Wereldmerken ontmoeten elkaar bij de Internationale kollektie van Stoutenbeek GOLDO UUI Melania nog bij NDSM Mammoettanker UST ev«e IN DE IJMOND IJmuiden Heemskerk Beverwijk KLAVERJASSEN DONDERDAG 24 OKTOBER 1968 7 XXXXXX} XXXXXX) 'XXXXXX) XXXXXX) INTERNATIONAL Voor de POLITIERECHTER Been in gips Glas in gezicht Doorgereden H nisvredebreukw Beroemde merken zoals Bleyle, Del Mod, Ralph, Betty Barclay. Ara, Bremerhaus en Goldix hijvoorbeeld. Deze bekende merken zijn uitsluitend te vinden bij Stoutenbeek. En van alle kreaties maar enkele stuks - U heeft dus altijd iets eksklusiefs. Niet alleen modieus maar ook wat prijs betreft het beste dat U kopen kunt. Daarbij kiest U uit een zeer, zeer grote sortering. Interessant vooruitzicht Kom dan gauw kijken bij Breestraat 65, Beverwijk. Houtplein 10, Haarlem. Langestraat 79, Alkmaar City Stadsschouwburg Kennemer theater Marquette theater DE LOODS - VELSEN-N. Luxor LANGE NIEUW STRAAT 181 w MODELL mod (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM „Wie ons de toegang weigert kleunen we in elkaar", was de afspraak die een aantal jongens in Be verwijk op 14 september maakten voor zij een sociëteit in de Peperstraat bin nengingen. Zij wisten dat alléén de leden tot de sociëteit toegang kregen, en zij waren geen lid. Toen een 23-jarige tekenaar uit Bever wijk, die in de hal van het sociëteits gebouw controle op de toegang hield, de jongens wilde tegenhouden werd hij in derdaad „in elkaar gekleund". Een 18-jarige kabeltrekker uit Velsen, zijn 21-jarige collega uit Beverwijk en een 18-jarige leerlingdraaier uit Heems kerk moesten voor deze openlijke ge weldpleging woensdag bij de Haarlemse politierechter terecht staan. Het drietal verblijft vanaf 19 september in voorar rest. Drie andere jongens die bij de ge meenschappelijke mishandeling betrok ken waren zijn minderjarig en zullen voor de kinderrechter terecht staan. De gangmaker van de bende was de 21-jarige kabeltrekker. Hij gaf dit ook ter zitting toe en bekende de eerste klap gegeven te hebben. Ook had hij ge stompt en getrapt toen de tekenaar al op de grond lag. De 18-jarige kabeltrekker verklaarde alleen stompen gegeven te hebben. De leerling-draaier vertelde dat hij wel had gestompt, maar meer om zich anderen van het lijf te houden omdat hij met zijn been in het gips liep in verband met een verbrijzelde knieschijf tengevolge van een ongeluk. Hoewel er nog een aantal andere jonge lui in de hal van het gebouw was toen de tekenaar werd mishandeld, was nie mand te hulp gekomen. De officier van justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman sprak van straat terreur. ,,'t Is me wat als je zo'n stelle tje op je af ziet komen", constateerde hij. Hij eiste tegen de oudste verdachte vijf maanden met aftrek, tegen diens 18- jarige collega vier maanden met aftrek en tegen de leerling-draaier drie maan den met aftrek. De raadslieden, mevrouw mr. Van Cra- nenburgh-Taverne, mr. H. C. R. M. van Cranenburgh en mr. Crefeld pleitten voor een straf gelijk aan het voorarrest of een gedeeltelijk voorwaardelijke straf voor de oudste kabellegger. Mevrouw Van Cranenburgh was er van overtuigd dat haar cliënt met zijn been in het gips zeker niet op een gevecht uit was geweest. De politierechter mr. H. J. M. Cokart veroordeelde de 21-iari- ge kabellegger tot drie maanden met af trek. zijn collega tot twee maanden met aftrek en de leerling-draaier tot zes we ken met aftrek. Conform de eis veroordeelde de poli tierechter een 19-jarige slager uit Velsen tot twee weken gevangenisstraf voor mishandeling. Op 25 mei had de slager in een café in Beverwijk een 20-jarige café-bezoeker een bierglas in het gezicht geduwd of gegooid. De 20-jarige jongeman kreeg een snij- wond in het hoornvlies van een van zijn ogen en een snijwond in zijn lip. Beide verwondingen waren genezen en voor het oog bestond geen gevaar meer. De slager had het glas gegooid toen de andere café-bezoeker bier over zijn kle ding had gemorst. Op 11 augustus reed een 23-jarige hout bewerker uit Zaandam met zijn auto in Beverwijk op de Viaductweg een fietser aan. Hij reed zelfs over een been van de fietser heen, maar stopte niet. Hij zou tijdens dit ongeval onder invloed zijn geweest. „Ik trapte door de rem", was de ver klaring van de houtbewerker bij de poli tierechter. De politierechter zag