HONDERDEN VRIJWILLIGERS WILLEN BIAFRAANSE KINDEREN HELPEN PONTIAC Agenda voor Haarlem en de IJmond Maar de organisaties geen raad met de aanmeldingen Prinses Christina gaat in Canada zangles nemen O. Carrosserieflbriek CHRISTUANSE Extra oogstverlof voor een bepaalde groep militairen Kort en bondig S! NA OPROEP VAN PRINSES IRENE Opleiding door Bernard Diamand Eerherstel voor pastoor Miedema „Huisvredebreuk" in Mexicaans consulaat NIEUWE OPROEP VAN PRINSES Af en toe zon Si Si ZATERDAG 5 OKTOBER 1968 2 Niet op gerekend VANDAAG VERTROKKEN Commissie bepleit: Pastoor eist eerherstel ,Erustige onrust Twintig studenten kregen bekeuring mm LAAT NU uw auto voor de winter een ANTI- ROEST behandeling ondergaan met een VIER JARIGE GARANTIE (Zweeds M.L. systeem). CRUQUIUSWEG 31 - HEEMSTEDE - TELEFOON 023 - 8 47 87 het meest verkochte merkhorloge in nederland 2II=sl5 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk t 5 Sft (Van onze speciale verslaggever) DEN HAAG Vele honderden die zich spontaan hebben aangemeld om als vrij williger geëvacueerde kinderen uit Bia- fra te gaan helpen, zijn diep teleurge steld. In verschillende interviews in Li breville. de hoofdstad van Gabon, heeft prinses Irene de klacht gfeuit dat er voor de verzorging van zieke kinderen, die uit Biafra worden geëvacueerd, niet ge noeg geld en niet genoeg mensen zijn. Volgens de prinses zijn er verpleegsters en artsen nodig die op basis van vrij willigheid voor tenminste één maand be reid zouden zijn om de kinderen, die in gebrekkige kampen zjjn ondergebracht, te verplegen. Honderden hebben zich onmiddellijk be reid verklaard om te gaan helpen. Velen wilden desnoods hun eigen reiskosten be talen als zij maar iets zouden kunnen gaan doen. Maar die vele honderden vra gen zich nu teleurgesteld af of hun aan bod wel gewenst is, want tot heden heb ben zij bijna overal hun neus gestoten. De enige organisatie die hun uitzending wel wil organiseren, heeft geen geld en moet afwachten of een of andere officiële instantie bereid is er geld voor te geven. Bij het Rode Kruis, bij „Mensen in Nood", bij „Terre des Hommes" en bij de „Biafraanse Unie", stonden de tele foons niet stil. Maar daar had niemand op een zo grote stroom aanmelding voor vrijwillige hulp gerekend. Om de verwar ring nog groter te maken, waren de be richten die de verschillende hulporganisa ties de wereld instuurden met elkaar in strijd. Volgens „Terre de Hommes" zijn er voor het werk onder de vluchtelingen in Gabon geen verpleegsters meer nodig, omdat er voldoende Franse vrijwilligers zijn gearriveerd. Maar onze correspon dent in Rome tekende uit de mond van een vertegenwoordiger van Caritas Inter- nazionales op, dat er wel degelijke behoef te is aan kinderartsen en gediplomeerde verpleegsters. Een Hagenaar, die wilde gaan helpen en die enkele honderden guldens had ver- telefoneerd, kreeg van Caritas in Rome een telegram, waarin hem werd medege deeld dat hij naar Gabon kon vertrekken. In dat telegram stond: „Mensen in Nood" hebben wij verzocht de reiskosten daar voor over te nemen. Maar „Mensen in Nood" in Den Bosch de Nederlandse af deling van Caritas, zegt van niets te we ten en op het verzoek van Rome niet te kunnen ingaan. Prinses Irene heeft over deze en der gelijke klachten gesproken met de voor zitter van Caritas Intemazionales, die heeft toegezegd de klachten te onderzoeken. Het zenden van vrijwilligers blijkt echter ook voor Caritas niet zo eenvoudig. De regering van Gabon is niet genegen een onbeperkt aantal kinderen op te nemen. Reeds verschillende keren zijn de vlieg tuigen van het Franse Rode Kruis, die vanuit Libreville voedsel overvliegen naar Biafra, leeg teruggekeerd. Zij moesten de kinderen, die daar naar de landingsstrips waren gebracht, achterlaten omdat Ga bon hen niet meer wil opnemen. Ook voor het hulpwerk wenst Gabon geen onbe perkt aantal Europeanen te willen toela ten en te huisvesten. Caritas erkent dat er een grote behoefte is aan kinderartsen en verpleegsters en wil het mogelijke doen om uitzending daarvan mogelijk te maken. