Expositie in Haarlems Stedelijk Museum Voor De Vries, De Jong en wie er nog meer Jansen heten z m o z o m JUBILEUM-AANBIEDINGEN ...met een rente-girorekening bij de ABN Algemene Bank Nederland hl O hl O h. hl ALLEEN DINSDAG EN WOENSDAG Publiek mag er tastenhoren proevenzien en ruiken Inbraak bij Sociale Zaken Volkswagen gestolen ■K Ernstig ongeval bij Blokwals III Accountants op bezoek in Velsen Pompidou is het populairst Goede zorg kost tijd!!! modehuis 31/2 procent rente over uw salaris en al uw andere periodieke inkomsten; berekend over uw constante saldo per halve maand, betaalcheques waarmee u contant kunt betalen zonder dat u veel geld op zak hoeft te hebben.. zo u wilt - na overleg - tot duizend gulden krediet. Bovendien kunt u dagelijks beschikken over uw geld. U bent welkom bij de MAANDAG 21 OKTOBER 1968 4 99 (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM Voor De Vries, De Jong en v/ie er nog meer Jansen heten, is de tentoonstelling in de fietsenstalling van het „Electric Centre" aan de Bakenessergracht 8, die vrijdag 25 oktober geopend wordt. Een uitstalling van alles wat het leven van de heer Jansen beheerst, en die de bezoeker mag en moet aan raken, proeven, ruiken, zien en horen. En voor het geval iemand met dit misverstand mocht leven: de tentoon stelling heeft helemaal niets met kunst te maken. Tong Smaakzuiltje EgO'Verruiming Identificatie beverwijk STRETCH BEHA JUPONS PANTY-STOCKINGS DAMESKRAGEN 2.95 BADSTOF KEUKENDOEKEN Hierover zegt een der makers: „Ons uitgangspunt is dat het niet in het kunst- vlak ligt. Daarom hebben we ook eigen lijk deze niet-officiële lokaliteit (Fietsen stalling) min of meer ironisch het Stede lijk Museum genoemd". De scheppingen zijn ook geen kunst om dat „we zoveel mogelijk afstand hebben willen nemen om tot een zo groot moge lijke objectiviteit te komen. De cleanheid is een zo zuiver mogelijke toestand zon der persoonlijke toetsen of streken. Alle tentoongestelde objecten lijken op elkaar omdat we er alle vier (Ben en Piet van Gelder, Bumy Bos en Gijs Kuilboer) aan gewerkt hebben". De eerste stap in de tentoonstelling van de heer Jansen is onmiddellijk verwar rend. Een entree op de grote roze tong van een reuzemond die langzaam zakt, naarmate de bezoeker meer afdaalt. Juist als hij zich gedeformeerd aanschouwt in een lachspiegel klinkt er achter hem een enorme boer. De bezoeker is uitgebraakt. En dan begint de tocht door het leven van de heer Jansen. Zie de grote trouwfoto van meneer Jan sen en de fanatasievrouwen van meneer Jansen, met gezichten die spiegels zijn, en haren die naar parfum ruiken. Maak een willekeurig in de ruimte staande deur open en aanschouw een stiekeme gedach te Aai de huisdieren van meneer Jansen, en stap eens in zijn kleine tweede huisje, een verongelukt autootje, waarin een ta feltje, een schemerlamp en een vissekom staan. Mevrouw Jansen aan een wasma chine die echt loopt, de televisie, die echt aanstaat. De badkamer, waar meneer Jansen zich reinigt, het geluid van water en de smaal van pepermunt op het smaakzuil tje. En dan niet te vergeten het Van Het Zuiltje Gevallen Object. „Deenk je, dat de bezoeker die zal oprapen", vraagt Gijs Kuilboer hoopvol. „Met de mond mee, zegt Burny Bos, „hebben we twaalf kijkobjecten". verfden, timmerden voortdurend in hun vrije tijd. Overdag waren ze student, onderwijzer en leerling van de kunstnijverheidsacade- mie. „De bedoeling is dat de mensen een keer voelen, wie of wat ze zijn. Maar dat moet gewoon leuk zijn en daarna moeten ze het onmiddellijk weer vergeten". Voor dit ideaal staken de makers meer dan duizend gulden eigen kapitaal in de tentoonstelling. Ze hopen dat dit eruit komt door een klein entreebedrag te hef fen en de tentoonstelling eventueel ook naar andere plaatsen te zenden. Ter propagering van de tentoonstelling gaan de makers op woensdagmiddag om drie uur met een bestelauto naar de Grote Markt, waar zij gezellig theedrinken on der een schemerlamp. De opening wordt ook een heel gebeuren met ranja, the Electric Dream Compo sers, de geboorte van de heer Jansen en een straatorgel. „Ik geloof niet dat zoiets ooit in Ne derland is geweest", zouden ze. „Meneer Jansen is een nationaal figuur. Het is ge woon het meest uitgebreide zelfportret ter wereld". Op de foto van links naar rechts: Piet van Gelder, Gijs Kuilboer en Ben van Gelder. Burny Bos is helaas niet te zien; hij ligt vermoedelijk onder de auto. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Tussen zaterdagavond 6 uur en zondagavond 7 uur is ingebroken in het gebouw van sociale zaken aan de Heidestraat in IJmuiden. Men verschafte zich toegang door een ruit van de toe gangsdeur in de poort te vernielen. Alle lokalen werden doorzocht maar tot nu toe wordt er niets vermist. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Een Heemstedenaar heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn witte Volkswagen J.V. 52-23 tussen 11.30 uur en 2 uur op zondag 20 oktober. De VW-kever 2 uur op zondag 20 oktober. De VW-kever Hout of Koningsweg in Velsen-Noord. „Het is geen tentoonstelling zoals in het Amsterdams Stedelijk museum, waar je nergens aan mag komen en niet met een wandelwagen binnenkomt. Bij ons moet iedereen juist alles aanraken, want hoe meer je zelf actief bent, hoe meer ple zier je er aan beleeft. De mate van plezier kun je eigenlijk zelf bepalen. Het is geen tentoonstelling maar een soort Artisje of een kermis. Het is ego-verruiming. Wat gebeurt er als je die mond binnenkomt? Dan gaat die tong naar beneden, dat is toch heerlijk?" Wat het publiek betreft, verwachten we dat de mensen lachen om de buren terwijl ze het eigenlijk zelf zijn. Maar ze zien dat de buren zo zijn en zelf heten ze be slist geen Jansen. Overigens is het helemaal niet zo, dat we alleen schoppen tegen een ander; we schoppen ook tegen ons zelf. We vinden dat dat duidelijk moet zijn. We distan- ciëren ons niet van meneer Jansen. Dat is ook de reden, dat hij geen gezicht heeft Het eigenlijke werk begon ongeveer ne- wen met spiegelgezichten zelfs een iden tificatie. Meneer Jansen is iedereen en het enige waarin we ons onderscheiden is dat wij het gemaakt hebben". Het plan voor de tentoonstelling, we publiceerden er al eerder over, ontstond ongeveer een jaar geleden bij Burny Bos. Het eigeenlijke werk begon ongeveer ne gen maanden geleden. De vier zagden, e lwm&*< (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De belangrijkheid van het naleven der veiligheidsvoorschriften bij Hoogovens is wederom op zeer trieste wijze onderstreept. Ditmaal bij de in aanbouw zijnde Blokwals III ten noorden van de Zeestraat, waar een dragline uit een drie meter diepe bouwput een last van 600 kilo moest verwijderen. Hierbij werd onbewust gebruik gemaakt van een ongeschikt stuk ketting, hetgeen in feite de eerste overtreding van de veiligheids voorschriften was. Daarna zwaaide de draglinemachinist eveneens in strijd met de voorschriften zijn last over de bouwput, waarin enkele arbeiders aan het werk waren. Precies boven de put schoot een bout los en viel de last in de put. Twee arbeiders werden getrof fen. Een van hen, liep verwondingen op aan rug en onderlichaam en moest ter verpleging worden opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis. Zijn toestand is zorgwekkend. Een andere arbeider werd aan het hoofd getroffen, doch kon na in het ziekenhuis behandeld te zijn, naar huis terugkeren. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In de burgerzaal van het raadhuis heeft wethouder J. G. Kolkman vanmorgen een welkom toegeroepen aan de werkgroep middelgrote gemeenten van de Nederlandse Vereniging van Ge meente-accountants, die in Velsen hun halfjaarlijkse vergadering houden. In zijn toespraak heeft wethouder Kolk man aandacht besteed aan de betekenis van de grondige en systematische contro le op de overheidsfinanciën en heeft hij de eigen plaats belicht van een dergelijke dienst in het gemeentelijk bestel. De le den van de werkgroep komen tweemaal per jaar bijeen voor een bespreking van de practische beroepsproblematiek. Aan gezien zij voor de eerste maal in Velsen vergaderen hebben zij een deel van de dag uitgetrokken voor een kennismaking met de gastgemeente. Na een korte inlei ding werd dan ook een rondrit gemaakt door de verschillende gemeentedelen. PARIJS (AP). Als president De Gaulle plotseling van het toneel zou ver dwijnen zou oud-premier Georges Pompi dou de meeste kans hebben zijn plaats in te nemen, aldus blijkt uit een opinie onderzoek van de Société Frangaise d'Enquêtes par Sondage, die in opdracht van het weekblad l'Express de Fransen heeft gevraagd naar hun voorkeur. Pompidou zou 41 percent krijgen, ge volgd door premier Maurice Couve de Murville, zijn opvolger, met vijftien percent. De populariteit van Couve de Murville is in de afgelopen maanden verrassend snel gestegen. Derde op de ranglijst van presiden tiële kandidaten is Valery Giscard d'Es- taing met negen percent, terwijl Fran cois Mitterrand eveneens op negen per cent kan rekenen. 26 percent der ondervraagden zei geen mening te hebben. Wilt u dat wij advertentie uw zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg in ons mogelijk bezit is met 3-dlg „magie net" cups. Zeer mooie uitvoering. A - B cup. Normaal 6.75 JUBILEUMPRIJS4.75 Nylon jupon, royale kantgarne ring, in 8 modekleuren. Normaal 3.50 JUBILEUMPRIJS2.50 ZELFSTRIJKENDE OVERHEMDEN Prima pasvorm en nieuw boordmodel. Normaal 10.90 2e ex. Vz prijs 2 voor lo.oo FANTASIE TRICOT DAMESSLIPS Normaal 1.50, 3 voor 4.50 Zeer mooie kwaliteit. JUBILEUMPRIJS 3 voor 2.50 1e keus - 20 denier. Nieuwe modekleuren Normaal 2.95 3 voor 8.85 JUBILEUMPRIJS 3 paar 5.90 De grote mode Zwitserse broderie puntmodel. Normaal 3.95 JUBILEUMPRIJS in rond en Grote maat, in een prachtige kwaliteit. Donkere en pastel kleuren. JUBILEUMPRIJS1-95 GROTE „MERK" BADDOEKEN Deze doek, welke normaal 2 gul den meer kost, als JUBILEUM AANBIEDING 2.95 ■n Drie- voudig voordeel I

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4