„Geen onnodige registratie -van personen door BVD" Inspraak bij benoemingen van burgemeesters voldoet" Havenfraude in Rotterdam md Kort en bondig Jerseyshop „Geluid kan gezondheid belangrijk schaden" - WOUD VAN STOPLICHTEN - Boulevard en monorail nodig langs de kust Agenda voor Haarlem en de IJmond KIP IN'! PANNETJE RECEPTIES HET HOGE DUIH DIRCK OIRCKZ 5, y dflk. ÊBk. éttk Minister Beernink in Kamercommissie: In 1971 nog geen nieuwe Grondwet Bespreking over I.I.V. gevraagd Twee bendeleden in Amsterdam berecht Prof. Schmidt op congres over geluidshinder in Delft Iets zachter „FAVORIET" (1 VRIJDAG 18 OKTOBER 1968 2 Rijnmond Minister Beernink: va 19.75 Geraffineerd opgezette oplichting mislukte PLEIDOOI IN TIJDSCHRIFT NOORD-HOLLAND: Haarlem Veisen-IJ muid'en Beverwijk H eemskerk t 1 1 DEN HAAG „In ons land heeft geen onnodige registratie plaats van personen door de Binnenlandse Vei ligheidsdienst. Minister Beernink van Binnenlandse Zaken heeft dit donder dagavond meegedeeld in de openbare vergadering van de vaste commissie voor Binnenlandse Zaken uit de Tweede Kamer. Hij antwoordde hiermee ip vragen van het Kamerlid drs. Franssen (P.v.d.A.), die gevraagd had of in ons land BVD-registratie plaats heeft van betogers en/of van ROTTERDAM. De Rotterdamse ri vierpolitie is op het spoor gekomen van een deskundig verborgen fraude. De mal versaties zouden zich hebben voorgedaan bij de Rotterdamse Stuwadoor Maat schappij N.V. aan de Maashaven en be treffen houtladingen die uit Canada in Rotterdam arriveerden. Er zijn vier arrestaties verricht, name lijk een 40-jarige inspecteur uit Ridder kerk, een 57-jarige hoofdbaas uit Rotter dam, een 40-jarige loodsbaas uit Spijke- nisse en een 51-jarige chef-botenbaas uit Rotterdam. Zij zijn inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Er worden nog meer arrestaties verwacht. De Rotterdamse politie kon nog niets meedelen over de omvang van de fraude. Het onderzoek is „nog lang niet afgelo pen" aldus een woordvoerder van de po litie. Vaststaat dat er verspreid over een reeds lange periode regelmatig hout is verdwenen uit bundels hout die per schip in de Rotterdamse haven arriveer den. Dit hout werd als „stuwhout" no dig om de lading vast te zetten van het terrein van het stuwadoorsbedrijf ge bracht. ADVERTENTIE HOFJUWELIERS opgericht 1800 Anegang 13-15 tel. 10574 -12475 Gr. Houtstraat 165 Ruime sortering modellen in eerste en tweede gehalte tafelzilver en pleet in voorraad, in de merken B.S.F. Bremen Christofle Parijs Van Kempen en Begeer Zeist Wilkens Bremen Wolfers Brussel Folders met modellen en prijslijst worden gaarne verstrekt. Abortus. De Haagse rechtbank heeft een 60-jarige Haagse arts veroordeeld tot tot duizend gulden boete en voorwaar delijk drie maanden gevangenisstraf wegens het plegen van abortus. De officier van Justitie had ook deze straf en bovendien ontzetting geduren de drie jaar uit de bevoegdheid het beroep van arts uit te oefenen, geëist. Benoeming. De directeur van de Centrale Dienst voor In- en Uitvoer (CDIU), mr. E. G. Wesselink zal per 1 november deze dienst verlaten in verband met het aanvaarden van de functie van secretaris van de Technische Hoge school in Delft. Op dezelfde datum zal de heer D. de la Vieter, thans onder directeur van de CDIU, met de leiding van deze dienst worden belast. Dertig jaar. De christelijke plattelands vrouwenbond heeft donderdag in de Expohal in Hilversum zijn 30-jarig be staan gevierd. De bond telt momenteel meer dan 19.000 leden. Skelet gevonden. Voor