Kort geding loodsenaffaire UITSPRAAK AL OP MAANDAG Jacq. Frank Prof. Duynstee overleden VERENIGD EUROPA IS LEVEN S VOORWAARDE VOOR TOEKOMST Rijkswaterstaat verwacht geen moeilijkheden bij Oudenrijn KI Agenda voor Haarlem en de IJmond en Wordt mevrouw Van Someren voorzitster van VVD? „Opsluiting om ons tot bekennen te dwingen" Roofoverval op een studentenbureau mislukt Koningin sprak op Europees congres Wt 1 LEVERT Westenwind verdreef kou it it a it Boerboom VERWARMING ZATERDAG 9 NOVEMBER 1968 Drs. Schmelzer weg als fractieleider van KVP Drs. Schmelzer Critiek op Haarlemse officier van Justitie WIJ BRENGEN exclusieve sieraden met een apart cachet Niet één maar 14 merken C II A r I voor een t N U t L NAAIMACHINE „Gevaarlijke insinuatie i H aarlem V elsen-l J muiden Beverwijk H eemskerk (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. In politieke kringen wordt aangenomen dat mevrouw Haya van Someren-Downer voorzitster zal wor den van de V.V.D. als opvolgster van ir. K. van der Pols. Officieel commentaar op het bericht was gisteravond niet te ver krijgen. Het hoofdbestuur van de V.V.D. komt volgende week vrijdag bijeen en zal dan ongetwijfeld het voorzitterschap bespreken. Mevrouw van Someren heeft kort na prinsjesdag als Tweede-Kamerlid bedankt omdat haar drukke werkzaamheden niet te verenigen waren met haar gezinsleven. Zij is thans ondervoorzitster van de V.V.D Ook over de politieke loopbaan van drs. Schmelzer gaan in Den Haag geruchten Hij zou de K.V.P. hebben laten weten dat hij na de verkiezingen van 1971 niet opnieuw fractievoorzitter van de K.l .P. in de Tweede Kamer wil worden. Mep gaat er nu vanuit dat drs. Schmel zer dan wellicht een ministerspost zal aanvaarden. Als opvolger van drs. Schmelzer noemde „Het Parool" gisteravond de mi nister van Onderwijs en Wetenschappen, dr. J. H. Veringa. ADVERTENTIE AMSTERDAM De president van de Amsterdamse rechtbank heeft besloten, reeds maandag uitspraak te doen in liet kort geding, dat drie in Amsterdam ge stationeerde rijksloodsen hebben aange spannen tegen het hoofd van het arron dissementsparket, mr. J. F. Hartsuiker en de substituut-officier mr. J. H. Beigs- ma. (De laatste behandelt, in samenwer king met de Haarlemse officier van Jus titie, mr. Van der Valk Bouman, de loodsenaffaire). Aanvankelijk was de uit spraak vastgesteld op vrijdag. Het kort geding, dat gisteren diende, is aanhangig gemaakt naar aanleiding van een uitlating van mr. Bergsma dat hij volgende week zal beginnen met de verhoren van de Amsterdamse loodsen als aansluiting op de vervolgingsactie van de Haarlemse justitie tegen de TJmuidense zeeloodsen die verdacht worden van het aannemen van giften van sleepbootrederijen. De Amsterdamse advocaat mr. H. M. Voetelink, optredende namens de 54 Am sterdamse loodsen, gaf tijdens de behan deling een uitvoerige uiteenzetting over de loodsenaffaire. Zoals bekend is hebben de sleepbootrederijen Wijsmuller en Goed koop tot begin 1966 het traditionele ge bruik van „het potje voor loodsen" ge handhaafd door voor iedere in te zetten sleepboot gemiddeld tien gulden aan de loodsen uit te keren. Dit kwam neer op een extra inkomen voor de loodsen van ongeveer 100 gulden per maand. Mr. Voetelink wilde echter een verschil zien tussen de invloed die de Amsterdam se loodsen op het gebruik van een aantal sleepboten zouden hebben gehad en de situatie in IJmuiden. Het aantal, dat de Amsterdamse loodsen adviseerden, kon nooit veel afwijken van de adviezen die hun IJmuidense collega's bij het binnen lopen van de zeeschepen gaven. Mr. Voetelink critiseerde het beleid van de Haarlemse officier mr. Van der Valk