SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELEZ J sverkoop KAMERBREED COUPONS r COR 0LY yu: PRISMA V UST Kampioenschap 47/2 in Bloemend a al Roofovervallers veroordeeld Faillissementen Herfstwandelingen van de Natuurwacht KREIDLER - brommer WOENSDAG 9 OKTOBER 1968 9 PTT-service Bewegingsonderwijs aan blinde en slechtziende Hogere kunst Vredesweek Brief aan ridder van Rappard Schandelijk kinderen Schandelijk 2 Het eerst nodige Automobiel verzekering Rotstempels Schrikbeeld Kerkbezoek GROTE 370 - voor 235.- 380.— voor 280.- 667.— voor 490.- 474.— voor 374.- 508.— voor 390.- 780.— voor 650.- 510.— voor 390.- 485.— voor 385.- 1015.— voor 790.- 902.— voor 795.- DRIESSEN JUWELIERS HORLOGERIE HERMAN MULDER 't SILVER STOEPKE GROTE HOUTSTRAAT 49 - HAARLEM - TEL. 20049 LANGE NIEUWSTRAAT 181 Jjf'. 0 Het wil mij voorkomen dat de P.T.T. langzamerhand onze belangstelling ver dient. Minder helaas door haar presta ties hoe goed deze ook menigmaal zijn en minder door haar wijze van efficiënt te bestellen dan door haar behoef te met een mooie regelmaat haar tarie ven te verhogen en wel telkens met percentages waarvan elk ander bedrijf alleen mag dromen. Wij hebben nu het stadium bereikt waar de proef met één bestelling per dag een „succes" is gebleken. Hoe heeft men dit trouwens kunnen vaststellen? Van vrijdag omstreeks 18 uur af tot zondag avond 23 uur worden de brievenbussen niet meer leeg gehaald. En dit terwijl zelfs in Groot-Brittannië, waar het vrije weekeind uitgevonden werd, in de loop van zaterdag zowel als zondag de bussen ge leegd worden. De maandagochtendbestel ling bestaat uit stukken die zaterdag al zijn achtergebleven. Hoe dat vast te stel len is? Heel eenvoudig. Een buitenland se krant die in Amsterdsm in iedere winkel om 10 uur 's morgens te koop is, wordt bij mij pas de volgende dag besteld en vaak 's avonds. Maar de zaterdag editie arriveert pas maandagavond. En wat de .efficiency" betreft: toen bijvoor beeld de buurt Aerdenhout voor de oor log belangrijk kleiner was dan tegen woordig bestond een eigen bestelkantoor in Aerdenhout. Nu moet Heemstede de bestelling mede verzorgen. Gebrek aan mensen? Tot voor kort misschien wel, waar vooral gebrek aan mechanisatie vrees ik. In tussenruimtes van drie of vier jaar heb ik mijn hart tegenover PTT schriftelijk gelucht en werd dan steeds zeer vriendelijk telefonisch geant woord. Maar bereikt is er niets mee. Nu heb ik mijn hoop op dit stukje gevestigd. DR. E. W. SACHS, Aerdenhout. Naschrift 1. Het vervallen van de tweede bestel ling in de proefgebieden Beverwijk en s-Gravenhage-Oost heeft vrijwel geen on gunstige reacties opgeleverd, noch spon taan, noch bij de gehouden enquêtes. Niet alleen uit het oogpunt van het dienst betoon, maar ook uit overwegingen van verantwoord personeelsbeleid en doel matige bedrijfsvoering kan de proef met het nieuwe bestelsysteem geslaagd wor den genoemd. 2. De bewering over de buslichting is niet gegrond. Op de bussen in en rond Haarlem staat aangegeven dat (tussen vrijdag 18.00 en zondag 23.00 uur) ook nog lichtingen geschieden, vrijdag om 19.15 en 's zaterdags om 0 9.30 uur. Meer buslichtingen in dit tijdsbestek hebben geen zin aangezien geen aansluitende verwerking plaats heeft. 