Winkeliers werden ingelicht over exploratie-plannen VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND 1 Nieuwe bewoners betrekken flats in J. Ligthartstraat Bomen werden het slachtoffer van lek in aardgasleiding DIJKSTRA LAMPEN Britten kopen Tollens Verf Reisvereniging „IJmuiden" Poging tot inbraak Stadscentrum had goed jaar Gemeente zoekt oplossing Zangavonden in IJmuiden Gereedschap gestolen uit werkkeet Hengelaars gaan ook klaverjassen sl WOENSDAG 23 OKTOBER 1968 5 Velsen-IJmuiden Beverwijk Velsen-Noord Wijk aan Zee Geen uitzicht Jongen aangehouden DIJKSTRA-LAMPEN VISSER ELECTROTECHNIEK KAASENBROOD BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN ff ff (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Tijdens de goed be- lochte jaarvergadering van de winkeliers vereniging „Stadscentrum Beverwijk" in huiez „Terpsichoré" aan de Zeestraat zijn plannen besproken om te komen tot de oprichting van een maatschappij tot projectontwikkeling in het stadscentrum. De gedachte aan de oprichting van een dergelijk instituut is geboren uit het feit, dat er bepaalde zaken en toestanden in het stadscentrum zijn, welke het bestuur van de winkeliersvereniging en ook veel leden verontrusten en met zorg vervullen. Met name is hierbij gedacht aan het par keerprobleem, het Beverplan, het ge meentelijk saneringsplan en de beslist onvoldoende geachte hotelaccommodatie. In een toelichting op deze plannen, waartoe door enige bestuursleden het initiatief is genomen, zei de heer P. J. Sigon onder meer, dat bij de oprichting van zulk een instituut is gedacht aan de vorm van een naamloze vennootschap. Spreker benadrukte, dat deze naamloze vennootschap los van de vereniging staat. Gezien het feit, dat zij in het algemeen belang is van de leden, moet echter via (Van onze economische redactie) HAARLEM. Eén van de oudste Ne derlandse verf- en vernisfabrieken, de N.V. Tollens en Co. in Rotterdam, is over genomen door de Britse Donald MacPher- gon Group. Vanmiddag zullen de bedrij ven de fusie nader toelichten. WOENSDAG 23 OKTOBER Stadhuis, 19.30 uur: Openbare gemeente raadsvergadering. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 uur. Velser Zwemvereniging, in het Velser- bad, Brintostraat, 19.30 tot 20.15 u.: Zwem- training tot 16 jaar; 21 tot 21.30 u.: Polo (training en wedstrijden). DONDERDAG 24 OKTOBER Stadhuis, Plein 1945, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 uur, Willebrordstraat 102, tel. 10715. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur en 14.30 tot 17.30 uur; Uitleenpost IJmuiden-West, bo venzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 17.30 u.; Gem. bibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Zuid. Wijkceu trum „De Duinpan", Willem de Zwijger laan: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 uur. WOENSDAG 23 OKTOBER Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 20.4522 uur. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volw. 1921 uur- Verenigingsgebouw „Wijkerbaan", Pres Kennedyplein. 20 u.: de heer Ramakers, dir. van Stichting Dienstverlening Be jaarden in Haarlem, over „Wat is een diensteen trum?" voor NW-vrouwenbond. Het Groene Huis, Raamveld 100, 19.30 20.30 uur: beatballet; 20.3021.30 uur: modern ballet. DONDERDAG 24 OKTOBER Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 78.15, 8.4510, 10.3011.45, 12.15—13.30, 16—17.15 en 20.15—21.30 uur. Vrijetijdscentrum „De Slof", Raamveld 2. 20 uur: tafeltennisinstuif. Huize „Scheybeeck", Velserweg 2. 