MIA VERSLUIS GAAT DUIDELIJK VOORUIT ■elna ENGEL Helikopters assisteren na verkeersongevallen voor Haarlem en de IJmond Vader kreeg ontslag aangezegd, maar - na 2jaar bewusteloosheid Patiënte ziet en hoort weer Vaten blokkeerden Oudenrijn Kort en bondig Laat reumatische pijn geen kans krijgen I Nieuwe hoop, maar ook een nieuwe slag voor zwaar getroffen gezin Mislukte overval op spaarbank in Bussum Amsterdam ziet af van 40 fiats in Amstelveen Proef vandaag van start De Doorman brengt 9,5 miljoen op HKMPM» Wisselvallig weer 59.90 'f DINSDAG 15 OKTOBER 1968 Uitgesteld Sirene joeg dader op de vlucht De naaimachine voor de kritische huisvrouw De matras waarop U wérkelijk uitrustl Van DRAKA. Mia ziet en hóórt weer! Hoop Op afbetaling mfT h JtSHSiÊÊÊk versterkte werking. Haarlem binnen kunt U er niet buiten V elsen-IJ muiden Beverwijk H eemskerk SÜ es es 23 (Van een onzer redacteuren) HARLINGEA De vader van Mia Versluis, het meisje dat tweeëneen half jaar geleden na een hieloperatie niet meer bijkwam uit de narcose, heeft opnieuw een ernstige tegenslag te verwerken gekregen. De heer W. J. Versluis, die dertien jaar lang als verkoopleider in dienst is van de suikei werkenfabriek Frisia n.v. te Harlingen, heeft namelijk van zijn werkgever schriftelijk ontslag aangezegd gekregen dat zal ingaan zodra de heer Versluis genezen is van de ernstige overspanning waarvoor bij thans onder behandeling van .een zenuwarts is. Een motivering van dat ontslag is de heer Versluis naar hij ons gisteravond vertelde, niet gegeven „Er is mij alleen te verstaan gegeven door mijn directeur, 'de heer H. de Jong, dat men al dat gedonder met mij en mijn processen moe was en dat ik eruit ging daar hoefde ik niet eens meer over te praten". „Dat gedonder" slaat dan op de juri dische strijd die de heer Versluis nu al ruim twee jaar voert om de verantwoor delijkheid voor het niet bijkomen van zijn dochter Mia uit de narcose vastge steld te krijgen. Twee medisch-tuchtrech- telijke procedures in Zwolle, een voor het gerechtshof in Arnhem en een behande ling in cassatie door de Hoge Raad zijn totnogtoe de resultaten van die strijd geweest. Maar de heer Versluis zegt, dat al die processen hem hooguit veer tien dagen arbeidsverzuim hebben ge kost. Wel waren al die juridische verwik kelingen én de zorgen die hij om Mia had, er de oorzaak van dat hij zich begin mei in een toestand van totale overspanning onder doktersbehandeling moest stellen. ••En zelfs dat gebeurde tegen mijn zin", zegt hij. ,Want pas toen de politie mij van de weg moest halen omdat ik in mijn auto de gekste manoeuvres uithaalde, pas toen heeft mijn vrouw de huisarts laten komen, die mij naar een zenuwarts verwees. Diens advies luidde: meteen stoppen met werken, anders gebeuren er ongelukken. En dat heb ik dus gedaan. Later heeft die specialist mij gezegd dat het precies op het nippertje was. „Een maand later, en je was in een inrichting terechtgekomen", zei hij. „Van excessief of ongeoorloofd werk verzuim was dus geen sprake, aldus de heer Versluis. „Integendeel, want hoewel ik dit jaar naar mijn eigen taxatie slechts voor 60 percent mijn werk als verkoop leider kon doen, is mijn omzet, vergele ken bij 1967, nog met 10 percent geste gen. Dat is voor een groot deel te danken aan mijn zakenrelaties die mij al jaren kennen en die allemaal, onze zorgen om Mia kennend, gezegd hebben: Versluis, we slepen je er wel door! Ook van mijn eigen vertegenwoordigers kreeg ik trou wens alle