Thans 26.000 patiënten in psychiatrische inrichting Meer begrip nodig bij publiek lekker lopen Kort en bondig Jekker lopen Rotterdam wil lokaal radio- en t.v.-station boutique Onderzoek grafschenner kan nog lang duren Agenda voor Haarlem en de IJmond 2000 m2 SHOW lllaranka llleubelen tfiotk-ÓmcJt f.Z5 CONGRES „GESTOORDE IS MENS" Twee personen al sinds 1898 in inrichting P.v.d.A.-bestuur wordt gewijzigd aan de hand van rapport Dagbladen moeten reclame-gedeelte exploiteren Artsencongres in Groningen BELGISCHE JUSTITIE MEENT: Berechting eerst in België TosO (dm) o./s Kans op wat zon J LOOP VRU IN EN UIT BU „M I R A B E L" J/üt-JnacHs 1' VRIJDAG 4 OKTOBER 1968 2 DE UILENBOOM Student viel uit raam Inspraak Problemen door de vele nieuwe ontwikkelingen 'T;; V" r Haarlem Velsen-JJ muiden Beverwijk f /00 ISO Salamander (faotjo,?? Monsmar (rofaa ltd dam r- koos) l it is i *3 s s ïi i (Van onze correspondent) AMSTERDAM In de psychiatrische inrichtingen in ons land negen endertig in totaal verblijven op het ogenblik ongeveer 26.000 patiënten. Twee hiervan zijn reeds in 1898 in een inrichting opgenomen. Eind 1967 was de gemiddelde verpleegperiode van de in de inrichtingen aanwezige patiënten ongeveer dertieneneenhalf jaar. De patiënten die in 1967 ont slagen werden waren ongeveer twintig maanden lang verpleegd. Deze cijfers maakte de heer P. Klomp maker van de Geneeskundige Inspectie voor de geestelijke volksgezondheid in Amsterdam bekend op het tweejaarlijk se congres van de stichting het Neder lands Ziekenhuiswezen. Dit congres is in verband met het 50-jarig bestaan van de vereniging van Psychiatrische Inrich tingen in Nederland (V.P.I.N.) gewijd aan het psychiatrisch ziekenhuis. De heer Klompmaker hield een inlei ding over de patiëntenregistratie van psychiatrische ziekenhuizen, die sinds 1 januari vorig jaar centraal plaatsvindt in Leidschendam. Van alle patiënten in psychiatrische inrichtingen worden hier gegevens verzameld. Onderzoekingen die tot nu toe slechts per inrichting gedaan konden worden zijn hiermee nu ook lan delijk mogelijk. Dit is onder meer van belang voor het bepalen van het lande lijk beleid. ADVERTENTIE Speciaalzaak voor prettige schoenen Huizing I Haarlem Kruisweg 42 Tel. 12637 I Ook Forma Natura DEN HAAG Beslissingen over de bezetting van het bestuur van de Partij van de Arbeid zullen worden genomen aan de hand van de conclusies waartoe de behandeling van het rapport over de structuurwijziging van de partij zal lei den, aldus heeft het bestuur van de P.v.d. A. meegedeeld. Wijzigingen in de samenstelling van het bestuur zullen aan de orde komen op het congres dat in maart wordt gehouden, en waarvoor de voorbereidingen, althans wat dit punt betreft, nog moeten begin nen. Het bestuur zal er pas over spreken na de behandeling van het rapport. Be halve van het functioneren van de partij, waarover bij de behandeling van dit rap port nadere beslissingen moeten worden genomen, is de bezetting van het partij bestuur afhankelijk van de bereidheid van de zittende leden om een nieuwe kandidatuur te aanvaarden, aldus de ver klaring van het partijbestuur. Bejaardenzorg. Na 10 jaar voorzitter van de Nederlandse Federatie voor Bejaar denzorg te zijn geweest, heeft drs. A. D. W. Tilanus zijn functie neergelegd. De heer C. Egas, oud-staatssecretaris van het ministerie van C.R.M. volgt hem op. Bejaarde vervuild gestorven. Een 67-ja- rige bejaarde man in Rotterdam die de laatste weken niet in staat was zichzelf behoorlijk te verzorgen, is overleden. Buurtbewoners zijn boos op de over heid, die volgens hen in gebreke zou zijn gebleven. Hoewel de buurt van de zorgelijke toestand van de man op de hoogte was, waarschuwde zij de politie pas, toen hulp in feite al te laat was. Venray 25.000 inwoners. Venray heeft donderdag de 25.000ste inwoner gekre gen. Het is Marcus Johannes Maria Jacobs, de derde zoon in het gezin van ee)n slager. Met klokgelui, een spaar bankboekje van de gemeente met een tegoed van 250 en diverse andere ge schenken werd deze mijlpaal in een sterk groeiende