Celtic nam met 5-1 afstand van Rode Ster uit Joegoslavië ANDERLECHT WAS KANSLOOS TEGEN MANCHESTER UNITED MM JB^\ n Treffers van Geels en Klijnjan tegen Engelsen COACH LORY VAN VORWARTS LEIPZIG OVER ZIJN SPELERS VAN TWEE METER: Lange spelers zijn Flamingo's - Vörwarts INDUS VIEUX B00TZ BRANDY SPECIAL Nederlands A-team won niet gemakkelijk van B-ploeg ais tjonge SRp» Uit veld gestuurd en emmer water over het hoofd Post-Duyndam derde in Dortmund Duitse pers: FC KÖLN HAD GELUK Gevecht Bertini- Fighting Mack uitgesteld Europees kampioenschap pentathlon M l DONDERDAG 14 NOVEMBER 1968 21 randt! EUROPACUP BASKETBAL HEDENAVOND 20.30 uur. KENNEMER SPORTHAL heeft een feestelijke verrassing voor U. Theo Reitsma MANCHESTER. Bekerhouder Man chester United heeft in de eerste wed strijd in de tweede ronde tegen Ander- lecht in de tweede helft toegeslagen. Een doelpunt van Kidd en twee van Denis Law zorgden in Manchester voor een rui me 3-0 zege, wat hoogstwaarschijnlijk wel voldoende zal -zijn voor een plaats bij de laatste acht. Manchester United kwam voor de 51.000 toeschouwers op Old Traf- ford gehandicapt in het veld door het ont breken van George Best en rechtsbuiten Willy Morgan. Dat de stand tot de rust dubbelblank bleef was te danken aan de Belgische doelman Trappeniers en aan het falen van Denis Law in die periode. Trappe niers stond de Engelse aanval voor de rust geen treffer toe, al moest hij daar voor een strafschop van Law stoppen. An- derlecht werd alleen bij acties van Herbet en Devrindt gevaarlijk. Direct na de rust ontsnapte United aan een achterstand toen een schot van Puis tegen de paal belandde. Kort daarop gingen de Belgen door de knieën: Kidd scoorde uit een pass van Charlton. Law bekroonde het Engelse of fensief daarna met nog twee treffers. Na de rust kwam bij Anderlecht Jan Mulder als invaller in het veld voor Peters. Berg- holz speelde de hele wedstrijd. Celtic versloeg in Glasgow het Joego slavische Rode Ster uit Belgrado met 5-1. Bij de rust was de stand nog gelijk: 1-1. Voor Celtic scoorden Murdoch, Johnstone (2), Lennox en Wallace. Lazarevic deed dat voor Rode Ster. Het was de eerste wedstrijd tussen beide ploegen. In Athene bracht AEK het in het eerste duel tegen de Deense kampioen Akademisk uit Ko penhagen niet verder dan een 0-0 gelijk spel. Voor de Europa Cup twee werden even eens de eerste ontmoetingen van de twee de ronde gespeeld. De uitslagen luiden: FC Porto (Portu- gel) - Slovan Bratislava (Tsj.Sl.) 1-0, Dunfermile (Schotl.)-Olympiakos (Griek.) 4-0, Freja Randers (Den) - Sliema Wan derers (Malta) 6-0, Dynamo Boekarest (Roem). - West Bromwich Albion (Eng) 1-1. Jaarbeursstedenbeker: Arges Pitesti (Roem) - Goetzepe Ismir (Turkije) 3-2. Izmir won de eerste wedstrijd met 3-0 en plaatste zich voor de achtste finales, FC Dundalk (Ierl.) - Glasgow Rangers 0-3 (1-3). Glasgow Rangers gaat over. Olym- Dennis Law: twee treffers. pique Lyon - Setubal (Portugal) 1-2 (0-5). Setubal gaat over. Hibernian (Sch.l.) - Lokomotiva Leipzig (3-1, Leeds United I - Napoli 2-0, Hansa Rostock (O-Dld) -j Florence 3-2. LONDEN. Tijdens de bekerwed strijden, die woensdag in diverse plaat sen zijn gespeeld, werden drie spelers uit het veld gestuurd. Joe Cini van Slie ma Wanderers (Malta), dat in Dene marken met 0-6 van Freja