Inkomen van de Kroon wordt tijdelijk verhoogd Regering nam amendement van de oppositie over en AFSCHEID VAN MR. MARIJNEN Geen onderzoek naar nevenfuncties In 96 van 113 gevallen zelfde politieke kleur Agenda voor Haarlem en de IJmond HÈ lɧ> In 1971 beslissing over belastingvrijdom Pamflettenregen in de Kamer INDE GREEP X VAN -y DE GRIEP WITTE KRUIS Verordening tegen parkeerexcessen in Utrecht Even heen en weer om te stemmen Mexicanen zouden in Amsterdam aan revolutie werken Meer weduwen dan weduwnaren Premier antwoordt Kamerlid: Burgemeestersbenoemingen: Beeldje gestolen uit Rijksmuseum Zon en ook regen WOENSDAG 16 OKTOBER 1968 2 helpt u eruit Gedwongen Nog deze maand rapport over achtste medische faculteit I ussen 30 en 60 jaar Haarlem Velsen-1J muiden Beverwijk KEUKENCENTRUM „IJMUIDEN" 32 •SS e (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft dinsdagmiddag met 121 tegen 8 stemmen haar goedkeuring gegeven aan een vei hoging van het koninklijk inkomen "an 2,5 tot 4,75 miljoen gul den. Alleen de C.P.N., de P.S.P. en mej. mr. Goudsmit van D'66 stemden tegen. Premier De Jong wist zo'n grote meerderheid voor zijn voorstel te krijgen doordat hij toegaf aan de eis van de oppositie om de verhoging slechts een tijdelijk karakter te geven. Door het desbetreffende amen dement van P.v.d.A., D'66 en P.P R. over te nemen, verplichtte de premier zich voor 1971 met een nieuwe finan ciële regeling te komen, die ook uit sluitsel geeft over de vraag of de ko ningin belasting moet gaan betalen. De regering had reeds aangekondigd dat zij van plan is met een dergelijke re geling te komen, waarbij het rijk de kos ten, die het staatshoofd uit hoofde van (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Studenten van de technische hogeschool in Delft, afde ling bouwkunde, hebben gisteravond de Tweede Kamer verrast met pam fletten, waarin geprotesteerd wordt te gen het woningbouwbeleid. Ze wierpen de pamfletten in één grote bundel te gelijk de zaal in. Eén exemplaar dwar relde op de tafel van minister Schut, wiens wetsontwerp over huurbelasting werd behandeld. Kamervoorzitter Van Thiel had de vergadering toen al geschorst omdat de studenten begonnen waren hun pamflet ten op de publieke tribune uit te delen. De Kamervoorzitter gaf de zaalwach ters opdracht de studenten van de tri bune te verwijderen, die toen maar de rest van hun pamfletten, de zaal ingooiden. ADVERTENTIE (en spaart bovendien de maag) Poeders, tabletten, cachets. Zuidmolukse missie. Een honderdtal Zuidmolukkers heeft in het holst van de nacht op Schiphol een namens de Republiek der Zuid-Molukken (RMS) naar de V.N. gezonden missie (militaire missie, zo zeggen zij) met groot enthou siasme ingehaald. De uit 5 man bestaan de delegatie onder leiding van luite nant-kolonel Tamaela heeft in New York bij de V.N. en bij de daar verza melde wereldpers begrip trachten te wekken voor de wens der Zuidmoluk kers tot erkenning van hun RMS. Van brug gevallen. Een 26-jarige Belgi sche arbeider uit Neerharen is bij werkzaamheden aan de Maasbrug tus sen Wessem en Maasbracht uitgegle den en in de Maas gevallen. Bij deze val raakte hij bekneld tussen twee schepen en werd op slag gedood. Houwer verongelukt. De 43-jarige houwer J. H. Ubachs is dinsdag in het onder grondse bedrijf van de Oranje Nassau door vallend gesteente getroffen en daarbij op slag gedood. Opening Oudenrijn. Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat zal op woensdag 13 november het vernieuwde verkeers plein Oudenrijn openen. Dat is twee da gen later dan de minister onlangs bij een bezoek aan Utrecht aankondigde. Internationale bende. De Haagse politie is bij een arrestatie een internationale bende autodieven op het spoor gekomen Vier man zijn inmiddels gepakt,: een 18 jarige Haagse zeeman, die inmiddels op vrije voeten is gesteld, een 18-jarige Duitse monteur, een 19-jarige Duitse schilder en een 28-jarige monteur uit Luxemburg. Volgens de politie van Ven- lo is er nog een reeks arrestaties te ver wachten. Bevalling. Twee politiemannen hebben een 25-jarige vrouw bijgestaan bij de geboorte van haar twee dochtertjes. Haar man waarschuwde om één uur de politie toen de baby's zich onverwacht vlot aankondigden en ging zelf hulp ha len bij