gemeente gevierd. Bekroning. De door de Nederlandse Ver- eeniging van Antiquaren ingestelde Menno Hertzbergerprijs (groot 1500) voor nieuwe publicaties op bibliogra fisch gebied is dit jaar ten deel geval len aan prof. dr. W. G. S. Hellinga en echtgenote voor hun in 1966 versche nen tweedelig standaardwerk over de Nederlandse incunabelkunde,.the 15th century printing types of the low coun tries". Prof. Hellinga is hoogleraar in de Nederlandse taalkunde aan de uni versiteit van Amsterdam. Aanrandingen. Naar eerst thans bekend is geworden is dinsdagavond in Am sterdam voor de derde maal in acht een vrouw in haar woning aangerand en beroofd. Vrijwel zeker was de aan rander in alle gevallen dezelfde per soon, een jongeman van ongeveer 20 jaar. Sinds 1 januari van dit jaar doen ook de psychiatrische klinieken van de zeven universiteiten mee aan de centrale regi stratie. De patiënten in algemene zieken huizen worden reeds langer centraal ge registreerd. Voor zwakzinnigen en voor ADVERTENTIE Restaurant Taveerne Hotel SPECIALITEITEN RESTAURANT vanouds Hoofdstraat 204 Santpoort Telefoon 0 2560 - 67 41 Culinaire hoogtepunten Exclusieve wijnen (Van onze correspondent) ENSCHEDE. Een student is in de nacht van woensdag op donderdag van de derde verdieping van een flat van de Enschedese Technische Hogeschool ge vallen. Enkele personen hoorden wel een doffe klap, maar hebben daar geen aan dacht aan besteed. De student, die daar na ongeveer een uur bewusteloos op een grasveld heeft gelegen, is later de flat in gestrompeld. Hij bleek een pols te heb ben gebroken. ambulante psychiatrische patiënten zijn dergelijke centrale registraties in voor bereiding. Men verwacht dat er respectie velijk in 1970 en in 1971 een begin mee gemaakt zal kunnen worden. De voorzitter van de vereniging van psychiatrische inrichtingen in Nederland, mr. A. P. Korthals Altes, wees er in een herdenkingsrede op dat het voor de psy chisch gestoorde mens van groot belang is dat hij met zijn tijdelijke of meer lang durige afwijking toch als gewoon mens beschouwd blijft, zoals ook de mens met een hartkwaal of de lijder aan suiker ziekte. De voorzitter van de Stichting het Ne derlands Ziekenhuiswezen, mr. N. Bolke- stein, die het tweedaagse congres opende, vroeg zich af of het publiek niet meer in spraak moet hebben in het ziekenhuis wezen. De Engelse psychiater dr. D. Macmil- lan wees er op dat psychiatrische hulp, preventieve maatregelen en een goede nazorg nodig zijn. Vooral de samenwer king met de huisartsen noemde de heer Macmillan van belang, evenals de mede werking van de omgeving van de patiënt. Ook samenwerking van een psychia trisch ziekenhuis met andere psychiatri sche medische en sociale diensten en met instellingen als de kruisverenigingen acht te hij van groot belang. ADVERTENTIE Speciaalzaak voor prettige schoenen Huizing I Haarlem Kruisweg 42 Tel. 12637 I Ook Forma Natu ra (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De Rotterdamse ge meenteraad heeft zich donderdagmiddag met overgrote meerderheid uitgesproken vóór een plaatselijk radio- en telivisie- station. Rotterdam gaat nu voor een als nog op te richten stichting zendmachti ging aanvragen bij de minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. In november gaat een vertegenwoordi ger van Rotterdam samen met een Am sterdamse afgevaardigde naar de minister toe om een en ander te vragen. Ook Am sterdam immers wil een lokale zender. Rotterdam streeft naar twee uur radio per dag, van vijf tot zeven uur en na een half uur televisie, van half zeven tot zeven uur. In principe wil men ook recla me in de uitzendingen, te exploiteren door de dagbladpers. In de beslissing die de gemeenteraad gisteren nam, is mede inbegrepen dat de gemeente jaarlijks één miljoen gulden bijdraagt aan de zender. De totale kosten zullen drie miljoen per jaar zijn. Men wil hiervan éénderde van het rijk en éénderde uit de reclame. De actieradius van de zender zal 36 kilometer kunnen zijn, als de zendmast 100 meter hoog is en de antenne 10 meter hoog. Bij een eerder