VELSENSE POLITIE MAAKTE 34 KILO HASJISCH BUIT Christelijke besturenbond wijst samenvoeging af G. INIA Twee IJmuidenarenin arrest Grootste vangst in Nederland Brood maandag cent duurder SIMCA1301/1501 Drie maanden geëist tegen visknecht Burgerlijke stand van Velsen Sa Voor ongeluk met dodelijke afloop maand geëist Voor veroorzaken ongeluk in Velsen eis drie maanden Vooruitlopen doet onsympathiek aan Kort 'mrnidnieuws VRIJDAG 4 OKTOBER 1968 7 Alibi Nep Waarde Waardeloos Puzzelprijswinnaars Op Beverwijkse kruising Aanrijding in IJmuiden BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Door attent reageren van de Velsense politie kon in IJinui- den beslag worden gelegd op de grootste partij hasjisj welke de politie in Nederland ooit buit heeft kunnen maken: 34 kilogram, ter waarde van minstens een kwart miljoen. De zaak kwam aan het rollen na de wilde jacht die de Amsterdamse recher che maandagavond in de binnenstad in zette om een IJmuidenaar te arresteren. Hij werd door de Amsterdamse recherche verwacht en men wist dat hij een partij hasjisj in zijn auto moest hebben die hij het centrum van de stad zou proberen te verkopen. Na een wild-west rit door de stad gaf de politie de achtervolging o,p om onge lukken te voorkomen, temeer omdat de identiteit van de man bekend was. Natuurlijk nam men direct contact op met de Velsense recherche, die 's avonds onmiddellijk een onderzoek instelde, dat echter niet tot bruikbare resultaten leid de, want de man had zich vanzelfsprekend ontdaan van de rode Mercedes waarin hij werd achtervolgd. De volgende morgen meldde zich aan het hoofdbureau in IJmuiden een 28-ja- rige inwoner van IJmuiden, die als be roep ontwerper of fabrieksdirecteur op geeft. Hij deed aangifte van diefstal van de bewuste rode auto. De Velsense politie vertrouwde deze aangifte niet, temeer daar één der rechercheurs de man in ver band wist te brengen met de IJmuidenaar die de avond ervoor in Amsterdam was achtervolgd. Men onderzocht de auto waarin hij naar het bureau was gereden en toen vond men duidelijke sporen van hasjisj en kon men de man verhoren. De auto welke de Amsterdamse recher che maandagavond was ontkomen, vond men woensdag in de stad terug. De valse aangifte van diefstal moest dienen als een alibi. Een ander zou de auto hebben ge stolen en er hasjisj in hebben vervoerd. Maar de man maakte de fout in de an dere auto, waarin ook hasjisj was ver voerd. naar het hoofdbureau van politie te rijden. Nu werd hij gearresteerd en kreeg de politie voldoende gegevens in handen om ook de vijfentwintigjarige ÏJmuidense classificeerder van huis te ha len. die door de justitie als hoofdverdach te in deze affaire wordt beschouwd. Deze man was voor de politie geen onbekende. Zijn naam was al bekend ge worden jn verband met sigarettensmokkel en er was al eerder een partij hasjisj bij hem in beslag genomen. Dat bleek toen echter gedroogde mest te zijn, waarvoor de IJmuidenaar een hoge prijs moet heb ben betaald. In de kringen van de han del in verdovende middelen ziet men er geen been in elkaar op te lichten. De man moest toen worden vrijgelaten omdat de mest niet als bewijs kon dienen. Nu had men meer succes. Eerst vond men de grote partij hasjisj die de ontwer per in IJmuiden verborgen hield en later kon ook een kleinere partij die de classi