TOMATEN LANGS HEERENDUINWEG Uit rioolslip CITROËN Twaalfde titel in successie van Haarlemse HTC Speciale veiling van winterpeen Havenberichten Spannend duel van Haarlemse damclub Ledenvergadering „T ropenvrienden" „IJmond Vissers" hadden beet er is goed nieuws over de nieuwe want met de nieuwe blijft alles bij het oude van de oud^ vertrouwde 2cv van '68©& omdat er in het 2oe jaar van zijn roemruchte bestaan niets meer te ver- beteren is dat al niet eerdere verbeterd was alles blijft onveranderd® ook zijn prijs.- J435o.. beter nieuws is eigenlijk® niet mogelijk Voor de \W DINSDAG 15 OKTOBER 1968 4 V Mishandeling Long hot summer Doorgereden Kopstoot Tomaten voor het oprapen in de berm van de Heerenduinweg. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Duizenden tomaten lig gen op het ogenblik te rijpen en te rot ten langs de Heerenduinweg in IJmui- den-Zeewijk. Die groeien daar merkwaar digerwijze aan een groot aantal stam men, die welig tieren in het rioolslib: een verrassing van de natuur voor de ge meentelijke plantsoenendienst, die niet in het minst de bedoeling heeft gehad een tomatenkwekerij te beginnen op de berm- «troken langs deze weg. Om u en ons telefoontjes te besparen het zijn geen rozenbottels. Die staan er wel aan de overzijde van de weg, maar rijdende in de richting van het strand staan rechts van de weg, even voor de flat in aanbouw, honderden tomatenplan ten vol met vruchten. Op dit gedeelte van de bermstrook is destijds rioolslib verspreid ter bemesting. In dit slib moeten duizenden tomaten- zaadjes aanwezig zijn geweest, die hier zijn ontkiemd en tot grote vruchtdragen de planten zijn uitgegroeid, nota bene in het duingebied, waar de plantsoenen dienst slechts met de grootste moeite iets kan laten groeien. Hoe komen die zaadjes nu in het riool slib? Uit de riolen van de stad, dat is duidelijk, maar dan moet men zich toch destijds ergens via het riool van een zeer grote partij tomaten hebben ontdaan. De herkomst van de zaadjes zal wel een raadsel blijven. Bijna even raadsel achtig is het, dat deze zaadjes zich hier bij honderden tot forse planten hebben kunnen ontwikkelen. (Van onze tennismedewerker) HAARLEM. Op het tennispark Ein denhout werden zondag de wedstrijden om de A. M. rhijsseling-beker tenslotte beëindigd, na reeds twee maal door weersomstandigheden te zijn uitgesteld. Het was opnieuw de Haarlemse L.T.C.. die nu reeds voor de twaalfde maal in successie beslag legde op de beker en daarmede het officieuze Haarlemse club kampioenschap. Het heeft overigens ditmaal aan de Wagenweg bijzonder gespannen. De teams van H.L.T.C), Groenendaal en Brederode toonden zich volledig gelijkwaardig. H.L.T.C. versloeg Brederode, Brederode klopte Groenendaal en de Heemstedenaren slaagden erin om H.L.T.C. te verslaan. Alle drie de ploegen wonnen van de vierde gegadigde. Heemstede, zodat ten slotte de sets moesten uitmaken dat H.L.T.C. nog juist de titel kon prolon geren. Heemstede kon de degradatie niet ontlopen en moest plaats maken voor Bloemendaal, dat met grote overmacht de B-poule won. In de C-afdeling was A.B.C. de sterkste en verdrong daarmee Bennebroek, dat in de B-groep duidelijk laatste werd. De uitslagen van dit toernooi, waar mede het tennisseizoen officieel beslo ten werd, luiden: Groep A: H.L.T.C. Groenendaal 23, BrederodeHeem stede 32, GroenendaalBrederode 23, HeemstedeH.L.T.C. 14, H.L.T.C. Brederode 32, GroenendaalHeemstede 41. Groep B: BloemendaalZandvoort 4-1, WOCBennebroek 41, Zand voortWOC 32, BennebroekBloemen daal 05, BloemendaalWOC 41, ZandvoortBennebroek 41. Groep C: A.B.C.Velserbeek 41, Velsen-Duinlust 32, VelserbeekVelsen 32, Duin- lust—A.B.C. 1—4, A.B.C.—Velsen 32, Vel serbeekDuinlust 32. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Op donderdagmiddag 17 oktober wordt aan de groenteveiling „Kennemerland" weer de eerste speciale veiling van winterpeen gehouden. De aanvang van deze peenveiling is gesteld op half twee. Van oudsher worden in het najaar aan de veiling grote hoeveelheden peen aan gevoerd, welke in het duingebied worden geteeld. Door de uitbreiding van de in dustrie zijn er zowel in Beverwijk als in Heemskerk grote delen van dit duinter rein als teeltgebied verloren gegaan. Daartegenover staat echter, dat er nu grote hoeveelheden peen uit Castricum •n de Egmonden komen. Er worden nog geen schorseneren ge veild. Hiervan begint de speciale veiling op 7 november. Met name uit de Noord- Oostpolder zullen ongetwijfeld weer grote partijen van deze groente worden aange voerd. Maandag aangekomen te IJmuidenPruden- öa. van Frederiksand; Texelstroom, Liverpool: Kassei, Bremen; Helena, Marseille, voor Zaan dam; Saint Jean, Hamburg; Eco Gabriëlle, Ham burg, voor IJmuident Nico P. W.. Dover; Aar- denburgh, Oxelosund; Har Addir, Mocamedes; Gdynia, Ventspils; Clivia 2, terug uit zee, voor IJmuiden; Mango, Canada, voor IJmuiden; Bo- tilla Ruas, Archangel, voor Beverwijk; Annika Kemi, voor Velsen; Egmont, Ras Lanuf; Poly- dorus, Hamburg; Myfem, Gent. voor IJmuiden: British Holly, Bremen; Eemstroom, Felixtowe Antarctica, Dordrecht, voor IJmuiden: Thara, Seven Islands, voor IJmuiden. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Ilias, van Rotterdam; Adrastus, Antwerpen: Corbeach Dordrecht; Wotan, Dagenham; Randfontein, Antwerpen; Sandringham Qeur, New Ross: Skagem, Gruvon; Ammon, Rotterdam. Maandag vertrokken van IJmuiden: Res Nova, naar Boston, van IJmuiden; Clivia 2. Dordrecht van IJmuiden; Loki, Neustadt. van Velsen: Polyclipper, Emden; Phoenix, Ipswich: Mathis Thesen, Bremen; Dependance, Boston, van IJ muiden; Eva, Rotterdam; Gazelle, Rochester, van Koog aan de Zaan; Prinses Margriet. Ply mouth; Dombusch, Rouaan, van IJmuiden; Voline, Dagenham: Pagenturm Continentaal Plat, van IJmuiden; Tide, Archangelsk, van Beverwijk; Bushwood, Newcastle on Tyne Aar- denburgh, Rotterdam; Myfem Malmö. van IJ muiden; Duurt 2, Antwerpen; Deo Duce, Norr- köping; Ceriality, Hull; Hop, Annedal; Eco Gabriëlle, Rotterdam, van IJmuiden Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Norrland, Kiel; Dania, Rotterdam; Tiger. Bergen van IJ muiden; Bonny, IJstad, van IJmuiden; Kenne merland, Las Palmas: Stralsund. Aarhus. (Indien achter de haven van herkomst of be- «temming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) (Van onze dammedewerker) HAARLEM De voor de hoofdklasse competitie van de afdeling Noord-Holland van de KNDB gespeelde wedstrijd Haar lemse DamclubKDA. Amsterdam is na veel spanning in een 10-10 gelijkspel ge eindigd. Alleen bord 1, van HDC-zijde be zet door J. B. Sluiter, kwam tot winst, ter wijl bord 10, bezet door A. Smit, zijn meer dere moest erkennen in de opkomende jonge Amsterdammer J. Goudt. Aan alle overige borden werden de punten gedeeld, ondanks het feit. dat de Haarlemmers aan verschillende borden voordeel hadden. Damclub 't Oosten boekte een regelmati ge en volkomen verdiende 14-6 zege op Damlust uit Noord-Scharwoude. Damclub Heemstede was vrij, terwijl de wedstrijd DCIJAPGS naar een later tijdstip werd verschoven. Damclub Zaandam voegde zich middels een 12-8 overwinning op Schagen bij de leiders. DDV, Diemen, ver. speelde zijn goede positie door een 13-7 nederlaag tegen Damcub Trefpunt. Verras send was ook het 10-10 gelijke spel dat tot stand kwam bij de ontmoeting APGS Schagen. APGS moest daarbij zijn eerste punt afstaan. DCIJ behield de leiding met 8 uit 4, gevolgd door APGS 7 uit 4 en HDC en Zaandam elk 7 uit 5. De eerste klasse-competitie van het dis trict Kennemerland, dit jaar aangevuld met twee teams uit het district Noordhol lands Noorderkwartier-West-Friesland, is inmiddels ook van start gegaan. De resul taten eerste klasse waren: Heemstede 2— Heemstede 3 6-14, BDC—HDC 2 15-5; HDC Den HelderSportief 15-5, Texel—Sant poort 7-13, VKDHeemstede 3 14-6 en SantpoortBDC 8-12. Tweede klasse: Heemstede 4VKD 2 6-14, HDC Den Helder 2—DCIJ 2 11-9, DVS't Oosten 2 8-12, Heemstede 5 Heemstede 4 12-8 en BDC 2—'t Oosten 2 10-10. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De afdeling IJmond van de ontspanningsvereniging „Tropenvrien- den" belegt op vrijdagavond 18 oktober een ledenvergadering in het Kennemer Theater in Beverwijk. Het belangrijkste agendapunt is de bestuursverkiezing. BEVERWIJK. De noteringen aan de groenteveiling „Kennemerland" van maandag 14 oktober waren: andijvie 23- 46; bloemkool 35-109; bospeen 36-66; boerenkool 18-36; spinazie 20-97; sla 10- 37^2; tomaten 40-114; sperciebonen 90- 200; snijbonen 180-250; pronkbonen 60- 104; prei 20-48: groene kool 11-23; rode kool 16-28; uien 11-26; knollen 15-37; breekpeen 11-25; waspeen 13-42. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. „U bent werkelijk on verbeterlijk op dit gebied", hield maan dag de politierechter in Haarlem een 51- jarige Velsenaar voor. De Velsenaar moest terecht staan voor rijden onder in vloed. Op 2 juni zag de politie hem over de lin kerhelft van de Willebrordstraat in IJmui den rijden Bij de bloedproef bleek de man een alcoholpermillage van 2 te heb ben. Hij bezat geen rijbewijs. De Velsenaar voerde aan dat hij ook medicijnen had gebruikt die dronken schapsverschijnselen zouden veroorzaken. Maar ook dit gebruik is strafbaar bij auto rijden. Conform de eis werd de man tot twee maanden gevangenisstraf en vier jaar ontzegging van de rijbevoegdheid veroor deeld. Bij een gezamenlijke vechtpartij gaf op 11 juli bij het station in IJmuiden een 38-jarige fabrieksarbeider uit Velsen Noord een man een kopstoot. De kop- stoqt veroorzaakte het verlies van een tand. „Die wou hij toch al kwijt, hij was zo blij dat de tand er uit was", zei de fa brieksarbeider. Maar officier van justitie en politierech ter vonden een kopstoot een gevaarlijke gevechtsmethode. Conform de eis werd de Velsenaar tot een week gevangenis straf veroordeeld. Een 37-jarige Italiaanse fabrieksarbei der uit Beverwijk raakte op 11 augustus slaags met een van de portiers van Casa Marina. Hij liep zonder toestemming naar binnen en begon na een opmerking hierover op de 64-jarige portier in te slaan. „Hij wist niet van stoppen", zei de portier als getuige bij de politierechter. Tengevolge van de mishandeling had hij een gekneusde rib gekregen. De fabrieks arbeider zelf was niet ter zitting versche nen. Bij verstek werd hij tot twee weken voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en 200 boete veroordeeld. De officier van justitie had twee weken gevangenis straf geëist. Op de dag van de Grand Prix in Zand voort, 21 juli raakten op de boulevard in Zandvoort een 31-jarige Amsterdamse loodgieter en een 53-jarige chauffeur uit Beverwijk in gevecht. De loodgieter stond met zijn auto bij een pompstation waar de chauffeur tijdelijk hielp. Hij kon van wege de drukte niet de weg op rijden maar werd door de bedienden van het pompstation aangespoord weg te rijden, hij zou in de weg staan. Tenslotte opende de chauffeur het por tier van de auto, trok de loodgieter aan zijn benen eruit en begon hem te slaan. „Het is allemaal verkeerd gevallen op die dag uit de „long hot summer", meen de de officier van justitie. Conform de eis werd de chauffeur tot 75 veroordeeld. Een 59-jarige bedieningsman uit Vel sen zou op de Lange Nieuwstraat in IJmuiden niet hebben gemerkt dat hij een geparkeerde auto met zijn eigen auto raak te. Hij reed in elk geval door. „Omdat ik niks gemerkt heb," zei hij maandag. „Omdat u geen rijbewijs had", zei de officier. Er werd 150 boete en drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd geëist. Het werd 125 boete en dezelfde voorwaardelijke straf met twee jaar proeftijd. Ook een kopstoot deelde op 21 juli in Bloemendaal een 29-jarige timmerman uit. Het gebeurde in een café op de Zijl- weg. Na een woordenwisseling bracht de timmerman een mede-café-bezoeker een kopstoot toe. Deze man kreeg een ge broken jukbeen. Nadat de timmerman het café uit was gezet sloeg hij de ruiten van de deur in. Na een eis van vier weken voorwaarde lijk, met drie jaar proeftijd, en 100 boe te, werd hij veroordeeld tot drie weken (Van onze correspondent) BEVERWIJK De wedstrijdploeg van de „IJmond Visse s" heeft zondag op uit nodiging deelgenomen aan wedstrijd van de Sikkens-hengelsportvereniging. Hier bij zijn de „IJmond Vissers" met royale cijfers als overwinnaars uit de bus geko- nen. De Beverwijkers verzamelden 1314 punten tegen hun tegenstanders maar 368. De door Sikkens beschikbaar gestelde be ker is in triomf naar Beverwijk overge bracht. De individuele uitslagen waren: J. Bakker 208 p.; B. Kanis 195 p.; W. van Duin 143 p.; T. Kanon 126 p.; Th. Alders 101 p.; Groeneveld 98 p; J. Cock 94 p.; C. van der Zon 87 p.; Th. IJzendoorn 81 p. MW

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4