EEN MOOI PRODUKT VAN JOSEPH LOSEY „Boom": een grap met de Burtons Alphonaar UITGAAN IN HAARLEM piano s Illusie van echtheid Negen Muzen Toneeluitgevers fuseren Vuist" en spel Brandpunt niet ongerust meer Rumoer op de Rijksacademie „Glazen stad" op de plaat 17 TV-vanavond Radio-zaterdag Binnen 15 tellen klaar: TV vrijdag TV zaterdag VRIJDAG 18 OKTOBER 1968 Hysterisch S"ortgenó KRUISWEG 47-49 TEL.11532 Procédé Kunstwerk W. J. Lukkenaer Redactie gaf mening En nog door de melkman thuisbezorgd ook! (Van onze kunstredacteur) AMSTERDAM. „Boom" (Branding) onder regie van Joseph Losey en met de Burtons in de hoofdrollen is een feest voor het oog. Op groot doek spelend op een rotseiland in de Middellandse Zee op genomen in fantastisch mooie kleuren, is het echt een film voor het gezellige avondje uit. Het is een weelderige film, hij duurt noch te lang noch te kort, ver veelt niet, kortom: de bezoekers van Kri- terion aan de Amsterdamse Roetersstraat krijgen deze week en ongetwijfeld een aantal volgende waar voor hun geld. Daarbij en dat lijkt me belangrijker, is het, als men even afziet van de dure facade, een erg grappige film, waarbij men onwillekeurig telkens in de lach schiet. Hoe heeft Losey dit gepresteerd? HET VERHAAL is op het eerste gezicht eerder tragisch dan komisch. Het vertoont alle exuberante dramatiek die eigen is aan Tennessee Williams, die het als to neelstuk heeft geschreven en voor de film bewerkt. Als alle thema's van deze auteur neigt het naar het melodrama, waar misschien evenveel mensen in ge loven als andere er allergisch voor zijn. In tegenstelling tot veel ander werk van deze Amerikaanse toneelschrijver is „Boom" op de planken gevallen als een baksteen. Ik heb het in die vorm niet gezien, maar na het bezichtigen van de film lijkt het mij heel goed mogelijk, dat het wansucces eraan te wijten was, dat dit gegeven in de schouwburg niet geloof waardig te maken viel. De film echter heeft veel meer mogelijkheden om een il lusie „waar te maken" dan het toneel, dat slechts over beperkte middelen be schikt om het publiek te overtuigen van de „werkelijkheid" van gebeurtenissen. De film, met andere woorden, liegt veel overtuigender dan het toneel- WAT is het verhaal. Een man die er uitziet als een verschoppeling, een bezit loze, brengt een bezoek aan het eiland waar de schatrijke, doodzieke en hysteri sche mevrouw Goforth absolute heerse res is. Ze weet dat haar einde nadert en ADVERTENTIE ^oud-^llver - Voorlege* --,3CeltumH?leet Gr. Houtstraat 6. Haarlam, Tal. 02500-10616 Zuid-Nederland. In het Eindhovense Van Abbemuseum wordt tot 1 december de tentoonstelling „Vijfjaarlijkse, jonge kunst uit Zuid-Nederland" gehouden, waar dertig kunstenaars tezamen 84 werken laten zien. ADVERTENTIE Pronk en praal boven de branding: Elizabeth Taylor in „Boom". dicteert in haar luxueuze villa boven op de naakte rotsen haar memoires. De zwerver, half verscheurd door de honden van haar sadistische lijfwacht Rudy, een dwerg, wordt opgelapt door haar secre taresse Blackie. Van haar vriend „De heks van Capri", (gespeeld door de to neelschrijver Noel Coward) hoort de veel voudige weduwe Goforth, dat de bezoeker die zich aandient als de dichter Chris Flanders, bekendstaat als „de Engel des Doods". Hij bezoekt rijke dames kort voor ze sterven. Om er beter van te worden? Alleen in die termen kan Cissy Goforth denken. Enerzijds wil ze graag van Flanders' diensten als minnaar ge bruikmaken, anderzijds probeert zij hem onschadelijk te maken door hem als een slaaf te behandelen. Flanders echter is niet te intimideren. Schijnbaar onderwor pen maar in werkelijkheid keihard hand haaft hij zich, meer dan dat, is hij haar de baas door nu eens haar begeerte op te wekken, dan weer