Alle Nederlandse kanoteams zijn nog in de strijd Hockeyploeg al zeker van een zesde plaats Bulgaren blij dat Cruyff in Nederland moest blijven Gouden Caslavska kan nu in Mexico trouwen c Olympische cijfers Scholte vocht tegen Galvez en arbiter DWS-defensie bedwong Chelsea in Londen voor Jaarbeurscup Israel, Suurbier en Groot niet fit SLIM GEVAREN HERKANSING VAN HOEKSTRA 1 >V Ajax gelijk tegen Atletico Eerste Olympiërs terug in Nederland MEXICO DONDERDAG 24 OKTOBER 1968 25 Goud voor schieten Theo Reitsma |||f||||||||p> Alle tijdmetingen bij de Olympische Spelen in Mexico worden door Omega verricht 600 miljoen kijkers zien dit op hun TV toestel. 00.10.09 Zwemmen Wielrennen Turnen Kanovaren Schermen officiële tijdwaarnemer Olympische Spelen Mexico Torenspringen Paardensport Boksen Waterpolo Hockey Volleybal Basketbal MEXICO. Na de series en de her kansingen van de Olympische kanowed strijden zijn alle Nederlanders nog in de strijd. Mieke Jaapies en de combinatie Mieke JaapiesThea Bergers-Duif plaats ten zich dinsdag toen de series werden verwerkt, direct voor de eindstrijden van vrijdagmorgen. In de halve finales, die voor vandaag op het programma staan, komen naast de K2 Anton Geurts-Paul Hoekstra, ook de Nederlandse K4 (Wittenberg, Bunscho ten, Muusse, Geurts) en de KI Paul Hoekstra uit. De K4 en de KI bereikten woensdagmorgen de halve eindstrijden door respectievelijk een overwinning en een tweede plaats. In alle klassen van de heren worden drie halve finales gevaren. De snelste drie van elke race gaan over naar de eindstrijd. Paul Hoekstra behoefde gistermorgen alleen maar zijn race uit te varen om zich ook in de Kl-klasse voor de halve finales te plaatsen. Het lot had, nadat veel deelnemers zich hadden teruggetrok ken, de nationale kampioen uit Hengelo ingedeeld in een herkansing van 3 deel nemers. Aangezien van elke repechage de snelste drie overgingen naar de halve eindstrijden, stond bij voorbaat vast dat de donkerblonde Nederlander ook donder dag in actie zal komen. „Ik moest tweede worden", verklaarde Hoekstra na afloop lachend, „dan kwam ik in de minst sterke halve finale" Erg moeilijk werd het de Nederlander niet gemaakt. De 24-jarige Spanjaard José Mari Colom, die zijn tijd verdeelt tussen kanovaren en beeldhouwen, was een min der ervaren kenner van de reglementen dan het duo Karei Muys - Cees Bolman. Vertwijfeld sprintte Colom als ging het om zijn leven. „Ik kon heerlijk op zijn hekgolf meekomen", stelde Hoekstra ver genoegd vast. De Fin Jouko Viitamaeki, tweede bij de jeugdkampioenschappen van Skandinavië, mistte de kracht om de Nederlander van de tweede plaats te ver dringen. Zonder de minste strijd pas seerden de drie boten de schaars bezette tribunes. Na de teleurstellende vijfde plaats van de Nederlandse K4 in de series, heeft coach Muys geen enkel risico meer ge nomen. „Toen Geurts gisteren zag, dat ze geen derde meer konden vorden, liet hij het tempo zakken", betoogde hij „Geurts had toen al in de K2 gevaren en twee wedstrijden op één dag zijn voor hem hij is tenslotte zesendertig misschien toch wel te veel. Vandaar dat we nu