14 uur: lezing met dia's voor Ned. Ver. van Huisvrouwen door mej. Blom over „Oud Beverwijk"; 19.3021.30 uur: spreekuur Beverwijkse Sportraad. Kennemer Theater, Zeestraat 43, 20 u Han Rensebrink houdt lezing voor 't Nut St. Jozefzaal, Arendsweg, 20 uur: voor lichtingsavond over handenarbeid voor Katholieke Vrouwengilde. Aula Pius X-coIlege, Dr, Büllerlaan 2 20 uur: voorlichtingsbijeenkomst over BTW voor ondernemers in midden- en kleinbedrijf. Het Groene Huis, Raamveld 100. 9.15 11.15 uur: damesgymnastiek; 1620 uur judo; 2021.30 uur: boksen. WOENSDAG 23 OKTOBER Katholieke openbare bibliotheek, Ban- jaertstraat 13: geopend van 1417 uur. Buurthuis „De Loods", Geelvinckstraat 28, 19.3022 uur: discotheek voor tieners; 20 uur: volleybal dames. DONDERDAG 24 OKTOBER „De Meerpaal", Banjaertstraat 13, 10 12 uur: Crèche voor kinderen van 2f jaar; 1012 uur: instuif voor 69 jaar Buurthuis „De Loods", Geelvinckstraat 28, 1012 uur: instuif voor 912 jaar 13.4514.45 uur: damesgymnastiek: 14 15.30 uur: handenarbeid dames; 15.45 16.30 uur: kleutergymnastiek; 16.30 17.30 uur: judo voor 6, 7 en 8 jaar; 17.30- 18.30 uur: judo voor 9, 10, 11 en 12 jaar 18.3019.30 uur: judo voor 13, 14 en 15 jaar. de vereniging wel getracht worden zoveel mogelijk interesse voor een en ander op te wekken. De maatschappij of naamloze vennootschap heeft zeker voorlopig niet de bedoeling zelf te bouwen en-of te exploiteren, maar is veel meer een explo ratiemaatschappij, welke in eerste instan tie onderzoekt en signaleert en daarna anderen stimuleert om over te gaan tot de bouw, opzet en exploitatie van een project. „Uitgaande van het standpunt", aldus de heer Sigon, „dat deze maat schappij de economische belangen wil be hartigen van ons centrum, zal zij zich der halve werpen op objecten en voorzienin gen, waarvan zij meent, dat deze nood zakelijk of zeer gewenst zijn voor het behoud en de verdere uitbouw van ons centrum als koopcentrum van onze stad en tevens als regionaal koopcentrum". De heer Sigon meende, dat de allereerste taak van de maatschappij dient te zijn het inventariseren van nodig geachte pro jecten en voorzieningen en aan de hand daarvan het opstellen van een prioriteits schema. Hij noemde het een duidelijke zaak, dat op die prioriteitslijst het par keerprobleem en de parkeervoorzienin gen niet ontbreken. Met de meeste nadruk zei spreker, dat het allerminst in de bedoeling ligt, dat de projecten, welke op de prioriteitslijst komen te staan, het gemeentelijk sane ringsplan doorkruisen. „Wij willen aan vullend en aanpassend werken en hopen en vertrouwen voor de totstandkoming van projecten en voorzieningen op de volle medewerking van onze gemeente lijke overheid", zo zei de heer Sigon. Na het beantwoorden van een groot aantal vragen over detailkwesties wer den formulieren uitgereikt, waarop de leden zich bereid konden verklaren mee te willen werken aan de totstandkoming van de naamloze vennootschap. Deze be reidverklaring tot medewerking verplicht echter tot niets en is alleen bedoeld als test en richtlijn om de interesse bij de leden te* onderzoeken. Reeds tijdens de vergadering verklaarden velen zich be reid aan de oprichting te willen meewer ken Uit het financieel overzicht bleek voorts dat de vereniging steunt op een gezonde basis. Voor het komende jaar werd het echter wel dienstig geacht een voorzichtig beleid te voeren teneinde de financiële positie nog meer te versterken. De bestuursverkiezing leverde evenmin moeilijkheden op. Met meerderheid van stemmen werden de heren J. Molenaar en C. Dingier, voor wie tegenkandidaten wa ren ingediend, herkozen. De heren J. Kloes en J. M. Verzijlbergen werden bij acclamatie herbenoemd, aangezien voor deze bestuursleden