Vanuit dienstcentrum wordt belangrijk werk verricht f VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Honderdjarige in Velsen Eikels en kastanjes Non-stop-wandelto cht Nijmegen - Beverwijk Vrijdag wijkmarkt Santpoort Burgemeester Corver van Heiloo niet in ambtswoning Auto-pechtas 3.95 COR 0LY Bejaarden denken vaak anders Zorg voor zwakzinnigen Bescheiden opzet goed voorzien Propaganda voor de wandelsport Schaatsen en wereldtitels in Deventer Feestverlichting in Heemskerk Bromfietser onder visauto Aantal schietbanen gaat verdwijnen Wordt de gulden steeds duurder? DONDERDAG 24 OKTOBER 1968 5 wp ISfïi Siilililli Velsen-IJ muiden V elsen-N oord Beverwijk Heemskerk Eerste DC=9van MAG heet Karei de Grote Ruime keuze Trekpleister V erk eersmaatregelen BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK V R IJ D A G - AANBIEDING bij Alleen vrijdag 25 oktober Breestraat 108 - Beverwijk BABY SERVICE DONDERDAG 24 OKTOBER Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Santpoort-Zuid in Wijkcentrum De Duinpan. Willem de Zwijgerlaan (met katholieke bibliotheek) 19 tot 21.15 u. VRIJDAG 25 OKTOBER Weekmarkt Santpoort: 10-16 uur eerste weekmarkt aan de Terrasweg, tussen Hoofdstraat en Kerkweg, Santpoort-Noord Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg hk. Zeeweg, IJmuiden-Oost, 20 u.: Zangavond met diverse koren. Gem. Vergaderlokaal, Abelenstraat 1, IJmuiden, 20 u.: O. ten Oate over oorlog en vrede, voor PvdA. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 u.: Causerie over kleuren- kanaries door de heer Fum Kim voor Fauna Felisena. Stadhuis, Plein 1945, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. DONDERDAG 24 OKTOBER Buurthuis „De Loods", Geelvinckstraat 28. 18.30-19.30 u.: judo voor 13, 14 en 15 jaar. VRIJDAG 25 OKTOBER Katholieke openbare bibliotheek, Ban- jaertstraat 13: geopend van 14-17 en 19- 21 u. Buurthuis „De Loods", Geelvinckstraat 28. 13.30 (en zonodig om 15.30) u.: pop penspel „Rikkie en Slingertje"; 20-21 u.: volleybal heren. „De Meerpaal", Banjaertstraat 13. 19-22 u.: disco-avond voor 13 jaar en ouder. DONDERDAG 24 OKTOBER Huize „Scheybeeek", Velserweg 2. 19.30-21.30 u.: spreekuur Beverwijkse Sportraad. Vrijetijdscentrum „De Slof", Raamveld 2. 20 u.: tafeltennis-instuif. Kennemer Theater, Zeestraat 43, 20 u.: Han Rensebrink voor't Nut. St. Jozefzaal, Arendsweg, 20 uur: voor lichtingsavond over handenarbeid voor Katholieke Vrouwengilde. Aula Pius X-college, Dr. Büllerlaan 2, 20 uur: voorlichtingsbijeenkomst over BTW voor ondernemers in midden- en kleinbedrijf. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 20.45-21.30 uur. Het Groene Huis, Raamveld 100, 9.15 11.15 uur: damesgymnastiek; 1620 uur: judo; 2021.30 uur: boksen. VRIJDAG 25 OKTOBER Clubhuis „De Boog", Hoflanderweg. 20 u.: buitengewone algemene ledenvergade ring voetbalvereniging „DEM". Microtheater, huize „Soheybeeck". Vel «erweg 2. 20.30 u.: pianorecital door Geor ge van Renesse. Julianaschool, Prins Bernhardlaan, 19-22 u.: volksdansen door „Zieme". Het Groene Huis, Raamveld 100. 14-16 u.: film „Fuzzy, rovers en bandieten"; 16- 17.30 u.: toneelgroep vanaf 12 jaar; 19.30- 23 u.: sociëteit. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 7-8.15, 8.45-10, 10.30-11.45 12.15-13.30, 16-17.15 en 20.15-21.30 u. DONDERDAG 24 OKTOBER Verenigingsgebouw „De Vrijburcht" Vrijburglaan, 20 uur: clubavond Foto kring Heemskerk (uitslag puzzeltocht) 20 u.: Aad Visser spreekt voor Katholiek Vrouwengilde. VRIJDAG 25 OKTOBER Buurthuis „De Zandkraai", Handelstr 93. 13.30-18 u.: kinderoppas en bejaarden sociëteit. Zaal „Flora", Deutzstraat. 