familie. Plaats: Utrecht. haar functie heeft, voor rekening van het rijk neemt. Het hofpersoneel zal in rijks dienst komen en het paleis Soesdijk zal door het rijk worden aangekocht. De vraag of de belastingvrijdom moeten worden op geheven is in studie bij een commissie van drie „wijze mannen", prof. mr. D. Simons, prof. mr. J. van der Hoeven en drs. J. W. de Pous. Het driemanschap, dat deel uitmaakt van de staatscommis sie Cals-Donner voor de herziening van de Grondwet, zal, naar premier De Jong meedeelde, binnenkort advies uitbrengen. De premier, die ook een verhoging van het inkomen van prins Bernhard (van 300 000 gulden tot 475.000 gulden) verde digde, trachtte vergeefs de oppositie af te brengen van haar eis om de verhogin gen slechts een tijdelijk karakter te ge ven. Drs. Den Uyl (P.v.d.A.) en mr. Van Mierlo (D'66) vonden dat de nieuwe finan ciële regeling met het hof zo spoedig mo gelijk tot stand moet komen en wilden met hun amendement een stok achter de deur houden. Zij vonden het redelijk dat de kosten, die het staatshoofd uit hoofde van haar functie heeft, volledig worden vergoed, maar verlangden anderzijds dat de koningin net als iedere andere burger belasting gaat betalen over de inkomsten die zij uit privé-vermogen heeft. Premier De Jong zag zich gedwongen de gevraagde termijn te accepteren om P.v.d.A., D'66 en P.P.R. niet tegen zich (Van onze correspondent) UTRECHT Vandaag is in Utrecht de nieuwe parkeerexcessenverordening in werking getreden. Een werkgroep van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft voor het hele land modelbepalingen opgesteld en deze ter beschikking gesteld van alle ge meenten. De Utrechtse gemeenteraad heeft de bepalingen 26 april van dit jaar vastgesteld, als tweede stad in ons land na Alkmaar. Belangrijke bepalingen in de parkeerexcessenverordening zijn on der andere het verbod aan handelaren, verhuurders en herstellers van auto's meer dan drie auto's van hun voorraad op straat te zetten en het verbod een voertuig waarmee niet op de weg mag of kan worden gereden langer dan veer tien dagen achtereen op de weg te plaat sen. De politieverordening is aangevuld met een verbod, auto's te laten staan op een plaats waar dat schadelijk is voor het uiterlijk aanzien van de gemeen te en met een verbod, een voertuigwrak van de openbare weg af zichtbaar te plaatsen. DEN HAAG. De minister van On derwijs en Wetenschappen, dr. Veringa, heeft de Tweede-Kamerleden Van Dijk, mevr. Veder-Smit en Wiegel (allen VVD) op hun vragen meegedeeld dat de com missie-Van Walsum het rapport over de achtste medische faculteit nog deze maand zal voltooien. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Drie Kamerleden, die in Parijs de parlementaire bijeen komst van de Westeuropese Unie bij wonen, kwam dinsdagmiddag speciaal uit Parijs over om deel te nemen aan de stemming over het inkomen van de koningin. De heren Mommersteeg (K.V.P.), Geelkerken (A.R.) en Goed hart (P.v.d.A.) werden op hun ver zoek met een leger-Friendship gehaald en later in de middag naar Parijs te ruggebracht. Achteraf bleek het allemaal niet no dig te zijn geweest, want ook zonder hun aanwezigheid zou het voorstel ruimschoots de vereiste tweederde meerderheid van stemmen hebben ge kregen te krijgen. Hij had de steun van deze par tijen nodig om de grondwettelijk voorge schreven meerderheid van tweederde van het aantal zittende Kamerleden (150) te halen. Bovendien wilde de premier een zo groot mogelijke meerderheid bereiken om het aanzien van het Koninklijk Huis niet te schaden. Aanvankelijk had de premier het amen dement van de oppositie overbodig en ge vaarlijk genoemd. Mocht de financiële regeling niet binnen twee jaar tot stand komen, dan zou het inkomen van de ko ningin automatisch o,p het oude peil te rugvallen. Ook de fractieleider van de K.V.P., drs. Schmelzer, die als woordvoer der van K.V.P., V.V.D.. A.R.P.. C.H.U, S.G.P. en G.P.V geep principiële beden kingen tegen het amendement had, vroeg zich af wat de gevolgen bij overmacht zouden zijn. Maar drs. Den Uyl verlang de opneming van de termijn in de wet. Mr. Van Mierlo beloofde dat zijn partij zich bij overmacht „even redelijk als thans zal opstellen". Dat de regering de belastingvrijdom vooralsnog handhaaft, was voor de C.P.N. en de P.S.P. reden tegen de inkomensver hoging te stemmen. Premier De Jong was het met drs. Schmelzer eens dat het inkomen van de Kroon eigenlijk automa tisch zou moeten worden opgetrokken aan de stijging van de kosten van levenson derhoud. Dat vergt echter een wijziging van de grondwet,waarover de commissie Cals-Donner zich beraadt. Door de kosten van personeel en paleizen ten laste van de rijksbegroting te brengen wordt straks in ieder geval een gedeeltelijke aanpassing bereikt, zo betoogde de premier. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Een aantal Mexica nen, dat het regime van president Diaz Ortez omver wil werpen, zou o p het ogenblik in Amsterdam een revolutie voorbereiden. Het zijn elf man, die onge veer veertien dagen geleden uit Mexico gevlucht zijn, nadat een plan voor een staatsgreep, dat zij met 15 anderen had den opgezet, was uitgelekt. Leider van de groep is de 48-jarige mi litair Marco Antonio Diaz Infante. Deze verblijft sinds enkele dagen in het Amstel Hotel. Hij zei vanmorgen, dat hij van avond e^en persconferentie zal geven. In afwachting van deze persconferentie wil de hij geen verdere mededelingen doen. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Ons land telt in de leef tijdsgroep tussen 30 en 60 jaar ongeveer 93.000 weduwen en ongeveer 17.000 we duwnaren. Hieruit blijken de hoge sterfte cijfers van mannen in deze leeftijdsgroep. Aldus staatssecretaris Kruisinga van Sociale Zaken en Volksgezondheid bij de officiële opening van de nieuwe behuizing van de werkgroep experimentele geronto logie (leer van de problemen van de oude mens) in Rijswijk. De werkgroep werd een jaar geleden ingesteld door de gezondheids organisatie T.N.O Het Rijnmondgebied heeft dinsdag afscheid genomen van mr. V. G. M. Marijnen als voorzitter van het openbaar lichaam Rijnmond. Bur gemeesters, wethouders, Rijnmond en gemeenteraadsleden en tal van andere autoriteiten deden dat tijdens een receptie in De Doelen in Rotterdam. Mr. Marijnen is van middag geïnstalleerd als burgemees ter van Den Haag. Op de foto drulct burgemeester Thomassen van Rot terdam mr. Marijnen de hand. DEN HAAG. De regering is tot de conclusie gekomen dat een algemeen on derzoek, dat nodig zou zijn voor het ver krijgen van een overzicht van neven functies van door de regering benoemde personen, die een van haar onafhanke lijke functie in het algemeen belang ver vullen, niet moet worden ingesteld. Dit heeft premier De Jong meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid drs. E. Berg (P.v.d.A.) die naar een dergelijk over zicht had gevraagd en die daarbij had gedacht aan directieleden van de Neder landse Bank, leden van de Raad van State, voorzitter en secretaris van de S.E.R., Commissarissen van de Koningin en burgemeesters. DEN HAAG Tijdens het optreden van het kabinet- De Jong heeft minister Beernink van Binnenlandse Zaken 113 burgemeestersbenoemingen bevorderd, die betrekking hadden op 122 gemeenten. In 96 gevallen kwam geen wijziging in de politieke kleur. Dit heeft de minister meegedeeld in antwoord op vragen van de vaste commissie voor Binnenlandse Zaken uit de Tweede Kamer. Bij de 17 gevallen waarin de politieke kleur wijzigde, zijn enkele benoemingen die verband houden met gemeentelijke herindeling. In een aantal andere gevallen heeft mi mister Beernink benoeming van een bur gemeester van een andere politieke kleur bevorderd, omdat sedert de benoeming van de ambtsvoorganger veranderingen in het politieke en/of geestelijke klimaat in de betreffende gemeente zijn opgetreden. Tot de 17 gevallen, waarin de politieke kleur van de burgemeester veranderde, behoren Den Helder en Ruinen, waar P.v.d.A-burgemeesters werden opgevolgd door V.V.D.-ers. In Brummen en Alblas- serdam ging het juist andersom Hier kwamen aanhangers van de P.v.d.A. in de plaatsen van liberale burgemeesters. In Staphorst, is de nieuwe burgemeester de A.R.-beginselen toegedaan, terwijl zijn voorganger lid van de C.H.U. was. Een zelfde gang van zaken deed zich onder meer voor in Ouderkerk-IJssel en in Zuid- Beijerland. In Veenendaa) was het juist weer een C.H.U.-burgemeester die de ke ten van een anti-revolutionair overnam. In Hellevoetsluis tenslotte kwam geen C.H.