Bouman. In Haarlem werden de loodsen zolang in de cel gehouden tot zij de uni forme bekentenis over het aannemen van giften en het eventueel in strijd met de plicht handelen hadden ondertekend, zei hij. Zou de Amsterdamse justitie de 'n de hoofdstad gestationeerde loodsen-in vrij heid verhoren dan zouden er variabele verklaringen volgen. De loodsen vrezen voorts dat velen de uniforme verklaring zullen ondertekenen om maar weer snel op vrije voeten te komen. Mr. VoeteJmk vreesde dat de Amsterdamse justitie het Haarlemse arrestatiesysteem gaat navol- néést een collectie fraaie artikelen, in een „prettige" prijsklasse, waar uw belangstelling zeker naar uitgaat JUWELIER Gr. Houtstr. 109 - Haarlem - Tel. 13700 ADVERTENTIE BIJ ONS DE KEUS ZIG-ZAG elektr. v.a. 198. Grote Houtstraat 181 - Tel. 14444 binnenkort ook Gen. Cronjéstraat 117 gen om een gladder verloop te krijgen bij de berechting. Hij zag echter in het in verzekering stellen van verdachten om dezen tot een uniforme bekentenis le dwingen een onrechtmatige daad. De offi cieren beogen volgens hem hun bevoegd heid te gebruiken voor een ander doel dan waarvoor de wetgever deze heeft ver leend. De raadsman der beide officieren, rrr Th. Sprey, zei dat de stelling dat de in verzekeringstelling van maximum vier dagen zal worden gebruikt om bekente nissen af te dwingen die in vrijheid niet zouden worden afgelegd een gevaarliike insinuatie is. Hij noemde het een zeer ernstige beschuldiging. „Ik ben er stil van geworden", zei hij. De president, mr. U. W. H. Stheeman: „ik ook". Er zijn volgens mr. Sprey onvoldoende argumenten aangevoerd om de beschnl- diging waar te maken. Een officier van Justitie heeft een eigen beleid en verant- woordelijkheid. Men kan niet bij voorbaat gaan vaststellen dat de officier van Jus titie zijn bevoegdheid zal misbruiken. Daarom zal de president de gevraagde maatregel niet kunnen geven. Het in grijpen van de justitie is niet, zoals de loodsen hebben gesteld, onrechtmatig. Het in verzekering stellen is een ordemaat regel, die in het belang van het onderzoek kan worden genomen. Bovendien staat met vast of de maatregel in Amsterdam zal worden toegepast of niet. Hij waar schuwde ertegen dat als een officier van Justitie wordt verboden in de loodsen affaire mensen enige tijd vast te houden dit ook niet mogelijk zou zijn als zich' onder de loodsen een werkelijk ernstig geval zou bevinden. Het hoofd van het Amsterdamse parket, mr. Hartsuiker, woonde, af en toe glim lachend. de zitting bij. AMSTERDAM Een gemaskerde man heeft gistermiddag omstreeks half vijf, gewapend met een vuurwapen, een po ging gedaan het Studenten werk bureau Amsterdam op de Amsterdamse Heren gracht te beroven. Zijn opzet mislukte doordat twee em ployés zich niet lieten intimideren en hem vastgrepen. Tijdens het gevecht dat ont stond wist hij zich van zijn tegenstnders te ontdoen en de vlucht te nemen in een witte Alfa Romeo-sportauto. Mogelijk werd deze bestuurd door een tweede man. De auto is later aangetroffen in de buurt van het Amstelhotel de wagen bleek in Rotterdam te zijn gestolen. Het Studentenbureau had ongeveer 25.000,in kas voor vrijdagse uitbeta lingen aan ongeveer driehonderd studen ten. Koningin Juliana tijdens haar rede voor het Europees parlementair congres. NIJMEGEN In Menton in Frankrijk is overleden prof. mr. W. Duynstee, re- demtorist. Hij is 82 jaar geworden Prof. Duynstee was jarenlang persona non grata bij het Heilig Officie, thans de Congregatie voor de Geloofsleer. In 1956 werd hij samen met de Nijmeegse psy chiater mevrouw dr. A. Terruwe getroffen door de veroordeling door het Heiiige Of ficie van