ficeerder in een autobox had opgeslagen in beslag worden genomen: in totaal 34 kilogram in plastic pakken ter grootte van een sigarendoosje. In het Velsense politiebureau bevinden zich ook de ..neppakken" gedroogde mest die donker der van kleur zijn dan de lichtgroene poe- dervormige hasjisj. Uit het onderzoek is inmiddels geble ken. dat de IJmuidenaren de partij hasjisch hebben gekocht en opgehaald bij een boer in de omgeving van Istanboel in Turkije, waar het niet verboden is dit produkt te telen. De partij werd met twee auto's afgehaald en maandagavond poog de men de pakken van de hand te doen. De ontwerper kreeg opdracht in de om- gsgg® 88888888 tj&jjj8 - - M' ADVERTENTIE Vele mensen menen dat wij de GROOTSTE VOORRAAD VAN NEDERLAND hebben DAT IS NIET WAAR Wij hebben alleen maar het nieuwste en beste in HEREN- en JONGENSXLEDING In het Velsense hoofdbureau toonde de politie de buit: pakken hasjisch ter waarde van zeker een kwart miljoen gulden, nu waardeloos ge worden. geving van het Rembrandtsplein een neger in een van de clubs te benaderen. Die neger bleek in een andere club te zijn, waarheen de IJmuidenaar zich toen begaf. Ondertussen werd er hasjisj uit zijn auto gestolen en waarschijnlijk was zijn komst dus al in ruime kring bekend, want de buit lag in de auto bepaald niet voor het grijpen. De politie neemt aan, dat de classifi ceerder over de nodige contacten beschik te en dat de ontwerper als geldschieter en helper fungeerde, in „vakkringen" een „groenzoeter", waar men dan in Amster dam nog een sprekender benaming voor kent. De afwikkeling van de zaak werd nog even opgehouden, omdat een monster van de partij naar Den Haag moest worden gezonden om vast te stellen, dat het wer kelijk hasjisj was. Dank zij een perfecte samenwerking tussen de Amsterdamse recherchegroep die zich speciaal bezighoudt met de han del in verdovende middelen en de Vel sense recherche kunnen de beide IJmui denaren vrijdag voor de officier van Justitie in Haarlem, mr. G. W. F. v.d. Valk Bouman worden geleid. De exacte waarde van de buit gemaakte partij is moeilijk vast te stellen, want die verandert met de risico's, die genomen moeten worden en de tussenhandel neemt geen geringe winstmarges. In Turkije zou men ongeveer vijfdui zend gulden voor de partij hebben be taald. In de Amsterdamse „groothandel" levert één van de 261 pakken naar men aanneemt ongeveer duizend gulden op, dus in totaal ruim een kwart miljoen. Maar bij de doorverkoop per enkele grammen of per sigaret aan de verslaafde verbruikers vermenigvuldigt de prijs zich, afhankelijk van de sterk schomme lende dagprijs en het aantal tussenper sonen. Voor een sigaret met „een snuifje" hasjisj worden prijzen genoemd van tien tot vijftien gulden. Op dit moment is de partij waardeloos. De farmaceutische industrie heeft wel be langstelling voor onder meer opium en morfine, maar niet voor hasjisj. De par tij die nu in het hoofdbureau van politie in Velsen op de grond in een van de recherchekamers ligt, zal waarschijnlijk worden vernietigd. ƒ7,50: D. Vrijhoef, IJsselstraat 53. Be verwijk. 5,W. KleineBlaak. Van Leeuwen straat 12, IJmuiden. f 2,50: A. Bijl, Hoofdstraat 9, Santpoort. Het spookje. In het buurthuis „De Lichtboei" aan de Maasstraat presenteert „Society Artistique" zondagmiddag 6 ok tober om 2 uur de bluespianist „César, het kleine spookje". Deze pianist is voor al bekend door de groep „Jezus César valt in puin". Zoals gewoonlijk treedt ook de disc-jockey Peter Roemer („Swing ing Sam Soul") weer op. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Omdat hij te veel naar een paar lifters keek, ontging het een 29-jarige bestuurder van een bestelauto in Beverwijk op 13 juli dat er op een kruising een personenauto van rechts naderde. Er volgde een botsing waarbij een 70- jarige inzittende van de personenauto om het leven kwam. De bestuurder van de personenwagen werd gewond en kon ze ven weken zijn werk als buschauffeur niet uitoefenen. Donderdag stond de 29-jarige inwoner van Beverwijk terecht voor de Haarlem se rechtbank. Tegen hem werd een maand hechtenis en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. Zowel de verdach te als de buschauffeur kwamen dagelijks over het bewuste kruispunt van de Duin- wijcklaan, Romerkerkweg, Populieren laan en Groenelaan waar het ongeluk was gebeurd. Beiden noemden het een onover zichtelijke kruising. De chauffeur wist zich van het ongeluk niets meer te herinneren, hij had onder meer een hersenschudding gekregen. De raadsman, mr. A. A. M. Leesberg, voerde aan dat het slachtoffer van het on geluk niet meer het juiste reactievermo gen zou hebben kunnen tonen ten gevolge van gebruik van alcoholhoudende drank. „Een normale aanrijding met abnormale gevolgen" vond mr. Leesberg. Uitspraak op donderdag 17 oktober om half tien 's morgens. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM Taalmoeilijkheden maak ten de zaak van een 22-jarige Joegoslavi sche metaalbewerker uit Velsen donderdag niet gemakkelijker bij de Haarlemse recht bank. De al twee keer uitgewezen man moest terecht staan voor het veroorzaken van een ongeluk op 12 augustus in Velsen. Daarbij raakte een landgenoot van hem gewond. Ook zou hij onder invloed hebben gereden. „Hij lag op straat te schreeuwen", ver klaarde de als getuige gehoorde politieman die na het ongeval om drie uur 's nachts ter plaatse kwam op de Planetenweg, over de verdachte. De gewonde man had er stilletjes bijgelegen en was met een zieken auto weggebracht. De verdachte was de politieauto ingedragen. De verdachte heeft altijd volgehouden dat hij die nacht in de bocht van de weg uitwijken moest voor een links opdoemen de fietser en toen rechts tegen een ge parkeerde auto opbotste. Van een fietser is echter geen spoor gevonden. De officier van justitie meende dat al zou er een fietser zijn geweest, er nog te hard door de bocht was gereden. Ook het onder invloed zijn achtte de officier be wezen, al was er geen bloedproef genomen. Hij eiste drie maanden met aftrek en twee jaar ontzegging. De raadsman, mr. F. M. Oberman, zag vele vraagtekens bij de zaak en vond het tenlastegelegde niet voldoen de bewezen. De rechtbank doet uitspraak op donder dag 17 oktober om half tien 's morgens. Geen spreekuur. De wethouder van sociale zaken in Velsen, de heer J. van Leeuwen, houdt op woensdag 9 oktober geen spreekuur. ADVERTENTIE RAZEND SNEL REAGEREN, GAS GEVEN EN WEGWEZEN voor - rechts - links - achter- afstand schatten - turen - gluren. Vraag het elke automobilist: WAT EEN INSPANNEND GEDOE! 