Fiat gereed voor sprong over de grenzen THANS OOK SPOR BIJ OPEL Neem de winter in acht NIEUWS IN HET KORT Uitgevaren visserijvaartuigen Jaguar Conferentie van donorlanden ZATERDAG 19 OKTOBER 1968 7 - Misplaatst Open brief Ds. Toornvliet Zedenprediker Kerkbezoek Bus gemist Discriminatie 3 Inkomsten Nulpunt Rookgordijn Discriminatie 2 Nu de Franse regering een stokje heeft gestoken voor een financieel en technisch akkoord tussen Citroën en Fiat, zal de Italiaanse fabriek wellicht toenadering zoeken in West-Duitsland. Zeker is dit nog niet, hoewel het vaststaat dat de reus Fiat bezig is uit zijn Italiaanse behuizing te barsten. De Turijnse firma heeft tot nu toe ongekoide successen binnenslands geboekt driekwart van de Italiaanse markt is stevig in haar handen en het is niet zo verwonderlijk dat nu de Europese markt aan de beurt is om veroverd te worden. Niet geringe successen in het buitenland steunen dit streven: in Rusland maakt een complete F'at- fabriek de „124", de exportcijfers blijven stijgen. Waarom is Fiat zo succesvol en dreigt zij als de verbinding met Citroën een feit was geworden zelfs de Duitse auto-industrie ach ter zich te laten? De Turijnse industrie is erin ge slaagd een vrijwel volledig scala van automobielen te ontwerpen, die hoewel zij doorgaans tot de kleine- of middenklasse behoren niet alleen de Italianen, maar ook de rest van Europa aanspreken. De over het algemeen fors rijdende Italianen, verlangen van hun motoren slechts snelheid. Een felle motor, gemon teerd in een autobody die zich ge makkelijk door de niet overdadig brede straten van de Italiaanse ste den iiet voeren bleek de formule te zijn die succes opleverde. De 500, 600 en 850 (waaruit later een zeer populair coupémodel ontstond! waren het resultaat. Maar nog was de fabriek in Turijn niet klaar: de „124" verscheen die prompt auto van het jaar werd en nog later de meer verfijnde „125"; een in zijn klasse bijzonder krachtige wagen die voor de export van groot belang bleek. Fiat legt zich toe op het ont werpen van functionele wagens en laat het experimenteren vooral in de grote klasse bij voorkeur aan anderen over. Wellicht is dit de reden waarom deze fabriek so snel stijgt op de ladder van de Europese auto-industrie. Vast staat dat een fabriek op basis van enige succesmodellen en die heeft Fiat voldoende vermogen kon ver zamelen om een sprong over de grenzen te maken. Daarbij komt dat eens de Italiaanse markt verzadigd raakt en Fiat wel gedwongen wordt zijn neus om de deur van andere industrieën te steken. Was het alle maal gelukt met Citroën, dan zou Fiat alleen nog maar General Mo tors en Ford boven zich gevonden hebben. Op korte termijn wil Jaquar op de continentale markt zijn nieuwe wagen gaan afzetten, die voorlopig wordt aangeduid met de typebenaming XJ 6. De nieuwe wagen, die in zijn ontwikkelingsfase een slordige 65 miljoen pond kostte, is wat zijn uiterlijk betreft niet revolutionair. De fabriek claimt echter dat slechts na langdurige proeven in de windtunnel het ontwerp wordt vastgesteld, waardoor een vrijwel geruisloos rijden werd bereikt. De nadruk is gelegd op comfort en grote prestaties, waarbij men zich eveneens heeft bekommerd om de veiligheid. De spoor breedte werd zo groot mogelijk gehouden, wat de stabili teit ten goede komt. De nieuwe Jaquar kan geleverd worden met een 2,8 liter motor, met een vermogen van 180 pk, of met een 4.2 liter motor die een vermogen van 245 pk afgeeft. In plaats van het procédé van het puntlassen toe te passen werd een groot deel van de carrosserie met bouten en