SCHORSING VAN MGR. BLUYSSEN uit raad van de liturgie IS OPGEHEVEN Prof. Lieftinck geopereerd Bankoverval in Eelde Nederlands episcopaat protesteert in Rome Schiphols nieuwe landingsbaan volgende maand in gebruik Agenda voor Haarlem en de IJmond Kort en bondig Buit 3 Prinsjes op Drakensteyn N.V. Carrosseriefabriek CHRISTIAANSE I P Bossche bisschop hou Romeinse bezwaren niet wegnemen Eis van oprichter „Mensa" afgewezen Rotterdam, Gouda, Den Haag, zaten zonder water KWESTIE-SCHILLEBEECKX T reinvertragingen Ontlasting Badhoevedorp ten koste van Zwanenburg Wc€V fegetl 3 ZATERDAG 12 OKTOBER 1968 ermeend beleid Hersenbloeding LAAT NU uw auto voor de winter een ANTI- ROEST behandeling ondergaan met een VIER JARIGE GARANTIE (Zweeds M.L. systeem). CRUQUIUSWEG 31 - HEEMSTEDE - TELEFOON 023 - 8 47 87 Viaduct VeisendJ muiden Beverwijk Is H eemskerk (Van een speciale verslaggever) HAARLEM De schorsing van mgr. J. Bluyssen als lid van de raad V?.n .^e l'tiirgie is opgeheven, nadat h(j in Rome verantwoording heeft afgelegd van zijn beleid in Nederland. anuit Rome heeft hij hierover een verklaring aan het K.N.P. verstrekt. De bisschop van Den Bosch bevestigt dat hij in april is uitgesloten van deelne ming aan de vergadering van de raad van de liturgie en wel om drie redenen: 1. Het door hem gegeven verlof tot het sluiten van een kerkelijk huwelijk aan een uitgetreden priester van zijn bis dom, die de vereiste dispensatie van uit Rome nog niet ontvangen had, maar door omstandigheden in acute moei lijkheden was geraakt. 2. Het weglaten van de diaconaatswij- ding als voorafgaande fase voor de DEN HAAG De oudste vice-presi dent van de Haagse rechtbank, mr. W. Th. D. A. van Eek, heeft vrijdag de op richter van de club van hyper-intelligen te mensen, mr. S. A. l'Honoré Naber uit Bilthoven, en diens medestander J. H. Steenbeek uit Zeist de in kort geding ge vraagde voorzieningen tegen de vereni ging „Mensa" geweigerd. Deze eisten, dat de gedaagde werd ver boden nog langer de naam „Mensa" te gebruiken op straffe van een dwangsom van 5.000,- ,per dag. De eisers werden veroordeeld in de kosten van het geding. Mr. Van Eek had overwogen, dat de heren Naber en Steenbeek een vereniging representeerden, die geen rechtspersoon lijkheid bezit. Toen er een algemene le denvergadering was, werden statuten ont worpen, die niet wezenlijk meer mochten veranderen. Of de club een stichting of een vereniging zou worden, zou later wor den uitgemaakt en wel per referendum. De heer Naber wenste een stichting. Hij schreef het referendum uit. Een meerder heid van de leden wilde een vereniging. Het getuigde niet van goede trouw, al dus mr. Van Eek, om het referendum in de kersttijd te houden. Dat de heer Naber toch de stichtingen „Intermensa" en „Mensa-Nederland" oprichtte deed hij bovendien niet te goeder trouw. Hij bracht wezenlijke veranderingen in de conceptstatuten aan. priesterwijding van een vroegere be dienaar van de Nederlands Hervormde Kerk. 3. Het feit, dat de vorige officiaal van zijn bisdom na zijn ontslag als officiaal in afwachting van de benoeming van een opvolger (welke benoeming ver traagd werd door een mgr. Bluyssen voorgeschreven rustkuur) nog enige tijd de lopende zaken heeft behartigd. De bisschop zegt in zijn verklaring ver der, dat hij in Rome de bijzondere om standigheden heeft trachten te verduide lijken, die tot (je genoemde drie feiten hebben geleid. De bezwaren van de kant van de Romeinse instanties werden daar mee niet weggenomen, maar