Raymondo d' Inzeo winnaar van de Grote Prijzen van Amsterdam en Nederland koning van Jumping-feest - NIELS FREDBORG WEER WERELDKAMPIOEN OP DE 1 KM TIJDRIT 30 oktober WERELDSPAARDAG dit nieuws is al 5 dagen oud» toch blijft 't interessant voor u! Scholte - wel kampioen - moest Roodenburg naast zich dulden Gebroeders Petterson prolongeerden wereldtitel 100 km ploegentijdrit Oudkerk tweede in Ziirich UitslagenCHIO Zilver Kid won stayerprijs van Duindigt Kleine nederlaag van turnploeg M AANDAG 4 NOV E MBER 1968 13 Hoofdstuk apart tV Puissance 't Was Wereldspaardag op 30 oktober, nu 5 dagen geleden, 't Stond fors in de krant, maar we willen u er toch nog even aan herinneren. Want de kinderen van nu hebben straks recht op een leefbare wereld. Waarin ze kunnen studeren, wonen, werken en zich ontspannen. Daar aan draagt u belangrijk bij door nu voor hen te sparen. Want sparen is vooruitzien. Sparen is: zorgen voor de mens van morgen. Dat is zorgen voor het kind van nu. Voor uitvoerige inlichtingen: Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, Postbus 51, Den Haag. MW I (0-0) I veel I idam I aren aars,' ïl te i bê- e in pire- het aede. tot Raymondo d'Inzeo was de grote man bij Jumping Amsterdam. Hier is hij op weg (op Bellevue) naar de zege in de Grand Prix van Nederland. Dat leverde hem 4.500 en een auto op. In die auto staande toonde hij een kostbare zilveren beker die er als ereprijs bijgevoegd was. 's Avonds won d'Inzeo nog eens 5.000. MONTEVIDEO. De Deen Niels Fredborg heeft het eerste nummer van de wereldkampioenschappen wielrennen voor amateurs, die in Montevideo wor den gehouden, de tijdrit over een kilome ter, gewonnen. Hij maakte een tijd van 1 minuut en 9,87 seconden. Tweede was de Amerikaan Jackie Simes (1.10,40) en derde de Italiaan Gianni Sartori (1.10,58) De vier gebroeders Petterson, die op de Olympische Spelen achter het Neder landse kwartet tweede werden, behaal den de titel 100 Kilometer ploegentijdrit. Hun tijd was 1.54.48. Zwitserland werd tweede en Italië derde. Niels Fredborg prolongeerde de wereld titel op de km tijdrit met zijn zege in Montevideo. Vorig jaar werd hij in Am sterdam op dit nummer ook eerste. We gens hevige regenbuien en zeer sterke wind moest deze t ijdrit, die eigenlijk voor vrijdag op het programma stond, enige malen verschoven worden. Ook za terdagavond was het geen best weer in de Uruguayse hoofdstad. Er stond weer een tamelijk sterke ,/ind, het was welis waar droog maar de temperatuur was laag. Met 5000 toeschouwers was het stadion maar half bezet. Diverse landen, onder andere Nederland, West-Duitsland en Frankrijk, zijn niet bij deze wereldkam pioenschappen vertegenwoordigd. De 22- jarige Fredborg (zilver in Mexico) miste daarom de grote concurrentie van de Franse Olympische kampioen Pierre Trentin. Een levensgrote verrassing was de tweede plaats van de Amerikaan Jackie Simes ,die op Fredborg ruim een hal ve seconde te kort kwam. Hij bleef ster ke rijders als de Italiaan Sartori en de Pool Kierszkowski (Olympisch brons) voor. Simes is de eerste Noordamerikaan die sinds 1912 bij de wereldkampioen schappen wielrennen weer een medaille veroverde. De winnende tijd van Fred borg 1.09.87 is naar Olympische maat staven (met tijden van rond de 1.03.0 en 1.04.0) gemeten matig te noemen, maai de cementenbaan van Montevideo „loopt' niet zo gesmeerd ols de piste in Mexico- stad en de minder goede weersomstan digheden werkten ook niet bepaald mee. De uitslag van de kilometer tijdrit: 1. Niels Fredborg (Den) 1.09,87. 2. Jackie Simes (VS) 1.10,40 3. Gianni Sar tori (It) 1.10,58. 