Wijk aan Zee nam afscheid van een bemind predikant VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Goede start van sportinstuif Timmerfabriek is vannacht door felle brand verwoest STOUTENBEEK Ds. J. Borghardt deed veel voor de badplaats Leuke voorstelling van kindercircus Vijfduizend gulden voor Zambia Bekeuringen wegens technische gebreken Klaverjassen voor speelgoedactie Verkoopdagen Tesselschade Arbeid Adelt Twee honden omgekomen Havenberichten MAANDAG 7 OKTOBER 1968 Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk V elsen-JS oord Geïnspireerd op het Engelse kostschoolmeisj e brengt Londen, marine en bruin, met kraag en manchetten van wit piqué. De lage ceintuur en speelse stolpplooien geven dit nieuwe modebeeld nog een extra jeugdig accent, maten 36-42: 69.75 Breestraat 65 - Beverwijk Houtplein 10 - Haarlem Langestraat 79 - Alkmaar MAANDAG 7 OKTOBER Cultuereel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u.: Bibliotheek en voorlich tingscentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19-21.30 u.; filiaal (en r.k. bibliotheek) Wüstelaan (gebouw Spaarnberg), Santpoort-Noord: 19 tot 21.30 uur. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 uur; uitleenpost IJmuiden-West, parochie zaal onder Petruskerk, Venusstraat 1; 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaert- straat 13: 19-21 uur. DINSDAG 8 OKTOBER Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, 9-12 u.: Bejaardensociëteit. Raadhuis, Plein 1945, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden. Spreekuren: IJmui den e.o.: 9-10 u. in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmui den, benedenzaal 3, telef. 02550-15010 Vel sen-Noord: 11-12 uur in de gemeentelijke vergaderzaal in de Smidt van Gelderstraat 5 te Velsen-Noord, telef. 02510-25550. Sant poort: 15-16 u. in het gebouw Cusa, Hoofd straat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Ver der volgens afspraak, secretariaat: Hoofd straat 117 te Santpoort, tel. 02560-8014. Een moment tijdens het afscheid, dat de bevolking van Wijk aan Zee zondagmiddag in de oude Dorps kerk heeft genomen van ds. J. Borghardt. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE Zeer velen, ook niet-Hervormden, zijn zondagmiddag aanwezig geweest bij het afscheid, dat dominee J. Borghardt heeft genomen van de Hervormde gemeente in Wijk aan Zee en van al de anderen, waarmede hij in de zes jaar van zijn verblijf in de badplaats heeft samengewerkt op zeer uitgebreid terrein. De oude Dorps kerk van Wijk aan Zee was dan ook ge heel bezet, toen de afscheidsdienst een aanvang nam. De gemeente zong ds. Borghardt toe psalm 89 „Ik zal zo lang ik leef bezin gen mijn lied". Het Hervormd kerkkoor verleende hieraan zijn medewerking. In aansluiting op deze zang las de scheiden de predikant voor uit Romeinen 8 de verzen 18-31, waaruit hij zijn predikatie ontleende. Ds. Borghardt bracht naar vo ren, dat de mens in het lied boven zijn geestelijke stand leeft. Paulus is geen op timist, maar hij verkondigt, dat hij wordt gedragen door Gods liefde. Men kan be zwaard zuchten over de onrust en druk te in deze wereld. Als men de wereld niet heeft kan men Jezus niet vinden. Dat moet het optimisme zijn. De predi kant verklaarde, dat het Gods voorne men steeds is: de mens te roepen; hij is in de wereld van God opgenomen. Na de predikatie werd door velen het woord gevoerd. Ouderling Vonk sprak uit naam van de kerkraad en bracht ds. Borghardt dank voor diens parochieel werk, dat hij in zes jaar heeft gedaan Wethouder E. Gerritse onderstreepte dui delijk de samenwerking met alle bevol kingsgroepen in de badplaats en herin nerde aan het vele werk, dat de predi- MAANDAG 7 OKTOBER Huize „Selieybeeek", Velserweg 2, 19.30 tot 21.30 ii.: Spreekuur Beverwijkse Sport raad. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: Ge opend van 20.15-21.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70. Arendsweg 61 ei» Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 uur. DINSDAG 8 OKTOBER Vrijetijdscentrum „De Slof", Raamveld 2. 20 u.: klaverjassen „Schoppen negen". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: Ge opend van 7 tot 8.15, 8.45 tot 10, 10.30 tot 11.45. 12.15 tot 13.30. 16 tot 17.15 en 20.15 tot 21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14- 17.30 u.; jeugd 15.30-17.30 u.; Arendsweg 61: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; jeugd 15.30-17.30 u/; Amstelstraat 44: volwas senen 15-17.30 u.; MAANDAG 7 OKTOBER Café Flora, Deutzstraat. 20 u.: verga dering HWZ-winkeliers. Verenigingsgebouw „De Vrijbureht", Vrijburglaan. 20 u.: vergadering ulo-bond. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45 en Ruijsdaelstraat la: geopend van 19-21 u. DINSDAG 8 OKTOBER Buurthuis „De Zandkraai", Handel- straat 93. 10-12 u.: biljarten; 13.30-18 u.: bejaardensocieteit. Verenigingsgebouw „De Vrijburch^', Vrijburglaan. 20 u.: vergadering KZC. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs daelstraat la: jeugd 15.30-17.30 u. MAANDAG 7 OKTOBER Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13: geopend van 19-21 u. DINSDAG 8 OKTOBER Handenarbeidcentrum, Schulpweg. 20 u. modelbouwclub Kennemer Staten. kant heeft verricht voor „Zeevanc" en „Heliomare". Drs. A. C. M. de Koek sprak uit naam van de BSCR. Deze spre ker wees er op, dat ds. Borghardt heeft verstaan hoe men moet trachten de we reld bewoonbaar te maken. Jong en oud accepteerden de dominee, die onder meer pal heeft gestaan voor een Dorpshuis in de badplaats. Een ontmoetingsplaats voor de gehele bevolking. De heer De Koek sprak de wens uit, dat dit Dorps huis spoedig werkelijkheid zal worden. Van de goede, algemene samenwerking getuigde pater A. den Ouden, die op merkte, dat de grote belangstelling wel ke de dominee koesterde voor iedereën, hem midden in de dorpsgemeenschap heeft geplaatst. Men zal diens stuw kracht missen. Niet alleen als predikant, maar ook als de mens Borghardt. In zijn slotwoord benadrukte ds. Borg hardt, dat hij niet alleen in Wijk aan Zee is geweest om te geven, maar ook om te ontvangen. Hij zei veel geleerd te hebben. Samen is men druk bezig geweest aan allerlei zaken en daarvoor is iedereen dankbaar. „Deze dankbaar heid gaat uit naar God, die dit alles mogelijk heeft gemaakt" zo besloot de scheidende predikant. De aanwezigen zongen hem tot slot toe „Door de wereld gaat een woord", in aansluiting waarop allen met een handdruk afscheid namen. (Van een onzer verslaggevers HEEMSKERK. Het Alkmaarse kin dercircus „Jobloca" heeft zaterdagmid dag in de Dr. Prinsenhal voor o ngeveer 400 kinderen een voorstelling gegeven. Zowel de jeugdige toeschouwers als de enkele ouders, die hun kroost begelei den, hebben werkelijke plezier beleefd aan het afwisselende programma, dat door de jonge artiesten gebracht werd. Met name de groep „muzikale apen" werd door het publiek gewaardeerd en met een hartelijk applaus beloond. Daarnaast werd vol belangstelling gekeken naar de goocne- laar en imitator mr. Marco, die ener zijds enkele originele trucs vertoonde en anderzijds een kostelijke imitatie van An- dré van Duin ten beste gaf. Ook het zan geresje Elly Bloothoofd, die zichzelf op de gitaar begeleidde, kreeg een aandach tig gehoor. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De start van de sportinstuif welke tot december elke za terdagochtend van 10.30 tot 12.30 uur als proef in de Dr. Prinsenhal aan de Maere laan gehouden wordt, is veelbelovend ge weest. De belangstelling voor deze eer ste ochtend is groter geweest dan ver wacht werd. Zeker 30 personen hebben van de ge boden gelegenheid gebruik gemaakt om gedurende enkele uren geheel onverplicht verschillende sporten te beoefenen. Vol enthousiasme namen zij de plastic hoc keysticks ter hand om een partij safety- play hockey te spelen om vervolgens te trachten een partijtje badminton of Indiaca te winnen. Ook van de trampoline werd gretig gebruik gemaakt. In een korte toespraak wees de voorzit ter van de sectie sport van de Gemeen schapsraad Heemskerk er nogmaals met nadruk op, dat deze instuif juist bedoeld is voor mensen, die nooit of heel weinig aan sport doen. Tevens beklemtoonde de heer Milikan nog eens het vrijwillige en onverplichte karakter van deze instuif. Tenslotte richtte spreker woorden van dank tot wethouder P. de Graaf als ver tegenwoordiger van het gemeentebestuur voor de ondervonden medewerking. (Van een verslaggever) IJMUIDEN De bazaar in het Pa tronaatsgebouw voor hulpverlening aan Zambia heeft vijfduizend gulden netto opgebracht. Deze Sam-Zam bazaar werd georganiseerd door de samenwerkende vrouwenorganisaties in de gemeente Vel sen, de Samvro. De uitslagen van de di verse verlotingen zijn: wieg, op no. 147 geel; levensmiddelen op no. 555 groen; bruidspop op no 408 blauw. De naam van de pop is G reetje, de trouwdatum is 29 augustus en er waren 768 knikkers. (Van een onzer verslaggeeftsters) VELSEN In verband met de nade rende herfst besteedt de Velsense politie op het ogenblik veel aandacht aan tech nische gebreken van auto's. Dezer dagen zijn processen-verbaal opgemaakt we gens gladde banden en een lekkende uit laat. Meer bekeuringen zijn te verwach ten. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD De traditie wil, dat het comité klaverjassen ten behoeve van de VARA-speelgoedactie in Velsen- Noord de eerste activiteiten ontwikkelt om de eerste baten voor het misdeelde kind te verzameln. Dit gebeurde vrijdag avond in „De Meerpaal". Deze baten worden dan verder aange vuld door een te houden bazaar in sa menwerking met de vrouwengroep van de Partij van de Arbeid en de jongeren groep „Jonge Strijd". Deze bazaar zal zijn op 1 en 2 november in „De Meer paal" aan de Banjaertstraat te Velsen- Noord. Voorts deelde de heer W. D. Ree, secretaris van het comité mede, dat een tweede klaverjasdrive voor het goede doel wordt gehouden op zaterdagmiddag, 19 oktober. De heer Ree kon vrijdagavond een goe de belangstelling voor de altijd gezellige drive begroeten. Hij dankte daarbij voor al de winkeliers van Velsen-Noord, die als elk haar opnieuw hun medewerking gaven door het schenken van bijdragen. Toen na deze drive de stand kon worden opgemaakt bleek reeds ongeveer twee honderd gulden ten goede te zullen ko men voor geschenken aan de kinderen van de St. Teresiakliniek in Amsterdam- Buitenveldert. (Van een verslaggever) IJMUIDEN De Algemeen Neder landse Vrouwen Vereniging „Tesselscha de-Arbeid Adelt" gaat haar jaarlijkse verkoopdagen in Velsen en Beverwijk houden op 15, 16 en 18 oktober ten hui ze van mevrouw J. Bakker-De Gooyer, Akerendamlaan 21. Woensdag 16 oktober is Velsen(zuid) aan de beurt: in de wo ning van mevrouw Th. C. de Clercq-Van Lennep aan de Van Tuyllweg no 29. Tenslotte wordt verkocht op Vrijdag 18 oktober bij mevrouw M. Th. de Jonge Van Lonkhuyzen, Clarionlaan 3 in Sant poort. De vereniging is voor vrouwen van alle gezindten en het doel is de onvermogende vrouw te helpen: zij geeft gelegenheid tot bijverdienste in eigen huis door het laten vervaardigen en nvoor risico der vereniging verkopen van alle soorten handenarbeid. Voorts verstrekt de ver- einiging studietoelagen aan jonge vrouwen om tot een vak of beroep te kunnen wor den opgeleid en doet zij uitkeringen aan zieken of ouderen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Een