19.30 u.: rui len en veiling postzegelclub „Heemskerk" Café-restaurant „De Jansheeren", Kerk weg. 19.45 u.: bridgeclub „Heemskerk Verenigde openbare bibliotheek. Kerk weg 45: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat la: jeugd 15.30-17.30 u, (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Met een groot aantal leden van de afdeling Beverwijk van de NVV-vrouwenbond heeft de directeur van de „Stichting Dienstverlening Bejaarden" te Haarlem, de heer F. G. H. M. Rama kers, in het verenigingsgebouw „Wijker- baan" aan het President Kennedyplein van gedachten gewisseld over de vraag: Wat is een dienstencentrum?" In een korte inleiding zei de heer Ra makers onder meer, dat een dienstencen trum beoogt te zijn een ontmoetingspunt, van waaruit hulp wordt verleend aan hen, die het nodig hebben. Spreker meen de, dat het niet zo maar een toegeven is geweest aan een willekeurige gril, maar een vastomlijnd plan, waaraan veel denk werk en initiatief is voorafgegaan. Ver volgens gaf de inleider een aantal oorza ken aan, welke hebben geleid tot het ont staan van het centrum in de speciale sfeer van bejaardenzorg. Hiertoe behoort bijvoorbeeld het feit, dat het aantal ver zorgingstehuizen en verpleeginrichtingen landelijk gezien te gering is. Voorts wor den veel oudere mensen tegenwoordig lie- geholpen door een dienstverlenend instituut dan door de eigen kinderen. Voor een goed functioneren van het dienstencentrum achtte de heer Rama kers het van groot belang, dat de mede werkers aan dit centrum eerst trachten de weg te vinden tot de mensen en zich op hen instellen. „In ons leven met de medemens", aldus spreker, „mogen wij niet vergeten, dat die ander zijn eigen leven leidt met zijn eigen moeilijkheden, instelling en gevoelens". Een groot be zwaar bij zijn werk vond de inleider het feit, dat hij nog niet volledig kan denken als een bejaarde. Door een grotere levens ervaring zijn dezen immers veel nuchter der en bezadigder, wellicht ook bereken- der en reageren zij niet op sentimenten en gevoelens zoals dit bij jongeren zo vaak gebeurt. Bij het verlenen van hulp moet er naar het oordeel van de heer Ramakers op worden toegezien, dat degene, die hulp vraagt er zelf het meeste aan doet en - dat de hulp aanvaardt wordt als een aan sluiting op de eigen mogelijkheden. Hij noemde het uitermate belangrijk geen medelijden te tonen, juist niet in deze fa se van het leven, omdat dit dan herinnert aan eigen onmacht en onkunde. Na de pauze werd een groot aantal vra- Van 28 oktober tot 3 november wordt nu voor de tiende maal de landelijke collecte gehouden, waarvan de baten komen ten gunste van die verenigin gen op sociaal pedagogisch gebied, die met de Algemene, Prot.-Christelij- ke en Rooms Katholieke Oudervereni gingen samenwerken, om zoveel mo gelijk deskundig hulp te bieden aan die grote groep van geestelijk-anders zijnde mensen in onze bevolking, die extra zorg en begeleiding nodig heb ben om tot een verantwoorde, zij het dan bescheiden plaats, in onze maat schappij te komen. Centra voor obser vatie voor de allerkleinsten, kleuter dagverblijven, dagverblijven voor ou deren, internaten, voor diegenen voor wie de zorg in eigen huis te zwaar is, mogelijkheden voor vakantie en ont spanning voor gehandicapten, goed ge outilleerde beschutte werkplaatsen, ver pleeginrichtingen, in dienst stellen van gespecialiseerde medische teams en maatschappelijke werkers behoren tot deze veelomvattende zorg. De landelijke, provinciale e n ge meentelijke overheden subsidiëren voor circa 80 percent voor de geeste lijk gehandicapte mens; de resteren de 20 percent dient het particulier ini tiatief bijeen te brengen. Veel heil zaam werk kon reeds worden ver richt, maar de taak blijft omvangrijk. Laat ieder denkend aan zijn eigen gezinsgeluk met wellicht een gezond stel kinderen deze lustrum collecte voor dit onmisbare werk steunen met een extra bijdrage. Open uw hart en uw beurs!. De burgemeester, H. de Boer, l.b. Dienstencentra treft men allerwegen in ons land aan. Er wordt van hier uit een mooi en goed werk gedaan, waarbij