steun en sympatie. En dat is miischien nu net, wat mijn directie niet wenste: verkopen zoals ze dat noemen „op medelijden". „DAN WAS er de kwestie van mijn dienstauto, een Mercedes. Ik had 'm voor mijn werk, ik mocht er ook in mijn vrije tijd vrijelijk over beschikken en alle kos ten rekening Frisia. Dat bleef ook zo na het ongeluk met Mia en zo kon ik haar met mijn vrouw dus altijd bezoeken. Maar na mijn ontslagaanzegging die mij trouwens reeds op 18 juni mondeling door de directie gedaan werd veran derde dat. De auto moest terug naar de fabriek. Tenslotte mocht ik 'm tot eind augustus houden. Op 1 september belde ik de heer De Jong op. dat hij de auto kon laten ophalen, maar dat ik eerst schriftelijk wilde hebben of mijn ontslag al dan niet zou doorgaan. Hij zei: dat kan. Toen kwam de accountant van Frisia bij mij in Lunteren. Hij kwam de auto ha len, zei hij. Toen ik weigerde haalde hij twee politiemannen. Ik toonde hun mijn arbeidsovereenkomst, waarin staat dat die auto bij mijn dienstverband hoorde en zei hen dat ik nog niet ontslagen was. Kijk. dat vind ik nou misselijk. Ik heb dag en nacht van de wereld". Nu weten we, dat ze al les weer ziet. Ze volgt ons met de ogen door de hele kamer. Zij hoort ook weer duidelijk. We hebben in haar kamer een platenspeler gezet en zij laat duidelijk merken als een bepaalde plaat haar niet zint. Dan begint ze te huilen. Zetten we een andere plaat op, dan komt er een te vreden uitdrukking op haar gezicht. Ze wordt ook weer grotendeels door de mond gevoed, niet meer met die afschuwe lijke canule. Laatst hebben we gelachen, zo'n lelijk gezicht als ze trok toen ze haar zure pap voorzetten die blieft ze niet. Gelachen en gehuild, want we wisten daar door dat ook haar smaak teruggekeerd was. Ze reageert soms ook op vragen, van mijn vrouw vooral. Twee keer knijpen met haar ogen. betekent ja. Maar soms ook niet. Dan heeft ze pijn of verdriet en dat is vreselijk, want ze kan niets zeg gen. Haar spraakvermogen is geblok keerd. een probleem temeer voor de art sen. Want al is een dokter nog zo knap, hij kan nooit van buiten zien wat er bin nen in een patient omgaat. Zo heeft Mia vorige maand een oorontsteking gehad en die werd pas ontdekt toen de etter uit haar oor kwam. Toen heeft men natuur lijk direct ingegrepen en in een ogenblik was het gevaar bezworen. Maar het Op ie verkeersruit Oudenrijn is gistermiddag een 18-tons trekker met aanhangwagen in de berm ge reden, waardoor tien vaten met zwaveldioxyde over de weg rolden. Het ongeval is ontstaan doordat de bestuurder van een personenauto plotseling remde toen het verkeers licht van groen op oranje sprong. De vrachtwagenchauffeur durfde niet krachtig te remmen omdat hij vreesde dat de lading naar de ca bine zou schuiven. Hij stuurde de combinatie daarom de berm m. Ruim drie uur later was de trekker met oolegger weer op de weg gezet. Met een kraan zijn de vaten zwavel dioxyde teruggelegd in de oplegger. (Van onze correspondent) BUSSUM Een man heeft gisteravond tegen acht uur vergeefs gepoogd het Bus- sumse bijkantoor van de Hilversumse spaarbank te beroven. Er waren op dat moment, vlak voor sluitingstijd, nog twee meisjes aan het werk. De man dreigde met een voorwerp dat mogelijk een pistool is geweest, zet te een boodschanpennetje op de toonbank en eiste geld. Eén van de meisjes liep het kantoor uit en waarschuwde de ad junct-directeur, die bij het kantoor woont Deze schakelde de alarmsirene in. De man nam ijlings