Gouden ere-medaille voor secretaris D. J. Scholten VERENIGINGSNIEUWS UIT DE I LAMPIONNEN IN DE MIST ■M V Spalt KlEIJ GO Beverwijker in arrest voor verduistering f- 64. RUIM 32 JAAR BESTUURSLID VAN HET GROENE KRUIS Opgesloten in lift ABVA-vergadering Kort IJmondnieuws m s Bankwerker in ziekenhuis opgenomen In Velsen-Noord heerst nood Causerie voor CHU-leden 5 dit blad 12.50 14.90 2.50 VROOM DREESMANN DINSDAG 12 NOVEMBFR 1968 l elsen-IJmuiden V elsen-N oord werkt binnen 10 minuten 50 Adverteert in van Het Groene Kruis, de heer P. Waar denburg gaf uiting aan zijn bewondering en waardering voor het werk van zijn secretaris. Hij bood hem het ere-lidmaat- schap van de afdeling aan. alsmede een gouden draagmedaille behorende bij deze onderscheiding, een envelop met inhoud en het boekwerk „Hart van Kennemer- land". Mevrouw Scholten kreeg bloemen aangeboden. De directeur van de afdeling, de heer J. Doeve sprak uit naam van het personeel en overhandigde een elektro nenflitser, alsmede namens het Wit-Gele Kruis een boekenbon. Als representant van de provinciale vereniging sprak de heer De Wilde een gelukwens. Met een woord van welgemeende dank van de heer Scholten werd dit officiële gedeelte afgesloten. Hij offreerde de D.B.-leden Waardenburg en Broertjes een aanden ken. Voorafgaande aan dit afscheid heeft een ledenvergadering plaatsgehad gedu rende welke de aftredende bestuursleden J. B. Neuteboom, P. Waardenburg en H. Zuidervaart werden herkozen en de heer J. Borst werd gekozen als lid van be stuur. Tot leden van de Raad van Advies werden benoemd de heren S. S. Medns, A. G. Lindhout, J. M. Meijer en C. Ver burg. De begroting, welke een post „on voorzien" groot 892,25 bevatte, werd vastgesteld, terwijl de leden akkoord gin gen met een verhoging van de contribu tie tot 14 per jaar. De vergadering vernam voorts, dat de afdeling 30 augustus volgend jaar 75 jaar bestaat en dat een commissie van voor bereiding is aangewezen om een waardi ge herdenking mogelijk te maken. Met betrekking tot de kraamzorg werd mee gedeeld, dat het aantal kraamverzorgsters geleidelijk was ingekrompen, doch dat mede door het wegvallen van „Marana- tha" en de hoge ziekenhuiskosten voor de maand oktober zich een groot aantal aanstaande moeders had aangemeld. Voorts werd met nadruk gewezen op de noodzaak van een nieuw kruisgebouw in Velsen-Noord, waar de toestand zeer ge brekkig is en waar niet langer gewacht ka worden op de eventuele fusie van de drie IJmondgemeenten. Het moment waarop loco-burge meester H. de Boer de gouden ere medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op de borst speldt van de scheidende secretaris de heer D. J. Scholten. die Het Groene Kruis in Velsen reeds 32 jaar dient. (Van een onzer verslaggevers) Beverwijk. De politie heeft hier in het weekend een 27-jarige Beverwijker aangehouden, die wordt verdacht van ve: duistering ten nadele van de Groninger Industriële Credietbank van een bedrag van 6500. De man had via een assurantie- en ad vieskantoor het geld gekregen voor de aankoop van een auto. Hij heeft de auto echter nooit gekocht, maar wel heeft hij het geld opgemaakt. De man wordt van daag voorgeleid voor de officier van justitie. DINSDAG 12 NOVEMBER Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.30 uur. WOENSDAG 13 NOVEMBER R.-k. Vrouwengilde, in Trefpunt, Wil- lemsbeekweg, IJmuiden-Oost, 10 u.: Ont- moetingsbij eenkomst. Stadsschouwburg, IJmuiden-Oost, 10.30 en 14 u.: Culturele Vorming Schooljeugd, Toneelgroep Pro-loog met „Wonderdokter Sganarelle" van Molière. Wijkgebouw Duinwyk, Andromedastraat 15.30 u.: Officiële opening van het wijk gebouw van Het Groene Kruis en Het Wit-Gele Kruis, IJmuiden-Weat. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 19.30 u.: openbare gemeenteraadsvergadering. Velser Zwemvereniging, in het Velser- bad, Briniostraat, 19.30 tot 20.15 u.: zwem- training tot 16 jaar; 21 tot 21.30 u.: polo (training en wedstrijden). Gem. openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Sant poort-Noord, Spaarnberg, Wüstelaan 79 (samen met r.-k. bibliotheek): 14.30 tot 17.30 u.; r.-k. openbare leeszaal. Willems- beekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Banjaertstraat 13, Vel sen-Noord: 14 tot 17 uur. Stadhuis, Plein 1945, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. DINSDAG 12 NOVEMBER Handenarbeidcentrum, Schulpweg. 20 modelbouwclub Kennemer Staten. Buurthuis „De Loods", Geelvinckstraat 28, 18-19 u.: ballet (11 en 12 jaar); 19-20 u.: ballet (13, 14 en 15 jaar); 19-20 u.: ballet (13, 14 en 15 j.); 20-21 en 21-22 u.: damesgymnastiek. WOENSDAG 13 NOVEMBER Katholieke bibliotheek, Banjaertstraat 13: geopend van 14-17 uur. Buurthuis „De Loods", Geelvinckstraat 28. 