gesprek heeft minister Klompé al gezegd welwillend te staan tegenover de aan vraag voor een zendmachtiging. ADVERTENTIE AN EG A HG 3». HAARLEM TEL. 163*0 GRONINGEN. „Het tempo van de technische ontwikkeling op het gebied der geneeskunde is zo hoog, dat het over zien van de gevolgen steeds moeilijker wordt. Van groot belang is het weten schappelijk bestuderen van de toekom stige ontwikkeling der geneeskunde, dat niet krachtig genoeg ter hand kan wor den genomen. Deze kennis moet helpen, zo nodig bijtijds, de ontwikkeling te cor rigeren om te voorkomen dat deze tot een catastrofe leidt." Dit zei vanmorgen de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst, dr. A. Nauta, bij de opening van het tweedaags congres over „Vorderingen der genees kunde". Dr. Nauta vroeg zich af of de artsen voorbereid zijn op geheel nieuwe ont wikkelingen zoals die van de anticoncep tiemogelijkheden in verband met het be volkingsvraagstuk en farmacologische be ïnvloeding van het menselijk brein. In de centra waar men zich bezighoudt met de nieuwe mogelijkheden, is het te kort aan voldoende en deskundige men sen reeds een knellend probleem. De gro te vrees bestaat dat bij het toenemen van de technische mogelijkheden juist deze factor een belemmering zal zijn voor de toepassingsmogelij kheden. Dr. Nauta zei voorts dat de tijd voorbij is dat kennis binnen de eigen groep moet blijven. Het isolement van de geneeskun dige is opengebroken. Bij een goede voor lichting zal de vragende mens bijtijds zijn voorgelicht over de nieuwe ontwik kelingen. ADVERTENTIE DEZE WEEK UIT LONDEN EEN TWEED SPENCER PAKJE 39.75 EEN BIJPASSENDE PULLOVER 16.90 34 tot en met 44 Iedere week nieuwe modellen. Barteljorisstraat 33 Haarlem Telefoon 18309 De grafschenner (met hand voor gezicht) na zijn arrestatie, in het gerechtsgebouw in Hasselt. Links (met tas) een lid van de Bijzondere Opsporings Brigade, de heer Moonen. (Van onze correspondent) HASSELT. Onderzoeksrechter Ghij- zen bij het parket in Hasselt (België) ver wacht dat het onderzoek in de zaak van de 47-jarige Maastrichtenaar, die ervan wordt verdacht de beruchte grafschen ner te zijn, nog vele maanden zal du ren. Zeker is dat de man aan een uitge breid psychiatrisch onderzoek zal worden onderworpen. Hij zal eerst in België wor den berecht voor de daar gepleegde on geveer 140 schendingen van begraafplaat sen en kerken en de serie van nu al ze ker 80 inbraken. Pas na het uitzitten van zijn straf in België zal hij aan de Neder landse justitie worden uitgeleverd. „De verdachte is nog maar summier ondervraagd. Nog niet is precies achter- haa.ld wat de drijfveer tot zijn schendings praktijken is geweest. Hij zelf verklaart door een mysterieus innerlijke drang tot die daden te zijn gedreven", aldus de heer Ghijzen. Zeker is wel, dat hij de diefstallen die hem een buit van ongeveer 37.000 hebben opgeleverd al direct na zijn eerste reeks grafschendingen in juni 1966 is gaan plegen. Hij voorzag op die mis dadige manier in het kapitaal dat de toch ten langs honderden dorpen en steden vergden. Voor de politie was het een verrassing, dat de grafschenner gebruik heeft ge maakt van het openbaar vervoer: hij had geen auto en zelfs geen fiets. De basis voor de opsporing werd twee weken gele den door de Belgische politie in Lommei gelegd. Daar werd bij een inbraak in een school geld gestolen en tevens een schoolkapel beklad met de bekende tekst „Satan is onze god". De politie ging den ken aan een verband tussen de schenne- rijen en een reeks van tachtig diefstal len uit Belgische rijksscholen. In de nacht van 23 op 24 september brak de verdachte in bij het rijksinstituut voor jonge mijnwerkers in Houthalen. Een alarmapparaat verried zijn aanwe zigheid aan de politie. Hij kon nog net vluchten, maar vergat zijn tas. Daarin werden niet slechts inbrekerswerktuigen gevonden, maar ook lijsten met vertrek tijden van bussen en treinen, benevens een volledige dienstregeling Lanaken-Hasselt. Zeker zo belangrijk was de vondst van een boekje met alle bij de schennerijen gebruikte