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij Caritas Intemazionales, Piazza San Calisto 16, Rome. Volgens Caritas zullen aanmel dingen van serieus geïnteresseerde perso nen „met vreugde worden beantwoord en in overweging worden genomen". DEN HAAG. Prinse Christina heeft zich vorige week in Canada georiënteerd omtrent de mogelijkheden van een pro fessionele zangopleiding. Op grond van haar bevindingen en van het advies van mevrouw Phia Berghout, directrice van het internationale toonkunstenaarscen trum Queekhoven, heeft de prinses in overleg met haar ouders haar keuze be paald op het Institute superieur de la Musique Vincent d'Indy bij Montreal in de Canadese provincie Quebec. Daar het cursusjaar reeds is begonnen, is de prinses vandaag naar Canada ver trokken. Het Institute Vincent d'Indy is een modern conservatorium op universitair niveau, dat krachtens zijn doelstelling aan begaafde leerlingen een professionele muzikale opleiding beoogt te geven. Het is een r.-k. instelling met ongeveer 800 studenten. Docenten en studenten zijn van verschillende levensbeschouwing en nationaliteit. Dt zangopleiding van de prinses zal in de eerste plaats worden toe vertrouwd aan de Nederlander Bernhard Diamand, die als docent aan het instituut is verbonden. Het instituut heeft huisves tingsmogelijkheden voor een beperkt aan tal studenten. De prinses zal daar voor lopig gebruik van maken. De particulier secretaresse van de prinses, mejuffrouw N. M. de Vlieger, zal zich binnenkort eveneens in Montreal vestigen. Op haar reis is de prinses vergezeld door de heer C. Sesink, raadadviseur van het Ko ninklijk Huis. Prinses Christina, die enige tijd deel uitmaakte van het koor van de Neder landse Bachvereniging, is twee jaar ge leden met zanglessen begonnen bij me vrouw Annie Woud. Kortgeleden vatte zij belangstelling op voor een professio nele zangopleiding. De vraag, of zij over de daartoe vereiste muzikale aanleg en vocale capaciteiten beschikt, is door en kele vooraanstaande Nederlandse muziek- deskundigen positief beantwoord op grond van door de prinses afgelegde proeven. Tijdens haar recente bezoek aan Canada is de prinses ook getest door docenten van het Institute Vincent d'Indy en zij bleek te voldoen aan de strenge toela tingseisen. De opleiding staat open voor mannelij ke en vrouwelijke studenten. Er kunnen 57 meisjes in het instituut gehuisvest worden. De prinses zal tweemaal per week zangles van de heer Diamand ont vangen en voorts alle voorgeschreven bij vakken van de muzikale basisvorming bestuderen. Het instituut geeft een ver snelde theoretische basisopleiding, een uitgebreide begeleiding en is zeer mo dern geoutilleerd. (Van onze correspondent) SCHAESBERG. Het dagelijks Pe stuur van de parochieraad van de ge meenschap Het Eikske heeft tijdens een bijeenkomst van alle parochianen de in houd bekendgemaakt van een voorlopig rapport, opgesteld door een commissie van goede diensten. De commissie stelt zes oplossingen voor om uit het conflict met pastoor Miedema te komen. De oplossingen zijn de situatie laten zoals deze is; de situatie zoals deze nu is legaliseren; pastoor Miedema in ere her stellen als pastoor van de oude parochie; pastoor Miedema samen met een nieuw te benoemen pastoor het pastoraat in de oude parochiekerk teruggeven; pastoor Miedema voorlopig in ere herstellen in de oude parochiekerk en hem na verloop van tijd overplaatsen in een andere pasto rale functie en tenslotte: de bisschop sus pendeert pastoor Miedema. De commissie tekent hierbij aan dat bij alle oplossingen, met uitzondering van de eerste en de laatste, een zeker eer herstel van pastoor Miedema noodzake lijk is, dat een zekere verdraagzaamheid van hem geëist mag worden en dat bij alle oplossingen een drastische wijziging in de dekenale personeelsbezetting nood zakelijk blijft. De commissie spreekt haar voorkeur uit voor de vijfde oplossing: pastoor