Rijk betaalt na 1971 de Wereldomroep Geen extra-kijkbijdrage voor kleurentelevisie Kort en bondig Kamer niet gekant tegen versterking van NAVO Pleidooi van dr. Gootjes voor economisch opgezette gezondheidsprojecten Agenda voor Haarlem en de IJmond Bronchi letten Kijk- en luistergeld wordt 75,Vrijstelling voor AOW'ers en doven Groep-Harmsen wil „Binding Rechts" heten Veel aandacht aan gevangene besteed, zegt minister HESDEBBILDIEBUUPAST KIES UW BUIL BIJ Motie-Lankhorst kreeg 13 stemmen Tweede Kamerleden krijgen f 40.000 per jaar OLIEBRAND IN BERCSCHENHOEK Toch discussie in universiteit van Amsterdam I Bewolkt maar zacht U sl WOENSDAG 30 OKTOBER 1968 2 Splitsingsprobleem Gedetineerde overleden Scherpe critiek Kleuren-tv niet extra belast Senaat akkoord I Itl A VI n Haarlem V eisen-IJ muiden Beverwijk ■■■■■■■niiHiHiiHinninii i KEUKENCENTRUM „IJMUIDEN" in (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Doven zullen wor den vrijgesteld van luister- en kijk geld. Minister Klompé van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft dat gisteren beloofd aan de Tweede Kamer, die de wet op de om roepbijdrage behandelde. Meer wilde de minister de Kamer niet toegeven. Wel werd zij gedwongen om na 1971 de Wereldomroep te gaan betalen uit de schatkist en niet, zoals in het wetsontwerp wordt voorgesteld, uit het luister- en kijkgeld. Het amende ment-Engels, waarin dit voorstel was vervat, kreeg niet alleen de steun van de indieners (K.V.P., C.H.U. en A.R.) maar van de gehele Kamer be halve de V.V.D., die het er niet mee eens was voor de Wereldomroep een uitzondering te maken. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. In de Tweede Kamer Is gistermiddag de splitsing in de afge scheiden groep-Harmsen van de Boeren partij duidelijk gebleken. Drie van de vier afgescheidenen, de heren Harmsen, Van den Brake en Van Harselaar hadden Kamervoorzitter Van Thiel verzocht voortaan als „Binding Rechts" te worden aangeduid. Mr. H. C. J. M. Kronenburg, die ook deel uitmaakt van de groep-Harmsen, en die een tegenstander is van de oprichting van de partij „Binding Rechts" hield zich er kennelijk buiten. Mr. Van Thiel wilde daarom nog niet op het verzoek ingaan. Het was hem niet duidelijk bij welke groep hij dan mr. Kronenburg zou moe ten indelen. Boerenpartij voorzitter Koekoek vroeg mr. Kronenburg opheldering, maar deze ging op het t (Van onze correspondent) DEN HAAG. Uit een onderzoek is gebleken, dat aan de 20-jarige gedetineer de in het strafgesticht Bankenbos, die op 14 september plotseling is overleden, door het personeel zeer veel aandacht is be steed. Aldus minister Polak van Justitie op vragen van het Tweede-Kamerlid me vrouw mr. Singer-Dekker (P.v.d.A.). Het snelle optreden van het personeel heeft helaas het tragisch gebeuren niet kunnen voorkomen, zegt de bewindsman. Over de specifiek medische aspecten zal, op verzoek van de minister, de In spectie der Volksgezondheid een specia listisch medisch onderzoek doen instellen. Na dit onderzoek zal de Kamer vertrouwe lijk nadere inlichtingen krijgen. ADVERTENTIE *Lt*cnnt ook aan zttkenjondskden HAARLEM Gr. Houtstraat 137 - Tel. 11640 BEVERWIJK Breestraat 118 - Tel. 23217 Ongeluk op werf. Op de werf van Piet Smit in Rotterdam is maandag de 48- jarige carrouseldraaier J. Smit veron gelukt. De man raakte bij werkzaamhe den in een draaiende kotterbank en werd over zijn hele lichaam zodanig verwond dat hij korte tijd later over leed. Kantonrechter. Tot kantonrechter te Mep- pel is benoemd mr. W. Ritman, thans griffier van het kantongerecht te Hil versum, mr. Ritman zal tevens optreden als kantonrechter in Steenwijk. Man omgekomen. Dinsdag is de 52-jarige G. Aaij uit Alkmaar met zijn hoofd tussen de achterzijde van een vracht auto en een deurpost bekneld geraakt en daardoor om het leven gekomen. De oppositie had veel verder willen gaan. Drs. J. J. Voogd (Pv.d.A.) diende een amendement in om de Wereldomroep meteen op 1 januari bij het ingaan van de wet te betalen uit de schatkist. Dat voorstel werd evenwel verworpen. Het belangrijkste punt uit het wetsont werp, de verhoging van het lujster- en kijkgeld, bleef vrijwel