Noodoplossing voor ontsluiting van Haarlems industriegebied „Met rijksweg Schiphol- A7 eiser tunnel meer spoed betrachten" UST Bedreigde conciërge schoot om zich heen met omgebouwd alarmpistool COR OLY diapro jectoren Gans Kamer van Koophandel ongerust over grote verkeersopstoppingen Oud-Hollands restaurant gaat donderdag open in Velsen-N. Medische verzorging Zes maanden geëist voor opium bezit Lamers en Agema Nadelig saldo SVHB IJmuiden KAMER VAN KOOPHANDEL: Voorziet in behoefte Dames Zestien maanden geëist voor poging tot doodslag Wegwerker in oog getroffen Volgende week aanbesteding laatste deel rijksweg 5 op dreef in titelstrijd 47/2 Visfabriekschip voor Korea kom vrij kijken en vragen bij film foto Uw leverancier voor KOLEN en OLIE KREIDLER - brommer Foto Gans heeft veel met veel voordelen VRIJDAG 11 OKTOBER 1968 7 LANGE NIEUWSTRAAT 181 Geïntimideerd Mishandeling W eer overwinning voor Harry Pools Puzzelprijswinnaars IJmond Hond Dodelijk bijvoorbeeld BRAUN PAX1MAT ELECTRIC 2000 Kennemerlaan 5 (bij de brug) Umuiden Telefoon 15705 ADVERTENTIE Trouwboekje en Spaarbankboekje horen bij elkaar stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Het nadelig saldo van het Staatsvissershavenbedrijf in IJmui den heeft in 1967 227.881 gulden bedra gen. aldus blijkt uit een begrotingswijzi ging die de Tweede Kamer is voorge legd. Weliswaar bleven de lasten 28.387 beneden de raming, doch de baten be droegen 256.269 minder dan oorspron kelijk was begroot. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM De voorzitter van de Haarlemse Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft tijdens de donderdagavond gehouden openbare ver gadering tijdelijke maatregelen aangekondigd om het industriegebied in de Waarderpolder wat het verkeer betreft beter te ontsluiten. Bij de ge meente is een tussenoplossing in studie, die men op korte termijn hoopt te verwezenlijken met financiële medewerking van het bedrijfsleven. Over deze tijdelijke oplossing kon de voorzitter, mr. J. C. Droste, nog geen con crete mededelingen doen, maar hij verwachtte dat de plannen voor het einde van dit jaar op tafel zullen komen en hij deed reeds een beroep op de in het industriegebied gevestigde bedrijven, verzoeken om financiële medewerking in welwillende overweging te nemen. De noodoplossing zal de definitieve op lossing echter geenszins minder urgent maken. De leden der Kamer stemden derhalve in met de uitvoerige brief wel- le aan de minister van economische za ken is verzonden namens het Contacfcen- trum voor Industriële Ondernemingen, de Kamer van Koophandel en de Neder landse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, departement Haarlem. In deze brief, waarvan wij de samengevatte in houd reeds publiceerden, wordt op vijf foliovellen uitvoerig de verkeerssituatie op en om het industrieterrein geschetst en met veel klem aangedrongen op maat regelen ter betere ontsluiting van het Haarlemse industriegebied en ter verbe- (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Na precies een half jaar van verbouwing zal Velsen-Noord donderdag 17 oktober beschikken over een bijzondere res tauratiegelegenheid, die geheel in oud-Hollandse stijl is gehouden, met alleen voor wathet bouwinterieur betreft maar ook wegens de stijlvolle aankleding. De heer H. van Gooi en zijn echtgenote mevrouw Van Gool-Van Amersfoort heb ben een grote sprong gewaagd door de voormalige zaak in huishoudelijke artike len, die gevestigd was naast de snack bar van de heer Van Gooi aan de Wijker- straatweg 295 met uitzondering van de bestaande gevelmuren, die overigens aan het pand-nieuwe stijl zijn aangepast, vol ledig uit te breken om met medewer king van de aannemer W. de Vos uit Den Haag de winkelruimte om te bouwen tot een exclusieve restauratie. Een dergelijk établissement ontbrak tot