Kerk moet jeugd ruimte geven vooreen eigen levensontwerp ZO APART... Kort Sterilisatie ethisch niet verwerpelijk Agenda voor Haarlem en de IJmond I it Sf interieur elassique en kx edego THEMA VOOR PASTORAAL CONCILIE „Een ingrijpende herstructurering is nodig'' Burgemeesters met pensioen mmêm Prof. dr. J. de Graaf: Conferentie van protestantse artsen Schriftelijk onderwijs wettelijk beschermen Nieuw Amsterdam had warmgelopen schroefas Eind november vaart de „Melania" proef SPORTS Schiphol krijgt „Aviodome" mon Enkele buien ZT\ VERWARMING ZATERDAG 2 NOVEMBER 1968 1045,— Zwaarste opgave IJ tunnel voorschriften worden overtreden r?lr- i li i V* -r: T1 Sociaal motief Ioordelen Directeur L.O.I.: SPORTMODE BOUTIQUE WINTERSPORTKLEDING Haarlem \r elsen-I J muiden Beverwijk Heemskerk AMSTERDAM. „Ruimte tot mens wording voor de jeugd" is liet derde grote thema waarover de plenaire vergadering van het Nederlands pastoraal concilie zich in januari gaat uitspreken. Ook over dit thema heeft een commissie een rap port uitgebracht dat uitgangspunten biedt voor de discussies. Er wordt eerst een beeld gegeven van de situatie waarin een groot deel van de jeugd zich nu bevindt. Deze jeugd, aldus het rapport, bevindt zich in een maatschappij die haar be dreigt en weinig ruimte biedt voor een eigen levensontwerp. De commissie noemt het een levens voorwaarde voor de kerk de eigen en belangrijke rol van de jeugd te erkennen. „Zij hoede zich voor de reactie die haar in het verleden de strijders tegen het so ciaal onrecht (marxisten) en nog vroeger de pleiters voor een meer geestelijke kerk (reformatie) de kerk uit deed drij ven". ADVERTENTIE tl zo apart... Kerownerkxm 38 UmukW taiefoom 02550-19015 Wie de toekomst heeft, heeft de jeugd. Met de vraag „welke toekomst?" moet de kerk zich bezighouden. Samen met de jeugd kan zij een stuk toekomst open breken en zichtbaar maken. Zij moet zon der aarzelen concluderen dat daartoe een radicale herinterpretatie van de beteke nis van het kerk-zijn en een niet minder ingrijpende herstructurering van de ker kelijke samenleving nodig zijn, aldus het rapport. De commissie is van mening dat de dis cussie over de juistheid van de nieuwe katechismus aan de interesse van de jon ge mens volledig voorbijgaat. Noch de maagdelijkheid van Maria, noch de in terpretatie van het God-zijn van Chris tus hebben werkelijk betekenis tenzij zij zover kunnen worden verduidelijkt dat zij een verhelderende betekenis hebben voor eigen menswording. De kerk, aldus het rapport, hanteert wetten die de rela tie tot het menselijk geluk voor zeer ve len op geen enkele wijze duidelijk ma ken. Genoemd worden onder andere de celibaats-verplichting, de zondagsplicht en de voorschriften inzake de geboorten- regeling. De zwaarste, maar ook meest boeiende opgave voor de kerk zal zijn, aldus de commissie, de jonge generatie duidelijk te maken dat bepaalde denkcategorieën, ook buiten de theologie, hebben afgedaan. De commissie doet voorstellen, gericht op het mogelijk maken van een duidelij ke en reële inspraak en medezeggenschap van de jongeren. Ook de inbreng van hen die zich niet in de kerk thuisvoelen, acht zij onmisbaar. In de bestaande en nieuwe kerkelijke structuren pastorale en andere raden dienen de jongeren vertegenwoordigd te zijn, evenzo in kerk-, arm-, schoolbesturen en andere katholieke organisaties. Aanbevolen wordt de instelling van een jeugd -secretariaat voor jeugd- en jonge renpastoraat, bij de Nederlandse kerkpro vincie. Dit