-man terug. De nieuwe burgemeester komt uit socialistische kring. „Door de regering benoemde personen die een van haar onafhankelijke functie in het algemeen belang vervullen, bekle den niet zelden al dan niet bezoldigde naar aanleiding en mede in het belang van de hoofdfunctie vervuld. De onver enigbaarheid van functies en nevenfunc ties is overigens bij of krachtens de wet geregeld. De regering zal eerst dan aanleiding kunnen vinden op te treden, in dien het vermoeden zou bestaan, dat het zij de wet wordt overtreden, hetzij de vervulling van de hoofdfunctie wordt ge schaad. Zij zal daarbij rekening moeten houden met het feit, dat in een aantal gevallen het toezicht op de naleving der wet bij een onafhankelijk orgaan (bijv de Hoge Raad) berust". Aldus minister president De Jong, die voorts stelt, dat op de vraag, welk standpunt de regering inneemt over de combinatie van func ties en nevenfuncties, geen algemeen antwoord is te geven. De regering her innert er overigens aan, dat zij de Tweede Kamer al eerder heeft meege deeld bereid te zijn het vraagstuk van de cumulatie van de bezoldiging van overheidswege met andere belangrijke inkomsten uit overheids- c.q. politieke pensioenen en uit de vervulling van com missariaten nader in studie te nemen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Uit het Rijksmuseum in Amsterdam is gisteren een bronzen beeldje gestolen. Het beeldje, een veertig centimeter ho ge naakte mannenfiguur, met in de rech terhand een knots, is ongeveer 350 jaar oud. De waarde wordt geschat op 35.000 gulden. Het stelt de Griekse godheid He racles voor met de appels van de Hespe- riden. De diefstal werd rond twaalf uur ont dekt. In de zaal waar het beeldje stond, was sinds tien uur publiek geweest. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), woens dag 20.15 u.: Nederlandse Comedie: „Alles voor de tuin" Donderdag 20 u.: Toneelver eniging Alberdingk Thym: „Gevaarlijke bocht". MUZIEK Concertgebouw, L. Begijnestraat) don derdag 20 u.: Orgelconcert door de stads- organist. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De roekelozen", 14 j. Donderdag 14 en 20 u.: „The comedians", 18 j. Frans Hais, 19 en 21.15 u.: „The na ked runner", 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „De vierkante rekruut", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Django de man zonder genade", 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Anzio", 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „Camelot", 14 j. Donderdag 14. 19 en 21.15 u.: „De spook- zolder", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „De onvoorstelbare tocht" a.l. Donderdag 20.15 u.: „Modern Millie", a.l. Donderdag t.m. zondag 14.30 u.: „Stad op stelten" a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Ge vaarlijk minnespel", 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „A lovely way to die", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De straat van het verderf", 18 j. Donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Ontembare lusten", 18 j. Studio. 14.15 19 en 21.15 u.: „Nattlek", 18 j. Donderdag 14.15, 19 en 21.15 u.: ,,Le week-end", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilde,rijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13 30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht: „Zekveld Follies", werken van Jacob Zekveld. Da gelijks van 11 tot 17 en zondag van 14 tot 18 u. Tot en met 27 oktober. Galerie Zijlstraat: Werken van Roelof Klein en Jenny en Wim Duller. Geopend op werkdagen van 12 tot 17 u. Maandag- woensdag- en vrijdagavond van 20 tot 21.30 u. en zondags van 14.30 tot 17 u. Tot en met 28 oktober. Galerie Bier (Gr. Heiligland 66): Expo sitie Chinese grafkerajniek. Geopend da gelijks van 14 tot 18 en 19 tot 22 u. Zon dags vgn 14 tot 17 uur. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. VOLKSUNIVERSITEIT Frans Halsmuseum, (KI. Héiligland) woensdag 20 u.: 2e avondcursus Monu mentenrijkdom in Oost en West door mevrouw dr. H. E. 's Jacobs. DIVERSEN Raadhuis Bloemendaal, donderdag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. Treslong (Hillegom): Diner Dansant, dagelijks. Hotel Esplanada (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 uur: Dansen met The 5 Atomics. WOENSDAG 16 OKTOBER City Theater, 20 u.: „Rondom het Oude- kerksplein". DONDERDAG 17 OKTOBER City Theater, 20 u.: „Zo gezegd, zo ge daan". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 uur: Expositie gouaches, plastie ken, mono- en multiple drukken van Cyril Lixenberg. De tentoonstelling duurt tot en met 3 november en is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 16 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Katten" Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie van schilderijen, tekeningen en aquarellen van Rudi Bierman; geopend van 9-18 u. DONDERDAG 17 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Hel wonder van de liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een paar dollars voor Django". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie schilderijen, tekeningen en aqua rellen van Rudi Bierman: geopend van 9- 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck, Velserweg 2. Geopend van 19.30- 21.30 uur; voor groepen op aanvraag. ADVERTENTIE Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im port keukens; zie verder onze enorme sortering hang-legkasten, buffetten, aanrechten, enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 0 2550 - 11428 Geopend van maandag t/m zaterdag van 96 uur. ADVERTENTIE 1641 JOOST VAN DEN VONDEL RIJMT "TREK" OP "VLEK". DICHTERLIJKE JENEVER IN KLARE TAAL. Wel wis en waarachtig was in die tijd "Vlek" er al. Van 1550 af wordt "Vlek" volgens hetzelfde oude recept uitzuiver graan gestookt. Ook die extra zacht» jonge jenever "Vlekje". De goedkoopste van alle merkjenevers. 10.25 per liter. ANNO 1550 Het KNMI deelt mee Ten westen van de Golf van Biskaye bevindt zich een hogedrukgebied, dat zich naar Midden- en Oost-Europa uit strekt. Een diepe depressie bij IJsland trekt langzaam in zuidoostelijke richting. Tussen deze depressie en het hogedruk gebied staat een matige tot krachtige westelijke stroming die over de Britse eilanden ook óns land bereikt. In deze si tuatie komt het komende etmaal niet veel verandering. Naast opklaringen worden plaatselijk enkele buien verwacht. De temperaturen blijven ongeveer gelijk aan die van vandaag. VOORUITZICHTEN: Af en toe buien later meer opklaringen. Vooral in het binnenland tamelijk koude nachten. Voor donderdag: zon: 10 tot 40 pet.; min temp.: ongeveer normaal tot 3 gra den beneden normaal; max. temp.: on geveer normaal tot 3 graden beneden normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 40 pet. Voor vrijdag: Kans op een geheel droog etmaal: 20 pet. Zon: 10 tot 50 pet.; min. temp.; 0 tot 5 graden beneden normaal.; max. temp-: ongeveer normaal tot 3 graden be neden normaal; kans op een geheel droog etmaal: 40 pet.; Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 pet. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland .2 y u Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki fnnsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Ma|aga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich regenbui zzw regenbui zw half bew. ^zw regenbui zzw licht bew. zzw regenbui w regenbui zzw zw. bew. zzw regenbui zw onbew. z zw. bew. wzw niet ontvangen motregen i. geh bew. w.st. mist y.st. mist w st. licht bew. zzw mist zw bew. zw. bew. geh. bew geh. bew half bew licht bew nnw regen regen mist half bew. w.st. zw bew. zw. bew regen geh bew regen mist mist zw bew mist n z w.st. nnw ono zo zzw o zw wnw nw w.st. n nno no w.st. w.st. no n geh. bew. w.st. H cl Q> 0) 13 8 0 15 7 0.3 14 7 2 14 5 5 15 6 0 14 12 3 14 10 1 13 6 2 14 10 1 14 6 0 11 3 0 23 17 0.1 24 11 0 16 5 0 18 5 0 15 7 0 16 3 0 13 11 0 17 9 0 4 -1 0.9 16 10 1 14 7 2 19 16 0 21 14 6 15 9 0.1 13 4 0 21 10 0 24 16 0 26 17 0 14 8 0.1 22 17 0 6 5 1 17 5 0 23 11 0 5 0 0 17 6 0.3 13 9 0 DONDERDAG 17 OKTOBER Zon op 7.08 uur; onder 17.42 uur. Maan op 0 58 uur; onder 16.25 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 21 oktober 22.44 uur. Eerste kwartier 28 oktober 13.40 uur. HOOG EN LAAG WATER iN IJ MEIDEN WOENSDAG 16 OKTOBER Hoog water 10.48 uur en 23.30 uur. Laag water 5.55 uur en 18.26 uur. DONDERDAG 17* OKTOBER Hoog water 1210 uur en uur. Laag water 7.35 uur en 19.59 uur. Het hoog en laag watei te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2