Gebouw Duinwijk in IJmuiden voor twee kruisverenigingen VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND m B.A.B. aan bouwt toch flatgebouw het Stationsplein Aantal overnachtingen op Assumburg nadert 20.000 Extra aanbieding COR 0LY OS 795.- Twee stichtingen inwonend Dit voorjaar beginnen Tentoonstelling konijnen/hoenders in Heemskerk VERHEUGEND VERSCHIJNSEL V erkeersongevallen Verkoopmiddag vrou wenvereniging St. Engelmundus TYPHOON-bromfiets DONDERDAG 14 NOVEMBER 19 68 Velsen-IJ muiden Velsen-N oord Beverwijk Heemskerk JVijk aan Zee ■PIJPLEIDING IN ENGELAND i Kort nieuws (Van een verslaggever) IJMUIDEN In IJmuiden-West, I bij het pleintje aan de Andromeda- straat en op de hoek met de Pegasus- straat, is woensdagmiddag het wijk-1 gebouw „Duinwijk" geopend door de heer J. de Jong Czn., lid van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland. In het nieuwe gebouw zijn onderge- DONDERDAG 14 NOVEMBER Stadsschouwburg, 20 u.: Uitvoering door IJmuidens Roem. NIVON, in de Bethlehemkerk, Radar straat 5, IJmuiden, 20 u.: Joegoslavische avond. Alg. Bond Ambtenaren, in het Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmui den, 20 u.: Algemene ledenvergadering. Rijmonders, kaartleesrit; startplaats na bij Astamotel te Beverwijk, vertrek 20 u.; prijsuitreiking in IJmond-paviljoen; start tafel geopend van 19 u. af voor inschrij ving in IJmondpaviljoen. VRIJDAG 15 NOVEMBER Stadsschouwburg, 20 u.: Uitvoering Operakoor Bel Canto. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 u.; filiaal Santpoort-Noord, Spaarn- berg Wüstelaan 79, 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare bibliotheek, Willemsbeekweg 96 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; r.-k. biblio theek filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Stadhuis, Plein 1945, te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. DONDERDAG 14 NOVEMBER Buurthuis „De Loods", Geelvinckstraat 28. 17.30-18.30 u.: judo (9, 10, 11 en 12 jaar); 18.30-19.30 u.: judo (13, 14 en 15 jaar). VRIJDAG 15 NOVEMBER Katholieke openbare bibliotheek, Ban jaertstraat 13: geopend van 14-17 en 19- 21 u. Buurthuis „De Loods", Geelvinckstraat 28. 20-21 u.: volleybal heren. DONDERDAG 14 NOVEMBER Harmoniegebouw, Groenelaan. 20 boekbespreking door mevrouw Woudstra over „Kruistocht der liefde" voor N--5 Bond van Plattelandsvrouwen. Verenigingsgebouw „Wijkerbaan Pr. Kennedyplein 3a. 19.30-20.30 u.: spreek- uur adviesbureau NVV-bestuurdersbond; 20 u.: klaverjasdrive NVV-bestuurders- b°Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 19.30 u.: openbare raadsvergadering. Het Groene Huis, Raamveld. 16-20 u.: judo; 20-21.30 u.: boksen. Vrijetijdscentrum „De Slof", Raamveld 2. 20 u.: tafeltennisinstuif. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 20-15-21.30 u. VRIJDAG 15 NOVEMBER Her>\ Verenigingsgebouw, Schans 12. 20 u.: concert Beverwij kse Accordeonver eniging. Huize „Scheybeeck", Velserweg 2. 20 u.: lezing met dia's „Safari in^ Afrika' voor aquariumsocieteit „Tropica". Het Groene Huis, Raamveld. 16-17.30 u toneelgroep vanaf 12 jaar; 19.30-23 u sociëteit. Julianasehool, Prins Bernhardlaan. 19- 22 u.: volksdansen door „Zieme". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. Ge opend van 7-8.15, 8.45-10, 10.30-11.45, 12.15-13.30, 16-17.15 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61 volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; jeugd 15.30-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u Parmentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. bracht Het Groene Kruis en Het Wit- Gele Kruis beide kruisvereni gingen als hoofdbewoners en, op de bovenverdiepingen „inwonend", de plaatselijke afdelingen van de Stich ting Geestelijke Volksgezondheid in Noord-Holland en de Stichting School- en Beroepskeuze in Noord- Holland. Op deze voor de Stichting wijkgebou- wen Velsen en de beide kruisverenigingen belangrijke dag heette de heer P. Waardenburg, als voorzitter, een aantal genodigden in de benedenzaal van het gebouw hartelijk welkom. Onmiddel lijk hierop liet hij volgen dat er geen feestvreugde kon zijn, omdat de gemeen te Velsen haar burgemeester en de kruis verenigingen een trouw lid hadden ver loren met het overlijden van mr. C. J. Bührmann. Thans zijn hier 14.000 gezinnen aange sloten bij de twee genoemde kruisver enigingen; door de verspreiding van een uitstekend samengestelde gids. die in elke brievenbus zal worden gedeponeerd, hoopt men er spoedig enkele duizenden leden bij te krijgen. Het functioneren van het apparaat voor de volksgezondheid is zonder kruisvereni gingen niet denkbaar en daarom mag worden verwacht dat zij die nog geen lid zijn niet langer zullen aarzelen toe te tre den tot een van de twee thans uitste kend samenwerkende verenigingen, waar bij men geheel vrij is in zijn keus. De heer Waardenburg dankte allen die op welke wijze ook, hadden meegewerkt tot het totstandkomen van het gebouw, dat ontworpen werd door de gemeente architect Peters en uitgevoerd werd door het Bouwbedrijf P. Zwart. Vanaf 1961 probeert het provinciaal be stuur door middel van subsidies de op richting van wijkgebouwen te stimuleren, aldus de heer De Jong. Tot nu toe kwa men 86 aanvragen binnen en zij zijn gro tendeels gerealiseerd. Dat is een mooi succes; maar een resultaat om trots op te zijn is de 85 percent van de totaalkos ten die door de volkskracht is opgebracht Het provinciaal bestuur is zeer voldaan over het mooie nieuwe gebouw in IJmui den. Sociologen zijn het wel met elkaar eens dat het in een nieuwe raadswijk moeilijk is de mensen tot samenwerking te bren gen. Hier in IJmuiden-West kan het wel, al heeft het vier jaar geduurd. Op uitnodiging van de voorzitter ver richtte de heer De Jong een handeling waarmee het gebouw geopend werd ver klaard: een gordijn ging open en zicht baar werd een kleurige wandschildering De heer Waardenburg beloofde dat later aan de ingang van het gebouw een kunst werk zou komen, maar voorlopig zijn de kunstenaars die het maken moeten het nog niet met elkaar eens. Namens de gemeente Velsen feliciteerde wethouder J. van Leeuwen de bewoners van het wijkgebouw „Duinwijk" en allen die daartoe hadden bijgedragen. De wet houder zei in de loop der jaren tot de conclusie te zijn gekomen dat inwonen, samenwonen, niet altijd plezierig is. Maar in dit geval twijfelde hij niet: het zal best gaan. Op het gebied van de volksgezond heid is in Velsen nogal wat gaande en dit functionele gebouw is er een onderdeel van. Dr. Looyenga, sprekend namens de Stichting voor geestelijke volksgezond heid in Noord-Holland, zei zeer dankbaar te zijn dat de kruisverenigingen de stich ting als inwoonster aanvaard hebben. Lichamelijke en geestelijke gezondheids zorg hebben elkaar nodig. Vervolgens voerden nog het woord mr. H. Taks, voor de provinciale kruisvereni gingen Noord-Holland, en de heer J. van de Kroft, namens de Stichting Velser Ge meenschap, die beiden gelukwensen aan boden. Het gebouw „Duinwijk" officieel geopend door de heer J. de Jong Czn. Links de heer De Jong, rechts de heer Waardenburg. Nu het gezamenlijke subwijkgebouw aan de Pegasusstraat in IJmuiden-West functioneert is Velsen-Noord aan de beurt voor een aan alle eisen beantwoordende huisvesting van de kruisverenigingen. Het deel van het Stationsplein in Beverwijk, waar het Bouw- en Aannemingsbedrijf (B.A.B.) nu definitief een flatgebouw met be drijfsruimte en 20 woningen gaat