3. Op zaterdag worden bezorgd: brie ven, briefkaarten, familie-drukwerk, kranten en wekelijkse periodieken. De resterende stukken alsmede de post die in de loop van zaterdag en in de nacht van zondag op maandag (voornamelijk lokale buslichting) zijn aangevoerd worden in de eerste bestelling op maandag opge nomen. Het zogenaamde dagnet zorgt er voor dat op zaterdag en zondag geposte correspondentie op maandag zo tijdig op de plaats van bestemming is, dat deze post nog in de tweede bestelling, die juist hierom later dan normaal uitgaat, kan worden bezorgd. Over de buitenlandse krant van de briefschrijver zij opgemerkt dat zonder gegevens omtrent de terpost bezorging niet kan worden nagegaan of hiervan een tekort aan dienstbetoon spra ke is. 4. Bestelling binnen de bebouwde kom van Aerdenhout van Heemstede uit, is in december 1963 gestaakt. Percontactambtenaar P.T.T A. C. JANSENS Toen ik mij door de Hallen der cultuur begaf en geconfronteerd werd met ellende en psychische uitwassen, opgetast in kunstvormen van allerlei aard, toen werd ik er wéér bij bepaald dat kunst iets an ders moest zijn, iets hogers en stabielers. Iets, niet voortgekomen uit het grenzen- stellende, plaats- en tijdgebonden zelf, maar uit het onbeperkte absolute zelf, het wezen van de dingen. En dat kunst werken bloemen zijn van dit universum, bloeiend van schoonheid en liefde. Toen ben ik gevlucht uit deze dood en ben verder gegaan met het zoeken naar leven en het optasten hiervan in schil- derijvormen. Geholpen door het eeuwig zijnde. JAAP CLEMENT, Lisse. De Nederlandse kerken hebben hun vredesweek gehouden. Geen weldenkend mens zal hier iets tegen hebben. Inte gendeel, een ieder die de vrede liefheeft (en wie niet?) zal deze kerkelijke actie toejuichen. Toch heb ik een enkele be denking. De vredesactie der kerken zal mijns inziens wat ons land betreft, weinig gehoor vinden, zolang de kerken onder ling door twist en tweedracht verdeeld zijn, en hoewel geen kerkstrijd voerend, toch ook niet in eensgezindheid en vrede lievendheid met elkander leven. Zolang de christenen die toch allen in één en de zelfde God geloven hardnekkig en vaak onverdraagzaam, verdeeld blijven in vele kerken en groepen heeft een vredesac tie voor de wereld mijns inziens niet veelkans op succes. Christenen zullen voor alles moeten zoeken naar vrede en verzoening tussen de richtingen en de groepen in de eigen kerk en tussen de kerken onderling. De protestanten in ons land zijn hopeloos verdeeld. Van een werkelijke verzoening tussen hervormd en gereformeerd bijvoorbeeld is nog geen sprake, laat staan van hereniging. En welk een gTote kloof gaapt er tussen rooms en protestant Wanneer de chris tenen het werkelijk zo goed menen met vrede in de wereld, dan zal men ook hier eerst bij zichzelf moeten beginnen. Wat baat het, of wij nu al luide roepen om vrede, en dikwijls met eigen familie, buurman, collega, met onze naasten over hoop liggen? We lopen te hoop als we ho ren van gebeurtenissen over de grenzen, en terecht Maar wat blijft er over van onze vredelievendheid, onze naastenlief de, als we bedenken dat ons samenspel in het verkeer, meer dan drieduizend mensenlevens heeft gekost in 1967? Het egoïsme viert hoogtij in het verkeer, we roepen, we bidden om vrede, om ge rechtigheid in de wereld, om meer men selijkheid. Maar we zijn blijkbaar met zijn allen in ons land nog niet eens in staat om er een verkeerssamenleving op na te houden, zonder duizenden doden en gewonden, telkenjare weer en telken- jare erger. Ik wilde dat overheid en be volking in dit opzicht wat meer zorg en bezorgdheid aan de dag legden P. H. ZWERVER, Haarlem. Ik heb met groeiende verbazing en ergernis een resumé van uw praatje voor de St. Adelbert vereniging te Haarlem ge lezen. Hierop aanhakend verstrek ik u een ongevraagd maar kosteloos advies, dat bij strikte opvolging veel zal bijdra gen tot uw zo nodige gemoedsrust, als mede die van enkele andere u welbekende edelachtbare heren burgemeesters. Sluit in geen geval een zo kostbaar contract af met de staat der Nederlanden als u zich niet capabel acht om met het appa raat zo te „manipuleren" dat het geschof feerd voelen is uitgesloten. Een onge wenste gast zet men buiten de deur, per soonlijk of met hulp van het gezags- apparaat. Edoch, bij een niet door u ge wenste radio- of t.v.