vooral de invloed van drank als oorzaak en ver oordeelde de Zaandammer tot drie we ken gevangenisstraf en twee jaar ontzeg ging, conform de eis. „Huisvredebreuk" was de prozaïsche benaming van het gedrag van een 23- jarige jongeman uit Beverwijk die zijn aangebedene in het zusterhuis van een zie kenhuis wilde opzoeken en daarom een open raam binnenklom. Na de eis van een week gevangenis straf werd de Beverwijker, die niet was verschenen op de zitting tot een boete van 125 veroordeeld. ADVERT ENT/E Een deel van de „Melania". (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Zondag 3 november komt, als de weersomstandigheden het toelaten, de 210.000 tons turbinetanker Melania door de Noordersluis van IJmui- den, op weg naar zee voor een drie daagse technische proefvaart. De mam moettanker is bij de NDSM in Amsterdam gebouwd voor Shell Tankers (UK) Ltd. Nooit eerder is een schip van zo'n omvang IJmuiden gepasseerd via de sluizen. Eerst zal echter, op woensdag 30 okto ber, 's middags om vijf uur, de Melania officieel worden gedoopt door mevrouw J. M. Keyzer-Loeb, echtgenote van de staatssecretaris van Verkeer en Water staat. Zoals bekend, is de Melania uit twee delen tot één geheel gelast. ADVERTENTIE nrouTENi IJMUIDEN Shakespeares be roemde blijspel „De getemde feeks" is door de Italiaan Franco Zeffircili in de eerste plaats verfilmd als een grandioos kijkspel. Het zestiende- eeuwse Padua, waar zich de ver makelijke liefdesgeschiedenis tussen de lastige Katherine (Elizabeth Tay lor) en de arme edelman Petruchio (Richard Burton) in afspeelt, heeft de „showman" Zeffirelli alle kansen gegeven zijn gevoel voor kleur en be weging volledig uit te leven. Al direct bij de inzet, wanneer de student Lu- centio zich een weg baant door de straten vol feestvierders op zoek naar Bianca, de door hem beminde zuster van Katherine, barst de film los in een ware overdaad van decor en figu ratie, waar de eigenlijke intrige bijna in verdrinkt. Maar het levert een feestelijke en meeslepende manier op om Shakespeare aan het bioscoop publiek te verkopen en niemand zal zich bij het zien van de film ook maar een ogenblik realiseren, dat hij kijkt naar een theaterproduktie van een klassiek meesterwerk. TOCH HEEFT ZEFFIRELLI het origi neel nauwelijks enig geweld aangedaan, hij zorgde alleen voor een uiterst feeste lijke aankleding van het toneelwerk, als zodanig nu een kluchtig en gemakkelijk in de smaak en het gehoor liggend stuk, waar bovendien het echtpaar Burton- Taylor zijn niet geringe acteerkrachten aan heeft verleend. Dit leverde een aan eenschakeling op van prachtige scènes, zodat kan worden gesproken van een van de best geslaagde pogingen om de oude bard van Stratford op het witte doek te brengen. Dit dynamisch en meestal fas cinerend kijkspel wordt in dit theater van maandag tot en met woensdag ver toond. DE OVERIGE FILMS voor dit week- programma zijn van een meer gebruike lijk formaat. Zo wordt hedenavond de al weer enige jaren oude muziekfilm „The Glenn Miller-story" met James Ste wart nog eens gedraaid, van vrijdag tot en met zondag gevolgd door „De ze ven maskers van de judoka", een Fran se knokfilm van Maurice Labro over ge heime agenten en spionage in het verre Oosten, waar een lugubere organisatie „De Zwarte Draak" voor de nodige op winding zorgt- Men vindt de stoere Mare St. Clair pal tegenover zich, die zijn vij anden te lijf gaat met hun eigen strijd- methodes. Met goed gevolg uiteraard. Zondagmiddag Elvis Presley nog eens in „Harem Holiday", waarvoor de jonge man met zijn fluwelen stem ditmaal in het rijk van sheiks en sultanes vertoeft. HET IS NU ALWEER geruime tijd ge leden dat Julie Andrews werd uitgeroe pen tot de actrice van het jaar voor haar «pel in de musical „Sound of music". Zo als bekend speelt zij in deze film de rol van een novice, die door haar overste ruiters", de eerste grote kleurenfilm met in de hoofdrollen het beroemde kwartet Lorne Green, Dan Blocker, Michael Lan- don en Victor Jory, dat de televisie-serie „Bonanza" zo uitzonderlijk populair heeft gemaakt. Zodat deze naam een ma gisch woord is geworden voor actie, spanning en sensatie- NA VELSEN, kan nu in Beverwijk de nogal veelbesproken film van Roeland Kerbosch „Rondom het Oudekerksplein" worden bekeken, zoals bekend een repor tage rond de Amsterdamse „walletjes", met