dan vaak nog als nuttig effect wordt bereikt een contact tussen ouderen en jongeren, die van uit de centra werken, alsmede tus sen de bejaarden onderling. In het Haarlemse „Schalkwijk" werd deze foto genomen van een diensten centrum in aanbouw. gen door de aanwezige dames op de heer Ramakers afgevuurd, waarbij dieper op het geheel van het dienstencentrum werd ingegaan. Ook werden hierbij vragen aan de orde gesteld over plaats en interieur van het gebouw alsmede het hoe en waar om van het bezig zijn en bezighouden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD Vandaag viert me vrouw T. Boerhave- van der Klei, wonen de Watervlietstraat 18 in Velsen-Noord haar honderdste verjaardag. In de loop van de morgen werd zij bezocht door wet houder H. de Boer als locoburgemeester van Velsen, die haar namens het gemeen tebestuur kwam complimenteren, waarbij de jarige tevens een grote plant werd aangeboden. Voorts ontving mevrouw Boerhave bezoek van de echtgenote van de burgemeester van Velsen, mevrouw M. A. A. Bührmann-Klopper, die haar eveneens hartelijk heeft gelukgewenst. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De winter is weer in aantocht. Dat betekent dat de natuur met milde hand het voedsel beschikbaar stelt, waaraan de dieren in de komende maan den behoefte hebben en waarvan zij dus flinke voorraden plegen aan te leggen. Maar niet alle dieren zijn tot hamsteren in staat. Op vele plaatsen blijven eikels en kastanjes onaangeroerd liggen. Tenzij de jeugd er op uittrekt en droge eikels en kastanjes gaat verzamelen. Die moeten zij dan goed bewaren tot WOENS DAG 6 NOVEMBER. Want op woensdag 6 november 's middags tussen 2 en 4 uur, kunnen zij hun buit aan droge kastanjes en eikels inleveren in de manége van het Park VELSERBEEK te Velsen-Zuid of in de loods van het Park BOSBEEK te Sant poort-Noord. De eikels en kastanjes dienen in afzon derlijke partijen te worden ingeleverd. Het Plantsoenbedrijf gebruikt de eikels en kastanjes voor het bijvoederen van de dieren in de gemeentelijke parken..Het bedrijf betaalt 5 cent per kilo, dus wie goed zijn best doet met verzamelen kan er een aardig zakcentje aan verdienen. AMSTERDAM Martins Air Charter heeft woensdag de eerste DC-9 officieel in gebruik genomen. Het toestel, dat de naam Karei de Grote kreeg, werd op de luchthaven van Rome ten doop gehouden door minister Luns. Naast de Karei de Grote heeft MAC nog twee DC's-9 aangekocht. Deze zullen volgend voorjaar in gebruik worden ge nomen. Volgende maand wordt bovendien een tweede DC-8 aan de vloot van Mar tin Air Charter toegevoegd. Deze DC-8 zal 180 passagiers kunnen vervoeren. (Van een verslaggever) SANTPOORT. De wijkmarkt, die vrijdag 25 oktober om 10 uur in Santpoort aan de Terrasweg wordt geopend krijgt aanvankelijk een vrij bescheiden opzet. Tussen Hoofdstraat en Kerkweg zullen ten behoeve van dertig marktkooplieden een veertigtal kramen worden geplaatst. De kramen komen in een enkele lange rij naast elkaar te staan, waardoor niet de gehele straatbreedte in beslag wordt genomen en er voldoende ruimte is: voor de kopers om langs de kramen te lopen, voor de kooplieden om bij de kramen hun materialen op te slaan en hun auto's te parkeren. Er zal een ruime keuze van artike len ter verkoop worden aangeboden. Voor al de levensmiddelensector is goed ver tegenwoordigd met groenten, fruit en aardappelen, zuivelprodukten, een poe lier, banket, chocolade en suikerwerken en enige kramen met vis. Verder vindt men op de Santpoortse markt bloemen en planten, huishoudtextiel, stoffen en manu facturen, handschoenen en damesmode,' lederwaren, zeemleer, babykleding en wasmiddelen, plastics, elektrische artike len, glas, porcelein en aardewerk, kunst- nijverheidsartikelen, overhemden, boeken en grammofoonplaten. Na een inleidende toespraak door wet houder J. G. Kolkman zal de markt om 10 uur worden opengesteld door de in Santpoort wonende vice-presidente van de Raad van Samenwerkende Vrouwen organisaties Samvro, mevrouw J. Burg hout-Berck. Mevrouw Burghout zal als eerste aankoop bij diverse kramen arti kelen aanschaffen, die zullen worden aan geboden aan patiënten en personeel van het tehuis voor chronisch zieke bejaarden Kennemergaarde in Santpoort. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Indien de weersom standigheden zulks toelaten, starten de 19-jarige Nijmegenaar Albert Braam, de 27-jarige Heemskerker Klaas Wagenaar jr. en de 55-jarige heer C. Dubbeld uit Beverwijk op vrijdagmorgen 1 november om 8 uur vanaf de Geraniumstraat 10 in Nijmegen voor een non-stopwandeltocht naar Beverwijk. Zij willen de afstand van 150 kilometer in circa 33 uur afleg gen. De route loopt via Eist, Arnhem, Ede, De Klomp, Scherpenzeel, Wouden berg, Amersfoort, Soest, Soestdijk, Baarn, Hilversum, Bussum, Amsterdam, Half weg en Haarlem. De organisatie van deze wandelmars ligt in handen van Albert Braam, alge heel leider van de Nijmeegse wandel sportvereniging „Albert de Zwerver", welke vereniging tot voor kort de naam „Op goede voet" heeft gedragen. Reeds in augustus van dit jaar heeft Albert Braam een afstand van 280 kilometer van Nijmegen via Sliedrecht, Utrecht, Amersfoort, Bussum, Amsterdam en Haarlem naar Beverwijk wandelend af gelegd. De tocht was toen echter ver deeld in verschillende etappes met enke le grote rustperioden tussen door. Tijdens de nu te ondernemen wandeltocht, welke aan één stuk zal worden afgelegd, is er steeds een verzorgingswagen aanwezig om de drie wandelaars te begeleiden. Deze wagen wordt geheel versierd en van een aantal teksten voorzien teneinde propaganda te maken voor de wandel sport als zodanig. De verzorging staat on der leiding van de de 21-jarige Don Fran- cissen uit Nijmegen en de eveneens 21- jarige Els Dubbeld uit Beverwijk. De drie wandelaars, die alle de Nij meegse vierdaagse minstens één maal hebben uitgelopen, worden zaterdagmid dag 2 november omstreeks 5 uur bij de Velserpont verwacht. Hier worden zij verwelkomd door de wandelsportvrien den en -vriendinnen van de „Zwervers" uit Beverwijk en gaat het verder geza menlijk naar het vrijetijdscentrum „De Slof" aan het Raamveld. Het ligt in de bedoeling de tijdens de wandeltocht mee te voeren verenigingsvlag van „Albert de Zwerver" bij aankomst in „De Slof" aan te bieden aan de voorzitter van de wandelsportvereniging „De Zwervers", IJMUIDEN. Op 15 en 16 februari worden de wereldkampioenschappen schaatsen in Deventer verreden. De Schaatsvereniging Velsen heeft 22 kaar ten toegewezen gekregen. Zij zijn in de eerste plaats voor de leden bestemd en vervolgens voor de nieuwe leden. Om de plaatsen zal eventueel worden geloot. Men kan zich opgeven, voor dinsdag 29 oktober, schriftelijk, bij de heer T. B. Wiebenga, Julianakade 72, in IJmuiden. de heer C. Berghuis, als teken van blij vende vriendschap. Als deze tocht slaagt, moet het naar het oordeel van de initiatiefnemer Al bert Braam mogelijk zijn er een jaarlijks terugkerende traditie van te maken Naast het maken van deze tocht wil Al bert Braam bovendien in mei 1969 een poging ondernemen het record te breken van vier Zwitsers, die het in juli 1967 hebben gepresteerd te voet van Bern naar Nijmegen te lopen om dan nog eens aan de vierdaagse deel te nemen. Albert wil bij zijn poging van Nijmegen naar Bern lopen en daarna inschrijven voor de tweedaagse aldaar. Hij wandelt dan in totaal een afstand van ongeveer 930 kilo meter. Een soortgelijke poging is al in het afgelopen voorjaar ondernomen door de 22-jarige Nijmegenaar Ton Zuidgeest Deze is er echter niet in geslaagd het Zwitserse record te breken. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Door de zakenmen sen in het winkelcentrum Deutzstraat. Van Coevenhovenstraat en Kerkweg wordt voor het eerst een feestverlichting aangebracht gedurende de maanden no vember en december. Deze feestverlichting wordt ontstoken door burgemeester H. Nielen op vrijdag 1 november 's avonds om half acht van uft het café-restaurant „De Jansheeren' Het fanfare- en drumkorps van „St. Cae cilia" verleent eveneens medewerking De nieuwe markt, die elke vrijdag tussen 10 uur 's morgens en 4 uur in de namiddag zal worden gehouden, zal het straatbeeld verlevendigen en een trek pleister kunnen zijn voor het winkelende publiek. Santpoort wint aan gezelligheid. Voor de direct omwonenden zal het ge zellige en levendige straatbeeld ook enig onvermijdelijk ongerief met zich mee brengen. Alles wordt in het werk gesteld om dit zoveel mogelijk te beperken. Er zullen containers worden opgesteld, waarin de kooplieden hun afval en ver pakkingsmaterialen kunnen weggooien. Bovendien zal de Reinigingsdienst direkt na 't sluiten van de markt de straat gron dig schoonmaken. De bewoners van de Terrasweg zullen niet zoals tot dusverre vrijdagsmorgens hun vuilnisbak bui ten kunnen plaatsen. Het huisvuil wordt voortaan op vrijdag, 's middags na vier uur gelijk met het schoonmaken van de markt opgehaald. Er zal op marktdag op het gedeelte Ter rasweg tussen Hoofdstraat en Kerkweg tussen 7 uur 's morgens en 7 uur 's avonds geen verkeer mogelijk zijn, noch zullen daar_ dan auto's kunnen worden gepar keerd. Met deze noodzakelijke verbodsbepalin gen, die door borden worden aangegeven, dient men wel rekening te houden. Met name is het van belang, dat men tijdig geparkêerde auto's elders in de omgeving een plaatsje geeft. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN Donderdagmorgen tegen zeven uur is op de Kanaaldijk in IJmui den een 22-jarige bromfietser uit IJmui- den-Oost ernstig gewond geraakt aan het hoofd en in zorgwekkende toestand naar het Antonius Ziekenhuis gebracht. De man reed naast een andere bromfietser over de dijk ter hoogte van de Kon. Em- mastraat. Een chauffeur uit Huizen moest er met zijn visauto omheen rijden. Daar bij sneed hij de weg af voor de linker bromfietser, die door de laadbak werd geschept en door de wielen van de wa gen ernstig werd gewond. DEN HAAG. In ons land gaat een aantal schietbanen verdwijnen. Dat zegt majoor A. F. H. Huying, die in opdracht van de chef van de generale staf van de landmacht een studie maakt over de toe komst van schietbanen en -terreinen. Aanleiding tot de studie is enerzijds de toenemende verstedelijking, anderzijds vindt de Landmacht dat het in deze tijd van gebrek aan ruimte niet meer aangaat uitgebreide claims te leggen op grote ter reinen als dat enigszins vermeden kan worden. Door het opheffen van schietba nen komt terrein onder meer voor recrea tie vrij. Een oplossing wordt gezocht in het con centreren van schietoefeningen op een aantal regionale banen en terreinen. Zul ke banen moeten, door toepassing van moderne elektronische voorzieningen een veel hogere schietcapaciteit opleveren dan de oude. Een voorbeeld van zo'n splinter nieuwe schietbaan is die bij de leger' plaats Budel. Naar Duits model is daar een complex verrezen van zes naast el kaar liggende banen. GEBOREN: Gerard J. z. v. G. A. H Loderus en C. M. Timmer; Danielle A. W. d. v. F. T. H. Wolvers en F. T. M. Bal maekers; Johannes M. z. v. J. M. Kos en M. E. C. Zonneveldt; Catharina G- d. v F. C. Zonneveld en M. Heesterbeek; René z. v. A. Bakker en A. Boersma; Simone d. v. S. Bulthuis en J. A. de Zwaan; Fer dinand W. z. v. T. J. Uljes en A. J. Pen nings; Jan C. z. v. C. Gielis en A. E. J Wiegman; Jacqueline M. d. v. C. F. de Nijs en R. A. Flohr; Marcus J., z. v. H. J Heijnen en M. M. van den Bos; Cornelia A. M. d. v. C. J. Koopman en A. M. Schel vis; Theodorus J. C. z. v. T. Duijn en A Heijmering; Gerrit