Geen studentenstop buiten het parlement om Plannen voor herziening voor de eindexamenregeling bf" [^oth Kort en bondig Autorijder boet zwaar voor parkeerzonden Meer verkeersmisdrijven H. SCH0TH boutique Agenda voor Haarlem en de IJmond Jerseyshop Nieuw bord in Amsterdam x MET Minister Veringa: Medische faculteiten mogen wél zelf wachtlijst aanleggen Ook in Groningen collegestaking Voorzitter D'66 treedt af PvdA, D'66, PPR en PSP willen samenwerken Leven duurder Minder wind Si U „MARTEN GAS" „M I R A B E L" „FAVORIET" VRIJDAG 8 NOVEMBER 1968 Eindexamens Svenska Restaurangen aangekondigd KENNEMERPLEIN 5 TELEFOON 16840 HAARLEM In Utrecht SCHATKIST VAART ER WEL BIJ HET MODERNSTE IN PARAPLU'S Haarlem één NAAIMACHINE natuurlijk ENGEL Zig-zag electr. v.a198,— Haarlem Velsen-H muiden Beverwijk Heemskerk (Van ome parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister Veringa van Onderwijs vindt dat de medische facul teiten het propaedeutisch examen niet op eigen houtje mogen gebruiken om de grote toeloop van studenten in te dam men. „Invoering van een vergelijkend selectief propaedeutisch examen, waar bij het aantal geslaagden wordt bepaald door het aantal beschikbare plaatsen, is slechts mogelijk na voorafgaande instem ming van het parlement", zei de minister in de vaste Tweede-Kamercommissie voor Onderwijs en Wetenschappen. De facul teiten zjjn naar zjjn mening echter wèl vrij om wachtlijsten aan te leggen van studenten die tot het tweede studiejaar willen worden toegelaten. Op vragen van de heer Wiegel (V.V.D.) zei hij, dat de faculteiten in december in ieder geval niet naar plaatsruimte mogen toetsen. De minister wilde over de nume rus fixus als zodanig nog geen oordeel geven. Hij zei te willen wachten op de rapporten van de commissie-Verdam over de capaciteit van de medische faculteiten, van de Gezondheidsraad over de behoefte bepaling en de commissie-Van Walsum over de achtste medische faculteit. Begin volgend jaar hoopt hij in een nota zijn beleid te ontvouwen. Mocht blijken dat een selectief examen op basis van de plaatsingsmogelijkheden niet kan uitblij ven, dan zal hij niet aarzelen een wets ontwerp in te dienen. De minister wilde nagaan of de inscha keling van niet-academische ziekenhuizen of de stichting van een instelling voor klinisch hoger onderwijs wellicht soulaas kan bieden. De medische faculteiten zien wel iets in een dergelijke instelling, die later kan worden omgezet in een achtste ADVERTENTIE medische faculteit. Op deze wijze is de klinische opleiding van de studenten ge waarborgd en kan de humerus fixus ach terwege blijven. Een studentenstop werd ook door de Onderwijscommissie niet toegejuicht De heer Tans (P.v.d.A.) noemde het toepas sen van getalsnormen bij het propaedeu tisch examen onbillijk en onrechtvaar dig. Hij wilde in het uiterste geval genoe gen nemen met wachtlijsten voor studen ten. die voor het normale propaedeutisch examen zijn geslaagd en die tot het twee de studiejaar toegelaten willen worden. Ook de heer Tilanus (C.H.) verzette zich tegen invoering van normen die met de wetenschap niets te maken hebben Hij zag meer heil in inschakeling van niet- academische ziekenhuizen voor de klini sche opleiding. Minister Veringa bestreed de opvatting dat het huidige investeringsniveau voor het wetenschappelijk onderwijs onvol doende zou zijn oip het studentenaanbod in de komende jaren op te vangen. Met enige improvisatie en inschikkelijkheid van beide kanten zou dat wel mogelijk zijn, meende hij. Staatssecretaris Grosheide kondigde een fundamentele verandering van de onderwijs