Israëlische ambassadeur Arad: Vredesplan van Eban is méér dan een gebaar DMLDEROP Kort en bondig CONFLICT OP SCHOOL MET DE BIJBEL IN NIJBROEK Bij aanrijding op kruising drie mensen omgekomen Agenda voor Haarlem en de IJmond 4 u Portofoon voor elke Haagse politieman Fa. B. ENGELENBERG Boiler Bankrover na tip gearresteerd Voor 15.000 aan sieraden gestolen Mr. v. Vollenhoven in burgerfunctie Onderwijzer ging akkoord met goochelen en Bomans-boekjes Ambassadeur van Zwitserland verongelukt B.V.D. onderzoekt Russische briefjes Morgen weer buien it it |l MAANDAG 14 OKTOBER 1968 Bi Khartoem OFFICIeLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN HOGEDRUK - LUCHTSLANG Jurist bij de n.v. Ilaco Amsterdamse vond ze in PTT-automaat - i ty Haarlem elsen-IJmuiden BeverwtjR Heemskerk FORD ESCORT FORD HAGAM FORD WAGENWEG FORD 166-168 FORD TEL. tófc - 18630 v.a. 5.495,— el al ës w»j*>wnK»*im<mfi<m<nii»n«nin>nMnimii (Van onze correspondent) DEN HAAG „De vredesvoorstel len die Abba Eban in de algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft gelanceerd, zijn beslist geen kostuum dat wij speciaal voor deze gelegenheid hebben aangetrokken om de delegaties tevreden te stellen. Wij dragen dat pak de gehele week, de vredesvoorstellen zijn de weerspiege ling van onze officiële politiek" Met deze woorden legt ambassadeur Arad er de nadruk op dat Israel door zijn voorstellen niet de landen, die wel eens twijfelen aan Israels intenties, met fraaie woorden tevreden wil stellen .naar dat het werkelijk een uitgestoken hand betreft. Shimson Arad, sinds kort de opvolger van Daniel Lewin als ambassadeur van Israel in Nederland, is de eerste verte genwoordiger van zijn land in Nederland die in Israel is geboren Hij was in 1945 voor het eerst in Nederland met de jood ADVERTENTIE iij het kopen van 'n' boiler moet u goed op het merk letten. En als u dat vertrouwd in de oren klinkt dan bent u bij de bovenste beste boiler die er is: een Daalderop boiler. Dag in, dag uit, jaar in, jaar uit zorgt hij voor heet water in huis, waar u maar wilt. 's Nachts doet hij stilletjes zijn werk op goed kope nachtstroom. En omdat 'n elektrische boiler geen afvoer kanalen nodig heeft kunt u hem overal plaatsen. Elke keuken is geschikt voor een elektrische boiler. Of u een 50, 80 of 120 liter boiler nodig hebt, kan uw installateuruvert ellen. Daalderop maakt ze alledrie. Of het nu 'n grote of kleine wordt - het belangrijkste blijft dat u het beste van het beste hebt - die ene keer dat u een boiler koopt. En wij maken zo'n bovenste beste Lady Bland overleden. Lady Bland, de echtgenote van de vroegere Britse am bassadeur in Nederland Sir Neville Bland is in Washington op 72-jarige leeftijd overleden. Ongehuwden en fiscus. Op woensdag 16 oktober zal de staatssecretaris van Fi nanciën, dr. Grapperhaus. een delega tie ontvangen van de stichting „Greijn" uit Grevenbicht, alsmede van de Ne derlandse Vrijgezellenbond. Het onder werp van bespreking zal zijn de moge lijkheid van belastingverlaging voor on gehuwden verder in studie te nemen. Schipper verdronken. De 40-jarige schip per van de sleepboot Anjo-2 A. P. M. Pont uit Hazerswoude, is in de nacht van zaterdag op zondag, vermoedelijk toen hij aan boord van zijn schip wil de gaan, in een kanaalarm van het ka naal Gent-Terneuzen verdronken. Zijn lijk werd zondagochtend door de rijks politie te water opgedregd. Boerderijbranden. Zondagmiddag zijn de hooischuur en de voorraadschuur van een boerderij in Gulpen geheel afge brand. De schade wordt geschat op 60.0000. Een brand heeft zondagochtend