4. Janusz Kierzkowski (Pol) 1.10,85, 5. José Pittaro (Arg) 1.11,48 6. Luis Barruffa (Ur) 1.11,90, 7. Daniel Goens (Belg) 1.12,14, 8. Sanii Inoue (Jap) 1.13,68. De uitslag van de ploegentijdrit: 1. Zweden (Gosta, Sture, Erik en To- mas Petterson) de 100 km in 1 uur 54 min 48 sec., 2. Zwitserland 2.01.20. 3. Ita lië 2.02.05, 4. Argentinië 2.03.42, 5. Chili 2.05.32, 6. Uruguay 2.06.84. AMSTERDAM De koning van Jumping Amsterdam heet Raymondo d'Inzeo en de kroonprins is Alwin Schockemöhle. De strijd tussen het tweetal Mexicogangers mag dan op punten gewonnen zijn door Schocke möhle, »lie een wat beter gemiddelde haalde dan de Italiaanse kapitein, tie laatste avond werd een onmiskenhare triomf voor de slanke Italiaan, 's Mid dags had hij al de grote prijs van Nederland gewonnen, 's avonds in casseerde hij ook de 5.000 gulden, die klaar lagen voor de winnaar van het internationale springconcours in twee manches. Vóór D'Inzeo die prijs de zijne mocht noemen, was een barrage nodig geweest en daarin stond hij tegenover de Duitse ruiterij, die in deze drie dagen zo'n grote rol heeft gespeeld. Met D'Inzeo op Belle vue en Schockemöhle met Donald Rex waren Hartwig Steenken op Simona en Hauke Schmidt met Wolfdieter tot de bar rage doorgedrongen. Vier combinaties, die in beide manches strafpuntloos waren rondgegaan en die in hun laatste onder linge strijd voor een climax zorgden. His torisch was de geweldige show van Ted Edgar en meer nog van zijn machtige schimmel Uncle Max, die na een foutlo ze eerste ronde in zijn tweede omloop op de moeilijkste en hoogste hindernis van de driesprong de kans op de barrage ver speelde. Voorbij was ook de hoop van Pierre Charon, die na een vlekkeloze eer ste ronde in de tweede manche een reeks fouten maakte en vrijwillig de ring ver liet. Hij nam geen genoegen met een plaats in de middenmoot en verdween. Anderen gingen als kanslozen door in het rumoer veroorzaakt door standhouders, die tij dens het hoogtepunt van het toernooi hun opstallen gingen afbreken. Bijna vergeten was de uitstekende prestatie van Anton Ebben, die na twee fouten in de eerste manche strafpuntloos bleef bij zijn twee de optreden en op een redelijke negende plaats uitkwam in het klassement. De strijd van de vier groten was een hoofdstuk op zich. ingeleid door de ten gere Italiaan. D'Inzeo, die in beide man ches het eerst was rondgegaan toonde dat Bellevue niet alleen springkracht, maar ook een massa snelheid in de benen heeft. Foutloos in 33,5 sec. Daarmee lag de uit daging gereed voor de drie Westduitsers, die na hem over het verkorte parkoers moesten. Alwin Schockemöhle met Do nald Rex was de eerste van het drietal. De laatste hindernis van de driesprong ontnam hem het aureool van foutloze. Hartwig Steenken en Simona probeerden de prestatie van D'Inzeo te evenaren. De Westduitse combinatie, die in beide man ches twee maal dezelfde tijd (76 sec) had gemaakt, nam de hindernissen zon der fouten maar had 0,7 sec meer nodig. Hauke Schmidt en Wolfdieter kregen de laatste kans. Schmidt, die het daarvoor zo rustig had gedaan moest, nu het op tijd ging, meer van Wolfdieter vragen dan het paard in zijn macht had. Twaalf strafpunten en niet meer dan een vierde plaats. Op de uitdaging van Raymondo D'Inzeo had niemand een passend ant woord. Merkaardig genoeg zag het er geruime tijd naar uit, dat de Belg Jean Damman met Marshall de beste kansen op de kapi tale eerste prijzen van het jachtspring- concours zou maken. Zijn tijd van 57,9 scheen niet voor verbetering vatbaar. Eindelijk dan was het de Franse com mandant Guy Lefrant, die de jury in ver legenheid bracht door in precies dezelfde tijd als de Belg foutloos rond te gaan. Een barrage is bij een jachtspringcon- cours zeer ongebruikelijk Maar Raymondo D'Inzeo bracht uit komst. Met zijn hoog op de benen staan de Bellevue ging hij als een wervelwind over de hindernissen, scherp