aan. Overeenkomstig het advies onderwijs aa. Overeenkomstig het advies van een departementale werkgroep zal het eindexamen gesplitst worden in twee delen. Het schriftelijk gedeelte zal, even- Weer iets nieuws uit Zweden vers gebraden gans met rodekool pruimen, appelcompöte Parijse aardappeltjes In ons café „Plate-service" tjidens de lunch „Sillvagnen" 10 verschillende Zweedse haringsoorten. Eigen parkeerterrein. (Van onze correspondente) GRONINGEN De Groningse Studen tenraad (Gronstra) heeft de ruim vier honderd eerstejaars medische studenten in Groningen opgeroepen om volgende week donderdag uit protest tegen de voor genomen invoering van een numerus fixus alje colleges te mijden. „Om geen obstructie te plegen doen we alleen een beroep op deze groep studenten", zegt de heer J. L. Stroeven, secretaris onderwijs van de Gronstra. Alle andere studenten is overigens om solidariteit gevraagd. De heer Stroeven zegt, dat wanneer de numerus fixus wordt ingevoerd, 70 pro cent van alle medische studenten in Gro ningen die aan heteind van het komen de collegejaar propedeutisch examen wil len doen, afgewezen zullen worden. Nor maal viel er in Groningen al 50 pet. af. Invoering van de numerus fixus betekent dus dat bijna de helft van hen, die an ders geschikt zijn, nu ook moeten afval- I len. De Groningse studenten eisen een on derzoek naar de uitbreiding van de facili teiten om 20 percent extra afvallers op te vangen. als nu met landelijke examenopgaven moeten worden afgenomen over de basis leerstof. De school zal zelf moeten oorde len over de rest van de prestaties. Het vraagstuk van de examenregeling was door de commissie reeds woensdag avond aangesneden. Daarbij was onder meer gesproken over een „examencircus". Staatssecretaris Grosheide sprak van „een nationaal gezelschapsspel", waarbij de de ene helft van de Nederlanders de an dere helft examineert. Eventuele invoering van de nieuwe examenregeling zal wel enige jaren ver gen, zei de staatssecretaris. Hij wil eerst het resultaat afwachten van proefnemin gen op enkele scholen. Soms heeft de overheid behoefte aan méér dan de officiële verkeers borden. Dit bord staat op de Amstel- veenseweg op de grens Amsterdam- Amstëlveen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Mr. H. J. van Lookeren Campagne zal binnenkort aftreden als voorzitter van D'G6. Op het huishoudelijk congres van zijn partij, dat 14 en 15 de cember in Arnhem wordt gehouden, zal hij zich, evenals vier andere bestuursle den, niet herkiesbaar stellen. De reden van dit aftreden is de wens van partijbe stuur en partij om de doorstroming in het partijbestuur te bevorderen. Op het Arn hemse congres zal de periodieke doorstro ming van het partijbestuur, die nu niet dwingend is voorgeschreven, nader wor den gereden. Mr. Van Lookeren Campagne, één van de oprichters van D'66, werd vorig jaar november tot voorzitter gekozen Daar voor was hij enige tijd tijdelijk voorzitter en penningmeester. Ais mogelijke op volger van de aftredende voorzitter wordt genoemd dr. J. A. P M. Beekmans, nu penningmeester van D'66. UTRECHT. Vertegenwoordigers van de besturen van de plaatselijke afdeling van D'66, P.P.R., P.S.P. en P.v.d.A. heb ben deze week in Utrecht een eerste oriënterend gesprek gehad over de mogelijkheid tot samenwerking te komen. Allereerst zal nu met de besturen en leden van de genoemde partijafdelingen worden overlegd over de wenselijkheid van een dergelijke samenwerking, in het bijzonder op gemeentelijk niveau. Tevens zal daarbij ter discussie worden gesteld of ook andere politieke partij afdelingen bij deze gesprekken zullen worden be trokken. DEN HAAG. In de eerste helft van dit jaar bedroeg het aantal onherroepe lijke veroordelingen wegens verkeers misdrijven in ons land rond 6450 tegen 6300 in de eerste helft van vorig jaar. ADVERTENTIE HAARLEM, TELEF. 