Wit tenberg op slag hebben gezet en Geurts op de vierde plaats. Als de man op slag faalt ben je nergens. Met Wittenberg in eerste positie is er veel minder kans dat er iets fout gaat". Die nieuwe opstelling, die overigens bij de training al vele malen is toege past, leverde direct succes op. De Oranje K4 haalde niet alleen de halve finales, doch won woensdag op de baan van het nieuw zeer zonnige Xochimilco zijn her kansing zelfs in de op een na beste tijd van de dag. Geen moment kwam d e Nederlandse zege in gevaar. Halverwege de race was duidelijk dat alleen de Franse vier oranje nog van een overwinning kon afhouden. Op de tweede vijfhonderd meter vergrootten Wittenberg. Bunschoten, Muusse en Geurts hun voorsprong nog aanmerkelijk. (Van onze speciale verslaggever) SEVILLA. „Ik heb verloren door twee arbitrale blunders" hijgde een ver ontwaardigde Henk Scholte. „Die man is partijdig. Let maar op, ze zullen hier in Sevilla alles doen om José Galvez Euro pees kampioen 472 te maken". Henk Scholte had het gelijk ditmaal volkomen aan zijn zijde. In een enerverend en in cidentrijk biljartduel met de Spaanse fa voriet, greep de arbiter tweemaal totaal mis. Eerst vergat hij een dedans-positie van Scholte te annonceren. Hij telde onze landgenoot evengoed bij de volgende stoot uit.Later, in de alles beslissen de fase van deze tweekamp, telde hij een in-piqué van Scholte af, omdat deze van de vastliggende bal af zou hebben gestolen. ,Een glaszuivere carambole", zeiden Scherz, Schrauwen, Wijnen en Galmiche in koor. Scholte verloor deze openingswedstrijd, die ruim drie uur duurde, in veertien beurten met een verschil van twintig ca ramboles: 380-400. Tini Wijnen won zijn eerste duel wél. Hij had geen grote moeite met de wel dappere, maar weinig talentvolle Zwit ser Guyot, die hij in elf beurten ver sloeg (400-280). 400 28 87 14,28 111 28 21 3,96 280 10 90 28,00 400 10 132 40,00 400 14 124 28,57 188 14 53 13,42 LONDEN. DWS heeft op Stamford Bridge te Londen de eerste wedstrijd te gen Chelsea uit de tweede ronde van het toernooi om de jaarbeursstedenbeker ge lijkgespeeld, 0-0. De tweede wedstrijd tus sen beide clubs is volgende week woensdag in het Olympisch Stadion te Amsterdam. DWS legde het accent op de verdediging en trok soms acht spelers in de defensie terug. De Amsterdammers waren nog ge handicapt door dat Flinkevleugel en Ren- senbrink niet meespeelden. De 23.500 toe schouwers zagen een eenzijdige wedstrijd met Chelsea voortdurend in de aanval. Het doel van Jongbloed ontsnapte her haaldelijk ternauwernood aan doorboring. De jeugdige Londense voorspelers hadden ontzag voor de forse Nederlandse verde digers en waren bovendien niet erg ge lukkig met hun schoten. In de negentien de minuut kreeg Chelsea een unieke kans op een voorsprong toen de Deense scheidsrechter Espersen een strafschop gaf voor een handsbal van Cornwall. Maar Bobby Tambling. Chelsea's top scorer schoot naast. In de tweede helft kreeg halfspeler David Webb nog een uitstekende kans, maar zijn inzet werd van de doellijn ge trapt door een DWS-verdediger. Even la ter kwam een lob van Peter Osgood