de theorieën, die mevrouw Ter- ruwe heette aan te hangen. De toen nog Nijmeegse hoogleraar Duynstee werd na deze veroordeling naar Rome overge plaatst in een onbetekenende functie. In 1960 keerde hij naar Nederland te rug. Toen kardinaal Alfrink er in 1965 in slaagde om de rehabilitatie van dr. Ter- ruwe te bewerken, keerde prof. Duynstee ook weer naar Nijmegen terug, waar hij sindsdien verbleef in een klooster Prof. Duynstee is van 1928 tot 1957 hoogleraar in de rechtswetenschappen aan de katholieke universiteit in Nijmegen geweest. (Van onze correspondent) UTRECHT. Woensdagmiddag om half vier opent minister Bakker het veel omstreden klaverblad Oudenrijn. Een knooppunt zonder toekomstwaarde, zeg gen, zoals gisteren gemeld sommige cri tici. Een knooppunt, waarvan wij geen grote moeilijkheden verwachten, zegt Rijkswaterstaat daarop, ai zal er best nog eens op een drukke dag in één van de weefvakken wat oponthoud zijn. Die weefvakken, 225 meter lang, zijn voor de critici het bedenkelijkste punt. Daar moet het verkeer, dat naar een rechts gelegen lus wil om linksaf te slaan het verkeer kruisen dat van een in het aangrenzende kwadrant rechts gelegen lus komt en recht uit rijdt. Maar rijkswaterstaat is ervan overtuigd, dat de theoretische capaciteit van zo'n weefvak (1800 a 2000 auto's per uur) voldoende is. Oplossingen die verkeerstechnisch beter zijn zouden een veelvoud aan ruimte en geld hebben gekost. Klaverblad Oudenrijn heeft nu totaal 2 miljoen gulden gekost. Er is vier jaar aan gewerkt en het is de eerste kruising van deze aard in een Nederlandse ver- keers verbinding die op topcapaciteit DEN HAAG. Koningin Juliana heeft vrijdagmiddag tijdens het Europees par lementair congres in de Haagse ridder zaal een verenigd Europa zo wel staat kundig als economisch als een levens voorwaarde voor ons aller toekomst ge noemd. De noodzaak van Europese eenwording was het centrale thema van het congres. Prof. Hallstein, voorzitter van de Inter nationale Europese Beweging, zei dat het Europa van vandaag ziek is en dat de Europese eenwording de hoogste voor rang moet krijgen bij de regeringen en het volk. De voorzitter van de Europese Bewe ging in Nederland, de heer J. H. C. Mo lenaar, zei dat een nieuw initiatief nodig is dat uitgaat van een supra-nationale en democratische opzet. Hij zei tot de aan wezige ministers dat het bun taak is te laten zien dat zij bereid en in staat zijn de stagnatie, waarin het Europese werk nu al zes jaar verkeert, te doorbreken en dat de parlementariërs moeten tonen dat zij de onmacht van de gezamenlijke regeringen niet langer accepteren. ADVERTENTIE f -<"«< werkt. Per dag passeren rond 70.000 auto's en I op topdagen 100.000. Bovendien komen er rondom Utrecht in de komende jaren heel wat wegen bij. Als over een aantal jaren via een nieuwe brug over de Lek bij Hagestein het-snij punt bij Vianen van de wegen uit 's-Her- togenbosch en Breda verbonden is met de nieufve weg Utrecht - Hilversum bij rijks weg 12, wordt Oudenrijn sterk ontlast. Bovendien zijn nieuwe autosnelwegen ont worpen ten zuiden van Utrecht. Als zij gereed zijn is Oudenrijn niet langer de i centrale draaischijf van het Nederlandse autoverkeer. Voorlopig zal Oudenrijn zijn centrale i functie nog wel hebben. Als klaverblad kan het evenveel verkeer verwerken als de toeleidende wegen. Zolang niet de volledig aansluitende wegen uit tweemaal drie stroken be staan, kan verderop het verkeer op stro ken geleid worden. De meeste moeilijk heden zal dat gaan geven ten oosten van Oudenrijn, waar na een paar kilometer de brug over het Amsterdam-Rijnkanaal een flessehals vormt. Maar in 1973 