Kees van Vianen moest zijn auto in de woestijn laten Evangelie en Industrie" hield een studiedag DEM ontvangt „thuis" geroutineerd Purmersteijn AVONTUURLIJKE TOCHT DWARS DOOR AFRIKA Liftend en werkend naar huis terug Bijdrage kerken besproken BOEMERANG ZATERDAG 12 OKTOBER 1968 4 De woestijn in Einde van auto Geen Mexico BB1 11 GARAGE NOX RUST UNDERCOATING (Van een onzer verslaggevers) BE4 ERWIJK. Met een volwassen baard, kerngezond, een hoop oorspronke lijke bezittingen armer, doch een schat aan ervaringen en souvenirs rijker is de Beverwijkse globetrotter Kees van Via nen in de IJmond weergekeerd, na een zwerftocht van bijna een half jaar te heb ben gemaakt door half Europa en een fr?°*. ,^ee' van Afrika, het land waaraan hij zijn hart verpand heeft. Aan ontberingen, omzwervingen en avonturen heeft het hem in dat halve jaar niet ontbroken. Bijna alles is hij kwijt geraakt in de woestijn en in de „bush-bush", doch hij heeft er wat an ders weer voor meegenomen. Veel erva ringen, talrijke souvenirs en een leuke kwetterende aap. In april, toen zijn kleine personenauto was nagezien, zijn bagage dankzij de hulp en medewerking van verscheidene stad- en streekgenoten in orde was, ^.ing Kees op pad. Eerst „even" naar Denemarken om een vriend op te zoeken, daarna via Duitsland, Zwitserland, Frank rijk en Italië naar Spanje, waar hij an derhalve maand heeft rondgekeken. Hier wat verdienend, daar wat latend. In Tor- romolinos midden op een kruispunt had hij nog een onverwachte ontmoeting, toen hij op het teken van een verkeersagent wilde doorrijden en half uit zijn auto werd getrokken door enige Beverwijkers, die hier hun vakantie doorbrachten. „Het was Carla Stuifbergen met haar man en enkele vrienden. Verdraaid leuk en wij hebben er snel een borrel op ge dronken vertelde Kees. Daarna ging hij verder Spanje in, overal veel bekijks oogstend met zijn Renaultje, waarop hij twee grote tijgers geschilderd had. Dat bracht hem op een idee. Kees sloeg in een achterspatbord een gleuf en plakte er een briefje boven met in verschillende talen de woorden: „Help mij om de T--relf ,1?ank U" Na enkele uren had hij al 140 peseta's. Een aardig begin van een kijkspel, dat hem van een goede boterham voorzag. Van alles heeft hij ge daan, daar in Spanje om wat te ver benen, „onder andere taxi rijden met drukt" Z03lS Kees het uit' Eind juni maakte hij de oversteek van uit Spanje naar Sebta, waar hij drie jer rycans met benzine kocht voor 24 cent per liter. Toen ging het naar Fez en verder naar Marrakesj. En daar veran derden zijn plannen. Oorspronkelijk wil de Kees vanauit Noord-Afrika naar Mexi co om er de Olympische Spelen bij te wonen op de een of andere wijze. Doch n Marrakesj ontmoette hij een Ameri kaan, die met een V.W. in zijn eentje de woestijn door wilde naar Zuid-West- Afnka. Hij had geen bagage en vroeg Kees, wat hij moest meenemen. De Beverweker,die al eerder in deze streek „geopereerd had met hetzelfde autootje dat hij nu mee had, liet hem zijn bagage teeiLlfVaadTde i16"1 aan hetze«de aan te schaffen. In dat geval wilde hij wel met hem meerijden, want hij had nog ruimschoots de tijd voor Mexico. Aldus gebeurde en een paar dagen later werd de tocht begonnen. Geen ge makkelijke, want overal waren er slech te wegen, kapotte bruggen en noeilijk- heden op de weg. Eén nacht sliepen zij in Algerije in een jeugdherberg. Dat was in Rabat. Het was ook de laatste keer, want het was er onbeschrijfelijk smerig Daarna werd er in de auto's geslapen! De nachten waren in het begin afschu welijk heet, evenals de dagen, maar tegen de morgen werd het ijselijk koud. tegen de warmte lieten zij zich de haren van het