KABINET HEEFT HET IN TWEEDE KAMER NIET MOEILIJK Weinig kritiek uit regeringspartijen Karei Doorman thans buiten dienst gesteld 3 2 33 Agenda voor Haarlem en de IJmond Iiciciil's PvdA en D'66 kondigen moties en initiatiefwetten aan H. SCHOTH Wet op eed of belofte wordt gewijzigd Eerste Biafraanse kinderen vanavond in Nederland E GEL G Eerste gesprek in Amsterdam met j Nog geen beslissing NS-lijnen Blijdorp-bestuur was bekend met moeilijkheden Luns te twaalfder ure terug Minder buien over opheffing Tegenbegroting NAAIMACHINES ALLE MERKEN Zig-Zag vanaf ƒ258.- KWALITEIT en SERVICE 50 MODELLEN NAAIMEUBELEN PPR, D'66.PSP, PvdA i il WOENSDAG 9 OKTOBER 1968 Belasting Spaarloon HET MODERNSTE IN PARAPLU'S I „Troonrede een ramp Kort nieuws Ontwikkelingshulp VOOR VOOR VOOR VOOR REPARATIE AAN ALLE MERKEN VOOR KEUS UIT GROTE HOUTSTRAAT 181 TEL. 14444 B.S.F. Bremen Christofle Parijs Van Kempen en Begeer Zeist Wilkens - Bremen Wolfers Brussel Haarlem Velsen-IJ muiden ia c| sl z Beverwijk (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft zich gisteren in meerderheid ge steld achter de plannen van het kabinet- De Jong voor het komende begrotings jaar. De regeringspartijen hadden nau welijks critiek. De grote oppositiepartijen verweten het kabinet weliswaar gebrek aan visie, maar ook hpn bezwaren tegen concrete beleidspunten bleven beperkt. De fractieleider van de P.v.d.A., drs. Den Uyl, bracht zelfs de werkloosheid niet meer in het geding. Daarin zag mr. Bies heuvel A.R.P.) een „pluspunt voor de regering". Drs. Den Uyl kondigde wel moties aan over de inkomensverdeling, de ontwikkelingshulp en de woning bouw. Mr. Van Mierlo (D'66) verlangde meer inzicht in de wapenleveranties aan het buitenland en zwaaide hierover met een motie. Opvallend was de gereserveerde hou- ding van de regeringspartijen tegenover de inkomenspolitiek van de regering. Drs. Schmelzer (K.V.P.) vond de Miljoe nennota op dit punt te vaag. Mr. Bies heuvel noemde de houding van de rege ring nogal lakoniek. Drs. Tilanus (C.H.U.) zou, naar hij zei, verheugd zijn als de regering een werkelijke inkomenspolitiek zou gaan voeren. Oppositieleider Den Uyl daarentegen kwam zoals gisteren reeds in het kort werd gemeld met felle critiek. Hij ver weet de regering alleen de groei van de lonen te willen beperken en de overige inkomens ongemoeid te willen laten. „De armen blijven arm, de rijken worden nog rijker", riep hij uit. 1 woordvoerders van de regeringsgezinde fracties drongen aan op het opruimen van de belemmeringen die invoering van het spaarloon in de weg staan, omdat het niet past in het systeem van de vrije loonvorming om spaarloon voor te schrij ven. Drs. Tilanus brak een lans voor de invoering van spaarcertificaten voor werknemers. „Zet spoed achter de bevor dering van de vermogensaanwasdeling", zei mr. Biesheuvel. Het regeringsbeleid biedt volgens hem geen uitzicht voor een miljoen mensen die leven op de grens van het bestaans minimum. Óm te voorkomen dat er weer conjuncturele spanningen ontstaan zoals na de loonexplosie in 1964, vroeg hij een duidelijke uitspraak van het kabinet over de invoering van het spaarloon. Ook de ADVERTENTIE HAARLEM. TELEF. 