GENADELOOS VOETBAL IN DE FINALE OM DE WERELDBEKER Estudiantes ontregelde het ritme van Manchester United Belgisch voetbalteam verraste Joegoslavië (3-0) ópeeló De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd, safe! Monsterzege van waterpoloteam Over meer inspraak van jonge mensen denken ze wel even anders... - n THEODORUS NIEMEYER Drie man uit het veld gestuurd Dopingcontrole voor roeiers Scholte startte met zege in titelstrijd 71-2 Olympisch volleybal Basketballers VS blijven winnen Maar over Voortrekker Pijptabak zijn ze het eens. Voortreffelijk! Aan geen generatie gebonden. Die twee roken er best van! UUJNDKRDAG 17 OKTOBER 1968 21 Engels bekervoetbal Nederland-Pakistan in Eindhoven gaat niet door 998-1 f 'i T:. NIEUW! De traditie van de duels om de wereldbeker, tussen de sterkste landskampioen van Europa en Zuid-Amerika is voortgezet. In het duel op Old Trafi'ord te Manchester, waar Estudiantes de la Plata gisteravond door een gelijkspel de wereldbeker veroverde werd op nieuw bikkelhard, soms genadeloos, bij herhaling opvallend onspor tief en slechts zelden werkelijk goed gevoetbald. George Best van Manchester United en Hugo Mediar van Estudiantes werden door de Joegoslavische scheidsrechter Zecevic vier minuten voor tijd naar de kleedkamer gestuurd. Estudiantes nam al na vijf minuten een voorsprong door een kop bal van linksbuiten Veron en pas enkele minuten voor het slot van de strijd bracht Morgan de gelijkmaker op zijn naam. LONDEN De 65.000 toeschou wers kregen al na vijf minuten de eerste schok te verwerken. In het rechtergedeelte van het Engelse \er- dedigingsblok was een overtreding gemaakt en linksachter Madero kwam naar voren om de vrije schop te nemen. Hij plaatste de bal hoog voor bij het doel, waar linksbuiten Veron van de aarzelende verdediger Dunne een kans kreeg. Veron joeg de bal kogelhard en onhoudbaar langs doel man Stepney. Die klap kwam voor de elf op het veld net zo hard aan als voor de toeschou wers. Manchester United, begonnen met een achterstand van 0-1, stond op het ne gatieve saldo van twee doelpunten. De taak dit goed te maken, bleek te moei lijk voor de Engelse kampioenen, die op het zware veld slechts zelden openingen konden vinden in de hechte Argentijnse verdediging. De solo's van George Best strandden altijd op de laatste man, Bob by Charlton kon geen slimme passes ge ven aan vrije medespelers omdat de stug dekkende Argentijnen geen meter ruimte gaven en ook Dennis Law kwam niet uit de voeten. De strijd, die van de eerste minuten keihard was geweest, werd er niet vrien delijker op en in de 23ste minuut haalde scheidsrechter Zecevic zijn boekje te voorschijn om Veron op te schrijven na een overtreding tegen Crerand. Door de licht-defensieve tactiek van Estudiantes kon Manchester een gestage druk uitoefe nen, maar werkelijke kansen leverde het niet op tot tien minuten voor rust, toen Law na een vrije trap vrij voor doelman Poletti kwam. Poletti ontnam Law zijn kans en raakte daarbij licht geblesseerd. Law was er ernstiger aan toe, en ver dween naar de kleedkamer. Vlak voor rust besloot Matt Busby een invaller voor Law binnen de lijnen te sturen. Carlo Sartori kreeg de taak Law BRUSSEL. Het Belgische voetbal elftal heeft gisteren in het Astridpark te Brussel met 3-0 gewonnen van Joego slavië in een wedstrijd voor de voorron den van het wereldkampioenschap 1970. Bij de rust leidde België met 1-0, De 30.000 toeschouwers rond het veld van Anderlecht zagen een harde, onsportieve wedstrijd. De Tjechische scheidsrechter Krnavek stuurde in de eerste helft de Joegoslaven Trivic en Djajic en de Belg Heylens uit het veld. België nam in de 35ste minuut een voorsprong van 1-0 door een doelpunt van Devrindt, die in de 73ste minuut ook ADVERTENTIE in prachtige chroom tinten. HAARLEM ANEGANG 12 - TEL. 11457 R13 MEXICO STAD. De internationale roeifederatie heeft aangekondigd dat een strenge dopingcontrole zal worden door gevoerd tijdens de Olympische regatta. „We zullen niet de voorschriften van het Internationaal Olympische Comité hante ren", zei de FISA-president tegen de af gevaardigden van de nationale bonden, „doch onze eigen reglementen toepassen. Deze zijn aanmerkelijk scherper dan de richtlijnen van het IOC." voor 2-0 zorgde. Polleunis, die met De vrindt en Van Himst tot de uitblinkers bij de Belgen behoorde, bepaalde zes mi nuten voor tijd de