onbesproken. De bedoeling is dat "men van 1 januari 1969 af voor televisie 75 gulden per jaar gaat betalen. Daarbij is het luistergeld inbe grepen. Het wetsontwerp gaat er van uit dat wie televisie heeft ook een radio bezit. De heffing voor radio's wordt 24 gulden per jaar. De huidige bedragen zijn: luistergeld 18 gulden, kijkgeld 36 gulden, AOW-trekkers worden vrijgesteld. Tegen de voorgestelde financiering van de Wereldomroep uit het luister- en kijk geld bestond bezwaar bij de oppositie en bij de regeringspartijen. Vele afgevaar digden pleitten voor bekostiging van deze organisatie uit de schatkist, zoals dat ook nu gebeurt. K.V.P., A.R. en C.H., die de regering niet wilden afvallen, probeerden een tussenweg. Daartoe diende de heer Engels (K.V.P.) zijn amendement in. In een tweede amendement vroeg drs. Voogd (P.v.d.A.) de voorgenomen luister- en kijkgeld-tarieven te verlagen tot 70 gul den voor tv. en 20 gulden voor radio alleen. Als de Wereldomroep niet uit de heffingen wordt betaald is dat volgens hem mogelijk. Dit voorstel werd inge trokken, nadat het eerste amendement was verworpen. De gecombineerde heffing voor tv en radio stond bloot aan scherpe felle critiek. Vele afgevaardigden noemden het onbil lijk dat televisiebezitters altijd luistergeld moeten betalen, ook al hebben ze geen radio. Van verschillende kanten werd ge pleit voor een correctie voor doven en slechthorenden, die wat de omroep betreft op televisie zijn aangewezen. De heer Von- hoff (V.V.D.) diende een amendement in, waarin hij vroeg om een speciale hef fing voor tv-kijkers, die geen radio heb ben. Minister Klompé voelde daar niets voor. Zij'wees erop dat de gecombineerde heffing administratieve beparingen van 1,6 miljoen gulden per jaar oplevert. Het is volgens de minister niet te controleren of in een huis al of niet radio's aanwezig zijn. Het zoeken naar een tran sistorradio noemde zij onbegonnen werk. De heer Vonhoff was dat met haar eens en trok zijn voorstel in. Minister Klompé bleef bij haar stand punt, dat er geen speciale heffing op kleurentelevisie moet komen. Diverse af gevaardigden (P.v.d.A., P.S.P. en C.H.U.) hadden daarvoor gepleit. Volgens hen zou het onbillijk zijn de kosten van invoering van kleuren-tv te laten betalen door de mensen die het met (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Tweede Kamer wil de regering vrijheid van handelen laten in de NAVO-raad, die half november in Brussel wordt gehouden. Moties van de oppositie, waarin de regering werd ge vraagd versterking van de NAVO af te wijzen, werden met grote meerderheid verworpen. Het grootste deel van de Ka mer verklaarde als het nodig mocht blij ken geen bezwaar te hebben tegen ver sterking van de NAVO. De Kamer debat teerde gisteren over een motie die de heer Lankhorst (P.S.P.) drie weken ge leden bij de algemene beschouwingen in diende. Daarin werd gevraagd versterking van de NAVO af te wijzen. De groep-Aarden, de P.v.d.A. en D'66 dienden gisteren een nieuwe motie in, omdat zij die van de-P.S.P. te eenzijdig vonden. Zij vroegen de regering een af wijzende houding tegenover versterking van de NAVO in te nemen, „tenzij de Kamer vóór de bijeenkomst van de NAVO-raad de gelegenheid krijgt zich over de inzichten van de regering uit te spreken". Deze motie kreeg het zwaar te verdu ren. Behalve de indieners bleek niemand de bedoeling helemaal te doorgronden. Mr. Biesheuvel (A.R.) zei geen verschil te zien met de motie van de heer Lank horst. Drs. Schmelzer (K.V.P.) vond hem onduidelijk. De heer Bakker (C.P.N.) meende er een alibi voor de P.v.d.A., in te bespeuren om te zijner tijd vóór verho ging van de NAVO-inspanning te kunnen stemmen. De heer Goedhart (P.v.d.A.) liet zijn fractiegenoten in de steek en sloot zich aan bij de heren Toxopeus, Biesheuvel en Schmelzer, die hadden be toogd dat de Kamer de regering niet moet binden. „De regering moet regeren", zei de heer Goedhart, „en niet de Kamer". Ook minister Luns zag niets in het voorstel. Hij wees erop dat de besluiten in de NAVO-raad worden genomen onder het uitdrukkelijke voorbehoud van goedkeu ring door de nationale parlementen, zo dat de Kamer