uit Randers verloor, gaf de Deense rechtshalf Per Lykke een klap in zijn gezicht en moest het veld verlaten. Buiten de lijnen raakte hij in gevecht met enkele toeschouwers. Hij koelde pas af toen een official een emmer water over hem leeg goot. Twee Britten moesten voortijdig de kleedkamers opzoeken: Ron Rees van West Bromwich Albion dat uit met 1-1 en Alex Scott van het Schotse Hibernian dat voor de jaarbeursstedenbeker het Oostduitse Lokomotiva met 3-1 bedwong. DORTMUND De Westduitser Rudi Altig en de Belg Patrick Sercu hebben gisteravond de zesdaagse van Dortmund gewonnen. Voor 8.000 toeschouwers ble ven zij in de finale een ronde voor op de plaatselijke favorieten Kemper/Olden- burg en het Nederlandse koppel Post/ Duyndam. Voor Altig, die een week gele den ook reeds won in Frankfurt was het de 18e overwinning. Voor Sercu was het de elfde victorie. De eindstand is: 1. Altig/Sercu 326 pnt, Op één ronde: 2. Kemper/Oldenburg 521 pnt, 3. Post/Duyndam 426 pnt, 4. Lykke/ Eugen (Den.) 184 pnt, 5. Bugdahl/Wolfs- hohl (Wdld) 174 pnt. Op twee ronden: 6 Janssen/Pfenmiger (Ned./Zwits.) 252 pnt. 7. Bölke/Peffgen (Wdld) 165 pnt. Op drie ronden: 8. Rudolph/Ritter (Did) 211 pnt LONDEN. Arthur Ashe, de titelhou der van Forest Hills, die onlangs zijn grote naam nieuwe luister bijzette door indrukwekkende overwinningen in de in terzonefinale van de Davis Cup, verloor woensdag in de tweede ronde van de Britse indoorkampioenschappen met 6-1 6-1, 6-4, en 6-2 van de Brit Gerald Bat trick. Deze won enkele weken geleden ook van Tom Okker. HAMBURG Met groot enthousiasme heeft de Westduitse pers over het alge meen de zege van FC Köln op ADO ont vangen. „De ontmoeting leverde geen pa rallel op met de wedstrijd van FC Niirn- berg, dat in de Europa Cup 1 tegen Ajax al in de eerste ronde werd uitgeschakeld", stelt Die Welt nuchter vast. „De ploeg uit Keulen speelde verstandiger voetbal en vertrouwde geheel op de solide verdedi ging. Weliswaar onttrok Maassen, de bes te speler in de Haagse voorhoede, zich bij herhaling aan zijn dekking, maar voor de rustverstoorder gevaarlijk kon worden greep de Duitse verdediging echter steeds ,,De Keulenaren doofden het vuurwerk in de laatste minuut" luidde de kop in het boulevardblad Bildzeitung. „Onver vaard en stormachtig viel de Nederlandse bekerhouder steeds weer aan. De defen sie van Keulen hield echter stand. De Nederlanders toonden te kunnen vechten en voetballen". Stuttgarter Nachrichten erkent, dat de Duitse zege een uitermate gelukkige was. „De Nederlanders waren vrijwel voortdurend sterker. De voor treffelijke doelman Heyeres stond echter succes in de weg. Met kunde en geluk weerstond de Keulse verdediging de aan vallen van de Hagenaars. FC Köln kan met vertrouwen de thuiswedstrijd tegen ADO tegemoet zien", staat er in Berliner MorgenDost te lezen ..Dat de Keulenaren niet in de heksenketel ten onder gingen dankten zij aan de voortreffelijk gesloten defensie. Maar ook aan het geluk". Ook Ruhr-Nachrichten vindt de Duitse zege gelukkig. „De Nederlanders waren voort durend sterker, maar kwamen juist niet aan een doelpunt toe". „Het doel heiligt de middelen", meent de Rheinische Post. „FC Köln leverde een dwaze afweerstriid en had daarbij in ruime mate steun van het geluk". FLORENCE. Het gevecht om de