RUDI LUBBERS Wat is er gaande in Mexico? - pas in tweede instantie goedgekeurd - EN JAN VAN ISPELEN LOOTTEN GUNSTIG H.F.C. „EDO" - Z.F.C. Marjan Janus niet in estafetteploeg „Het is logisch dat hij een kans krijgt Debuut Monne de Wit in de spits bij Telstar tegen FSC Op naar München 1972 H.F.C.-RIPPERDA Aanpassingsmoeilijkheden oorzaak passeren HPC-ster Zes winnaars in sporttoto DWS lootte tegen Chelsea IOC sprak zich niet uit over Zuid-Afrika Unieke prestatie Westduitse ploeg ZATERDAG 12 OKTOBER 1968 11 Come-back van Geels in Feijenoord's eerste Hockeyers na Mexico weer tegen Pakistan Vrouwen vrije toegang bij voetbalwedstrijd Twee scheidsrechters bij zaalhandbal Yards-records afgeschaft MEXICO-STAD Jan van Ispelen en Rudi Lubbers weten sinds gister middag welke tegenstanders zij in de eerste ronde van het Olympische bokstoernooi zullen ontmoeten. Middengewicht Van Ispelen ontmoet de Chileen Misael Vilugron, terwijl Lubbers in het zwaargewicht uitkomt tegen Talaat Ibrahim Dachaan, een bokser uit de Verenigde Arabische Republiek. Vooral Rudi Lubbers was opgetogen over de loting in zijn klas se. De Amsterdammer, een van de zestien kandidaten voor de Olym pische zwaargewichttitel, kwam als negende uit de trommel. Daarvoor had de Fransman Patrice, die de loting in het zwaargewicht verricht te, al de boksers van de Verenigde Staten, Polen, Roemenië, Sierra Leone, Joegoslavië. Bulgarije, West Duitsland en Italië getrokken. Dat was een gelukje voor de Nederlander, die juist het meest bevreesd is voor de boksers uit Amerika en de Oost- europese landen. Wanneer Lubbers zijn eerste tegenstander verslaat, ont moet hij in de tweede ronde de win naar van het gevecht tussen een Mexicaanse en een Ghanese bokser. Over Talaat Ibrahim Dachaan is wei nig of niets bekend. De enige Neder lander, die Dachaan tijdens een trai ning heeft bezig gezien, is scheidsrech ter Ben Bril. De Utrechtse arbiter ka rakteriseerde Dachaan als een zware, langzame bokser met weinig techniek, met eeen stevige stoot. „Rudi, met jouw techniek en snelheid moet je deze man in twee ronden volledig kun nen overklassen", aldus Bril. Jan van Ispelen was niet minder tevreden. „Ik had ook een Italiaan of een Rus kunnen treffen en dan was ik aanmerkelijk min der goed afgeweest", aldus de Haar lemmer, die niets weet over zijn tegen stander Misael Vilugron. De nationale kampioen in het middengewicht was echter minder gelukkig toen hij hoorde dat hij in de tweede ronde de Mexicaan Augustin Zaragoza zal ontmoeten. „Die knaap bokst straks voor eigen publiek en dat is natuurlijk altojd een voordeel" Chef d'equipe Hans Hofman, die vrij wel de gehele nacht niet had kunnen sla pen, omdat Lubbers de avond tevoren bij de keuring voorlopig was afgekeurd wegens een iets te hoge bloeddruk, was vooral met het schema van Lubbers uitermate tevreden. „Wij konden ons niet beter wensen. De sterke landen, die bij de eerste acht zijn ingedeeld, maken el kaar af en dat is alleen maar gunstig". Wanneer het Nederlandse tweetal in de ring moet komen is nog niet bekend. On- middelijk na de loting, waarbij alleen de namen van de landen niet van de bok- ADVERTENTIE ZONDAG 14.30 UUR: Beide ploegen maken, met slechts 1 punt onderling verschil, deel uit van de kopgroep der 2e divisie. Dat zal ongetwijfeld spannend worden. Temeer daar het ergens een streekduel geldt. Hoofdprijs loterij KOELKAST