Miedema voorlopig in ere her stellen, hem later overplaatsen en dan een andere pastoor benoemen. Maar pastoor Miedema is van oordeel dat niet over een oplossing gediscussieerd hoeft te worden. Hij eist eerherstel, niet alleen van hem persoonlijk, maar vooral van degenen die door de bisschop ge discrimineerd zijn, omdat zij het niet met diens beleid eens zijn en daar uiting aan gegeven hebben. De commissie kon haar verdere conclu sies niet beargumenteren, omdat elk ge sprek onmogelijk bleek na de eis van pastoor Miedema dat eerst eerherstel moest volgen. De commissie betreurt het ontslag van pastoor Miedema op grond van de gevol gen en op grond van de reacties. Het feit dat een pastoor na zijn ontslag meent te moeten doorgaan met het uieoefenen van zijn pastorale functie geeft volgens de commissie aanleiding tot ernstige on rust en onenigheid. Tenslotte vindt de commissie dat het gezicht van de kerk ernstige schade lijdt. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De twintig studen ten onder wie twee meisjes, die gister morgen, na het Mexicaanse consulaat aan de Herengracht in Amsterdam ruim een half uur bezet te hebben, waren gearres teerd, zijn later op de dag in vrijheid gesteld, nadat tegen allen proces-verbaal wegens huis- en lokaalvredebreuk was opgemaakt. De studenten waren leden van de stu dentenvakbeweging „Politeia" en van de Socialistische Jeugd. Zij hadden hun actie georganiseerd uit solidariteit met de Mexicaanse studenten. Zij drongen het consulaat binnen, sloten en barricadeer den de deur aan de binnenzijde. Er was slechts één employé van het consulaat aanwezig, die zich niet verzette tegen de overmacht. Uit een raam op de eerste verdieping werd een rode vlag gehangen met het opschrift „Mexicaans consulaat bezet door studenten". Via een megafoon riep een student het publiek toe wat de bedoeling was van het studentenprotest. Na korte tijd arriveerde de politie met eën overvalwagen en twee patrouille auto's. De studenten gingen gewillig mee. Het gebouw kreeg daarna politiebewa king. Ook de Mexicaanse ambassade aan de Van Lennepweg in Den Haag heeft politiebewaking gekregen. mmmwM ADVERTENTIE B DEN HAAG. De ernstige stagnatie bij het binnenhalen van de oogst door het slechte weer van de laatste weken is voor de minister van Defensie aanlei ding aan een bepaalde groep militairen extra-oogstverlof te verlenen. Aan in militaire dienst zijnde boeren zoons en landarbeiders, zonen van loon- Postuum onderscheiden. De weduwe van de eerste officier van het ss „Schie- kerk", G. J. Brouwer, heeft uit handen van de Joegoslavische ambassadeur in Nederland de orde van de Joegosla vische banier met gouden ster ontvan gen, welke hem posthuum is toegekend wegens zijn heldhaftig optreden bij een scheepsramp in de nacht van 23 op 24 september 1967. De heer Brouwer verloor het leven bij het redden van beman ningsleden van het Joegoslavische schip „Trebinje" dat in die nacht in de Indische Oceaan verging. ADVERTENTIE SHBi] SWISS MADE 1 een zg "airré cambre model sjiek horloge dat echt nooit verveelt doublé f 99 2 eeoWéin. fijn uurwerkje in een prachtig gouden kastje met' solide gouden band f 530- 3 een klassiek, zeer duidelijk afleesbare wijzerplaat gouden kast Een altijd sjieke Pontiac f 174 werkers, arbeiders in loonwerkbedrijven en in landbouwwerktuigcoöperaties zal op verzoek buitengewoon verlof worden verleend voor het verrichten van oogst- werkzaamheden als de weersomstandig heden daarvoor gunstig zijn. Dit al dan niet aaneengesloten verlof zal worden verleend voor een periode van ten hoog ste dertig dagen. Als de betrokken militairen het nor male oogstverlof volgens de bestaande oogstverlofregeling nog niet geheel heb ben opgenomen, worden de resterende verlofdagen in mindering gebracht op het thans verleende speciale verlof van maxi maal dertig dagen. Dienstplichtigen, die nog geen vier maanden werkelijke dienst voor eerste oefening hebben vervuld en zij die in het buitenland zijn geplaatst, krijgen geen speciaal oogstverlof. Aan dienst plichtigen die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijn, zal alleen spe ciaal oogstverlof worden verleend als de gang van zaken bij het herhalingsonder deel daardoor niet wordt belemmerd. De speciale oogstverlofregeling geldt tot 1 december. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), zater dag en zondag 20.15 u.: Nederlandse Co- medie met „De Revisor". Maandag en dins dag 19.45 u.: Operette Gezelschap Diogé met „Seizoen in Salzburg". (Donateurs- voorstelling). Kleinkunsttheater (Geb. St. Bavo), zater dag 20.30 u.: Cabaret „Haarloheim". MUZIEK Teylers Museum (Spaame 16), zondag 6 oktober, 15 u.: Bespeling van het 31-toons Fokkerorgel door Evaristos Glassner. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 tevens zondag 16.15 u.: „De smokkelaars van Oran", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 u.: „Wat deed jij nou in de oorlog, pappie", a.l. Zaterdag nacht- voorstelling 23.30 u.: „The Terror", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 tevens zondag 16.15 u.: „3S3 pokert met Moskou", 18 j. Zater dag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Drie re volverhelden", 18 j. Zondag 11 u.: „Vader tje Langbeen", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 tevens zondag 16.15 u.: „Carmen, baby", 18 j. Zaterdag nacht voorstelling 23.30 u.: „The long hot sum mer", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Vakantieperikelen", a.l. Zondag en woensdag 14.30 u.: „Robin Hood en zijn schelmen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 tevens zondag 16.15 u.: „De goede, de slechte en de ge mene", 18 j. Zondag 11 u.: „De wereldzee", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Blond en brutaal", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde", 18 j. Zondag 11 u.: „Der Zigeuner baron", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in bet Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen. behalve op maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galcrie-t (Bakenessergracht)„ZexveJd Follies", werken van Jacob Zekfeld. Da gelijks van 11 tot 17 en zondag van 14 tot 18 u. Tot en met 27 oktober. Galerie Zijlstraat, werken van Roelof Klein en Jenny en Wim Duller. Geopend op werkdagen van 12 tot 17 u. Maandag-, woensdag- en vrijdagavond van 20 tot 21.30 u. en zondags van 14.30 tot 17 u. Tot. en met 28 oktober. Raadhuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg, Overveen): Expositie van werken van Flip van der Burgt en Willeke Went- zel. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot en met 12 oktober. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. VOLKSUNIVERSITEIT Frans Halsmuseum (Klein Heiligland), maandag 20 u.: (Ie avondcursus) „Sociolo gie in vogelvlucht", door dr. H. de Jager. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaarne) zaterdag 20 u.: Cobi Scheijer. Hildebrandzaal (Smedestraat), zondag 20- 23 u.: Dansen met „The Golden Rythms. Dancing Palermo: Dansen, dagelijks van 20 tot 02.00 uur. Treslong (Hillegom): Diner Dansant, dagelijks. Hotel Bouwes (Zandvoort): Dagelijks het Italiaanse dansbrkest The Veneto's met internationaal artiestenprogramma. Hotel Esplanada (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio. dagelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 u.: Dansen met The 5 Atomics. Strandhotel (Zandvoort): Dagelijks dansen. ZATERDAG 5 OKTOBER City Theater, 19 en 21.30 u.: De nacht van inspecteur Tibbs". Stadsschouwburg, 20 u.: „Mijn naam is Pecos". ZONDAG 6 OKTOBER City Theater, 14.30 u: De man met het gouden pistool"; 19 en 21.30 u.: „De nacht van inspecteur Tibbs". Stadsschouwburg, 15 u.: „Abott en Cos- stello op glad ijs"; 20 u.: Mijn naam is Pecos". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie schilderijen en tekeningen van Haije Gemser. De tentoon stelling is vanmiddag voor het laatst. MAANDAG 7 OKTOBER City Theater, 20 u.: „The bridge on the river Kwai". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 uur. en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 5 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde"; 23.30 u.: „Het eenzame spookkasteel". Luxor Theater,. 19 en 21.15 u.: „Het 25ste uur". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie schilderijen en tekeningen van Aart Roos; geopend van 9 tot 18 u. ZONDAG 6 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Spionnen vechten in riolen"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde". Luxor Theater, 14.15 u.: „De doorbraak bij Corregidor"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Wat deed je toen het licht uitviel". MAANDAG 7 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Wat deed je toen het licht uitviel". ZATERDAG 5 OKTOBER Marquette Theater, 20 u.: „Goed ge schoten Matt Helm". ZONDAG 6 OKTOBER Marquette Theater, 14.15 u.: „Arizona raiders"; 16 u.: „Goed geschoten Matt Helm"; 20 u.: „Mooi maar slecht". Prinses Irene heeft gisteren nog maals een dringende oproep gedaan voor hulp aan de hongerende Bia fraanse kinderen. Er moeten op vangcentra in de directe omgeving van Biafra komen en veel vrijwilli gers om de kinderen daar te ver plegen. Haar directe actie is er ech ter op gericht om geld te krijgen, meer geld dan er tot nu toe gege ven is en waarvan het merendeel is gebruikt voor al dan niet gelukte voedselvluchten. Het KNMI deelt mee: Een krachtig gebied van hoge barome terstanden strekt zich uit van Groenland over de Noordzee en het continent naar de Middellandse Zee, In dit hogedrukge- bied bevindt zich ten noorden van de lijn Schotland-Noord-Duitsland droge en kou de lucht. Ten zuiden van deze lijn is de lucht vochtig en zacht. In deze lucht komt in de nacht en ochtend op vele plaatsen mist voor. Overdag breekt plaatselijk de zon af en toe door. Ook het komende et maal blijft ons land in de zachte lucht. Het rustige weer houdt aan. De kans op neerslag is zeer gering. VOORUITZICHTEN: Zonnige perioden en vrijwel overal droog. Zondag: Zon: 20 tot 70 pet; maximum temperatuur: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal. Kans op een ge heel droog etmaal: 80 pet; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pet. Maandag: Zon: 30 tot 80 pet; maximum temperatuur: van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal. Kans op een geheel droog etmaal: 80 pet. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pet. Maximum- Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Ziirich ZONDAG 6 OKTOBER Zon op 6 49 uur; onder 18.06 uur. Maan op 18.02 uur; onder 6.38 uur. MAANDAG 7 OKTOBER Zon op 6.51 uur; onder 18.04 uur. Maan op 18.12 uur; onder 7.54 uur. WERKRAPPORTEN M BÉ <8 en minimum- •en buitenland J 0 V 3 mist wzw 17 14 0.6 mist w.st. 18 15 0.4 mist «W 17 15 0.6 regen zo 18 12 1 motregen no 17 15 1 mist w 16 14 1 zw bew. wnw 18 15 0.4 motregen nw 17 14 0.1 geh. bew. w st. 16 15 1 motregen w.st. 18 15 0.4 motregen ozo 13 10 7 half bew. n 22 15 1 mist n 23 15 0 zw. bew wnw 17 9 0 geh. bew nnw 17 9 0 mist w.st. 23 10 0 mist w.st. 17 15 0.2 geh, bew z 17 14 0 geh bew w.st. 17 8 0 mist w st. 18 8 0 zw. bew. nnw 10 1 5 zw. bew. w.st. 18 8 0 onbew. no 14 5 0 geh. bew w.st. 30 19 0 mist O 20 7 0 geh. bew. w.st. 19 15 0 zw. bew O J6 12 0 onbew. w.st. 31 8 0 onbew. nw 22 13 0 onbew w st. 26 13 0 zw. bew. ZZW 17 10 0 onbew. no 22 15 0 niet ontvangen onbew. nno 17 9 0 mist ono 24 12 0 onbew. nnw 12 1 0 geh bew. wnw 15 14 1 mist w.st 18 8 0.2 MAANSTANDEN Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan Eerste kwartier 6 oktober 12.46 uur. 14 oktober 16.05 uur. 21 oktober 22.44 uur. 28 oktober 13.40 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN ZATERDAG 5 OKTOBER Hoog water 2.53 uur en 15.12 uur. Laag water 1103 uur en 23.18 uur. ZONDAG 6 OKTOBER Hoog water 3.29 uur en 15.47 uur. Laag water 11.39 uur en 23.55 uur. MAANDAG 7 OKTOBER Hoog water 4 03 uur en 16.20 uur. Laag water 12 13 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2