Europese titel in het weltergewicht tus sen de Italiaan Silvano Bertini en de ti telhouder Fighting Mack, dat op 29 no vember in Rome zou plaatsvinden, wordt hoogstwaarschijnlijk verplaatst naar de cember. De Italiaanse bokser heeft last van een spierontsteking in de rechter schouder. Zijn manager Adriano Scon certi heeft verklaard, dat zijn pupil over veertien dagen nog wel niet hersteld zal zijn. ADVERTENTIE m BOOTZ En schenk een glaasje vol uit die fles. Vieux Bootz Brandy Spécial Béste "Hollandse" konjak. F 10,45 PER HELE LITER. VIEUX SPÉCIAL y ADVERTENTIE BIRMINGHAM. Jong Oranje is dichtbij de zege geweest tegen het Engel se jeugdelftal. Een zege, die de Britse spelers onder 23 jaar tot nu toe nog slechts in eigen land eenmaal hadden moeten toestaan aan een land buiten Groot Brittannië. Toen Klijnjan in de 61e min. Nederland aan een voorsprong hielp leken de pupillen van George Kess- ler te gaan zegevieren. De vreugde was echter van korte duur. Eén minuut later zorgde Hurst na een prachtige combina tie tussen Greenhoff en Knowles voor de gelijkmaker. Na een kort maar hevig Brits beginof- fensief toonden de Nederlanders zich waardige tegenstanders van Alf Ram sey's toekomstelftal en de strijd zou ver der gelijk op gaan. Rensenbrink, Geels en Klijnjan vonden vele openingen in de Britse defensie en oogstten bewondering bij de 25.000 toeschouwers met magnifie ke combinaties. Geels zette Jong Oranje in de 33e minuut op een voorsprong met een kopbal uit een voorzet van Rensen brink. Tot aan de rust behoefde de man aan het scoringsbord niet meer in actie te komen. De eerste twintig minuten van de twee de helft waren opwindend. De beide voor hoedes toonden zich zeer schotvaardig. De doelverdedigers Shilton en Treytel hadden handenvol werk. De Feijenoor der moest het eerst zwichten. Knowles plaatste de bal uit een hoekschop bij Radford, die geen moment aarzelde: 1-1. Direct daarop schoot Geels tegen de paal en kon Shilton redding brengen toen Klijnjan van dichtbij inschoot. Het was uitstel van executie: Van 20 meter af stand liet de Spartaan in de 61e minuut de bal via de paal achter Shilton verdwij nen (2-1). Hurst behoedde zijn team ech ter zestig seconden later voor een neder laag. De opstelling van Jong Oranje was: Treytel, Drost, Dijkstra, Pijlman en Schneider; Veenstra en Achterberg; Geels, Klijnjan, Van Dijk en Rensen brink. ADVERTENTIE Het kopen van een Indus horloge is al tijd een prettige ge beurtenis. Een Indus Compressor .bij voorbeeld... dat beroemde 100 waterdichte hor loge. Of een sierlijk Indus dameshorloge. Als u tussen 12 november en 31 de cember uw Indus koopt, be leeft u een dubbel genoegenl U krijgt dan geheel gratis een prachtige ka lender met kleuren foto's van euro- pese landschap pen, leder Indus horloge is bo vendien 2 jaar verze kerd tegen verlies en diefstal! AMERSFOORT. Veel minder over tuigend dan de 8-2 uitslag doet vermoe den heeft de titelverdedigende Neder landse A-ploeg in de eerste wedstrijd voor het Europese kampioenschap Pen tathlon voor teams in de Amersfoortse sporthal zijn aanspraken op prolonga tie van het kampioenschap tegen Neder land-B kunnen onderstrepen. Want alle overwinningen kwamen pas tot stand om dat de vertegenwoordigers van de twee de nationale selectie inde beslissende