werden er uiteindelijk 312 definitief tot het toernooi toegelaten. Een bijzonder opgeluchte Rudi Lubbers wilde tijdens de loting wel toegeven dat hij donderdagnacht weinig had gesla pen. „Ik snapte er niets van waarom ik werd afgekeurd. Ik heb me nog nooit zo goed in vorm gevoeld als hier. Wat wil je. Ik heb hier drie weken zonder iets an ders aan mijn hoofd te hebben kunnen trainen. Dan moet het wel goed gaan. Toen die dokter mij donderdagmiddag zo bleef aankijken bij het meten van de bloeddruk, dacht ik, dat gaat scheef. Mis schien is het wel stom van me geweest, dat ik donderdag vrij lang in de sauna heb gezeten. Ome Nelis had ons wel ge waarschuwd maar na een training ga ik daar graag wat uitrusten. Het is in elk geval een goede les voor me geweest Toen die dokter gisteren o.k. zei, kon ik wel een gat in de lucht springen". Van Ispelen sers werden getrokken, begonnen officials van de Aiba met' het samenstellen van het programma. Het zit er evenwel niet in dat Van Ispe len en Lubbers al vroeg in het bokstoer nooi, dat morgen al begint, moeten strij den. Vooral de lichtere klassen zijn zeer druk bezet en men zal heel wat dagen nodig hebben om door de reeks van partij en in deze klassen heen te komen- Er zijn bij de tweede keuring nog heel wat slachtoffers gevallen. Van de 339 boksers (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Ruud Geels is weer van de partij bij Feijenoord dat zondag tegen NAC speelt. Boskamp heeft zijn plaats moeten afstaan aan Van Hanegem Wery kan daardoor linksbinnen spelen Geels neemt de rechtsbuitenplaats voor zijn rekening. ADVERTENTIE ZONDAG a.s. Belangrijke competitiewedstrijd in de 2e klasse amateurs Aanvang 14.00 uur, aan de Spanjaards laan. Ned. tijd. 17.00 24.00 16.00 24.00 21.30 02.00 19.00 17.30 17.00 en 23.00 17.00- 9.00 16.00 17.00 19.30 20.30 22.30 00.45 17.00 01.00 16.00 24.00 21.30 02.00 22.30 17.30 17.00 23.00 15.00 19.00 17.00 17.00 22.30 07.30 09.00 18.15 18.50 19.06 19.31 22.25 24.00 ZONDAG 13 OKTOBER atletiek.. Verspringen series (Corrie Bakker). boksen^ voorronden, Van Ispelen—Vikiron (Chili), Lubbers—Dachaam (VAR). hockev' IndiaNieuw Zeeland, West-Duitsland—België, Australië—Kenia, ->aPa"7~ Mexic'o, Spanje—Oost-Duitsland, Frankrijk—Malakka, Pakistan—Nederland, Groot BrittanniëArgentinië. gewichtheffen, bantamgewicht. roefen"seriesIne™met stuurman (Triton) twee zonder ^"""^"^^e'fblek) Luynenburg), skif (Wienese), twee met stuurman (Laga. Van ^s-Suselbeek) vier zonder stuurman, dubbel twee (Droog—Van I)is), achten volleybal, dames. TV-REPORTAGES Ned. 1 in NTS sport. Ned. 1, roeien, atletiek. MAANDAG 14 OKTOBER atletiek series 100 meter dames (Wilma van der Berg en Truus Hennipman), series 400 meter dames Tifly van der Made, Myrna van der Hoeven), finale finale verspringen, finale 100 meter heren, basketbal. boksen voorronden. Brittanië, IndiaWest-Duitsland, gewichtheffen, vedergewicht, moderne vijfkamp. zeilen, alle klassen (Verhagen. Groot, Binkhof), volleybal. waterpolo (Nederland—Griekenland). p TV-REPORTAGES samenvattingen. Ned. progr. en herhalingen. a'tletiek. atletiek. (Van onze speciale verslaggever) MEXICO. Zwemcoach Rob Kerkho ven heeft de voorkeur gegeven aan de routine: in de vier maal honderd meter wisselslag kwartet, dat volgende week donderdag voor Nederland het zwemtoer- nooi opent, figureert Klenie Bimolt op de schoolslag en niet Marjan