10-12 u.: kleuteroppas; 19.30-22 u.: dis cotheek voor tieners; 20 u.: volleybal da mes. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Maandagavond om 9 uur bleken vier jongens opgesloten te zitten in de lift van het flatgebouw aan de Lange Nieuwstraat, waarin onder meer de supermarkt van Simon de Wit is ge vestigd. Er moest een monteur uit Den Haag komen om de jongens te bevrijden. Zij verklaarden tegenover de politie niet aan de liftinstallatie te hebben geknoeid. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De Algemene Bond van Ambtenaren, afdeling Velsen-IJmuiden, belegt op donderdag 14 november een al gemene ledenvergadering in het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen in IJmuiden. Bondsbestuurder H. Bekker zal spreken over het onderwerp: „Wat staat de bond te doen in 1969". Zanguitvoering. Het christelijk jeugdkoor „De Goede Herder" geeft vrij dag 29 november een uitvoering in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan in IJmuiden-Oost. De uit voering begint om acht uur 's avonds. Joop Huizinga dirigeert en Jeanne van Asselt begeleidt aan de piano het koor. IJMUIDEN. Een 58-jarige bankwer ker uit Haarlem is maandagmiddag opge nomen in het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk, nadat hij aan een been ge wond was geraakt tijdens werkzaamhe den bij Hoogovens in IJmuiden. De man was met de hiel op bijzonder ongelukki ge wijze in aanraking gekomen met een stalen balk. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Loco-burgemeester H. de Boer heeft maandagavond in dè re creatiezaal van de bejaardenflat „Velser- hooft" de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer D. J. Scholten, die reeds vanaf 1936 deel uitmaakt van het bestuur van het Witte Kruis eerst en het Groene Kruis thans, alsmede sinds 1940 secreta ris van deze kruisvereniging is. Maan dagavond nam hij afscheid van dit daad werkelijk kruiswerk en op die avond is hen de koninklijke onderscheiding ten deel gevallen. De loco-burgemeester, die voor dit off- cieel gebeuren voor korte tijd een andere bijeenkomst heeft moeten onderbreken, herinnerde er in zijn toespraak aan, dat hij al eens eerder afscheid heeft geno men van de heer Scholten, die 40 jaar het onderwijs heeft gediend en zeer bij zonder op de bres heeft gestaan voor het Centraal Genootschap. Zijn bijdrage aan dat werk noemde spreker typerend voor de heer Scholten, die overigens in zijn woonplaats Santpoort ijvert voor de re dactie en een blad voor zijn kerkelijke gemeente. Uit naam van het gemeente bestuur bracht de heer De Boer de waar dering over voor het werk van de nu. scheidende secretaris van Het Groene- Kruis. Hij was er verheugd over, dat de bekendheid met dit werk niet alleen bin nen de gemeentegrenzen is gebleven, het geen resulteerde in de koninklijke on derscheiding: de gouden medaille verbon den aan de orde van Oranje-Nassau. On der het uitspreken van zijn gelukwensen speldde de heer De Boer, daarna de heer Scholten de onderscheiding op. De voorzitter van de afdeling „Velsen" VELSEN. In het verslag over de causerie van de heer J. Visser voor de C.H. Kiesvereniging over het onderwerp „Cristen zijn in de politiek" is abusieve lijk de „groep van mensen, die Christus niet aannemen" aangeduid als „buiten kerkelijken". De spreker, de heer J. Visser, heeft ons zijn spijt kenbaar gemaakt, dat dientenge volge het onderscheid is weggevallen. Zijn antwoord op een desbetreffende vraag, dat „de hemelpoort gesloten zal zijn voor De lampionnetjes van de kinderen die maandagavond het aloude St. Maartenfeest vierden vermochten nauwelijks de dichte mist te door breken. hetgeen aan het doorgaans kleurrijke feest wel enige luister ontnam. De jeugd liet zich echter niet weerhouden om al zingend langs de deuren te trekken en de buit aan snoepjes en koekjes binnen te halen, zoals hier in de Lagers- straat in IJmuiden. degenen, die Christus niet aannemen" heeft zo verzoekt hij ons te berichten in genen dele betrekking op de buiten kerkelijken. helpt ook bij, rheumatische- en periodieke pijnen POWER model 119 een echte SKIL boor machine, vanaf Bij aankoop van een kompl. SKIL HOBBY- set in koffer, een boorstandaard t.w.v. 15 - GRATIS 0 Nappa dames handschoenen in klassiek model. Warme Orlon voering of zijden voering. In diverse kleuren. Maten 6f t/m 8 Herenhand schoenen in antika- of piccariséleder. Warme Vacho- voering. In bruin en grijs. Maten 8 t/m 10 IMylon wanten voor kinderen, dames en heren. Helanca boord warm gevoerd Diverse kleuren. Zuiver wollen kinder handschoenen in uni-kleuren. Maten 4-5-6 Kindermaten 2-3 2.25 Maat4-5-6 2.50 Damesmaten 7-8-9 2.90 Herenmaten 10-11-12 3.50

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5