eindstand op 3-0. België 3 3 0 0 6 11—2 Joegoslavië 3 2 0 1 4 94 Spanje 0 0 0 0 0 00 Finland 3 0 0 3 0 3—17 Schotland heeft in Kopenhagen voor 11.000 toeschouwers in een vriendschap pelijke wedstrijd met 1-0 van Denemar ken gewonnen. Bij rust was de stand nog gelijk. Schotland, dat Dennis Law en Willi Morgan, die met Manchester United tegen Estudiantes speelden, miste, was veel in de aanval, maar strandde steeds op de hechte Deense verdediging. In de 70ste minuut maakte Lennox, die met Gemmell, Bremner en McLean bij de Schotten uitblonk, het enige doelpunt. Eén van de vele momenten van tumult tijdens de wedstrijd Man chester UnitedEstudiantes. te vervangen om in de spits van de aan val te gaan spelen. Het bleek geen ver sterking. Na rust bleef het spelbeeld ongewij zigd. De vinnigheid verminderde niet, de kwaliteit verbeterde niet, Manchester bleef sterker en de score veranderde niet. De Mancunians konden de hechte muur van Argentijnen niet doorbreken. De En gelse druk werd slechts incidenteel on derbroken door Estudiantes dat met uit trappen probeerde tijd te rekken en met verre trappen de laatste overgebleven voorhoedespelers, de voortreffelijke Ve ron en de handige Coniglaio probeerde te bereiken. Pas enkele minuten voor het einde, na dat ook Medina door Zesevic was opge schreven, greep de verdediging van Estudiantes mis, na een verre vrije trap. Men rekende op buitenspel, maar Mor gan, die de bal beheerst langs Poletti schoof, was precies op het juiste moment naar voren gesprint. Vlak daarvoor nadden Best en Medina de kleedkamer mogen opzoeken na een vechtpartij, terwijl de bal helemaal niet in de buurt was. De laatste stormloop van de Mancu nians, die door Kid een tweede treffer opleverde, smoorde in het eindsignaal van scheidsrechter Zecevic. Voor een weinig overtuigend spelend Manchester United had de wedstrijd een seconde te kort ge duurd, voor liefhebbers van de voet balsport anderhalf uur te lang. Stepney meende een Argentijn nog een klap te moeten geven. BRUGGE. In de eerste ronde van het toernooi om het wereldkampioen schap biljarten 71/2 te Brugge heeft Henk Scholte de Japanner Matsuzaki in acht tien beurten verslagen. Scholte was daar mee de „slechtste" winnaar uit de eerste ronde, want Girves (Arg.) had vijftien, Boulanger dertien en Marty zes beurten nodig om de 300 caramboles vol te maken. Girves (Arg.) 300 15 57 20,00 Berardi (Arg.) 294 15 88 19,60 Boulanger (Belg) 300 13 100 23,07 Scherz (Oost) 212 13 52 16,30 Marty (Fr.) 300 6 199 50,00 Galvez (Sp.) 115 6 60 19,16 Scholte (Ned.) 300 18 78 16,66 Matsuzaki (Jpn.) 107 18 25 5,94 Tweede ronde: Boulanger 300 7 177 42,85 Girves 28 7 11 4,00 Ceulemans (Belg) 300 6 142 50,00 Scherz 177 6 47 29,16 LONDEN De uitslagen van de Engelse bekerwedstrij den BlackpoolWolverhampton Wanderers 2-1, BurnleyLeicester 4-0, Coventry Swindon 2-2, Crystal PalaceLeeds 2-1, EvertonDerby County 0-0, Norwich Southampton 0-4, TottenhamPeterbo rough 1-0. MEXICO-STAD. De hockeywedstrijd NederlandPakistan, die voor zaterdag 2 november te Eindhoven op het program ma stond, zal geen doorgang kunnen vin den. De Pakistani kunnen namelijk niet tijdig in Nederland zijn na het Olym pische toernooi in Mexico. ADVERTENTIE SP A ARBANKEs SEME- fcN VOLGN Uw «pAtWTtkctwng, o. bcfcenJ strie- «t vntgr>iKW>Mf. Vc«ntl4 Op 4e fo*>nta>ctcn YOW inleg en Iwflwen, welke u *tn de Gewra Of STA V <fr wttf tU>»t ,k' R'jKrpsvrtyHtorbMtk W» dagen haat 4hor af Kt<u hams <h - Art 9 rax dr /VrfquarAant Er zijn 2200 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de he'* dag terecht Een aantal daarvan is zelfs ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden. MEXICO. In het recente verleden heeft de Nederlandse waterpoloploeg juist tegen technisch weinig bekwame ploegen punten verspeeld door voorzich tigheid, die naarmate de wedstrijd vor derde, uitgroeide tot een angstcomplex. Daar was gisteren tegen Mexico geen sprake van. Die verandering van menta liteit mag grotendeels op naam worden geschreven van aanvoerder Van Dorp, die niet schroomde zijn verdedigende ac ties in aanvallende om te zetten. De „Barre" scoorde vier doelpunten. Alle vier de keren nadat hij van ver achterin het veld in één rush met de bal naar voren was gekomen. Een dergelijke ma noeuvre paste blijkbaar niet in het spel type van de Mexicanen, die prompt in paniek raakten en weifelden met aan te