i w ,Ik heb niet het voornemen mijn beleid te gaan veranderen Kort en bondig Jongeman bekent moord op industrieel Binding-Rechts: nieuwe politieke partij Agenda voor Haarlem en de IJmond Mgr. Bluyssen op Schiphol: Spontane hulde in Den Bosch Fa. B. ENGELENBERG Witte Pieten bepleit Nieuwe misliturgie geïntroduceerd Demonstratie bij ambassade van Mexico Boze brieven aan pastoor Montagefoto hielp bij opheldering misdrijf Groep-Harmsen en C,D.U. smelten samen MANTELS en PAKJES Bewolking en opklaringen f! i PU van eigen ateliers van 59,95 89,95 DeMantelspecialist MAANDAG 21 OKTOBER 1968 2 „Men houdt er in Rome wel hoogstaande redenaties op na, doch men trekt er vaak ongelukkige conclusies uit" Slechte communicatie ROOFOVERVALLEN IN WEEKEINDE Schillebeeckx Huldiging A dhesie Van Mierlo preekte in kerk - x Installatie werkgroep verdovende middelen OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN CETA BEVER TRANSPARANT SATIN HONDERDEN FONKELNIEUWE MODELLEN tot en met Terlenka Regenmantels 49,95 met "Borg" v" voering 59,95 Bontmantels chic en uiterst voordelig. V ;f*,, Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Heemskerk Roet in eten FORD ESCORT FORD HAGAM FORD WAGENWEG FORD 166-168 FORD TEL 023 - 18630 v.a. 5.495, V SCHIPHOL. „Het Is de laatste keer dat ik over deze zaak wil spreken, ik be schouw het incident als afgesloten." Dit zei bisschop Bluyssen van Den Bosch za terdagmiddag bij zijn terugkeer op Schip hol uit Rome over zijn schorsing als lid van de Raad voor de Liturgie. Zoals eer der gemeld is, was de aanleiding tot de schorsing, dat men zich in Rome niet met drie door de bisschop in 1967 genomen beslissingen kon verenigen. Nadat mgr. Bluyssen echter afgelopen donderdag en vrijdag besprekingen met onder anderen kardinaal Seper, hoofd van de Congrega tie voor de Geloofsleer, had gevoerd, werd deze schorsing weer opgeheven. „Ik heb niet het voornemen mijn be leid te gaan veranderen, temeer daar ik de indruk heb dat Rome geen bezwaar heeft gehad tegen mijn beleid als geheel, doch alleen tegen de drie, thans genoeg zaam bekende punten, die alleen maar momenten uit mijn beleid waren", aldus mgr. Bluyssen op Schiphol. „Inzake die drie punten heeft Rome de bezwaren ge handhaafd omdat men naar mijn mening de zaak daar ziet als een principiële kwestie, als een inbreuk op het beleid in Rome, en niet als uitzonderlijke gevallen. „Dit is een misverstand dat voortkomt uit de slechte communicatie tussen Rome en Nederland als twee christelijke ge meenschapen. Aan die slechte communi catie is ook het wederzijds gebrek aan begrip te wijten: in Rome staat men nog al huiverig tegen de vaak forse en harde manier waarop in Nederland op zijn be leid critiek wordt geuit, terwijl men in Nederland vaak uit het oog veliest dat de mensen in Rome, zoals ik nu toch ook weer zelf ervaren heb, van goede wil zijn en handelen uit edele motieven. Ook de paus zei mij gedurende de per soonlijke audiëntie dat hij veel bewonde ring had voor de bloeiende Nederlandse katholieke kerk en groot vertrouwen had in haar bisschoppen, maar dat hij wel betreurde dat hij van Nederlandse zijde soms zo fel en persoonlijk werd aange vallen. Hij toonde zich zeer verheugd dat de kwestie op deze wijze was opgelost." De bisschop deelde desgevraagd mede, dat hij zelf het initiatief tot dit persoon lijk gesprek had genomen. Tevens zei hij, dat de beslissing tot schorsing in eerste instantie genomen was door de Congre gatie voor de geloofsleer, maar dat de ROTTERDAM. In Rotterdam is zaterdagavond een 52-jarige vrouw be roofd van een boodschappentas met 1 17.000. Het geld had zij opgehaald bij filialen van een wijnimportbedrijf. Elders in Rotterdam, op de Brede Hil- ledijk, is eveneens zaterdagavond een 48-jarige inwoners van Rotterdam door twee mannen van achteren aangevallen, mishandeld en beroofd. De buit was 830. In beide gevallen ontkwamen de daders. In Amsterdam overvielen in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mannen in de Burgemeester Hogguerstraat een 40- jarige Chinese restauranthouder. Zij be roofden hem van een