Bonte avond schaaktoernooi weer in Kennemer Theater I m VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Christelijk mannenkoor gaf sfeervol concert spaarbank 1 Goede prijzen voor bloemen aan veiling 't Centrum DEM kan zich nederlaag tegen Purmersteyn niet permitteren m Sfeer was bepalend Aansluiting op Duitse autobaan Mr. A.M. van Hoof overleden WIPPERS 55 UUR ZONDER SLAAP Flinke vraag naar tulpen 5 111 t ZATERDAG 9 NOVEMBER 1 9 6 R of V elsen-I J muiden Velsen-Noord Beverwijk Kees Maas VOOR UW BETALINGEN Bij poging wereldrecord te verbeteren (Van een medewerker) IJMUIDEN Tijdens de afgelopen week is er nog altijd geen verbete ring in de aanvoer opgetreden, zodat deze opnieuw bitter moest tegen vallen. Alleen de kotters wisten de nodige kleine schelvis en wijting voor hun rekening te nemen, hetgeen zelfs nog iets teveel van het goede werd, zodat door een enkele partij de minimumprijs niet kon worden gehaaid en aan de veevoedercentrale werd toegewezen. Door dit alles vonden de door de trawlers aangevoerde grovere soorten zowel bij de binnenlandse handel als bij de exporters gretig aftrek. De koolvis van de grote trawlers vond in laatstgenoemde categorie eveneens grage kopers en omdat de aan voer hiervan beneden de verwachtingen is gebleven, waren de prijzen hiervoor aan de hoge kant. Matig Haring Basketbaluitslagen ZATERDAG 9 NOVEMBER Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 u.: „Spel met een droom" door Herv. Toneelgroep. ZONDAG 10 NOVEMBER Oud-kath. Ver.gebouw, Koningin Wil- helminakade, IJmuiden, 11.45 u.: Receptie pastoor en mevrouw Eman. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, 14.30 u.: Beatgroup Regulation. Velserbad, openingstijden: 10.30 tot 12, 13.15 tot 14.45 en 15 tot 16.30 u. MAANDAG 11 NOVEMBER Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost, 20 u.: „Spel met een droom" door Herv. Toneelgroep. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, 0 tot 12 u.: Bejaadensociëteit. Stadhuis, Plein 1945, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen. 19.30 tot 20.45 u.: Bibliotheek en voorlich tingscentrum van de Nederlandse Vereni ging voor Sexuele Hervorming. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945, IJmuiden. 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal (en r.-k. bibliotheek). Wüstelaan (gebouw Spaarnberg), Santpoort-Noord, 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u. R.-k. openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Uitleenpost IJmui- den-West, parochiezaal onder Petruskerk. Venusstraat 1, 15 tot 18 en 19 tot 21 u r.-k. bibliotheek, filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Contactavond afdeling Beverwijk-Heems kerk van het Nederlandsehe Roode Kruis met de Rederijkerskamer „Kennemer- land". Huize „Scheybeeck", Velserweg 2, 19.30 tot 21.30 u.: Spreekuur Beverwijkse Sport raad; 19 u.: Bijeenkomst jeugdleden en 20.30 u.: Bijeenkomst kaderleden aqua riumsociëteit „Tropica". ZONDAG 10 NOVEMBER Banjaertstraat 13, 20 u. „De Meerpaal Dansen. MAANDAG 11 NOVEMBER Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13: Geopend van 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Buurthuis „De Loods", Geelvinck- itraat 28. 19 tot 20 u.: Volksdansen voor 13, 14 en 15 jaar; 20 tot 21.30 u.: Volks dansen voor 15 jaar en ouder. ZATERDAG 9 NOVEMBER Vrijetijdscentrum „De Slof", Raamveld 20 u.: Stijldansen. Herv. Verenigingsgebouw, Schans 12 20 u.: Toneelavond Friese vereniging „Us memmetael". Kennemer Theater, Zeestraat 43. 20 u. Toneelavond door Rederijkerskamer „Kennemerland". De Opgang, Florastraat, 20 u.: Disco •vond jongerengroep „Svoboda". Verenigingsgebouw, Parmentierstraat 14 tot 17 u.: „Schaaksociëteit door schaak club „Weenink". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84 Ge opend tot 15.30 u 15.30 u.: Diploma zwemmen A en B en demonstraties door Kennemer Zwemclub. ZONDAG 10 NOVEMBER Vrijetijdscentrum „De Slof", Raamveld 20 u.: Beatavond. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84: Ge opend van 9 tot 12 u. MAANDAG 11 NOVEMBER Kennemer Theater, Zeestraat 43, 20 u Een herinnering aan een van de bonte avonden in het Kennemer Theatergedurende welke vooral de danslustigen htm harten konden op halen. De oude tijden keren weer. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De „bonte avond" van het Hoogovenschaaktoernooi het feestelijk hoogtepunt van dit jaarlijkse schaakevenement, dat in januari 1969 plaats heeft zal wederom in het Kenne mer Theater worden gehouden. Na één jaar van afwezigheid keert de bonte avond dus weer terug binnen de gemeentegren zen. In verband met het verplaatsen van het Hoogovenschaaktoernooi naar het „Kennemerduin" in Wijk aan Zee, heeft de toernooicommissie van vorig jaar de bonte avond doen plaats hebben in de Sporthal van de gemeente Heemskerk. De feiten hebben uitgewezen, d at de „bonte avond" daar niet tot zijn recht kon komen, reden waarom men het juis ter achtte beter ten halve te keren, dan ten hele te dwalen. De organisatoren van het schaaktoer nooi hebben zich bij hun beslissing laten leiden door de reacties van de velen, die jaar-in, jaar-uit de grote feestavond van het Hoogovenschaaktoernooi hebben mee gemaakt en in het Kennemer Theater die sfeer hebben weten te scheppen, die men nergens anders aantreft. Een sfeer, waaraan de persoon van de eigenaar van het Kennemer Theater de heer Ch. Hart bepaald niet vreemd is, ook al blijft hij die avond de figuur achter de schermen. Zijn samenspel met de organisatie van de feestavond is van dien aard. dat de „bonte avonden" in hoog aanzien zijn komen te staan. En juist dat ongrijpbare en dat ondefiniëerbare heeft men in het begin van dit jaar tijdens het laatstleden schaakfeest in de Sporthal gemist. Hoe zeer men hier ook alles in het werk heeft gesteld om er gezelligheid te creëren. De ervaring heeft geleerd, dat het er anders was dan voorheen en juist dat „voor heen" riep herinneringen op aan series bonte avonden in reeksen van jaren, met allerlei hoogtepunten en festiviteiten; of die nu plaats hadden in de bioscoopzaal, de toneelzaal, de foyer, „De Oude Klinck' of „De Quaeck" of waar dan ook in het complex van het Kennemer Theater. Ongetwijfeld zal deze beslissing van de toernooicommissie door zeer velen met grote blijdschap worden begroet. Een deel van het schaaktoernooi zij het dan het meest luchthartige deel keert weer binnen de deuren van het gebouw, dat het Hoogovenschaaktoernooi vanaf de beginjaren heeft gehuisvest. Men zal hier weer in een oude en vertrouwde om ving gezellig bijeen kunnen zijn. Kunnen feesten en kunnen debatteren over schaak vrienden van dan en over die, die in voor gaande jaren van de partij waren; men zal weer oude herinneringen kunnen op halen, kortom men zal zich er weer thuis voelen. Wij schreven al: een déél v an het schaaktoernooi is weergekeerd. Terug op het oude nest dat overigens grondig wordt gemoderniseerd. De toekomst zal leren, wat er nog meer mogelijk is! IJMUIDEN. In de hervormde kerk aan de Kanaalstraat zijn wij ons gisteren er weer eens bewust van geworden, dat concerten van koren, die zich specialise ren in gewijde muziek, het beste in een kerk kunnen worden gegeven. Het christelijk mannenkoor IJmuiden zong voor veertien dagen in het Patro naatsgebouw. Het maakte daar een be hoorlijke indruk. Maar men miste er toch de sfeer, die het overkomen van de liede ren zo bevordert. Gisteren in de kerk was er een veel gewijder stemming. De vele aanwezigen konden de teksten volgen in het programma, de zang klonk mooier door de akoestiek, en vooral de omgeving werkte mee aan goede atmosfeer. Een be langrijk aandeel werd hierbij ook geno men door de nationale brassband onder leiding van Meindert Boekei, die het koor verschillende malen