wendend, natuurlijk veel risico nemend, maar altijd prachtig getimed zijn paard vrij latend voor de sprong: 0,8 seconde sneller dan Damman en Lefrant. De Westduitse maestro Alwin Schocke möhle voerde de prachtige hengst weer volkomen ontspannen feilloos over de vele obstakels, maar hij bleef drietiende se conde bij D'Inzeo ten achter. Daarna was alleen nog het met span ning wachten op Saemus Hayes. Maar hindernis 10 verhinderde de greep naar de auto en de 4500 gulden. Hayes nam zijn verlies met een joviale armzwaai naar het meelevende publiek. Zijn tijd was 55,5 sec. De puissance de naam zegt het al: voor de meest bedreven ruiters op zaterdagavond bracht minstens zoveel spanning en prachtige sport. Het was uit eindelijk het toernooi over zware hin dernissen van minstens 1,60 meter van Schockemöhle met Donald Rex en de En gelse wereldkampioene der amazones. Candle. De beslissing viel pas na middernacht tijdens de derde barrage toen nog slechts twee hindernissen waren overgebleven, 'n oxer van 1,80 en 'n muur van 2,10. Scho ckemöhle werd de grote triomfator. Ook in deze derde herkansing dirigeerde hij de fraaie hengst nog altijd foutloos over de torenende hindernissen. De dappere Roman Candle van Annelie Drummond Hay wierp toen met de achterbenen één van de blokken van de muur. Deze over winning leverde Schockemöhle 2800 gul den op en de Britse 2000 gulden. Slechts negen van de 28 ruiters hadden de eerste barrage bereikt, onder wie zich al geen Nederlanders meer bevonden Onze grootste troef. Anton Ebben kwam met Kairouan niet goed uit voor de muur hetgeen uitsluiting tot gevolg had. Harry Wouters v.d. Oudeweijer reed een foutloos parcours in de strijd om de Grand Prix van Nederland. Hij werd zesde op Fabiola. ZURICH De Nederlander Jaap Oud- kerk is zondag twee geworden in een wedstrijd voor beroepstayers in Zürich. De Belg Leo Proost werd eerste. In de finale legde Proost de 40 kilometer af in 35 minuten en 36 seconden. Oudkerk had een achterstand van één ronde. Piet van der Lans legde beslag op de vijfde plaats met een achterstand van acht ron den. Piet de Wit werd reeds in de man ches uitgeschakeld. ADVERTENTIE Publikatie van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid in samenwerking met: Banken, Boerenleenbanken, Bondsspaarbanken, Bouwfondsen, Levensverzekeringsmaatschappijen, Raden van Arbeid (V.Ö.V.), Rijkspostspaarbank en de Spaarkassen. Uitslagen Internationaal jachtspringconcours: (lengte parkoers 550 meter, toegestane rijtijd 93 seconden, veertien hindernissen met 16 spron gen, maximale hoogte 1.30 m, iedere springfout werd bestraft met 60 seconden). 1. Raimondo d'Inzeo (Italië) met Bellevue 57,1 seconden. 2. Alwin Schockenmöhle (W.-Dld) met Donald Rex 57,4, 3. Guy Lefrant (Fra.) met Palestro 57,9, en Jean Damman (Belg.) met Marshall 57,9, 5. Hartwig Steenken (W.-Dld.) met Porta Westfa- lica 58,3. 10. Hans Brugman (Ned.) met Sky High 59,9. 11. Raimondo d'Inzeo (Italië) met Bow Jack 61,2. 13. Seamus Haves (Ier.) met Bally- kingz 61,5. Nationale springconcours voor de eerst ge plaatste vijftien combinaties uit de nationale concoursen van vrijdag en zaterdag is( lengte parcours 565 meter. 13 hindemissen met een max. hoogte van 1.40 m, 14 sprongen, toegesta ne tijd 90 seconden): 1. Ebben (H'sum) met Prins Ajax, 4 strafpnt 62.6 sec., 2. Brugman (Al melo) met Goldy 4-62.8, 3. Heyman (Swalmen) met Pluto 4-66.4, 4. Joke Duiser (Soestdijk) met Walk Tall 4.67.3. 5. Jannie Morsing (Almelo) met Miss Holland 4.68.0, 6. Schoemaker (Lage Vuursche) met Merry Twinkle 4-71.2. Nationaal jachtspringconcours over 13 hinder nissen met 15 sprongen en een max. hoogte van 1.30 meter. De lengte van het parkoers was 440 meter en de toegestane rijtijd 71 sec. De uitslag is: 1. Hans Brugman (Almelo) met Goldy, 57.2 sec., 2. Siem Pruikemaker (Wassenaar) met Kil- sallaghan, 57.4, 4. Tan de Haan (Wateringen) met Sanny, 59.0. 