nu toe in Velsen-Noord, waar juist vele vertegenwoordigers en zakenlieden voor het gebruik van hun maaltijden niet de gewenste gelegenheid vonden. Hierin zal nu verandering komen want wat de fa milie Van Gooi, van wie mevrouw Van Gooi een belangrijk aandeel heeft gehad in ontwerp en de keuze van aankleding van het interieur, tot stand heeft weten te brengen geeft de bezoeker nu reeds een effectvolle indruk. De ruimte van ongeveer twintig meter lang en zes me ter breed is geheel in oud-eiken betim merd. Een grote bar achterin de ruime zaal trekt meteen de aandacht omdat deze rondom kan worden bezet door bezoekers. Een prachtige schouw met moderne Oud hollandse buikkachel en aangevuld met antiquiteiten, zoals trouwel door de ge hele zaal, tot zelfs de lichtelementen toe, voorkomen doet vermoeden in een vorige eeuw terug te zijn. Daaraan werkt ook mee de bijzondere lambrizering waarin een mooie moderne gobelin is verwerkt, dezelfde stof die is toegepast voor de 4 M IE ook zonder afspraak bent U vielkom in onze nieuwe salon Dameskav salon IJmuiden - telefoon 11166 Na 6 uur telefoon 13672. (Van een onzer verslaggeefsters) Dat bleek het sein tot de algemene aanval. De vader pakte de concierge bij zijn jasje en bonsde hem een paar maal tegen een schuurtje onder de bedreiging „Ik zal je door de ruit duwen". Uit de volstrekt tegenstrijdige getuigen verklaringen kwam donderdag wel naar voren dat de zoons zich toch ook niet on betuigd hadden gelaten. Zo zou de weg werker zijn vader bij slaan en stompen hebben geholpen en de opperman met een hengelstok aan het werk zijn gegaan. Of de concierge toen eerst een waar schuwingschot loste werd ter zitting niet duidelijk, zoals veel dingen onopgehel derd bleven. De kennelijk geïntimideerde getuigen a décharge, de drie jongelui die met de hond hadden gespeeld, durfden wei nig ten tenadele van vader en zoon te verklaren. In elk geval had de concier ge op een bepaald moment maar raak geschoten. Eén kogeltje trof de vader ter borsthoogte, maar bleef in diens porte- ter bij het oog getroffen. Een publieke tribune vol meelevende buurtgenoten getuigde donderdag van sympathie voor de verdachte. De officier van Justitie maakte melding van stromen brieven ten gunste van de concierge en ten nadele van de vader en zoons. De politieman zei als getuige: „Mijn idee is dat deze jongen vreselijk getergd is, vreselijk bang was. Het was een ide ale verdachte, hij heeft het ons niet las tig gemaakt en niet één keer gelogen". „Staan vader en zoons als vechtersba zen bekend?" informeerde de president mr. N. Reeling Brouwer. De politieman had de indruk van wel, al waren nog geen veroordelingen hiervoor op de straf bladen van de betrokkenen aangetekend. tisch schietklaar gemaakte wapen was nauwelijks te richten. Volgens deskun digen zei de officier, zou het wapen een dodelijk schot kunnen veroorzaken. „Het is niet komen vast te staan dat hij aan alle kanten werd vastgehouden, dat hij niet kon weglopen", zei mr. Bijl de Vroe. De officier achtte noch nood weer. noch noodweerexces acceptabel. De raadsman noemde het schieten een „ondeugdelijk middel" en zag geen opzet aanwezig. Hij vestigde er de aandacht op dat zijn cliënt een vrijwel verlamde rechterarm en -hand heeft en qua pos tuur een „min mannetje" is. Mr. Proper pleitte voor ontslag van rechtsvervolging of vrijspraak in verband met noodweer en noodweerexces. Verder vroeg hij de rechtbank de concierge in onmiddellijke vrijheid te stellen. De rechtbank wees dit verzoek af met de motivering „Er zijn nog zoveel vraag tekens aan deze zaak". Na de zaak teg.en de concierge moes ten de vader en zoons voor mishandeling terechtstaan. Tegen de vader eiste de of ficier van Justitie een gevangenisstraf van vijf weken, waarvan vier voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De