begeleidde en daar naast enkele malen apart optrad. Als we stellen dat het mannenkoor op dit lustrumconcert meer indruk maakte dan veertien dagen geleden, betekent dat niet dat het optreden nu onberispelijk was. Daarvoor waren er, vooral wanneer de brassband begeleidde en dirigent Geert de Boer zijn aandacht moest verdelen, nog te veel ongelijkheden. Maar naarmate het concert vorderde, werd het gebodene ga- r. Zo kon het mannenkoor zijn toe hoorders vergasten op een zer welkome verrassing: psalm 23 „Gott ist mein Hirl n Schubert. Dit werk, dat in plaats kwam van „Ecce Quomodo Moritur'is fraai van melodie, terwijl er bovendien een mooie en deze avond uitstekend gespeelde pianopartij bij is gecompo neerd. Het mannenkoor had duidelijk veel plezier in dit werk, en vooral in de tenoren werd dan ook een fraaie samen klank verkregen. De brassband begon in de prelude en fuga in g van Bach niet al te overtuigend, maar na de aarzelingen van het begin, met name in de cornetten, werd al snel weer het peil bereikt, dat we ons nog van vorig jaar herinneren. Hoewel wij vrees den dat het beroemde air uit de derde suite in een arrangement voor blazers niet zou overkomen, kregen we gelukkig ongelijk. Hoewel het werk het mooist blijft in zijn oorspronkelijke zetting klonk de aria in de bewerking met zijn klemtoon op hoorns en tuba's toch wel fraai. Welke grote technische kwaliteiten de band heeft, werd ook zeer duidelijk ge toond in de suite „The young in heart' overigens een werk, dat een heel wat minder sprekende melodiek heeft dan veel ander werk van Ball. Het korps be reikte er een prachtige klank in, met weke cornetten en stralende trompetten, met trombones die nooit te ruw klonken en hoorns, die steeds een uiterste sonori teit bereikten. (Van onze eorrespondetn) ENSCHEDE Twente en de Gelderse Achterhoek krijgen volgende week twee nieuwe aansluitingen op de Duitse auto banen. Op 14 november zal de Westduitse mi nister Leber de „Hansalinie" openen die de autobaan Keulen-Hannover gaat ver binden met die tussen Bremen en Ham burg, een weg die vrij dicht langs onze grens loopt. HANDBAL. Het Noordnederlandse zaalhandbalteam heeft in Hoogezand oor 800 toeschouwers van Bremen verloren (14-26). Bij rust stonden de Duitsers reeds met 13-6 voor. ADVERTENTIE spaargiro (met dagafschriften èn rente) spaarbankcheques (Voor Uw betalingen onderweg. Gegarandeerd en dus overal in Nederland geaccepteerd) travellers' cheques en deviezen voor Uw betalingen in het buitenland echte gezinsbank nuts kantoren in de gehele gemeente velsen en rijdend bijkantoor (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Vrijdag is op 59-jarige leeftijd overleden mr. A. M. van Hoof, ambtenaar bij de Dienst Openbare Wer ken van Beverwijk. Mr. Van Hoof trad in dienst van de gemeente op 1 november 1939, waar hij achtereenvolgens ambtenaar op de af deling Algemene Zaken ter secretarie was en, sinds augustus 1946, verbonden aan de Dienst van Openbare Werken. Hij was secretaris Van de afdeling Bouw- en W o- ningtoezicht en bekleedde voorts onder meer de functie van secretaris van de Adviescommissie voor Bouwontwerpen, evenals die van waarnemend directeur van het Gemeentelijk Woningbedrijf. Mr. Van Hoof werd in de dienst gewaardeerd als een hartelijk collega. HAARLEM. Onder luid gejoel en ge fluit'en onder het gescandeerd geroep van hun namen door de vele omstanders zijn vrijdagavond om zeven uur Herman Jan sen en Rob Koppen begonnen aan een po ging om het wereldrecord wippen te ver beteren. De wereldrecord is momenteel nog in handen van twee Amerikanen, die 52 uur hebben gewipt. De Haarlemse longens streven ernaar het 55 uur vol te houden, hetgeen inhoudt dat zij niet voor maandagochtend twee uur van de wip rnogen stappen. Om deze prestatie te volbrengen heb ben zij enkele keren getraind en hebben zij de nodige voorbereidingen getroffen, zoals