de tweede maal dit jaar is in de Texelse duinen een menselijk skelet door de wind blootge legd. Mogelijk is het het lichaam van een tijdens de „Russenopstand" (april 1945) verrrtoorde Georgiër. De vondst werd woensdag gedaan op het strand van het Ayeslag. Eerder werd zuide lijker op het strand een skelet gevon den, waarvan eveneens wordt aangeno men dat het de resten van een Rus sische krijgsgevangene betreft. Gewapende Hagenaars. De Haagse poli tie heeft een 28-jarige Hagenaar gear resteerd, die een pistool met vier scher pe patronen op zak droeg. Hij werd aangehouden bij een autocontrole. Te voren was een jonge Hagenaar aange houden die in het dashboardkastje van zijn auto een pistool met zeven pa tronen had liggen. leden van de C.P.N, of van andere politieke partijen. Een suggestie van de A.R.-afgevaardig- de, de heer Schakel om te komen tot een registratie van in ons land opererende buitenlandse inlichtingendiensten wees minister Beernink van de hand. De bui tenlandse diensten zouden zich daaraan niet houden en dan zou een wettelijke bepaling ter zake een slag in de lucht zijn. Minister Beernink erkende dat hij geen enkele greep heeft op die (buitenlandse) inlichtingendiensten, maar „dat brengt nu eenmaal het spioneren mee." Volgens de minister zijn bij de inspraak van gemeentebesturen bij de benoeming van burgemeesters „goede resultaten" be haald. De minister hield de Kamer voor dat wel degelijk rekening wordt gehou den met inspraak der gemeentebesturen. Critiek op het systeem van inspraak, al thans op de tot nu gevolgde procedure daarbij, kwam met name van de P.v.d.A.- fractie in de Kamercommissie. „De minister heeft zich geen snars van de inspraak aangetrokken" aldus werd van die zijde gezegd. Minister Beernink legde deze critiek naast zich neer. Het vraagstuk van het verlenen van inspraak bij het benoemen van burgemeesters zal hij in studie nemen, zo werd gezegd. Een herbenoeming is per se geen forma liteit, zo hield hij de V.V.D.-afgevaardig de Wiegel voor. Minister Beernink wil niet wachten met de benoeming van een nieuwe voorzitter van Rijnmond totdat meer duidelijkheid zal bestaan over de structuur, die dit bo- vengemeentelijke lichaam zou moeten krijgen. Vandaag heeft de minister een delegatie uit de Rijnmondraad ontvangen om te spreken over een nieuwe voorzit ter. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister Beernink heeft in de vaste commissie voor Binnen landse Zaken in de Tweede Kamer, die zijn begroting behandelt, meegedeeld dat een algemene herziening van de Grond wet in 1971 niet mogelijk is. De regering streeft voor dat jaar wel naar een her ziening van onderdelen. De minister deelde mee dat het kabinet spoedig een standpunt zal bepalen over het eerste interimrapport van de commis sie Cals-Donner waarin onder meer af schaffing van de opkomstplicht en de mogelijkheid van lijstverbinding is be pleit. De heren Franssen (P.v.d.A) en Wiegel (V.V.D.) pleitten voor verlaging van de kiesgerechtigde leeftijd tot 18 jaar. De minister beloofde hen de wensen onder de aandacht van de staatscommissie te zullen brengen. Hij deelde mee dat de commis sie zich ook beraadt over een opheffing van het processieverbod. De minister betoogde dat de benoeming van een nieuwe voorzitter volkomen los staat van de vraag of de Rijnmond moet worden omgezet in een agglomeratie of in een nieuwe streekgemeente. Rond de jaarwisseling zal beslist wor den of tot samenvoeging van de Zaanse gemeenten zal worden overgegaan, aldus de minster op vragen