C. C. z. v. C. J. de Winter en A. Ammeraal; Sylvia A. T. d v. T Bijlsma en G. W. van Wijk; Monique M. J. d. v J. E. Zonneveld en M. J. van Roon; Erwin z. v. C. Bakker en M. Bier man; Johannes J. C. z. v. F. J. C. Cassee en J. G. M. Denneman; Erwin J. z. v, P. J. van Kempen en T. A. Valk; Ronald J. z. v. J. Hulshof en J. O. de Jonge Francisca L. P. d. v. H. Wilgenhof en G. M. Goes: Daniel z. v. J. J. M. van We tering en G. H. M. Beentjes: Johan C v. J. Diderich en P. W. van der Meer. ONDERTROUWD: Jacobus G. Brasser en Marie A. Beekman; IJpe J. van der Haag en Catharina D. Spoelstra; Waeltje Cuperus en Adriana Vos; Hendrikus J. C Diemeer en Theodora J. de Pagter. GETROUWD: Robert van Vuure en Jo ke L. Spijker; Gerardus N. J. Rijs en Ma ria A. de Ruyter; Geert J. Kuiper en Yvonne L. Zier. Camaretten '68. Op 7, 8 en 9 november wordt in de Technische Hogeschool in Delft het studentencabaretfestival Ca maretten '68 gehouden. Het festival wordt, evenals in 1966 en 1967, georga niseerd door de toneelvereniging Bu bastis. Het festival heeft vorige jaren faam gekregen, omdat het een beeld geeft van wat het studentencabaret in Nederland te bieden heeft. Er komen dit jaar studentencabarets uit vrijwel alle universiteitssteden. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Wij gaan onverdroten verder met u het beste tegen de meest scherp ge stelde prijzen te bieden Een kleine greep uit ons groot assor timent zal ook u overtuigen Prachtig beklede wiegen, compleet met matras vanaf 59.75 Royale commodes compleet met aan kleedkussen vanaf 105. Verchroomde kinderstoelen, vanaf 29.75 Moderne wandelwagens met riemvering 59.50 v. Delft, Koelstra en Mutsaerts kinderwagens reeds v.a. 89.75 (bij tenminste twee maanden reserve ring, zonder risico uwerzijds, ontvangt u een extra voordeelpakket Reeds nu hebben we voor de man uit Spanje de mooiste poppenwagens klaar staan en dat zouden we haast vergeten, uw babytextiel koopt u toch vanzelfsprekend ook bij KENNEMERLAAN 100 IJMUIDEN TELEFOON 15283 (Van een onzer verslaggevers) HEILOO. De in aanbouw zijnde ambtswoning' van de burgemeester van Heiloo op een van de mooiste plekjes in het plan Oost zal straks op de vrije woningmarkt worden verkocht als de raad vrijdagavond een voorstel h iertoe van B. en W. aanvaardt. De per 1 septem ber benoemde burgemeester mevrouw J. M. Corver-van Haaften, blijft namelijk van mening dat de bungalow aan Frede- rica's Hof voor haar gezin niet geschikt is. Bovendien kan de woning allesbehal ve representatief worden genoemd. Met de bouw van de ambtswoning is een bedrag gemoeid van 114.000, exclu sief de bouwgrond die 25.000 heeft ge kost, zodat de totale kosten bijna 140.000 zullen bedragen. Aangenomen mag wor den dat de gemeente bij de verkoop er van een financiële strop krijgt te incasse ren. Mevrouw Corver-Van Haaften staat niet alleen in haar kritiek op de ambts woning. Insiders op het gebied van de villabouw delen haar mening. Te midden van de riante landhuizen aan de Fredericas' Hof misstaat de ambtswoning zeer duidelijk. Het is een nogal „hokkerig geval", met een niet al te grote woonkamer, een te kleine keu ken en ondermeer vier bescheiden slaap kamers. Hoewel uit de woning uitzicht mogelijk zou zijn op een prachtig stuk na tuur, zijn er in de oostelijke en zuidelijke muren nauwelijks ramen. Het gezin van de burgemeester telt slechts een kind. dat niet meer in huis is, zodat er veel te veel slaapruimte is, die is verkregen ten koste van woonruimte. De architect, de heer W. Keesom, en het college van B. en W. komen er recht voor uit dat het onjuist is geweest een woning te ontwerpen voor een nog onbe kende bewoner. Mevrouw Corver heeft besloten haar huisvestingsprobleem zelf te gaan oplos sen, hetzij door nieuwbouw, hetzij door een woning te huren.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5