Eerste steen Baptistenkerk VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Rond de losplank Tweede zangavond in IJmuiden te serieus *1 3* 30s1 $1 fcm1 Fries toneel in de IJmond Velsen viert met scholieren Wereldstedebouwdag 1968 Tweede deel gereed van het Volmullerrapport In J. P. Coenstraat IJ mui den IfiM mm mm Prof. Schermerhorn in ziekenhuis opgenomen Voorlichting in IJtnotid-Noord I «cal „Rood getij" voor eerst in Noordzee „Wereldrecord in sex"-film in Zweden PRIJZEN LIEPEN HOOG OP BIJ DE BLOEMENVEILING Met het oog op Allerheiligen Ongeval bij Hoogovens I |i| fljgl ft v- 3 4 ZATERDAG 2 NOVEMBER 1968 5 Veisen-IJm u id e n Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk Handicap Groot succes voor sopraan José Vernay Onder invloed tegen geparkeerde auto Ruilverkaveling Verschillend Experiment pastoe Artifort Epeda de ploeg Neem de drie van deze tijd: meubelen van Pastoe en Artifort en stoffen van de Ploeg Voeg daarbij 30 meest eksklusieve huizen van woningkuituur uit Europa. Dit alles vindt u overzichtelijk samengebracht bij Sunart Stouten beek. U krejeert uit deze kollektie met onze assistentie een leefstijl waarin U gelukkig bent. Dat beloven wij U. Wij van Sunart Stoutenbeek. Vraagt alvast onze nieuwe Sunart kleurenbrochure aan. Giftige diertjes die het water rood kleuren (Van een verslaggever) IJMUIDEN Vrijdagmiddag is door Heleentje van 't Wout de eerste steen gelegd voor het nieuwe kerkgebouw van de Baptistengemeente in IJmuiden, dat aan de J. P. Coenstraat verrijst. Op de steen is geen bijbeltekst. Ds G. van 't Wout legde in een korte bijeen komst, die aan de plechtigheid vooraf ging, uit dat zo iets ook niet nodig is: „Wij willen het Woord van God in de harten van de mensen, niet in steen of staal. Wij bouwen een huis voor de wereld, niet voor een onderonsje". De gemeente denkt met dankbaarheid aan het verleden en wil dit in het gebouw tot uiting laten komen: zij wil de Heer dienen en zijn naam in ere houden; zij wil dit doorgeven aan de volgende generatie. „Wij hebben in ge loof gebouwd een huis voor de toekomst", aldus ds. Van 't Wout. Het nieuwe kerkgebouw is ontworpen door architect E. Wajon, de uitvoering ge schiedt door het bouwbedrijf P. Zwart, beide uit IJmuiden. ZATERDAG 2 NOVEMBER Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, tot 22 u.: Tentoonstelling Postzegelvereniging IJmuiden, met ruilbeurs. ZONDAG 3 NOVEMBER Zomerlust, Santpoort-Noord. 20 u.: „Valstrik voor een man alleen", toneel voor Getosa. Velserbad, openingstijden: 10.30 tot 12 13.15 tot 14.45 en 15 tot'l6.30 u. MAANDAG 4 NOVEMBER Petrazaal, IJmuiden, 20 u.: „Wonderlijk Mexico", verhaal van een zwerftocht door Hans Kievid, voor 't Nut. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, 9 tot 12 u.: Bejaardensociëteit. Stadhuis, Plein 1945, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 tot 20.45 u.: Bibliotheek en voorlich tingscentrum van de Nederlandse Vereni ging voor Sexuele Hervorming. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal (en r.-k. bibliotheek), Wüstelaan (gebouw Spaarnberg), Santpoort-Noord, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekv/eg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.: Uitleenpost IJmui- den-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, 15 tot 18 en 19 tof 21 u.; r.-k. bibliotheek filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. MAANDAG 4 NOVEMBER Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13: Geopend van 14 tot 1.7 en 19 tot 21 u. Buurthuis „De Loods", Geelvinck- straat 28, 19 tot 20 u.: Volksdansen voor 13, 14 en 15 jaar; 20 tot 21.30 u.: Volks dansen voor 15 jaar en ouder. ZATERDAG 2 NOVEMBER Herv. Verenigingsgebouw, Schans 12, 16 u.: Ontmoetingscentrum voor alleen staanden. Verenigingsgebouw, Parmentierstraat 2, 14 tot 17 u.: Schaaksociëteit door schaak club „Weenink". Sportfondsenbad, Kuikensweg: Ge opend van 9 tot 15.30 u. ZONDAG 3 NOVEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: Ge opend van 9 tot 12 u. MAANDAG 4 NOVEMBER Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 20 u.: Lezing met dia's door de heer Van Nieuwenhuizen voor aquariumvereniging „Tropica"; 19.30 tot 21.30 u.: Spreekuur Beverwijkse Sportraad. Het Groene Huis, Raamveld, 16.15 tot 17.15 u.: Ballet voor beginners van 7 jaar; 17.15 tot 18.15 u.: Ballet voor gevorderden van 10 tot 12 jaar. Gymnastieklokaal, v. d. Hoopstraat, 19.30 tot 21.30 u.: Damesgymnastiek. Paviljoen „Westerhout", Westerhout plein 5a, 14 u.: Handwerken voor bejaar den. Vrijetijdscentrum „De Slof", Raamveld, 19.30 u.: Schilderen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Beeldhouwen. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70 en Arendsweg 61: Volwassenen 14 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; jeugd 15.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Am- stelstraat 44: Volwassenen 15 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Parmentierstraat 2: Jeugd 15.30 tot 17.30 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: Ge opend van 7 tot 8.15, 8.45 tot 10, 10.30 tot 11.45, 12.15 tot 13.30, 16 tot 17.15 en 20.15 tot 21.30 u. ZATERDAG 2 NOVEMBER Buurthuis „De Zandkraai", Handel- ■traat 93, 20 u.: Dansen met medewerking van „The Servants". Zaal Dam, Kerkplein, 20 u.: Kienen voor VARA-speelgoedactie. Herv. Jeugdgebouw „De Magneet", Ten Katestraat, 20 u.: Discobal voor de jeugd- kapel. Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5, 19 tot 21 u.: Sociëteit „Move in" voor tie ners van 13 tot en met 15 jaar. ZONDAG 3 NOVEMBER Jeugdhuis „De Zevensprong", Const. Huijgensstraat, 14 en 20 u.: Film. MAANDAG 4 NOVEMBER Verenigingsgebouw „De Vrijburcht", Vrijburglaan, 20 u.: Schaakclub „Excel sior". Zaal „Flora", Deutzstraat, 20 u.: Mid denstand over BTW. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45: Volwassenen 15 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Ruijsdaelstraat la: Jeugd 19 tot 21 u. i ,f-N (Van een medewerker) IJMUIDEN Bij de vishandel is het een bekend verschijnsel dat de verkoop altijd nadelig wordt beïnvloed, wanneer het katholieke kerkfeest Allerheiligen op een vrijdag valt. Vooral bij onze zuidelijke buren wordt dit feest in ere gehouden, wellicht mede door de hieraan verbonden vrije dag. Als gevolg daarvan loopt de verkoop in de viswinkels sterk terug, zodat het volkomen begrijpelijk is dat de winkeliers hun „tent" dan maar sluiten, om aldus ook eens van een lang weekeind te kunnen profiteren. Zij het dan ook niet in alle gevallen met veel enthousiasme. OOK DIT JAAR kon deze gang van za ken reeds maandag op de vismarkt wor den waargenomen, omdat de bestellingen voor België met ongeveer dertig percent waren teruggelopen. In de resterende da gen van de week heeft de handel zich hier niet meer van kunnen herstellen. Want ook de export naar Frankrijk heeft te lijden gehad, omdat de belangstelling van de exporteurs slechts tot de fijnste vissoorten bleef beperkt. Met als gevolg dat de kleine partijtjes hake, die tot dus ver peperduur waren geweest, deze week uitzonderlijk laag moesten worden ge prijsd. NADAT IN DE nacht van zondag op maandag reeds om een uur met het los sen een aanvang was gemaakt, moesten er toch nog diverse schepen tot dinsdag blijven overliggen. Weliswaar kwam er van maandag op dinsdag nog een vijftal schepen binnen met vangsten uit de Ier se Zee, doch later werd het met de aan voer weer een matige zaak. Waarschijn lijk moet dit aan het „briezige" weer HAARLEM. Oud-premier prof. dr. W. Schermerhorn is afgelopen donderdag met een lichte stoornis van de bloedsom loop in de hersenen opgenomen in het St. Elisabethsgasthuis in Haarlem. De toestand van de 73-jarige prof. Schermerhorn, die na zijn pensionering twee jaar geleden in Haarlem ging wo nen, leek aanvankelijk ernstig. In de loop van gisteren trad echter een verbe tering in, hoewel het medisch onderzoek nog niet is voltooid. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Evenals in de IJmond de Gronings-Drentse vereniging voor haar leden telkens weer verschillende attrac ties verzorgt, zo weet ook de Friese Ver eniging „Fryske Trou" haar leden te ver gasten op aantrekkelijke, echt Friese avonden, tijdens welke de Friezen zich gedurende enkele uren mede door het gebruik van hun eigen taal, weer bijna op geboortegrond wanen. Dat deze feestelijke bijeenkomsten bij de Friezen en Friezinnen in goede aarde vallen, bleek ook vrijdagavond weer, toen „Fryske Trou" haar leden had uitge nodigd voor een toneelavond in gebouw „De Rank" aan de Koningin Wilhelmi- nakade. Het was het gezelschap „Lyts Begjin" van de vereniging „Friso Noard" uit Amsterdam, dat een opvoering gaf van „Kaïn", een toneelspel in vier bedrij ven, geschreven door J. de Jong. De auteur laat het publiek in zijn stuk kennismaken met de familie Hamersma; en de algemeen menselijke verhoudingen in dit gezin geven hem meer dan voldoen de stof om tot een avondvullend toneel- stuw te komen. Hindrik Hamersma is voor de tweede maal gehuwd en kreeg er een stiefzoon bij. Wanneer beide kinderen door beide ouders niet op gelijkwaardige manier worden behandeld, leidt dit al snel tot wrijving in het timmermansgezin. De Friezen gaven van „Kaïn" een alleszins acceptabele opvoering en acteer den met enthousiasme. Zij bleken vrijwel zonder uitzondering over enige toneeler varing te beschikken, waardoor hun spel geloofwaardig was en soms ontroerend. Doordat er in dit toneelspel, waarin de ernst de boventoon voert, ook verschei dene vermakelijke momenten zijn, kon af en toe een bevrijdende lach uit het publiek, dat zich uitstekend heeft ver maakt, opklinken. IJMUIDEN In het ditmaal over volle Patronaatsgebouw is gister avond de tweede zangavond van de Velser Gemeenschap gehouden. Acht koren lieten zich horen op deze uit voering, die gemengde indrukken achterliet. De alles overheersende in druk van deze twee avonden is voor ons wel dat het allemaal wat te se rieus is gegaan. Men werd vergast op een grote hoeveelheid religieuze lie deren. Joop Huizinga was er zelfs toe overge gaan het „Agnus Dei" van Handel van het programma van zijn koor af te voeren omdat het anders al de derde keer zou zijn geweest dat men dit stuk te horen kreeg. Maar wie meende dat er iets gezelligs voor in de plaats zou komen kwam bedro gen uit: het werd nu het zo langzamer hand doodgezongen „Heilig, heilig" van Schubert, dat ook nog werd gevolgd door het al even vaak gezongen „Locus Iste" van Bruckner. Temidden van de overvloed van in het zwart geklede zangers en zangeressen vormde het hervormde jongerenkoor IJmuiden-Oost een verkwikkende uit zondering. Onder de energieke leiding van Jan Schotvanger zorgde dit kleur rijke koor voor pittige vertolkingen van Rejoice in the Lord always" en VELSEN. Vrijdag 8 november zal in Velsen voor de eerste maal de Wereld stedebouwdag worden gehouden. Op uit nodiging van het gemeentebestuur zullen dan een 150-tal scholieren, ouder dan vijf tien jaar van instellingen voor voortge zet onderwijs, een bijeenkomst bijwonen in het stadhuis, waar wethouder C. Ocke- loen zal spreken over ruimtelijke orde ning en de directeur van openbare wer ken ir, D. N. Dammers over stedebouw. Een kleine tentoonstelling van maquette-, kaart- en fotomateriaal zal het gesprokene nader toelichten en aan het slot van de bijeenkomst zal een bustocht door de ge meente worden gemaakt, die is bedoeld als confrontatie met de praktijk van de stedebouw in Velsen. De viering van de Wereldstedebouwdag is voortgekomen uit het initiatief van de Argentijnse stedebouwkundige Delia Pa- olera, die de hoop koesterde, dat aldus op (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Een autohandelaar uit IJmuiden raakte vrijdagavond onder in vloed van sterke drank uit de koers in de Willebrordstraat. Met zijn bestelauto reed hij tegen een geparkeerde auto aan met als directe gevolgen aanzienlijke materiële schade aan beide voertuigen, een bloed proef