hoofd scheren. Kaal als biljart ballen kwamen zij de kapperszaak weer uit. Dat was luchtiger en prettiger met al dat rondvliegende zand. In El Colea was de laatste halteplaats van de be woonde wereld. Daar werd van de Ame rikaanse reisgenoot hij ontdekte het later diens paspoort gerold. Onwetend reden zij echter nog vol goede moed door. Dwars door de woestijn, zonder wegen, met een eindeloze vlakte voor zich. Kuilen en hobbels vormden de weg, aan lekke banden geen gebrek, totdat zij in Insalah plotseling twee grenswachten voor zich zagen opdoemen. Toen kwam aan het licht, dat de Amerikaan zijn pas poort kwijt was. Hij moest terug en Kees ging verder. Samen met een Duit se lifter, die hij al eerder had opgepikt. Na 20 kilometer reed hij zijn auto in een zandhoop, waarin de vierwieler zo vast als een huis kwam te staan. Het kostte vier uur spitten. Bij het wegrijden begaf de benzinepomp het. Gelukkig had Kees er nog één bij zich en werd deze gemon teerd. Verder ging het weer. Af en toe hielp hij gestrande automobilisten en kwam zo aan het onontbeerlijke drink water. Zelf moest hij een rembreuk repa reren aan de Renault en over een af stand van 700 kilometer 16 lekke banden herstellen. Toen was hij door zijn plak- spul heen. Twee dagen heeft hij er ge wacht op een eventuele andere gemobili seerde weggebruiker. Deze kwam en hielp hem de banden repareren en gaf water. Voort ging het weer. Tot ongeveer 100 kilometer voor Tamaraset, midden in het Hoggargebergte. Kees kwam onverwacht in een kuil met zijn auto en kapot waren de schokbrekers en de veren, terwijl het gehele voorfront verbogen was. De auto was niet meer te repareren. Na drie jaar erin te hebben gereden. Na 117.000 kilo meter was het gedaan met zijn vervoer middel. Kees moest uitstappen en de auto achterlaten. Met een stift schreef hij met rode letters op zijn trouwe metgezel tot dusver: Vaarwel m'n vriend en bedankt voor je trouwe hulp". Alles wat er los in zat laadde hij op een achterop komende vrachtauto en reed mee naar Tamaraset, waar hij alles ver kocht, waar hij niets meer aan had en wat hij niet meer dragen kon. Hij nam alleen wat klein spul mee, waaronder zijn fotoboxje. Hij was met een goedé camera vertrokken, doch in Spanje had men de achterruit van zijn auto kapot geslagen en zijn fototoestel gestolen. Zijn geld bleek echter onvindbaar voor de die ven. In Niger aangekomen wachtten hem moeilijkheden. De douane namelijk eiste, dat hij een vrachtauto zou huren om zijn autootje uit de woestijn te halen. Hij mocht de auto niet in de woestijn laten staan. Daarna zou blijken of de wagen gerepareerd kon worden. „Het zou me 2% tot 3 mille kosten" vertelde Kees, die daarop de douane maar liet kletsen en zijn ogen en oren de kost gaf om te zien een lift te krijgen. Want hij wilde wel weer terug naar het noorden. Hij had geluk. Kees liep tegen een Fransman op, die naar het noorden wilde gaan, doch van de autoriteiten slechts toestemming kon krij gen, als hij een bijrijder had. Dat leek Kees van Vianen de kans om weg te ko men. Hij gaf de Fransman zijn bagage en adviseerde hem tot vijf kilometer voor bij de douanepost te rijden. Kees hing zijn fotobox om de nek en scharrelde wat ronde de douane, ging tenslotte de grens over, doende alsof hij druk foto's aan het maken was. De mannen zeiden er niets van en zo lukte het hem vijf kilometer verder te komen en daar de Fransman te ontmoeten. Daarna begon de tit terug naar het noorden. Een monsterrit vol motorpech door het stuifzand, vol lekke banden, vol ontberingen. In Assamaka kwam de grote tegenslag. De militaire post liet hen niet door, omdat het verboden was in de maanden