opperman hoorde een eis van een week voorwaardelijk en de wegwerker van 30 boete voorwaardelijk, beide met drie jaar proeftijd. De rechtbank doet in deze zaken uit spraak op onderdag 24 oktober om half tien 's morgens. ADVERTENTIE overgordijnen. Bar en schouw bevinden zich aan dezelfde kant. Rondom de bar vinden ruim twintig eikehouten, mooie krukken een plaats. Totaal kunnen zestig bezoekers een plaats vinden, waarbij tus sen de pilaren respectievelijk een tafel met 10 zitplaatsen, en tweemaal een tafel met zes plaatsen, terwijl voorts nog een zitje rond een ronde tafel noodt en voor het venster in een door een gekleurd gla zen tussenwand, die de afscheiding met de entree vormt, een eikehouten tafel met zes plaatsen is. De lichtornamenten be staan uit boven de bar twee oude grote karrewielen, waarop kleine schemerlamp jes zijn gemonteerd, en in de zaal nog drie kleine wielen met eenzelfde monte ring. Langs de wanden vormen oude scharnieren het attribuut voor de sche- merverlichting. Een oude petroleumlamp (antiek) hangt in het midden van de zaal. Aan het einde van de zaal bevinden zich de toiletten. Nabij de ingang is een tele fooncel aangebracht, alles gehouden in aanduiding en beglazing in oude stijl. Bar-restaurant Van Gooi, zoals de nieu we aanwinst gaat heten beschikt na ver bouwing thans over een keukenruimte van vijftig vierkante meter, waarin de mo derne apparatuur is geplaatst, die gaat dienen voor zowel de snackbar als de restauratie, welke door een doorgeefluik bereikbaar is. Nu de verbouwing en inrichting van het exclusieve restaurant het einde naderen heeft de familie Van Gooi besloten om dinsdag 15 oktober des middags van half vier tot half zes in haar nieuwe aanwinst die tevens een belangrijke aanwinst voor Velsen-Noord is te recipiëren. Bar-restaurant Van Gooi opent echter pas op donderdagmorgen half elf om dan zijn opwachting te maken voor de eerste gasten in deze restauratie. IJMUIDEN. Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur: R. J. Hauer, Genestetlaan 4, Driehuis, tel. 02550 - 14203; H. Bel, Venusstraat 5, tel. 02550- 15675; W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 02550-14023. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52, tel. 02550-15348. Verloskundige: voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verloskun dige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te vernemen, welke verloskundigen de dienst waar nemen. Tandarts voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: G. Zegel, P. Potterstraat 21. IJmuiden, tel. 02550-14832. Wijkverpleging Het Groene Kruis; voor IJmuiden en IJmuiden-Oost zuster Meij er, Rijksweg 476, Santpoort, tel. 0256Ó- 7118; voor Velsen-Noord en Velsen-Zuid zuster Maris, Stolstraat 4, IJmuiden, tel. 02550-14183; voor Driehuis en Santpoort, zuster Bijnen. Stolstraat 3, IJmuiden, tel. 02550-12188. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis: zuster G. Smit, P. C. Hooftlaan 4. Driehuis, tel. 02550-10635. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenart* G. Verhagen. Anth Fokkerlaan 31, Haarlem, tel. 023-63070. SANTPOORT Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8570. Apotheek: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181. hoek Rijksstraatweg, Haar lem-Noord. tel. 023-52956. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. D. Reddingius, Prinsessenlaan 5, Beverwijk, telefoon 02510-25551; van zondagmorgen 9 u. tot zondagavond 24 uur: M. Plantinga, Noorderwij kweg 1, Beverwijk, telefoon 02510-23340: zaterdag en zondag J. A. Hommes. Plantage 154, Beverwijk, tel. 02510-26050. Apotheek. Voor zaterdag-, zondag- en nachtdienst in de periode van vrijdag 11 oktober 18 uur tot vrijdag 18 oktober 18 uur: apotheek Duinwijk, Populieren laan 44. Beverwijk, telefoon 02510-23388. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: A. J. M. Schu macher, v.d. Palmstraat 5, Heemskerk telefoon 02510-31402; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: J. M. Hazenberg. G. van Assendelftstraat 25b Heemskerk, telefoon 02510-32476. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst zuster Poeze. Kleine Houtweg 26a Heemskerk, telefoon 02510-32745. DUINDIGT De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden koersen luiden Zefa-prijs: 1. For Ever (Pools); 2. Fannv van OB: 3. Graeia Peterhof. Win. 9.80. pi.' 2.40, 6.60. 3.10, koppel 21.30, cov 18.60. trio 1221 80. Zolas-prijs: 1. Electric Kinle.v (Wortel): 2. Edel Six; 3. Fluweeltje. Win. 13.70, pl. 2 90 1.70, 5.50. koppel 16.—, cov. 3.80 Zefanja-prijs1. Favera (Louwersheimer); 2. Fina; 3. Festi. Win. 9.70, pl. 3.50. 1.6(1. koppel 15.20, cov. 4.30. trio 132.10. Zoon van Kievit-prijs: 1. Royal Hanover (Van Leeuwen); 2 Zilver Kid: 3. Nick. Win. 3.80, pl. 1.80 3.20. 2.20, koppel 28.70, cov 8.90 Zombro Pluto-prijs: 1. Blanchefloor (Stort); 2. Crony v d. Lente: 3. Diana Sunshine. Win. 8.10, pl. 3.30, 1.40, 1.90, koppel 5.30, cov. 4.70 trio 297.40. Zus van Spencer-prijs: 1. Diamantvink S Suykerbuyk); 2. Fils du Coq d'Or: 3. Edel valk S. Win 26.80, pl. 3.70, 1.60. 1.80. koppel 51.—, cov. 4.10, trio 1087.30. Zahir Bi-prijs: 1. Youngstar (Lange); 2. C van Rood en Noot; 3. Flicka v. d. Lente. Win. 2.40, pl. 1.90, 1.80, koppel 6.60, cov. 4.10 Quick Nanny-prijs: 1. Casino Wife (Webb); 2. Precieuse; 3 Goldfinger. Win 7.20. pl. 2 80. 2.10, koppel 7.40, cov. 3.80. Abadan-prijs: 1, Cambrousard (Dodd); 2. Com pensation II; 3. Wilmar. Win. 4.20, pl. 1.40, 1.30, koppel 4.30, cov. 3.20. Totalisator-omzet 148.026. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. De Haarlemse Kamer van Koophandel verstuurt een dezer da gen een brief aan de directeur-generaal van Rijkswaterstaat met een verzoek om inlichtingen betreffende de vertraging in ADVERTENTIE de aanleg van het ontbrekende gedeelte in rijksweg 6 tussen Schiphol en de Vel- sertunnel. De voorzitter van de Kamer van Koop handel sprak donderdagavond tijdens een openbare vergadering van de Kamer zijn ernstige teleurstelling en zijn grote be zorgdheid uit over het feit, dat met de afwerking van dit weggedeelte geen voort gang wordt gemaakt, zodat de verkeers situatie in Haarlem steeds nijpender wordt. Op 17 mei heeft de Kamer al een tele gram naar Den Haag gestuurd met het verzoek mee te delen hoe lang de aanleg op dat moment was uitgesteld. Mede uit informeel contact had men de overtui ging gekregen, dat het uitstel niet meer dan zes maanden zou bedragen. Uit de begroting van het Rijkswegenfonds heeft men niet op kunnen maken, wanneer het betreffende weggedeelte gereed zal ko men. Een der leden van de Kamer merkte op, dat van de zijde van Rijkswaterstaat in 1963 zou zijn gesteld, dat het weggedeel te in 1966 gereed zou komen. Nu wordt er gesproken over 1972 of 1973. Zoals bekend is wil Rijkswaterstaat dit weggedeelte niet eerder open stellen dan wanneer het gedeelte van rijksweg 6 van Schiphol via Amstelveen naar Ouderkerk gereed is, omdat men vreest het verkeer in Amstelveen niet te kunnen verwerken als men het gedeelte Schiphol-Velsertun- nel in gebruik neemt. (Het is de vraag of de Haarlemse verkeerssituatie dit uitstel zal toelaten. Redactie). Een der leden van de Kamer kon don derdagavond meedelen, dat aanbesteding van de voltooiing van rijksweg 5 (Am sterdam-Haarlem) volgende week plaats vindt. Wat de verkeersproblemen in de IJmond betreft is er op initiatief van het provinciale bestuur een commissie be noemd, waarin het provinciaal bestuur, de IJmondgemeenten, Rijkswaterstaat, de Provinciale Waterstaat en de Provinciale Planologische Dienst, alsmede de Kamer van Koophandel en Hoogovens zijn ver tegenwoordigd. Deze commissie heeft in middels onofficieel