Janus. De ver wachting dat het HPC-meisje het trio Bos-Buter-Kok zou aanvullen was overi gens al wankel. Van alle dames van de zwemploeg heeft Marjan Janus de mees te moeilijkheden gehad met de aanpas- g in de ruimste zin van het woord: niet alleen de hoogste maar vooral ook het zich schikken in de disciplinair vrij strak gecontroleerde zwem-„gemeenschap". Marjan Janus was trouwens ook al een van de zwemsters die voornamelijk bij monde van haar vader overigens bij de nationale kampioenschappen, toen Kerkhoven felle aanvallen van clubtrai ners kreeg te verduren, vond dat de na tionale coach een te weinig individuele aanpak demonstreerde. DEN HAAG. Zes van de 895.382 deelnemers aan sporttoto acht samen goed voor een inleg van 1.944.532,80 vulden een rijtje zonder fouten in. Zij verdeelden een eerste prijs van 262.512 gulden en ontvingen een bruto bedrag van 43.752. De tweede prijs 175.008 gulden werd gedeeld door 120 gelukki gen, die per kolom 1446 gulden ontvan gen. De derde prijs levert 1435 deelne mers bij wie achttien met twee, een met drie en een met vier kolommen 180 gulden per kolom op. De extra prijs maakte 344 deelnemers van wie twee met twee kolommen 505 gulden per kolom rijker. ZURICH. DWS, de enige Nederland se club, die nog deelneemt aan het toer nooi om de jaarbeursstedenbeker heeft voor de tweede ronde van het toernooi geloot tegen Chelsea uit Londen. Chelsea speelt de eerste ronde thuis. DWS heeft de eerste ronde Beerschot uit Antwerpen uitgeschakeld, Chelsea kwam een ronde verder door twee overwinningen (5-0 en 4-3) op de Schotse ploeg Morton Gree nock. AMSTERDAM Het Nederlands ho-1 ckey-elftal, dat morgen in zijn eerste wedstrijd van het Olympische toernooi I tegen Pakistan uitkomt, zal na de spe-1 len in Nederland nog eens tegen de Pa kistani in het veld komen. Pakistan ont- I moet, als onderdeel van een trip door West-Europa, het Nederlandse team nog eens op 2 november in het Frans Otten-1 stadion te Eindhoven. (Van onze correspondent) ENSCHEDE. Het bestuur van de Oldenzaalse voetbalvereniging Quick 20 wil voor de wedstrijd van zondag, dat is QuickVosta, bij wijze van proef vrou- wen vrije toegang geven. Op deze manier hoopt men het bezoek aan de wedstrijd te stimuleren. MEXICO STAD De leden van het Internationale Olympische Comité en de vertegenwoordigers van de nationale Co mités, die gisteren in Mexico Stad bij eenkwamen, hebben geen beslissing ge nomen over Zuid-Afrika. De toestand blijft dezelfde als waartoe voor de win terspelen in Grenoble werd besloten, het Zuidafrikaanse Olympische Comité is niet geschorst, maar wordt voor onbepaalde tijd niet uitgenodigd voor de Olympische Spelen. Het IOC zal zich weer over Zuid- Afrika beraden op de volgende zitting, 1 juni 1969 in Warschau. (Van onze sportredactie) HAARLEM-IJMOND Monne de Wit zal morgen tegen Fortuna-Sittardia Com binatie zijn competitiedebuut in Telstar s eerste maken. Na de begrijpelijke terugval van Beek als spitsspeler De Visser: „Ik wist dat Beek nog niet klaar was. Het is ook moeilijk. Hij is nog jong. Hij heeft en kele goede wedstrijden gespeeld, zoals te gen ADO uit en GVAV thuis. Spitsspeler is ook het moeilijkste wat er is. Beek moet nu even rusten" en het experiment met Manders vorige week tegen Sparta .Manders heeft zijn vorm nog niet. Hij is ook niet zo zeer een spitsspeler" heeft 23-jarige ex-ZVV-er en oud-amateurinter- De