juli, augustus en september met slechts één auto te rijden door een ge bied dat werd ondergestoven door heel fijn stuifzand en waarin iedereen als in drijfzand zou wegzinken. Met behulp van een inheemse bewoner mocht de Frans man naar een plaats 170 milometer ver der om naar meer vervoer uit te zien. De man kwam er echter dagen te 'laat en uitgehongerd aan. Hij mocht niet verder rijden en niet meer terug. Daar zat Kees in het militaire kamp, bestaande uit 22 inheemse militairen, drie geiten, een kalf en twee honden. Met zijn souvenirs, die hij hier en daar had weten te bemachti gen diep in het binnenland van Afrika. Ongeveer twee weken bleef hij er tal van avonturen belevend, zoals een jacht op gemzen zonder wapens om aan vers vlees te komen. Veertien dagen later naderde een Land rover het kamp, met slechts één man erin. Een Fransman, die voor de Unes co werkt er voor wie geen beperkende bepalingen golden. Met hem mocht Kees meerijden. Het was geen gemakkelijke tocht, zij hadden in het rulle zand perio den, gedurende welke zij over één kilo- Uit de binnenlanden van Afrika, de „bush-bush" heeft Kees van Vianen tal van bijzondere siervoorwerpen meegenomen. Van houten beelden tot armbanden en halsbanden toe. Zelfs een tam-tam-trommel kreeg hij ten geschenke. Hier poseert hij met zijn souvenirs en het aapje .rAtsie" in zijn slaapkamer. Het aapje heeft overigens nu een onder komen gekregen bij soortgenoten in een dierenpark in Enkhuizen. meter drie dagen deden. En dat terwijl de Landrover toch met alle moderne hulpmiddelen was uitgerust. Zo kwam hij in Noord-Afrika en arriveerde hij in Agades. Ook Zinger en Kano bezocht hij. Wie echter denkt, dat hij er nu was, had het mis. In Zinger werd hij opge pakt ervan verdacht spion te zijn. Daar na wilde men hem loslaten, mits hij bin nen 24 uur verdwenen zou zijn. Kees ver dween naar de Ivoorkust, maar had geen visum. Hij verschalkte 12 posten langs de weg, maar werd aan de Ivoorkust toch opgepakt, toen hij een visum wilde halen. Zijn paspoort werd in beslag ge nomen. Kees direkt naar de Nederlandse consul, die hem met alles wilde helpen; doch hier niets kon doen. De autoriteiten wilden de pas teruggeven, als Kees een kaartje kon tonen voor een reis terug naar Europa. En daarmede was dan Mexico van de baan. Hij bracht enige bij zondere dagen door bij de Nederlandse consul en zat er zelfs aan, aan een diner, waar hij zijn wederwaardigheden moest vertellen. Iedereen in jacquet en Kees met een Radio-Veronica-shirtje aan temidden van allerlei gasten van de consul. Het lukte hem als werkend passagier passage te boeken op het Duitse vracht schip „Clari" dat via Antwerpen naar Hamburg moest. Prompt kreeg hij zijn paspoort terug en vertrok met zijn hoe veelheid souvenirs als bagage. Het was tevens zijn enige bagage, want hij be zat verder niets meer dan hetgeen hij droeg. Aan boord had hij een goede en gezellige tijd en redde hij het leven van de scheepsaap, die door de scheeps hond steeds werd achterna gezeten. De strijd tussen de twee dieren was derma te. dat een van hen niet langer gehand haafd kon worden. Kees redde de situa tie door het aapje „Atsie" onder zijn hoe de te nemen. In Antwerpen ging hij van boord en reisde naar Beverwijk. Rust noch duur kent hij, want nu al weer zit hij vol plannen. Zo wil hij pogen in Beverwijk te komen tot een terrarium, Het autootje, waarmee Kees van Vianen zijn tweede reis naar Afrika ondernam en dat hij in de woestijn heeft moeten achterlaten. met daarin slangen, hagedissen, legua nen en kleine krokodillen uit Afrika. Dit alles omlijst door allerlei voorwerpen uit het binnenland van Afrika. Dat hoopt hij in de toekomst