-uitzending is dat veel simpeler. Men gebruikt alleen duim en wijsvinger, in het tweede geval alléén de wijsvinger. Het deed mij geweldig goed dat de meeste toehoorders ondanks alles, toch een vrolijke avond met u heb ben beleefd, ja zelfs, hebben geschaterd. Al is het wat wrang, vooral als men be denkt dat het niet uw terrein is anderen te amuseren en wij hiervoor prima vaklui hebben. Dan ook nog even aangestipt de door u voorgestane zorgvuldigheid. De ge gevens, waaruit u concludeert dat de belangstelling voor de uitvoering van „De Smoeshaan" dalende is, heeft u zeker uit de gemeente Gorinchem (och arme). Wij weten zeker dat die in Amsterdam enorm groot was, en ter zake ingewijden stellen dat de belangstelling groeiend is, een en ander in lijnrechte tegenspraak dus met uw bewering voor de St. Adelbert ver eniging. Zeker van hen, voor wie zorg vuldigheid een vereiste is, worden geen tendentieuze uitspraken verwacht, wil men blijvend au sériex worden genomen. J. DE GRAAFF, Haarlem. Dat het in Zeist gevestigde christelijke instituut „Bartiméus" (evenals de rooms- katholieke en niet-confessionele institu ten) opvoedings- en opleidingsmogelijk heden, benevens training tot een maat schappelijke zelfstandigheid biedt voor jeugdige blinden en voor jongeren die een beperkt gezichtsvermogen hebben, mag bij velen als bekend worden veron dersteld. Maar eveneens mag er mee worden gerekend dat er anderen zijn, die een in gezichtsvermogen gehandicapt kind in gezin of naaste omgeving hebben en over deze mogelijkheden nog in onze kerheid of onwetendheid verkeren. Om vooral ouders (en andere opvoeders)van deze kinderen hierover voor te lichten, organiseert „Bartiméus" in verschillende plaatsen regionale ouderbijeenkomsten. Van harte welkom zijn daar ouders die een kind met gezichtsbeperkingen hebben en tot nu toe niet in contact zijn geweest met één der opleidingsinstituten. Laten zij hun schroom overwinnen en van de gelegenheid gebruik maken voor een vrijblijvend gesprek. Doorverwijzing naar andere instituten dan Bartiméus kan op verzoek der ouders gebeuren. Tijdens de bijeenkomsten zal in het bij zonder het bewegingsonderwijs aan blin den en aan slechtziende kinderen in woord en beeld worden behandeld. Van groot belang is dit onderwijs ter bevordering van een goede motoriek, juist bij blinden en slechtzienden, met het oog op hun aanpassing in de maatschappij, bij het vervullen van een werkkring na dat zij de school en beroepsopleiding hebben beëindigd. Dan moeten zij op hun eigen benen staan en zich bewegen niet alleen in figuurlijke, maar eveneens in letterlijke zin. Een dergelijke bijeenkomst wordt ge houden in Leiden, vrijdagavond 22 novem ber 1968 „In Den Vergulden Turk" („Old Dutch") Steenstraat 2. Aanvang 7 uur. Wie niet in de gelegenheid is de ouder bijeenkomst te bezoeken kan schrijven naar „Bartiméus", Utrechtseweg 84 te Zeist, of telefoneren no. 03404-16341* en een bezoek van de maatschappelijk werk- (ster)er vragen. Voor de ouders zijn aan zo'n informatief bezoek geen kosten ver bonden. BARTIMÉUS, Zeist. Tijdens de voetbalwedstrijd Ajax-FC. Neurenberg heeft de Amsterdamse poli tie zich onder de ogen van honderddui zend t.v.