wel werd de uitsluiting van de vergaderingen van de liturgische raad ongedaan gemaakt. „Ik ben bijzonder tevreden over het verloop van de gesprekken en hoop dat het uit eindelijk resultaat ervan de verhoudin gen binnen de kerk ten goede zal beïnvloeden", aldus mgr. Bluyssen in zijn verklaring. In een interview in „Brandpunt" heeft mgr. Bluyssen een en ander gisteravond toegelicht. Vooral het feit, dat hij de offi ciaal mr. Mayers, nadat deze vorig jaar uit het ambt was getreden, de lopende zaken van het bisdom Den Bosch had laten af werken, heeft men hem in Rome erg kwa- lipk genomen, zo maakte hij duidelijk. „Ze hebben gedacht, dat ik die man per se heb willen handhaven. Het was een aanval op een vermeend beleid, een beleid dat er in feite niet was", aldus bisschop Bluyssen. Wat de Romeinse bezwaren overigens te maken hadden met zijn lidmaatschap van de liturgische raad, begreep de Bos sche bisschop ook niet geheel. Waar schijnlijk heeft men hem willen laten zien dat men niet tevreden was. Bisschop Bluyssen, die er ontspannen uitzag, zei verder, dat men in Rome vanuit een periode van onzekerheid en niet weten ten aanzien van de koers der Nederlandse kerk, nu tot zekerheid is gekomen, een UTRECHT Prof. dr. P. Lieftinck, di recteur van de Wereldbank en oud minis ter van Financiën, verblijft sedert 26 sep tember in de kliniek voor neuro-chirurgie van het Academisch Ziekenhuis in Utrecht. ROTTERDAM Doordat een hoofdbuis van de waterleiding in Leidschendam tij dens werkzaamheden voor het waterlei dingbedrijf Tien Gemeten was lek gesto ten Is de driehoek Rotterdam, Den Haag en Gouda vrijdagavond grotendeels ver stoken geweest van water. De watertoevoer uit het Haagse winge- bied werd stopgezet. Een kleine toevoer leiding zorgde ervoor dat de bewoners I tj toch nog iets kregen, maar de hoeveel-1 O üürleUI heid was bij lange na niet voldoende. Het wegverkeer ondervond geen hinder. Hij is op 28 september door prof. dr. H. Verbiest na een hersenbloeding geope reerd. Zijn gezondheidstoestand is thans bevredigend zo heeft het ANP uit be trouwbare bron vernomen. Het is nog niet bekend wanneer prof. Lieftinck het zieken huis kan verlaten. zekerheid die bestaat uit het afkappen van alles wat men als dwalingen of exces ziet. „Er is een grote huivering en achter docht, een grote onbekendheid ook en een niet begrijpen van wat er in Nederland gebeurt", aldus mgr. Bluyssen, „maar: het wantrouwen gaat de verkeerde richting uit." Hoe groter de kloof Rome-Nederland wordt, hoe harder de dialoog nodig is, zo zei hij verder. We oordelen te hard over Rome. Men mag ons verwijten maken desnoods. Maar ook hier in Rome maakt men fouten, op een veel hogere post, al dus mgr. Bluyssen. Een breuk tussen Rome en Nederland? „Zo'n explosie zou een ramp zijn, we hebben de actuele op dracht in de kerk te staan, haar te beïnvloeden, leiding te geven en een dia loog te voeren." Mgr. Bluyssen zei tot slot: „Ik kom altijd veel milder uit Rome terug dan ik ernaar toe ga." EELDE Vrijdagavond om kwart over acht hebben twee mannen een gewa pende overval gepleegd op de Boerenleen bank in Eelde. Zij maakten ƒ30.000 buit. Het wapen dat zij bij zich hadden was vermoedelijk een stengun. Het tweetal had nylonkousen over het hoofd getrok ken. Zij sprongen over de balie en kon den gemakkelijk het geld wegnemen, om dat de kluis geopend was- In de bank waren alleen de directeur en een 21-jarige assistente aanwezig. De bank was open, omdat Eelde elke vrij dagavond koopavond