geen tegenkan didaten waren ingediend. Met algemene stemmen werd bovendien besloten de subsidie voor de VVV Wijk aan Zee - Be verwijk te verhogen van 500 tot 1.000 WOENSDAG 23 OKTOBER Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a: geopend van 1921 uur, de plannen aanzienlijk had vertraagd, maar hij kon zich toch niet aan de indruk onttrekken, dat interne moeilijkheden en meningsverschillen binnen en buiten het gemeentebestuur in hoge mate afbreuk hebben gedaan aan de zo noodzakelijke voortvarendheid. Hij sprak de vrees uit, dat de ontstane achterstand nog zal wor den vergroot door de nog voortdurende onzekerheid op bestuurlijk gebied. De vorming van één IJmondgemeente zag de heer Davidson steeds meer als een on ontkoombare realiteit, waarmee geleerd moet worden te leven, ondanks de veelal gegronde bezwaren, welke ook „Stads centrum" hiertegen bij herhaling heeft aangevoerd. Als verlichting van het par keerprobleem op kortere termijn zag de heer Davidson een meer efficiënte inde ling van het Meerplein. Het slopen van de oude BET-veiling zou een welkome ver ruiming betekenen. De afbraak van het KSA-gebouw, dat naar het oordeel van spreker „door een verward en ondoorzichtig gemeentelijk beleid het politiek mausoleum van wet houder Hermes dreigde te worden", acht te hij in het kader van de verkeersproble matiek minder urgent dan de sloop van het gebouw op het Meerplein. Tenslotte besteedde spreker ook nog aandacht aan de achterstand op recreatief en cultureel gebied, de grote waarde van het VVV-werk en de proef met een koop avond. Uit de openingstoespraak van de voor zitter, de heer M. M. A. Davidson, bleek onder meer dat het afgelopen jaar in het teken stond van een voortschrijdende groei en consolidatie, waardoor de alge mene situatie van de vereniging, ook in financieel opzicht, reden tot tevredenheid geeft. Spreker meende, dat dit helaas niet gezegd kan worden van de ontwikkeling op stedebouwkundig gebied. „Weliswaar wordt al enige jaren gewerkt aan plannen tot sanering en reconstructie van onze binnenstad, doch het gemeentebestuur hult zich voortdurend in stilzwijgen over deze voor ons allen zo belangrijke zaak", aldus spreker. De heer Davidson zei er begrip voor te kunnenhebben, dat het plotseling vrijkomen van het terrein van de Beverwijkse conservenfabriek in het begin van vorig jaar de voorbereiding van (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Op de maandagavond ge houden ledenvergadering van de bijna twintig jaar bestaande reisvereniging „IJmuiden" werd onder meer besloten deze naam met ingang van 1 januari 1969 te wijzigen in „IJmond". Ook hebben enige bestuursmutaties plaatsgehad, in verband met het periodiek aftreden van de heren J. Gores en L. Wenning. Dit be stuur is thans als volgt samengesteld: B C. Scholten, voorzitter-secretaris; mevr H. Dikke-Meisen, penningmeesteres en de dames A. Kolk-Steffens en M. Keur- Smit, leden. Voorts werd voor het volgend seizoen een weekreis naar Königswinter gepland, waarvoor reeds zoveel animo bestaat dat deze waarschijnlijk moet worden her haald. Het programma vermeldt verder 'nog een verrassingstocht, een excursie naar het bloemencorso in Zundert en de gebruikelijke vier contact-kienavonden 4 (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Aan de Jan Ligthart straat wordt thans het tweede blok wo ningen van vier blokken door de bewoners betrokken. In totaal worden aan deze straat 192 flatwoningen gebouwd, onder verdeeld dus in vier blokken van elk 48 woningen. De flatgebouwen tellen acht verdiepingen. Van de 48 flatwoningen be zitten er 40 drie