de vlucht, sprong in een zijstraat in een auto en reed weg. ADVERTENTIE Dealer voor Haarleni en omstreken Grote Houtstraat 181. Tel. 1 44 44, Haarlem OOK VOOR REPARATIE AAN ALLE MER KEN, onder garantie, vooruit prijsopgaaf. Nieuw gebouw. Minister Lardinois van Landbouw heeft in Haren (Gr.) de nieuwe behuizing van het Instituut voor Bodemvruchtbaarheid geopend. De vorige behuizingfen van het instituut waren onvoldoende. Het gebouwen- en kassencomplex heeft tien miljoen gul den gekost en is ontworpen door prof. ir. H. T. Zwiers uit Haarlem. Door lifter beroofd. Een inwoner van s'-Gravenzande, die een jongeman in zijn auto had meegenomen, is door deze lifter bewusteloos geslagen. Toen hij weer bijkwam bleek hij van 130 te zijn beroofd. Burgemeester. Met ingang van 1 novem ber is benoemd tot burgemeester van Rossum en Heerewaarden de heer P. H. Pols te Ede. De heer Pols is 52 jaar, Nederlands hervormd en lid van de P.v.d.A. ADVERTENTIE gewerkt als een paard voor de Frisia, dat kunnen al mijn relaties bevestigen. En nou willen ze mij, na 13 jaar zo aan de dijk zetten. Terwijl ik ziek ben en op van de zenuwen. Natuurlijk laat ik het er niet bij zitten; ik wil ook hier mijn recht verdedigen. Maar ik heb er niet veel fiducie in, na a! mijn ervaringen met de processen rond Mia. En wat moet ik dan. een man van 53? Al mijn reserves ik had een dik banksaldo hebben we opgesoupeerd aan dokters, reiskosten en wat al niet. Ik ben bang dat ik uitgeteld ben. Een troost is er bij alle narigheid voor de heer en mevrouw Versluis: met Mia gaat het sinds enige tijd aanzienlijk beter eigenlijk al sinds zij dertien maanden ge leden van het ziekenhuis „Ziekenzorg' in Enschede verhuisde naar het streek ziekenhuis in Bennekom. De heer Ver sluis: „Ja. dat weet u niet eens, maar die verhuizing, dat was een schandaal. We hadden geen vertrouwen meer in Zie kenzorg, waar Mia 2'/j jaar geleden haar rampspoedige operatie onderging De artsen daar zeiden ons trouwens, dat Mia wel nooit meer herstellen zou. Bovendien had zij verschrikkelijk doorligwonden ge kregen. waarvan prof. Bimont zei (toen Mia een week bij hem in observatie ge weest was) dat zij juist aan deze wonden wel spoedig zou komen te overlijden. Daar om besloten we haar daar weg te halen en naar Bennekom te brengen. Maar Zieken zorg was ertegen. Toen we toch doorzet ten moest mijn vrouw samen met de chauf feur van een particuliere ziekenauto Mia zelf van de derde verdieping naar de auto dragen; geen arts of hoofdzuster van Zie kenzorg heeft ons daarbij geholpen." „In Bennekom echter ging alles direct veel beter. Die doorligwonden zijn daar allemaal genezen. En al heel gauw zagen wij Mia's toestand verbeteren. Dat ver tel ik u nou; we hebben dat nooit eerder aan de pers verteld. We wilden eerst ze ker zijn dat het blijvend was. Mia begon met de ogen op te slaan. In Enschede was het zo dat zij volkomen „weg was gevaar blijft en dat is een bron van zorg voor de artsen in Bennekom. Mia moet dus voortdurend onder intensieve medische zorg blijven." Hoe zijn de verdere verwchtingen vol gens de artsen? „In Bennekom is zij, vooral de eerste maanden, enorm vooruitgegaan. Er zijn daar artsen, een chirurg vooral, die al het mensenmogelijke voor haar gedaan hebben en nog doen. Die er zelfs de cri- tiek van hun collega's voor trotseren, hun collega's in Ziekenzorg bedoel ik natuur lijk. Maar zelfs zij kunnen ons geen ze kerheid van een blijvende vooruitgang geven, want dit is een geheel