een grote boerenschuur in de Beemster ge heel vernield. In de schuur waren hooi, stro en landbouwmachines opgeslagen De schade van de brand, die waar schijnlijk door hooibroei is ontstaSn, is zeer aanzienlijk. Zweefvliegen. Boven het vliegveld Woens- drecht heeft de Westbrabantse Aero- club zaterdag de 5.000ste zweefvlucht gemaakt. Grensweg gesloten. De verkeerscentrale van de rijkspolitie deelt mee, dat van daag, morgen en zondag 20 oktober de grensovergang Putte tussen Bergen op Zoom-Antwerpen zal zijn afgesloten voor verkeer, telkens van zeven uur 's morgens tot de volgende morgen half vier. Op dinsdag kan het vrachtgoede- renverkeer wèl de grensovergang pas seren. Bestuurders van personenauto's wordt geadviseerd in genoemde periode gebruik te maken van de doorlaatposten Nispen of Ossendrecht-Zandvliet. se brigade en verbleef toen twee maanden in Wassenaar. Na de oorlog werd onder zijn leiding een boek samengesteld over d" oorlogsinspanningen van de joden in Palestina. Wat zijn diplomatieke carrière betreft, zijn laatste post was ambassadeur in Mexico waar hij vier jaar verbleef. Daarvóór was hij directeur van het direc toraat Verenigde Staten van het ministe rie van Buitenlandse Zaken. Shimson Arad heeft ook deel uitgemaakt van de Israëlische delegatie bij de Verenigde Naties. Ondanks de voorstellen van Eban, blij ven de Arabische landen nog steeds vast houden aan de overeenkomst van Khar toem, aldus de ambassadeur. Dit volhou den aan „geen erkenning, geen bespre kingen en geen vrede" blijft de grootste belemmering om nader tot elkaar te komen. Hoe ziet de ambassadeur dan een even tuele start? „Het allerbelangrijkste is dat president Nasser zijn adviseurs bijeen roept en zegt: „Oorlog werpt geen vruchten af". Nasser zal moeten erkennen, dat het be ter voor de Arabische wereld is, een for mule te vinden om in vrede met Israel te leven. Wanneer Nasser dat zegt, kun nen we gaan spreken want dan beschouwt hij ons als een realiteit Wij willen over veel praten, over de bezette gebieden et cetera, maar niet over ons bestaan. Een maal zal Nasser de moeilijkste beslissing van zijn leven moeten nemen". Volgens de heer Arad zijn de voorstel len van Eban geen ultimatum in de zin van „accepteren of niet". .Israel zal altijd open blijven staan, de wil tot vrede blijft aanwezig; misschien veranderde de tactiek wel eens, maar in wezen blijft het altijd hetzelfde. Nu wil len de Arabieren terugkeren naar de grenzen van vóór de oorlog in 1967, gren zen die ze negentien jaar lang niet heb ben willen erkennen. Dan willen wij nu wel eens praten over wat deze grenzen uiteindelijk moeten zijn". Misschien is er een sprankje hoop. „De radiostations in de Arabische wereld heb ben waarschijnlijk uit routine de nieuwe voorstellen verworpen, maar de Egypti sche minister van Buitenlandse Zaken, Riad, heeft dat nog niet openlijk gedaan, hetgeen natuurlijk nog geen wil tot on derhandelen betekent". (Van onze correspondent) EINDHOVEN De Eindhovense poli tie heeft zaterdag een 25-jarige Duitser gearresteerd, die bekend heeft enkele we ken geleden een gewapende overval ge pleegd te hebben op het grenswisselkan toor in Bergeijk en een benzinestation in Leende. In Bergeijk bedroeg de buit on geveer 22.000, in Leende slechts enke le guldens. Van de buit in Bergeijk had de man een appartement in Brussel gemeubi leerd. Een bedrag van 2500 DM zou hij een bos bij Saarbrücken hebben be graven. De politie kon de man dankzij een tip aanhouden. Bij een onderzoek was name lijk gebleken dat hij in Nederland met een in Duitsland