Medio november tweede ronde verdeling boorconcessies n! UST ERASMUS ORGELSHOW-DEMONSTRATIES Het WURLITZER elektronische orgel MARKTPLEIN IJMUIDEN f.Om i. 5.50 8.90 Lezing over fokdieren Balen vlas in Vel ser tunnel Voor u tot 6V/orente en voor u keuze uitêspaarvormen En 5 gulden voor nieuwe spaarders ter gelegenheid van Wereldspaardag Uitbreiding verzorgingscentra met duizend plaatsen is nodig Nieuwe reeks prikken naar gas en olie Dames Marktberichten Mobilofoonnet in werking Titel extra libre van Van der Berg Handtekeningen voor ouders Kleine lezertjes gaan feesten de bank waar ook zich thuis voelt Vóór 1975 gereed Expositie en ruilbeurs postzegels VOOR BEJAARDEN IN DE IJMOND DINSDAG 29 OKTOBER 1968 ■HM Bevoorrading H elihavens 30 oktober t/m 9 november De 2 kinderboeken van het jaar: BOEKHANDEL jjjll'jjf'ljj'ljjjlllll!!!1! Het loont extra de moeite om in de week van 30 oktober tot 7 november met sparen te beginnen. Want ter gelegenheid van Wereldspaardag ontvangt iedere NIEUWE spaarder op zijn spaar rekening 5,— bij een minimum inleg van 10,-.Sparen is altijd a! aantrekkelijk bij de NMB. En nu meer dan ooit. Hoge rente percentages, meer spaarmogelijkheden, waaronder nu ook 6%% spaarbrieven. Plus het feestcadeau, opnieuw een facet van onze persoonlijke service. Ook dit laatste is iets waar we niet zuinig mee zijn! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK DAGELIJKS VAN 10 UUR TOT 9 UUR N.M. GEDEMONSTREERD OP HET IN HET RIJDEND MUZIEKCENTRUM Toegang vrij Kom luisteren Kom spelen Sinds Sinds 1898 Westersingel 42-44 tel. (010)13 50 25 R'd (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Over zestien dagen, op vrijdag 15 november komt de tweede ronde in de verdeling van boorconcessies op het Nederlandse gedeelte van het con tinentale Noordzee-plateau. Er zijn nog enkele tientallen „witte vakken" beschik baar. Een nieuwe reeks van boringen naar gas en eventueel olie zal omstreeks maart van het volgend jaar goed op gang zijn. In de komende twee maanden zal waarschijnlijk de Noordwinning Groep, waarin Hoogovens IJmuiden, haar eerste prik (ken) doen in de bodem van de Noordzee, waar de laatste maanden eer der verrichte seismische onderzoekingen werden herhaald. Mobil Producing Netherlands, die op ongeveer 60 kilometer bewesten Alkmaar vermoedelijk succes heeft geboekt er wordt nog nagegaan of de geconstateerde aanwezigheid van aardgas exploitatie rechtvaardigt heeft Union Oil Comp. Netherl. en Stoomvaart Mij Nederland min of meer in verlegenheid gebracht. De laatstgenoemde combinatie had om streeks deze tijd gerekend op het boor eiland Transoceanic I, dat de zo veel be lovende boring verricht voor Mobil en uiteraard door haar wordt vastgehouden. Voor haar boring ter hoogte van Bergen zal Union nu moeten omzien naar een ander booreiland. Waar de North Group (Noordwinning, Groep, Amac Petr. Comp., Hoogovens Delfstoffen, Billiton Mij, Industr. Han delscombinatie Holland Exploratie, Delf- zee, United Overseas Prod. Corp. North Sea Selection Neth. Comp.. Falcon Sea- bord Drilling Comp.) haar eerste boring zal verrichten is niet bekend. Waar schijnlijk zal de Noordgroep nog voor het jaareinde toeslaan in het noorden, in een van de twee blokken boven Delfzijl een grenzend aan het West-Duitse gedeelte van het Noordzeeplat, dat, volgens de Bondsrepubliek dient te worden uitgebreid ten koste van veelbelovende stukken zee bodem van Nederland en Denemarken. Een zaak, waarover nog dit jaar een uitspraak is te verwachten door het In ternationale Gerechtshof in Den Haag. Maar er zijn nog andere mogelijkheden voor de primeur van Noordwinning, na melijk bewesten Vlieland en ten westen van IJmuiden aan de grens met het Brit se plat. Noordwinning heeft ha!ar bevoorra dingsbasis in IJmuiden, op het terrein van Hoogovens. Wordt in het noorden ge boord, dan kan