vallen. De grootste slag sloegen de Ne derlanders in de tweede periode, toen zij van 1-0 uitliepen tot 4-1. Hoogveld en Par rel secondeerden Van Dorp in de doel- puntenproduktie. Nico van der Voet, die briljante momenten afwisselde met taktische foutjes, benutte in de derde pe riode een strafworp en scoorde daarna met een afstandschot(7-l). In de laatste periode gaf Van Dorp de Mexicanen voor de vierde maal les in schieten. In elk geval heeft Nederland zowel tegen Griekenland als woensdag tegen Mexico geen gebruik behoeven te maken van het uitlokken van overtredingen, waar tijdens het verblijf in het Olympisch dorp veelvuldig op is geoefend. Slechts één van de acht treffers kwam voort uit een strafworp wegens drie zware over tredingen. De overige doelpunten waren het resultaat van open aanvallen via de vleugels. Het enige Mexicaanse doelpunt werd gescoord uit een strafworp. De wedstrijd Joegoslavië Oost- Duitsland (4-4) die in dezelfde poule als waarin Nederland uitkomt werd gespeeld leek meer op een boksduel- Voor deze wedstrijd was de „neutrale" nu Roe menië niet is verschenen Roemeense scheidsrechter dr. Dragan aangewezen. Reeds in het eerste kwart van deze moge lijk beslissende wedstrijd kwam de Roe meen in moeilijkheden. Eerst liet hij de aanvoerders bij zich komen om hen op een normaal verloop AÜVEK1 ENT Ik i -fu -• x. •V >'- WU '5-3 '.5- x niëmever leivieven BdHSPifllsi puptabak Voortrekker Naturel. Licht en geurig. Eerlijke tabak. Puur natuur. Recht op de man af. ƒ1.25 per pakje. Een creatie apart: Voortrekker Aromatic! Dezelfde eerlijke tabak, iets aromatischer van geur. Ook 1.2b. U kunt zich gratis abonneren op „Het Nieuwsblad voor Pijprokers" Briefkaartje aan Postbus 41 N - Groningen,is voldoende. te wijzen. Toen dat geen resultaat op leverde namen de spelers het recht in eigen hand. Er werd geslagen en ge trapt zonder dat de scheidsrechter er tegen optrad. Toen de strijd voorbij was waren drie spelers voor de verdere duur van de wedstrijd de kant op gestuurd en moest de Joegoslaaf Sandic door een dokter behandeld worden. In het Olympisch waterpolotoernooi is de vijfvoudige Olympische kampioen, Hongarije, in zijn eerste wedstrijd maar nauwelijks aan een nederlaag ontkomen. Tegen de Westduitsers, die in de geneu traliseerde, uit Hongarije afkomstige middenvoor, dr. Nagy hun gevaarlijkste man hadden, stonden de Magyaren diep in de tweede periode zelfs met 3-1 ach ter. Pas toen begon de Hongaarse machi ne echter op gang te komen. Vooral de gevaarlijke Ferenc Konrad (twee doelpun ten) en Felkai (eveneens twee treffers) vormden een voortdurend gevaar voor de Duitse defensie, waarin doelman Hoff- meister niet zo op dreef was als anders. Via 1-3 gleed Hongarije nog voor het ver strijken van de tweede periode naar 4-3 en pas toen de voorsprong in het laatste kwart was opgebouwd tot 6-3 konden de Duitsers via Schumann de eindstand cp 6-4 bepalen. ADVERTENTIES De matras waarop U wérkelijk uitrustl Van DRAKA. MEXICO. Na twee wedstrijden zijn nog slechts drie van de tien volleybal- ploegen bij de heren zonder puntverlies: Bulgarije, Japan en Tsjecho-Slowakije. De eerste twee landen hebben zelfs geen setverlies geleden. Japan won ge makkelijk van Oost-Duitsland, terwijl de verrassend goed spelende Bulgaarse ploeg korte metten maakte met de op het laat ste moment naar Mexico gezonden Bel gen (3-0). Rusland herstelde zich maar matig van de nederlaag tegen de Ver. Staten en het moest tegen het zwakke Bra zilië dat eerder van België verloor, zelfs nog een set prijsgeven. De Amerikanen konden hetzelfde stoute stukje tegen Tsje cho-Slowakije niet uithalen. Met een set stand van 3-1 bleven de Tsjechen in de meerderheid. Bij de dames werden twee wedstrijden gespeeld. Polen versloeg Amerika met 3-Q en ook Rusland won met maximale cijfers van Korea. Japan en Rusland heb ben uit drie wedstrijden zes puntep be haald en zijn als enige teams nog on geslagen. MEXICO. De belangrijke basketbal- strijd tussen de leiders van groep A, de Verenigde Staten en Joegoslavië is ten gunste van de Amerikanen beslist. Na een ruststand van 36-28 won Amerika met 73-59. Met acht punten uit vier wed strijden heeft de USA nog niet alleen de eerste plaats in handen. Italië kan na melijk op eenzelfde resultaat bogen. Kans hebbers zijn verder nog Spanje en Joe goslavië.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 21