nieuwe the rapie. Andere coma-patiëntjes een jon genfit Amsterdam, een jongetje uit Veg- hel en een meisje uit Ede zijn in Benne kom met meer succes behandeld. Daar over is bij ons, mijn vrouw en mij, geen jaloezie we zijn er alleen maar blij om voor de ouders. Maar ook die moeten nog gerevalideerd worden en dat is een langdurig proces. De spieren, gedegene reerd door het lange liggen, moeten op nieuw goefend en ontwikkeld worden, als bij een baby. Mocht Mia geheel herstel len van haar bewusteloosheid, dan zal haar revalidatie wellicht jaren vergen. Toch blijven wij hopen, tegen alle tegen slagen en narigheid in. Ook voor andere slachtoffers van dezelfde medische fout, want voor mij staat het nog altijd als een paal boven water, dat Mia's ongeluk ge heel te wijten is aan de nonchalance van een narcotiseur die te laat of te weinig zuurstof toediende op een kritiek ogen blik. En die wetenschap heb ik natuur lijk niet van mezelf, maar van ervaren artsen, wier namen ik echter niet noe men mag. En om die misstand aan de kaak te stellen, blijf ik vechten en proce deren tot het bittere einde. Nog dit jaar komt „de zaak-Mia Versluis" dan ook op nieuw voor de rechter. Voor het Amster damse hof ditmaal, waarheen de zaak door de Hoge Raad terugverwezen is. Ho pelijk wordt daar nu eindelijk de schuld vraag vastgelegd waar zij hóórt1 AMSTERDAM De gemeente Amster dam zal geen Amsterdammers voordra gen voor een veertigtal flats, die uit het Amsterdamse contingent zijn gebouwd in Amstelveen. De huizen doen een huur van 265 gulden „inclusief". Wethouder Elsenburg van Volkshuisvesting heeft maandag op een persconferentie dit beleid toegelicht. Hij zei onder meer, dat Amsterdam reeds in de nieuwe wijken in Noord en straks in d. Bijlmer over een groot contingent hui zen in deze prijsklasse beschikt. „Het zou dwaas zijn, potentiële huurders voor de Bijlmer te stimuleren elders heen te gaan". DEN HAAG Van vandaag af staan op de vliegvelden Deelen en Soesterberg Alouette 3 helikopters van de Koninklijke Luchtmacht startklaar om hulp te ver lenen aan verkeersslachtoffers. Het gaat om een proef voor de perioden 15 okto ber - 15 januari 1969 en 15 juni - 15 'oktober. De helikopters vorden gebruikt van zonsopgang tot één uur voor zons ondergang. Als een ongeval wordt gemeld zal be halve de helikopter ook een ziekenauto uitrijden. De helikopterhulp geldt als bij- DEN HAAG. In het ministerie van Defensie is de akte ondertekend waarbij het vliegdekschip „Karei Doorman" aan Argentinië wordt verkocht. Nederland krijgt er 9,5 miljoen gulden voor. Na een aanbetaling van 1,5 miljoen gulden, zullen de resterende acht miljoen in vier termijnen worden betaald met rentevergoeding. .ADVERTENTIE Dat kan eindeloos pijn doen in botten en spieren, die reumatische pijn. Ukünt die pijn bestrijden. Zet een flaconTogal bij uw bord. Neem bij iedere maaltijd twee tabletten. Hiermee bestrijdtu reu matische pijn. De Togal-fabriek bracht een combinatie van belangrijke be standdelen in één tablet bijeen. Deze middelen versterken eikaars werking. Vandaar dat Togal snel en langdurig werkt. Die langdurige werking is spe ciaal belangrijk. Togal helpt ook bij ver koudheid, griep, migraine en hoofdpijn. TOGAL 1.00-2.50-8.88 komstige hulpverlening aan verkeers slachtoffers. Bij het vervoer van gewonden naar een ziekenhuis zijn van belang snelle en af doende hulp en rustig transport. Voor de helikoptervliegers houdt dit in dat ze voor het vervoeren van