de naam „knelpunten commissie" gekregen. Ir. W. van Someren vertegenwoordigt in deze commissie zowel Hoogovens als de Kamer van Koophandel. De heer Van Someren is donderdagavond benoemd tot lid van de commissie der Kamer voor ver keer en vervoer. De Kamer wordt voorts in de „knelpuntencommissie" vertegen woordigd door de planoloog Schotman. HAARLEM. Op 16 maart van dit jaar werd op Schiphol ontdekt dat een 35- jarige kunstschilder buisjes met 207 opiumtabletten invoerde. De schilder stond donderdag terecht bij de Haarlemse rechtbank. Hij had de ta bletten op een reis in Turkije en Bul garije aangeschaft Tegen hem werd don derdag wegens overtreding van de opium wet zes maanden gevangenisstraf, waar van twee voorwaardelijk, geëist. Zijn raadsman, mr. J. Roggeveen voer de aan dat de tabletten over de grens zo te verkrijgen zijn. De rechtbank doet op 24 oktober om half tien 's morgens uitspraak. tering van de verkeerssituatie bij Prin- senbrug en Amsterdamse Poort. Een gelijkluidend schrijven is verzon den aan de minister van verkeer en wa terstaat en aan burgemeester en wethou ders van Haarlem. Voorzitter Droste merkte op, dat alle instanties er wel van overtuigd zijn dat in dit deel van Haarlem een noodsitua tie is ontstaan en men dus óp alle mede werking mag rekenen, maar dat het zui ver een financiële aangelegenheid is. Al le plannen liggen klaar, maar er is geen geld om aan de uitvoering te kunnen be ginnen. Toen één van de leden van de Kamer betoogde dat de ministers het ongetwij feld ook wel met de inhoud van de brief eens zullen zijn, maar dat men daar niet veel verder mee komt, ontlokte dit aan de voorzitter de opmerking, dat er in Den Haag een extra potje voor bijzondere ge vallen schijnt te zijn. De heer Droste sprak de wens uit, dat er extra gelden voor dit doel beschikbaar zullen komen. Hij schetste in het kort nog even de be tekenis van het industrieterrein, waar nu meer dan tachtig bedrijven zijn geves tigd met ruim 6000 werknemers en waar per jaar voor ruim een half miljard wordt geproduceerd, terwijl zich hier binnen kort nog enkele grote en belangrijke be drijven zullen vestigen. Voor het verkeer zijn wachttijden van vijftien tot dertig minuten in de omgeving van Amsterdamse Poort en Prinsenbrug geen uitzondering meer. De voorzitter bracht in herinnering, dat de op het industrieterrein gevestigde en thans zeer gedupeerde bedrijven des tijds hoge grondprijzen hebben betaald, omdat in deze grondprijzen mede de ont sluiting van het industriegebed is door berekend, die men tot nu toe niet waar heeft kunnen maken. HAARLEM. „Wat willen deze men sen nou eigenlijk, met z'n drieën een in valide man bedreigen? Die ellende was niet nodig geweest. De vader heeft het naar zich toegehaald", zei donderdag mr. M. D. Proper bij de Haarlemse recht bank als raadsman van een 34-jarige con cierge waartegen wegens twee maal po ging tot doodslag zestien maanden met aftrek was geëist. Op 30 mei van dit jaar voelde de con cierge van een buurthuis aan de Harmen- jansweg in Haarlem zich sterk bedreigd door een vader en twee zoons en schoot met een met kogeltjes geladen alarm pistool om zich heen. Een van de zoons, een 20-jarige wegwerker, werd bij zijn oog geraakt en zal hiermee waarschijn lijk niet meer kunnen zien. Het feit dat de andere zoon, een 19-ja- rige opperman, de hond van de concierge pestte door het dier met zand te gooien, was de aanleiding tot het hele gebeuren. Een tweede factor was het toevallig op zak hebben van een met drie kogeltjes en met drie losse flodders geladen pistool. De concierge had het wapen uit een ge reedschapskist gehaald om het op een vei liger plaats op te bergen. In de tuin achter het buurthuis waren op 30 mei de vader en zoon aan het vis sen. Drie andere jongelui speelden met de hond van de concierge. Toen de hond