felle uitslaande brand heeft in de afgelopen nacht de tim merfabriek van de Beverwijker B. J. Lan- gendijk voor de helft in de as gelegd, terwijl de aandere helft zeer grote water schade aan de machines heeft opgelopen. De schade door vuur en water wordt ge schat op 'n bedrag gelegen tussen 40.000 en 50.000. De heer Langendijk is niet verzekerd tegen het feit, dat hij zijn werkzaamheden als gevolg hiervan niet kan voortzetten. Het brandalarm werd om één uur van nacht gegeven. Toen de brandweer arri veerde sloegen de vlammen reeds meters hoog boven het dak. De helft van de fa briek kon behouden blijven, de andere helft werd een prooi der vlammen. In de fabriek werden de houden kasten van allerlei klokken gemaakt. Fraaie mo dellen, die men fabriceert aan de hand van een grote verscheidenheid aan mallen Deze laatste nu zijn ook door de brand verloren gegaan. Twee honden, die in de fabriek de wacht hielden, een herdershond en een jong, zijn door verstikking om het leven gekomen. Het bedrijf is twee jaar geleden in het industrieterrein gestart na eerst in Beverwijk gevestigd te zijn geweest. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ADVERTENTIE Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Wislika, van Antwerpen: Amstelstroom, Huil; Tor Hol- landia, Immingham; Katsedijk, Vlissingen; Gro ningen, IJmuiden. Londen; Azymuth, Ostende; Hera. Mandulas; Anna Kugge. IJmuiden. West Hartlepool; Tor Anglia, Göthenborg; Christa Köncke, Par; Gerda K, Högeness; Rolf Behr- mann, Londen; Wotan. Dagenham; Stefan J, Högeness; Ganymedes, Rotterdam; Netty, IJ muiden, Londen; Lasbek, Santa Cruz; Nord- strand. Oxelosund. Zondag aangekomen te IJmuiden: Tide, van Beverwijk, Onega; Branita, Antwerpen; Stove Caledonia. Rotterdam: Basse Indre, IJmuiden, Antwerpen; Siebenbürgen, Londen; Gertrud Fritzen. IJmuiden, Monrovia; Andalien, Bremen; Riedenstein, Bremen; IJstroom. Grangemouth; Zeemeeuw, Stettin; Rudolf Karstens, Karlstad; Nerlandia, Aarhus; Dania, Kopenhagen; Som men, Westzaan, Göthenborg; Theresie, Rotter dam; Hondsbosch, Londen; Minnesota, Rotter dam; Reind, Vasterik; Gisele Bartels. Shore- ham; Holstentor, Continentaal Plat; Berit, Vel sen, Frederikshamn; Stella Maris, Hamburg; Helios 2, Malmö; Toner, IJmuiden. Moh i Rana: Hada 2, Par; Marina Dania, Plymouth. Maandag aangekomen te IJmuiden: Meppel, van Londen; Vliestroom, Liverpool; Köln, Ham burg; Ine, Londen. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: North Duchess, naar Bilbao; Lanrick. IJmuiden, Leith; Gunther. Holmsand; Saarland, Bremerhaven; Peter Aleksiev, Bremerhaven; Overijsel. Kaap stad; Elation, Rocheford; British Splendour, Cavena; Thuntank 12. Zaandam, Bremen; Bal- ticborg, Zaandam, Delfzijl; Res Nova, IJmuiden, Shoreham; Essen. Antwerpen; Anda, IJmuiden, Bridgewater; Anna Rehder, IJmuiden, Fowey; Wilhelmina Oltman, IJmuiden, Oxelosund; Ger- mania, Londen; Gazelle, Zaandam, Rochester: Tor Hollandia. Göthenborg; Milo, Southampton; Vega, Helsinki; Emblaa, Stockholm; Kennemer- land. Hamburg; Novel, Delfzijl; Yew Forest, Avonmouth; Willem Fortuin, Trollhattan; Jean E. Londen; Augsburg. Rotterdam; Barenstein, Hamburg; Rheinland. Bremen; Groningen, IJ muiden, Londen; Wiedstein, Christobal; Libertas, Rotterdam; Norfolk Shore. Continentaal Plat, IJmuiden; Else A. P.. IJmuiden, Bevik. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Ang lia, naar Immingham: Shoreham, Southampton; Rodenbek. West Indië; Rijnstroom. Shoreham; Liryc, Seven Islands; Victress, Londen; Colum bia. Hampton Roads; Hebe Nobel. Londen; Hol stentor. Continentaal Plat; Amstelstroom. Hull; Willemstad, Grimsby; Eemstroom, Felixtowe; Hein, Kopenhagen; Nordstrand, Stettin; Hermann Helena.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5