te gen de lat en de bal sprong in het veld. Paul Hoekstra (op de voorgrond) vn de herkansing. Achter hem de Fin Viitamaeki. MEXICO. Voor twintig Nederlandse atleten en officials is het Olympische evenement nu definitief voorbij. Zij zijn vanochtend op Schiphol gearriveerd. De onfortuinlijke Rudi Lubbers, die dinsdagavond een nederlaag leed tegen de Mexicaan Rocha, behoort tot deze eerste groep, evenals collega-bokser Jan van Ispelen, hun chef d'équipe Hofman en trainer „ome" Nelis Bisschop. Voorts zijn teruggekeerd de dames-atleten Ma rian Ackermans-Thomas, Tilly van der Made, Ilja Keizer. Myrna van der Hoe ven en Lia Louer, de roeiers Van Enst, Rouwé en hun coaches Bazuin, Bloemen dal en Jansen; de wielrenner Henk Nieuwkamp; de zeilers Ben Verhagen, Nico de Jong en reserve Fred Imhoff; de chef d'équipe van de gewichtheffers Hovens en masseur Keizer. Alle andere leden van de Nederlandse afvaardiging vertrekken op dinsdag 29 oktober. MEXICO. De Amerikaan Gary An derson heeft woensdag in het „campo militair" van Mexicostad de gouden me daille gewonnen bij het schieten vrij geweer in drie houdingen. Het zilver was voor de Rus Kornev en het brons ging naar de Zwitser Müller. (Van onze speciale verslaggever) MEXICO. Piet Bromberg zegt: „We kunnen, als we Spanje kloppen, de vijfde plaats-halen. Dan zijn we meteen ook het tweede land van Europa. Dat vind ik toch wel een redelijke prestatie, vooral als je bedenkt, dat die Duitsers met enig geluk in de finale-poule zijn gekomen. De pres taties van de hockeyploeg kan ik toch niet slecht noemen." Doelman Aart Brederode („ik heb mee gedaan en dat maakt voor mij al veel goed") deelt die mening, als hij wat la ter vertelt van zijn ervaringen in het duel tegen Nieuw-Zeeland, dat door de oranjeploeg met 3-1 werd gewonnen: „Een fijne wedstrijd, hard maar fair, snel en echt wel goed hockey. We kunnen het wel, dat blijkt." De doelpunten waren van Fokker, Spits en Ter Haar. Ook Aart Brederode. tot oordelen be voegd, omdat hij het team op de tribunes gadesloeg als Joost Boks de legguards had aangebonden en als dat niet het ge val was zelf van het elftal deel uitmaakte, denkt aan de plaats op de Europese rang lijst: achter Duitsland, maar vóór de En gelsen. „Die mannen gaan af hier. Het is daar eigenlijk dezelfde situatie als bij ons. Hockey is er niet sport nummer één. Bij ons ook niet. Wij komen verder dan zij. Dat pleit toch voor ons?" Nederland is nu in ieder geval zesde. Morgen speelt de ploeg tegen Spanje om de vijfde en zesde plaats. Brederode, doelman van het Haagse HHIJC, is overigens ook best bereid te praten over de zaken, die in de afgelopen twee weken tegen de nationale hockey- formatie leken te pleiten. Daar is bijvoor beeld het vermoede gebrek aan inzet, sa mengevat in een opmerking, die Jan Piet Fokker heeft gemaakt na afloop van het verloren duel tegen Kenia: „Als we ach ter staan, denken er een stel: Nou ja, volgende week zitten we toch weer in Nederland Aart Brederode: „Iedereen zegt wel eens wat na een wedstrijd. Dat heb je overal. Ik vind, dat die opmerking niet tekenend was voor de sfeer in