-kijkers wel zeer grof en onbe heerst gedragen door een jeugdige sup porter, die in zijn blijdschap het veld oprende, te mishandelen door hem bij de haren te grijpen en met geweld de ar men op de rug te draaien. Zeker tien agenten werkten hieraan mee terwijl toch overduidelijk bleek dat die jongen naar zijn plaats wilde terugkeren. Schandelijk en een grote blamage voor het prestige van het politiekorps van Amsterdam. A. STRUIJK, Haarlem. Met veel genoegen heb ik de wedstrijd Ajax - Neurenberg in het Amsterdamse Stadion gezien, maar met afschuw heb ik gezien hoe een zevental agenten ach ter één man, als een opgejaagd hert, aan zaten en hem bij het pakken bijna dood drukten. Is dit nu nodig? Het verhoogt het aanzien van de sport niet. P. SIKSMA, Haarlem. Op een openbare school in Hoofddorp klaagde een onderwijzeres over een grote ruit met een zeer grote ster- Bij een hevi ge wind kan dat glas er uit waaien en kunnen kinderen gewond raken. Ook klaagde zij over de kachel die een zoda nig euvel vertoont dat er eigenlijk niet gestookt kan worden. Het wordt dan overmatig heet en het is in de klas niet te harden. Dit is al veertien dagen of lan ger geleden. Er wordt tot nog toe niets aan gedaan. Stelt u zich haar verbazing voor toen er een prinsje geboren werd en de vlag uit moest. Er mankeerde iets aan de vlaggestok en de vlag kon niet uit. Na een klacht bij dezelfde instantie was er binnen tien minuten iemand aanwezig om deze zaak in orde te maken. J. P. TEROL, Haarlem. De kwitantie van de W.A.-verzekering wordt precies op tijd aangeboden. U be taalt precies op tijd maar wat komt men daarna een rare praktijken tegen. Als je het (on) geluk overkomt niet schuldig te zijn bij een aanrijding moet je wel over de nodige kasmiddelen beschikken, anders blijft je auto in de herstelplaats. Het schijnt wel bijzonder ingewikkeld te zijn om de herstelplaatseigenaar direct zelf te betalen. Eerst zelf betalen, en pas na maanden mag je geld ontvangen! On dergetekende heeft medelijden met men sen die krap bij kas zitten. Dit kan de wet op de verplichte verzekering toch nooit zo bedoeld hebben, denk ik zo; dit maken de heren verzekeraars er zelf van Het zou te veel worden de gevallen op te sommen die ik heb meegemaakt; één keer ging het om een bedrag van f 380,dat ik eerst zelf moest betalen. A. DE GRAAF, Haarlem. Mag ik zo vrij zijn hierbij een revisie te geven van de wel zeer slordige, om niet te zeggen apert foutieve, berichtge ving van het ANP betreffende de rots tempels van Aboe Simbel, die op 21 sep tember 1968 officieel gereed kwamen? In de eerste plaats staan de twee tem pels één van farao Ramses II, één van zijn koningin Nefertari niet op het ei land Philae, dat ook geen Philaé heet zo als de omroepers het meenden te moeten noemen. Oorspronkelijk stonden ze op de westelijke Nijloever in Nubië op een plek die door de oude Egyptenaren de Heuvel der Plengoffers werd genoemd. Op 9 sep tember 1301 voor Christus zou de grote Ramses persoonlijk deze plaate hebben aangewezen. Daar het achter de nieuwe Grote Dam van Aswan ontstane stuw meer, het Nasser Meer, alle Nubische oudheden dreigde te verzwelgen is een groot deel ervan overgebracht naar veili ger standplaatsen bovenstrooms. Als de hoogste waterstand bereikt is zullen de herplaatste Aboe Simbel tempels dezelfde indruk geven als vroeger, dankzij