teksten en een lijst van plaats namen. Aangekruist waren de plaatsen waar de grafschenner was geweest. In Lanaken vond de politie in de bus- v SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), vrijdag 20.15 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „De Prijs". Zaterdag 20.15 u.: Nederlandse Co- medie met „De Revisor". Kleinkunsttheater (Geb. St. Bavo), vrij dag en zaterdag 20.30 u.: Cabaret „Haarlo- heim". MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestraat), vrij dag 19.30 u.: Jeugdconcert N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De smokkelaars van Oran", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?", a.l. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „The Terror", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „3S3 pokert met Moskou", 18 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Drie revolverhelden", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Carmen, baby" 18 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „The long hot summer", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Vakantieperikelen", a.l. Zaterdag, zondag en woensdag 14.30 u.: „Robin Hood en zijn schelmen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De goede, de slechte en de gemene", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Blond en brutaal", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het won der van de liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in bet Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen. behalve op maandag, van 10 lot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht)„ZekveJd Follies", werken van Jacob Zekfeld. Da gelijks van 11 tot 17 en zondag van 14 tot 18 u. Tot en met 27 oktober. Galerie Zijlstraat, werken van Roelof Klein en Jenny en Wim Duller. Geopend op werkdagen van 12 tot 17 u. Maandag-, woensdag- en vrijdagavond van 20 tot 21.30 u. en zondags van 14.30 tot 17 u. Tot en met 28 oktober. Raadhuis Bloemendaal (BloemendaaJse- weg, Overveen): Expositie van werken van Flip van der Burgt en Willeke Went- zel. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot en met 12 oktober. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. VOLKSUNIVERSITEIT Frans Halsmuseum (Klein Heiligland), vrijdag 20 u.: Lezing dr. A. L. Constandse: Het huidige wereldgebeuren. Wijkcentrum Schalkwijk, vrijdag 20 u.: Lezing H. P. Baard: Van Jan van Eyck tot Picasso. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaame) vrijdag en zaterdag 20 u.: Cobi Schreijer. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein) zaterdag 14.30 u.: Kindervoorstelling. Clubhuis naast d'Appelaer (Damstraat), zaterdag 14 u.: Wilhelm Teil-film. Dancing Palermo: Dansen, dagelijks van 20 tot 02.00 uur. Treslong (Hillegom): Diner Dansant, dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort): Dagelijks het Italiaanse dansorkest The Veneto's met internationaal artiestenprogramma. Hotel Esplanada (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 u.: Dansen met The 5 Atomics. Strandhotel (Zandvoort): Dagelijks dansen. VRIJDAG 4 OKTOBER City Theater, 20 u.: „De nacht van in specteur Tibbs". Stadsschouwburg, 20 u.: „Mijn naam is Pecos". ZATERDAG 5 OKTOBER City Theater, 19 en 21.30 u.: „De nacht van inspecteur Tibbs". Stadsschouwburg, 20 u.: „Mijn naam is Pecos". VRIJDAG 4 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het 25 ste uur" Galrie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie schilderijen en tekeningen van Aart Roos: geopend van 9-18 uur. Huize „Scheybeeck", Velserweg 2. 20.30 u.: optreden van poppentheater Guido van Deth voor Microtheater Bever wijk. ZATERDAG 5 OKTOBER Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde"; 23.30 u.: „Het een zame spookkasteel". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het 25ste uur". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie schilderijen en tekeningen van Aart Roos; geopend van 9-18 u. X Het handschrift van de graf schenner. abonnementen-administratie een alge meen abonnement, dat aan een Maas trichtenaar was verkocht. Een naam was niet bekend. Het buspersoneel werd inge licht en op een rit' Laneken-Hasselt her kende een chauffeur de gezochte. De po litie hield hem aan. In zijn tas werd een koevoet gevonden. Nog geen twee uur la ter bekende de grafschenner. Van de uitgebreide kennissenkring van de man is een 15-jarige muziekstudent uit Maastricht de enige geweest, bij wie al maanden geleden om precies te zijn in juni het vermoeden rees lat zijn oudere vriend wel eens de beruchte grafschenner zou kunnen zijn. Na een ruzie stapte de student „uit wraak" naar de Maastrichtse politie. Hij overhandigde de recherche een eigen handig door de oudere vriend geschre ven nieuwjaarskaart, die deze hem had gestuurd. Het schrift zou sprekend op dat van de grafschenner hebben geleken. De recherche in Maastricht wil zich hierover niet nader uitlaten. Het K.N.M.I. deelt mee: Achter een depressie, die naar Noord- Scandinavië trok, is de luchtdruk boven het noorden van de Noordzee flink gaan stijgen. Hierdoor is er een verbinding tot stand gekomen tussen een krachtig hoge- drukgebied boven Groenland en een hoge- drukgebied boven West- en Midden- Europa. Daardoor blijven depressies op grote afstand van ons land. In onze om geving bevindt zich nog zeer vochtige lucht met een uitgestrekt wolkendek, maar in Frankrijk en het Alpengebied komen flinke zonnige perioden voor. Fronten van de depressie boven Noord- Scandinavië trekken over de Noordzee naar het zuiden. Ze zijn echter weinig ac tief, waardoor in het komende etmaal geen regen van betekenis zal vallen. Daar ge leidelijk drogere lucht naar ons land stroomt, neemt de kans op opklaringen toe. De temperaturen kunnen daardoor iets stijgen. VOORUITZICHTEN Op vele plaatsen perioden met zon, meestentijds droog en temperaturen overdag boven normaal. Voor zaterdag Zon: 20 tot 60 pet; min. temp.: om streeks normaal; max. temp.: 1 tot 5 gra den boven normaal. Kans op een geheel droog etmaal: 70 pet; kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 pet. Voor zondag Zon: 10 tot 60 pet; min. temp.: om streeks normaal; max. temp.: 1 tot 5 gra den boven normaal. Kans op een geheel droog etmaal: 50 pet; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 pet. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum r. g tempera turen binnen- en buitenland 3 Amsterdam motregen zzw 16 14 0.5 De Bilt motregen zzw 16 15 0.5 Deelen motregen zw 16 14 1 Eelde motregen wzw 16 15 0.2 Eindhoven mist zw 16 15 0.3 Den Helder geh. bew. wzw 15 14 1 Twente motregen zzw 16 14 1 Vlissingen geh. bew. zw 16 15 0.3 Rotterdam motregen zw 17 15 0.2 Z.-Ltmburg regen zzw 15 14 2 Aberdeen motregen ozo 15 10 0.1 Athene zw. bew. n 29 18 0 Barcelona mist w.stil 24 14 0 Belgrado mist wnw 13 7 0 Berlijn geh. bew. w 14 13 3 Bordeaux mist o 17 6 0 Brussel geh. bew. zzw 16 15 0.3 Frank tort geh. bew. zzw 14 12 0.1 Geneve zw. bew. w.stil 17 6 0 Grenoble zw. bew. w.stil -a- 8 0 Helsinki regen z 8 6 0.2 Innsbruck geh. bew. w.stil 14 9 2 Kopenhagen zw. bew. wnw 13 10 0.3 Lissabon onbew. w.stil 29 17 0 Locarno zw. bew. w.stil 21 10 0 Londen zw. bew. w 19 13 0 Luxemburg mist w.stil 12 12 1 Madrid onbew. w.stil 30 9 0 Malaga onbew. nnw 24 13 0 Mailorca onbew. w.stil 26 11 0 München zw. bew. wzw 13 10 4 Nice half bew. n 22 14 0 ->sio onbew. nno 12 3 6 Parijs mist w.stil 16 14 0.1 Rome onbew. w.stil 23 11 0 Stockholm onbew wnw 14 9 4 Wenen geh. bew. wnw 12 12 17 Ztirich mist w.stil 15 8 1 ZATERDAG 5 OKTOBER Zon op 6.47 uur: ondei 18.08 uur. Maan op 17.52 uur: ondei 5.22 uur. MAANSTANDEN Voile maan 8 oktober 12.4b uur. Laatste kwartier 14 oktober 16.05 uur. Nieuwe maan 21 oktober 22.44 uur. Eerste kwartier 28 oktober 13.40 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN VRIJDAG 4 OKTOBER Hoog water 2.11 uur en 14.35 uur. Laag water 10.19 uur en 22.36 uur. ZATERDAG 5 OKTOBER Hoog water 2.53 uur en 15.12 uur. Laag water 11.03 uur en 23.18 uur. Het hoog en laag water te Zanjvoori U 10 tot 15 mrnuten vroeger dan te IJmulden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2