gewonden beter een veilige landingsplaats in de buurt van een ongeluk kunnen kiezen, dan dat ze proberen met veel kans op ongeluk ken de helikopter naast de patiënt neer te zetten, zo zegt eerste luitenant arts Custers in het jongste nummer van „Veilig Vliegen" der sectie vlieg- en be drijfsveiligheid van de luchtmachtstaf. Dokter Custers merkt verder op dat het belangrijkste facet is een medische spe cialist snel in de buurt van het slacht offer te brengen. De helikopters zijn uitgerust met me dische apparatuur om eerste hulp te kun nen verlenen. Op de plaats van het on geval kunnen bij een slachtoffer eventu ele stoornissen van de ademhaling en/of bloedsomloop direct worden gecorrigeerd. De helikopter-assistentie is uitsluitend ter beoordeling van de politie, zo zegt de luchtmacht. De ervaringen zullen worden bestudeerd door de bestaande interdepartementale werkgroep, die is samengesteld uit ver tegenwoordigers van de ministeries "an Verkeer en Waterstaat, Defensie, Justi tie, Sociale Zaken en Volksgezondheid en Binnenlandse Zaken. Het KNMI deelt mee: Een westelijke stroming, die zich van de oceaan via de Britse eilanden en ons land tot Polen uitstrekt, voert vrij koude en onstabiele lucht aan. Hierin kwamen in de afgelopen nacht plaatselijk enkele buien voor, waarvan sommige met on weer. Het kwik daalde in het binnenland plaatselijk tot 4 graden. Het komende et maal komt het weer bij ons geleidelijk onder invloed van een depressie, die van IJsland in zuidoostelijke richting trekt. Het weer blijft daardoor wisselvallig waarbij opklaringen maar ook buien voorkomen. In de temperatuur komt niet veel verandering. Vooruizichten voor woensdag: zon: 20- 60%; max. temp.: omstreeks normaal. Kans op een geheel droog etmaal: 50%. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80%. Voor donderdag: zon: minder dan 40%; max. temp.: omstreeks normaal. Kans op een geheel droog etmaal: 30%. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50%. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), dinsdag 19.30 u.: Christelijke Scholengemeenschap Haarlem-Zuid: ,De Leeuwerik". Woensdag 20.15 u.: Nederlandse Comedie: „Alles voor de tuin". MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestraat), dins dag 20 u.: Concert door de Marinierskapel der Koninklijke Marine o.l.v. J. P. Laro. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De roekelozen", 14 j Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „The naked runner", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Django de man zonder genade". 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Camelot", 14 j. Minerva. 20.15 tevens tot en met woens dag 14.30 u.: „De onvoorstelbare tocht", a.l. Rembrandt, 14 19 en 21.15 u.: „Gevaar lijk minnespel" 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De straat van het verderf" 18 i Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Nattlek". 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet Een keuze uit <3e col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht)„Zekveld Follies", werken van Jacob Zekveld. Da gelijks van 11 tot 17 en zondag van 14 tot 18 u. Tot m met 27 oktober. ADVERTENTIE Xpelair U heeft al een echte Xpelair voor Galerie Zijlstraat: Werken van Roelof Klein en Jenny en Wim Duller. Geopend op werkdagen van 12 tot 17 u. Maandag-, woensdag- en vrijdagavond van 20 tot 21.30 u. en zondags van 14.30 tot 37 u. Tot en met 28 oktober. Galerie Bier (Gr. Heiligland 66): Expo sitie Chinese grafkeramiek. Geopend da gelijks van 14 tot 18 en 19 tot 22 u. Zon dags van 14 tot 17 u. Cruquiusmuseum (Cr.uquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. VOLKSUNIVERSITEIT Frans Halsmuseum (Klein Heiligland), dinsdag 20 u.: tweede avondcursus Biologie van de mens, door dr. C. J. H. van den Broek. Woensdag 20 u.: tweede avondcur sus Monumentenrijkdom in Oost en West. door mevrouw dr H. E. 