zeer zorgvuldig „landscaping". In de tweede plaats is de tempel van Ramses helemaal niet de grootste van Egypte. De tempels van Karnak, Luxor, Medinet Haboe, Denderrah zijn veel gro ter, evenals Ramses' eigen Thebaanse tempel het Ramesseum. De piramiden kunnen we er ook rustig bijvoegen, al zijn die dan geen tempels. De tempels op het eiland Philae, tussen de oude en de nieuwe dammen van As- wan gelegen, staan nog niet op de lijst der geredden. Men heeft namelijk nog geen besluit genomen welk plan zal wor den uitverkoren. Nederland ontwierp een plan waardoor het eiland met zijn be roemde Isistempel, de „kiosk" van kei zer Hadrianus, en nog enige andere ruï nes, zou komen te liggen in een eigen meer, omgeven door een dam met pomp- installaties. Het is geen duur plan maar er kleven wel enige haken en ogen aan Het zou echter te ver voeren op deze plaats hierop dieper in te gaan. Naschrift T ADEM A SPORRY, Heemstede. Naschrift: „Het ANP heeft ten on rechte bericht, dat de Aboe Simbelt.em- pels zich op het eiland Philae zouden be vinden; het heeft echter niet gemeld dat de tempel van Ramses de grootste van Egypte is. Het erkent derhalve berouw vol de juistheid van het verwijt van slor digheid voor de helft en kaatst het voor de andere helft terug naar de brief schrijfster". J. W. M. MARTINOT. Hoofdredacteur ANP. In dez* rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatle aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatle zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats (Dus geen pseudo niem of Initialen De brief moet gesteld zijn ln behoorlijk Nederlands en ln begrijpelijke, beknopte vorm De 'redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren it Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens la met daarin vervatte meningen of argumenten. Hierbij neem ik stelling tegen de theo rieën van professor F. L. Polak, zoals ge publiceerd in uw courant van 1 oktober. Het is niet de eerste keer dat een profes sor zich op deze wijze uitlaat want kort geleden schreef professor Thijsse in een ochtendblad woorden van gelijke strek king, zo weinig mogelijk werk beloven de, alsof dat iets heerlijks is, en zeeën van vrije tijd, betaalde (door wie?) va kanties van maanden, enzovoort. Als men voorspellingen doet in deze materie dan is het dringend nodig nuch ter te zijn en technische en economische aspecten te handteren met verstand en inzicht en vooral om met beide benen op de grond te blijven staan. En dat ge beurt hier niet. Een heel leger van socio logen, economen, psychologen, hooglera ren maakt er zich schuldig aan. De auto matisering is hun schrikbeeld en zij voor zien een zoekraken van de arbeid. Niets is minder waar. Elke computer, elke ma chine heeft mensen nodig om hem te plannen, te bouwen, te onderhouden, te gebruiken en te repareren. Als waar was wat zij beweren dan zouden wij na de automatisering van de laatste vijftien jaar al met ruim een miljoen werklozen zitten. Ook dat klopt helemaal niet want vele bedrijven schreeuwen om mensen. De werkgelegenheden zijn er volop, maar ik ben heel bang dat er bij dé werklozen ook heel veel werkschuwen zijn, mede omdat vele sociale maatregelen hun doel ver voorbijschieten. En bovendien wer ken hier nog 60.000 buitenlanders! Werk loosheid??? Al dit soort uitingen van minder werk (voor meer loon natuurlijk) beloven en meer en meer vrije tijd, is economisch de grootst mogelijke onzin en bovendien ondermijnt het stelselmatig de lust en plezier in het werk, een der allergrootste goederen