180 36 GROTE HOUTSTRAAT 47 OPVOUWBAAR LANG BIG BEN NYLONJASSEN voor D. en H Dit blijkt uit voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Wegens rijden onder drankinvloed met een motorrijtuig werden rond 2050 ver oordelingen onherroepelijk (2000). Het to taal cijfer voor de veroordelingen van dronken bestuurders van voertuigen bleef vrijwel constant: rond 3150. Voor doorrijden na een ongeval liep het cijfer iets op: 1738 tegen v.j. 1705; eveneens voor het veroorzaken van dood of lichamelijk letsel, waarbij de schul dige niet onder drankinvloed was: 429 tegen 397. Het veroorzaken van dood of lichame lijk letsel waarbij de schuldige dronken was, leidde tot een geringer aantal von nissen: 38 tegen 58. Het aantal veroordelingen wegens joy riding nam met ruim 80 toe tot 540. UTRECHT. De Nederlandse auto mobilist blijkt zich in de „parkeerar- me" stedelijke centra weinig om zijn parkeerfouten te bekommeren. Ver- I dween er in 1966 „nog maar" ruim 1,5 miljoen in de schatkist als gevolg van parkeren bij stop- en wachtverbo- den, te lang parkeren bij meters en in blauwe zones, het vorig jaar was dit bedrag al opgelopen tot ruim 3,8 miljoen. Het ziet ernaar uit, dat het dit jaar een record bereikt want tot en met de maand juni werd al 2,2 miljoen geïnd. Deze gegevens zijn verkregen door alle parkeerovertredingen in de 15 Ne derlandse gemeenten met meer dan 100.000 inwoners te verzamelen. Bo vendien werden ook vijf belangrijke toeristische centra (Zandvoort, Maas tricht, Valkenburg, Katwijk en Noord- wijk) doorgelicht. Volgens verschillende politiekorpsen zal het aantal overtredingen op dit ge bied de komende jaren nog toenemen, omdat de parkeergelegenheid op geen stukken na tegemoet komt aan de steeds groter wordende parkeerbehoef- te. Bovendien, aldus de politie, heeft man of vrouw achter het stuur de nei ging zo dicht mogelijk bij de plaats van bestemming te parkeren. „Dat is begrijpelijk", aldus een functionaris van de Amsterdamse verkeerspolitie, „maar het is jammer dat indien dit niet lukt een grote onverschilligheid aan de dag wordt gelegd. Autorijden maakt kennelijk lui." Amsterdam is met zijn 860.000 inwo ners nog altijd de enige stad in Neder land waar jaarlijks zo'n anderhalf mil joen gulden aan parkeergeld bij een wordt .geparkeerd". Meer dan 37 par keerwachters controleren de 2760 par- keermeters, die vooral het vorig jaar sterk werden uitgebreid. Utrecht is de tweede stad in Neder land waar de politie en de parkeer wachters vrijwel doorlopend hun no titieboekje moeten grijpen, maar Den Haag en Rotterdam herbergen ook een groot aantal parkeerzondaars. Andere steden met een flink aantal parkeerzondaars zijn Haarlem met 9.650 overtredingen in 1967 en 5.800 in het eerste halfjaar van 1968, Arn hem (8.450 respectievelijk 5.100), Eind- DEN HAAG Het landelijk prijsin dexcijfer van de gezinsconsumptie voor werknemersgezinnen, zoals het Centraal Bureau voor de Statistiek dat maande lijks samenstelt, op basis 1964 is gelijk 100. heeft van medio augustus tot medio september '68 een stijging te zien gege ven van 119,3 naar 119,7. •■ai* SÊtUH> Deze stijging komt vrijwel geheel voor rekening van het onderdeel „kleding", waarvan het indexcijfer opliep van 114 2 tot 116.7. Buiten het onderdeel kleding werden prijsstijgingen geregistreerd voor vaste brandstoffen en eieren, welke