daar te vangen en aan te schaffen. Want hij gaat er beslist weer heen. Kees echter zou zo graag van al hetgeen hij ziet en meebrengt een en an der willen uit- en overdragen aan zijn woonplaats Beverwijk. Daarom dat ver langen naar een terrarium of expositie ruimte, eventueel eerst eens in een kel derruimte of iets dergelijks. En wat het teruggaan naar Afrika betreft: dan moet hij eerst sparen voor een andere auto, het liefst een busje, dat geschikt is voor het Afrikaanse terrein. Hij acht dat het meest ideaal en gaat er voor werken en sparen! (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Met als thema „IJmond in beweging; Kerk buiten spel of medespe ler?" heeft de Stichting Evangelie en In dustrie onder leiding van ds. M. de Jong en ds. Joh. Pasveer een studiedag gehou den voor circa 20 protestante en oud-ka tholieke geestelijken uit de IJmond. Tijdens de ochtenduren werden in huize ,Scheybeeck" in Beverwijk drie korte in leidingen gehouden over de maatschappe lijke problematiek in de IJmond. Onder meer sprak de heer J. van Os van den Abelen, lid van de Velser gemeenteraad en voorzitter van de Velser Gemeenschap, over de rol van de overheid. Het hoofd interne planologie Hoogovens, ir. W. van Someren, ging dieper in op de betekenis van de industrie voor de samenleving. De directeur van de BSCR, drs. A. C. M. de Kok, belichtte tenslotte de maatschappe lijke ontwikkeling vanuit de bevolking en de betekenis van een gecoördineerd wel zijnsbeleid. In aanwezigheid van de wethouders J. Kolkman en K. Ockeloen werd 's middags in het raadhuis van Velsen de lunch ge bruikt. Hierna werd een levendige dis cussie gehouden, waarbij ook loco-burge meester H. de Boer aanwezig was. In deze discussie kwam met name naar voren hoe de kerken in de IJmond concreet een bijdrage kunnen leveren in de samenle ving. Het is de bedoeling, dat deze studie bijeenkomsten in bredere kring kunnen worden voortgezet. IJMOND. Eersteklasser Stormvogels gaat zondagmiddag op bezoek bij Alk- maarse Boys en zal deze wedstrijd vooral aanvallend met zelfvertrouwen spelen. In de tweede klasse A gaat VVB op bezoek bij debutant Alcmaria Victrix en ont vangt DEM het geroutineerde Purmer steijn. Voor de IJmond-vertegenwoordi gers in 3A staan uitwedstrijden op het programma: ADO '20 gaat naar De Fo resters, Beverwijk naar Den Helder en De Kennemers naar SVW '27. In 3C ook al uitwedstrijden voor VSV en Velsen die respectievelijk KBV en De Zwarte Scha pen ontmoeten. In de vierde klasse C ont vangt Kinheim NAS en gaat IEV naar koploper DSS. Het debuterende Stormvogels gaat zon dag met wat meer zelfvertrouwen naar Alkmaar dan het de eerste weken bezat. Afgelopen zondag hield men landskam pioen DCG zeer verdiend op een gelijk spel. Dat gelijk spel was nu niet direct een nieuwe sensatie voor de IJmuidena- ren. want zij speelden de voorgaande vier wedstrijden ook al gelijk. Maar het feit dat de voorhoede tegen DCG twee doel punten scoorde, gaf grote voldoening. Daarom zal Stormvogels in Alkmaar vrij uit kunnen spelen tegen Alkmaarse Boys. De Boys beschikken echter over meer routine dan Stormvogels, zodat het een moeilijke wedstrijd voor de IJmuidenaren zal worden. De start van de IJmond-tweedeklassers is tot nu toe niet daverend geweest. DEM deed het met drie punten uit vijf wed strijden wat beter dan het vorige seizoen, maar de Beverwijkers wachten nog steeds op de eerste zege. DEM speelt zondagmid dag thuis tegen Purmersteyn dat tot nu toe slechts driemaal in het veld kwam. Misschien beschikt DEM over een beter ritme dan de Purmerenders die tweemaal een wedstrijd zagen afgelast, maar voor een DEM-zege zijn schutters nodig. VVB