Wit MEXICO STAD Voor het eerst in de geschiedenis van de wielerhistorie is een amateur-achtervolgingsploeg op de 4 km. onder de tijd van 4.20.0 gebleven. Het Duitse Olympische team maakte gisteren tijdens een trainingsrit namelijk een tijd van 4.19.8. Maandag waren Udo Hem- pel, Karl Link, Karl Heinz Heinrich en Rai'ner Podlesch al in de buurt van de 4.20-grens gekomen, door een tijd te la ten afdrukken van 4.21.64, Italië kwam toen even later tot 4.20,95. national Monne de Wit zijn kans gekregen. De Visser: „Het is logisch dat De Wit nu een kans krijgt. Daar hebben we hem ten slotte voor aangetrokken". Zaandammer Monne de Wit verheugt zich op zijn debuut, dat hij nu nog niet verwacht had. „Ik heb wel in een paar vriendschappelijke wedstrijden meege speeld. Dat viel wel mee, maar het ging nog niet goed genoeg. Ik dacht toen bij mezelf: 't kan nog wel een tijdje duren". Deze week bereidde hij zich toch al min of meer voor op een optreden in het eer ste. „De jongens hadden het er over en De Visser liet me ook met Theunissen trainen. Dan begin je al wel wat te voe len". Monne de Wit, die zich in het B- elftal goed toonde voor een vijftal tref fers windit zich niet op bij de gedachte dat er doelpunten van hem verwacht worden. „Daar heb ik geen last van. Als je je daar druk over gaat maken, ben je weg als spitsspeler". Die plaats is overi gens niet zijn favoriete. „Het liefst speel ik wat teruggetrokken. In de spits spe len is slopend. Je loopt vaak voor niets Het publiek ziet dat niet zo". Zijn op treden in het B-elftal „het gaat fijn. Ik vind het leuk in het betaald voetbal' was desondanks toch ook voor het grootste deel in de voorste linie. Het heeft hem geschikt gemaakt voor zijn grote kans. „Die aanpassing viel wel mee Het is een stukje harder. Ik ben zelf ook wat harder geworden". Monne de Wit kijkt bijzonder nuchter tegen zijn eerste optreden aan. „Je kan natuurlijk nooit zeggen, nu maak ik een paar doelpunten, Ik zal. als er een kans is, alleen proberen die bal er in te schoppen". Telstar komt morgen op Schoonenberg tegen FSC als volgt uit: Van der Meeren - Van Essen, André, Althoff en Van Egmond - Fens en Geestiman - Bond - De Wit, Theunissen en Clement. De Limburgse combinatie komt met Vogels in doel, met voor hem Louis Dullens, Plum, Beenen en Ernst, midden Klingen en Frederiks, voor Willy Dullens, Gubbels, Ooenen en Gol steijn. Haarlem en RCH spelen uitwedstrijden tegen resp. Willem II en Veendam. Beide ploegen zijn ongewijzigd. Haarlem: Boom gaard - Wentink, Peijs, Peters en Van Duf felen - Fransz en Kruyer - Lefering, Hoe- oen, Couperus en Van Sloten. RCH: Bes Driessen, Koster, Villerius en Croes - Ol denziel en Schipper - Smit, Pas, De Goede en Meijer. Willem Il-trainer Jaap van der Lek „mijn jongens zijn hun zelfver trouwen kwijt door allerlei zaken. Blessu res, ongelukkige nederlagen door scheids rechterlijke beslissingen en schorsingen. Ze voetballen niets minder dan iedere andere ploeg in de eerste divisie. Ze maken alleen geen doelpunten" haalde Hakkens vorig seizoen in het begin goed voor veel doelpunten weer terug. De Goover neemt de plaats van Van Orsouw op het middenveld in. Bravenboer - Van den Oever, Roemgens, Vriens en Stolzenbach De Gooyer, Van Riel en Timmermans Hakkens, Saris en Mettes. Veendam: Drent Boonstra, Kerkhof, Eedens en Blij ham - Georg en Nienhuis Pascal, Lacrods, Ooft en