van de mens. Wanneer hen dit steeds door mensen van naam wordt voor gehouden, is het dan te verwonderen dat veel eenvoudigen gaan denken dat het waar is? Dat zij steeds meer en meer weerzin tegen werk gaan gevoelen? Het ellendige is dat hun dat van vele zijden steeds weer wordt opgedrongen en ge suggereerd. Het resultaat kan alleen maar wrok, ellende en tegenspoed brengen. Ik weet dat de hele schare economen enzovoort het niet met mij eens zal zijn, maar ik geloof zeker dat de 90 percent gewone, hardwerkende, nuchter denkende Nederlanders die arbeid nog niet als iets beroerds of vernederends zien, en die niet reikhalzend uitzien naar maanden van nietsdoen „om meer gevoel te krijgen voor de subtiele problemen van het be staan" (professor Thijsse) en die niet geloven aan het „leren leven met de vrije tijd" (professor Polak), het wel met mij eens zullen zijn. De toekomst is alleen aan hem die zich bezint op de realiteit van een technisch en economisch zich gewel dig ontplooiende toekomst, waarin voor iedereen volop werk is, en aan hem die bereid is voor die toekomst lang, hard en met vreugde te werken. J. B. Th. HUGENHOLTZ, Bentveld. De kerk in het algemeen heeft mijns inziens de bus al jaren, zo niet eeuwen, gemist door alleen een boodschap te bren gen die keurig netjes is aangepast door huichelachtige dooddoeners opdat voor alles de zuiver-wereldse gang van zaken niet verstoord mag worden. Bijvoorbeeld: oorlog en sociale-maatschappelijke on rechtvaardigheid. J. A. BAKKER, Haarlem. ADVERTENTIE MORGENOCHTEND 9 UUR STARTEN WIJ 'N v. 3.75 x3.90 m DESSO ENKALON, grijs, van 4.10x3.70 m DESSO ENKALON, goud van 4.60x3.80 m LUGANO WOL, goud, van 4.80x3.90 m DESSO ENKALON, groen, van 5.15x3.90 m DESSO ENKALON, beige, van 6.05x3.90 m MIRANDA DRALON van 6.45 x3.70 m DESSO ENKALON, beige, van 5.90x3.60 m ULTRALUX TAPIJT, cognac, van 7.00x3.75 m WOLMOQUETTE, goud van 7.25 x 3.90 m DESSO ENKALON, groen, van TAPIJT EN GORDIJN BIJ DÉ TAPIJTSPECIALISTEN VAN MARKTPLEINGALERIJ 50 TELEFOON 0 2550- 19015 IJMUIDEN (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM. Het district Haarlem van de KNBB houdt deze week voor de twee de maal in haar geschiedenis een kam pioenschap kader 47/2 (grote tafel). Van avond spelen Haarlems sterkste biljarters in Café-Rest. Vreeburg te Bloemendaal hun eerste partijen. Titelhouder Chris Nobels geldt ook nu weer als de favoriet met de Beverwijker Jan Lamers als belangrijkste concurrent. André Agema had in het vorige kam pioenschap een goede start, doch viel daarna sterk terug. In goede vorm blijft hij echter een belangrijke outsider. Hans Kempen en Gé van der Kuyl zullen, wat betreft de titel, geen belangrijke rol kun nen spelen. Dit geldt ook voor Ko Doves, die vorig jaar voor deze spelsoort niet had ingeschreven. Jan Pieterse uit IJmuiden behoort dit seizoen niet tot de deelne mers. Na de openingspartijen op woensdag avond wordt het propramma verder af gewerkt op donderdagavond, vrijdagavond en zaterdagmiddag. De finalepartijen be ginnen om 16.00 uur. De organisatie van dit kampioenschap is in handen van de vereniging „Haarlem Noord". ADVERTENTIE DE NIEUWSTE met kleine wielen bij Breestraat 108 Beverwijk (Van onze correspondent) DEN HAAG. De beide jonge Berlij- ners, die op 6 juli bij een roofoverval op het Fina-benzinestation aan de rijksweg in Sassenheim een 34-jarige pompbedien de zodanig mishandelden, dat de man nog steeds niet geheel is hersteld, zijn dins dag door de Haagse rechtbank veroor deeld tot gevangenisstraffen van respec tievelijk één jaar en één jaar plus drie maanden. Tegen elk der daders was tweeëneen half jaar geëist. Het duo was speciaal per vliegtuig uit Berlijn gekomen om in ons land met het plegen van misdrijven aan de kost te komen. ADVERTENTIE PRISMA 1) 100% waterdicht - incabloc shockproof - onbreekbare veer - plat model - edelstaal 125.