haar in situaties te brengen waardoor zij in paniek raakt. Daarbij vergeleken zijn haar tegenzetten kinderachtig en ontoereikend, wat wel blijkt als ze hem tenslotte vraagt haar in de slaapkamer te volgen. Hij weigert omdat ze hem zolang hij haar gast is nog niets te eten heeft ge geven. Woedend bestelt ze een uitgebreid menu, maar eerst. Flanders draagt haar naar bed, ontdoet haar van alle sieraden terwijl hij een ver haal vertelt, ze sterft in zijn armen en hij drukt haar de ogen dicht. Is hij dan toch een dief? Nee. Van de juwelen neemt hij alleen haar ring. Later op de avond werpt hij die in een glas wijn van de rot sen. Geen op geld beluste avonturier, een heuse engel des doods- DE WERKWIJZE van Joseph Losey, is geweest dit onwaarschijnlijke geheel een mate van realiteit, van bijna tastbare geloofwaardigheid mee te geven die het van een wilde fantasie opheft tot een groteske. De reclame waarover het ver huurkantoor beschikt is daarbij een ge weldige steun voor zijn bedoelingen: „Elisazath Taylors villa in de film „Boom!" is speciaal daarvoor ontwor pen: bouwkosten een half miljoen dollar. Een bijzonderheid is dat de villa geheel en al gemeubileerd is met originele kunst werken uit Italiaanse collecties: onder andere een bed dat aan Pauline Borghese, een zuster van Napoleon heeft behoord, terwijl twee beschilderde deuren nage maakt zijn naar een origineel van Botti celli. Een grote wand van Caravaggio, te zien in de Borghese Galerij te Rome, werd ook gecopieerd. De juwelen die Liz Taylor in deze film draagt zijn zo onge veer twee miljoen dollar waard en wer den uitgeleend door de Italiaanse juwe lier Bulgari. Alleen de ring die zij draagt is haar eigen ring, een geschenk van Mike Todd". U ZIET, het kan niet op, kosten noch moeite zijn gespaard. De werkelijkheids graad van het onmogelijke is tot het ab surde opgevoerd. Men zal zeggen, dat hoeft toch niet, wij in de zaal kunnen toch niet zien dat die juwelen echt zijn, dat die villa een miljoen kostte en dat bed oud is. Maar dat is het juist. De voortdurend gevoelde spanning tussen echt lijken en niet echt zijn maakt ook deze film van Losey tot een kunstwerk, een spel en uiteindelijk een grap. Een grap misschien zelfs, een practical ioker, van de regisseur met het formidabele ac- teermateriaal dat hem in de personen van Elizabeth Taylor en Richard Burton in de handen gevallen was. AMSTERDAM. Opgericht is de n.v. De toneelcentrale" in Bussum, ontstaan uit een samenvoeging van „Ons leeken- spel" in Bussum en het toneelfonds Maestro", een der dochterondernemin gen van A. J. G. Strengholt n.v., in Am sterdam. In het fonds van de „Toneel centrale" zijn niet alleen duizenden uit gaven van deze fondsen opgenomen, maar ook onder andere van de toneeluit geverij Heijnis, Tijl's toneelfonds, „Wen ding toneel bibliotheek" en het toneelfonds van Van Gorcum. De Toneelcentrale heeft een repertoiregids uitgegeven, waar in een selectie van uitgaven voor jeugd-, amateur- en beroepstoneel is opgenomen. De directie van de toneelcentrale wordt gevoerd door A. J. G. Strengholt en Anton Sweers. HILVERSUM. Op het eerste net „Voor de vuist weg", op Nederland twee een Nederlands tv-spel. Nederland 1. De Fabeltjeskrant, het nieuws en dan Doebiedoe, het nieuwe AVRO-tienerprogramma. De compu terkennismaking Vriend of Vriendin 1968, de dag der Verenigde Naties, film en tienermuziek. Tot de optreden den behoren de Flower Pot Men, Joe Cocker, Long John Baldry en de Nederlandse Fransman Dave. Daar mee is het acht uur en tijd voor het journaal en AVRO's Televizier. Voordat Willem Duys in Voor de Vuist weg zijn gasten aan het woord laat, eerst de Amerikaanse serie „Run for your Life". Paul Bryan, die niet lang meer te leven heeft, volgt