dient grote bevoegdheden en duidelijke taken te krijgen en als advi serende en beleidsvoorbereidende instan tie op te treden voor de bisschoppencon ferentie. Ook het protest en de mogelijk heid van provocatie moeten tot hun recht kunnen komen, aldus de commissie. Nieuwsdienst. De telefonische nieuws dienst van het ANP, die in de afgelo pen jaren geleidelijk werd opgebouwd, is wederom uitgebreid. Thans kan men overal in Nederland, behalve in het district 's-Gravenhage, doorlopend het laatste ANP-nieuws beluisteren op nummer 06222-33, met uitzondering van de periode tussen 09.00 en 12.00 uur op maandag tot en met vrijdag. Weddenschap. De 26-jarige elektricien H. Spijkstra uit Sudwoude heeft zijn vrij- gezellentijd afgesloten met het winnen van een weddenschap. Hij verdiende 175.- door niet naast zijn bruid in de auto, maar aan het hoofd van de trouw- stoet in streepjespak en met hoge hoed per skelter naar het gemeentehuis te rijden. Museumdiefstal. Uit het Belastingmu seum in Rotterdam is een antieke zil veren tabaksdoos, daterend uit 1748, verdwenen. De doos heeft een waarde van 2500,-. Zoon tipte rovers. De Rotterdamse re cherche heeft de 25-jarige zoon van een 52-jarige inwoonster van Rotterdam aangehouden. Hij wordt ervan verdacht aan de twee overvallers, die op 21 ok tober op straat zijn moeder beroofden van 17.000,- inlichtingen te hebben verschaft. Honderdvier. Op 28 november wordt de oudste inwoner van Rotterdam, de heer B. Kooyman, 104 jaar. Hij woont in het gemeentelijk tehuis voor ouden van da gen aan de Oostervantstraat. Congresgebouw klaar. Het congresgebouw in Den Haag, dat 14 maart officieel ge opend wordt, is bouwkundig reeds klaar. De architect en de aannemer hebben het gebouw, dat 71 miljoen heeft gekost, overgedragen aan de N.V. Nederlands Congresgebouw. Late Lente In het hertenkamp van Swifterbant in Oostelijk Flevoland heeft een gans in haar nest vijftien eieren geproduceerd, voor deze tijd van het jaar zeer ongewoon. De beheerder van de hertenkamp heeft de eieren ver wijderd om de gans niet de gelegenheid te geven te gaan broeden. Dat zou na melijk in dit jaargetijde vrijwel zeker de dood van de gans ten gevolge heb ben. Pony voor prinsje. Aan prinses Margriet in paleis „Het Loo" is namens de be volking van Zevenhuizen (Z.-H.) oen pony aangeboden, bestemd voor prins Maurits. De pony is op dezelfde dag •li de prins, 17 april, geboren. AMSTERDAM Sedert de opening van de IJ-tunnel is gebleken dat de bestuur ders van motorvoertuigen een drietal wet telijke voorschriften onvoldoende in acht nemen, zo heeft de verkeerspolitie gecon stateerd. In de IJ-tunnel geldt een maxi mum snelheid van 50 km. per uur. De dubbele doorgetrokken streep in de tun nel mag niet worden overschreden. Ge vaarlijke stoffen mogen niet door de IJ- tunnel worden vervoerd. De politie zal tegen overtreders van deze voorschriften optreden. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd is met ingang van 1 december 1968 eervol ontslag verleend aan de heer C. F. Smeets Castricum, aan de heer J. P. Schreven als burgemeester van Veghel en aan de heer H. Huisman als burgemeester van Heerenveen. De commissie bestond uit: G. J. M. P. Wentholt, H. van Casteren, mevrouw E. L. M. B. Dries-Willemse, drs. J. van Haarlem, dr. A. Halewijn, G. A. J. ter Hey- ne. H. Kolmer, drs. C. H. G. M. Kuiten brouwer, mevrouw B. Miltenburg-Haupt- meyer, mej. mr. B. C. J. Twaalfhoven, dr. H. Vaessen. ds. J. A. Eekhof (Ned. Herv.), ds. W. J. Overdiep (Prot. Bond), drs. K. A. Schippers (Geref.) en me vrouw O. R. Varkevisser-De Boer (Hu manistisch Verbond). ?.;r: -■ KB (Van onze correspondent) l'TRECHT. Sterilisatie van de man of de vrouw na voltooiing van het gezin is ethisch niet verwerpelijk, vindt prof. dr. J. de Graaf, hoogleraar in de theolo gische ethiek aan de Utrechtse universi teit. Het ethisch oordeel over sterilisatie hoort volgens hem niet thuis in de catego rie „verminking van het lichaam", maar moet gevormd worden binnen het wijdere kader van verantwoorde gezinsvorming. Binnen dit kader is volgens hem sterili satie niet verwerpelijk. Prof. De Graaf zei dit hedenmorgen op een aan sterilisatie gewijde conferen tie in Utrecht van de Protestants-christe lijke Artsenorganisatie en de Protestant se Stichting ter Bevordering van Verant woorde Gezinsvorming. Het ging op de conferentie vooral om de vraag, welke betekenis kan worden toegekend aan sterilisatie als middel tot geboortenregeling in het normale, gezonde huwelijk. Als middel ter voorkoming van gestoorde nakomelingschap en, als alge mene maatregel van bevolkingsplanning bleef zij buiten beschouwing, al werden deze zaken wel aangeroerd. De gynaecoloog prof. dr. J. Janssens zei dat vroeger meestal om medische redenen sterilisatie werd toegepast. Thans zijn het meer sociale. In Amerika wordt in de meeste ziekenhuizen sterilisatie desge wenst toegepast bij iedere vrouw van 25 aar, die vijf kinderen heeft, iedere vrouw van 30 die vier kinderen en iedere vrouw van 35 die drie kinderen heeft. Van psycho-hygiënisch standpunt is er volgens de Haagse psychiater dr. M. Zee- gers veel voor sterilisatie te zeggen. In Amerika is uitgebreide ervaring met vrij willige sterilisatie bij mannen en bij vrouwen opgedaan. Uit onderzoekingen blijkt dat de psychische nadelen zeer ge ring zijn en de voordelen zeer sprekend: verbetering van de huwelijksverhouding, bevrijding van angst, vermeerderd le vensgeluk, toegenomen geestelijke ge zondheid en prestatievermogen en ver mindering van buitenechtelijke omgang. Prof. De Graaf zag wel enige psychische problemen. De onherroepelijkheid van de ingreep achtte hij de voornaamste, maar ligt volgens hem meer op psychisch dan op ethisch terrein. De vraag of men de voortplantingsfunctie als essentie ziet voor het hele leven en onder alle om standigheden is vooral van levensbe schouwelijke aard. De ethische weerstanden tegen sterili satie stammen volgens prof. De Graaf uit een tijd, waarin de moraal in dienst moest staan van het op peil houden van de bevolking. (Van onze correspondent) LEIDEN „Wanneer het gecommer cialiseerde schriftelijk onderwijs veld wint en de wetgever daartegen geen bar rière weet op te werpen, dan zal het schriftelijk onderwijs zijn educatieve taak niet kunnen uitvoeren. Het onderwijs is voor vele geldmakers een middel gewor den en geen doel. Er zijn zelfs buiten landers voor wie het schriftelijk onder wijs in Nederland als vangnet dient in de allesvermalende geldstroom". Dit zei de president-directeur van de Leidsche Onderwijsinstellingen, de heer I. J. Sloos, tijdens een ter gelegenheid van het negende lustrum van de L.O.I. gehou den symposion, waar prof. dr. F. W. Prins, hoogleraar in de pedagogiek en algeme ne didaktiek in Wageningen, en prof. dr. C. A. van Peursen, hoogleraar in de wijs begeerte in Leiden, het woord voerden. Prof Van Peursen zei dat de vormen van het onderwijs belangrijke wijzigingen moeten ondergaan wegens de steeds gro ter wordende