gestolen auto rondreed. De Duitser logeerde in het Eindhovens hotel onder de naam van de eigenaar van de gestolen auto, die zijn papieren in de wagen had laten liggen. Het rij bewijs van de eigenaar was door de Duitser vervalst. Verder was bekend dat hij als ongewenste vreemdeling in ons land verbleef. Eerstdaags zal geen Haagse politie man meer de straat op gaan zonder portofoon: een draagbare zender ontvanger, die aan een riem over de schouder wordt gedragen. De mannen zullen niet slechts draad loos in contact staan met de alarm centrale, maar zo nodig ook met elkaar. Het is de primeur van een later in te voeren landelijk systeem. UTRECHT Uit een woning in Utrecht is zaterdagavond voor 15.000 aan sieraden gestolen. De bewoners waren afwezig. Een deur aan de achterkant van de woning was ge forceerd, kasten in de studeer- en slaap kamer werden overhoop gehaald. Er wordt ook nog een bedrag van 900 ver mist. ADVERTENTIE Ooclstraat Haarlem - Tel. 1S2S2 (Van onze correspondent) ARNHEM. De echtgenoot van prin ses Margriet, mr. P. van Vollenhoven, is vandaag zijn werkzaamheden bij de Ko ninklijke Nederlandsche Heidemaatschap pij begonnen in het hoofdkantoor te Arnhem. Mr. Van Vollenhoven werkt op het di rectiesecretariaat van de n.v Ilaco (In ternational Land Development Consul- tance). Hij is de eerste jurist bij Ilaco, welke n.v. een dochter van de Heide maatschappij is. Tot zijn taak behoort het beoordelen van met ontwikkelingslanden aan te gane oontracten, alsmede het hel pen bij de verdere opbouw van het ad ministratieve apparaat van Ilaco. Het is niet uitgesloten, dat hij op den duur dienstreizen zal maken. Op uitdrukkelijke wens van de heer Van Vollenhoven gel den voor hem zoveel mogelijk dezelfde rechten en plichten als voor ieder per soneelslid van de Heidemaatschappij. Hij zal enkele dagen per maand verstek laten gaan om zijn verplichtingen als „maand- vlieger" bij de luchtmacht na te komen. DEVENTER. ln Nijbroek (ge meente Voorst) heeft de penningmees ter van het schoolbestuur van de School met de Bijbel zijn functie neer gelegd en zijn kinderen van de school genomen omdat hij meent, dat de geestelijke belangen van de kinderen op die school niet veilig zijn. Vijf an dere ouderparen hebben aangezegd, dat ook zij hun kinderen naar een andere school zullen zenden als de situatie bij de School met de Bijbel met Kerstmis niet veranderd is. Er zijn aan deze school al diverse WAGENBERG. Zondagavond zijn bij een botsing tussen twee auto's in Ooster hout op de weg naar Raamsdonkveer 3 personen om het leven gekomen. De verongelukten zijn de 52-jargie heer F, van Dongen, zijn 49-jarige echtgenote en de 19-jarige mej. A. M. Bavel uit Raamsdonkveer. Het ongeluk gebeurde doordat de heer Van Dongen met zijn auto op een krui sing tegen een andere wagen botste Hij zou deze geen voorang hebben gege ven. De chauffeur van de tweede auto werd ernstig gewond. FREIBURG. De heer Sven Stiner, de Zwitserse ambassadeur in Den Haag, is zaterdagavond om het leven gekomen toen de auto waarin hij reed op de auto baan tussen Freiburg en Karlsruhe om sloeg. De echtgenote van de ambassadeur werd ernstig gewond en is naar de uni versiteitskliniek van Freiburg overge bracht. Mevrouw Stiner bestuurde de auto. Volgens de politie is de wagen door nog onopgehelderde oorzaak tegen de middenbermbeveiliging gebotst en vervolgens enkele malen rond z'n as ge draaid. Het echtpaar Stiner werd daar bij uit de auto geslingerd. De ambassadeur was voor vakantie op weg naar Zwitserland. AMSTERDAM. De 61-jarige clicho- graaf