moet daar een nieuwe brug met zes rijstroken gereed zijn. r*> ,- v-.v" In gelijke zin sprak de Belgische minis ter van Buitenlandse Zaken P. Harmei. De Oostenrijkse oud-secretaris Kranzl. maijer hield een pleidooi voor deel- name ook van neutrale Europese landen aan de bouw van een verenigd Europa. De minister van Buitenlandse Zaken van Denemarken. P. Hartling zei dat de Duitse bondsrepubliek, als grootste en machtigste staat van de vijf landen die een uitbreiding van de gemeenschap wen sen, 'n grote verantwoordelijkheid draagt. De Duitse minister van Financiën Strausz verklaarde dat geen Europese staat het recht heeft andere Europese staten bui ten een economisch en politiek verenigd Europa te houden. Hij zei dat de West- europese landen machteloos hebben moe ten toezien hoe de bedreiging vanuit Oost- Europa is toegenomen. Vooral daarom vond hij dat Europa haast moet maken met eenwording. Vanmorgen is gediscussieerd over een ontwerp-resolutie waarin verlangd wordt dat er onverwijld een conferentie van re geringsleiders bijeen wordt geroepen. Deze conferentie moet akkoorden slui ten over gemeenschappelijke besluitvor ming van de Europese landen, onder meer op het gebied van internationale zaken, verdediging, bewapening en uit rusting en voor monetaire vraagstuk, ken. Deze akkoorden moeten openstaan voor toetreding door andere landen. ■wwwwjmminmiiiyK Het K.N.M.I. deelt mee: Een grote diepe oceaandepressie trekt langzaam oostwaarts, maar kan het weer in West-Europa tijdens het weekeinde nog nauwelijks beïnvloeden. Op de Noordzee heeft zich een klein lagedrukgebied gevormd, waarin boven het nog betrekkelijk warme zeewater enkele buien ontstaan, die nu en dan de kustgebieden binnendrijven. In de vochtige lucht ontstaan mistgebieden, welke zich hier en daar vrij lang overdag I kunnen handhaven. Door de westenwind is er een einde gekomen aan de aanvoer I van koude lucht uit het oosten. VOORUITZICHTEN: Plaatselijk regen of motregen en gelei delijk zachter. VOOR MAANDAG: Zon: minder dan 40 pet., minimumtem peratuur: omstreeks noimaal: maxi mumtemperatuur: van ongeveer nor maal tot 3 graden onder normaal; kans op een geheel droog etmaal: 40 pet.; kans op droge periode van minstens 12 uur: 60 pet. WEERRAPPORTEN Tweede aanklacht. De geneesheer-direc teur van het rijksasiel „Dr. S. van Mes dag" in Groningen, dr. J. A. van Bei- kum, heeft voor de tweede keer een aanklacht ingediend tegen „De Tele graaf" en de in dit ochtendblad schrij vende J. P. M. van Elswijk. Hij acht zich opnieuw beledigd door een artikel in het blad van 5 oktober. Prot.-Christelijk onderwijs. In een in Utrecht gehouden vergadering is beslo ten tot oprichting van de stichting Be- sturenraad Protestants Christelijk On derwijs in Nederland, welke het onder wijs in zijn totaliteit overkoepelt. Hier mede zijn reorganisatie en samenbunde ling van het protestants-christelijk on derwijs, waartoe in beginsel reeds was besloten een feit geworden. De deelne mende organisaties vertegenwoordigen 6000 scholen met totaal ruim 700.000 leerlingen. Drs. Schmelzer onderscheiden. Drs. W. K. N. Schmelzer, voorzitter van de K.V.P.- fractie in de Tweede Kamer, is benoemd tot groot-officier in de Kroonorde van België wegens zijn verdiensten op het gebied van de Europese integratie en de Benelux-samenwerking. ADVERTENTIE CENTRALE Schouwtjeslaan 2, Haarlem. Tel. 18944 SCHOUWBURG Stadsschouwburg, (Wilsonsplein). Za terdag 20.15 u.Toneelgroep Centrum: „Een dag uit de dood van verdomde Loe- wietje". Kleinkunsttheater, (Geb. St. Bavo).. Za I terdag 20.30 u.: Cabaret „Haarloheim". MUZIEK Concertgebouw, (L. Begijnestraat). Za terdag 13.30 en 19.30 u.: Concours van de Bond van Christelijke muziekverenigin gen. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 tevens zondag 16.15 u.: „Avondzon voor een ganster", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15, zondags 14, 16.30 19 en 21.15 u.: „Duel in Diablo", 18 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Post koets naar Santa Fé", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15, tevens zondag 16.15 u.: „Bandelero", 14 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „De weg van het geweld", 18 j. Zondagmorgen 11 u.: „Vadertje Langbeen", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15, tevens zondag 16.15 u.: „Angelique en de sultan", 14 j. Zaterdag nachtvoorstelling 23.30 u.: „Als de dauw hangt, valt er regen", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15, tevens zon dag 16.15 u.: „Ontucht op de Reeperbahn", 18 j. Zondagmorgen 11 u.: „De Wereld zee", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15, zondags 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mini-poker", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15, zondags 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het wonder van de liefde", 18 j. Zondagmorgen 11 u.: „Africa Addio", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): f'ermanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 18de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. I Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het t Prentenkabinet „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderyen, fossielen, mineralen en historische na tuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve op maandag van 10 tot 16 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 16 u. Vleeshal (Grote Markt): Affiche-ten toonstelling „1914-1918". Tot en met 24 november. Tot en met 5 januari: Wand tapijten van de Poolse weefster Magdalena Abakanowicz. Beide dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Zondag van 13 tot 17 u. Vishal (Grote Markt): „Kinderen rna- Ken een rolding", creatieve werkstukken van schoolkinderen (Kinderboekenweek). Geopend dagelijks van 10 tot 17 u„ zon dag 13 tot 17 u. Tot en met 1 december. Galerie Bier (Gr. Heiligland 66): Expo sitie Chinese grafkeramiek. Geopend da gelijks van 14 tot 18 en 19 tot 22 u. Zon dags van 14 tot 17 u. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling schilderijen en teke ningen van J. Ploos van Amstel. Electric Centre Bakenessergracht 8): Expositie „Jansen Cyclus". Geopend dage lijks van 11 tot 17 en 19 tot 22 u.; 's maan dags gesloten. Tot en met 25 november. Expositie van Berend Pasman, van 1 tot en met 16 novemoer. Expositie van kunst schilders waaronder Viktor de Beijer, van 1 tot en met 30 november. Beide dage lijks geopend van 14 tot 17 en 20.30 tot 24 u„ behahe maandag en woensdag. Ateliers '63 (KoudenhornKazerne), Ópe ningstentoonstelling, tot 30 november. Raadhuis Bloemen daal: Expositie van werken van Anton Pieck. Geopend dage lijks van 14 tot 17 u. Tot en met 10 no vember. Cruquiusmuseum (Cruquiusweg, Heem stede): Permanente expositie van histo rische stoommachines en grote maquette van de watersnoodramp van 1953. Maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 16 u Zaterdag 9 tot 12 u. Sociëteit Duysttrghast (Boulevard Pau- lus Loot, Zandvoort): Expositie van Wil lem van Dok. Geopend alleen zaterdag en zondag van 14-16 uur. Centrale Aalsmeerse Veiling. Nationale Bloemen-Vaktentoonstelling. Geopend za terdag 12-22 uur en zondag 12-18 uur VOLKSUNIVERSITEIT Frans Hals Museum, (Klein Heiligland) maandag 20 u.: Vernieuwingen van or ganen