4 Schoemaker (Lage Vuursche) met Merry Twinkle, 59.3, 6. mej. Morsing (Almelo) met miss Holland, 60 6 en Neessen (Helden) met Fanal, 60.6 Internationaal springconcours ..Speel uw spel", uitslag is: 1. Schockemöhle (W-Dld) met Wimpel 1000 punten2. Schmidt (W.-Dld.), met Espartaco 980. Schridde (W.-Dld.) met Warburg) 980. Schridde (W.-Dld.) met Docent 980. 5. Steenken (W.-Dld) met Porta Westfalica 970, Schmitz (W.-Dld.) met Wonne 970. De Italiaan Raymondo d'Inzeo werd met Bel levue winnaar van het internationale springcon cours om de grote prijs van Amsterdam. De uitslag na barrage (8 hindernissen, 18 sprongen, lengte parkoers 350 m., toegestane rijtijd 56 sec.). 1. Raymondo d'Tnzeo (It.) met Bellevue 0 ft 33,5 sec., 2. Hartwig Steenken (W.-Dld) met Simona 0-34,2, 3 Alwin Schockemöhle (W.-Dld) met Do nald Rex 4-35.0. 4. Hauke Schmidt (W.-Dld) met Wolfdieter 12-33,8. Internationaal puissancespringconcours: 1 na derde barrage (twee sprongen, maximale hoogte 2.10 meter 2.10 meter): Alwin Schockemöhle (W.-Dld) met Donald Rex 0 strafpunten, 2. An- neli Drummond Hay (G-Br.) met Roman Candle 4. 3 na tweede barrage (drie sprongen, maximale hoogte 2.00 m): Pierre Charon (Bel) met Jerdy WASSENAAR Jan van Dooyeweerd heeft gisteren in Duindigt de Roelinaprijs gewonnen met Crony v. d. Lente. De grote stayerprijs was voor Huiberts met Zilver Kid voor Duchesse Mac. De uitslagen: Paduaprijs 2000 m. 1. Ero Alkestis van E (Hartman). 2. Fleetness V, 3. Gay Rodney Win. 3.90. pi 1.90 2.kop. 14.30, cov. 4.40, trio 97 40. K. J. Meinardi Memorial 2100 m. 1. Felix M (v. d. Togt), 2. Esther Williams, 3. Edelscott Six. Win. ^.30, pl. 1.50 2.70 3.80, kop. 8.50, cov. 8.60, trio 438.80. Prijs der 3-jarige stay ers 2500 m. 1. Ger Westlandia R <v. d. Lubbe), 2 Gaela van Amstel. 3. Ghai. Win. 1.60 (stal), pl. 1.40 3.— 1.90, kop 5.50, cov. 13.— Duindigts grote stayersprijs 3200 m 1. Zilver Kid (Huiberts Jr.), 2 Duchesse Mac, 3 C Alkestis van E. Win. 12.30. pl. 2.30 1.70 3.40. Kop. 22.50, cov. 6.20, trio 1.266.50. Roelinaprijs 1600 m. 1. Crony v. d. Lente (Van Dooyeweerd). 2. Arnoldus, 3. Black Hol- landia. Win. 5.40. pl. 1.30 1.30 1.20, kop. 5.40, cov. 4.70. Rebeccaprijs 2000 m. 1 Full Time A (Harm- sen), 2. Franciso, 3. Earl Harley. Win 8.pl. 2.30 1.70. kop 12.—, cov. 2.70. RENNEN, Escurialprijs 1900 m. 1. Padre Bramo mevr. De Kat-Englebert), 2. Rolanda, 3. Pamir Win. 2.30, pl. 1.70 3.20. kop 5.80. cov. 4.50. Ce- sarewitchprijs 3600 m. 1 Oase (Schweitz), 2. Top Branch 3. Cin Cin. Win. 5.90, pl. 1.30 1.70, 1.10, kop. 7.10, cov 5.10. Allisonprijs 2000 m. 1. Bebe Boo (Borland), 2. Moonstar. 3. Wilmar. Win. 2.— pl. 1.10 1.40 1.30. kop. 5.30, cov. 4.60, trio 25.60. Totalisator-omzet 241.622.50. Harry Pools won zaterdag in Wolvega met Fernanda Hanover de Satan Hanoverprijs over 2200 m. (Van onze turnmedewerker) DELFZIJL. Het is voor de Neder landse turnersploeg in de spannende strijd tegen de sterke Zwitserse vereni- gingsploeg Berna in Delfzijl 'n kleine ne derlaag geworden. Slechts 2,30 punt ble ven de Zwitsers voor, maar dat werd enigszins verzoet door de fraaie zege in het persoonlijk klassement van de 20- jarige PSV-er Cor Smulders. Spannend was deze strijd, omdat de Nederlandse turners zo goed begonnen. Na de vrije oefeningen en het paardvoltigeren leek het erop. dat zij regelrecht op een flinke overwinning zouden afgaan. Maar aan de ringen kwam al de ommekeer. Het krachtwerk aan dit toestel bleek de Zwit sers veel beter te liggen en zij demon streerden hier duidelijk hun betere klasse. Aan de ringen verzamelde de Zwitserse ploeg precies 45 