tas met 16.000 aan Nederlands geld en een groot bedrag aan buitenlands valuta. De daders zijn ontkomen. Waarheidsfestival. In het Amsterdamse RAI-gebouw hebben zondag enige dui zenden lezers en sympathisanten van het dagblad „De Waarheid" het jaar lijkse „Waarheidsfestival" gevierd. Op een centrale „meeting" tijdens dit fes tival werd het woord gevoerd door het oud-Kamerlid P. de Groot en het Ka merlid J. F. Wolff. Oudenrijn. In de buurt van Oudenrijn zijn zondagmiddag tussen zes en acht uur veel files ontstaan. Het drukke verkeer werd gehinderd door werk in uitvoe ring. Inbrekers gepakt. In Opheusden zijn zon dag twee classificeerders uit die plaats aangehouden. Zij hebben bekend bij een inbraak 36.000 te hebben buitge maakt. De mannen hadden bij arres tatie een geladen volautomatisch pistool bij zich. Thuis bij een van hen werden meer wapens gevonden. De mannen re den in vrijwel nieuwe auto's, die ze van de opbrengst van de inbraak had den gekocht. paus aan deze beslissing zijn fiat had gegeven- ,Ik kan me voorstellen dat de paus het soms te druk heeft om alle za ken diepgaand te behandelen. Naar mijn mening is dit de reden dat hij zich met deze afloop toch akkoord heeft verklaard. Als ik op de zaak terugkijk, heb ik de indruk dat er toch in zekere zin een ver helderende werking van is uitgegaan. Echter is niet alles glad gestreken, dat is onmogelijk." Nog even sprekend over de affaire- Sehillebeeckx, zei de bisschop de indruk te hebben, dat men in Rome zo objectief mogelijk deze zaak wil bekijken en dat men op den duur de hele geschiedenis wil laten wegebben. Over het feit dat Rome, zonder hem en prof. Schillebeeckx daarvan tijdig te ver wittigen, een onderzoek tegen hen had ingesteld, zei mgr. Bluyssen: „Men houdt er daar vaak wel hoogstaande redenaties op na, doch men trekt er vaak ongeluk kige conclusies uit." Honderden Bosschenaren waren zater dagavond naar het plein „De Parade" gekomen om de bisschop bij zijn thuis komst hun aanhankelijkheid te tonen. Toen de bisschop rond half zeven, verge zeld van zijn moeder en een van de se cretarissen van het bisdom, per auto van Schiphol arriveerde, klaterde een lang durig en nadrukkelijk applaus op, dat spoedig werd gevolgd door een spontaan ingezet „Lang zal hij leven." Langzaam vorderde de bisschop tussen een haag van mensen. Hij schudde tien tallen handen en voerde korte gesprek jes. De deur van het bisschopshuis was geflankeerd door enorme bloemstukken, een attentie van een diocesaan van het bisdom, en zowel in de hal als in de grote ontvangstkamer waren tientallen bloem stukken, fruitmanden en dergelijke opge steld. De dekens van Den Bosch, Eindhoven, Nijmegen en Tilburg hebben zich tot de diocesane pastorale raad en de priesters DEN HAAG. Kardinaal Alfrink heeft zondagmorgen in de Haagse Antonius en Lodewijk-kerk de missa normativa, de officiëel goedgekeurde nieuwe mis-litur- gie geïntroduceerd. Deze mis, waarvan de liturgie gekenmerkt wordt door een voud en versobering, zal vanaf de ad ventstijd in dit najaar algemeen worden ingevoerd. en religieuzen binnen het bisdom gewend om een uitspraak te krijgen over hun in stelling jegens mgr. Bluyssen. Gevraagd werd verontwaardiging uit te spreken over de wijze, waarop mgr. Bluyssen on langs in Rome als bisschop is behandeld, zich uit te spreken over de verbondenheid met de bisschop van Den Bosch en over diens integriteit en pastorale bewogen heid en tenslotte werd gevraagd te ver klaren. dat het kerkelijk gezag op het ogenblik niet op de juiste wijze functio neert. Van de kleine 3000 ingekomen ant woorden waren er minder dan honderd die zich met dit inzicht niet konden ver enigen. Over het al of niet juist functio neren van het gezag in de kerk onthiel den zich 96 ondervraagden van stemming. (Van onze correspondent) DEN HAAG Twintig jongelui hebben zondag gedemonstreerd bij de Mexicaanse ambassade in Den Haag. Twee jonge mannen uit de groep werden ontvangen door een zaakgelastigde en konden hun grieven kenbaar maken. Daarna gingen de demonstranten naar huis. In Amsterdam gooiden zaterdagavond