de feestelijk met ballonnen en vlag gen versierde tent die over de wip is op geslagen. Aan de zuidzijde, waar de tent open is, staat een grote petroleumkachel opgesteld, die evenals de tent is aange boden door de enorm meelevende buurt. Zo worden de jongens door een slager en een groenteboer gratis voorzien van fruit en vlees. Gedurende de lange en koude nachten staat een team van vier tot vijf helpers gereed. Twee zijn tr in de tent aanwezig, terwijl de anderen in het clubgebouwtje van de speeltuin Haarlem-Oost aan de De Genestetstraat en de Jacques van Looystraat de nodige nachtrust opdoen. Vol goede moed zijn ze begonnen, maar de meeste omstanders betwijfelden of zij 55 uur wippen wel zullen volhouden. Maandag morgen om twee uur zullen zij het weten! BEVERWIJK Aan de bloemenveling ,,'t Centrum" maakt men nu een slappe tijd mee. De aanvoeren zijn klein, maar de prijzen trekken niettemin dagelijks aan. Het is een jaarlijks terugkerend ver schijnsel. De buitenbloemen zijn van het toneel verdwenen en door de weinige zon die in de maand november straalt zijn er ook niet zo veel kasbloemen. De kaschrysanten waren goed aan de prijs, tenminste ais de kwaliteit ook be hoorlijk was, werd er van 100 tot 220 cent per bos betaald. Voor de „jaar-rond" chrysanten betaalde men nog tot 260 cent per bos. Bij de anjers gingen de prijzen ook omhoog. De eerste soort lag tussen 18 en 31 cent per stuk, de tweede kwaliteit no teerde 8 tot 16 cent per stuk. Fresia liep ook in prijs op, de gele fresia kwam tot 125 cent per bosje, terwijl voor een klein partijtje witte fresia tot 360 cene per bosje betaald werd. Rozen waren ook goed aan de prijs Voor de grote rozen betaalde men van 28 tot 61 cent per stuk, de kleine roosjes varieerden van 14 tot 30 cent per stuk. In de bolbloemensector viel het enorme prijzenherstel op van de irissen. Noteer den deze in het begin van de week zo rond twee gulden per bos, vrijdag werd voor de „prof Blauw" tot 550 cent per bos be taald. Er zijn partijen van ruim twee honderd bos. Maar ook de „Wedgewood' ging vlot weg en bracht het tot 325 cent per bos. De tulpen waren eveneens goed te verkopen, de „Prominence" kwam nog tot 380 cent per bos, terwijl „Oxford" het tot 340 cent per bos bracht. Nerinen zijn nog steeds erg gewild, met een iets oplopende prijs tot 85 cent per stuk. Potplanten gaan heel vlot weg, met vooral veel vraag naar cyclamen. Ook potchrysantjes zijn goed te verkopen Met kranten en plastic onder de kleren gewapend tegen de koude zullen de twee proberen Amerika het wereldrecord te ontnemen. HET STORMWEER van afgelopen zon dag is voor vele kottereigenaars aanlei ding geweest de zich aan boord bevinden de vis aan de dinsdagmarkt te verkopen en niet een dag eerder, zoals het voor nemen is geweest. Het aanhoudend slech te weer en de ongunstige voorspellingen beletten hun immers toch maandag weer naar zee te vertrekken. Een op deze wijze geforceerde marktspreiding heeft stel lig meegewerkt aan een opwaartse prij zendruk. De handel begreep immers dat er slechts weinig aanvoer viel te verwach ten, ondanks de zogenoemde „overweek- se schepen", die tijdens het weekeinde op zee waren gebleven. Door dit alles bleef ook de platvis bijzonder hoog in prijs. schoon deze soort kleiner van stuk was dan bij de vorige aanvoer, werd hier voor door de handel toch zonder aarzelen van 33,- tot 30,- per veertig kilogram betaald. Nadat de rokers hun sla* hadden geslagen, ontfermde een der ex porteurs zich over het restant. Voor deze tak van de visserij is het dus te hopen dat de oostenwinden zich nog even blij ven voortzetten, omdat in het verleden is gebleken dat de sardien zich onder deze omstandigheden naar de kust be geeft. Doordat de haringaanvoer nog steeds tegenvalt is deze vis bij de roke rijen bijzonder welkom. TOCH ZIJN DE op de kust vissende kleine schepen de gehele week actief ge