de ploeg. Wél voor de nijd, die iemand kan koes teren, omdat hij een wedstrijd stom heeft verloren. En niet alleen stom. Dat verlies tegen Kenia moet je ook op rekening «chuiven van het feit, dat wi.i tegen En geland een vreselijk slopend duel achter de rug hadden en dat we zonder voldoende te kunnen herstellen weer in de slag moesten, met grotendeels dezelfde ploeg. „Zie je, daar heb je nou weer zo'n ver- «chil tussen ons en de landen, die, laat ik maar zeggen, professioneel hockey spelen. Die raakt dat niet. Die zijn gewoon altijd maar hockey gewend. Wij moeten ons op peppen voor een interland. Die winnen we dan, omdat we ons vreselijk inzetten. In de langere toernooien gaat zo iets ech ter niet. Dan merk je wat je tekort komt, omdat wij geen profs zijn." Wie zijn er dan wel prof? „Nou, daar heb je natuurlijk India en Pakistan. Maar ook Australië, geloof dat maar. Die men sen er zitten erbij van de veteranen- leeftijd hebben gewoon zoveel tijd en geld, dat ze alleen maar aan hockey be hoeven te denken. Dat is er bij ons niet bij." Scherz (Oost) Grethen (Lux) Guyot Wijnen Schrauwen (Belg) Galmiche (Fr) Slechts eenmaal was DWS dicht bij een treffer. Een kwartier na rust stond Piet van der Berg oog in oog met doelman Peter Bonetti, maar hij aarzelde te lang en dat gaf Bonetti juist gelegenheid de bal weg te grissen. MADRID. Ajax heeft gisteravond in Madrid gelijkgespeeld met 1-1 tegen At letico Madrid. De wedstrijd was een „restant" van de internationale zomer competitie. Bij rust had Ajax een voor sprong van 1-0. Hoewel de Spanjaarden weinig geïnspireerd speelden, had Ajax toch moeite een gelijk spel te behalen. De hoofdzakelijk verdedigende Amsterdam mers beperkten zich tot enkele uitvallen, die echter meer gevaar opleverden dan het Spaanse offensief. In de 40ste minuut nam Ajax de leiding, toen Piet Keizer op briljante wijze de verdediging van Atletico passeerde en Sjaak Swart zijn voorzet met een kopbal succesvol afrondde: 0-1. In de laatste se conden van deze door 20.000 toeschou wers bijgewoonde wedstrijd maakte Atle tico gelijk door Irureta. BELFAST. Het Noordierse voetbal elftal heeft gisteren in Belfast Turkije met 4-1 verslagen in een wedstrijd voor de voorronden van het wereldkampioen schap 1970. Bij de rust was de stand 1-1. (Van onze sportredactie) SOFIA Bulgaarse voetbalofficials keken verheugd toen zij gisteravond bij de zestien spelers, die in Sofia aankwa men, Johan Cruyff misten. Zij hadden hem verwacht en gevreesd voor de inter land die Bulgarije en Nederland, zondag in de voorronden van het wereldkam pioenschap voetbal 1970 zullen spelen. Bij het uitwisselen van ziekenlijsten was het ook aan bondscoach Kessler enigermate gelukkig te zijn. De Bulgaren hebben namelijk eveneens zorgen. Die strekken zich vooral uit over de enige man die in Nederland meer dan een onbekende man is: Asparuchov, een speler die in eigen land op enthousiasme gedragen wordt. Hij is al vele jaren de ster van de Bul gaarse elftalgroep, die overigens meer en meer omgeven wordt door spelers van zijn niveau. Maar Gundi Asparuchov is in eigen land steeds kwetsbaarder