een geweldige vechtpartij zet hij dan alles op alles en weet de bende te overmeesteren. Zondagmiddag kan men weer heerlijk lachen bij het zien van Abbott en Cos- tello in de film „Op glad ijs". De twee komieken treden hierin op als straatfoto grafen, raken door allerlei rare situaties aangesloten bij een bende gangsters, die vanuit een ziekenhuis een overval plegen op een bank en moeten met de bende mee, omdat zij alles hebben gefotogra feerd. Na de meest zotte situaties vluch ten zij op ski's, achtervolgd door de gangsters, die aan het slot worden inge rekend. Een les in de liefdeskunst is de film „Het wonder van de liefde" waarmee het filmprogramma in het Kennemer Theater donderdagavond start. Het is een nieuwe documentaire van Oswalt Kolle, die wil laten zien hoe men zich in een GOEDE echtverbintenis dient te gedragen. Kolle's artikelen over seksualiteit en erotiek in het Duitse weekblad „Neue Revue" zijn destijds in Duitsland zeer populair ge worden, evenals zijn publikaties over de zelfde onderwerpen in boekvorm. Zijn eerste film was „Man, vrouw en het huwelijk". In het begin van „Het wonder van de liefde" maakt Kolle duidelijk, dat hij al leen door nobele motieven gedreven de nog altijd wat précaire stof van huwelijks informatie heeft gekozen. „Een les in lief deskunst" is de Nederlandse ondertitel, maar ook aan seksuele vragen en seksu eel getinte spelletjes van kinderen wijdt Kolle enige aandacht, om vervolgens over te gaan naar enige schoolvoorbeel den van mislukte of naar mislukking nei gende huwelijken. Zaterdagavond om half twaalf kan men griezelen tijdens de vertoning van „Het eenzame spookkasteel", naar de roman J. B. Priestley. Het is het ijselijke ver haal van een fortuin dat aan een huis vast zit, waar alle familieleden vóór midder nacht binnen moeten zijn. Weldra zijn ze er niet allemaal meer, want zij beginnen onder vreemde omstandigheden dood te blijven. Zondagmiddag: „Spionnen vechten in riolen". De spanningen tussen Oost en West hebben van Berlijn een broeinest van spionage en criminaliteit gemaakt en geheim agent Saint Dominique is niet verbaasd als hij van zijn vriend en collega Felix, die in Berlijn werkt, een dringend verzoek krijgt hem daar te komen hel pen. Dominique geeft direct aan deze op roep gehoor en ontmoet in Berlijn zijn vriend op de afgesproken plaats, een stil le ,plek aan de oever van het kanaal. Felix vertelt Saint Dominique dat ie mand hem wil liquideren. Voordat Felix meer kan vertellen, valt er plotseling een schot en Felix valt dodelijk getroffen in het kanaal. Kort daarna gaan duikers naar zijn lichaam zoeken, maar zij vinden niets. Saint Dominique is vastbesloten de moor denaar van zijn vriend te vinden. Het meisje Olivia gaat daarna een belangrij ke rol spelen. Felix doemt later ook weer op. Donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond draait in het Luxor Theater „Het 25ste uur", naar het kort na de tweede wereld oorlog gelezen boek van de Roemeense schrijver Virgil Gheorghui met in de hoofdrollen Anthony Quinn, Virna Lisi en Michael Redgrave. De film valt de oorlog in zijn absurditeit aan. In een eenvoudige Roemeense boer wordt de „Edel-germaan" ontdekt, die de Duitse propaganda zo goed op haar af fiches kan gebruiken. Het is een bittere parabel van de kleine man die altijd het slachtoffer zal zijn van de machtsstrijd der groten. Zondag om kart over twee draait hier „De doorbraak bij Corregidor". Op de vraag „Wat deed je toen het licht uit viel?" kan men zondagmiddag om half vijf en voorts elke avond van zondag tot en met woensdag een antwoord krijgen; een „ondeugende" film met in de hoofd rol Doris Day. Naar het succesvolle James Bond-pa- troon zijn de laatste jaren al vele films vervaardigd, zowel louter imitatie als pa rodie. Een combinatie van beide zijn de Matt Helm-films waarin de nonchalante Dean Martin zich als geheim Amerikaans agent in gevaarlijke avonturen stort. De ten Matt Helm" draait zaterdagavond en tweede Matt Helm-film „Goed gescho- zondagmiddag om 4 uur in het Marquet te Theater. Het is een spannende en amu sante kleurenfilm, rijkelijk voorzien van vrouwelijk schoon, vleugelboten, snelle auto's, parachutes en geheime wapens. Zondagmiddag om kwart over twee: „Arizona raiders" en zondag- en dinsdag avond om 8 uur: „Mooi. maar slecht". „Bulldog" Drummonds is de detective uit een serie verhalen van Sapper (pseudo niem van luitenant-kolonel Cyril McNeile) die al vóór de eerste wereldoorlog in het befaamde „Stand Magazine" verschenen Doris Day ondeugend. en nog in de periode van de „stomme" film werden verfilmd. Drummond is op nieuw ontdekt door regisseur Ralph Tho mas en produktieleidster Betty E. Box, die al jaren samen voor het populaire amu sement in de Engelse film zorgen. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Woensdag werden in lJmuiden in totaal 3700 kisten vis aan gevoerd. Bij de aanvoer waren 44 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 41 schol, 11 schar, 34 haring, 67 makreel, 1056 schelvis, 187 wijting, 161 kabeljauw en gul, 40 haai, 16 poon, 2031 koolvis en 20 diversen. Prijzen, per kilogram, in guldens: heil bot 7.20-6.80, gr. tong 6.44-6.31, grm. tong 6.55-6.10; kim. tong 7.55-7.01; kl tong I 7.50-7.05; kl tong II 6.31-5.97, tarbot 7.30- 7.20. Per 125 kg.: gr. kabeljauw 294-196; gr. koolvis zw. 96-72; gr. koolvis wit 240; gr. leng 102. Per 50 kg.: gr. schol en grm. schol 70, kim. schol en kl. schol I 71-60, kl. schol II 57-23, schar 40-38, kleine haai 59-37, verse haring 40-32, makreel 45.20-35, gr. schel vis 61-47, grm. schelvis 49-31, kim. schelvis 40-25, kl. schelvis I 39-20, kl. schelvis II 35-20, wijting 29-20, gr. gul 72-60, mid. gul 60-46, kl. gul 40-25, poontjes 15, kl. koolvis zw. 35-16, kl. koolvis wit 80. Besommingen, in guldens: Kw 92-570, Kw 109-700, Kw 185-5840, Kw 67-15050, Kw 88-11.340. Woensdag aangekomen te lJmuiden: Berkel- borg, van Ornskolsvik; Falkenstein, Rotterdam; Voline, Dagenham; Leda, Rotterdam; Sieben- bürgen. lJmuiden, Ipswich; Tor Anglia, Gothen burg; Ittersum, Hamburg; Gunilla. Beverwijk, Karlstad; Libertas, Oporto; Hagno. Dublin; Buka, Zaandam, Rocheford; Norrland, Seskarö; Bush wood. Immingham; Tweelo, Rotterdam; Wotan, Dagenham; Nasia River, Rotterdam; Yorksand, Kemi; Castor, Londen; Victor, Ar- changelsk. Donderdag aangekomen te lJmuiden: Nor folk Shore, van Continentaal Plat lJmuiden- Els Teekman, Rotterdam, lJmuiden; Hathor, Ant werpen; Eemstroom. Felixtowe; Rita Holst, Hamburg; Holstentor, Continentaal Plat. Woensdag vertrokken van lJmuiden: Styrsö, naar Rotterdam; Frederike ten Doomkaat, Curasao; Realta, Rotterdam; Signal Service, lJmuiden, Noordzee; Teunika, Whitestable; Mep- pel, Londen, La Paloma, lJmuiden; Goole; Ine, Londen; Holstentor, Noordzee; Gebina, Noord zee; Helena-St., Esbjerg; Amberley, Gateshead; Sylvia 2, Plymouth; Djatibarang. Djakarta; Parthenon, Hamburg; Hermann Grave London derry; Groningen. lJmuiden, Londen; Steyning, Southampton; Voline, Dagenham; Boreas, Rot terdam: Mathilde, Alblasserdam; Drittura, Zaan dam, Londen; Embla, Rotterdam; Werrastein, Antwerpen; Aiglon, Londen; Tor Anglia, Im mingham; Aardenburgh, Rotterdam; Skaumor, lJmuiden, Pepel; Leprechaun, Colchester: Pergo, lJmuiden, Caen; Pagenturm, TJmuiden. Conti nentaal Plat; Emsworth. Glasgow Donderdag vertrokken van lJmuiden: Bour gogne, naar Hamburg; Areas, Rotterdam. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) §6 O. 0 05 oq O O 3 O O OlO O c «2o® c Cij* 4 v" wTS j" c O o <5 O O 'a o«» On0 O-O - (V <y> 9 o oi ot> 0 aVo*®'**' "V "Pipes- Ooi 0 t O 2* 10 Plotseling zijn stola's weer opmerkelijk „en vogue". Geen wonder, want behalve verrukkelijk warm zijn zij luchtiger, gracieuzer en rijker dan ooit. Draag dit nieuwe seizoen uw modestola naar believen om de schouders of om uw hoofd. Maak uw keuze uit de prachtkollektie import-stola's in uw warenhuis. Zelfs de allermooiste stola is er niet prijzig Chique lusjeswerk-stola met bladmotief en beschei den verwerking van gou den ktrex. In zwart en wit. Zeldzaam luchtig geweven acryl stola in kantpatroon. Rijke, met de hand ge knoopte franje. Zwart en Acryl stola in pauwstaart weefsel. verlevendigd met gouden lurexdraad. Zwart en wit. Langwerpige, vlinderlichte stola van 80% acryl/20% nylon. Met de hand ge knoopte franje. In zwart en

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4