G. W. Spittuler uit Amsterdam is zaterdagochtend, terwijl hij op een vluchtheuvel in de Rijnstraat op de tram stond te wachten, door een bestel auto aangereden. Hij was op slag dood Het slachtoffer werd bekneld tussen de wagen die de halte was opgereden en 'n tramhuisje. De bestuurder werd ern stig gewond. De chauffeur is vermoe delijk in slaap gevallen. VOORST. De 62-jarige S. J. de Krosse uit Voorst is zondagmiddag op de weg tussen Apeldoorn en Deventer omgeko men, toen hij met zijn bromfiets de voorrangsweg opreed. STADSKANAAL. De 77-jarige mej. E. Lubbers uit Zuid-broek is verongelukt, toen zij plotseling de weg overstak en werd aanngereden door een auto. ASSEN. Zondag is in Nieuw Roden de 28-jarige mej. J. Alkema uit Nieuw Ro den, die op de fiets op weg naar het dorp was, aangereden door een tege moetkomende auto. Zij was op slag dood. ROTTERDAM. De 32-jarige student J. Groothulzzen uit Apeldoorn is zaterdag op slag gedood bij een botsing tussen een slippende sportwagen en een auto bus. De student reed in de sportauto mee als passagier. EMMEN. In Emmer-Erfscheidenveen is zaterdag een 26-jarige man uit Em- men verongelukt nadat zijn auto van de weg was geraakt. KESTEREN. De 28-jarige D. Tijssen uit Kesteren is zaterdag met zijn brom fiets op een gevaarlijk kruispunt in zijn woonplaats door een auto aangereden en hij was op slag dood. LEIDSCHENDAM. De 18-jarige J Pluijmers uit Middelburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag bij Leidschen dam bij een aanrijding omgekomen Hij werd aangereden door een hem inha lende auto. De chauffeur hiervan is doorgereden. VENRAY. Zaterdag is bij Venray een auto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gereden. Eén van de inzittendn drie broers een 25-jarige man werd gedood. De twee anderen zijn le vensgevaarlijk gewond. MIDDELBEERS. Zondag reed een auto in Middelbeers tegen een boom, omdat de chauffeur de macht over het stuur had verloren. De 13-jarige Toos C. van de Laar, die ook in de auto zat, verloor hierbij het leven. SOEST. De 26-jarige H. van Dalen is omgekomen toen hij met zijn wagen frontaal op een tegemoetkomende auto botste, die een scooter inhaalde. Twee dames, die op de scooter reden, werd- den ernstig gewond. LICHTENVOORDE. Zondagmiddag overleed in een ziekenhuis de 21-jarige W. Kuene uit Halle. Hij was die dag in Marienvelde op de motor tegen een boom gereden. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Binnenlandse Vei ligheidsdienst stelt een onderzoek in naar twee geheimzinnige in het Russische ge stelde briefjes welke door een Amsterdam se vrouw werden gevonden in een brief kaartenautomaat in een postkantoor in Amsterdam-Zuid. De vrouw trof in de automaat twee rolletjes papier aan die waren dichtge plakt met luchtpoststrookjes. Zij nam ze mee naar huis en zette zich met haar zoon die op het gymnasium twee jaar facul tatieve Russische lessen heeft gevolgd, aan het vertalen. In beide gevallen was de adressering: Van f.n. P.N.W. aan kanselarij". Op één van de stukjes papier, die waarschijnlijk uit een folder van het Ver bond voor Veilig Verkeer waren ge scheurd, stond aan de binnenkant: „Ver klaring over (of verzoekschrift voor) ho noring. Zal geven de medewerker van f-n. P.N.W. Andre Kostin. Er waren twee acties in slechts vijf dagen". De inhoud van het tweede briefje was op de naam na in dit geval Marina Kostin ongeveer gelijk. De Amsterdamse politie denkt aan: „kinderwerk", maar heeft de briefjes doorgegeven aan de B.V.D. J;: 1 <y y - .f" 'g -''T v'a/. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), maan dag en dinsdag 19.30 u.: Christelijke scho lengemeenschap Haarlem-Zuid: „De leeu werik". MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestraat), dins dag 20 u.: Concert door de Marinierskapel der Koninklijke Marine o.l.v. J. P. Laro. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De roekelozen", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „The naked runner", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Django de man zonder genade" 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Camelot", 14 j. Minerva, 20.15 'evens tot en met woens dag 14.30 u.: „De -<nvoorstelbare tocht", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Gevaar lijk minnespel", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De straat van het verderf", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Nattlek", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht)„Zekveld Follies", werken van Jacob Zekveld. Da gelijks van 11 tot 17 en zondag van 14 tot 18 u. Tot met 27 oktober. Galerie Zijlstraat: Werken van Roelof Klein en Jenny en Wim Duller. Geopend op werkdagen van 12 tot 17 u. Maandag-, woensdag- en vrijdagavond van 20 tot 21.30 u. en zondags van 14.30 tot 17 u. Tot en mot 28 oktober. Galerie Bier (Gr. Heiligland 66): Expo sitie Chinese grafkeramiek. Geopend da gelijks van 14 tot 18 en 19 tot 22 u. Zon dags van 14 tot 17 u. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. VOLKSUNIVERSITEIT Frans Halsmuseum (Klein Heiligland), maandag 20 u.: Tweede cursusavond So ciologie in vogelvlucht, door dr. H. de Ja ger. Dinsdag 20 u.: Tweede cursusavond Biologie van de mens, door dr. C. J. H. van den Broek. DIVERSEN Jeugdgebouw Donkerelaan (Bloemen- daal), 20.15 u.: Contactavond B. en W. en burgerij. Treslong (Hillegom)Diner Dansant, dagelijks. Hotel Esplanada (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 u.: Dansen met The 5 Atomics. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, pony manege, echte stoomspoortrein, dahlia show. Tot en met 15 oktober. MAANDAG 14 OKTOBER City Theater, 20 u.: „Rondom het Oude- kerksplein". DINSDAG 15 OKTOBER City Theater, 20 u.: „Rondom het Oude- kerksplein". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie gouaches, plastieken, mono- en multiple drukken van Cyril Li- xenberg. De tentoonstelling duurt tot en met 3 november en is dagelijks geopend van 14 tot 17 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. MAANDAG 14 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: ,Het wonder van de liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Katten". DINSDAG 15 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Katten". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie schilderijen, tekeningen en aqua rellen van Rudi Bierman; geopend van 9 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck, Velserweg 2. Geopend van 19.30- 21.30 uur; voor groepen op aanvraag. DINSDAG 15 OKTOBER Marquette Theater, 20 u.: „De nacht der generaals". malen moeilijkheden geweest tussen schoolbestuur en onderwijzend perso neel, vooral het laatste jaar. De acti viteiten van een jonge onderwijzer, die het zieke schoolhoofd vervangt, zijn dikwijls in strijd gebleken met de op vatting, die het schoolbestuur over christelijk onderwijs heeft- Zo was het waarnemend hoofd bereid om een aan bod van een plaatselijke goochelaar om voor de schoolkinderen van Nij broek gratis op te treden te aanvaar den. terwijl het bestuur van de school goochelen ziet als zwarte kunst, waar aan het de kinderen van de christelij ke school niet