moeren vastgezet, zodat men snel onderdelen kan ver wisselen. Geleidingsarmen vóór moeten voorkomen dat bij heftig remmen een „duikend" effect ontstaat. Wat de veiligheid betreft: ook Jaquar laat nu zijn passagiers plaats nemen in een verstevigde cabine, die enige bescherming levert tegen frontale botsingen. Om het geruis zoveel mogelijk te verminderen is de motor ge plaatst op speciale rubbers, terwijl tevens tussen het frame waarop de motor is gemonteerd en de carrosserie rubbers zijn geplaatst. Uiteraard is het interieur uiterst royaal uitgevoerd, met zeer veel comfort. Als extra is verkrijg baar een automatische transmissie en vreemd genoeg ock een stuurbekrachtiging. Men zou verwachten dat aeze laatste standaard is op dergelijke grote wagens. Jaquar heeft zijn verwachtingen hoog gespannen en hoopt dat het een exportsucces wordt, vergelijkbaar met de spor tieve Jaquar E, die voor 95 percent buiten Engeland zijn kopers vindt. Nu het koude seizoen zich ijzig voor ons uitstrekt, dient de automobilist weer enige, meestal kleine voorzorgen te nemen om te voorkomen dat de wagen straks wellicht mankementen gaat vertonen. Controleer allereerst eens de conditie van banden, rem men, ruitewissers, lichten, u'tlaatsysteem en waterslangen. Denk daarbij eventueel om de anti-vries en leg alvast een ruiteschraper of een spuitbus tegen ijsafzetting in de auto. Hebt u een wagen met voorwielaandrijving dan kan op gladde dagen enig extra gewicht op of voor de achteras geen kwaad. Verlaging van de bandenspanning op gladde wegen verbetert nauwelijks de „grip", omdat banden met te lage spanning een deel van hun houvast verliezen door het enigszins „hol" gaan staan van de banden. Een gevolg is ook dat de profielgroeven zich sluiten. Gebruikt u spikes in de banden dan is een juiste spanning zeer belangrijk. Bedenk dat alleen nieuwe of van nieuw loopvlak voor ziene banden ijsnagels kunnen verdragen. Wilt u win'er- banden op de wagen monteren, dan kunt u de andere banden opslaan in een droge, koele en afgesloten ruimle. De spanning kan met twaalf tot zestien lbs worden ver laagd. Wat het rijden betreft: op gladde wegen kunt u het beste optrekken in de tweede versnelling. Controleer voor de rit of de koplampen en achterlichten vrij zijn van sneeuw en ijs. De Rekord-modellen van Opel zijn thans in standaard uitvoering leverbaar met vierversnellingsbak. De prijs van de 1,7 liter Rekord in standaard werd met 235 gulden verlaagd, de prijs van het vierdeursmodel ging met 280 gulden naar beneden. Bij de boekjes voor autoliefhebbers, zijn ditmaal twee nieuwe werkjes gevoegd: Het grote race-avontuur door N. von Michalevsky (uitgegeven door Wereldbibliotheek, Amsterdam) en „Autorijden, levensgevaarlijk" door Nico de Jong, uitgegeven bij W. van Hoeve, Den Haag. Het eerste boekje behelst in romanvorm de avonturen van een coureur. In het tweede werkje worden 184 blad zijden volgeschreven over veiligheid, botsen, alcohol, slippen enz. De 1900 versie, slechts 1.23 meter hoog, is goed voor een top van 185 km per uur en doet er ruim elf seconden over om de honderd km per uur te bereiken. De wagen bezit ingebouwde hoofdsteunen, ingewerkte instrumenten en is tevens ontworpen voor de inbouw van verschillende andere motoren. De koplampen kunnen worden weggeklapt, terwijl onder de bumper joduim- lampen zijn gemonteerd. De deuren zijn verlengd tot in het dak. Een speciale profilering van de achtersteven zorgt ervoor dat bij hoge snelheden dit deel van de wagen naar beneden wordt gedrukt. Opel is voor het eerst in zeer lange tijd uitgekomen