jongelui drie ruiten in van het Mexicaan se consulaat. Toen de politie kwam vlucht ten de jongens alle kanten op. Het con sulaat zal nu dag en nacht worden be waakt, zoals dat in Den Haag met de am bassade al langer gebeurt. SPIJKENISSE Pastoor P Wesseling uit Spijkenisse heeft een groot aantal bo ze brieven uit het gehele land ontvan gen met vrijwel alle dezelfde inhoud: het past niet de politiek de kerk binnen te halen. Deze gramschap heeft pastoor Wesseling van de Emmaus-parochie op de hals gehaald door zondagmorgen de aucharistieviering te onderbreken om de eucharistieviering te onderbreken om de Kamer, mr. Van Mierlo te laten „pre ken" over „Wat is er met de mens ge beurd?" De preek had een politieke inslag, doch politiek was niet het hoofdbestanddeel van zijn toespraak. Mr. van Mierlo belichtte de mens in al zijn hoedanigheden in de hedendaagse tijd, waarbij hij het be treurde dat deze zo weinig betrokken wordt bij de beslissingen die men op po litiek gebied voor hem neemt. De kerk was overvol. Velen moesten genoegen ne men met een staanplaats. DEN HAAG Staatssecretaris Krui- singa van Sociale Zaken en Volksgezond heid heeft vanmiddag ten departemente de werkgroep „Verdovende Middelen" geïnstalleerd. De werkgroep staat onder voorzitterschap van de heer J. B. M. V eraart, geneeskundig-hoofdinspecteur voor de Geestelijke Volksgezondheid. De staatssecretaris zei dat de taak van de werkgroep is te bestuderen hoe aan het misbruik van verdovende middelen, o.a. middelen als wekaminen en hallu cinogenen paal en perk kan worden ge- gesteld. Tot de aspecten van deze studie behoren onder meer het toenemende ge bruik van deze middelen het opsporen van illegale handelskanalen en van ge bruikers. (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM De politie van Bergen op Zoom heeft de dader van de moordaanslag op de Bergen op Zoomse ADVERTENTIE Doelstraat 59 - Haarlem - Tel. 15252 industrieel Chr. Rogier gepleegd in augustus aangehouden. Het is een 21- jarige jongeman uit Hoogerheide. Hij heeft bekend. De jongeman was aanvankelijk 'gear resteerd in verband met een autodiefstal. Hij bleek veel gelijkenis te vertonen met een door de politie vervaardigde monta gefoto van de vermoedelijke moordenaar van de heer Rogier. De verdachte was al een week na de aanslag aangehouden' in verband met een aanranding van een 15-jarig meisje, maar was later weer op vrije voeten ge steld. Bij de laatste aanhouding was het de rechercheurs opgevallen dat de jongeman gelijkenis vertoonde met de montagefo to. Bij huiszoeking troffen zij tien biljet ten van 100 aan. De verdachte moest uitleggen hoe hij hier aan kwam. Hij zei het verdiend te hebben met smokkelen van verdovende middelen, maar toen hij nader aan de tand gevoeld werd kon hij dit verhaal niet staande houden en be kende dat het geld afkomstig was van de roofmoord. HILVERSUM In Hilversum hebben zaterdag naar schatting 300 leden van de Boerenpartij groep-Harmsen en de Chris ten-Democratische Unie een nieuwe rechtse partij opgericht, genaamd „Bin ding-Rechts". Doel is „een bolwerk te vormen tegen oprukkend links", aldus de heer Harmsen. „Binding Rechts" zal, om persoonlijke redenen", aldus de heer Harmsen niet zijn vertegenwoordigd op de oprichtings vergadering van „Nieuw Rechts" die op 20 oktober onder leiding van de heer Max Lewin werd gehouden. Twee oud-CDU'ers zijn lid van het waarnemend bestuur van Binding Rechts. Door nadrukkelijk te stellen dat het voorzitterschap van de partij en lidmaat schap van de Tweede Kamer onverenig baar zijn scheen de heer Harmsen zich uit te sluiten van het voorzittersschap van Binding Rechts. De nieuwe partij gaat uit van het beginselprogramma van de Boerepartij. (Van onze correspondent) B1LTHOVEN De Bilthovense mevrouw Grünbauen meent, dat er een zwarte smet van rassendiscrimi natie kleeft aan het eeuwenoude feest van Sinterklaas. „Laat Sint Nicoiaas in het vervolg vergezeld gaan van witte pieten", zo heeft ze geschreven aan het ministerie van Onderwijs, aan de VPRO, aan de burgemeesters van Amsterdam en De Bilt, en aan de oi- rectie