bouwen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. „Geen torenflat? Dan maar een niet te hoog flatgebouw, maar bouwen willen wij toch!" moeten de di rectieleden van Beverwijks Aannemings bedrijf (BAB) hebben gedacht, toen eni ge jaren geleden hun plannen om een torenflat te bouwen op liet Stationsplein schipbreuk moesten lijden. De oorzaak was toen de tegenkanting welke bestond tegen de bouw van een torenflat. De di rectie van BAB zette echter door, voor wat betreft de verwezenlijking van een flatgebouw op deze plaats. Dit stug door zetten werd beloond. De plannen zijn nu gereed om direct na de winter, in het komend voorjaar, hier tussen het station en hotel Ter Burg te beginnen met de bouw van een riant flatgebouw. Het gebouw, dat 19 meter hoog wordt, omvat vijf etages met elk vier woningen en op de begane grond een groot kan toorgebouw, waarin de Algemene Bank Nederland n.v. zich zal huisvesten in een bedrijfsruimte met een oppervlakte van 34 x 16 meter. Direct achter dit bedrijfs gebouw loopt een gang welke toegang geeft tot acht boxen. Daarachter gelegen zijn 12 garages. Alle bestemd voor de toe komstige bewoners, waarvoor zich inmid dels reeds een groot aantal heeft aange meld. Onder hen bevinden zich verschei dene van de gegadigden voor de wonin gen in de torenflat van eertijds. Een be wijs, dat er flinke belangstelling bestaat ■■■■■Hi voor het zich vestigen op dit punt in de gemeente. En bepaald niet ten onrechte, want wie op de tweede en hogere etages woont, kan van daaruit genieten van boeiende vergezichten over de polder, het Noordzeekanaal met zijn scheepvaartver keer, het sluizencomplex en de drukte op het Stationsplein beneden. De kamers namelijk kijken uit op het zuiden. Zoals wij al schreven, telt de flat vijf verdiepingen met elk vier woningen. De directie van Beverwijkse Aannemings Be drijf heeft zich bij het uitzoeken van ge gadigden voor deze twintig woningen op het standpunt gesteld, dat met name de categorie ouderen zonder kinderen van wie de kinderen dus reeds de-deur-uit- zijn" hiervoor in aanmerking dient te komen. Voor deze categorie zijn het na melijk ideale woningen zo werd ons medegedeeld. Buiten het eigenlijke woonge bouw staan de centrale lift en het trappen huis, waarvan de ingang op de Spoorsin- gel is. De luxe woningen want dat worden het bevatten alle een gang vanaf de galerij naar telkens twee wo ningen. Deze gang, corridor in feite, is door middel van een deur afgesloten van de galerij en voert naar de voordeuren telkens twee woningen. Dit reeds geeft een gevoel van beslotenheid, van privacy, want juist dat privé-leven is zo belangrijk met name in een flatgebouw. Vanuit de voordeur komt men in een ruime hal, waarop onder meer uitkomt I de deur naar de woonkamer van acht maal vier meter, dus 32 vierkante meter. De beide zijwoningen hebben een zonne terras van 12% vierkante meter, de beide I ADVERTENTIE midden woningen een iets kleiner terras. Verder bevat elke woning een badkamer met doucheafdeling, twee slaapkamers, een keuken, een toilet en enkele kasten- batterijen. Aan kastruimte is dus veel aandacht besteed door het Amsterdamse architectenbureau F. de Ruyter, tot grote vreugde overigens van het makelaarskan toor W. Muller, aan de Zeestraat 134 in Beverwijk, waar men de adspirant-ko- pers ontvangt en steeds met dit zo be langrijke onderdeel van een woning kan verblijden. Met de komst van dit flatgebouw zal het Stationsplein dan eindelijk zijn defi nitieve afsluiting krijgen. Een afsluiting passend bij dit mooi opgezette, riante en ruime plein, dat ook wel het „visite kaartje" van Beverwijk wordt genoemd. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Voor de clubtentoonstelling van de kleindiersportvereniging „IJmond en Omstreken" welke op 23 en 24 novem ber in zaal Dam aan het Kerkplein in Heemskerk wordt gehouden, hebben 15 hoenderfokkers met 70 dieren ingeschre ven. De 32 konijnenfokkers van de vere niging brengen 185 konijnen op de keur- tafels. Daarbij komen dan nog 10 cavia's Als keurmeesters voor de hoenders en dwerghoenders fungeren de heren N. J. Dol en J. Hartland. De konijnen worden beoordeeld door de keurmeesters B. H. van Kampen, A. M. van der Klink en J. Th. Mulder. De keuring begint op za terdag 23 november 's morgens om negen uur. DONDERDAG 14 NOVEMBER Verenigingsgebouw „De Vrijburclit", Vrijburglaan. 20 u.: lezing voor 't Nut. Jeugdgebouw „De Magneet", Ten Kate- gtraat 5. 20 u.: contactavond brandweer. Jeugdhuis „De Zevensprong" Const. Huijgensstraat. 20 u.: J. Kalf spreekt over „De gevaren, die de jeugd op straat be dreigen" voor ouders en leerlingen van de Maria- en St. Josephschool. Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5 20-21.30 u.: meisjes- en jongensclubs voor 16 jaar en ouder; 20-22.30 u.: tafeltennis voor volwassenen. VRIJDAG 15 NOVEMBER Verenigingsgebouw „De Vrijbureht", Vrijburglaan 20 u.: bijeenkomst Evangelie en 'industrie; 20 u.: toneelavond „Vrien denkring". Café-restaurant „De Jansheeren", Kerk- weg. 20 u.: kienavond NVV-bestuurders- bond. 19.45 u.: bridgeclub „Heemskerk". Buurthuis „De Zandkraai Handel- straat 93. 13.30-18 u.: kinderoppas en be jaard ensocieteit. Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5. 16.15-17.15 u.: meisjes- en jongensclubs van 10 t.m. 12 jaar; 18.45-19.45 u.: meisjes club voor 13 t.m. 15 jaar; 20-23 u.: alge meen programma of „society Artistique". Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 15-17.30 en 19-21 u.; Ruijsdaelstraat la: jeugd 15.30-17.30 u. VRIJDAG 15 NOVEMBER Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a: geopend van 19—21 uur 6 versnelingen pracht buddy-zit valbeugel van 1025,- voor Alleen bij Breestraat 108, Beverwijk (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het aantal over nachtingen in de jeugdherberg „Assum burg" stijgt van jaar tot jaar en nadert de 20.000. Opmerkelijk is hierbij de stij ging van het buitenlands bezoek met 10 percent. In dit verband is het interessant, dat ook het aantal bezoekers uit Oosteuro- pese landen is toegenomen. De leiding van „Assumburg" vindt met name de stijging van het buitenlands bezoek een verheugend verschijnsel, omdat het be vorderen van internationaal contact één van de pijlers is van het jeugdherberg- werk. In de periode van 1 oktober 1967 tot en met 30 september 1968 bedroeg het totaal aantal overnachtingen 19.887 tegen 18.178 in het voorafgaande boekjaar. Hieronder waren 10.051 mannelijke en 9.836 vrouwelijke personen, verdeeld ovr 33 nationaliteiten. De Duitsers namen het leeuwedeel voor hun rekening met 5.150 (vorig jaar 4.092), direct gevolgd door de Fransen met 1.056 (vorig jaar 829). Engeland en de Verenigde Staten kwamen dit keer slechter uit de bus met respectievelijk 139 en 374 (vorig jaar 885 en 403). De verdeling voor de overige nationaliteiten was: Zweden 16, Denemer- ken 226, Noorwegen 406, Canada 31 Australië 30, België 530, Italië 50, Zwit serland 97, Joegoslavië 370, Hongarije 19 Tsjechoslowakije 70, Oostenrijk 73, Japan 117, Niearagnoyenne 2, Tunesië 5, Peru 2, Israel 3. Zuid Korea 7. Columbia 4. Bolivia 2, Indonesië 3, Portugal 3, Schot land 10, Zuid-Afrika 10, Mexico 3, Nieuw Zeeland 6, Ierland 8, Spanje 2 en Algerië personen. Het totaal aantal buitenlanders bedroeg 8.828 tegen 8.089 vorig jaar, terwijl in schoolverband 7.458 overnachtingen wer den geboekt (vorig jaar 6.456). Het aan tal overnachtingen in groepsverband steeg van 5.626 tot 5.937 en het aantal indivi