geworden in de competitie- Asparuchov heeft een zwakke rechterknie en er zijn tegenstanders die daar rekening mee houden tot eigen voordeel. Een maand geleden openbaar de zich bovendien water in die knie en sindsdien was Gundi uitgeschakeld. Eind vorige week trainde hij weer voorzichtig. Zondag testte de Bulgaarse coach Boskov zijn spitsspeler in een oefenwedstrijd te gen een Hongaarse derdeklasser. Eén helft speelde Asparuchov. Toen hij stop te waren de zorgen nog niet geweken. Overigens kon er in alle rust aandacht worden besteed aan de blessure, want de Bulgaarse competitie is op 29 september stop gezet met het oog op de interland tegen Nederland en het uitkomen van een andere Bulgaarse formatie bij de Olym pische Spelen. Acht dagen verblijven de Bulgaarse topvoetbal Iers nu in een trainingskamp. Twee weken terug oefenden zij tegen Turkije en wonnen met 2-0. Zorgenkind is overigens niet alleen Asparuchov, maar ook de in populariteit nauwelijks voor hem onder doende spec taculaire vleugelverdediger en even oude Schalamanov. Kesslers ziekenlijst bestaat trouwens De wedstrijd Bulgarije-Nederland zal worden geleid door een Schots trio. Anderson is scheidsrechter, Patterson ;n Gray zijn de grensrechters. uit meer dan twee spelers. Cruyff en Janssen, die in Nederland bleven, zijn afgeschreven. Israel, Suurbier (beiden knieblessures) en vooral Groot (rugbles sure) niet, maar zij vereisen wel zeer speciale aandacht. Het materiaal is er voor het plaatsje ap 25 kilometer buiten Sofia, dat Kessler uitkoos als voorbereidingsoord. De bonds coach: „We namen alles mee dat ook maar enigszins bruikbaar zou kunnen zijn". Zeven manden en tien kisten vorm den het tasbare bewijs, naast de tassen van de-spelers afzonderlijk. Inhoud: van medische apparatuur tot prijzen voor de tafelspelen die Kessler ook nodig oor deelde. De bondscoach weer: „Qua organisatie zou geen club me dat hebben kunnen verbeteren, al klinkt dat misschien wat ijdel". In het plaatsje, dat Hellenio Herrera Kessler aanbeval toen zij elkaar in Liver pool ontmoetten, moet die organisatie zijn diensten bewijzen. Kesslers keuze moet optornen tegen een Balkanland dat allang homogeniteit heeft bereikt. Asparuchov is niet meer een eenling van het superniveau. De bondscoach weet dat aan zijn nationale formatie een veel grotere slag is toege bracht dan een mogelijke absentie van Asparuchov en Schalamanov in het Bul gaarse team. Cruyff's afwezigheid weegt zwaarder. Kessler: „Hij had voor 90 procent het karakter van de wedstrijd kunnen bepa len". Kessler tobt overigens niet langer over het gemis van de Ajaxied. „Toen ik uit Duitsland kwam, toen ik weer terug keerde in Nederland moet ik eigenlijk zeggen, was ik een perfectionist. In de de jaren dat ik als bondscoach werk heb ik moeten leren improviseren. Ik heb rekening gehouden met blessures op de laatste zondag voor de interland. Zeker met een blessure van Cruyff ook". Kessler werkt naar een wedstrijd toe, die voor hem persoonlijk van zeer groot belang is. Hij stelde zich ten doel het wereldkampioenschap voetbal in 1970 Mexico te halen. Eerste worden