met een typisch sportmodel: de Opel GT. Eind decem ber zal deze wagen, en wel de GT 1900 leverbaar zijn in ons land. Het ontwerp van de wagen dateert teeds uit 1965, toen in Frankfort dit model als experimentele wagen werd getoond. De GT zal in een 1100 en een 1900 versie verkrijgbaar zijn. (In Nederland alleen als 1900). Wat zijn we toch een kleinzielig volkje. I Niet omdat we zo weinig naakt in onze films doen, maar omdat we zo slecht we- I ten dal naakt en naakt twee is. Eerst hadden we Phil Bloom. Schan- I daal voor de VPRO. Nu wilde F. v. d. Poel het nog eens dunnetjes overdoen met betaalde naakte krachten en nu is het een schandaal (althans volgens vele vakbroeders van Frits v. d. Poel) dat de KRO het verhinderd heeft Een plat grapje waar prinses Christine in betrok- ken is, mag ook al niet Nu behoeft men geen oranjeklant te I zijn en men kan gerust republikein w*s- I zen om toch grote waardering te hebben voor onze koningin en haar dochters (zie nu Irene weer eens). Maar ook tegen- I over iedere andere bekende vrouw is zo'n grapje onder de maat. De sensatie zucht ligt er dik bovenop. Namelijk een groot publiek „iets te denken geven"* En Frits v. d. Poel weet best dat dit tot rod- I delpraat leidt. Niet fraai dus. En nu I maar klagen dat „niets meer mag". Censuur moeten we niet hebben, maar I het wordt wel hoog tijd dat het wat min der om de sensatie gaat. Zijn er dan I tóch geen goede programma's te bieden? Wie als buitenstaander het verslag van I de Haarlemse Gemeenteraad over de Smoeshaan heeft gevolgd, komt wel tot de conclusie dat het zo erg niet was met de gewraakte scène in dat stuk en dat I men het als humor moet opvatten. Maar toch ik ben ervan overtuigd dat veel I aanwezige vrouwen wel hadden willen weglopen. Maar wie dit doet wordt met een als oudejongejuffrouw betiteld en wie wil dat? Zou het niet ook zo zijn dat deze hang naar sex te maken heeft met onze mannenmaatschappij? Zeer waarschijn lijk worden de overdreven sextekeningen voor filmreclames (veel erger dan de film zelf) gemaakt door mannen (voor mannen). Want welke vrouwelijke teke naar zou een naakte vrouw met-revol- ver-in-de-hand in de openlucht afbeel den? Hier is het naakt volkomen mis- plaatst. Aan de andere kant konden sommige dag- en weekbladen er maar niet genoeg van krijgen een soort bedekte sensatie I te verwekken over het naakt zwemmen dat gebruikelijk is (maar heus niet in een toeristenpubliek) in sommige delen van Scandinavië, alsof men het daar met de zedelijkheid niet zo nauw zou nemen. Terwijl dit nu juist een bewijs van goede zedelijkheid is! Kon dit aan onze Holland se stranden ook maar, het zou onze men- taliteit goed doen, want daar is het naakt op zijn plaats. A. PRINS-TIJSEN, Tiel Ook ik heb mij afgevraagd: Wat be zielt deze gereformeerde synode? Begrij- pen deze mensen niet, wat zij zieken en oudere mensen die niet zo goed ter been zijn, hebben aangedaan? Zelf luisterde ik bijna elke zondagmorgen naar radio- Bloemendaal en was dankbaar zodoende nog met de gemeenschap in contact te blijven. Na de strubbelingen welke vol gens mij, onder christenen toch opgelost konden worden, luister ik niet meer naar radio-Bloemendaal. Het gaat niet om per- soonsverheerlijking, want niemand is vol maakt. Maar dat het al jaren durende I werk van ds. Toornvliet, waardoor velen weer steun in het leven kregen, door enige mensen die zelf die gave niet be zitten, kapot gemaakt wordt, kan ik niet begrijpen. Zouden in de plaats van de nu bestaande synode geen andere mensen gekozen kunnen worden die wèl de gave I