fa se faalden. Dat was het geval in het li- bre, waarin Henk Scholte pas in de der de beurt tot ontplooiing kwam en toen met een slotserie van 318 Jacobs defini tief op verlies zette. Dat was ook zo in de beide kaderspelen en het bandstoten. In dit laatste moeilijke spelletje zag het er zelfs lange iijd naar uit, dat de Nederlandse kampioen Henk de Kleine tegen de Alkmaarder Jaap Ligthart heel ver zou achterblijven. Een stand van 58-118 na 16 beurten bood voor De Kleine haast geen uitzicht meer. Maar terwijl eze Import-Brabander zich herstelde en langzaam aan de achterstand begon te knabbelen raakte Ligthart uit zijn spel en moest 'enslotte de winst nog uit handen geven: 200-191 in 35 beurten. In de partij tussen de jonge Limbur ger Jean Bessems en de oud-Europese kampioen Hans Vultink in het kader 47/2 was het verloop vrijwel identiek, zij het, dat Bessems eerst een grote ach terstand had die hij in de zesde beurt met een prachtige serie van 180 weg werkte: 250-268. Bessems, die van onze jonge biljarters wel het grootste talent (Van onze sportredactie) HAARLEM. „Lange spelers zijn noodzakelijk". Voor de 34-jarige coach van Vorwarts Leipzig, Lory, is het een vanzelfsprekende zaak, dat er in zijn basketbalteam mannen met een lengte van om en nabij de twee meter rondstap pen. „Zij zijn noodzakelijk", verklaart hij, „omdat je zonder grote spelers wei goed kunt spelen, maar in de aanval nu eenmaal tekort schiet, wanneer ze er niet zijn". Lory werkt nu al vijf seizoe nen met de huidige landskampioen van Oost-Duitsland; in die tijd veranderde de formatie nauwelijks. Er kwamen wel drie nieuwelingen bij in de legerploeg uit Leipzig, die de laatste vier jaar drukke Europa Cup-ervaringen had. De coach van Flamingo's, Janbroers, kent de prestatielijst en weet: „het is een verschrikkelijk lange ploeg. Zij heb ben een grote ervaring en hun prestaties zijn goed. Het is een sterke ploeg, maar die jongens zijn ook niet van ijzer. Er kan iets misgaan. Tijdens de wedstrijd kunnen we zien of we een kans hebben of niet". Flamingo's, vorig seizoen lands kampioen geworden, speelt vanavond zijn eerste wedstrijd in het Europa Cup toernooi en doet dat in de Kennemer Sporthal met een team, waarvan de spe Iers gemiddeld tien centimeter kleiner zullen zijn dan de tegenstanders. Gisteren arriveerden de Oostduitsers in is, bleef voor tot en met de twaalfde beurt (360-274). Toen gaf de routine van Vultink de doorslag: 400-381 in vijftien beurten. Een tegenvaller was ook het vertoon de spel in het 71/2, waarin Tini Wijnen twintig beurten nodig had om zijn meer derheid tegenover Bert van Nij natten in I Haarlem, 's Middags trainden zij in de een verschil van slechts 35 punten (300- sporthal. Lory zegt over die hal: „de 265) uit te drukken. Alleen de driebandenpartij tussen Her man Popeyus en Hennie de Ruyter had niveau. Winnaar werd tenslotte De Ruy ter, die halverwege de partij in handen nam en een kleine voorsprong geleidelijk uitbouwde tot een ruime zege: 49-60 in 65 beurten. De Westduitsers ondervonden als eer sten de kracht van de Belgen. Het werd 10-0 voor Ceulemans en zijn makkers, van wie Vervest en Dielis nog iets be neden hun kunnen speelden. Een glans rol was weer weggelegd voor driebanden- keizer Ceulemans, die halverwege de partij