bevoorrading van Delf zijl uit plaats vinden. Intussen zal Union voor haar komende boring niet zo gemakkelijk een booreiland kunnen huren, aangezien het aanbod van booreilanden die nog te huur zijn niet zo groot is. De North Star is borende voor Phillips, de Constellation is bezig voor Tenneco, de Endeavour voor Signal. Transoceanic I voor Mobil en Transocea nic II voor de NAM. Het aantal bevoorradingsschepen dat tussen de booreilanden en IJmuiden ope reert neemt gestadig toe. Ingeschakeld zijn reeds de Smit Lloyd 2, 4, 9 en 16, de Norfolk Shore, de Pagenturn en de Signal. De Smit Lloyd-boten en een schip van Signal Service bevoorraden van Poll Base en de Octopus Basis, respec- ADVEH'I KV TIE ook zonder afspraak bent U welkom in onze nieuwe salon Üameskav salon LANGE NIEUWSTtiAAl 181 IJmuiden - telefoon 11166 Na 6 uur telefoon 13672. tievelijk boven en beneden het Noord zeekanaal in IJmuiden. De Holstentor werkt voor Mobil, die haar basis in Am sterdam heeft. Voorlopig incidenteel wor den nog andere bevoorradingsschepen, zoals de Wimborn III ingeschakeld. Ook het passagiersvervoer door de lucht tussen de vastewal en de booreilan den groeit. Dit transport van personeel geschiedt per helikopter, waarvoor heli havens in IJmuiden en in Amsterdam zijn aangelegd. De helihaven aan de Westerduinweg in IJmuiden werd deze maand, op 17 okto ber voor het eerst in gebruik genomen. De haven voldoet goed, al moeten nog enkele voorzieningen worden getroffen. Dit betreft hoofdzakelijk accommodatie voor het grondpersoneel en douane, als- Op Pollbase in IJmuiden, achter de helihaven aan de Westerduinweg liggen honderden tonnen materiaal voor de booreilanden op de Noord zee opgeslagen. Duizenden tonnen zijn al door de bevoorradingsschepen vervoerd. A v. d. Berg 1988 93 21,37 233 8 H. Voerman 1821 147 12,38 179 8 C. Ruitenberg 1707 101 16,90 117 6 R. v. Amstel 1969 131 15,03 145 6 G. Karman 1862 128 14,54 139 6 N. Schulte 1634 114 14,33 157 6 B. v. d. Kuyl 1640 126 13,01 70 2 mede een lokaal voor wachtende en aan komende passagiers. Vooralsnog mogen helikopters alleen overdag op de IJmuidense helihaven lan den en vandaar opstijgen. Mocht hieraan behoefte zijn, dan zal getracht worden toestemming te verkrijgen van de Rijks luchtvaartdienst voor landen en opstijgen ook gedurende de avond en nacht. Hier voor zullen dan uiteraard eerst de nodige maatregelen moeten worden genomen, zoals onder meer het aanbrengen van ver lichting op het landingsplatform. ADVERTENTIE Tot 10 jaar MATTIJS MOOIMUZIEK, Hans Werner 10 jaar en ouder DE ADJUDANT VAN DE VRACHTWAGEN S- R. van Iterson TIJDENS DE KINDERBOEKENWEEK krijg je GRATIS een VULBOEK bij het kopen van kinderboeken voor 5.- of meer Lange Nieuwstraat 243 - IJmuiden - Tel. 13144 Hoofdstraat 234 - Santpoort - Tel 8371 (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Tijdens een leden vergadering van de kleindiersportvereni- ging „IJmond en omstreken" in zaal Dam aan het Kerkplein heeft het lid me vrouw A. C. Banning-Vogelpoel uit Sant poort, die tevens als een van de weinige vrouwelijke keurmeesters van de Raad van Beheer optreedt, een praatje gehouden over de erfelijkheidsleer. Zij heeft zich hierbij niet uitsluitend beperkt tot de voor- en nazaten van de hoenders, maar ook andere fokdieren in haar voor dracht betrokken. Tevens werden de prijzen uitgereikt, welke op de vorige maand in IJmuiden gehouden jonge dierenkeuring werden behaald. De heer U. Kloosterman werd hier zomerkampioen in de afdeling hoen ders, terwijl deze eer in de afdeling ko nijnen te beurt viel aan de heer J. P. de Vries te Heemskerk. Bovendien over handigde de voorzitter, de heer C. Bos, nog 19 medailles aan de winnaars in de verschillende klassen. De oud-voorzitter, de heer Th. Koper, die momenteel in Avenhorn woont, kreeg voorts de door Fr. C. Schaedler aange boden