punten tegen de Neder landers 42,85, hetgeen de met möeite op gebouwde voorsprong geheel teniet deed. Zelfs nam Berna enkele tienden voor sprong, die zij aan de brug en het rek nog enigszins wisten te vergroten. Het waren echter juist de hoofdtoestellen ringen, brug en rek, waaraan de Nederlandse turners de minst goede resultaten boek ten. Nationaal kampioen Hans Gunneman had in deze wedstrijd met pech te kam pen, vooral in zijn vrije oefening en aan het paard, wel herstelde hij zich aan de ringen, maar zijn achterstand was toch te groot geworden voor een plaats aan de kop van het persoonlijk klassement. Die eer moest hij aan zijn jonge clubgenoot Cor Smulders laten, die vooral weer schitterde aan het rek. HEESWIJK. Henk Scholte heeft vol gens verwachting zijn elfde nationale titel ingepalmd. Hij beheerst het libre, in casu de serie a ramèricaine als geen ander. Maar toch is het de Brabander in de vierdaagse strijd in Heeswijk niet gelukt met die overmacht te heersen, die hij zichzelf had toegedacht. Henk Scholte is in Heeswijk niet de superkampioen ge worden. De libre-koning moest zelfs een „vazal" naast zich dulden: Joop Rooden- burg, die een bijzonder sterke eindsprint in petto had. Zaterdagavond liet hi.i eerst zijn naam bijschrijven op de lijst van hen, die een librepartij in één beurt hebben afgewerkt (hij versloeg er zijn naaste rivaal Janus Jacobs meel en dat was een triomf waar mee de jonge Voorhouter de finaleplaats tegen Scholte „verdiende" In de finale presteerde Joop Roodenburg het dan zelfs Scholte te kloppen. Onder doodse stilte van de kijkers in de zaal stevende hij in de vierde beurt met een knappe serie van 499 caramboles naar de eindstreep, daar mee bijna zijn recordserie van de avond tevoren evenarend. Henk Scholte, die van start ging met een reeks van 165, maar die de ideale positie aan de band niet kon handhaven, miste de nastoot, waarna Joop Rooden burg zijn geluk niet op kon. Voor Henk Scholte ontnam die nederlaag tegen Roo denburg veel van de glans van zijn ge prolongeerde kampioenschap waarvan hij overigens door zijn moyenne reeds zaterdagavond zeker was, zaterdagavond toen hij Sundquest in één beurt uittelde. Volgens Scholte, die overigens niets wilde afdoen aan Roodenburgs prestatie, miste hij door de zekerheid van zijn nieuwe titel in de finale van zondagmiddag de superconcentratie, die hij anders heeft. „Dat is toch niet zo onlogisch'grinnikte de man die het bij zijn nieuwe titel moet doen met een voor zijn doen karig moyenne van 186,00. Het toernooi beleefde derhalve een on verwacht slot, dat de kijkers zeer waar deerden. Een sterk slot ook van vooral de mindere goden. Invaller Ben Velthuis kon zondagmiddag juichend naar Oldenzaal bellen, dat hij was gepromoveerd naar de ere-klasse. Triest eindigde het toernooi voor Jaap Ligthart. De Alkmaarder, invaller voor Beekman, viel na een sterke start ver terug. In het weekeinde bleef Ligthart nergens en zijn moyenne zakte van ruim zeventig tot onder de grens van veertig, waardoor hij naar de eerste klasse de gradeerde. Eindstand: (aantal matchpunten, hoog ste serie, algemeen gemiddelde) 1. Scholte 12 500 186,17 2. Roodenburg 12 500 90.27 3. Jacobs 7 302 52,91 4. Sundquest 6 402 72,51 5. Buys 6 299 54,30 6. Ligthart 5 286 38,91 7. Velthuis 4 208 42,26 8. van Hinthum 4 310 41,60 t van woord ddelen in een rzitter ïn de- t lang rB dit 1 gaan abon- at be- geko- ateur- terga st za- voor- waren !l. Ui- oetbal an de r die een- heb- ikken m ge- t hier voor ïeder- klei- De artas- I lomi- l lölris atbal- t. De voor- I orne- a één e •effer a een n de trek- ploe- [n de ver toen nam. iaar- doel- :voe- I non- WVV loel- in- I tbal- van 16 b :am-

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 13