behoefte aan informatie. Prof. Prins memoreerde het huidige ge voel van onbehagen over de resultaten van het onderwijs. Schriftelijke her- en bijscholing van de ouders is naar zijn in zicht noodzakelijk omdat hun kinderen beter geïnformeerd worden dan zij. ROTTERDAM De „Nieuw Amster dam" van de Holland-Amerikalijn heeft gistermiddag om vijf uur de reis naar New York voortgezet na van 's nachts drie uur af te hebben stilgelegen bij het lichtschip Goeree met warm gelopen schroefas. Het euvel is door personeel van de ma chinekamer hersteld. De „Nieuw Am sterdam" was donderdagavond om 23.05 van Rotterdam vertrokken met ruim 700 passagiers. Het schip had juist een dok beurt van 35 dagen achter de rug. Het zal na de oversteek een serie toeristenrei- zen vanuit New York gaan uitvoeren en pas in de loop van april in Rotterdam terugkeren. AMSTERDAM De bij de N.D.S.M. in Amsterdam gebouwde mammoettanker „Melania" zal eind november of begin december worden overgedragen aan Shell Tankers Ltd., Londen, welke rederij op dracht gaf voor de bouw. Het is de bedoe ling dat de 210.000 ton metende „Mela nia" eind november de technische proef vaart van een week zal maken en na te rugkeer op de werf van Verolme op Ro zenburg zal worden overgedragen. ADVERTENTIE Fins ski-ack voor dames, met „schnallen"-sluiting, in oranje en cyclaam 64,50 EXCLUSIEF en DOELMATIG Bijbehorende service Verhuur skischoenen 1.p. d. ALLES voor een GESLAAGDE WINTERV'AKANTIE KRUISSTRAAT 29 HAARLEM TEL. 21660 SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonsplein) maan dag 20.15 u.: Toneelgroep Centrum: „Cen trum vermoordt pianiste". Kleinkunsttheater, (Gebouw St. Bavo) zaterdag 20.30 u.: Cabaret „Haarloheim". MUZIEK Waalse Kerk (Begijnhof), zondag 14.30 u.: Concert door Angela Pranger; Klave cimbel en Haite van der Schaaf; orgel. Teylersmuseum (Spaarne 16), zondag 15 u.: Herdenkingsconcert Couperin. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 zondag 16.15 u.: „Zo schieten de Schotten in Texas", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 tevens zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 u.: „Mini-weekend", 18 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u. „Derek Flint", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 tevens zondag 16.15 u.: „10.000 dollar bloedgeld", 14 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Voor een hand vol dollars, 18 j. Zondag 11 u.: „Vadertje Langbeen", a.l. Luxor, 14. 19 en 21.15 tevens zondag 16.15 u.: „Angelique en de sultan", 14 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Bit tere rijst", 18 j. Minerva, 19.30 u.: „De tien geboden", a.l Zaterdag, zondag en woensdag 14.30 u.: „De avonturen van Pietje Bell", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 tevens zon dag 16.15 u.: „De pasja", 18 j. Zondag 11 u.: „De wereldzee", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15, zondag 14, 16,15, 19 en 21.15 u. „Night Ladies", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15; zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde", 18 j. Zondag 11 u.: „Africa addio", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderyen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Vishal (Grote Markt)„Kinderen ma ken een rolding", creatieve werkstukken van schoolkinderen (Kinderboekenweek). Geopend dagelijks van 10 tot 17 u., zon dag 13 tot 17 u. Tot en met 1 december. Galerie Bier (Gr. Heiligland 66): Expo sitie Chinese grafkeramiek. Geopend da gelijks van 14 tot 18 en 19 tot 22 u. Zon dags van 14 tot 17 u. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling schilderijen en teke ningen van J. Ploos van Amstel. Electric Centre (Bakenessergracht 8): Expositie „Jansen Cyclus". Geopend dage lijks van 11 tot 17 en 19 tot 22 u.; 's maan dags gesloten. Tot en met 25 november. Expositie van Berend Pasman, van 1 tot en met 16 novemDer. Expositie van kunst schilders waaronder Viktor de Beijer, van 1 tot en met 30 november. Beide dage lijks geopend van 14 tot 17 en 20.30 tot 24 u., behalve maandag en woensdag. Ateliers '63 (Koudenhornkazerne): Openingstentoonstelling, tot 30 november. Raadhuis Bloem endaal: Expositie van werken van Anton Pieck. Geopend dage lijks van 14 tot 17 u. Tot en met 10 no vember. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 17 u. Zaterdag 9 tot 18 u. Duysterghast (Boulevard P. Loot, Zand- voort): Expositie van kunstschilder Tony Mafia. Alleen zaterdag en zondag van 14 tot 16 u. VOLKSUNIVERSITEIT Frans Halsmuseum (KI. Heililand), maanag 20 u.: Bloedafwijkingen door dr A. Hensen, internist. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Damstr-Spaarne), zaterdag 20 u.: Cobi Schrijer. Hildebrandzaal (Smedestraat)zondag 20 u.: Dansen met The Novelty Combo. Sadsdoelen (Gasthuisstraat): zondag 19.30 u.: Volksdansen. Treslong (Hillegom): Diner Dansant, dagelijks. Hotel Esplanada (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 u.: Dansen met The 5 Atomics. Hotel Bouwes (Zandvoort), zaterdag en zondag: Dansen met Los Guantes Rojos. Linnaeushof (Bennebroek), Nederlands grootste speeltuin, Indianendorp, Pony manege, echte stoomspoortrein, Dahlia show. Zondag van 15-17 uur gratis dahlia- snijden. ZATERDAG 2 NOVEMBER City Theater, 19 en 21.15 u.: „Django, de man zonder genade". Stadsschouwburg, 20 u.: „Een miljoen voor zeven moorden". ZONDAG 3 NOVEMBER City Theater, 14.30 u.: „Tarzans ver banning"; 19 en 21.15 u.: „Django, de man zonder genade". Stadsschouwburg, 15 u.: „Zie je ze vlie gen?"; 20 u.: „Een miljoen voor zeven moorden". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie gouaches, plastie ken, mono- en multible drukken van Cy ril Lixenberg. MAANDAG 4 NOVEMBER City Theater, 20 u.: „Het bloedritueel van de Zombies". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 2 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De legende van generaal Custer"; 23.30 u.: .Danseres der miljoenen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrou wen in het donker". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie schilderijen, tekeningen en aqua rellen van Rudi Bierman; geopend van 9 tot 18 u. ZONDAG 3 NOVEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „De kleine kolonel"; 16.30 u.: „De legende van gene raal Cust.ers"; 19 en 21.15 u.: „De kunst om te verleiden". Luxor Theater, 14 u.: „Stormbrigade Anzio"; 16.15 en 20 u.: „Muiterij op de Bounty". MAANDAG 4 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De kunst om te verleiden". Luxor Theater, 20 u.: „De muiterij op de Bounty". ZATERDAG 2 NOVEMBER Marquette Theater, 20 u.: „De terugkeer van de zeven". ZONDAG 3 NOVEMBER Marquette Theater, 14.15 u.: „Aneas de held van Rome"; 16 u.: „De terugkeer van de zeven"; 20 u.: „Rondom het Öude- kerksplein". Maquette van de Aviodomedie op het nieuwe Schiphol zal verrijzen. SCHIPHOL In de komende acht maanden zal bij de'ingang van het nieuwe Schiphol een gebouw verrijzen met een 60 meterjbrede en 23 meter hoge, glan zende aluminium