in de poule met Bulgarije, Polen en Luxemburg is dan wel nodig. Gelijk spelen of een uiterst kleine nederlaag- zondag in Sofia, houdt zijn ploeg kansrijk. Wordt het een grote nederlaag, dan kent Kessler de toekomst van het Nederlands elftal en waarschijnlijk van zichzelf na het spelen van de andere voorwedstrijden. Kessler daarom: „Ik hoop dat er een goed resultaat uitkomt voor het Neder lands voetbal". Hetgeen bereikt zal moe ten worden met defensief spel, dat is duidelijk De bondscoach vertelt vrijdag aan zijn zestien mensen wie zondag zullen spelen. Zondagmiddag twaalf uur mag de buiten wacht het weten. Dan heeft kok Walter zijn grootste zorgen al achter de rug. De kok, die Ajax de laatste jaren vergezelde op Europa cup-trips, is door de KNVB nu ook ingeschakeld bij het Nederlands elftal. Het is voor de eerste maal in de ge schiedenis van het nationale voetbal, dat een kok meereist om voor het eten te zorgen. MEXICO. Voor de zesentwintigjarige Tsjechische Vera Caslavska was haar triomf in Mexico zo mogelijk nog groter dan vier jaar tevoren. Niet alleen werd zij gisteren weer Olympisch kampioene op de achtkamp, met haar overwinning bespoedigde ze ook het „ja-woord" aan haar landgenoot Jozef Odlozil. Want Vera Caslavska, die in haar sport alles bereik te wat mogelijk is, heeft de beslissing om in Mexico te trouwen, laten afhangen van haar succes op de achtkamp. Op die achtkamp toonde „prima Vera" zich woensdagavond ongenaakbaar. Zij behaalde 78,25 punten, een totaal dat haar naaste concurrenten, de Russinnen Sinai- da Voronina en Natalia Koetsjinskaja, met respectievelijk 76.85 en 76,75 punten niet eens konden benaderen. Haar huwe lijk, 28 oktober in de Tsjechische ambas sade in Mexico, is het eind van Vera Caslavska's carrière. In Tokio won zij goud op de achtkamp, de paardsprong en de evenwichtsbalk en in 1966 zegevierde zij bij de wereldkampioenschappen weer op de achtkamp. Even leek zij overtrof fen te worden door de jeugdige Russin Natalia Koetsjinskaja in Mexico na een misgreep op de evenwichtsbalk kans loos voor de gouden medaille maar tij dens de Europese kampioenschappen in Amsterdam (1967) won zij alles wat er gewonnen kon worden. Ondanks haar voortreffelijke prestaties heeft Caslavska haar ploeg in het landen- klassement niet aan goud kunnen helpen. Hoewel nog twee Tsjechische turnsters bij de eerste tien eindigden, bleek de Rus sische overmacht te groot. vL,u *wta>/- - Vera Caslavska ADVERTENTIE De uitslag van de finale 400 meter wissel slag heren luidt: 1. en Olympisch kampioen Charles Hickcox (VS) 4.48.4; 2. Gary Hall (VS) 4.48.7; 3. Michael Holthaus (Wdlll 4.51.4: 4. Buckingham (VS) 4.51.4; 5. Gil christ (Can.) 4.56.7: 6. Merkel (Wdl.i 4.59 8: 7. Doenajev (Rusl.) 5.00.3; 8, Hernandez (Mex.) 5.04.3. 400 meter vrije slag heren 1. Mike Bur ton (VS) 4.09.0 (nieuw Olymp. record); 2. Ralp Hutton (Can.) 4.11.7; 3 Alain Mosconi (Fr.) 4.13.3; 4. Brough (Austr) 4.15.9: 5. White (Aus.) 4.16.7; 6. Nelson (VS) 4.17.2; 7. Fassnacht (Wdl.) 4.18.1; 8 Berk (VS) 4.26.0. Finale 200 meter schoolslag dames: 1. en Olymp. kampioene Sharon Wichman (VS) 2.44.4: 2. Bjedov (Zd.