ging zitten uitrusten kwam de opperman er ook bij en gooide zand naar het dier Daar maakte de concierge een aamerking over en hij wierp zand naar de opper man. ADVERTENTIE DE NIEUWSTE met kleine wielen staat bij ons gereed. Breestraat 108 - Beverwijk (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM. Zowel Jan Lamers als André Agema gingen voort op de goede weg in het kampioenschap kader 47/2. Zij speelden gisteravond beiden in Vree burg een prima partij. Chris Nobels is helaas uitgeschakeld van verdere deelname aan het toernooi. Hij had woensdagavond laat een ongeval, waarbij hij zijn linkerhand ernstig bles seerde. De twee openingspartijen gisteravond waren de beste. Agema won in 21 beur ten, Lamers in 19 beurten. Beiden scoor den een hoge serie: 99. Jan Lamers speelde nog een tweede partij. Maar bijna vier uur aan één stuk wedstrijd biljarten is niet eenvoudig en vergt veel uithoudingsvermogen. Hij deed nu 32 beurten over de partij en had nog het voordeel, dat zijn kansen keerden op het moment dat het scheen of Gé v. d. Kuyl de partij met winst zou beëindigen. Zaterdagmiddag om 2 en 4 uur worden de laatste vier partijen gespeeld. J. Lamers 300 19 99 15.78 2 K. Doves 91 19 22 4.78 0 A. Agema 300 21 99 14.28 2 H. Kempen 160 21 23 7.61 0 J. Lamers 300 32 69 9.37 2 G. v. d. Kuyl 285 32 50 8.90 0 H. Kempen 300 59 22 5.08 2 K. Doves 269 59 32 4.55 0 (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Op de United Shipyards van Verolme in Heusden zal zaterdag morgen een visfabreikschip te water gela ten worden. Evenals alle vorige in Ne derland gebouwde fabriekschepen voor de visserij is het nieuwe schip voor het bui tenland bestemd. In dit geval is de opdrachtgever de Korea Equipment Import Corporation in Pyongyang. Het vaartuig zal de naam krijgen van „Keumgang San" (Diamant- berg). De lengte over alles is 138 meter, de breedte 20 meter, de diepgang 6,80 meter en het schip zal een deadweight hebben van 7050 ton. Het heeft twee ruimen voor bevroren visblokken, een koelmachineka mer, visolietank, vismeelinstallatie en vis- meelruim. Het schip zal worden voortge stuwd door een zes cilinder enkelwerken- de tweetact Verolme-Man scheepsdiesel- motor, met een vermogen van 5.500 pk. Er komt accommodatie voor niet min der dan 256 man. Alle vertrekken zijn air conditioned. De uitrusting omvat onder meer radiozend- en ontvangstinstallaties, richtingzoeker, radar, elektrische log, gy- rokompas en automatische piloot. De dekwerktuigen en het verdere laad- en losgerei bestaan uit: een elektrisch ge dreven ankerlier, elektrisch-hydraulische stuurmachine, zes elektrisch gedreven laadlieren a 5 ton. elektrisch gedreven verhaallier en zes laadbomen elk goed voor 5 ton. De officer van Justitie mr. J. H. Bijl de Vroe achtte twee maal een poging tot doodslag bewezen. Hij was van mening dat de concierge was gaan schieten zonder te weten welke uitwerking zijn schoten zouden hebben. Het amateuris- Willemsbeekweq 88 - Tel. 1 46 27 Vraag naar onza SPAARREGELING I 7,50: G. Rot. Warande 27, Beverwijk. 5,H. Koelemij, Meeuwenlaan 9, IJmuiden. 2,50: P. Heittema, Pegasusstraat 34, IJmuiden. Een projector met veel bedienings- comfort en hoge prestaties. Diawis- ling (vooruit en achteruit) en scherp- stelling d.m.v. afstandsbediening. Dia wisseling ook mogelijk door inge bouwde tijdklok (automatische wisse ling om de 8, 15 of 30 seconden). Geschikt voor rechte en ronde ma gazijnen. Enorme lichtopbrengst door halogeenlamp 24 Volt/150 Watt. Uit stekend projectie-objectief Super Ha logen (85 of 100 mm). Geluidloze dub bele turbinekoeling. Aansluiting voor bandrecorder. f Inclusief diamagazijn J 099i— Alle diaprojectoren demonstreren wij voor u in onze projectieruimte. Ook mag u een projector zelf thuis uit- proDeren.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7