koepel, dat de naaru „Aviodome" zal krijgen. Het wordt opgericht ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Fokker fabrieken en van de KLM (respectieve lijk op 21 juli 1969 en 7 oktober 1969). In de Aviodome zal een overzicht worden gegeven van de evolutie van de lucht vaart. De collectie van het nu nog op het oude Schiphol gevestigd nationaal lucht vaartmuseum wordt erin ondergebracht aangevuld met de laatste ontwikkelingen van de luchtvaart tot en met de ruimte vaart. Het bouwwerk, waarvan de onderdelen uit Amerika komen, gaat 2,5 miljoen gul den kosten. Hierin neemt het rijk voor een miljoen deel, Fokker en de KLM elk voor 7,5 ton. De rest moet door giften en acties bij elkaar gebracht worden. De luchtha ven Schiphol zal het exploitatietekort voor haar rekening nemen. ADVERTENTIE CENTRALE Schouwtjeslaan 2, Haarlem. Tel. 18944 Het KNMI deelt mee: Een depressiegebied strekt zich uit van Zuid-Engeland en Bretagne tot boven net Oostzeegebied. Het veroorzaakt een zui delijke stroming, die zachte lucht mee voert. Voorts komen er storingen in voor met regen en onweer. Een van deze sto ringen trc-k vannacht over Nederland. Aan de andere kant van het lagedrukgebied voeren noordoostelijke winden koude lucht over Scandinavië en een groot deel van de Noordzee en de Britse Eilanden. De koudere lucht zal Nederland het ko mende etmaal dicht naderen, waardoor op iets minder zacht weer met veel be wolking en enkele buien moet worden gerekend. Vooruitzichtenen Af en toe regen met geleidelijk iets la gere temperaturen. Voor maandag Zonminder dan 30 pet; minimum temperatuur van 1 tot 5 graden boven normaal; maximum temperatuur om streeks normaal. Kans op een geheel droog etmaal20 pet.; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur 50 pet. WEERRAPPORTEN en minimum- c temperaturen j bkin«h m buitentank j g Amsterdam zw, bew. De Bilt zw bew. Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Twente Vlissingen Rotterdam zw. bew. zw. bew. zw. new. zw. bew. zw. bew. regen half bew. z zzw zo ozo Z.-Limburg zw bew. wzw Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Züruch zw. bew. r onbew. one half bew. w.st onbew. zw bew. zw. bew. zw. bew. regen onbew. ij zei zw. bew. zw. bew. zw bew. geh. bew. geh. bew regen half bew. onbew. half bew. zw. bew. regen geh. bew. geh. bew. zw. bew. geh. bew. mist zw. bew. z n w zo no o zo nnw w wzw zzw zw w.st. wzw zo O nno zw w.st. ozo 15 16 16 16 18 14 16 18 15 19 5 20 22 22 21 18 19 14 25 -3 20 15 17 12 15 16 26 18 24 22 21 -1 17 20 2 13 20 12 12 13 13 13 13 14 15 14 13 1 12 10 9 11 13 11 7 13 -3 16 11 12 12 6 12 6 16 12 6 2 5 1 1 0 4 0 6 8 0 0.1 2 4 0 1 1 13 173 11 13 12 10 12 17 14 16 -3 15 15 0 6 16 1 3 41 5 0 27 2 0 0 6 0 0.1 ZONDAG 3 NOVEMBER Zon op 7.38 uur; onder 17.08 uur. Maan op 16.21 uur; onder 5.39 uur. MAANDAG 4 NOVEMBER Zon op 16.33 uur; onder 6.54 uur. Maan op' 16.33 uur; onder 6.54 uur. MAANSTANDEN Volle maan 5 november 16.47 uur. Laatste kwartier 13 november 23.54 uur. Nieuwe maan 20 november 8.38 uur. Eerste kwartier 27 november 14.00 uur. HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN ZATERDAG 2 NOVEMBER Hoog water 1 43 uur en 14.05 uur. Laag water 9,50 uur en 22.04 uur. ZONDAG 3 NOVEMBER Hoog water 2.22 uur en 14.40 uur. Laag water 10.31 uur en 22.43 uur. MAANDAG 4 NOVEMBER Hoog water 3.00 uur en 15.13 uur. Laag water 107 uur en 23.22 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger lan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2