dat ook beter begon dan vorig seizoen, gaat op bezoek bij Almaria Victrix da afgelopen zondag niet speelde. Bij een overwinning kan de ploeg van aanvoerder Van de Boogaard misschien naar de kop groep lonken, want het krachtsverschil is in deze afdeling tot nu toe bijzonder ge ring. Koploper Beverwijk gaat op bezoek bij runner-up Helder in de derdeklasse A en over de uitslag valt weinig te voorspellen. De Kennemers hebben zich hersteld van een teleurstellende start en moeten aan de uitwedstrijd tegen het nog puntloze SVW '27 een zege over kunnen houden. ADO '20 bezoekt het gelijkwaardige De Foresters en zal blij zijn met een gelijk spel. In 3C wacht Velsen de zware uitwed strijd tegen De Zwarte Schapen: de club die deze wedstrijd verliest, moet voorlo pig op het tweede plan meedraaien. VSV gaat naar KBV dat evenals de roodwitten vier punten verzamelde uit vijf wedstrij den. In 4C mag staartclub IEV niet te veel verwachten van het bezoek aan het mo menteel bijzonder produktieve DSS. Kin heim heeft goede kansen op een zege, nu het zwakke NAS op bezoek komt. ADVERTENTIE Skoda-dealer voor Velsen SERVICE-STATION Reinier Claeszenstraat 2 en 4 IJmuiden - Telefoon 14650 KERKDIENSTEN Zondag IJMUIDEN Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, Ka naalstraat, 10 u. ds. G. Zonneberg; 19 u. ds. J. M. D. van den Berg; Bethle- hemkerk, diensten om 10 en 19 u.; Jeugdkerk om 10 uur. Gereformeerde Kerk, Ichtuskerk, 8.45, 10.30 en 17 u. ds. W. Diepersloot; Petra- kerk, 9 en 17 u. ds. G. J. van Kamp. Christelijk Geref. Kerk, Marconistraat I, 10 u. Dienst des Woords, 15 u. ds. J. P. Geels. R.-k. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.; Petruskerk, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u. vroegmis, 10 u.: hoogmis. 18.30 u.: vespers. Woens dag 9 u. misviering. Leger des Heils, Edisonstraat 10 u. hei ligingssamenkomst; 12 uur: zondags school, 19.30 u.: evangeliebijeenkomst. Baptistengemeente IJmond, Elonkapel, Jac. Schouten; 9.30 u. zondagsschool. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 u. dienst. Geref. gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 u. leesdienst. 10.30 u. ds. E. H. Boer. Vergadering der gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 u. Breking des Broods; woensdag 19.30 u. bijbelbespreking. IJMUIDEN-OOST Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u. ds. J. H. W. Dickhout, 18.45 u. N. Egas, jeugddienst; Jeugdgebouw, 10 u. G. J. Kwakkel. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindi- sië Willemsbeekweg 8.30, 9.45, 11,15, 12.30 en 18 u. Jehova Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, zondag 18.30 u. open bare lezing, 19.30 u. theocratische school 20.30 u. dienstvergadering. Onafh. Baptistengemeente, Gemeente lijk vergaderlokaal, Abeelenstraat, 10 u. B. B. Polderman. Ver. van Vrijzinnig Hervormden, Kerk gebouw Het Braambos, Zeeweg 264, 10.30 u. drs. I. J. van Houte. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 en 17 u. A. Tiemens. Antonius Ziekenhuis, Zeeweg 15.30 u.: ds. J. van den Berg. Pinkstergemeente, Velserduinweg 161, 10 u. B. Doornbosch, 19 u. D. P. Har tendorp. DRIEHUIS R.-k. Kerk, Engelmundus 8.15, 9.45, II.30 en 18 u. SANTPOORT Hervormde Gemeente, Dorpskerk, 10 u ds. J. D. M. van den Berg, 19 u. ds. D. J. Spijkerboer; De Hoeksteen, 10 u. ds. K. J. F. Keuning; Adventskerk (Prov. Ziekenhuis) 19 u. ds. K. J. F. Keuning. Chr. Gereformeerde Kerk, Pniëlkerk, Pastorieweg 1, 10 u. ds. J. C. Maris, 17 u. ds. K. Boersma. Volle Evangelie Gem. Gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort-Noord, 10 u. C. Visser, met gelijktijdig een kinder samenkomst; 19.30 u. R. A. de Graaf. VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, 9.15 u. J. van Os van den Abee- len, 10.15 u. ds. D. J. Spijkerboer, opendeurdienst. VELSEN-NOORD Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur. R.