medaille aangeboden. De heer Koper was al in het bezit van de C. F. van Dam-prijs. Met trots maakte de voorzitter ook nog gewag van het feit, dat mevrouw A. C. Banning-Vogelpoel op de in Utrecht gehouden Ortophilia het BEVERWIJK De noteringen van maandag 28 oktober aan de groentevei ling „Kennemerland" waren: andijvie 26-58; bloemkool 45-138; bospeen 35-62; boerenkool 22-37; spinazie 40-111; sla 5- 25; tomaten 40-125; sperciebonen 100-175; snijbonen 250-265; prei 32-58; groene kool 30-40; rode kool 14-23; uien 13-27; knol len 10-35; breekpeen 13-30; witlof 96-140; waspeen 17-41; spruiten 45-138. predikaat uitmuntend kreeg voor een door haar gekweekte zijdehoen Tenslotte werd in recordtempo de orga nisatie van de op 23 en 24 november in zaal Dam te houden clubtentoonstelling geregeld. Alle leden zegden spontaan hun medewerking toe. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Een vrachtauto, beladen met vlas, verloor maandagmiddag even na half vijf in de Velsertunnel een deel van de lading doordat deze het plafond raakte. Een achter de vrachtwagen rijdende personenauto schoot in de balen vlas en de bestuurder moest met een lichte her senschudding voor onderzoek naar het Antonius Ziekenhuis worden gebracht. De vrachtautochauffeur was doorgere den, want hij had waarschijnlijk niets gemerkt. Via het intergemeentelijk mo bilofoonnet werd verzocht de auto staan de te houden en even later kon de Haar- lemmermeerse politie de wagen, die be stuurd werd door een Westzaner, tot stil stand brengen. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM/BEVERWIJK In Hotel Hof van Holland zijn gisteravond de laat ste partijen gespeeld m de Haarlemse poule van voorwedstrijden extra klasse libre nationaal. Ook in deze spelsoort, net als de derde klas kader, is een finale plaats voor een Haarlemse deelnemer on waarschijnlijk. Daarvoor werden de pun ten te veel verdeeld en zijn ook de eind- moyennes te laag. De Amsterdammer v. d. Berg, ingedeeld in deze poule promo veerde naar de overgangsklasse. Het Haarlemse kampioenschap drieban den op kleinbiljart kwam op naam van Jan Sengers van DOS. De Beverwijker Blom bracht koploper Gardien in een laatste partij zijn eerste nederlaag toe. Blom kwam door deze prestatie met Gar dien op een gedeelde eerste plaats. Het eindmoyenne van Engers gaf nu de door slag en bracht hem de eerste Haarlemse titel in deze spelsoort. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND-NOORD. Tientallen ouders en leerkrachten van de katholieke-, pro testant-christelijke- en openbare scholen gaan gedurende de komende dagen in Beverwijk, Heemskerk en Uitgeest op stap met lijsten voor het verzamelen van handtekeningen. Een en ander past in het kader van de landelijke aktie van de ANOF (Alge mene Nederlandse Onderwijzers Federa tie) de Tweede Kamer een verzoekschrift met duizenden handtekeningen aan te bieden vóór de behandeling van de on derwijsbegroting in de Kamer op 6 novem ber. Zoals bekend wil men met deze aktie ondubbelzinnig duidelijk maken, dat een zeer groot deel van de Nederlandse be volking snelle maatregelen wil ter be strijding van het euvel van de te grote klassen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De feestmiddag, wel ke ter gelegenheid van de kinderboeken week door de „Stichting Verenigde Open bare Bibliotheek" wordt georganiseerd, heft plaats in de verschillende afde lingen. Woensdagmiddag om 3 uur wordt deze middag gehouden ip het gebouw van de bibliotheek aan de Hendrik Burger straat 70. Voor de jeugdleden van de af delingen Oosterwijk en Meerestein ge beurt dit op donderdagmiddag 31 oktober om 4 uur in het gebouw aan de Amstel- straat 44, daarna is zaterdagmorgen 2 november om 10 uur de afdeling aan de Arendsweg aan de beurt. Voor Heems kerk is de feestmiddag vastgesteld op donderdag 7 november om 4 uur. ADVERTENTIE iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii llllllllllKIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IJmuiden: Plein 1945 no. 46. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND „In de komende zes jaar zullen er in de IJmond ruim duizenl plaatsen gecrëerd moeten worden voor bejaarden, die verzorging behoeven". Tot deze uitspraak kwam maandagavond in het paviljoen Westerhout in Beverwijk de nieuw benoemde voorzitter van Het Sa menwerkingsorgaan voor Bejaarden, de heer P. J. Schipperus, toen hij na zijn verkiezing aan de bestuurstafel had plaats genomen en zijn maiden-speech hield. De heer Schipperus noemde het een verheugende tendens, dat de bejaarden niet meer fungeren als louter een ob ject van zorg van de generatie, die het thans voor het zeggen heeft. Niettemin blijven er zorgen. Hij staafde deze met enkele cijfers. Zo zette hij uiteen, dat er op 1 januari 1965 in de IJmond 9086 be jaarden woonachtig waren. Op 1 januari ADVERTENTIE en diverse andere merken worden (Zondags gesloten) Bijzondere mogelijkheden voor financiering, o.a. huur met recht van koop v.a. 25 gld. per mnd zonder eerste storting. Bij aanschaffing gratis de unieke cursus volgens het aanwijssysteem. Alleen bij ons verkrijgbaar Ook gedemonstreerd wordt de vermaarde Tchaika-piano Door rechtstreekse import en directe verkoop aan t) Slechts de helft van de prijs am 1975 zo is de raming zullen dat er 12.386 zijn. Een toename dus van ruim drieduizend bejaarden. Dat is dus één derde meer. Daarvan zal 12 percent ver zorging behoeven. Voor hen moeten er dan in 1975: 1488 plaatsen zijn in de di verse verzorgingscentra. Gelet op het aantal aanwezige plaatsen betekent dit, dat er in de komende zes jaar ruim dui zend plaatsen in verzorgingscentra ge- crëerd moeten worden. Een verdere uit bouw blijft daarom nodig, opdat in 1975 niet nog meer plaatsen nodig zullen zijn. Met zeer grote aandacht is geluisterd naar deze woorden van de nieuwe voor zitter, die tevens sekretaris is van de Stich' ng Sluyterman Van Loo en die maandagavond de plaats heeft ingenomen van dokter M.A. de Ruiter. Deze laatst genoemde heeft namelijk wegens drukke werkzaamheden zijn functie van voorzit ter moeten neerleggen. De verkiezing van de heer Schipperus had plaats nadat de vergadering bij acclamatie de aftreden de bestuursleden had herkozen. Het betrof mevrouw J.C. Deinum-Koopman; me vrouw E. Joustra-Visser en mejuffrouw zr. A. M. Hanzens. die zich allen herkies baar hadden gesteld. Dokter De Ruiter, die het eerste ge deelte van de vergadering leidde, maak te bekend, dat de verzorging van de warme maaltijden voor de bejaarden op 1 november vijf jaar bestaat. In die periode zijn er 21.217 warme maaltijden verzorgd. De dames Joustra. Huurdeman en v.d. Wal zijn hierbij ten nauwste be trokken geweest, reden waarom zij een bloemenhulde in ontvangst mochten ne men voor het belangeloze werk, dat zij hebben verricht. Na de bestuursverkiezing is dokter De Ruiter toegesproken door wethouder E. Gerritse, die hem uit naam van het ge meentebestuur dank zegde voor zijn ar beid als voorzitter De heer Gerritse noemde de aftredende voorzitter een pro motor voor het werk in het Samenwer kingsorgaan voor Bejaarden en sprak de wens uit. dat men in voorkomende ge vallen nimmer tevergeefs een beroep op de scheidende voorzitter zal mogen doen. (Van een verslaggever) IJMUIDEN De postzegelverenigin gen van IJmuiden en Santpoort houden aanstaande zaterdag een gemeenschap pelijke tentoonstelling van het werk hun ner leden. Aan de tentoonstelling is een ruilbeurs verbonden. Expositie en beurs zijn in de grote zaal van het Patro naatsgebouw aan de Zeeweg hoek Wil- lemsbeekweg in IJmuiden-Oost. De ope ningsuren zijn: zaterdagmorgen van tien uur af tot zaterdagavond tien uur.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5