duele overnachtingen van 6.096 tot 6.492. Er werden in het afgelopen boekjaar 14.252 warme maaltijden verstrekt (vorig jaar 14.210) en 28.590 broodmaaltijden (vorig jaar 26.313). (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Een onbekend gebleven vrouw stak woensdagmiddag om twaalf uur plotseling het fietspad over langs de Minister van Houtenlaan in Velsen. Er naderden juist twee jongens op hun fiet sen, waarvan één de vrouw niet meer kon ontwijken. De tweede vriend reed tegen de eerste fietsen aan en ktwam te vallen. Zijn vriend bracht hem met een bloedende hoofdwond naar het hoofdbu reau van politie. In het Antonius Zieken huis is de wond gehecht. 's Morgens om half acht stond op de T-splitsing Stratingplantsoen-Dyckmans straat in Velsen-Noord een auto voorge gen" Samenwerking. Onder Ons en Sursum I sorteerd om linksaf te slaan. Een brom Corda vrijdagmiddag in het oud-katholiek fietser, een 23-jarige timmerman uit verenigingsgebouw een verkoopmiddag Velsen-Noord passeerde de wagen links worden gehouden voor fraaie handwerken! in plaats van rechts, juist op het moment en nuttige textiel, die voor de St. Nico- J~4 J 4 4 lur"4 (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD In plaats van de in november gewoonlijk te houden twee daagse bazaar zal door de oud-katholieke vrouwenvereniging St. Engelmundus, waarbij aangesloten de damesverenigin- laasviering welkome geschenken kunnen zijn. Tijdens deze verkoopmiddag, die van half drie tot half zeven duurt, zullen ook enkele verlotingen worden gehouden. Ten slotte is er om acht uur in het vereni gingsgebouw een kienavond, die de kas verder dient aan te vullen. Aangezien de oud-katholieke vrouwenverenigingen de bazaar voor de actie Sam-Zam niet in de weg wilden staan, zal de gebruikelijke jaarlijkse bazaar van St. Engelmundus nu in het vroege voorjaar van 1969 wor den gehouden. dat de auto optrok. Met een pijnlijke heup is de bromfietser door de Ongevallen dienst naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk gebracht. 's Middags om half twee liet een 47-ja rige melkhandelaar uit Heemskerk op het kruispunt Melklaan-Ladderbeekstraat in Velsen-Noord de doorgang niet vrij voor de van rechts uit de Melklaan ko mende stationcar, bestuurd door een 21 jarige jongeman uit Velsen-Noord, het geen in een botsing resulteerde. De melkhandelaar, die in een bestel auto reed, is met heupklachten naar het Rode Kruis Ziekenhuis gebracht ö)\Giasgowk~''-ëv. NOORDZEE vNewcastle Manchester JX Londen - b Southampton Bestaande pijpleiding «—Onlworpen pijpleiding Volgens de British Gas Council is het Britse aardgas in de Noordzee voldoende voor minstens twintig jaar. Shell, Esso, BP, Amoco, Mobil en Philips zijn de maatschappijen, die in de Noordzee het Britse aard gas naar boven brengen. De vond sten aan Brits aardgas brengen met zich mee dat het land een groot pijpleidingnet moet bouwen. Het be staande net zal dan ook een dras tische uitbreiding ondergaan. De kosten van de tien jaar vergende aanleg zullen vier miljard gulden bedragen. De raming is dat het gas uit de Noordzee in 1975 in totaal vijftien percent van de Britse ener giebehoefte zal dekken. Geslaagd. De heer J. Kos Jbz. uit Heemskerk heeft woensdag aan de Ge meentelijke Universiteit te Amsterdam zijn artsexamen met goed gevolg afge legd. B.T.W. Ook de veilingkwekers kun nen naar een voorlichtingsavond over de b.t.w., u weet wel, de belasting op de toegevoegde waarde. De bijeenkomst, de eerste die door de regionale besturen van de CBTB. de Hollandse Mij. van Landbouw en de K.V.O.B. is georgani seerd, wordt op dinsdag 19 november in de kantine van de bloemenveiling te Be verwijk gehouden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5