weest. Wel werden deze schepen door de harde oostenwind gedwongen dicht onder de kust te blijven, zodat niet kon wor den gevist als door hen werd gewenst. Vandaar dat de vangsten weer bijzonder matig zijn geweest, hetgeen echter door de sterk verhoogde prijzen enigszins werd gecompenseerd. EEN SPAN KOTTERS uit Den Helder meldde zich donderdag bij de hallen met een partij van ongeveer tachtig kis ten zeldzaam mooie sardines. Hoewel de verkoop hiervan eerst tegen de middag een aanvang nam, werden deze visjes door de diverse rokerijen toch graag ge kocht voor één gulden per kilo. Direct na het lossen zijn de vissers weer ver trokken, zodat zij vrijdag in staat waren opnieuw sardines aan te bieden. En of (Van een medewerker) IJMOND. Voor de tweede maal in drie weken krijgen de KNVB-amateurs, een inhaalprogramma af te werken, slechts 4 van de IJmond-vertegenwoor- digers zullen zondag voor de competitie in het veld komen. Omdat het program ma van zondag bijna geheel werd afge last, betekent dit voor de derdeklassers Kennemers en Velsen en de vierdeklas sers Kinheim en IEV' de derde achter eenvolgende vrije zondag. In de tweede klasse A komt DEM op eigen veld uit tegen Purmersteyn dat een plaatsje hoger staat op de onderste helft van de ranglijst. Een nederlaag doet DEM de aansluiting met de middenmoot ver liezen, zodat er veel op het spel staat voor de Beverwijkers. In derde klasse A kan Beverwijk zich los maken uit de gro te middengroep door de uitwedstrijd te gen Helder te winnen, maar dat is geen makkelijke opgave. In 3C gaat Velsen een moeilijke uitwedstrijd tegemoet: de Velsenaren gaan naar De Zwarte Schapen die op gelijke hoogte met de ploeg van trainer Piet van der Kuil staat geno teerd als een der kanshebbers. VSV gaat op bezoek bij KBV dat evenals de Vel- senoorders een zwakke start kende. Eersteklasser Stormvogels speelt op zijn complex in Zeewijk zondagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd tegen de tweedeklasser Ripperda. terwijl VVB op eigen veld 'n oefenwedstrijd tegen der deklasser QSC speelt. HARING WERD alleen gedurende de eerste dagen van de week aangevoerd. Deze was in hoofdzaak rond Ierland ge vangen en bleek nog van zeer goede kwa liteit te zijn. Zelfs de haring uit de Done- galbaai was beslist niet slecht. Ook hier bij ondervonden de rokers veel concurren tie van de zijde van de exporteurs. De rokerijen hebben immers de gehele week intensief moeten zoeken naar een kist bruikbare makreel, omdat de meeste aanvoer uit of te kleine, of te magere vis bestond. De conservenfabrieken had den het even moeilijk, want omdat er slechts weinig keus bestond moest door de rokers van de nood een deugd worden gemaakt, zodat er voor de conserveerders weer weinig is overgebleven. DE SPANVISSERS, die iedere kans hebben aangegrepen om haring te van gen, kwamen telkens weer teleurgesteld terug, omdat de netten steeds vrijwel leeg zijn gebleven. Van de rond Ierland vissende schepen werden nog berichten ontvangen over in de omgeving van het lichtschip „Smalls" gevangen haring. Weer anderen meldden makreelvangsten bij Balli-cotton ten zuiden van Ierland, nadat zij van verder vissen in de Done- galbaai hadden afgezien. Over de kwali teit van deze makreel is echter nog niets bekend. Hopelijk is de vis dus geschikt voor de rokers, omdat de voorraden in de vrieshuizen vrijwel zijn uitgeput. Al leen een glukkige is nu nog tot het op ruimen van restanten in staat. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM Dames: The White Stars 2Spetters 42-15. ETOFlamingo's 13-36, AkridesHOC 2 18-31, Akrides 2Lions 36-25, HOC 3—The Typhoons 18-14. The White Stars 3The Exceptions 65-17, Spetters 2Spetters 4 31-29, The White Stars 4—Spetters 3 24-15, The White Stars 5Flamingo's 2 17-8. Heren: EpibratosETO 38-40, Rac. Be verwijk 2The Typhoons 4 21-20.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5