1 08 36 GROTE HOUTSTRAAT 47 OPVOUWBAAR LANG BIG BEN NYLONJASSEN voor D. en H. Drs. Den Uyl, die ook pleitte voor in voering van een belasting op speculatie en vermogenswinsten, voegde daar nog het investeringsloon bij. Hij wilde de vermogensbelasting progressief maken en kondigde een initiatiefwetje aan ter ver hoging van de successierechten. Ter voor koming van grondspeculaties zou zijn fractie komen met een initiatiefvoorstel tot wijziging van de Onteigeningswet. Onteigening dient volgens hem te ge beuren tegen de gebruikswaarde van de grond en niet tegen de speculatieve waar de. Hij vroeg, evenals drs. Tilanus, een deel van de salarisverhoging voor ambte naren in een vast bedrag uit te betalen. Drs. Den Uyl verzette zich tegen ver laging van de inkomstenbelasting op 1 januari 1970 als die een belastingverzwa ring elders tot gevolg zou hebben die de lagere inkomens zwaarder treft dan de hogere. Drs. Tilanus ging met de aange kondigde belastingcorrectie akkoord, maar mr. Biesheuvel wilde nog geen oor deel geven. Wel zei hij zich gebonden te voelen aan de afspraken die daarover bij de kabinetsformatie zijn gemaakt, afspra ken waaraan mr. Toxopeus (V.V.D.) nog eens fijntjes herinnerde. Dat de reële progressie op de loon- en inkomstenbelas ting in deze kabinetsperiode niet meer kan worden aangepast, aanvaardden alle woordvoerders van de regeringsfracties. Mr. Biesheuvel, die zijn wensen tot uit stel van de belastingverlaging per 1 ja nuari in vervulling heeft zien gaan, prees de minister van Financiën, dr. Witteveen die als liberaal bewindsman bij de meer jarenplanning heeft gekozen voor een ge leidelijk stijgende belastingdruk. De houding van de regering tegenover de arme landen vond vooral in de ogen van de P.v.d.A. en D'66 geen genade. Mr. Van Mierlo noemde in dit opzicht de Troonrede „een ramp". Volgens hem moet de regering een beleid voeren dat inter nationaal gericht is en dat duidelijk diep ingrijpende veranderingen in de maat schappij wil doorvoeren. De troonrede, zo constateerde hij, mist beide elementen. Ook drs. Den Uyl verweet de regering, de onvrede met het maatschappelijk be stel die overal in de wereld tot uiting komt, niet voldoende te onderkennen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat zal over het al dan niet voortbestaan van de vijftien on rendabele spoorlijnen, waaronder die van Santpoort-NoordIJmuiden, geen beslis sing nemen voor hij overleg heeft gevoerd met de vaste commissie van Verkeer en Waterstaat van de Tweede Kamer. Zoals gemeld, hadden de spoorwegen aan de regering voorgesteld de onrenda bele lijnen voor in ieder geval het per sonenvervoer te sluiten, ondanks de gun stige resultaten van de proeven om een goedkopere exploitatie te krijgen. Dezer dagen zijn er bij de regering weer ern stige overwegingen geweest de lijnen op te doeken. De staatssecretaris heeft nu dus besloten in ieder geval eerst in over leg te gaan met de vaste Kamercommissie. ROTTERDAM. „Het is ons reeds lang bekend dat er bij de diergaarde „Blijdorp" moeilijkheden zijn", aldus de voorzitter van het Blijdorp-bestuur, mr. J. Dutilh, dinsdag op een persconferen tie naar aanleiding van een publikatie in een plaatselijk blad. „De publikatie is voor ons een extra stimulans om erin te duiken". Het zal zjns inziens moeilijk zijn oplossingen te vinden, omdat perso neel voor een diergaarde door de hoge specialisatie lastig is te vinden. Het be stuur verheelt niet dat er twee fraude gevallen zijn voorgekomen. De bedragen zijn in het ene geval geheel en in het an dere grotendeels terugbetaald. Naar Mexico. Prins Bernhard is dinsdag per KLM van Schiphol naar Mexico vertrokken om de Olympische Spelen bij te wonen. De prins zal in Mexico deel uitmaken van de commissie van beroep voor de ruitersport. In Montreal waar een tussenlanding werd gemaakt, ontmoette de prins zijn dochters Mar griet en Christina. Mr. Van Mierlo stelde voor om voortaan na Prinsjesdag meteen met openbare com missievergaderingen te beginnen, waarin de begrotingshoofdstukken worden be handeld. De Kamer is dan veel beter op de hoogte van details van de regerings plannen bij de algemene beschouwingen. Na de algemene beschouwingen zouden dan tegenbegrotingen ingediend kunnen worden, die op heel wat meer feitenken nis zijn gebaseerd dan tot nu toe moge lijk was. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Onder enige hilari teit kwam gisteravond tegen het mid dernachtelijk uur minister Luns wat gehaast de vergaderzaal in de Tweede Kamer binnen. De minister, pas uit New York terug, dook een beetje weg in een loge tussen de staatssecretaris sen. Hij was aanvankelijk niet van plan naar Den Haag te komen, maar op aandrang van de Kamer heeft hij dit te „twaalfder" ure wel gedaan. Nauwelijks was hij binnen of drs. Aarden (P.P.R.) stelde premier De Jong de vraag of deze ook van plan is op kortere of langere termijn wijzi gingen in zijn kabinet aan te brengen. „Bepaalde posten kunnen bij voor beeld zwak bezet zijn en ik vraag mij af of bijvoorbeeld bouwbeleid en werk gelegenheid voldoende aan hun trek ken komen", zei hij. Voorts herinner de hij eraan dat het Eerste-Kamerlid De Beaufort in 1963 aan minister Luns het advies had gegeven, een rustperio de te nemen. ,.Ik heb de indruk dat minister Luns onderhevig is aan sterke politieke slij tage", aldus de radikale fractievoor zitter. Even later schorste Kamervoorzit ter Van Thiel de vergadering tot he denmorgen. Ook de heer Lankhorst (P.S.P.) was niet gelukkig met de manier waarop de algemene beschouwingen worden gehou den en de begrotingen worden behandeld. Hij pleitte ervoor, de Troonrede, die vol gens hem steeds nietszeggender wordt, te vervangen door een uitvoerige en gemo tiveerde beleidsnota. Die beleidsnota zou dan moeten worden aangeboden met het uitspreken van een korte inleiding erop door de koningin. Mr. Van Mierlo bepleitte ook een ver betering van de dialoog tussen regering en volksvertegenwoordiging. Die zou kun nen worden bereikt als de regering voortaan een onderscheid zou maken tus sen de fase waarin het materiaal wordt verzameld dat de basis vormt voor be langrijke besluiten de researchfase en de beleidsfase waarin het kabinet een bepaalde keuze maakt uit een aantal mo gelijkheden. Als de Kamer het research- materiaal en de verschillende alternatie ven zou kennen, zou meer dan tot nu toe het hart van de politieke beslissingen kunnen worden blootgelegd. Mr. Van Mierlo drong erop aan dat de ontwikkelingshulp moet worden afge stemd op de bestedingsmogelijkheden. Hij betwijfelde of de regering haar belofte om in 1971 één percent van het nationaal inkomen te besteden aan hulp voor arme landen, zal nakomen. De ontwikkelings hulp zou het komende jaar zeker dertig miljoen gulden hoger moeten zijn dan de 632 miljoen die de regering ervoor heeft bestemd, een bedrag dat ook drs. Den Uyl te laag voorkwam. Mr. Van Mierlo en drs. Den Uyl hadden critiek op de handelspolitiek van de rijke landen, welke het onmogelijk maakt dat de ont wikkelingslanden hun economie kunnen ontplooien. Over de positie van de NAVO zei drs. Schmelzer dat niets ondernomen mag worden dat de ontspanning tussen Óóst en West in de weg staat. Mr. Biesheuvel was het met drs. Den Uyl eens, dat de zwakke plek in de Westelijke verdediging niet ligt op militair, maar op politiek terrein. Na Tsjechoslowakije wilde hij minder de militaire paraatheid opvoeren dan wel de politieke eenheid binnen de NAVO versterken. Mr. Toxopeus zei geen nieuwe bewapeningswedloop te willen, maar wel een NAVO, die in staat is iedere aanval met conventionele wapenen af te slaan. Als aanvulling daarop pleitte hij voor