van De Bijenkorf (die volgens haar de zwarte pieten altijd zo gek laat dansen). Van de VPRO ontving mevrouw Grünbauen een brief waar in gesteld werd dat haar voorstel met de leiding van het kinderprogramma zal worden besproken. De overige ge adresseerden lieten weten, dat ze voor witte Pieten niet veel voelden. ADVERTENTIE Topklasse in kwaliteit en afwerking Den Haag Haarlem Breda Utrecht Rotterdam Amersfoort Tilburg Leiden Haarlem: Grote Houtstraat 180 1 j V'.' SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), maan dag 20 u.: Nieuw Operette Gezelschap: „Die Blume von Hawaii". Dinsdag 20 u.: Toneel ver. De Proveniers: „Boeing-Boeing". MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestraat) maan dag 13.30 en 14.45 u„ dinsdag 9.30, 13.30 en 14.45 u.: Kunstcommissie voor het lager onderwijs jeugdconcerten door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „The come dians", 18 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De vier kante rekruut", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: ,Anzio", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De spookzol- der", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Modern Millie", a.l. Woensdag 14.30 u.' „Stad op stelten", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „A lovely way to die", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Ontembare lusten", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: ,,Le week end", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. zondag 13 tot U u- Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 17 u De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-t (Bakenessergracht): „Zekveld Follies", werken van Jacob Zekveld. Da gelijks van 11 tot 17 en zondag van 14 tot 18 u Tot en met 27 oktober. Galerie Zijlstraat: Werken van Roelof Klein en Jenny en Wim Duller. Geopend op werkdagen van 12 tot 17 u. Maandag-, woensdag- en vrijdagavond van 20 tot 21.30 u. en zondags van 14.30 tot 17 u. Tot en met 28 oktober. Galerie Bier (Gr. Heiligland 66): Expo sitie Chinese grafkeramiek. Geopend da gelijks van 14 tot 18 en 19 tot 22 u. Zon dags van 14 tot 17 u. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag 9 tot 18 u. VOLKSUNIVERSITEIT Frans Halsmuseum (Klein Heiligland) maandag 20 u.: 3e avondcursus Sociologie in vogelvlucht, door dr. H. de Jager. Dins dag 20 u.: 3e avondcursus Biologie van de mens, door dr. C. J H. van den Broek. DIVERSEN Stadhuis (Grote Markt) maandag 20 u.: Raadsvergadering (Bowling-centrum en Schalkwijk C). Waagtaveerne (hoek Damstraat-Spa arne) maandag 20 u.: Teach-in Komitee „Olym pische Spelen". Treslong (Hillegom): Diner Dansant, dagelijks. Hotel Esplanada (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 uur; Dansen met The 5 Atomics. MAANDAG 21 OKTOBER City Theater, 20 u.: „Zo gezegd, zo ge daan". DINSDAG 22 OKTOBER City Theater 20 u.: „Zo gezegd, zo ge daan". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie gouaches, plastieken, mono- en multiple drukken van Cyril Li- xenberg. De tentoonstelling duurt tot en met 3 november en is dagelijks geopend van 14 tot 17 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 ot 12 u. en 14 tot 16.30 u. MAANDAG 21 OKTOBER Kennemer Theater. 19.15 en 21.30 u.: „Het wonder van de liefde". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Ge vaarlijk minnespel". DINSDAG 22 OKTOBER Kennemer Theater. 19.15 en 21.30 u.: „Het wonder van de liefde". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Ge vaarlijk minnespel". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarel len van Rudi Bierman; geopend van 9- 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, huize „Schey- beeck", Velserweg 2. Geopend van 19.30- 21.30 u.; voor groepen op aanvraag. DINSDAG 22 OKTOBER Marquette Theater. 