bezitten, dit alles vernietigende conflict op te lossen. Daar zouden honderden luis teraars' die nu radio-Bloemendaal niet meer aanzetten, mee gebaat zijn. Als een predikant, die alles geeft om velen tot I steun te zijn, zo maar ontslag krijgt, waarom dan niet het zelfde met een ver starde synode? Met het gevolg dat wij de vertrouwde stem van ds. Toornvliet weer voor de radio zullen horen. C. DE VRIES-VAN LEEUWEN Zandvoort. Enkele zinsneden uit een brief aan Hunne Excellenties de Ministers van Fi nanciën, van Binnenlandse Zaken en van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk: Een circus heeft zich tot u gericht met een verzoek tot vrijstelling van de verma kelijkheidsbelasting. Er is evenwel geen sprake van discriminatie van het circus ten opzichte van de bioscoop. Het circus betaalt vermakelijkheidsbelasting evenals het concert en he* toneel. Dat het circus tegelijk omzetbelasting en vermakelijk heidsbelasting betaalt geldt voor ieder die onder de vermakelijkheidsbelasting valt. Het verzoek komt neer op een verzoek tot subsidie aan het circus in de vorm van verlaging van lasten Het is hier niet de plaats in den brede te betogen dat ons Verbond de verdwijning van het circus niet als een verlies voor onze maatschappij beschouwt, maar volstaat bij dezen met uwe Excellenties te verzoeken op bovenstaande gronden het gedane ver zoek af te wijzen. Het Nederlands Jack London Verbond, Vondellaan 30, Rijswijk (Z.-H.) J. H. WILLEMS (voorzitter), J. W. B. EGGINK (secretaris). Hoe men over de kwestie Frits van der Poel K.R.O. wil denken moet een ieder voor zich weten, maar laten de Ne derlandse zedenpredikers ook eens de mis bruikers van de Nederlandse persvrijheid op hun vingers tikken. Persoonlijk walg ik van de Nederlandse zedelijkheid. Ik denk alleen maar aan de naakte vrouw op de t.v. en aan de reportage over een nudistenkamp. Maar toen de Vara een reportage op het scherm bracht hoe Ne derlandse kinderen opgroeien tussen pu blieke vrouwen en hun werk, zwegen de zedenpredikers. Het moet toch niet zo worden in Nederland dat de persvrijheid- misbruikers met medewerking van een stelletje zedenpredikers. een deel van het Nederlandse volk belagen. C. JOORES. Haarlem Graag wil ik de heer Bakker zeggen dat zijn ingezonden stukje over „Kerk bezoek" nergens op lijkt. Het praatje namelijk dat de kerk de dekmantel is voor oorlog en sociaal-maatschappelijke ongerechtigheid is al zo oud als de weg naar Rome. Hoewel ik persoonlijk niet het minste respect heb voor de heden daagse schriftcritici is het mij iedere zon dag weer een grote vreugde op te gaan naar de plaats waar het Woord in zijn oude vorm wordt verkondigd. Dan ga ik op naar Gods altaren, tot God, mijn God, de Bron van vreugd. De kerk is nog altijd de kurk waar de wereld op drijft Als de laatste uitverkorene zal zijn toegebracht vergaat de wereld. Het geloof is uit het gehoor en het gehoor uit het woord Gods. D. WILGENBURG, Haarlem Eén van de oorzaken dat de kerk de bus heeft gemist en daardoor voor velen niet meer functioneert is dat men zich te lang heeft gedistancieerd van wat zich .buiten de vesting" afspeelde en zich te weinig heeft verdiept in de achtergron den van <'e problemen en conflicten. Het is te intensief een zaak geweest van ge lijkgezinden, zonder uitschieters. De oor zaak van vele kerkelijke conflicten ligt in schuldgevoelens bij hoogkerkelijke auto riteiten. De predikant die roeping voelt Christus centraal te stellen in de wereld en individuele menselijke nood wordt vroeg of laat het zwijgen opgelegd. Zeer zeker wanneer