in deze aflevering een mooi meisje naar de bergen, waar ze zich minder van Paul aantrekt dan van een ander per soon en het vervelende is, dat Paul hem heel goed kent, zelfs veel te HILVERSUM. Gisteravond heeft Aad van den Heuvel, presentator van het KRO-programma „Brandpunt" tijdens de uitzending verklaard, het oneens te zijn met het ontslag van Frits van der Poel. De letterlijke tekst van zijn verklaring tegenover de kijkers luidt als volgt: „U weet, de voorzitter van de KRO is verantwoordelijk voor de KRO-program- ma's, dus ook voor Brandpunt. Vanavond echter eerst iets dat uitsluitend voor reke ning komt van de redactie van Brand punt. U zult namelijk begrijpen dat wij nog een keer willen terugkomen op het ontslag op staande voet van onze oud-col lega Frits van der Poel. U weet dat het bestuur van de KRO het beleid van zijn voorzitter in de kwestie maandagavond tijdens een speciale vergadering heeft on derschreven. U zult er tevens begrip voor willen hebben, dat de Brandpunt-redactie daarin geen aanleiding ziet om haar eer der ingenomen standpunt te wijzigen. Dit standpunt is nog steeds, dat het ontslag op staande voet niet in verhouding staat tot hetgeen zich rond het programma van Frits van der Poel heeft afgespeeld. Het is een standpunt dat wordt gedeeld door alle collega's van de informatieve afde' ling van de KRO-televisie." „Zoals u uit publikaties hebt kunnen vernemen, is aan de dagelijkse leiding van de KRO opgedragen om met het per soneel te overleggen op welke wijze de bestaande onrust binnen het bedrijf kan worden weggenomen. Het feit dat wij in deze uitzending met voorkennis van de KRO-leiding er blijk van kunnen geven, dat wij ons standpunt in de kwestie van Van der Poel onverkort handhaven, is voor ons een reden om erop te vertroU' wen, dat het karakter van Brandpunt niet zal behoeven te veranderen. Dat geldt uiteraard ook voor de andere opiniërende rubrieken van de KRO-televisie." „Wij willen er voorts de conclusie aan verbinden, dat hiermee het acute gevoel van ongerustheid goeddeels is weggeno men. Wat de regeling van de rechtszeker heid van programmamakers betreft, zal naar onze mening nader overleg nodig zijn." AMSTERDAM Prof. dr. N. R. A. Vroom, voorzitter van het college van hoogleraren der Rijksacademie voor beeldende kunsten, is het gisteren moei lijk gemaakt zijn traditioneel verslag te doen over de ervaringen opgedaan in het afgelopen studiejaar. Een deel van de leerlingen probeerde hem dit te beletten door in de han den te klappen, te schreeuwen en hardop mee te lezen met de hoogleraar. Bij de aanvang van de rede plaatsten zij een zwarte tas naast het spreekgestoelte, waaruit een drabbig bruin schuim op rees, dat overigens niet meer kwaad deed dan een grote vaas met bloemen te be dekken. Prof. Vroom zei in zijn rede, dat tot partiële vernieuwings-experimenten is be sloten, opdat gereageerd kan worden op een snel wisselend maatschappelijk be stel. „Dit is al enkele jaren aan de gang. De emotie, die uit de publicaties rond de Academie der laatste weken spreekt bezit de grote waarde dat zij ons allen noopt tot een steeds hernieuwd gewetens onderzoek omtrent de verantwoordelijk heid die op onze schouders rust. Daar toe uitgenodigd moet men te allen tijde bereid zijn dit gewetensonderzoek ook pu bliekelijk te doen". Verder zei prof. Vroom: het lijkt ons niet voldoende het onderwijs te beperken tot een concentratie op het nieuwere dog ma van de actuele eigentijdse kunst, vooral niet nu v/e met een voorzichtige ontdogmatisering begonnen zijn. Toch heeft de onverwachte bruuske reactie ons wel te denken gegeven. De vraag rijst immers, waar de onverdraagzaamheid te zoeken is, als ons het recht ontzegd zou worden op bewust