nog ruimschoots de kans krijgt zijn mening over de besluiten te geven. Ook zei hij bereid te zijn de Ka mer nog vóór de NAVO-raad vertrouwe lijk in te lichten over het standpunt van de regering. Met 75 tegen 48 stemmen werd de mo tie verworpen. Voorstemmers waren: P.v.d.A. (zonder de heer Goedhart), P.S.P. de groep-Aarden en D'66. De mQtie- Lankhorst kreeg maar 13 stemmen en werd met 110 tegenstemmen verworpen. Die 13 stemmen vóór kwamen van P.S.P., C.P.N. en van de heren Laban, Voogd, Berg, Van den Doel, Franssen en Egas van de P.v.d.A. zwart-wit moeten stellen. Wie een kleine 3.000 gulden kan neertellen voor zo'n toestel, kan ook wel een extra heffing betalen., zo redeneren zij. Drs. Voogd diende er zelfs een amendement over in. Mej. Klompé nam scherp stelling te gen dat standpunt, in de eerste plaats omdat daardoor het controle-apparaat aanzienlijk uitgebreid zou moeten worden maar vooral omdat gebleken is dat de meeste kleurentelevisietoestellen worden gekocht door mensen met een smalle beurs. Veel mensen kopen enkele jaren voor zij met pensioen gaan een kleuren- televisietoestel, zei de minister, omdat zij vrezen het na hun pensioenering niet meer te kunnen betalen. Dat was nieuw voor drs. Voogd, die daarom zijn amen dement introk. Het wetsontwerp werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Alleen de Boerengroepen, de C.P.N. en de P.S.P. lieten aantekenen dat zij geacht wilden worden te hebben tegengestemd. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Eerste Kamer heeft gistermiddag met 52 tegen 18 stemmen de nieuwe inkomensregeling voor leden van de Tweede Kamer goedgekeurd. Tegen stemden 11 P.v.d.A.-leden, prof. mr. De Gaay Fortman (A.R.), de Boeren, de P.S.P. en mevrouw Van SommerenAve rink (C.P.N.) Volgens de nieuwe regeling, die maar net met de vereiste tweederde meerder heid (50 stemmen) werd aangenomen, gaat de schadeloosstelling voor de keden van de Tweede Kamer per 1 januari 1969 omhoog van 20.000 tot 40.000 gulden per jaar. Bijverdiensten die de vijfdui zend gulden te boven gaan worden voor de helft in mindering gebracht tot maxi maal 15.000 gulden. De V.V.D. stemde voor ondanks haar bezwaar dat de regering de schadeloos stelling voortaan zonder goedkeuring van het parlement kan optrekken aan de ge stegen ambtenarensalarissen. Elf P.v.d.A.-senatoren stemden tegen omdat zij de automatische aanpassing onjuist vonden als deze de trekkers van minimumloon wordt onthouden. Prof. De' Gaay Fortman kon zich niet vereni gen met de voorgestelde aftrekregeling, P.S.P., B.P. en C P.N. vonden de aanpas sing tot 40.000 gulden te fors. m Twee tanks van een oliehandel in Bergschenhoek met elk 60.000 liter olieprndukten zijn gistermiddag uit gebrand. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Gedacht wordt aan vonken uit een lasapparaat. (Lucht foto Dick Lemc.ke). AMSTERDAM. In een der college zalen van de Amsterdamse universiteit aan de Oude Manhuispoort is dinsdag- ASVA door de Scholierenkernwerk- ASVA een door de Scholierenkernwerk- groep-West met de Socialistische Jeugd en de Studenten Vakbeweging een discus sie gehouden over het „onderwijsfront". Ruim 80 jongeren, voor de helft studen ten, namen eraan deel. Voor deze bijeen komst was geen toestemming aan de rec- tor-magnificus gevraagd. UTRECHT. De econoom dr. P. Gootjes van het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid heeft vanmiddag in Utrecht op het congres „Zorgen voor mor gen" van het Wit-Gele Kruis gepleit voor speciale gezondheidbevorderende of ge- zondheidherstellende projecten, waarin enerzijds de kostenstijgingen en ander zijds de „winst" tot uitdrukking komen. Als voorbeeld noemde hij de bestrijding van de kinderverlamming. Sinds 1956 is het aantal gevallen van kinderverlamming in Nederland door vac cinatie gereduceerd van 600 per jaar tot bijna nul. Dit heeft in tien jaar ongeveer ƒ22 miljoen gekost (18 cent per hoofd van de bevolking per jaar). Als „baten" stonden hier tegenover een geringere be hoefte aan verzorging voor geheel of ge deeltelijk verlamden. Volgens een voorzichtige raming zijn de baten ongeveer acht maal zo hoog als de kosten, nog