Haring Arie als de meest typerende figuur. Wij hebben deze film al eens eer der omschreven als een reportage met veel belangwekkende interviews, veel „statements" en draaiorgelmuziek, die bij elkaar het nodige van de sfeer in dit begrensde wereldje overbrengen. Deze film wordt nu tot en met zaterdag in het Kennemer theater vertoond. DIRECT DAAROP, in de voorstelling van zaterdagnacht „Sex en society", waarvoor de verhuurder niet verzuimd te vermelden dat deze film in Grieken land werd verboden. Wellicht omdat het de historie is van een intellectueel die op het nippertje ontkomit aan bepaalde pres sie-praktijken. waarbij door regis seur Manthoulis' tevens wordt gewaar schuwd tegen een vorm van lamlendig heid, welke eventueel kolonels alle troe ven in handen geeft. In ieder geval geeft de film een scherpe en indringende kijk op het societyleven van Athene. Voorts heet de traditionele western voor de zon dagmiddag deze week „De scherpschut ter van El Paso", terwijl tenslotte tot en met woensdag „De bijbelin den be ginne" op hef programma is geplaatst. Dit is een groots opgezet filmwerk, met beroemde acteurs als John Huston, Pe ter O'Toole en Ava Gardner, dat berust op de eerste tweeëntwintig hoofdstukken van het boek Genesis. Prachtig uitge werkte bijbelpassages over Adam en Eva, Kain en Abel. de ark van Noach, de to ren van Babel en de ondergang van So dom en Gomorra. NADAT HIER zaterdagavond de span nende western „Arizona Gold" zal zijn vertoond, volgt voor de eerste matinee van zondag „Kolder op zolder", waar mee een goede oude bekende van stal wordt gehaald. En aangezien Stan Lau rel en Oliver Hardy hiervoor hun beste beentje hebben voorgezet, is er onzer zijds voldoende reden om te spreken van een allergenoeglijkste amusementsfilm, waarin de komische talenten van dit ver maarde tweetal veel bijval garanderen. In de tweede matinee volgt een herha ling van „Arizona Grtrld". Voor zondag en dinsdagavond tenslotte nog „De onge looflijke overwinning", waarin het aan spanning en sensatie evenmin ontbreekt. ADVERTENTIE HEDENAVOND 8 UUR ZONDER TWIJFEL IS „Grand prix", een film over de jaarlijkse competitie voor het wereldkampioenschap autoren nen, het grootste opgezette en meest spec taculaire schouwspel dat in Luxor lange tijd te zien moet zijn geweest. In super- panavision en metrocolor opgenomen, geeft de film een reeks opwindende in drukken van de grote races, die onder meer worden gehouden in Monaco, Spa, Clermont-Ferrand, Zandvoort, Mexico Ci ty en Monza en deze reportages zijn op zichzelf reeds een gang naar het theater waard. JOHN FRANKENIIEIMER heeft hier voor als regisseur een royaal, zo niet on beperkt budget tot zijn beschikking ge kregen, zodat hij zich een technische uit rusting kon permitteren welke hem in staat stelde deze levensgevaarlijke races van alle mogelijke en onmogelijke kanten te bekijken. Er wordt in dit verband zelfs gesproken van elektronische systemen, waarmee opnamen konden worden ge maakt die tot dusver voor onmogelijk werden gehouden. En inderdaad komen in de race-scènes opwindende passages voor. Dit verhaal over haat en hartstocht in de sportwereld wordt onder meer ge speeld door James Garner, Yves Mon- tand. Eva Maria Saint en Francoise Har dy. De film is tot en met woensdag in Luxor te zien. ALLEEN IN DE eerste matinee van zondag wordt nog vertoond „De pijlsnelle voor de beste haarverzorging Wij ontvangen u graag in onze nieuwe salon Voor uw afspraken telefoon 11166 Na 6 uur telefoon 13672. enige tijd het klooster wordt uitgestuurd om te gaan assisteren in het gezin van weduwnaar Trapp met zijn zeven kinde ren. Wij hebben over deze ontspannings film voor jong en oud reeds meermalen geschreven, vooral ook wegens de zich in een ruime populariteit verheugende muziek van Richard Rodgers, op teksten van Oscar Hammerstein II. Deze amu sante, vertederende en charmante film heeft in sommige Nederlandse theaters langer dan een jaar gelopen en wordt op het witte doek gebracht. In Velsen geschiedt dit van vrijdag tot en met maandag, de matinee van zondag inbe grepen. Een charmant tafereeltje uit de nog altijd graag bekeken muziekfilm „Sound of music", die daarom op nieuw in de Velsense Stadsschouw burg wordt vertoond. Ja dames ook voor u Dameskapsalon

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7