betere verhoudingen met de Oost- europese landen. (Van onze correspondent) i DEN HELDER. Het vliegkampschip „Karei Doorman" is dinsdag officieel uit dienst gesteld. In de stromende regen werd op het vliegdek een „alle hens" ge houden. De uitdienststelling werd gemar keerd door het neerhalen van de vlag, de „geus" en wimpel. De plechtigheid werd opgeluisterd door de marinierskapel der koninklijke ma- (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De van 1916 dateren de wet die het afleggen van eed of belofte voor een rechterlijke instantie regelt, zal worden gewijzigd. De minister van Justitie, prof. Polak meent dat de opvattingen hierover sedert de totstandkoming van die wet sterk zijn veranderd. Minister Polak deelt dit mede in antwoord op vragen die het Eerste- Kamerlid Van Wijk had gesteld over het geval, waarbij een wachtmeester der rijkspolitie tijdens de zitting van de Brielse kantonrechter zou zijn genoopt de eed af te leggen nadat hij tevoren te kennen had gegeven de belofte te willen afleggen, daar hij geen geloof aanhangt. rine. De „fly past", die bij wijze van afscheid door vliegtuigen van de Marine Luchtvaartdienst zou worden gehouden, kon wegens de bijzonder slechte weers omstandigheden geen doorgang vinden. De Karei Doorman zal naar alle waar schijnlijkheid aan Argentinië worden ver kocht. De besprekingen hierover zijn reeds afgesloten. De commandant van het vliegkamp schip kolonel Veldkamp zei bij de uit dienststelling: „Buiten de marine, in bin nen- en buitenland, is de Karei Doorman als de exponent aangevoerd van wat de Koninklijke Marine deed en aankon. Het was het schip van de publiciteit. In het buitenland is die vrijwel onverdeeld gun stig geweest, naar ik meen met goede resultaten voor Nederlands aanzien. In het binnenland is het ogenschijnlijk van zeer populair naar nogal impopulair ge gaan. Ik zeg ogenschijnlijk, omdat de reacties van het publiek in duizendtallen, ja in tienduizendtallen aan boord ontvam gen, niet overeenstemde met de menin gen, die ons uit diverse publiciteitsme dia tegemoet kwamen. Voor deze laat- sten zijn de enkele gevallen op en met dit schip die overigens naar mijn me ning in geen enkele verhouding staan tot het vele goede eerder aanleiding dan oorzaak zijn geweest." ADVERTENTIE SCHIPHOL. Als alles loopt zoals het zojuist opgerichte Comité Luchtbrug Bia- fra en de daarmee nauw samenwerkende stichting Terre des Hommes Nederland het zich voorstellen, dan zullen vanavond de eerste vijf zieke en waarschijnlijk ern stig ondervoede kinderen uit Biafra in Nederland arriveren. ADVERTENTIE Dinsdag is een vliegtuig van Trans- avia naar Sao Tome vertrokken met een lading voedsel en medicamenten, die door Seaboard World Airlines uit Ameri ka naar Schiphol was gebracht. Boven dien vervoert het toestel aluminium pla ten, bestemd voor de aanleg van een par- keer,platform voor vliegtuigen in" Biafra. De machine wordt vandaag op Schiphol terug verwacht. Gehoopt wordt, dat de kinderen, voor wie opneming en verple ging in ons land het ministerie van Ju stitie vergunning heeft verleend, zich aan boord zullen bevinden. Zij zullen voorlopig worden opgenomen in de buitenkliniek „Oud Bussum" in Huizen. Zoals bekend is het niet de bedoeling de kinderen voorgoed in ons land te hou den. Als zij hersteld zijn en als de situa tie in hun vaderland tot rust is gekomen, zullen zij naar Biafra terugkeren. Vrijwel ongehinderd vliegen nog iedere nacht talloze vliegtuigen naar Biafra's laatste kleine vliegveldje Uli, en nie mand begrijpt waaraan dit vliegveld het te danken heeft, dat de Nigeriaanse lucht macht