werden ge compenseerd door een daling van het in dexcijfer voor fruit. hoven 10.000 en 5.700), Apeldoorn (8.300 en 4.400), Enschede (5.900 en 2.300) en Leiden (7.700 en 3150). Voor al in Leiden zou het aantal gestrafte parkeerovertredingen veel hoger lig gen, als de gemeentelijke politie meer mankracht had. In Maastricht (95.000 inwoners) be leeft men jaarlijks een toeristische in vasie tussen april en september. Land genoten kunnen gemakkelijk voor hun parkeerovertredingen worden gepakt, maar de Duitsers kropen tot voor kort altijd door de mazen van het net. Sinds vorig jaar echter kunnen onze ooster buren ook voor hun overtredingen worden beboet. Na een seintje van de Nederlandse politie gaat de Duitse po litie tot actie over en zorgt ervoor dat er uiteindelijk toch wordt betaald. De oogst van vorig jaar was 7.100 (ruim 5.000 transacties tegen 2.100 processen- verbaal). terwijl dit jaar reeds 3.900 automobilisten (2.900 met een trans actie en ruim 1.000 met een proces verbaal) op de bon gingen. Het probleem van de buitenlandse toeristen speelt ook in de plaatsen als Zandvoort, Katwijk en Noordwijk een grote rol. In Zandvoort constateerde men respectievelijk 2.800 en 1.700 overtredingen. Katwijk bracht het tot 1.500 en 680 overtreders en Noordwijk tot 2.800 en 2.000. In het Limburgse Valkenburg is het aantal transacties en processen-verbaal opvallend, omdat ze weinig voor el kaar onderdoen. Ook hier is het bui tenlandse bezoek de schuldige. De cij fers spreken in dit opzicht boekdelen: in 1967 vielen er 800 processen-verbaal tegen 900 transacties In de eerste zes maanden van 1968 waren de cijfers het seizoen was pas begonnen nog laag: 225 processen-verbaal tegen 250 transacties. ADVERTENTIE DEZE WEEK UIT PARIJS Een beeldig COCKTAILJURKJE 55.00 Leuke OVERGOOIERS 39.75 34 tot en met 44 Iedere week nieuwe modellen Barteljorisstraat 33 Haarlem Telefoon 18309 «MMMMWMUie ADVERTENTIE Grote Houtstraat 181, Tel. 14444 Binnenkort ook Gen. Cronjéstraat 117 Public relations. De overheid heeft het examen van het Nederlands Genoot schap voor public relations erkend. Het genootschap neemt dit jaar voor het eerst examen public relations af. Aanhanger uitgebrand. Op de weg van Roosendaal naar Etten is een aanhang wagen van een expediteur totaal uitge brand. De lading, tapijten, vloerbedek king, schemerlampen en armaturen ter waarde van 137.000 bestemd voor Frankrijk, ging verloren Uit een voor bijrijdende auto is mogelijk een sigaret op het dekzeil gegooid. De lading was verzekerd. Zonder ongelukken. De Koninklijke Lucht macht heeft voor het eerst in haar ge schiedenis een hele maand (september) zonder ongeval gevlogen. Het ongeval- lencijfer was tienduizend vlieguren in het derde kwartaal van dit jaar 4.9, waarvan 4 licht en 0.9 ernstig. In het derde kwartaal van 1964 was dat cijfer 12, in dezelfde periode van 1965 16,9, in 1966 10,3 en in 1967 10,4. Parkeerstation 'n succes. Het nieuwe par- keerstation Haren (Gr.) heeft in de eer ste maand van zijn bestaan ruim 52.000 aan ontvangsten geboekt. Op de parkeerplaats staan dagelijks 48 auto's en is de fietsenstalling vol. Er werden tweemaal zoveel eerste klaskaartjes als tweedeklaskaartjes verkocht. Doordat het Scandinavische hogedruk- gebied in kracht afneemt en een gebied met luchtdrukstijgingen van de oceaan naar Zuid-Europa beweegt, is de ooste lijke luchtstroming minder sterk gewor den. Aanvankelijk gaat de aanvoer van koude vochtige lucht nog door, maar de neerslagkansen nemen af, Tijdens het weekeinde kan de wind zo zwak worden dat nevel- of mistvorming gaat optreden. Door het langzaam doordringen van iets minder koude lucht zal het sombere weer waarschijnlijk toch een minder onaange naam karakter krijgen. In het Middel landse Zeegebied brengt een depressie opnieuw regen- en onweersbuien. VOORUITZICHTEN Plaatselijk neerslag en iets minder koud overdag. VOOR ZONDAG Zon: minder dan 40 pet., minimumtem peratuur: 0 tot 5 graden onder normaal; maximumtemperatuur. 