slaapkamers en acht zijn uitgerust met twee slaapkamers. In augustus werd het eerste blok bewoond; thans rijden de verhuiswagens af en aan voor het tweede en tevens verste blok aan de Jan Ligthartstraat. De beide vol gende blokken zullen respectievelijk in de cember en januari worden opgeleverd. Aan de Deborah Baekelaan zijn voorts nog in aanbouw 96 flatwoningen, die hier worden gerealiseerd in opdracht van de woningbouwvereniging „Ons Huis". Daarnaast zijn er op nog twee plaatsen bouwactiviteiten. Allereerst in plan „De Maer", links van de Maerelaan, waar 480 EGKS-woningen verrijzen. Een deel daarvan is inmiddels al bewoond. Voor een ander deel moet echter de grond nog worden geëgaliseerd. In plan „De Dijen", rechts van de Maerelaan, is onlangs de (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Zeer onlangs publi ceerden wij, dat in Beverwijk een onder zoek plaats heeft naar lekkages in aard gasleidingen, tengevolge waarvan bomen en heesters door het aardgas worden aan getast. In deze noordelijke nabuurge meente gaat men het gas in de grond te lijf met zuurstof hetwelk de grond inge pompt wordt. Thans blijkt, dat het verschijnsel van lekkende aardgasleidingen zich ook in de gemeente Velsen voordoet. En ook hier bomen worden aangetast. Zeer recentelijk, constateerde men dit in Santpoort-Zuid aan het einde van de Bloemendaalsestraatweg, nabij het punt van samenkomst met de Van Dalenlaan. Daar werd een lek vastgesteld in de aard gasleiding aan de voet van twee oude, majestueuze bomen. Verder onderzoek wees uit, dat een van de bomen waar schijnlijk geheel is verloren gegaan en de ander ernstig werd aangetast. Voordat de beslissing valt of de bomen onder de bijl en de zaag van houthakkers zullen moeten vallen, wil de gemeentelij ke Plantsoenendienst echter nog proberen om de grond rond de bomen om te wer ken en grondverbetering toe te passen, in de hoop althans één boom te behou den voor de fraaie Bloemendaalsestraat weg. Het systeem, zoals dat in Beverwijk wordt toegepast, is in Velsen nog in stu die, daar men eerst de resultaten wil vernemen, voordat men de kostbare ap paratuur aanschaft. Ofschoon van aan- en ajvoerwegen nog geen sprake is met het be straten is echter wel een begin ge maakt kan niet worden gewacht met het betrekken van de flats. Over rijplaten rijden de grote ver huiswagens hun zware lasten naar de ingang. eerste paal geheid voor een bouwplan dat voorziet in de realisering van 144 woningen. Men hoopt deze in 1970 geheel te hebben opgeleverd. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Vrijdag 25 oktober en vrijdag 1 november zijn er zangavonden in het Patronaatsgebouw aan de Willems- beekweg in IJmuiden-Oost, die om acht uur beginnen. Op de eerste avond laten zich horen het Santpoorts Hervormd Koor, het Chr. Gemengd koor Jehallelel, het Noorderkerkkoor, het Chr. gemengd koor Santpoort, De stem des volks uit Santpoort, het Kennemervrouwenkoor en het Chr. mannenkoor IJmuiden. Op de tweede avond: Gereformeerd kerkkoor IJmuiden, Bethlehemkoor, Engelmundus- koor, Velsens gemengd koor, R.-K. koor Da Pacem, Herv. kerkkoor IJmuiden West, Herv. Jongerenkoor IJmuiden-Oost en Velser operakoor Bel Canto. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Uit een werkkeet bij de sporthal in aanbouw aan de Planetenweg wordt enig gereedschap vermist. De politie vermoedt dat de jeugd zich toegang heeft verschaft tot de werkkeet. (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT Een bewoner van de Brederoodseweg in Santpoort-Zuid trof dinsdag bij zijn thuiskomst een negentien jarige jongen op zijn erf aan, die beweerde te hebben willen vragen om een telefoon boek. De bewoner ontdekte eohter daarna dat een ruit van de bijkeuken was inge gooid. De jongeman verklaarde toen dat hij over het tuinhek was gesprongen toen hij glasgerinkel hoorde en hij zou daarbij een andere jongeman hebben zien weglo pen. De bewoner vond het raadzaam de politie te waarschuwen die de jongen later aan de tand voelde. Daarbij kwam vast te staan, dat hij bij een vorige werkgever enige handelaarskentekenbewijzen en een gewoon kentekenbewijs had weggenomen. De jongen, afkomstig uit Santpoort, is in arrest gesteld. (Van onze correspondent) BEVERWIJK. Tijdens de dinsdag avond gehouden najaarsvergadering heeft de hengelsportvereniging „De IJmondvissers" met voldoening terugge zien op het afgelopen seizoen. Tevens heeft men er zich over beraden op welke wijze de activiteit in de komende winter maanden gaande moet worden gehouden. De voorzitter, de heer H. Oosterwold, wees er in zijn openingstoespraak op, dat het afgelopen visseizoen door mindere vangsten niet zo succesvol is geweest als in 1967. Tevens huldigde hij de heer Th. Alders, die de meeste vis had gevangen, en de heer J. Kortlang, die de speciale prijs in ontvangst mocht nemen. Gedurende de wintermaanden wordt er weer op vrijdag geklaverjast, terwijl er bovendien een hengelcompetitie georgani seerd wordt. Naast twee filmavonden wordt er ook nog een contactavond ge houden. Voor deze avond wordt geen ca baretgezelschap meer uitgenodigd; er wordt dan gezellig gekiend. In verband met een verhoogde afdracht aan het hoofdbestuur werd tenslotte besloten de jaarlijkse contributie op ƒ12 te brengen. ADVERTENTIE Moderne Deense lamp van nylon, polystyrol en koper die u zelf in 10 minuten in elkaar zet. f 39,50. Eén van de 1248 modellen. Levering via uw eigen installateur toonzalen: Amsterdam, Weteringschans 84a Oen Haag, Stationsweg 28 Haarlem, Spaame 65 DIJKSTRA LAMPEN verkrijgbaar bij mm MARKTPLEIN - IJMUIDEN - TEL. 14262 verkrijgbaar bij BREESTRAAT 128 - BEVERWIJK VERKRIJGBAAR bij Klassieke en moderne verlichting. Méér dan 50 jaar ervaring. SMEDESTR. 7 - HAARLEM - TEL. 11287 BEVALLEN; J. C. van Weelderen-de Zeeuw, d., Stephensonplein 19, IJmuiden; H. M. Stolk-Leeuw. z„ Spieghellaan 1, Driehuis; J. M. van Lieshout-Kooijman, z., Van der Helststraat 24. IJmuiden; G. J. Maljers-Mons, z„ Dennekoplaan 117, IJ muiden; J. L. van den Berg-Kaptein, z., Cepheusstraat 1, IJmuiden; T. M. G. J. de Jong-Broenink, d„ Lange Nieuwstraat 791 IJmuiden; C. E. Hof-Boom, z„ Van Was- senaerstraat 8, IJmuiden; G. Gieschen- van der End, d„ Kanaalstraat 44, IJmui den; E. Spuls-van Slooten, d.. Lierstraat 38, IJmuiden; L. A. P. Eskes-Koekenbier, z. Dijckmansstraat 9, Velsen (noord); H. A. Vendel-Schuijt. d„ Driehuizerkerkweg 152, Driehuis; J. H. Schouten-Bruijns, d„ Zandersstraat 1, IJmuiden; J. Brink- Kuipers, d„ Rijnstraat 16. IJmuiden; R. V. M. van Zijp-Vonk, z„ Starrebosstraat 8, Velsen (noord); R. Saanen-Noordermeer, d., Keetberglaan 254, IJmuiden. OVERLEDEN: F. R. Varkevisser, 7 j., Tasmanstraat 7, IJmuiden; P. Buis, 65 j., echtgenoot van A. J. van der Wel, Dal tonstraat 13, IJmuiden; R. C. Moojen, 76 j., echtgenote van J. Kraak, Heidestraat 2, IJmuiden; E. Wolenska, 48 j„ echtge note van E. Groot, Zeeweg 125, IJmuiden; N. S. G. Schoots, 61 j., echtgenoot van G. M. Tervoort, Van Dalenlaan 23, Sant poort; N. de Korte, 75 j„ echtgenote van M. Dekker, Lange Nieuwstraat 18, IJmui den; W. H. de Graaf, 64 j., echtgenoot van J. M. Nijman, Van Saelenplantsoen 6, Velsen (noord).

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5