heeft. De overvallers vluchtten na hun daad met een auto. Zij zijn nog spoorloos. (Van onze correspondent) DEN HAAG Naar aanleiding van het onderzoek naar de theologische op vattingen van prof. dr. E. Schillebeeckx Prins Claus maakte op Drakensteyn deze foto van zijn beide zoontjes, Willem-Alexander en Johan Friso. j O.P. heeft het Nederlands episcopaat, na afloop van de bisschoppenconferentie in Utrecht, een protesttelegram naar Rome gestuurd. In het telegram, geadresseerd aan de plaatsvervangend secretaris van de paus, mgr. Benelli, spreken de Nederlandse bisschoppen hun spijt uit over de gang van zaken in Rome. De bisschoppen wijzen erop dat prof. Schillebeeckx altijd heeft gestreefd naar een zo zuiver mogelijke leer. Hij was een voorvechter van de rechtzinnigheid in de theologische leer. Het Nederlandse episcopaat meent, dat door de nuidige gang van zaken de kerk veel schade wordt berokkend en veel leed wordt veroorzaakt aan iemand die zich volledig voor de kerk inzet. Het telegram is ondertekend door kar dinaal Alfrink. Afschriften zijn verzonden naar kardinaal Seper, prefect van de con gregatie van de geloofsleer, mgr. Feliei, pronuntius in Nederland, pater Fernan dez, generaal van de dominicanen en prof. Schillebeeckx zelf. HAARLEM. Vrijdagavond hebben zich tijdens het spitsuur veel vertragingen voorgedaan bij de spoorwegen. Een lege personentrein was 's ochtends tijdens het rangeren bij het Centraal Station in Am sterdam ontspoord. Overdag leverde het obstakel geen hinder op. Het treinverkeer tussen Haarlem, Amsterdam, de Zaan streek, Gooi en Utrecht liep echter des avonds hier en daar vertragingen op van een kwartier. I SCHIPHOL Schiphols vierde 3300 me ter lange baan, gelegen ten westen van de rijksweg Amsterdam-Den Haag, nadert z(jn voltooiing. De baan zal blijkens een mededeling van de Rijksluchtvaartdienst volgende maand in gebruik worden geno men. Dat zal een verlichting worden voor Badhoevedorp, en. naar de plaatselijke bevolking vreest, het begin van geluids hinder in Zwanenburg. Badhoevedorp ligt aan de noordkant in het directe verlengde van de enige vrijwel noord-zuid lopende baan, waarover Schip hol tot nu toe beschikte. De nieuwe 01L- 19R haan bewesten de rijksweg loopt pa rallel aan deze baan, dus eveneens bijna noord-zuid. In de toekomst zal bij zuiden winden de nieuwe baan zoveel mogelijk voor landingen worden benut, de oude voor het opstijgen. Dit betekent dus, dat de oude baan al het verkeer uit en in zuide lijke richting gaat opvangen, en dat de nieuwe baan bestemd is voor al het ver keer uit en in noordelijke richting. Het resultaat zal zijn, dat over het vlak Badhoevedorp veel minder vliegtuigen zullen scheren, dan tot nog toe het geval was. Daarentegen ligt Zwanenburg, zij het ADVERTENTIE op veel grotere afstand, in het noordelijk verlengde van de nieuwe baan. Dit dorp krijgt dus zowel inkomend-landend ver keer (bij zuidenwind) als opstijgend-ver trekkend verkeer (bij noordewind) boven zich. Overigens zal het opstijgende ver keer in vele gevallen al vóór Zwanenburg naar links of naar rechts afslaan. ten noorden van de oude baan gelegen Een bijzonderheid van deze (evenals baan 09-27 met het volledige instrumentenlan dingssysteem uitgeruste) nieuwe baan is, dat de taxibaan, die de verbinding met het platform vohnt, over een breed viaduct loopt, dwars over de rijksweg heen. Deze rijksweg duikt tevoren al door een tunnel, waar overheen baan 09-27 is gelegd. Auto mobilisten zullen in de toekomst