het met rust laat. Er is nog nooit ook maar een poging gedaan om het te bombarderen. Dit vertelde op Schiphol Martinair-ge zagvoerder G. L. Boerop, die als chef d'equipe een maand lang met een DC-7 van Martinair en 8 Demanningsleden op het Spaanse eilandje Fernando Po voor de Afrikaanse kust gestationeerd is ge weest. In opdracht van het internationa le Rode Kruis hebben zij 16 vluchten naar Biafra gemaakt. De 9 bemanningsleden zijn thans door 9 collega's afgelost. AMSTERDAM Dinsdag heeft tussen de hoofdstedelijke besturen van D'66, PPR, PSP en PvdA een eerste kennis makingsgesprek plaats gehad, zulks op uitnodiging van de PvdA. Dit overleg, dat een vrijblijvend karak ter had voor de gesprekspartners, han delde over de mogelijkheden van politie ke samenwerking in Amsterdam. Deze eerste verkenning was voor de besturen aanleiding een tweede afspraak te maken voor vrijdag 25 oktober. HOFJUWELIERS opgericht 1800 Anegang 13-15 tel. 10574 - 12475 Gr. Houtstraat 165 Ruime sortering modellen in eerste en tweede gehalte tafelzilver en pleet in voorraad, in de merken Folders met modellen en prijslijst worden op verzoek (aanvraag) gaarne verstrekt. Het K.N.M.I. deelt mee: Een oceaandepressie veroorzaakte dins dag langdurige regen. Langs de kust viel plaatselijk 20 mm. De storing trekt oost waarts en wordt gevolgd door een rug van hoge druk die over West-Frankrijk na derbij komt. De buiigheid neemt hierdoor af. In de avond en nacht kan plaatselijk mist ontstaan. Donderdag bevindt Neder land zich in een vochtige zuidwestelijke luchtstroming waarin veel bewolking voorkomt. Behoudens wat motregen zijn de regenkansen niet groot. Vooruitzichten: Van tijd tot tijd regen, verspreide opklaringen en ongeveer nor male temperaturen overdag. VOOR DONDERDAG: Zon: minder dan 40 pet. Min. temp.: 0 tot 4 graden boven norm. Max. temp.: omstreeks normaal. Kans op een geheel droog etmaal: 10 pet Kans op een droge periode van min stens 12 uur- 50 pet. VOOR VRIJDAG: Zon: minder dan 40 pet. Min. temp.: 0 tot 4 groden boven norm. Max. temp.: omstreeks normaal. Kans op een geheel droog etmaal: 10 pet. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 pet. fmMtAPPOftnK Maximum- an minimum temperaturen binnen- mn buitenland t,. ».•- LA f*/\V SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonsplein) woens dag 20.15 u.: Haagse Comedie: „Ziehier, een vrij man". Donderdag 20 u.: Onder wijzersvereniging St. Augustinus: „Veel liefs uit Haarlem". MUZIEK Concertgebouw, (L. Begijnestraat) don derdag 20.15 u.: Concert door het Amster dams Strijkkwartet en het Nederlands I Blazersensemble. (Kamerm.serie). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De smokkelaars van Oran", 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „De roekelozen", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Wat deed jjj nou in de oorlog, pappie", a.l. Donder dag 19 en 21.15 u.: „The naked runner", 14 j. Rembrandt, 19 en 21.15 uur: „Orfeu Negro" Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „3S3 pokert mei Moskou", 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Django de man zonder genade 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Carmen ba by", 18 j. Donderdag 14 en 20 u.: „Came- lot", 14 j Minerva, 20.15 u.: „Vakantieperikelen", a.l. Donderdag 20.15 tevens t.e.m. woens dag 14.30 u.: „De onvoorstelbare tocht", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Blond en brutaal", 18 j. Donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De straat van het verderf", 18 j Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het won der van de liefde", 