'k Ben daarom blij, dat ik Grit om raad vroeg. Grit (Mr. Opticiên )stelde feilloos vast waar de schoen wrong. Juister gezegddat de glaasjes haperden: mijn brille- glazen korrigeerden onvoldoendeDAT VERMOEIT DUBBEL! Dank zij Grit, voel ik mij nu fit, (om maar niet te spreken over dat - voorbije vermoeiende turen). Mr. Opticiên CONTACTLENSSPECIALIST J HOORTOESTELPRACTICUS IJMUIDEN - KENNEMERLAAN 92 - TELEFOON 15072 In noodgevallen kunt u zich tevens 's avonds tussen 18.30 en 20.30 uur vervoegen op ons speciaal service-adres Leeuweriklaan 23 - IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Voor de afdeling Bever wijk en omgeving van de Christelijke be sturenbond heeft de heer G. van der Wal een inleiding gehouden over het on derwerp „Hoe ervaart de gewone man het wetsontwerp van minister Beernink tot samenvoeging van Beverwijk, Heems kerk en Velsen?" Uit de inleiding en de daarop volgende discussie is gebleken, dat de aanwezigen in de voorgestelde sa menvoeging weinig heil zien. Over een al ternatief zijn de meningen verdeeld ge weest. Het Noordzeekanaal werd algemeen ge zien als een natuurlijke barrière, welke men in het maatschappelijk verkeer niet overschrijdt. Daarnaast meende men, dat wat Velsen aan schouwburg, cultureel centrum en middenstand te bieden heeft voor 99 percent van de bewoners van de noordzijde van het Noordzeekanaal niet interessant is gebleken. Kerken en scho len heeft men bovendien aan deze zijde altijd zo snel mogelijk op eigen terrein gerealiseerd, terwijl ook de besturenbon den aan beide oevers van het kanaal een eigen leven leiden. Ook het feit dat ge meentelijke aangelegenheden vanuit en aan de zuidzijde geregeld moeten worden was voor velen niet aantrekkelijk. Daar bij werd nog overwogen, dat belangrijke wegen toch een zaak voor de Rijksover heid blijven en dat voor stedelijke voorzie ningen van allure ook minister Beernink geen geld beschikbaar stelt. Een aantal leden zag als alternatief het handhaven van de drie gemeenten, zij het met enige grenscorrecties. De DEN HAAG De prijs van brood mag maandag met één cent per achthonderd gram worden verhoogd. De minister van Economische Zaken is hiermee akkoord gegaan na overleg met de Nederlandse Bakkerij Stichting. De maatregel geldt voor dat zogenoemde grootbrood. ADVERTENTIE Een tot in de finesses doordachte combinatie wagen. Luxueus voor de hele familie mèt bagage, praktisch door heel veel vrachtruimte. Kennemerlaan 222 -226, IJmuiden, Tel- 0 2650 14324 16238 voorstanders van dit alternatief stelden hierbij nadrukkelijk, dat de hiervoor noodzakelijke samenwerking tussen de drie gemeenten onderling beslist goed zal zijn, temeer waar deze samenwerking op diverse terreinen reeds bestaat. Een ander deel van de aanwezigen ge loofde, dat een splitsing van de IJmond in een zuidelijke oever van het Noordzee kanaal een meer haalbaar alternatief zou zijn. Zij meenden dat Velsen in dit geval een mooie forensengemeente zou kunnen worden met daarbij behoud van de visse rij, nijverheid en industrie. Evenzeer wa ren zij ervan overtuigd, dat de noorde lijke IJmond gemakkelijk tot een eenheid zou groeien. Ook zag men in deze op lossing een tegemoetkoming aan de wens van Hoogovens het bedrijf in één gemeen te te hebben, terwijl daarnaast Velsen- noord uiteindelijk ook eens aan zijn trek ken zou komen. Tenslotte sprak men in dit verband als zijn mening uit, dat het Rijkswaterstaat (een staat in de staat, zoals sommigen het noemden) niet veel uitmaakt, of zij nu in 9 of 10 gemeen ten met het Noordzeekanaal te maken heeft. Ook werd de vraag opgeworpen of men in Velsen wel beseft, waar men zo ijverig naar streeft. Verschillende aanwezigen vonden het enthousiaste vooruitlopen op een samenvoeging niet alleen onverstan dig. maar ook onsympathiek. Tenslotte was men het er over eens, dat de discus sies in de komende maanden wel zullen uitmaken, welk alternatief het best kan worden bereikt. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM Tegen een 18-jarige vis knecht uit Veslen is donderdag drie maan den gevangenisstraf en twee jaar ontzeg ging geëist door de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank. De visknecht was niet op de zitting verschenen. Zijn zaak werd bij verstek behandeld. Op 26 juni van dit jaar had de knecht met een auto, waarmee hij zonder toe stemming van de eigenaar reed, op de Wijk aan Zeeërweg in IJmuiden iemand aaneg reden en was niet gestopt. De aangereden man, die naast een rechts van de weg staande auto stond, werd gewond. Een eis van drie weken hechtenis en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid hoorde een 23-jarige chauffeur uit Sassen- heim. Op 11 juni verleende hij op de krui sing Bankenlaan-Creutzberglaan in Bever wijk geen voorrang aan een van rechts komende motorfiets. De motorrijder, een 41-jarige spoorleg- ger uit Limmen, kreeg een gebroken pols en een op vier plaatsen gebroken been. Met zijn herstel zal een jaar heengaan. De chauffeur was vorig jaar ook betrokken bij een ongeval waarbij hij geen voorrang had verleend. Uitspraak in beide zaken op donderdag 17 oktober om half tien 's morgens. BEVALLEN: C. H. J. van Wetering Leus, z„ Voermanstraat 28, IJmuiden; M. E. de Bruijnvan Dijk, z., Kennemerlaan 175, IJmuiden; J. Z. JansenMollema, d., Maas straat 81, IJmuiden. ONDERTROUWD: C. den Haas, Lijster besstraat 1, Katwijk en A. Ros, De Ruyter straat 38, IJmuiden, t.a. Katwijk, Kuyper- straat 69; H. L. van den Berg, Kerkerink- laan 36, Santpoort en I. Brink, Planeten- weg 318, IJmuiden. t.a. Heemstede, Tessel- schadelaan 8; N. A. J. Berkhout, Konin gin Wilhelminakade 24. IJmuiden en A. J. A. van Schinkel, President Krügerstraat 4 rd., IJmuiden. t.a. Uitgeest, Kooglaan 108; J. Dekker, Vinkebuurt 1, Egmond aan Zee en D. du Mortier, Reinier Claeszen- straat 1, IJmuiden. t.a. Egmond aan Zee, Noorderstraat 26; E. Postma. Eridanusstr. 46, IJmuiden en T. G. Oosterling. Muider- slotweg 136. Haarlem, t.a. Santpoort, Ker kerinklaan 44; B. G. H. Zwart, Spaame 96. Haarlem en M. J. Schor, Dolfijnstraat 226. IJmuiden, t.a. IJmuiden, Dolfijnstraat 226; J J. Wouters, Tuinbouwdwarsstraat 5A, Groningen en K. J. Brouwer, Koningin Wilhelminakade 79, IJmuiden, t.a. Gro ningen, Abraham Kuyperlaan 18; J. van Zeelt, J. Kernstraat 19 hs„ Amsterdam en M. F. Zwart. Dirk Hartoghstraat 21, IJ muiden. t.a. IJmuiden, Dirk Hartoghstraat 21; J. Kistemaker. Maasstraat 49, IJmui den en D. Tol, Van Dalenlaan 24, Sant poort, t.a. Heerhugowaard, Seringenlaan 6; W. Kramer. Vareniusstraat 6, IJmuiden en J. C. Oudendijk, Overbildtweg 12, Sant poort, t.a. IJmuiden, Vareniusstraat 6; J. M. Verschoor, Kerkerinklaan 24, Santpoort en H. Verhoef, J. T. Cremerlaan 39, Sant poort. t.a. Santpoort, Kerkerinklaan 