en een proces-verbaal. één dag in het jaar in vele landen de be» langstelling van de burgerij zou worden gericht op de stedebouw in de meest om vangrijke betekenis van dit begrip. Het Nederlands Instituut voor Ruimte lijke Ordening en Volkshuisvesting heeft deze suggestie overgenomen en ter ken nis gebracht van de gemeentebesturen met het verzoek om hieraan mede te wer ken door op die dag 8 november aan belangstellenden deskundige voor lichting te geven over de daarvoor in aan merking komende structuur- en bestem mingsplannen en hen zodoende inzicht te geven in de ruimtelijke ontwikkeling. Het gemeentebestuur van Velsen heeft beslo ten medewerking te verlenen aan de We reldstedebouwdag en de voorlichting in het bijzonder te richten op de rijpere schooljeugd. Daar het praktisch onmoge lijk is om alle boven 15-jarige scholieren aan het samengestelde programma te la ten deelnemen is de vorm gekozen van een delegatie per school. Van alle instel lingen voor voortgezet onderwijs in de gemeente, inclusief de bedrijfsscholen en het Kennemer Vormingscentrum, zal een groep leerlingen deelnemen. Gehoopt wordt, dat uit deze groep reacties zullen komen op het gehoorde in de vorm van een opstel of een verslag of van foto's of tekeningen van stedebouwkundige onder werpen. Als dit inderdaad het geval is zullen deze bijdragen worden opgenomen in een speciale uitgave, die later aan de deelnemers beschikbaar zal worden ge steld. „Psalm 136". Maar zelfs hier was dus spra ke van geestelijke liederen. Het volgend jaar zal men hieraan eens moeten sleute len. En dan liefst niet alleen zoals nu door een optreden van het operakoor „Bel Canto", want dit koor valt nog altijd op door een onbeheerste zangwijze, terwijl bovendien het landliedenkoor uit de „Cavalleria" door talrijke onzuiverhed. n werd ontsierd. Het muzikale hoogtepunt was voor ons op deze avond wel het solo-optreden van de Haarlemse sopraan José Vermey-Bot- telier, die heel muzikaal het „Agnus Dei" uit Mozarts kroningsmis zong. Deze so praan beschikt over een lenige stem, die zij onder leiding van Coby Riemersma al vakkundig heeft leren gebruiken. Maar bovenal trof de overtuiging waarmee zij de tekst zong. Jammer genoeg werd de vertolking van het „Gloria" en „Agnus Dei" sterk beïnvloed door het strijkorkest, dat het verdienstelijk zingende koor Da Pacem moest ondersteunen. Met alle be wondering voor het enthousiasme van dit groepje moeten we toch constateren dat het woord „onzuiver" eigenlijk te zacht is voor het geluid dat dit orkestje produ ceerde. Het aandeel van de andere koren was op deze avond wisselend van kwaliteit, hetgeen ook normaal is bij kerkkoren, d4e uit louter liefhebbers bestaan. Qua pro grammakeuze was Velsens Gemengd Koor nog het meest attractief met het leuke „Les Compagnons de la Marjolaine" van Strategier. Kees Maas BEVERWIJK. In het kader van de Ruilverkaveling IJmond-Noord heeft de commissie voor de huishoudelijke voor lichting voor de komende weken enkele belangrijke bijeenkomsten op het pro gramma staan. Op dinsdag 5 november wordt in het Verenigingsgebouw Meere- stein een demonstratie-avond gegeven over kleine huishoudelijke apparaten. Vele hulpmiddelen worden er voor de huishouding aangeschaft, maar voldoen die wel allemaal aan de verwachting, dat ze arbeidsbesparend zijn? Op 11 november is er in het vereni gingsgebouw aan de Parmentierstraat een lezing over de financiële regeling met betrekking tot kinderen. Het onderwerp wordt behandeld door mejuffrouw On derlijk en de heer H. Bonenkamp van de economisch-sociale voorlichting. Daarna komen er nog twee praatgroepen één over gezinsfinanciering en één over „de woning en de portemonnaie", resp. 