1 tot 5 graden onder normaal; kans op een geheel droog etmaal: 50 pet.; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 70 pet. WEERRAPPORTEN -2 BI Maximum- en minimum- c temperaturen binnen- en buitenland "O Q. .Cl S" ÏJ ADVERTENTIE DEZE WEEK UIT WENEN Jersey japonnen, diverse kleuren 49.75 Wispo pullovers diverse kleuren 38 tot en met 52. Alleenverkoop voor Haarlem Barteljorisstraat 27 Haarlem Telefoon 11770. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), vrijdag 20.15 u.: Toneelgroep Centrum: „Centrum vermoordt pianiste". Zaterdag 20.15 uur: Toneelgroep Centrum: „Een dag uit de dood van verdoemde Loewietje". Kleinkunsttheater, (Geb. St. Bavo): vrijdag en zaterdag 20.30 u.: Cabaret „Haarloheim". MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestraat), vrij dag 19.30 u.: 2e leugdconcert N.Ph.Ó. o.l.v Henri Arends. Zaterdag 13.30 en 19.30 u.: Concours van de bond van Christelijke muziekverenigingen BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: Avondzon voor een gangster", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Duel in Dia blo". 18 j. Vrijdag en zaterdag nachtvoor stelling 23.30 u.: „Postkoets naar Santa Fé", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Bandolero", 14 j Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „De weg van het geweld", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Angelique en de sultan", 14 j Vrijdag en zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Als de dauw hangt, valt er regen", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Ontucht op de Reeperbahn", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Mini-po ker" 18 j, Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het won der van de liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 eri van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 16 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 u. Vleeshal (Grote Markt): Affiche-ten toonstelling „1914-1918". Tot en met 24 november. Tot en met 5 januari: Wand tapijten van de Poolse weefster Magdalena Abakanowicz. Beide dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Zondag van 13 tot 17 u. Vishal (Grote Markt): „Kinderen ma ken een rolding", creatieve werkstukken van schoolkinderen (Kinderboekenweek). Geopend dagelijks van 10 tot 17 u„ zon dag 13 tot 17 u. Tot en met 1 december. Galerie Bier (Gr. Heiligland 66): Expo sitie Chinese grafkeramiek. Geopend da gelijks van 14 tot 18 en 19 tot 22 u. Zon dags van 14 tot 17 u. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling schilderijen en teke ningen van J Ploos van Amstel. Electric Centre (Bakenessergracht P): Expositie „Jansen Cyclus". Geopend dage lijks van 11 tot 17 en 19 tot 22 u.; 's maan dags gesloten. Tot en met 25 november. Expositie van Berend Pasman, van 1 tot en met 16 november. Expositie van kunst schilders waaronder Viktor de Beijer, van 1 tot en met 30 november. Beide dage lijks geopend van 14 tot 17 en 20.30 tot 24 u., behahe maandag en woensdag. Ateliers '63 (Koudenhornicazerne), Ópe- ningstentoonstelling, tot 30 november. Raadhuis Bloemendaal: Expositie van werken van Anton Pieck. Geopend dage lijks van 14 tot 17 u. Tot en met 10 no vember. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 16 u. Zaterdag 9 tot 12 u. Sociëteit Duysterghast (Boulevard Pau- lus Loot. Zandvoort): Expositie van Wil lem van Dok. Geopend alleen zaterdag en zondag van 14-16 uur. VOLKSUNIVERSITEIT Frans Halsmuseum, (KI. Heiligland) vrijdag 20 u.: De internationale politiek, lezing door H. J. Neuman, journalist. DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Damstr./Spaarne) vrijdag en zaterdag 20 u.: Cobi Schreijer. Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein) zaterdag 14 u.: Het Torenhaantje". Clubhuis Naast d'Appelaer (Damstraat), zaterdag 14 u.: Kindervoorstelling. Hildebrandzaal (Smedestraat), zaterdag 14.30 u.: Aerdenhouts kindertoneel met Sneeuwwitje en de zeven dwergen" Treslong (Hiilegom): Diner Dansant, dagelijks. Hotel Ësplanada (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio, dagelijks 20 u Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tof 02.00 u.: Dansen met The 5 Alomics Hotel Bouwes (Zandvoort), zaterdag en zondag: Dansen met dansorkest „The Bouncers". VRIJDAG 8 NOVEMBER City Theater, 20 uur: „Intiem rapport". Stadsschouwburg, 20 u.: „Vuurdoop op de Yang-tse-Kiang". ZATERDAG 9 NOVEMBER City Theater, 19 en 21.15 u.: „Intiem rapport". Stadsschouwburg, 20 u.: „Vuurdoop op de Yang-tse-Kiang" Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. Amsterdam motregen ono De Bilt geh bew. ono Deelen geh. bew ono Eel de regen i Eindhoven motregen ono Den Helder regen o Rotterdam motregen ono Twente geh. bew ono Vlissingen motregen ono Zuid-Limburgrtiist ono 2 1 0.2 3 1 0.2 2 1 1 3 2 4 4 2 0.1 4 3 0.1 3 2 2 2 1 2 5 3 0.3 5 3 0.1 VRIJDAG 8 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Or tega, de killer" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De goede, de slechte, de gemene". Galerie Boumans, Breestraat 122. 20.30 u.: expositie van Lense Elzinga; geopend van 918 u. Microtheater, huize „Scheybeeck", Vel- serweg 2, 20.30 u,: Ed Hoornik en Ronnie Potsdammer met poëzie en chansons. ZATERDAG 9 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Or tega, de killer"; 23.30 u. „De bezeteen jacht". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De goede de slechte dp gemene". Galerie Bouman, Breestraat 122. Expo sitie van Lense Elzinga; geopend van 9- 18 u. 1 ZATERDAG 9 NOVEMBER Marquette Theater. 20 u.: „Zeven vèch-1 ters van Mac Gregor". Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort cienève Grenoble Helsinki Innsbruck Kooenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Mlinchen Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zurich regenbui onbew. regen zw. bew. motregen geh bew mist zw. bew. zw bew geh. bew naif bew 'w oew regen lioht bew regen zw bew. zw bew Tegen licht bew zw bew. mist regen zw. bew geh. bew geh bew zw. bew. zw bew geh bew ono no- nw w.st. o ono n o ono nw ono wnw o nno ono 'W nw wzw O w.st. 7 21 19 13 2 15 5 9 13 15 -2 10 3 18 14 7 6 13 18 21 9 10 -3 8 18 0 11 3 13 12 10 2 11 3 4 5 4 -8 3 1 14 7 5 3 12 16 0 10 -4 7 9 -1 4 6 1 0 20 0.3 2 4 0 0 0 0 0 2 8 6 0.1 3 0.3 0 9 0 0.4 1 0.1 0.2 0 ZATERDAG 9 NOVEMBER Zon op 7 49 uur; onder 16.58 uur. Maan op 19 03 uur; >nder 12.40 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartier 13 november 23.54 uur. Nieuwe maan 20 november 8.38 uur. Eerste kwartier 27 november 14.00 uur. HOOG EN LAAG WATEii A 1JMU1DEN VRIJDAG ft NOVEMBER Hoog water 5.14 uur en 1/.26 uui. Laag water 1.03 uur er 13.15 uur ZATERDAG 9 NOVEMBER Hoog water 5.47 uur en 17.59 uur. Laag water 1.35 uur en 13.45 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2