22; C. Kramer, Meeuwenlaan 10, IJmuiden en K. G. Breur, Fazantenlaan 17, IJmuiden, t.a. IJmuiden. Kerkstraat 3; A. Verdikt, IJmuiderstraatweg 136. IJmuiden en G. T. Dompeling, Planciusstraat 8, IJmuiden, t.a. IJmuiden. Planciusstraat 8; T. G. Tanke, Gerrit v. d. Veenstraat 112 III. Amsterdam en M. L. Keman. Wilgenstraat 16. IJmui den, t.a. IJmuiden Abelenstraat 18; P C. Tol, Van Poptaplantsoen 14 rd, IJmuiden en A. van Wolferen. Willebrordstraat 28. IJmuiden, t.a. IJmuiden, Van Poptaplant soen 14 rd.; D. E de Röos. Zeeburgerdijk 167, Amsterdam en A. van Binsbergen, Schulpweg 11, Velsen-N., t.a. Zaandam, Dam 34; P. J. van Lieshout, IJdijk 19. Haarlem en H. E. Osendarp. Kerkerinklaan 32, Santpoort, t.a. Haarlem. Oostkolk 23; H. van Nijkerken. Roodborstlaan 33. Rhe- den en H. M. I. Mantel. J. M. van Nassau- laan 18. Santpoort, t.a. Rheden, Roodborst laan 33; G. H. Webbe, President Krügerstr 56. IJmuiden en C A. Breed. Fazantenlaan 42. IJmuiden GETROUWD: J. J. EleveldH. H. M. Handgraaf, Santpoort, Bloemendaalse- straatweg 128; B. N. J. HeuerC. E Wil- lijns, Santpoort. Hoofdstraat 8; W. J Ver- ij lenberg-C. M. Hagedoorn, Velsen-N., Van Saelenplantsoen 11: J. A. van Schinkel—E. A. Thurkow, Velsen-N., Wijkeroogstraat 26; J. G. Spruit—J. T. Lucassen, IJmuiden. Plutostraat 8; M. A. NijmanH. A. C. Maai Santpoort, Kief tend ella an 42; K. J. Kaij J. van der Star. Velsen-N., Van Saelen plantsoen 32. OVERLEDEN: G. Post, 75 j„ weduwe van L. Zeilmaker, Rijnstraat 69, IJmuiden. GEBOREN: Michiel C. T., z. van C. J. W. Dekker en A. Stad; Nicolaas A. M., z. van N. S. J. van Assema en T. Hoogeboom; Menno M. C., z. van C. A. van Grol en M. Aalbregt; Timothy A., z. van H. Zoontjes en W. Ramsche; Harold J., z. van H. Mus- kee en M M. P. Polhuis; Robertus P J„ z. van T. J. A. Groot en M. C. Nijman; Ewout J., z. van J. E. Lous en M. G. Bakker; Ber- tien M., d. van E H. Besteman en P. G. M. Smals; Desirée. d van A. Spek en C. J. Grapendaal; Ronald, z. van A. H. Löcher en D. M. Sluymer; David M. L., z. van F. E. Onken en B. G Koedijk; Astrid C. M., d. van A. M. J. van der Lem en T. G. M. van Bentem; Bas J., z. van J. J. van Wilgen en I. Steinhauer. ONDERTROUWD: R. H. J. Hillebrandt en Y. Kluft; N. J. Lute en C. W. M. Duin; G. C. de Goede en C. D. M. Hulscher; W J. Huttinga en G Bol; P. D. van der Heul en H. H. Prijs; A. J M. Strooker en C. M. C. P. Jansen; G. J. Driessen en C. de Winter; H. Stam en C. Spruit; N. C. van Keulen en M. G. J. van der Does; J. C. Peekei en J. A. Zonneveld; C J. Verkooijen en T. van Dijk; T. Nuijen en S. J. Cappon. GETROUWD: A J. van Hoven en B. I. Hagen; P. C. Koeman en A. Maurice; A. J. de Reus en A. M. Hoogland; R. C. M. Bruin en C. E. B. M. van der Linden; R. J. van Coezand en C. Woortmap; J. W. van Emb- den en A. G Hal; D. G. Zwanenburg en M. P T. Derks; R A. Carlsen en M de Groot; T. R. M. v. Egmond en J. C. Ecker- mann; J. A. J. van Bragt en E. J. M van Son; A M. J. Luttikhuizen en M. M. de Graaf; G. van Zanten en M. L. Boerebach; H. C. M. Noordermeer en C. A. M. Scha- vemaker; P. R. Templeton en M G F. Neer voort. OVERLEDEN. J J Boef. 77 j., gehuwd geweest met G van Buuren; F Oosterom, 73 j G J Hendrik. 79 j., gehuwd geweest met A de Nijs, P. H. Lubbers, 68 j.; C. Duivenvoorde, 77 j.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7