in het lichaam door dr. F.Klein internist. DIVERSEN Waagtaveerne, (hoek Damstr./Spaarne) zaterdag 20 u.: „Met Voorbedachte Rade", Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. Stadsdoelen (Gasthuisstraat). Zondag 19.30 u.: Volksdansen. Treslong (Hillegom): Diner Dansant dagelijks. Hotel Esplanada (Zandvoort): Dans- en amusementsmuziek: Het Cosmos Trio dagelijks 20 u. Cabaret Dancing Caramella (Zand voort), dagelijks 20 tot 02.00 u.: Dansen met The 5 Atomics. Hotel Bouwes (Zandvoort), zaterdag en zondag: Dansen met dansorkest The Bouncers". ZATERDAG 9 NOVEMBER City Theater. 19 en 21.15 u.: „Intiem rapport". Stadsschouwburg 20 u.: „Vuurdoop op de Yang-tse-Kiang" ZONDAG 10 NOVEMBER City Theater, 14.30 u.: „De zoete wereld van Laurel en Hardy"; 19 en 21.15 u.: „Intiem rapport". Stadsschouwburg, 15 u.: „Vrijbuiters van het woud"; 20 u.: „Vuurdoop op de Yang-tse-Kiang". MAANDAG 11 NOVEMBER ity Theater, 20 u.: „Intiem rapport". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 tot 12 u. en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 9 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Or- tega, de killer23.30 u.: „De bezeten jacht". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „De goede, de slechte, de gemene". Galerie Bouman, Breestraat 122. Expo sitie van Lense Elzinga; geopend van 9- 18 u. ZONDAG 10 NOVEMBER Kennemer Theater. 14.30 u.: ,De Pira ten van Tripoli"; 16.30 u.: Ortega, de killer; 19 en 21.15 u.: „Strijd zonder ge nade". Luxor Theater. 14.15 u.: „King Kong"- 16.30, 19 en 21.15 u.: „De gendarme in New York". MAANDAG 11 NOVEMBER Kennemer Theater. 19 en 21 15 u „Strijd zonder genade". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: De gendarme in New York". ZATERDAG 9 NOVEMBER Marquette Theater. 20 u.: „Zeven vech ters van Mac Gregor". ZONDAG 10 NOVEMBER Marquette Theater. 14.15 u.: „Super argo"; 16 u.: „Zeven vechters van Mac Gregor"; 20 u.: „De papaver is een be dwelmende bloem". Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland BS ES g* Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen onbew. mist mist zw. bew. mist half bew. geh. bew half bew mist Zuid-Limburg mist Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck KoDenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga MaJJorca Miinchen Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich sneeuwbui zw .bew. zw. bew. zw. bew geh. bew zw. bew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew regen regen on oew. regen mist geh. bew. onbew. onbew. zw. bew geh. bew. zw. bew geh. bew. zw. bew. w.st. w.st. w.st. wnw z w zzw zzw wnw nnw w.st. nw ozo O wnw ver. n zw w.st. no w.st. ono wnw w.st. nw nno w.st. nw nnw nno n w.st. sneeuw nno mist w.st. geh. bew. n 14 16 6 15 5 10 9 12 -1 12 6 18 10 8 9 17 21 19 7 18 0 9 2 12 0 -1 1 2 4 1 3 3 -1 4 -1 14 13 5 6 8 3 5 5 6 -5 2 5 11 8 -1 4 3 13 13 4 10 -5 4 0.1 0 0 0.2 0 0 0 0 0 0.2 0 0 24 0 0.5 O 0 0 1 1 0 0.1 6 1 4 0 0 1 0 18 0 16 0 0 0 0.5 7 0 4 0 ZONDAG 10 NOVEMBER Zon op 7.51 uur; onder 16.56 uur. Maan op 20.07 uur; onder 13.22 uur. MAANDAG 11 NOVEMBER Zon op 7.53 uur; onder 16.55 uur. Maan op 21.20 uur; onder 13.52 uur. MAANSTANDEN Laatste kwartier 13 november 23.54 uur Nieuwe maan 20 november 8.38 uur! Eerste kwartier 27 november 14.00 uur HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN ZATERDAG a NOVEMBER Hoog water 5 47 uur en 17.59 uur. Laag water 1.35 uur en 13.45 uur. ZONDAG 10 NOVEMBER Hoog water 6.23 uur en 18.37 uur Laag water 2.06 uur cn 14.18 uui MAANDAG 11 NOVEMBER Hoog water 7.00 uur en 19.18 uur. Laag water 2.38 uur en 14.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2