's morgens en 's middags op 12 novem ber. Hiervoor kan men zich opgeven bij een van de werkgroepleden: mevrouw Tabak-de Vries, Romerkerkweg 121, me vrouw Kos, Luttik Cie 1, Heemskerk, en mevrouw Beentjes-Kloes, Rijksstraatweg 130, Heemskerk. worden toegeschreven. Toch was de markt vrijdag weer iets ruimer voorzien, hoewel het hier nog altijd zuinig is ge weest. Ten gevolge van deze geringe aan voer was de vis in het midden van de week sterk in prijs gestegen, nadat de mooiste kleine schelvis en wijting maan dag nog onverkocht in de hallen moesten achterblijven. De aanvoerders die het waagden tot bijvoorbeeld de woensdag- of donderdagmarkt weg te blijven, kregen dan ook een hogere waardering voor hun vangsten dan de voorgangers. Bij dit al les is de viering van Allerheiligen in het binnenland eveneens een handicap ge weest voor de normale visafzet. DE VAN DE Ierse Zee uit aangevoer de haring is weer van een verschillend gehalte geweest, omdat zowel de mooi ste volle soorten als de meest ijle haring aan land werd afgezet. Daarnaast waren er nog partijtjes kleine haring, die aan maatjes deden denken. Dat een en ander aanleiding was voor diverse prijsschom- melingen is op deze wijze gemakkelijk te verklaren. Voorts werden er nog enige kleine partijtjes haring door spanvissers aangevoerd. Óndanks de activiteiten van deze vissers bleven de vangsten gering. Daarbij kwam hier het nodige sorteer- werk aan te pas, omdat er nogal enige kleine makreel en sardien was meege- vangen. OVERIGENS WERD er opnieuw weinig makreel aangevoerd zodat deze vis een hoge waardering genoot. Die van de Ier se Zee uit was voor de rokerijen te klein en te mager, zodat de conservenfabrie- ken hiervoor als opvangcentra mochten fungeren. Ook de aangevoerde pilchards gingen dezelfde weg. Door dit alles be hoeft de afgelopen week niet lang in het geheugen achter te blijven. DOOR DE IJsverkooporganisatie IJmui- deq (IJ.V.O.IJ.) is deze maand bij wijze van proefneming op de maandagen reeds om zes uur met het laden van diverse schepen begonnen, welke proef inmid dels weer tot mei van het volgend jaar is uitgesteld. Aan de noordzijde van de vis sershaven kon namelijk in de meeste ge vallen wel op dit tijdstip worden begon nen, maar daarna moest van zeven tot tien uur dikwijls een kwartier en nog lan ger op een nieuwe gegadigde worden ge wacht. De ene keer omdat de bemanning te laat van huis was gegaan en in een volgend geval was de man, die bij het ijsladen aanwezig moest zijn, nog op de markt bij zijn vis present. Op deze wijze kwam men tot de conclusie dat een uur eerder beginnen geen enkele zin meer had. AAN DE NOORDZIJDE was het al niet veel beter. De voor het ijsladen aan gewezen plaats kon niet worden benut, omdat hier nog schepen op hun losbeurt wachtten, terwijl wanneer zij door de ha vendienst voor de hallen werden opge roepen, de bemanning dikwijls nog niet aanwezig was. Bovendien was toevallig niet een grote trawler al om zes uur ge reed om ijs te laden. Onbekendheid met deze nieuwe mogelijkheden zal hier ook de oorzaak wel van zijn geweest. Van de zijde van de kotters is hier de meeste aandrang op uitgeoefend, doch nu deze mogelijkheid bestaat blijkt het voor ve len toch moeilijk te zijn een uurtje eer der van huis te gaan. DE IJ.V.O.IJ. heeft echter de mogelijk heid opgengelaten in sommige gevallen des maandags toch om zes uur te begin nen, vooral wanneer hiervoor aanvragen binnenkomen. Van de grote trawlers bj- voorbeeld en indien de toeloop op maan dag te groot zou worden. De overrige da gen van de week gaat alles weer veel eenvoudiger, omdat de kottervloot dan niet aanwezig is. ADVERTENTIE 5 Lid van "Goed Wonen" Breestraat 76, Beverwijk. Telefoon (02510) - 25141. Maandag gesloten. Parkeerruimte? Volopl IJMUIDEN De Noordzee heeft voor het eerst kennis gemaakt met het „rode getij", aldus prof. dr. Korringa, directeur van het Rijksinstituut voor Visserijonder- zoek in IJmuiden. Volgens zijn inlich tingen zijn er in Engeland deze zomer 71 mensen in een ziekenhuis opgenomen als gevolg van het eten van vergiftigde mos selen, die vergiftigd waren door „dinofla- gellata", zweepdiertjes die de zee rood kleuren. Vorige week heeft het verschijnsel zich bij Esbjerg in Denemarken nog eens voor gedaan. Het