-Sl.) 2.46.4; 3 Prozoe- mensjikova (Rusl.) 2.47.0; 4 Grebennikova (Rusl.) 2.47.1; 5. Jamison (VS) 2.48.4: 6. Babanina (Rusl.) 2.48.4; 7 Shibata (Japan i 2.51.5; 8. Norbis (Uru.) 2.51.9. Finale 100 meter rugslag: 1. en Olymp. kampioene Kay Hall (VS) 1.06.2 (nieuw wereld- en Olymp. record); 2. Elaine Tan ner (Can.) 1.06.7; 3. Swagerty (VS) 1.08.1; 4. Moore (VS) 1.08.3; 5. Gyarmati (Hong.) 1.09.1: 6. Watson (Aus.) 1.09.1; 7. Canet (Fr.) 1.09.3; 8. Stirling (NZi 1.10.6 Wegwedstrijd (196 km): 1. Vianelli (Itj 4 uur 21 min. 25 sec.; 2. Mortensen (Den.) op 1 min. 24 sec.; 3. Goesta Pettersson (Zwe.) op 1.50; 4. Abrahamian (Fr.) op 2.11: 5. René Pijnen (Ned.) z.t.; 6. Monsere (Belg op 2.26; 7. Tomas Pettersson (Zwe.) op 2.33; 8 Bramucci (It.) z.t.; 9. Rodriguez (Col.) z.t.; 10. Kegel (Polen) op 2.35; 11 Krekels (Ned.) 4.44.09; 24. Janssen (Ned.) 4.46.30. Olympische achtkamp dames. Individueel: 1. en Olympisch kampioene Vera Caslavska (Tsj.) 78.25 pnt.; 2. Sinaida Voronina (Rusl.) 76.85 pnt.; 3. Natalia Koetsjinskaja (Rusl.) 76.75 pnt. 4/5. Erika Zuchold (Odl.) en Larissa Petrik (Rusl.) 76.70 pnt.; 6. Karin Janz (Odl.) 76.55 ont.; 7/8. Bohumila Rim- nacova (Tsj.) en Olga Karassova (Rusl.) 76.00 pnt.; 9/10. Miroslava Sklenikova (Tsj.) en Mariana Krajcirova (Tsj.) 75.85 pnt. Landenklassement1. en Olympisch kam pioen Rusland 382.85 pnt.; 2. Tsjecho-Slowa- kije 382.20 pnt.; 3. Oost-Duitsland 379.10 pnt.: 4. Japan 375.45 pnt.; 5. Hongarije 369.80 pnt.: 6. Ver. Staten 369.75 pnt.; 7. Frankrijk 361.75 pnt.; 8. West-Duitsland 354.65 pnt. Herkansingen k-1 1000 meter. Eerste her kansing: 1. Colom (Sp.) 4.16.6: 2. Hoekstra (Ned.) 4.18.3; 3. Viitamaki (Finl.) 4.25.8. Tweede herkansing: 1. Moens (Belg.) 4.29.08; 2. Joo (Can.) 4.29.40; 3. Glair (VS) 4.29.89 Derde en laatste herkansing: 1. Powell (Austr.) 4.14.05: 2. Glavin (GB) 4.19.28; 3. Mara (Tsj.) 4.20.58. Herkansingen k-2 1000 meter heren Eerste serie: 1. Bumy-Naegels (Belg.) 3.47.64; 2. Powell-Southwood (Aus.) 3.50.82; 3. M'Boule- N'Gama (Ivk.) 4.07.98. Tweede serie: 1. Zander-Schulze (Wdl.) 3.50.8; 2. Andersson-Utterbergln (Zwe.) 3.54.18; 3. Symonyik-Barre (Can.) 3.59.03. Herkansingen k-4 1000 meter heren. Eerste herkansing: 1. Nederland (Geurts. Witten berg. Bunschoten. Muusse) 3 min. 26.86 sec.; 2. Frankrijk 3.28.80; 3. Australië 3.31.79. Tweede herkansing: 1. Groot-Brittannië 3.26.01; 2. West-Duitsland 3.30.92: 3. Dene marken 3.30.92; 4. Spanje 3.30.93; 5. Ver. Staten 3.32.21. De uitslag torenspringen dames is: 1. en Olymp. kampioene Milena Duchkova (Tsj.) 109.59 pnt.; 2. Natalia Lobanova (Rusl.) 105.14 pnt.; 3. Ann Petersen (VS) 101.11 pnt.; 4. Beverley Boys (Can.) 97.97 pnt. Na de eerste manche van het Concours Hippique is de stand: 1. Marion Coakes met Stroller (GB) en Steinkrans met Snowbound (VS) 0 straf punten; 3. Bacon met Chicester (Aus Chapot met San Lucas (VS); Broome met Mister Softee (GB); Day met Canadian Club (Can.); Pierre d'Inzeo met Fidux (It.) 4 strafpunten; 8. Lucia Faria met Rush du Camp (Braz.) 7.25 strafpunten: 9. Elder met The Immigrant (Can.); Winkler met Enigk (Wdl.); Delia met Scandale (Arg.); Blicken- storfer met Marianka (Zwits.); Schocke- möler met Donald Rex (Wdi.); Pessoa met Pass-Op (Braz.): Molinuevo met Don Gustavo (Arg.); D'Oriola met Nagir (Fr.); Monica Bachman met Erbach (Zwits.); Harvey Smith met Madison Time (GB) 8 strafpunten. Deze 18 combinaties hebben zich geplaatst voor de tweede manche die zal bestaan uit puissance springen. De uitslag van het springconcours is. 1. en Olympisch kampioen Steinkraus (VS) met Snowbound 4 strafpunten (eerste ronde 0. tweede ronde 4); 2. Marion Coakes (GB) met Stroller 8 (0 -f 8); 3. na barrage. Broome (GB) met Mister Softee 12 (4 4- 8. in de barrage 0 strafpunten, tijd 35.4 sec.); 4. Cha pot (VS) met San Lucas 12 (4 -f 8. 0-36.8); 5 Winkler (Wdl.) met Enigk 12 (8 4. 0- 37.5); 6. Elder (Can.) met The Immigrant 12 (8 -f 4. 0-39.2): 7. ex aequo: Pieo d'Inzeo (It.) met Fidux 16 (4 -f- 12). Schockemöhle (Wdl.) met Donald Rex 16 (8 -f- 8); Moli nuevo (Arg.) met Don Gustavo 16 (8 -f 8); Monica Bachmann (Zwits.) met Erbach 16 (8 -4- 8); Hervev Smith (GB) met Madison Time 16 (8 -f 8). De uitslagen van de floretwedstrijden voor dames-equipes, die woensdag zijn gehouden, waren: Groep A: FrankrijkWest-Duitsland 8-6; FrankrijkMexico 9-7; West-Duitsland Mexico 8-8 Groep B: ItaliëVer. Staten 10-6: HongarijeVer. Staten 13-3; Hongarije Italië 9-7. Groep C: Roemenië—Groot- Brittannië 13-3; RuslandPolen 12-4; Rus landGroot Brittannië 13-3: RoemeniëPolen 9-7; RoemeniëRusland 9-7. KwartfinalesHongarijeWest-Duitsland 9-3; RuslandItalië 9-4. Bantamgewicht, kwartfinales: Chang (Kor.) w.o.p. van Rascher (Wdl.); Mukwanga (Oeg.) w.o.p. van Cervantes (Mex.), Sokolov (Rusl.) w.o.p. van Mbugna (Ken.); Morioka (Japan) w.o.p. van Dowling (Ier.). Lichtgewicht, kwartfinales: Vujin (Zd.- Sl.) w.o.p. van Minami (Peru); Grudzien (Polen) w.o.p. van Pettriglia (It.); Cutov (Roem.) w.o.p. van Pilitsjev (Buig.); Harris (VS) w.o.p. van Murili (Ugai Weltergewicht. kwartfinales: Wallington (VS) w.o.p. van Kim (Kor.); Regueiferos (Cuba) w.o.p. van Frolov (Rusl.Moesalimov (Rusl.) w.o.p. van Ramirez (Mex.k Wolke (Odl.) w.o.p. van Sandal (Turk.). Zwaarweltergewicht, kwartfinales: Bald win (VS) w.o.p. van Benitez (Uru.); Gar- bey (Cuba) wint door knock out in de eerste ronde van Blake (GB). Weltergewicht. kwartfinales: Guiloti (Arg.) w.o.p. van Muniez (VS); Bessala (Ivk.) wint van Ilberman (Roem.) door interventie in de derde ronde. Half zwaargewicht, Kwartfinales: Meier (Wdl.) w.o.p. van Jackson (Oeg.): Lagoetin (Rusl.) w.o.p. van Kovacs (Roem.). Groep A: Hongarije—Cuba 7-1; Joegoslavië Japan 17-2. NederlandNieuw Zeeland 3-1; Belgie Frankrijk 3-0; Oost-DuitslandGroot-Brit tannië 2-1; JapanArgentinië 2-0: —Mexico 1-0. Maleisië Dames: Peru—Ver. Staten 3-1; Rusland— Mexico 1-0. Heren: RuslandMexico 3-1; PolenBulgarije 3-0; JapanVer. Staten 3-0; Tsjecho-SlowakijeBelgië 3-0; Oost-Duits landBrazilië 3-1. SenegalMarokko 42-38. Om de elfde en twaalfde plaats: CubaPanama 91-88 (47- 43); om de negende en tiende plaats: Porto Rico—Bulgarije 67-57 (35-31).

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 25