hij de mens in nood waarachtig als naaste accepteert. Geen enkele synode heeft zich ooit verdiept in de vraag om een gelovige buitenkerke lijke, die, hoewel belangstellend nog geen lid is, als volwaardig te accepteren, met andere woorden deze mensen een eigen inbreng te geven. Laat staan dat er een „opvangcentrum" in de vorm van een radiogemeente met een eigen predikant, zelfstandig wordt geinstitueerd met een eigen inbreng in het georganiseerde kerkelijke leven. Mejuffrouw G. DOOD. Haarlem Hier en daar wordt de verwachting uitgesproken dat de voorgestelde accijns verhoging per 1 januari 1969 op sigaret ten en kerftabak waarschijnlijk niet van invloed zal zijn op het sigarettenver bruik in 1969. Hierbij wordt een aantal factoren over het hoofd gezien. Onver meld blijft bijvoorbeeld dat op 1 januari 1964 een door de overheid gefinancierde antirookcampagne is begonnen die even eens van invloed geacht moet worden op de sigarettenconsumptie Naar mijn me ning hebben de beide accijnsverhogingen samen met de anti-rookcampagne. v-el degelijk effect gehad. Het gemiddelde sigarettenverbruik in de jaren 1964 tot 1967 heeft het niveau van 1963 niet meer bereikt, ondanks het feit dat in die pe riode vele jonge vrouwen begonnen te roken. Het is om die reden dat men met de voorgestelde accijnsverhoging op sigaret ten opnieuw een drukkend effect mag verwachten op de sigarettenconsumptie in 1969. Ik kan mij niet aan de indruk onttrek ken dat de sigarettenindustrie thans al les in het werk stelt om te trachten, via de publieke opinie, de leden der Staten Generaal en van de overheid te bewegen, de accijnsverhoging geen doorgang te la ten vinden, daarbij voorbijgaande aan de volksgezondheidsbelangen, die in het ge ding zijn. Dat de tabaksindustrie de volksgezondheid minder belangrijk r cht blijkt telkens weer uit de reclame voor sigaretten. DR. L. MEINSMA, Amsterdam Of ons staatshoofd de verhoging nodig I heeft kan ik niet beoordelen, maar wel wil ik opmerken dat iedere Nederlander vol gens de wet verplicht is belasting te be talen. Als een A.OW.-er iets heeft bij verdiend is zijn A.O W. ook niet vrijge steld. al kan hij er van de A.O.W ook niet komen. Er was een spreker in de Kamer die beweerde dat een president nog duurder is dan een koningin. Dat is een verhaaltje. Iedere Nederlander moet ongeveer 46 cent per jaar opbrengen voor ons staatshoofd. Dan zou de presi dent van Amerika meer dan tachtig mil joen gulden per jaar ontvangen. Hij heeft nog geen vijf miljoen per jaar, moet be lasting betalen en voor zijn eigen kinde ren zorgen. Maar als A.O.W.-er krijg je met januari weer f 4,- per maand, maar daarvoor behoefde de staat geen vier Kamerleden uit Frankrijk te laten over- I komen om dit erdoor te krijgen. P. v.d. WESTEN. Haarlem Ondanks de kleine cabine kan men per persoon nog zo'n zestig kilo bagage meenemen. De zetels kunnen in hun geheel naar voren worden geklapt. Om tegemoet te komen aan de Amerikaanse veiligheidseisen de wagen is ook bestemd voor export naar dit land is in het dak een rolbeugel ingebouwd. De GT 1900 is uitgerust met gas gevulde schokbrekers. Tegen bijbetaling kan de wagen een automatische transmissie meekrijgen. De prijs voor deze GT is vastgesteld op f 13.800. Naar aanleiding van de pagina „Geeste- I lijk Leven" in „Erbij" in de krant van za terdag 12 oktober zou ik twee opmerkingen I willen maken: Wat betreft het artikel „Zoveel kerken, zoveel zinnen" heeft de afscheiding niet veel succes geboekt, als wij zien hoe snel de afgescheiden Kerken afglijden naar het I nulpunt van vlak