-k. Kerk, St Jozefparochie, Wijker- straatweg 55, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.45 en 18 u. BEVERWIJK R.-k. Kerk. St. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u.: avondmis; zondag H. Missen 8, 9.15, 10.30, 12 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u.: avondmis; zondag H. Missen 7.45, 9, 10.30. 11.45 en 19 u.; Regina Caeli, Hilbersplein 1, zaterdag 19 u.: avondmis; zondag H. Missen 7.30 9, 10.30, 11.45 en 19.30 u.; St. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u.: avondmis; zondag H. Missen 9, 10.30, 11.45, en 19 u.; Apostelkerk, Van avondmis; zondag H. Missen 8, 9.15, 11, 12 en 17 u.; St. Jozefrustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zondag H. Missen 7.30 en 10 u. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, 10 u.: ds. G. van Schuppen (vie ring H. Avondmaal); De Opgang, Flo rastraat, 10 u.: drs. W. L. van Voorst- Vader;' 19 u.: ds. J. A. Don; jeugd- kapel, 10 u.: mevrouw Olievierse-Den Dikken; Vredevorstkerk, Laan der Ne derlanden 152, 10.30 u.: ds. J. A. Don; 19 u.: ds. M. C. Don sr.; Prinsessen- laankerk, Prinsessenlaan 10, geen dienst (zie Wijk aan Zee). Geref. Kerk. Middelaarskerk, Moens- plein 8. 9.30 u.: ds. A. van Leeuwen; 17 u.: ds. C. Meijer Z. 51; Vredevorst- kerk, Laan der Nederlanden 152, 9 u.: ds. C. Meijer; 17 u.: drs. B. Wentsel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Prinsessen- laankerk, Prinsessenlaan 10, 8.30, en 16.45 u.: ds. L. E. Oosterhof; vereni gingsgebouw „De Schans", Schans 12, 9. en 17 u.: ds. J. Meilof. Chr. Gem. „Maranatha", Baanstraat 74, 10 u. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, 10 en 18.30 u.: ds. L. v.d. Molen (Leeuwarden). Evangelisch Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, 10.30 u.: ds. M. N. M. Riemers. Pinkstergemeente, Verenigingsgebouw Parmentierstraat 2, bijeenkomst op vrijdag 18 oktober 20 u.: G. R. Mik. Chr. Geref. Kerk. Koningstraat 107, 9 u.: Dienst des Woords; 14.30 u. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, 10 u.: ds. H. Luikinga (broeder schapsdag, mennocollecte; gezamenlijk koffiedrinken na de dienst). Hersteld Apostolische Zendinggemeen te, gebouw „Jeugd en Vreugd", Mer- wedestraat hoek Belgiëlaan, 10 en 17.15 u. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan, 10 en 16 u. HEEMSKERK. R.-k. Kerk. H. Maagd Maria, Spoel- laan 1, zaterdag 19.30 u.: avondmis; zondag H. Missen 8.45, 10, 11, 12 en 17 u.; St. Laurentius, A. Verherentstraat 2. za terdag 19 u.: avondmis; zondag H. Missen 8, 9.15, 10.45, 12, 17.15 en 19 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein 9 u.: ds. J. A. Don; 10.30 u.: ds. L. Brink; herv. kapel, 19 u.: jeugddienst ds. M. E. Duij- verman. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrijburg laan 2, 9.30 u.: drs. B. Wentsel; 17 u.: ds. A. van Leeuwen Z. 50. Baptistengemeente, gebouw „De Fuik", Joh. Vermeerstraat, 11 u.: ds. Jac. Schou ten (Eindhoven); 11 u.: zondagsschool. Nieuw Apostolische Kerk, Gounodstraat 16, 9.30 en 16 u. WIJK AAN ZEE. R.-k. Kerk. St. Odulphus, zaterdag 19.15 u.: avondmis; zondag H. Missen 8, 9.30, 11 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk. Julianaplein, 10 u.: ds R. van 't Lindenhout; 18.30 u.: Zee- va ncdienst. UITGEEST. R.-k. Kerk. O.L Vrouw van Geboorte, Langebuurt 37 zaterdag 19.30 u.: avondmis; zondag H. Missen 8, 9.30, 11, 12.15 en 18 u.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4