van de heer Wiegel (V.V.D.). Over het Gooi merkte de minis ter op dat slechts een klein deel van deze streek (met Abcoude. Nederhorst Den Berg, Nigtevecht, Ouder-Amstel en Weesp) naar de provincie Utrecht zal overgaan. DEN HAAG De Raad voor de Kunst heeft minister Klompé verzocht met haar ambtgenoot van Economische Zaken be sprekingen te voeren over het subsidie van het ministerie van Economische Zaken aan het Instituut voor Industriële Vormgeving in Amsterdam, dat het ko mend jaar niet meer verleend zal wor den. Zo heeft de voorzitter van de Raad voor de Kunst, prof. dr. Idenburg don derdag meegedeeld. Drie leden van het bestuur van de Raad voor Industriële Vormgeving zijn daarop uitgenodigd voor een hearing met de vaste commissies uit de Tweede Kamer voor economische zaken, onder wijs en wetenschappen, cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en volkshuis vesting en ruimtelijke ordening. De da tum van de hearing is vastgesteld op 23 oktober. ADVERTENTIE DEZE WEEK 500 wollen vesten 40 t/m 52 diverse modetinten. Barteljorisstraat 27 Telefoon 11770. Haarlem AMSTERDAM Tegen de Engelse lei der van een internationale goudsmokke- laarsbende, een 30-jarige Londenaar, en zijn helper, een 25-jarige Australische dameskapper uit Melbourne, heeft de of ficier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank 16 maanden gevangenisstraf geëist voor hun poging de Bank of Ame rica in Amsterdam voor 150.000 dollar op te lichten. Dankzij de argwaan die men bij het Amsterdamse filiaal van de Amerikaan se Bank tegen uitbetaling van een derge lijk groot bedrag had. ging men, hoewel de vereiste code voor een betalingsop dracht. die uit Hong Kong afkomstig was, klopte, toch niet tot uitbetaling over. Het plan was uitgegaan van een code expert van de Bank of America in Seoel. Hij stelde twee in code gestelde beta lingsopdrachten op volgens welke de fi lialen van de Bank of America in Am sterdam en in Zürich totaal 600.000 dol lar moesten uitbetalen. In Zürich lukte dit en een helper kocht daar voor 450.000 dollar goud, dat naar Hong Kong ge smokkeld zou worden, waar het een gro te winst zou opleveren. In Amsterdam kreeg de bank argwaan omdat in de overigens volkomen juiste code-opdracht een ongebruikelijke afkorting stond. Een informatie bij de hoofdbank in New York wees uit dat de opdracht vals was. De man, die daarna in Amsterdam het geld kwam halen, werd gearresteerd. In Zürich konden toen nog 48 goudstaven en 167.000 Zwitserse franc worden ach terhaald. De man, die daar het geld had geïncasseerd, kon ook worden gegrepen. De Amsterdamse rechtbank zal in deze geraffineerd opgezette oplichtingszaak op 31 oktober uitspraak doen. DELFT Geluid kan de gezondheid van de mens belangrijk schaden. De in onze dagen constant en ernstig toenemen de excessieve geluidshinder bedreigt ons in zulk een mate dat de beteugeling daarvan nu een volksgezondheidspro bleem van de eerste orde is. Aldus prof. dr. P. H. Schmidt uit Lei den, donderdag in zijn eerste lezing op het tweedaags congres voor geluidsin- der in Delft. De geluidshinder dreigt nog erger te worden, zo merkte hij onder meer op, door mechanisatie van de produk- tie, toeneming van het gemotoriseerde verkeer, toeneming van de bevolkings dichtheid en de supersone burgerlucht vaart. Wat dit laatste betreft wees prof. Schmidt erop dat de schokgolf (de knal len) niet alleen worden opgewekt bij het doorbreken van de geluidsbarrière. Onder de gehele vliegroute schuift de schok golf mee over het land, zolang