's Jacobs. DIVERSEN Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein), woensdag 14.30 u „De fluit van Bozebol". I reslong (Hillegom): Diner Dansant, dagelijks. Hotel Esplanada (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand- voort), dagelijks 20 tot 02.00 uur: Dansen met The 5 Atomics. DINSDAG 15 OKTOBER City Theater, 20 u.: „Rondom het Oude- kerksplein". WOENSDAG 16 OKTOBER City Theater, 20 u.: „Rondom het Oude- kerksplein". Felison, Heidesfraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 uur: Expositie gouaches, plastie ken, mono- en multiple drukken van Cyril Lixenberg. De tentoonstelling duurt tot en met 4 november. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)- 9.30 tot 12 u. en 14 tol 16.30 uur. DINSDAG 15 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Katten". Galerie Boumans, Breestraat 122 Ex positie schilderijen, tekeningen en aqua rellen van Rudi Bierman: geopend van 9- 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck, Velserweg 2. Geopend van 19.30- 21.30 uur; voor groepen op aanvraag. WOENSDAG 16 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: .Het wonder van de liefde". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Katten" Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie van schilderijen, tekeningen en aquarellen van Rudi Bierman: geopend van 9-18 u. DINSDAG ts OK1UBEK Marquette Theater, 20 u.: „De nacht der generaals". mCRRRAPPORTEN Maximum «n minimum- c tt temperaturen binnen- «n buitenland Amsterdam regenbui wzw 14 7 i De Bilt zw. bew. zw 16 6 2 Deelen mist z 6 0.3 Eelde half bew. zw 15 5 0.3 Eindhoven licht bew. zzw 17 6 0 Den Helder half bew. w 14 11 8 Rotterdam regenbui nw 15 10 2 Twente regenbui zw 16 6 0 Vlissingen half bew. zw 15 10 0.4 Z.-Limburg onbew zzw 15 7 0 Aberdeen half bew. w.stii 13 1 0 Athene onbew. nnw 25 15 0 Ba rcelona mist w.stii 22 17 0 Belgrado niet ontvangen Berlijn mist w 16 7 0.3 Bordeaux licht bew nnw 21 12 3 Brussel half bew 6 0 Frankfort mist zw 14 9 3 Genève motregen w.stii 24 13 1 Grenoble geheel bew. n 24 12 Helsinki geheel bew n 10 2 2 Innsbruck geh. bew. w.stii 22 11 2 Kopenhagen licht bew wzw 14 9 0.1 Lissabon licht bew. w.stii 13 0 Locarno mist w.stii 16 10 0 Londen mist w.stii 16 6 0 Luxemburg geh. bew. nw 12 7 4 Madrid half bew w.stii 26 7 0 Malaga onbew. nw 25 14 0 Matlorca half bew. ono 26 11 0 München regen nw 17 11 10 Nice half bew. nnw 22 15 0 Oslo onbew. no 15 5 0 Parijs mist zw 13 6 3 Rome mist w.stii 23 13 0 Stockholm zw. bew. nnw 12 3 6 Wenen regenbul w.stii 24 12 3 Ztirich zw bew. nnw 22 13 15 Zon Maan op WOENSDAG 16 OKTOBER op 7 U6 uur; onder 17.44 uur. uur: onder 16.10 uur MAANSTANDEN Nieuwe maan 21 Dktobei 22.44 uur Eerste kwartier 8 oktobe 13.40 uur HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN Hoog Laag DINSDAG 15 9.24 4.34 OKTOBER water water uur uur 21.59 16.59 WOENSDAG Hoog water 10.48 Laag water 5 55 16 OKTOBER uur uur 23.30 18.26 uur. uur. uur. uur. Het hoog en laag water te Zand voort ls 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2