voor de afscheiding On bijbelse leringen en inzettingen zoals 1 schriftcritiek en vrouwelijke ambtsdragers veroorzaken scheuringen en verdeeldheid in eigen gelederen Wie van de hoge God afvalt moet vallen. In de tweede plaats: paus Paulus VI heeft 124 Koreaanse martelaren zalig verklaard Een zaligverklaring van een gewoon men senkind (want wat Kan een mens anders zijn) is een armzalige verklaring. Zaliger is de zaligverklaring uit de mond van Jezus Christus (Mattheus 5:3): „Zalig zijn de ar I men van geest, want hunner is het ko ninkrijk der hemelen". D. WILGENBURG, Haarlem Als niet-Schrijvende Lezer van uw blad, doch wel als supporter van HFC Haarlem, kan ik niet nalaten de heer P. v. d. Wes ten te laten weten dat ik van Haarlem een AOW-abonnement heb. kosten 25,-. Daamee kan men gaan zien: zeventien wedstrijden van Haarlem 1, zeventien wedstrijden van Haarlem B, plus drie vriendschappelijke wedstrijden. Totaal 37 stuks; gemiddelde kosten 70 cent per wedstrijd nog geen gulden. Als men zater dags naar het tweede gaat kijken en zon dags naar het eerste, kan men er nog overnachten ook, onder de tribune. Alles in de prijs begrepen. AOW-ers op naar Haarlem. Goedkoper en beter voetbal. A. ST1ENE, Haarlem Naar aanleiding van de brief over de toegangsprijs van RCH het volgende: Haarlem geeft wel degelijk korting voor bejaarden. Zij die jaren lang reeds lid zijn geweest krijgen tegen reductie een seizoenkaart (een vaste supporter slaat geen wedstrijd over). Velen komen alleen kijken bij belangrijke wedstrijden en dan zijn de overdekte plaatsen altijd uitver kocht. U voelt wel als er ineens hon derd bejaarden komen dat Haarlem dan pen strop van vierhonderd gulden heeft en dat kan onmogeliik bij het betaalde voet bal, wil men niet in de zoreen komen zoals RCH, dat het vorig seizoen met deurwaarders bij zijn loketten had. Haar lem staat er in ieder geval financieel gezond voor en heeft geen last van deur waarders. A. F. KOK. Haarlem Woensdag 2 oktober: Hektrawler Vooraan VL. 115, MT. Brittenburg KW 121. Donderdag 3 oktober: MT. Ada VL. 7, Bets en Gerda VL. 112, Willem VL. 121, Petronella VL. 131, Liesje en Rutger VL. 153. Vrijdag 4 oktober: Hektrawler Kemphaen IJM. 36. MT. Delft IJM. 37. Maandag oktober: MK. Dageraad IJM. 4. Dinsdag 8 oktober: MT Cornelia Maria SCH. 135. ML Jan KW 91, MK. Mare Liberum KW. 117, Tatjana KW 201, Anna Hendrika KW. 215. Woensdag 9 oktober: Hektrawler Zeeheen IJM 57. Elisabet Christina KW. 41. MT, Deining KW. 8 Zealand KW. 122. Elly VL. 73. MK. Swift IJM. 54. Maria KW. 202 Donderdag 10 oktober: MT. Anita VL. 34, Eli zabeth VL. 105. ML Dirk Jan KW. 169. Hektraw ler Annie Hillina KW. 170, MK. Arie Jacob KW 221 Vrijdag 11 oktober: Hektrawler Tetman Hette KW. 74. MK. Valk KW. 185. Zaterdag 12 oktober: Hektrawler Rijnmond X KW. 15, Comelis den Duik KW. 144. Maandag 14 oktober: Hektrawler Wiron I IJM 210. Rijnmond III KW. 44, Rijnmond V KW. 85. Willv KW 141. MT. Mevert Menno IJM. 209, Wi ron II IJM. 211, Arie Jacob KW. 149. Soli Deo Gloria KW 152, Jan Maria KW. 171. ML. Dolfijn IJM. 55, Andre KW. 12 Zephyr KW. 14. Corne- lis KW. 24. Concordia KW 26. Sola Gratia KW. 52. Mariitje KW. 111, Avontuur KW 114. Leun- tje KW 128. De Vier Gezusters KW. 162, Ver trouwen KW. 166. Michiel KW. 167, Anna Ja cob KW. 186. MK Neeltje IJM. 2, Noordzee IJM. 3. Adriana IJM 6, Jannette IJM. 17. Eben Hae- zer IJM 23. Inge IJM. 41. Maarten Cornelia IJM. 44. De Hoop I IJM. 45. Nora IJM. 51. Wiron VIII IJM. 205. Wiron VII IJM. 206. Wiron VI IJM. 207 Wiron III JM, 221. Deo Volente II KW. 11. Rose Marie KW. 