afgezien van het feit dat gezondheid en validiteit zelf natuurlijk nooit in geld zijn uit te drukken. „Op de zelfde manier", aldus dr. Gootjes, kunnen reumaprojekten, veiligheidsriemen en bij voorbeeld projekten ter voorkoming van debiliteit bij zuigelingen door vroegtijdige opsporing en behandeling „doorgemeten worden". In 1963 werd voor herstel en bevorde ring van gezondheid ƒ2.000 miljoen uit gegeven en 180 miljoen voor preventie. Dr. Gootjes raamt deze bedragen voor dit jaar op respectievelijk 3.000 miljoen en 300 miljoen. Het percentage van het nationale inkomen dat voor onze gezond heid wordt opgeëist (in 1963 nog maar 3,8) zal stijgen tot ongeveer 5,5 in 1968. In de komende vijf jaar zal voor betere keuring van waren, vleeskeuring, water zuivering, vuilafvoer, luchtzuivering, ver hoging van de verkeersveiligheid en vac cinaties tegen steeds meer nu nog onont koombare ziekten ƒ3,5 miljard nodig zijn. Hetgeen jaarlijks ongeveer één percent van ons nationale inkomen zou betekenen. Alleen de centrale overheid kan hier door coördinatie verspillingen en doublures voorkomen, aldus dr. Gootjes. Hij voegde hieraan toe dat de uitvoering echter heel goed regionaal en gemeentelijk kan gede legeerd worden. ADVERTENTIE Hoestdrank in table+vorm. 95ct •- -V V 'f SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), woens dag en donderdag 20.15 u.: Toneelgroep Centrum: „Centrum vermoordt pianiste" (openbare generale repetities). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Mijn naam is Pecos", 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Zo schieten de Schotten in Texas" 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De vier kante rekruut", a.l. Donderdag 19 en 21.15 u.: „Mini-weekend", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De vijf vogel vrijen", 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „10.000 dollar^ bloedgeld", 14 j. Luxor, 14, *19 en 21.15 u.: „Het quiller dossier", 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Angélique en de sultan", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Onderwereld van New York", 18 j. Donderdag 19.30 u.: „De tien geboden", a.l Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De vier dollars der wraak", 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „De pasja", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Badsen- saties", 18 j. Donderdag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Night ladies", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het won der van de liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw. waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend cp werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Vishal (Gr. Markt): „Kinderen maken een rolding", creatieve werkstukken van schoolkinderen (Kinderboekenweek). Ge opend dagelijks van 10-17 uur, zondag 13-17 uur. Tot en met 1 december. Galerie Bier (Gr. Heiligland 66): Expo sitie Chinese grafkeramiek. Geopend ca- gelijks van 14 tot 18 en 19 tot 22 u. Zon dags van H tot 17 u. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling schilderijen en teke ningen van J. Ploos van Amstel. Electric Centre (Bakenessergracht 8): Expositie „Jansen Cyclus". Geopend dage lijks van 11-17 en 19-22 uur, 's maandags gesloten. Tot en met 25 november. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag 9 tot 18 u. Raadhuis Bloemendaal: Expositie van werken van Anton Pieck. Geopend dage lijks van 1- tot 17 u. Tot en met 10 no vember. VOLKSUNIVERSITEIT Frans Halsmuseum (KI. Heiligland), woensdag 20 u.: Opvoeden in de welvaarts staat door E. M. Blanken, leraar pedago giek. Donderdag 20 u.: „Shakespeare and the negro", door prof. dr. A. G. H. Bach- raoh, in het Engels DIVERSEN Raadhuis Heemstede, donderdag 20 uur: Raadsvergadering. Raadhuis Bennebroek, donderdag 20 u.: Raadsvergadering (begroting). Treslong (Hillegom): Diner Dansant, dagelijks. Hotel Esplanada (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 u.: Dansen met The 5 Atomics. Linnaenshof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, Pony manege, echte stoomspoortrein, Dahlia show. WOENSDAG 30 OKTOBER City Theater, 20 u.: „De getemde feeKs". DONDERDAG 31 OKTOBER City Theater, 20 u.: „De hel van Bir ma" (speciale voorstelling). Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie gouaches, plastie ken, mono- en multible drukken van Cy ril Lixenberg. De tentoonstelling duurt tot en met 3 november. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9 30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 30 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „De bij bel in den beginne". Luxor Theater, 20 uur: „Grand Prix". Galerie Boumans, Breestraat 122. Ex positie schilderijen, tekeningen en aqua rellen van Rudi Bierman; geopend van 918 uur. DONDERDAG 31 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De legende van generaal Custer". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wen in het donker". Galerie Boumans, Breestraat 122. Expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarel len van Rudi Bierman; geopend van 9 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, huize „Scheybeeck", Velserweg 2. Geopend van 19.3021.30 uur; voor groepen op aan vraag. ADVERTENTIE J Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im- I port keukens; zie verder onze enorme H sortering hang-legkasten, buffetten, 2 si aanrechten, enz. Kennemeriaan 165 - Tel. 0 2550 - 11428 S Geopend van maandag t/m zaterdag h van 96 uur. Het K.N.M.I. deelt mee: Tussen een depressie, die in het afge lopen etmaal van de kust van Midden- Noorwegen naar Finland trok en een ho- gedrukgebied boven Groenland stroomde koude lucht uit de poolstreken over Scan dinavië naar het zuiden. De begrenzing van deze koude lucht loopt van Helsinki naar Oslo en vandaar naar de Faröer. Aangezien boven de Alpen een gebied van hoge barometerstanden aanwezig is met een uitloper naar de Noordzee, wordt het verder opdringen van de koude lucht naar het zuiden belangrijk vertraagd. Ons land blijft in een zuidelijke tot zuidwestelijke luchtstroming, waarmee de aanvoer van zachte lucht aanhoudt. In deze stroming bevinden zich ten westen van Portugal en boven de Golf van Bisvaye storingsgebieden, die zich gelei delijk naar het noordoosten uitbreiden. In verband hiermee blijft de kans op regen in het komende etmaal bestaan. VOORUITZICHTEN: Tamelijk zacht met slechts tijdelijk regen. Voor vrijdag: Zon: minder dan 40 percent, minimum temperaturen: 0 tot 4 graden boven normaal. Maximum temperaturen: 0 tot 4 graden boven normaal. Kans op een geheel droog etmaal: 40 percent. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 percent. WEERRAPPORTEN Maximum- cn minimum temperaturen binnen- en buitenland éa o J Q Amsterdam half bew. zzw 14 8 De Bilt half bew. zw 15 9 Deelen on bew. zzw 15 9 Eelde zw. bew. wzw 14 10 Eindhoven half bew. z 15 8 Den Helder .licht bew. zw 14 13 Twente onbew. zzw 15 10 Vlissingen zw. bew. z 14 11 Z.-Limburg licht bew. z 14 9 Rotterdam zw. bew. zzw 15 11 Aberdeen regen windstil 14 4 Athene licht bew. n 19 12 Barcelona geh. bew. n 24 16 Belgrado zw. bew. z 19 4 Berlijn zw. bew. zw 15 10 Bordeaux zw. bew. ozo 24 16 Brussel zw. bew. z 15 10 Frankfort onbew. z 17 6 Genève mist windstil 17 7 Grenoble half bew w 16 11 Helsinki regen w 5 5 Innsbruck zw. bew. w.stil 14 5 Kopenhagen licht bew. wzw 13 10 Lissabon regen O 23 16 Locarno mist O 15 3 Londen motregen ozo 15 10 Luxemburg half bew. z 14 6 Madrid zw. bew. nnw 25 11 Malaga onbew. nw 23 15 Mallorca half bew. ono 28 16 München zw. bew zzo 14 10 Nice half bew. n 21 16 Oslo zw. bew. ono 8 2 Parijs licht bew. w.st. 17 9 Rome mist O 20 10 DONDERDAG 31 OKTOBER .d 3 4 0.1 0 1 0 0 0.2 1 0 0.5 2 0 0 0 2 0 0 6 1 0.1 7 0 3 1 0 1 0.8 0 0 0 0.2 0 13 0 0 Zon op 7.33 uur; onder 17.13 uur. Maan op 15.52 uur; onder 1.52 uur. Vo|le maan Laatste kwartier Nieuwe maan Eerste kwartier MAANSTANDEN 5 november 16.47 uur. 13 november 23.54 uur. 20 november 8.38 uur. 27 november 14.00 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN WOENSDAG 30 OKTOBER Hoog water 11.09 uur en 23.49 uur. Laag water 6 24 uur en 18.58 uur. DONDERDAG 31 OKTOBER Hoog water 12.26 uur en uur. Laag water 7.59 uur en 20.17 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2