het toe stel sneller vliegt dan het geluid. Vliegt het toestel, op een hoogte van 20 km. dan heeft de strook onder de vliegroute een breedte van 80 km. Eén enkele vlucht over het westen van ons land stelt dan 6 miljoen mensen bloot aan dat gebul der. „Er zijn aanwijzingen dat dagelijks honderd van dergelijke vluchten over Ne derland gemaakt zullen gaan worden", al dus prof. Schmidt Prof. dr W. Buikhuisen. hoogleraar criminologie in Groningen, pleitte voor de Op de Prins Hendrikkade in Amsterdam, bij de :ngang van de IJtunnel, is net woud van stoplichten nu gereed gekomen. Het zijn er nog aanzienlijk meer dan de joto toont. (Van onze correspondent) ALKMAAR In het tijdschrift „Noord- Holland" van deze maand wordt een krachtig pleidooi gehouden voor een grote kustboulevard langs nagenoeg de gehele Noordhollandse kust. De heer J. B. Th. Hugengoltz, directeur van de Stichting Touring Zandvoort meent dat een dergelijke boulevard bevorderlijk is voor het toerisme. Hij stelt voor om de boulevard 500 tot 600 meter van de kust achter de duinen te laten lopen. De boulevard zou met een bocht om de grote badplaatsen heen gevoerd moe ten worden om de urbanisatie naar de landzijde niet in gevaar te brengen. Bij de kleinere badplaatsen zoals Castricum zou men aftakkingen kunnen maken. De boulevard zou met viaducten over de be staande wegen geleid moeten worden. De heer Hugenholtz heeft ook nog andere suggesties ter stimulering van de kust- recreatie: openluchtzwembaden op het strand, in de duinen of aan de duinvoet. bouw van betonnen parkeergarages aan het westelijk uiteinde van de duindoor snijdingen enzovoort. Ook de heer F. Langeveld, directeur van een caravanbedrijf in Schoorl is voor stander van een kustboulevard en wel van Camperduin naar Wijk aan Zee. Hij wil deze weg echter op een afstand van hoog stens 200 meter van zee. Voor het pro bleem van het openbaar vervoer naar de badplaatsen wenst hij een monorail of ka belbaan of een andere vorm van elektri sche tractie, maar geen bussen of trams. Hij meent dat de pensions tot het ver leden zullen gaan behoren en plaats zul len maken voor luxe-hotels en zelfbedie ningshotels. De bouw van buitenhuisjes langs de kust zal volgens de heer Lange veld aanmerkelijk toenemen. De schrijvers vinden dat Noord-Hol land nog veel te weinig bekend is als re creatiegebied en dat de recreatienota dit aspect verwaarloost. De cijfers in de re creatienota worden volgens de heer Hu genholtz foutief becijferd. Hij vindt het „krachtig bevorderen van het openbaar vervoer" een lachertje want als er geen particuliere parkeergelegen heid is, blijven de bezoekers gewoon weg. Voor Zandvoort alleen moet men al re kenen op 50.000 auto's aldus de heer Hu genholtz. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), zater dag 20.15 u.: Amsterdams Volkstoneel: „Rooie Sien". Kleinkunstheater (geb. St. Bavo), vrij dag en zaterdag 20.30 u.: Cabaret „Haar- loheim". MUZIEK Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland), vrijdag 20.30 u.: Sociëteit Teisterbant en Vrienden van het lied concert door Jan Maarten Komter en Louise de Buy-Wen- niger met liederen uit de Muiderkring. Toegangsbewijzen voor genodigden aan de zaal. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The co medians", 18 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De vier kante rekruut", a.l. Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Too hot to handle", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Anzio", 14 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „De grote veldtocht der Sioux", 18 j. Zondag 11 u.: „Vadertje Langbeen", a.l. Luxor, 14 19 en 21.15 u.: „De spook- zolder", 18 j. Vrijdag en zaterdag nacht voorstelling 23.30 u.: „Les 400 coups", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Modern Millie", a.l. Donderdag tot en met zondag 14.30 u.: „Stad op stelten", a.l. Rembrandt. 14, 19 en 21.15 u.: „A io- vely way to die", 14 j. Zondag 11 u.: „De wereldzee", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Ontembare lusten", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Le week end", 18 Zondag 11 u.: „Der Zigeuner baron", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlems school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 to4 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag, van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht)„Zekveld Follies", werken van Jacob Zekveld. Da gelijks van 11 tot 17 en zondag van 14 tot 18 u. Tot en met 27 oktober. Galerie Zijlstraat: Werken van Roelof Klein en Jenny en Wim Duller. Geopend op werkdagen van 12 tot 17 u. Maandag-, woensdag- en vrijdagavond van 20 tot 21.30 u. en zondags van 14.30 tot 17 u. Tot en met 28 oktober Galerie Bier (Gr. Heiligland 66): Expo sitie Chinese grafkeramiek. Geopend da gelijks /an 14 tot 18 en 19 tot 22 u. Zon dags van 14 tot 17 u. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag van 9 tot 18 u. Duysterghast (Boulevard P. Loot, Zandvoort): Expositie kunstschilder Tony Mafia. Alleen zaterdag en zondag 14 tot 16 u. Tot en met 5 november. VOLKSUNIVERSITEIT Petrakerk, (Heemstede) vrijdag 20 u.: „Het kleurige interieur van boeren en zeevaarders", lezing door mevrouw Petra Wassenbergh-Clarijs. DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Damstraat/ Spaarne) vrijdag 20 u.: Cobi Schreijer. Clubhuis naast d'Appelaar (Damstraat), zaterdag 14 u.: Film: „Spionage op het vliegveld". Treslong (Hillegom): Diner Dansant, dagelijks. Hotel Esplanada (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 uur: Dansen met The 5 Atomics. Hotel Bouwes (Zandvoort), zaterdag en zondag: Dansen met Les Guantes Rojos. VRIJDAG 18 OKTOBER City Theater, 20 u.: „Zo gezegd, zo ge daan". ZATERDAG 19 OKTOBER City Theater, 19 en 21.15 u.: „Zo ge zegd, zo gedaan". Stadsschouwburg, 20 u.: „Lost com mand". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie gouaches, plastie ken. mono- en multible drukken van Cy ril Lixenberg. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 18 OKTOBER Kennemer Theater, 19.15 en 21.30 u-: „Het wonder van de liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een paar dollars voor Django". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie schilderijen, tekeningen en aqua rellen van Rudi Bierman; geopend van 9-18 uur. Micro Theater, huize „Scheybeeck". Vel- serweg 2, 20.30 u.: Film „Cul de Sac" van Roman Polanski. ZATERDAG 19 OKTOBER Kennemer Theater, 19.15 en 21.30 u.: „Het wonder van de liefde"; 23.30 u.: „Het mysterie van de verdwenen meis jes". Luxor Theater, 19 en 21.15 u-: „Een paar dollars voor Django". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie schilderijen, tekeningen en aqua rellen van Rudi Bierman; geopend van 9-18 uur. ZATERDAG 19 OKTOBER Marquette Theater, 20 u.: „Helden zonder glorie". bromfiets minnende jeugd voor „brom- crossbanen". Voor een anti-lawaai-organisatie wai mr. P. Zonderland erg geporteerd. De ge luidshinder. zo zei hij, mag in de zeer ingrijpende wetsontwerpen over water- en luchtverontreiniging als derde hoofdstuk in de milieuhygiëne niet ontbreken. Ir. J. van Eijk. hoofd afdeling geluld en licht bij TNO Delft, wees erop dat er bij de bouw van nieuwe woningen onvol doende rekening wordt gehouden met ge luidsisolatie. ADVERTENTIE gebraden halve kip; royaal garnituur, fruitmix 4.95 geen zaalhuur! port-sherry-vermouth 0.90 Vraag de folder menusuggesties diners 15 pers. en meer v.a. 650 HOTEl-CAFE-RESTAURANT 40 meter boven de zee iq» +A Wijk aan Zee 02517-322 SPECIALITEITENRESTAURANT Bilderdijkstraat hoek Kwakersplein >VDAM^st^20riMl%^J Het K.N.M.I. deelt mee; Een lagedrukgebied beslaat vrijwel de gehele oppervlakte van de Atlantische Oceaan en verandert weinig van plaats. Daardoor kon een rug van hoge druk tot ontwikkeling komen, waardoor het buiige en winderige weer van de laatste dagen in een aangenamer weertype veranderde. Bij weinig wind en opklaringen liep de temperatuur in de afgelopen nacht flink terug en ontstond op enkele plaat sen mist. De depressie op de oceaan stuwt zachte lucht via West-Frankrijk en Engeland noordwaarts, waardoor ook bij ons be wolking doordringt. Een zwak front zal zaterdag dicht in onze omgeving komen waarbij de kans op enige regen later toeneemt. Daar de hoge druk boven ons land zich nog wat naar het oosten verplaatst zal de wind naar richtingen tussen zuid en oost draaien, waardoor de temperaturen wat lager worden. VOORUITZICHTEN Overgang naar droger en zonniger weer, maar plaatselijk ochtendmist. Voor zaterdag: Zon: 20 tot 60 pet; min. temp. van 0 tot 4 graden onder normaal; max. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden on der normaal; kans op een geheel droog etmaal: 60 pet; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 pet. Voor zondag: Zon; meer dan 20 pet.; min. temp.: van 1 tot 5 graden onder normaal; max. temp.: omstreeks normaal; kan op een geheel droog etmaal: 80 pet.; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pet. WERKRAPPORT*!* Maximum- en minimum- c temperaturen Pinnen- en buitenland li Amsterdam zw. bew. w.st. 13 5 4 De Bilt mist w.st. 14 5 7 Deelen mist w.st. 13 5 3 Eelde licht bew. wzw 12 5 6 Eindhoven mist zzw 15 8 1 Den Helder zw. bew. nnw 13 11 10 Twente mist z 13 5 13 Vlissingen half bew. zo 15 10 0.5 Z.-Limburg zw. bew. zzw 14 7 0 Rotterdam mist vera. 15 6 0 Aberdeen zw bew. w.st. 11 0 0 Athene onbew. w.st. 25 16 0 Barcelona licht bew. n 23 14 0 Belgrado half bew. w.st. 6 0 Berlijn zw bew. w 13 7 10 Bordeaux half bew. zzo 18 9 0 Brussel zw bew. zo 14 7 0 Frankfort geh bew. zzw 15 7 0 Genève mist wzw 15 2 0 Grenoble licht bew. O 17 5 0 Helsinki regen zo 5 5 11 Innsbruck mist w 16 1 0 Kopenhagen regenbul wnw 10 5 3 t.issabon geh bew. zzo 24 18 0 Locarno mist w.st. 13 4 0 Londen geh bew ono 15 8 0 Luxemburg mist no 13 4 0 Madrid onbew w.st. 25 8 0 Malaga licht bew. w.st. 24 18 0 MaJlorca onbew w.st. 23 11 0 München mist zzw 14 4 0 Nice onbew. n 22 13 0 Oslo licht bew. nw 7 3 3 Parijs half bew. O 16 6 0 Rome licht bew O 23 11 0 Stockholm zw. bew. nnw 9 1 0 Wenen zw bew wzw 17 5 0 Zürich mist nnw 14 4 0 ZATERDAG 19 OKTOBER Zon op 7,i2 uur: onder 17.37 uur. Maan op 3.42 uur; onder 16.48 uur. MAANSTANDEN Nieuwe maan 21 oktober 22.44 uur. Eerste kwartier 28 oktober 13.40 uur. HOOG EN LAAG WATER IN I.IMUIDEN VRIJDAG 18 OKTOBER Hoog water 0.46 uur en 13.15 uur. Laag water 8.54 uur en 21.06 uur. ZATERDAG 19 OKTOBER Hoog water 1.36 uur en 13.39 uur. Laag water 9.45 uur en 21.47 uur. He, hoog en laag watei te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2