demarreerde en de Duitser Tiedt- ke ver achter zich liet: 60-31 in 44 beur ten Ver na middernacht kwam ook de eer ste zege van Spanje tegen Frankrijk (6-4) tot stand. De Fransen moeten het zonder Jean Marty doen, die voor dit kampioenschap geen tijd meende te heb ben. Ze hebben nu twee nieuwelingen in het internationale gezelschap geïntrodu ceerd, maar noch Lafaille in het kader 71/2, noch Mazurier in het bandstoten kon het debuut afdoende waarmaken. Voor de Spaanse winstpunten zorgden de routi niers Aguilera (libre), Galvez (71/2) en Brufau (bandstoten). vloer is ons vreemd. Wij spelen zelf op hout. Dat vereist aanpassing. Boven dien doet de grote ruimte vreemd aan. Wij zijn niet gewend om in zo'n grote zaal te spelen. Ook dat vraagt omscha keling". In Leipzig speelt legerploeg Vor warts weliswaar in een veel grotere ruimte van de universiteit voor „Körper- kultur", maar in dat opleidingsinstituut van sportleiders kunnen wanden worden aangebracht om de ruimtes intiemer te maken. Dat is nodig, oordeelt Lory, want basketbal is niet bijzonder populair, trekt niet veel publiek. Voor de return wed strijd tegen Flamingo's, op zondag 24 no vember, worden dan ook niet meer dan ongeveer 800 toeschouwers verwacht. Wat weet Janbroers van de Opstduitse tegenstander? „Ik heb de ploeg zelf niet zien spelen, maar ik weet uit mijn tijd als coach van het nationale team hoe het Duitse spel is. Bovendien heb ik me la ten voorlichten door Egon Steuer (de hui dige coach van Nederland). Hij zag de ploeg twee jaar terug. Hun aanvalstype is sterk geconcentreerd onder de basket. Zij willen van dichtbij schieten. Dan krijg je gauw persoonlijke fouten". Jan- broers bewaart het antwoord dat hij uit dacht tot vanavond. Hij liet zijn spelers kennis nemen van zijn ideeën tijdens een drukke trainingsweek. „Donderdag oe fenden we tegen de Cardinals zonder op de punten te letten. Vrijdag speelden we in Êmmeloord, zaterdag trainden we daar. 's Avonds speelden we in Hoogezand. Zon dag was een rustdag. Maandag en dinsdag trainden we in Haarlem. Gisteren hebben enkele spelers van Flamingo's vrijaf ge nomen. Het is een voor Nederlandse begrippen fraaie voorbereiding, maar hoe leefde Lory met zijn team naar het Europa Cup toernooi toe? Janbroers: „Zij hebben fan tastische mogelijkheden om zich voor te bereiden. Dat weet iedereen". Lory: „Bij ons is de competitie nog niet begonnen. Dus hebben we alleen maar wat oefen wedstrijden kunnen spelen. We waren be gin november in Rusland". Lory kan zijn lange spelers altijd oproe pen voor trainingen, wedstrijden en toer- nees. Zelf is hij als burger aan Vorwarts gebonden, maar zijn spelers zijn allen mi litair. In Haarlem zijn thans twaalf spelers. Zij worden vergezeld door hun coach, een ADVERTENTIE arts en een leider, die verbaasd ver neemt, dat de Amerikaan Myers waar schijnlijk geen toestemming krijgt om de returnwedstrijd mee te spelen. „Waar om niet? Omdat hij militair is? Hij krijgt van ons heus wel een visum. Waarom zou een Amerikaans militair in een Ne derlandse sportploeg niet naar Oost-Duits- land mogen? Wij komen toch ook met een militair team naar Nederland." Coach Lory, zelf 1.78, met zijn lang ste speler Dettlef Knoll van 2.06. y> v' V k ■- L V

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 21