20 u.: „Zomernach ten in Zweden". De heer Harmsen verklaarde dat men tot oprichting van Binding Rechts heeft besloten om zo snel mogelijk van de aan duiding groep-Harmsen af te komen De partij zou een onderdak moeten bieden aan alle rechtsgezinde Nederlanders. Volgens adhesie-betuigingen heeft de heer Harmsen kunnen opmaken dat 70 percent van de Boerenpartijleden zal overstappen naar Binding-Rechts. Toen wij hem vroegen hoe de heer Koekoek op de oprichting van de nieuwe partij zou reageren, antwoordde de heer Harm sen ons, dat deze blij zou zijn. „Hij is blij dat het weer een kleine partij is ge worden. Die kan hij in de hand houden". Mr. Kronenburg, die deel uit maakt van de groep-Harmsen in de Tweede-Kamer, maar de oprichtingsvergadering niet bij woonde, verschilde met de heer Harmsen van inzicht over de vorm en het tijd stip van oprichting van de nieuwe partij. „Hij is echter niet van plan „roet in het eten te gooien", aldus de heer Harmsen. Mr. Kronenburg evenwel verklaarde la ter wel heel andere dingen. Hij voelde niets voor „Binding-Rechts". In het pro gramma van deze partij zouden doelstel lingen zijn opgenomen, waarmee hij zich beslist niet kan verenigen. Wat hem erg griefde was dat hij als fractielid van de afgescheiden groep niet eens een uitnodi ging voor de oprichtingsvergadering van Binding-Rechts had ontvangen. ADVERTENTIE Het KNMI deelt mede: De afgelopen dagen zorgde een krach tig gebied van hoge luchtdruk boven cen traal Europa voor zonnig en droog weer in grote delen van West-Europa. In het weekeinde trok een depressie over Scan dinavië naar het oosten terwijl het cen trum van het hogedrukgebied zich naar het zuidoosten verplaatste. Hierdoor be reikte een zwak front behorende bij deze depressie het noorden van het land. In dit front is boven de Golf van Biskaje een kleine storing ontstaan, die de komende 24 uur dicht langs ons land naar het noordoosten trekt. Tijdelijk kan deze sto ring bewolking brengen maar het blijft op de meeste plaatsen droog weer. Achter de storing verplaatst een rug van hoge- luchtdruk zich opnieuw naar onze om geving, zodat dinsdag ook opklaringen verwacht worden. VOORUITZICHTEN: Aanhoudend zacht met zonnige perio den, maar op woensdag toenemende re genkans. Voor dinsdag: zon: 20-70 pet.; min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 gra den boven normaal; max. temp.: van 1 tot 5 graden boven normaal; kans op een geheel droog etmaal: 70 pet.; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pet. Voor woensdag: zon: minder dan 50 pet.; min. temp.: van 1 tot 5 graden bo ven normaal; max. temp.: van 1 tot 5 graden boven normaal; kans op een ge heel droog etmaal: 40 pet.; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 pet. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum- c temperaturen X} r> .C 2p d a binnen- en buitenland 3 h 4 E 0* Amsterdam licht bew. z 15 7 0 De Bilt licht bew zzw 16 6 0 Deelen mist zo 14 6 8 0 Eelde licht bew. zw 14 0.1 Eindhoven onbew. zo 17 4 0 Den Helder zw. bew. zzw 16 12 0 Rotterdam onbew. zzw 17 10 0 Twente onbew. z 16 6 0 Vlissingen onbew. zzw 16 10 0 Z.-Limburg onbew. w.stil 17 4 0 Aberdeen niet ontvangen Athene regen n 12 0 Barcelona half bew nno 22 15 0 Belgrado onbew. zw 13 --4 0 Berlijn licht bew. z 11 2 0 Bordeaux licht bew. ozo 22 12 0 Brussel onbew. z 18 6 0 Frankfort onbew. ono 14 0 0 Genève zw. bew. w.stil 15 6 0 Grenoble onbew. o 20 6 0 Helsinki geh. bew. w 6 6 3 Innsbruck geh. bew. w.stil 14 —3 0 Kopenhagen mist wzw 9 8 0.1 Lissabon mist w.stil 26 15 0 Locarno geh. bew. O 17 11 0 Londen mist w.stil 20 10 0 Luxemburg onbew. ono 14 1 0 Madrid onbew. w.stil 26 9 0 Malaga zw. bew. nw 24 15 0 Mallorca onbew. ono 26 11 0 München mist veranderl 11 —2 0 Nice onbew. n 21 12 0 Oslo mist w.stil 9 5 3 Parijs onbew. ono 19 5 0 Rome onbew. nno 20 9 0 Stockholm geh bew wzw 8 5 2 Wenen licht bew o 10 —2 0 Ziirich geh bew. zo 9 3 0 DINSDAG 22 OKTOBER Zon op 7.17 uur; onder 17.31 uur. Maan op 8.05 uur; onder 17.27 uur. Nieuwe maan Eerste kwartier MAANSTANDEN 21 oktober 22.44 13.40 uur. uur. 28 oktober HOOG EN LAAG WATER IN MlMUlDEN MAANDAG 21 OKTOBER Hoog water 2.53 uur en 15.11 uur. Laag water 11.01 uur en 23.19 uur. DINSDAG 22 OKTOBER Hoog water 3.29 uur en 15.46 uur. Laag water tl 40 uur en uur. Het hoog en laag waier te Zandvoort U 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2