18 j. Donderdag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Nattlek", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen, behalve op maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-t (Bakenessergracht): „Zekveld Follies", werken van Jacob Zekveld. Da gelijks van 11 tot 17 en zondag van 14 tot 18 u. Tot en met 27 oktober. Galerie Zijlstraat, werken van Roelof Klein en Jenny en Wim Duller. Geopend op werkdagen van 12 tot 17 u. Maandag woensdag- en vrijdagavond van 20 tot 21.30 u. en zondags van 14.30 tot 17 u. Tot en met 28 oktober. Galerie Bier, (Gr- Heiligland 66): Expo sitie Chinese grafkeramiek. Geopend da gelijks 14-18 en 19-22 u. Zondags van 14- 17 uur. Raadhuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg, Overveen): Expositie van werken van Flip van der Burgt en Willeke Went- zel. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot en met 12 oktober. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 uur. VOLKSUNIVERSITEIT Frans Halsmuseum, (Klein Heiligland) woensdag 20 u.: le cursusavond Monu mentenrijkdom in Oost en West door me vrouw dr. H. E. 's Jacob. DIVERSEN Raadhuis Lisse, woensdag 20 u.: Raads vergadering. Triniteitslyceum, donderdag 20 u.: Bij eenkomst voor bewoners Zijlwegkwartiér eenrichtingverkeer Nassauplein 4-6, donderdag 19 30 u.: Vergadering Kamer van Koophandel. Treslong (Hillegom): Diner Dansant, dagelijks. Hotel Esplanada (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 u.: Dansen met The 5 Atomics. Linnaeushof, (Bennebroek) Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, Pony- manége, echte stoomspoortrein, dahlia show. Tot en met 15 oktober. WOENSDAG 9 OKTOBER City Theater, 20 u.: „The bridge on the river Kwai". DONDERDAG 10 OKTOBER City Theater, 20 u.: „Zolang er mensen zijn" (speciale voorstelling). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde I Eindhoven Den Helder I Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon I Locariio Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. zw. bew zw. bew. regen regenbui zzw zw zzw zzw zzw zzw zzw zw. bew. onbew. licht bew. w.stil half bew. geh. bew. regen regen regen zw. bew. zw. bew. onbew. regen regen onbew. geh. bew. geh. bew. regen licht bew. w.stil niet ontvangen licht bew regen half bew. onbew. half bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. w.stil w.stil zo z wzw wzw zzw wzw ono zw w no nno o wzw zw ono ozo nno zzo w.stil it «S 14 10 2 14 10 5 14 11 4 12 10 7 16 12 1 13 11 20 16 12 6 13 12 4 16 13 5 16 12 2 10 5 0 23 13 0 24 15 0 24 11 0 15 13 2 19 12 5 17 12 3 16 12 3 15 9 41 14 8 49 6 2 0.1 21 11 1 11 9 8 23 14 0 15 12 63 15 11 20 14 11 8 23 5 0 25 15 0 21 10 2 22 10 5 10 3 0 16 12 3 25 18 0 11 —3 0 18 10 0 16 9 12 OONDKRDAü 10 OKTOBER Zon op 6 56 uur; onder 17.57 uur. Maan op 10.03 uur: onder 11.40 uur. WOENSDAG 9 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Wat deed je toen het licht uitviel". DONDERDAG 10 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Opera tion Kid Brother". Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck", Velserweg 2. Geopend van 19.30- 21.30 voor groepen op aanvraag. MAANSTANDEN Laatste kwartier Nieuwe maan Eerste kwartier 14 oktober 16.05 uur. 21 oktober 22.44 uur. 28 oktober 13.40 uur. HOOG-EN LAAG WATER IN IJMUIDEN WOENSDAG 9 OKTOBER Hoog water 5.06 uur en 17.20 uur Laag water 1.04 uur en 13.12 uur. DONDERDAG 10 OKTOBER Hoog water 5.37 uur en 17.52 uur. Laag water 1.34 uur en 13.40 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort Is 10 tot 15 minuten vroeger c,an te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2