dus de verkeersvliegtuigen vlak boven zich over dit viaduct zien rijden. Uit het feit, dat Schiphols stationsge bouw ten oosten van de rijksweg ligt en de nieuwe parallelbaan ten westen daarvan, volgt automatisch, dat de vliegtuigen een heel eind moeten taxiën om van de baan naar de pieren te rijden en omgekeerd. De normale route zal over het viaduct leiden en dan helemaal achter het vrachtgebouw langs naar de pieren. Vanaf het punt waar een landend toestel op de baan neerkomt naar een standplaats aan de pieren moeten de vliegtuigen rijdend een afstand van 6 tot 7 kilometer afleggen. (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT Aan de vele regen komt voorlopig nog geen einde. Van de laatste drie weken bleven er in ons land twee da gen geheel droog. Ook het weekeinde zal weer enige regen brengen. Langs een front dat van noordoost naar zuidwest over ons land loopt bewegen zich storingen die de regenactiviteit af en toe verhogen. Het enige gunstige is de temperatuur, want die blijft flink boven normaal. In de middag tijdens enkele opklaringen wordt nog 16 tot 18 graden gemeten. In de afge lopen nacht werd in het westelijk kustge bied een minimum temperatuur van 16, in De Bilt van 15 graden waargenomen. In deze eeuw werd alleen in oktober 1909 en in 1966 in De Bilt eveneens een record warme nacht van 15 graden gemeten. Deze eerste twaalf oktoberdagen hebben in De Bilt nog geen tien uren zonneschijn gebracht tegen normaal veertig uren zon. VOORUITZICHTEN: Af en toe regen, tijdelijk opklaringen en ongeveer normale temperaturen overdag. Voor zondag: Zon: minder dan 40 pet.; min. temp.: 1 tot 4 graden boven normaal; max. temp.: omstreeks normaal; kans op een geheel droog etmaal: 20 pet.; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 percent. Voor maandag: Zon 10 tot 50 pet.; min. temp.: ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal; jnax. temp.: omstreeks normaal; kans op een ge heel droog etmaal 30 pet.; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 pet. WmUtAPPOKTKir Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Belastingontduiking. Een winkelier uit Dordrecht, die in de loop van zes jaar 44.000 te weinig inkomsten- en vermo gensbelasting had betaald, is door de Dordtse rechtbank veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf en 10.000 boe te. Een autohandelaar uit Dubbeldam, die op zijn aangiftebiljet een halve ton te weinig aan inkomsten had opgege ven, werd tot dezelfde straf veroor deeld. De twee mannen moeten ook hun achterstallige belasting betalen. Prinses en zoon gezond. De gezondheids toestand van prinses Beatrix en prins Johan Fnso laat volgens de verklarin gen van prof. W. P. Plate en dr. J. Drukker niets te wensen over. Er is dan ook geen aanleiding meer tot het uit geven van speciale berichten hierover. Mishandeling van homofielen. Een grote groep jongeren heeft zich de laatste we ken beziggehouden met het neerslaan van homofielen, die eenzaam rondwan delden bij het station Blaak in Rotter dam. Enkelen van hen werden vervol gens ernstig mishandeld. De Rotterdam se politie heeft inmiddels vier jongeren gearresteerd. Het onderzoek duurt voort. Valsheid in geschrifte. De rechtbank in Utrecht heeft twee mannen uit Wilnis en IJsselstein veroordeeld tot 12 maan den met aftrek, waarvan 3 maanden voorwaardelijk wegens valsheid in ge schrifte in contracten, waardoor zij to taal 24.000 in handen kregen. Hun grootste slag sloegen zij bij een finan cieringsmaatschappij die 13.000 uitbe taalde als hypotheek voor een niet be staand plezierjacht. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), zater dag 20.15 u.: Nieuw Rotterdams Toneel: „De prijs". Zondag 20.15 u.: Amsterdams Volkstoneel: „Rooie Sien". Maandag 19.30 u.: Christelijke scholengemeenschap I Haarlem-Zuid: „De leeuwerik". Kleinkunst theater (geb. St. Ba-rn), zaterdag 20.30 u.: Cabaret „Haarloheim MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat), zaterdag 20 u.: Concert door het Konink lijk Mannenkoor Caecilia en het H.G.K. onder leiding van Anton de Beer met medewerking van de Sangerbund Mun ster en de Royal Hussars Band. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u., te vens zondag 16.15 u.: „De roekelozen", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u., tevens zon dag 14 en 16.30 u.: „The naked runner", 14 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „De val van de Bataan", 18 j. Lido, 14. 19 en 21.15 u., tevens zondag 16.15 u.: „Django de man zonder genade", 18 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Gespuis in Arizona", 18 j. Zondagmor gen 11 u.: „Vadertje Langbeen", a.l. Luxor, 14 en 20 u.: „Camelot", 14 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Don Camillo in Moskou", 18 j. Minerva, 20.15 u., tevens zaterdag tot en met woensdag 14.30 u.: „De onvoor stelbare tocht", a.l. Rembrandt. 14, 19 en 21.15 u., tevens zondag 16.15 u.: „Gevaarlijk minnespel", 18 j. Zondagmorgen 11 u.: „De wereld zee", a.l. Roxy, J4.30, 19 en 21.15 u.: „De straat van het verderf", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Nattlek", 18 j. Zondagmorgen 11 u.: „Der Zigeuner baron", a.L TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot. 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht): „Zekveid Follies", werken van Jacob Zekveid. Da gelijks van 11 tot 17 en zondag van 14 tot 18 u. Tot en met 27 oktober. Galerie Zijlstraat: Werken van Roelof Klein en Jenny en Wim Duller. Geopend op werkdagen van 12 tot 17 u. Maandag-, woensdag- en vrijdagavond van 20 tot 21.30 u. en zondags van 14.30 tot 17 u. Tot en met 23 oktober. Galerie Bier (Gr. Heiligland 66): Exdo- sitie Chinese grafkeramiek. Geopend da gelijks van 14 tot 18 en 19 tot 22 u. Zon dags van 14 tot 17 u. Cruqu usmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. VOLKSUNIVERSITEIT Frans Halsmuseum (KL Heiligland), maandag 20 u.: Tweede cursusavond So ciologie in vogelvlucht door dr. H. de Jager. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstraat/Spaar- ne), zaterdag 20 u.: Cobi Schreijer en Stephan Grossmann. Krelagehuis, zaterdag 20 tot 2 u.: Beat- feest m.m.v. Sea Sound Combination en Folksong Tamalone. Sparrenheuvel (Bloemendaalseweg/ hoek Korte Kleverlaan): Kermis. Tot en met zondag. Jeugdgebouw Donkerelaan (Bloenen- daal), maanaag 20.15 u.: Contactavond B en W.Burgerij. Hildebrandzaai (Smedestraat), zondag 20 tot 23 u.: Dansen met The Golden Rhythms. Treslong (Hillegom)Diner Dansant, dagelijks. Hotel Esplanada (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio dagelijks 20 u. Hotel Bouwes (Zandvoort), zaterdag en zondag: Dansen met Les Guantes Rojos. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 u.: Dansen met The 5 Atomics. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, pony- manege, echte stoomspoortrein, dahlia show. Tot en met 15 oktober. Grote Markt (bij goed weer), 13 u.: Con cert door de Band van de 10th Royal Has- sars. ZATERDAG 12 OKTOBER City Theater, 19 en 21.15 u.: „Rondom het Oudekerksplein". Stadsschouwburg, 20 u.: „Zore dat ie d'r uit komt". ZONDAG 13 OKTOBER City Theater, 14.30 u.: „Hercules tegen Goliath"; 19 en 21.15 uur: „Rondom het Oudekerksplein" Stadsschouwburg, 15 u.: „Sjors en Sjim- mie en de Gorilla"; 20 u.: „Zorg dat je d'r uit komt". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie gouaches, plastie ken, mono- en multiple drukken van Cy ril Lixenberg. MAANDAG 14 OKTOBER City Theater, 20 u.: „Rondom het Oude kerksplein". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 uur: Expositie gouaches, plastie ken, mono- en multiple drukken van Cyril Lixenberg. De tentoonstelling duurt tot en met 4 november. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9 30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 12 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde"; 23.30 u.: „Het naakte vlees". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Ope ration Kid Brother". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie schilderijen, tekeningen en aqua rellen van Rudi Bierman; geopend van 9- 18 uur. Huize „Scheybeeck", Velserweg 2. 20.30 u.: Wim Zomer en Paul van Gent spelen drie één-acters voor het Microtheater Be verwijk. ZONDAG 13 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Johnny waar kom je vandaan"; 16.30 u.: „Een mil joen jaar geleden"; 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde". Luxor Theater, 14.15 u.: „Met de vinger aan de trekker"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Ope ration Kid Brother". MAANDAG 14 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: ,Het wonder van de liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Katten". Amsterdam De Bilt Deelen I Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen I Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich zw. bew. zw. bew. geh. bew. zw. bew. h. bew. regen zw. bew. geh. bew. zw. bew. regen zw. bew. 1. bew. 1. bew. regen onbew. geh. bew. zw. bew. 1. bew. zw. bew. 1. bew. zw. bew. regen onbew. mist regen geh. bew. onbew. mist mist geh. bew geh. bew. regen h. bew. mist geh. bew. zw. bew. mist wzw wzw zw wzw zw zw wzw zw zzw zw zzw ozo zzw z w. st. O zo w. st. z n w. st. z zw w. St. w. st. w. st. w st. ozo w. st. w. st. 16 16 15 17 16 16 16 16 16 16 27 19 16 23 16 17 22 21 8 18 15 26 20 17 15 27 23 25 17 22 5 19 24 8 18 18 15 15 14 14 15 15 16 14 16 14 15 12 12 12 16 14 11 8 -1 6 9 6 13 14 6 13 11 11 14 5 15 11 5 12 11 7 11 10 4 6 6 2 1 0 0 5 0 3 0.4 0 0 0.1 0.2 2 0 0 5 1 0 0 0 1 0 4 2 0 0.1 1 ZONDAG 13 OKTOBER Zon op 7.01 uur; onder 17.50 uur. Maan op 2113 uur; onder 14.45 uur. MAANDAG 14 OKTOBER Zon op 7.03 uur; onder 17.48 uur. Maan op 22.21 uur; onder 15.23 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartier x4 oktober 16.05 uur. Nieuwe maan 21 oktober 22.44 uur, Eerste kwartier 28 oktobeT 13.40 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN ZATERDAG 12 OKTOBER Hoog water 8.44 uur en 18.59 uur. Laag water 2.30 uur en 14.40 uur. ZONDAG 13 OKTOBER ZATERDAG 12 OKTOBER Marquette Theater, 20 u.: „Het huis der 1000 gruwelen". ZONDAG 13 OKTOBER Marquette Theater, 14.15 u.: „De zoon van Spartacus"; 16 u.: „Het huis der 1000 Hoog Laag water water 7.25 3.00 uur en uur en 19.43 uur. 15.16 uur. MAANDAG 14 OKTOBER Hoog Laag water 8.15 water 3.38 uur en 20.40 uur en 15.56 i J yj „xici ilUlb Uci LUUU I n gruwelen"; 20 u.; „De nacht der generaals". 15 mijten'vroeger te uIS! 'S 10 tot

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2