wilde blootstellen. Men vinda ook, dat de waarnemer de kinderen niet voldoende op de hoogte brengt van de gevaren, die in het katholieke geloof schuilen. Een zeer slechte beurt maakte het waarnemend hoofd bij het schoolbestuur toen hij, na overleg met het schoolhoofd, in plaats van de verouderde leesboekjes de serie „Pim. Frits en Ida" van God fried Bomans liet komen. Het school bestuur-vond de boekjes ten enenmale ongeschikt. Er werd naar zijn mening onchristelijke taal in gesnroken en er gens beloonde een vader zijn zoontje met een kwartje voor een circus, ter wijl zo'n circus naar de mening van het schoolbestuur niet met de christe lijke beginselen overeen te brengen is. De boekjes moesten danook terug en de kinderen op de School met de Bij bel in Nijbroek lezen nu nog de voor oorlogse boekjes in de vooroorlogse spelling. ^AWiaW^IWUMKmAAAAiWUUWWUUWUWMWMUMMMMUMUIHJ ADVERTENTIE Het K.N.M.I. deelt mee: Een diepe depressie trok zondag tussen IJsland en Schotland naar het oosten. Langs de zuidflanK ervan ontwikkelde zich daarbij boven de Noordzee tijdelijk een westerstorm. Aan het front vormde zich boven Frankrijk een storing, die plaatse lijk regen veroorzaakte. De storing bracht maandagmorgen in het zuiden van het land tijdelijk veel bewolking, waaruit plaatse lijk enige regen viel. Op de oceaan nadert inmiddels met grote snelheid een nieuwe storing. In verband daarmee worden mor gen irt ons land weer enkele buien ver wacht. Bij een overwegend matige weste lijke wind zullen de temperaturen onge veer dezelfde waarden bereiken als van daag. VOORUITZICHTEN Overgang naar meer zonnige perioden met ongeveer normale temperaturen. Voor dinsdag: Zon: 10 tot 40 pet.; min. temp.: van on geveer normaal tot 3 graden boven nor maal; max. temp.: omstreeks normaal; kans op een geheel droog etmaal: 30 pet.; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 pet. Voor woensdag: Zon: 20 tot 70 pet.; min. temp.: van on geveer normaal tot 3 graden beneden normaal; max. temp.: omstreeks normaal; kans op een geheel droog etmaal: 60 pet.; kans op een droge perioden van minstens 12 uur: 90 pet. WKBKRAPPO RTEN Maximum» en minimum- tempera turan binnen» en buitenland Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Tnnsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Mlinchen Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich licht bew licht bew. wzw /w. bew wzw lichtbew geh bew half bew zw. bew. half bew half bew geh bew wzw zw zw zw zw mist onbew. onbew. >nbew geh. bew mist regen regen zw bew. onbew. regen mist half bew mist geh oew onbew. regen licht bew onbew licht bew mist geh bew zw bew regen mist geh bew zw bew zw. bew. wzw n n w st. zw nn o zw zzw zzw o Z7W ZZO ZW vera, o zw wzw w.st. nw w.st. w.st. n nnw w ono zzw nno 070 16 9 0 16 11 0 16 11 0 16 9 0 16 12 0 16 13 0 16 11 0 16 12 0 16 12 0 16 12 0 16 6 0 23 16 0 24 15 0 23 9 0 16 12 0 26 13 0 16 12 0 15 12 0.8 24 9 0 25 10 0 11 9 0.7 21 9 0 15 11 0.5 26 15 0 20 11 0 16 7 0 13 12 1 28 5 0 13 0 25 14 0 18 11 3 17 0 14 7 0 17 12 2 22 12 0 14 11 0 20 15 0.5 19 14 0.1 DINSDAG 15 OKTOBER Zon op 7.05 uur; onder 17.46 uur. Maan op 23.38 iur: onder 15.50 uur. Laatste kwartiei Nieuwe maan Eerste kwartier MAANSTANDEN i4 iKtobei itt.05 uur. 21 oktobei 22.44 uur, 28 oktobe' 13 40 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN MAANDAG 14 OKTOBER Hoog water 8.15 uur en 20.40 uur. Laag water 3.38 uur en 15.56 uur. DINSDAG 15 OKTOBER Hoog water 9.24 uur en 21.59 uur. Laag water 4.34 uur en 16.59 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2