geformuleerde gron den het onderwijs ontdogmatiserend te vernieuwen". Na afloop van de openbare zitting heeft prof. Vroom geruime tijd gediscussieerd met dertig leerlingen en oudleerlingen die daartoe de wens hadden geuit. goed. Dan begint Paul een koude, maar gevaarlijke oorlog. Hij krijgt uiteindelijk zijn vijand op de knieën. Na het Duys-feest en het laatste nieuws introduceert Teleac een nieuwe cursus: Frans voor gevorderden. Van avond wordt er iets van verteld. Nederland 2. Kwart over zes de Olympische Spelen. Tegen zevenen de Fabel en het journaal. Scala brengt de vaste vrijdagse rubrieken: gewes telijk journaal, wegeninformatie de filmrubriek en het parlementair over zicht; verder beelden uit Mexico Na het journaal van acht uur een oor spronkelijk Nederlands toneelspel, „Vertel me iets nieuws over de regen wormen". De NCRV heeft zich ten doel gesteld meer Nederlandse schrij vers ertoe te brengen hun krachten te beproeven op het schrijven van tele visiestukken. Regisseur Stefan Felsen- thal is belast met de begeleiding van Nederlandse schrijvers die in deze richting iets willen ondernemen. On der zijn regie is het stuk van van avond opgenomen. Het is van Yvonne Keuls. De twee rollen worden ge speeld door de Belgische actrice Dora van der Groen en de Nederlandse ac teur Guus Oster. De hij in het stuk is een man op middelbare leeftijd die een hartaan val heeft gehad en wordt verpleegd in een soort pension, waar de zij de scepter zwaait. Beiden hebben in het verleden vele teleurstellingen onder vonden. De man heeft het leven van de regenwormen bestudeerd, was voor niemand anders zich echt inte resseerde. De vrouw vraagt hem er nu bijzonderheden over. Ze geloven dat ze ergens een gelijke belangstel ling hebben, dat ze op dezelfde golf lengte denken en dus kunnen commu niceren. Als puntje bij paaltje komt blijkt dat echter niet waar. Ze zijn tezeer in zichzelf opgesloten; ze zijn gedoemd alleen te blijven zonder wer kelijke communicatie. Na dit televisiespel het licht sati rische „Farce Majeure" met Alexan der Pola, Fred Benavente, Ted de Braak, Henk van der Horst en Jan Fillekers. Vervolgens de actualiteiten rubriek Hier en Nu, vijf minuten met het Emmeloords christelijk mannen koor, dat zingt in de Martinikerk in Bolsward, het laatste journaal en twee uur reportages van de Olympische Spelen. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Op het eerste gehoor. (Om 7.30 Nws.; 7.32 Actualiteiten). 8.00 Nws. 3.11 Gew. muz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.00 Theologische Ether leergang. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gym nastiek voor de huisvrouw. 9.50 Platen- orogr. Aansluitend: Luisterwedstrijd. 10.55 Kunstkroniek. 11.00 Nws. 11.02 Lezing. 11.15 Muzikaal vraaggesprek. 11.55 Mededelingen. 12.00 Orkestmuz. 12.14 Marktberichten. 12.16 Overheids voorlichting. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Actualiteiten. 12.50 Rubriek over mis sie en zending. 13.00 Platenprogr. 14.00 Een weekblad met plaatjes. (16.00 Nws.). 16.30 Bezig met muziek. HIRO: 17.00 HIRO-Magazine. 17.30 Voor tie ners. 18.19 Uitzending P.P.R. 18.30 Nws. 18.46 Actualiteiten. 19.05 De Springplank 19.30 Progr. voor twinti gers. 20.00 Platenprogr. 22.00 Liedjes programma. 22.30 Nws. 22.40 Medede lingen. 22.42 Overweging. 22.45 Goal. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. en ochtendgymnastiek. 7.23 Lichte muz. 7.30 Olympische Spe len. 7.54 Deze dag. 8.00 Nws. Aanslui tend: Van de voorpagina. 8.15 Gevar. progr. 10.30 Lezing. 10.45 Draaiorgel- muz. 10.50 Wegwijs. 11.00 Nws. li.02 Brass Bands Finale 1968. 11.25 Ameri kaanse verkiezingskroniek. 11.45 Oude gramm. muz. 12.15 Gramm. muz. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.29 Licht ensemble. 