34, Stem KW. 36, Nep- tunus KW, 38. Margriet Jozien KW 63, Ekhart KW. 71, Leendert Jacoba KW. 72. Zeearend KW. 79, Alnilam KW. 90. Adriana Catharina KW. 92, Jeannette KW. 93, Willem KW. 94. Nico KW. 96, Arendje KW. 98. Wim KW. 103. Jacoba KW 105. Karla Ellen KW. 106, Alie KW. 109, Rianne KW. 110. Wilma KW. 113, IJsbrand KW 119, Klazina Maryke KW. 127. Dirk Taat KW 134. Urania KW. 136, Fiducia KW. 155, Comelis Schaap KW. 172, Elly KW. 187, Deo Volente KW 191, Vrouw Prijna KW. 193. Eben Haezer KW 194, Pieter Jacob KW. 195, Antje KW. 200. Yvonne Yolanda KW. 206. Geertruida KW. 211, Marlena KW 212. Klaas Dubbelaar KW 214. Janny Jacoba KW. 220. Maryanne WR. 7, Stel la Maris WR. 51 Dinsdag 15 oktober: Hektrawler Hendrika Jo hanna KW. 81, Cornelis Vrolijk Fzn SCH. 171. MT Protinus IJM. 154. Nooit Gedacht IJM. 239, Koraalbank KW. 3. Sakina Martine KW. 32. Wil helmina Johanna KW. 39 Antje KW 49. Ora et Labora KW. 51, lacob KW. 53, Dirk Maria KW. 80 Onderneming I SCH. 216. Voorloper VL. 16, Carolina VL, 90 Michiel Jan VL. 110, ML. Floria Kw. 59, Maria Jacoba KW. 73. Kniertje KW 100, Vier Gebroeders KW. 116. Sursum Corda KW. 124. Marian KW. 130, Jacoba Catha rina KW. 132, Gijsbert Bastiaan KW. 161. Dirk je KW 205. Onderneming II SCH. 27. MK. Jan nette IJM. 17. Gelria IJM. 18. De Hoop IV IJM 46. Arendje Jacoba KW. 21, Ermine KW. 30, Li' manda KW. 33, Herman KW. 35, Arie KW. 67, Vrouw Immetje KW. 88, Alie KW. 109, Maarten Senior Kw. 125, Comelis van Beelen KW. 146, Dirk van Beelen KW. 148, de Vrouw Bregtje KW 156 Helena KW 164. Alida Jacoba KW. 165, Aquarius KW. 173, Solea KW. 180, Aleida KW. 183 Hans KW. 189, Margaretha Christina KW. 190 Aagje Adriana KW. 196 Peter Leonard KW. 204, En Avant KW. 210. Jana KW. 213. Cornelia KW. 217. Maarten Cornelis KW. 222, Azimuth KW 225 Jacob Senior KW 226. Maryanne WR. 7 Marco WR. 32. Tiny WR. 33, Dieuwina WR. 45. Johanna Cornelia WR. 57, Bastiaan WR. 61. Woensdag 16 oktober: Hektrawler Holland KW. 123. MT Francina KW. 153. Marian Ellen KW. 159 (Later terug uit zee), ML Nestor KW. 101, MK. Deo Volente KW. 191 9 oktober: Cornelis den Duik KW. 144 met 404 kt j 10 oktober: Rijnmond I KW. 15 met 470 ktj, Willy KW 141 met 401 ktj, Spanvissers: Wtron I IJM 210 en Mevert Menno IJM. 209 met 240 ktj. Wiron VIII TJM. 205 en Wiron III IJM. 221 met 156 ktj, Wiron VII IJM. 206 en Wiron VI IJM. 207 met 146 ktj, Wiron II IJM. 211 en Michiel KW. 167 met 284 ktj. 11 oktober: Arie Jacob KW. 149 met 225 ktj. 12 oktober: Holland KW. 123 met 507 ktj, Wil- helmina Johanna KW. 39 met 166 ktj. Antje KW 49 met 369 ktj. Jan Maria KW. 171 met 42 ktj Cornelis Vrolijk Fzn SCH. 171 met 62 ktj. Voorloper VL. 16 m'-t 215. ktj. Caroline VL. 90 met 502 ktj. Spanvissers: Rijnmond III KW. 44 en Rijnmond IV KW. 65 met 33 ktj. 13 oktober: Nestor KW. 101 met 25 ktj, Fran cina KW. 153 met 330 ktj. Marian Ellen KW. 159 met 308 ktj 14 oktober: Onderneming III SCH. 117 met 422 ktj, Ursinus VL. 1 met 498 ktj, Voorbode VL. 103 met 472 ktj (Van onze correspondent) DEN HAAG In het Scheveningse Kurhaushotel begint maandag de pe riodieke driedaagse conferentie van de „Intergouvernementele groep voor Indo nesië", de club van negen landen die op treden als financiële donors voor Djakar ta. De rapporten, die tijdens de conferen tie zullen worden uitgebracht door Indo nesië zelf, door het Internationale Mone taire Fonds en door de Wereldbank, zul len een gunstig beeld geven van de eco nomische ontwikkelingen die zich de laat ste tijd in het land hebben voorgedaan.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7