Bosschieter. Het spelen van Eedens en Bosschieter is door blessures onzeker. EDO kampt met vijf geblesseerden. Koek die een bloedvergiftiging heeft en Spiers doen vrijwel zeker niet mee en van Bosdijk, v. d. Zon en Blum is het twijfel achtig of zij in de thuiswedstrijd tegen ZFC in actie kunnen komen. Morgenoch tend is het elftal pas definitief. ZFC: Ruij- ter - Onclin, Ouüerland, Brouwer en Do- bets - Van der Ban en Van Ingen - Blank, Van Zaanen. Beelen en Ruitenbeek. Mirjam van Hemert moet na cle zware zwemtraining even bijkomen op de rand van het bassin. DEVENTER. Het bondsbestuur van het Nederlands Handbal-Verbond heeft op advies van de bondsscheidsrechters- commissie besloten in het zaalhandbalsei zoen 1968-1969 de hoofdklassewedstrijden voor zowel dames als heren door twee scheidsrechters te laten leiden. Op het congres van de internationale hand balfederatie, dat eind augustus in Am sterdam werd gehouden, is reeds besloten dat voor internationale wedstrijden het laten leiden door twee arbiters verplicht is. MEXICO STAD Op het congres van de internationale zwemfederatie in Mexi co Stad is besloten, dat wereldrecords op yards-afstanden zullen worden afge schaft. Het voorstel tot afschaffing vond veel bijval. Alleen Groot Brittannië ging overigens zonder succes in de op positie. De Britten hadden liever willen wachten tot 1972. Dat Marjan Janus niet in de estafette ploeg is opgesteld, heeft uiteraard ook een prozaïsche reden: Bij de donderdag gehouden tijd-test was Bimolt sneller. Daarbij komt hoe gering het verschil geweest moge zijn, dat de Groningse nu eenmaal op meer ervaring kan bogen (zij was ook al in Tokio) en dat Marjan Janus bij grote evenementen haar zenu wen niet altijd in bedwang heeft. Wat voor een estafette natuurlijk van eminent belang is. Toch zou Marjan Janus wel licht deel hebben uitgemaakt van het kwartet, dat zeker kans op enig succes heeft, wanneer zij niet hier in Mexico een uiterst ongelukkige voorbereidings periode achter de rug had. De verhou ding tussen haar en Kerkhoven mocht zeker niet goed worden genoemd, al is daarvan naar buiten weinig aan het licht getreden. Toch zeggen haar ploeggenoten: „Mar jan heeft het een beetje aan zichzelf te wijten. Ze trainde niet best, ze gaat ook op het ogenblik niet goed". Dat Marjan Janus die zich ook nogal afzijdig hield van de ploeg (iets dat de leidsters Iet Koster en Wil Storm ook niet kunnen op lossen) haar sportieve prestaties nu ziet overschaduwd door een aantal psychi sche bijkomstigheden, mag de zwemlei- ding hier overigens niet helemaal worden verweten. Tenslotte was na de nationale kampi oenschappen de sfeer niet bepaald per fect. Men mag aannemen dat de schade van wat toen gebeurde beperkt is geble ven tot het „geval Janus". De stemming in de zwemploeg is name lijk in enkel dagen tijds aanmerkelijk verbeterd. Dat vorige week spaarzame, maar duidelijke klachten over het strenge regime van Kerkhoven aan het licht kwa men, moet worden geschoven op rekening van het feit dat de ploeg door de harde aanpak in het zwembad vermoeid pn daardoor lichtelijk geïrriteerd was ge raakt. Tenminste zo leggen enkele zwem sters dat uit. Velen vragen zich nog steeds aj oj het ooit zo ver zal komen, maar de sluitingsplechtigheid is in ieder ge val al ingestudeerd. Met het nog gericht op München in 1972

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 11