13.00 Nws. 13.11 Varia. 13.15 Tijd voor teenagers. 13.50 Uitlaat. 14.25 Popmuziek. 14.45 Radio Jazz Magazine. 15.20 Lessen Frans, Duits, Engels. 16.30 Operamuz. 17.00 Olympische Spelen. 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nws. 19.00 Operamuz. 19.30 Nws. 19.35 Artistieke Staalkaart. 20.15 Musical filmmuz. 20.45 Struktuur en doelstellingen van hoger onderwijs. 21.30 Metropole orkest. 22.00 Olympi sche Spelen (22.30 en 23.55 Nws). HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Djinn. (10.00 en 11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.03 Nieuwe lang speelplaten. 13.00 Nws. 13.03 Lichte muz. 13.30 Zuidzee Serenade. 14.00 Nws. 14.03 T(w)ien. 15.00 Nws. 15.03 Platenprogr. 16.00 Nws. 16.03 Coun try- en Western music. 16.30 Progr. tienermuz. 17.00 Nws. 17.02-18.00 Hier (Van onze correspondent) HILVERSUM. Philips Phonogram heeft van de Nederlandse televisieserie „De Glazen Stad" de meeste muzikale gedeelten en een deel van de gespro ken tekst vastgelegd op een langspeel plaat, die vrijdag uitgebracht wordt. Het aantal reacties op deze serie is zo groot dat de NCRV overweegt met her halingen te komen. Zoals bekend zijn van de zijde van de critici weinig gun stige geluiden gehoord over deze serie. Bij brede lagen van ons volk schijnt hij echter aan te slaan. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muz. 11.00 Amusementsmuz. 12.00 Nws. 12.03 Lich te muz. 12.40 SOS-berichten voor schip pers. 12.45 Lichte muz. 12.55 Buiten' lands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 14.00 Nws. 14.03 Gevar. muz. 15.00 Nws. 15.03 Grammofoonpla- tenprogr. (Tussen 15.30 en 16.30 Repor tage Wielrennen). 16.30 Lichte orgel- muz. 17.00 Nws. (Tussen 17.00 en 19.00 reportages Olympische Spelen). 17.10 Noord en Zuid. 17.35 Jazzmuz. 18 00 Nws. 18.03 Amusementsprogr. 18.30 Franse les. 18.32 Lichte muz. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muz. 19 00 Nws. 19.40 Lichte muz. 20.00 Amuse mentsprogr. 22.00 Nws. (Tussen 22.00 en 1.00 reportages Olympische Spe len). 22.15 Jazzmuz. 23.00 Nws. 23.10 Muz. 23.40 Nws. 23.45 Olympische Spe- wmiuMiiiiuuyiwwMwylen. ADVERTENTIE yoghurt vla limonade siroop vla-flip SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonplein) zater dag 19 oktober 20.15 u.: Amsterdams Volkstoneel: „Rooie Sien". Zondag 20 en maandag 21 oktober 20 u.: Nieuw Ope rette Gezelschap: „Die Blume von Ha waii". Dinsdag 22 oktober 20 u.: Toneel ver. de Proveniers: „Boeing-Boeing". Woensdag 23 oktober 20.15 u.: Haagse comedie: „Veeirtig karaat". Donderdag 24 en vrijdag 25 oktober 20.15 u.: Musical „Ja, ik wil". (Donderdag voorstelling Joods nationaal fonds). Kleinkunsttheater, (Geb. St. Bavo) Vrijdag 18 en zaterdag 19 oktober 20.30 u.: Cabaret „Haarloheim". MUZIEK Concertgebouw, (L. Begijnestraat) Maandag 21 oktober 13.30 en 14.45 u. en dinsdag 9.30 13.30 en 14.45 u.: Jeugdcon- certen voor het lager onderwijs. Donder dag 24 oktober 20.15 u.: Concert door „De stem des volks" o.l.v. Dick Dekker m.m.v. N.Ph.O. De Ark, (Nieuw Heiligland) woensdag 23 oktober 20.15 u.: Operaconcert door Elisabeth Fictoor, sopraan Cornelis de Wit tenor, Ellerus Uneke, tenor en Nico Schaap bariton. Frans Halsmuseum, Vrijdag 18 oktober 20.30 u.: Soc. Teisterbant en Vrienden van het Lied concert door Jan Maarten Komter en Louise de Buy-Wenniger met liederen uit de Muiderkring. Toegangsbe wijzen voor genodigden aan de zaal Haarlemse Jazz Club, (Koudenhornka- zerne) Dinsdag 22 oktober 20.30 u.: Jazz-opnamen uit de jaren '17-'30. Muziekzaal (ingang Brinkmann, Grote Markt) Zondag 20-23 u.: Dansen met The Golden Rhythms. Treslong (Hillegom) diner dansant da gelijks. Hotel Esplanade (Zandvoort), Dans en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 uur. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort) dagelijks 20-22 u.: Dansen met Het Holland Kwintet. Hotel Bouwes (Zandvoort). Zaterdag en zondag dansen met Los Guantes Rojos. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie-Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks behalve maandag ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Per manente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-t (Bakenessergracht 67: „Zek- veld Follies" werken van Jacob Zekveld. Dagelijks 11-17 u. en zondag 14-18 uur. Tot en met 27 oktober. Galerie Zijlstraat. Werken van Roelof Klein en Jenny en Wim Duller. Geopend op werkdagen 12-17 u. Maandag-, woens dag- en vrijdagavond 20-21.30 u. en zon dags van 14.30-17 u. Tot en met 28 okto ber. Galerie Bier (Gr. Heiligland 66)Ex- pos'.ie Chinese grafkeramiek. Geopend dagelijks 14-18 u. en 19-22 u. Zondags van 14-17 uur. Stadskweektuin (Kleverlaan): Gelegen heid tot gratis bezichtigen van de kassen en bloemgewassen Woensdag van 14 tot 17 uur en zaterdags en zondags van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur. Zaterdag van 9 tot 18 u. Duysterghast (Boulevard P. Loot, Zandvoort) Expositie van Kunstschilder Tony Mafia. Alleen zaterdag en zondag van 14-16 u. Tot en met 5 november. VOLKSUNIVERSITEIT. Frans Halsmuseum. (KI. Heiligland"), maandag 21 oktober (20 u.), 3e avond cursus Sociologie in Vogelvlucht door dr. H. de Jager. Dinsdag 22 oktober 20 u.: 3e avondcursus Biologie van de mens door dr. C. J. H. van den Broek. Woens dag 23 oktober 20 u.: Monumentenrijk dom in Oost en West door mevrouw dr. H. E. s'Jacobs. Petra-kerk, (Heemstede) vrijdag 18 ok tober 20 u.: Het kleurige interieur van boeren en zeevaarders, lezing door me vrouw Petra WassenberghClarijs. DIVERSEN. Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spaar- ne) vrijdag 18 en zaterdag 19 oktober 20 u.: Cobi Schreijer. Poppentheater Merlijn, (Hasselaers- plein) woensdag 23 oktober 14.30 u.: „Het onderwater avontuur". Clubhuis naast d'Appelaar, (Damstraat) zaterdag i9 oktober 14 u.: Film: „Spio nage op het vliegveld". Nederland 1 07.30 NTS: In kleur: Olympische Spelen 11.00 NTS/NOT: Schooltelevisie. 18.50 NTS: In kleur: De Fabeltjeskrant 18 56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19 03 STER: Reclame. 19.06 AVRO: Tienerprogramma. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 AVRO: Televizier. 20.45 In kleur: Feuilleton. 21.35 Voor de vuist weg. 22.45 NTS: Journaal. 22.50 Cursusinformatie. Nederland 2 18.15 NTS: In kleur: Olympische Spelen. 18.50 In kleur- De Fabeltjeskrant 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 Scala. 20.00 Journaal 20.16 STER: Reclame. 20.20 NCRV: Ned. tv-spel. 21.05 Farce Majeure. 21.25 Actualiteitenrubriek. 21.50 Koorzang 21.55 NTS: Journaal. 22.00 Olympische Spelen. Nederland 1 07.30 NTS: In kleur: Olympische Spelen. 9.30 Teleac. 16.00 Nieuws. 16.02 KRO: In kleur: Feuilleton. 16.45 Voor kinderen. 18.50 NTS: In kleur: De Fabeltjeskrant. 18.56 STER: Reclame. 19.00 NTS: Journaal. 19.03 STER: Reclame. 19.06 KRO: TV-spel. 19.35 Wereldmissiedag. 19.56 STER: Reclame. 20.00 NTS: Journaal. 20.16 STER: Reclame. 20.20 KRO: In kleur: Amusementsprogr. 21.20 Brandpunt. 21.40 Cabaretaria. 22.20 NTS: Journaal. 22.30 Olympische Spelen. Nederland 2 18.15 NTS: In kleur: Olympische Spelen. (Onderbreking voor journaal en reclame). 21.30 VARA: De jonge onderzoekers, magazine voor wetenschap in wedstrijdverband. 21.40 In kleur: Wojeck. politie-tv-film (Een produktie van de Canadese televisie) 22.30 NTS: Journaal. 22.35 VARA: Achter het nieuws. 23.00 Cabaret Nu (Co-produktie BRT-VARA).

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 17