rijksinstituut in IJmuiden heeft toen scherp gelet op de invoer van mosselen uit Denemarken. De meeste dinoflagellata zijn onschul dig, zoals de dynoflagellaat die het lichten van de zee veroorzaakt. Het lichten van de zee kwam dit .iaar vrij massaal voor ten zuiden van Ter schelling, Dit was voor het instituut mede aanleiding om geregeld het zeewater op giftig plankton te controleren. Langs de Nederlandse kusten is echter niets ge beurd, hoewel de dreiging blijkens het onderzochte plankton wel heel groot is geweest. STOCKHOLM, (Reuter). De Zweed se filmkeuring heeft de Zweedse film „De naakte winden van de zee" voor ver toning aan volwassenen vrijgegeven. De Zweedse pers heeft deze film „een we reldrecord in sex" genoemd. Er worden negen scènes van sexuele gemeenschap in vertoond. Aanvankelijk zou de film maandag in première zijn gegaan, maar de filmkeuring kwam op het laatste ogen blik tussenbeide en gaf opdracht de film door een speciale commissie te laten be studeren. Deze commissie treedt op als raadgever voor de filmkeuring. Zij heeft geadviseerd de film in de huidige vorm te laten vertonen. BEVERWIJK. Zoals ieder jaar zijn de bloemen tegen Allerheiligen heel erg duur, maar later neemt de vraag weer af en ziet men lagere prijzen beta len. De eerste veilingdag van deze week was al heel erg duur. Toen noteerden de anjers van 15 tot 48 cent per stuk, maar vrijdag lagen de prijzen voor deze bloe men van 12 tot 23 cent. De vrij ruime aanvoer van rozen hield beter prijs. De babyroosjes noteerden van 9 tot 19 cent per stuk, terwijl voor de grote rozen tot 54 cent werd betaald. Gerbera's varieerden van 12 tot 42 cent per stuk. In het begin van de week wa ren de fresia's ook duur; er werd toen tot 240 cent per bosje betaald. Later kwamen deze prijzen ook lager te liggen en noteerden gele fresia's van 75 tot 125 cent per bosje. Chrysanten nemen de grootste plaats op de veiling in en ook hier was een klei ne terugval in de prijzen te constateren. Zag men in het begin van de week nog noteringen tot 150 cent per bos, later had men zijn handen aan een gulden per bos als hoogste notering meer dan vol. Er ko men naast de laatste buiten-chrysanten ook weer kas-chrysanten. Nerine is nog altijd ruim vertegenwoordigd met prij zen van 25 tot 75 per stuk. Er zijn nog altijd volop irissen. De soort Prof. Blauw varieerde deze week van 175 tot 380 cent per bos. Soorten als Dominator, Impera tor en goede Wedgewood lagen rond een gulden per bos. Voor de tulpen bleven de prijzen onge wijzigd. Men zag de Apeldoorn en First Lady tot om en nabij drie gulden per bos komen. Bij de potplanten trekken de prijzen wekelijks aan. Er is een ruim aanbod, waarbij de cyclamen en pot-chrysanten een belangrijke rol spelen. VELSEN. Een 23-jarige draaier bij de technische dienst walserijen van Hoog ovens is vrijdag op het Hoogoventerrein met zijn bromfiets tegen een trein gere den die een weg kruiste. Hij is met een grote wond aan zijn linkerbeen en hoofd pijnklachten in het Rode Kruis Zieken huis opgenomen. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Het tweede deel van het rapport over de verkeersproblematiek in bet IJmondgebied is thans gereed geko men en zal eerstdaags in druk verschij nen. Zoals bekend hebben de gemeenten Velsen, Beverwijk en Heemskerk aan prof. ir. J. Volmuller, hoogleraar aan de Technische Hogeschool in Delft, opdracht gegeven een rapport samen te stellen over deze verkeersproblematiek. Het eerste deel van het rapport verscheen in novem ber 1967 en dit hield zich in het bijzon der bezig met het vraagstuk van het ver keer dat het Noordzeekanaal moet krui sen, waarbij onder meer de gewenste verdubbeling van de Velsertunnel aan de orde werd gesteld. Het tweede, nu ver schijnende, deel bevat een nadere uit werking van deze oplossing in enige va rianten en gaat in op de meest gewenste structuur van het wegennet ten behoeve van het IJmondgebied.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5