- V PRISMA dameshorloge 2) incabloc shockproof - 100% waterdicht dus óók bestand tegen (nat) huishoudelijk werk 99.- SINDS 1776 - BARTELJORISSTRAAT 1, hoek Smedestr. - HAARLEM - Tel. 13131 KAMPERVEST 51 - HAARLEM - TEL. 21101 De rechtbank in Haarlem heeft op dins dag 8 oktober in staat van faillissement verklaard: Hindrik Neddermeijer. wonende in Haarlem, Rijksstraatweg 610. in Kuinre, Overijsel, handelende onder de firma H. Neddermeijer, aan het Schans nr. 1. Rech- ter-commissaris: mr. G. H. Zweers. Cu- rtor mr. W. Boers in Overveen. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 8 oktober uitgesproken de opheffing van het faillissement van Cornells Jo hannes Alphonsius van Es, wonende in Haarlem, Wouwermanstraat 11 rd., uitge sproken op 23 juli. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 5 oktober ge ëindigd het faillissement van de Vennoot schap onder firma Liefjes en Terol, ge vestigd en kantoorhoudende in Haarlem, Nieuwe Raamstraat 18, en van haar indi viduele vennoten: 1. Johannes Petrus Lief jes, wonende in Haarlem, Nieuwe Raam straat 18 en 2.r Wilhelmus Pieter Terol, wonende in Haarlem, Generaal Cronjé- straat 145 rd., uitgesproken op 8 septem ber 1964. Bij beschikking van de rechtbank in Haarlem van 8 oktober is met ingang van 30 juli voor de tijd van anderhalf jaar de finitief surséance van betaling verleend aan: 1. De vennootschap onder firma F. J. C. Veerman, in- en export van porcelein, kristal en aardewerk, gevestigd en kan toorhoudende Badhoevedorp. gemeente Haarlemmermeer. J. van Gentstraat 148. 2. John Veerman, wonende in Haarlem, Kleverparkweg 155. 3. Antonius Maria Veerman, wonende in Haarlem, Verspronckweg 179. Bewind voerder is mr. P. Heidinga in Haarlem. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De herfst is voor de Na tuurwacht Zuid-Kennemerland aanleiding om een tweetal herfstwandelingen te or ganiseren op zaterdag 12 en zondag 13 oktober. Belangstellenden hiervoor dienen zich zaterdagmiddag om twee uur te verzame len bij het „Middenduin" aan de Duin- lustweg in Overveen bij de ingang van het CIOS. De tocht neemt twee uur in beslag. Deelname aan een kortere route is mogelijk. Het verzamelpunt voor de wandeling op zondagmorgen is vastge steld om tien uur bij ,Caprera" in Bloe mendaal bij de ingang van het „Open luchttheater". Tijdens de wandelingen zullen de na tuurliefhebbers deskundig worden voor gelicht over het natuurleven in de herfst, waarover door Bert Schut een brochure is geschreven die tegen een bescheiden vergoeding voor de deelnemers verkrijg baar is. De Natuurwacht verleent ook haar medewerking aan rondleidingen voor groepen, zoals personeels- en buurtvere nigingen. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de heren P. van Zalinge, Rijksstraat weg 622 huis, tel. 56786; J L. G. Niessen, Zandvoortselaan 60 in Zandvoort, tel. 02507-3781 en bij de secretaris van de ver eniging de heer F. Beek, Trompstraat 107, tel. 42525. ADVERTENTIE Ja dames ook voor u Dameskapsalon voor de beste haarverzorging. Wij ontvangen u graag in onze nieuwe salon Voor uw afspraken telefoon 11168. Na 6 uur telefoon 13672.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 9