opfW°' T/T Umontl MEDISCHE VERZORGING IN HET WEEKEINDE Speelgoedbon 1 HAAR JOURNAAL PARIJSE COUTURIERS WAGEN SPRONG NAAR CONFECTIE rONTDEK haftn I Zeker 32 mensen vermist van booreiland Politie-officier waarschuwt op ouderavond Veel belangstelling voor Nutsavond Vei hoor loodsen vergt nog zeker 2Vi week Gestolen bus weer terecht Volgend jaar in Nederland te koop m VRIJDAG 15 NOVEMBER 1968 6 v otnews uit en Correspondentie: Susanne Piët Grote Houtstraat 93, Haarlem Beatles Posters Jimmy Smith trio M uziekuitgeverij The Free Cuby and the Blizzards In Quotes, blad in Haarlem Beach Boys Hopplepop Agenda HAVENBER1CHTEN Puzzeiprijswinrtaars Sffil balm HANDCREME uw handen vragen erom desinfecterende crème-zeep voor de HALVE PRIJS, bij grote tube SANBALM k. handcréme m H BINNENKORT komt er bij uitgeve rij Thomas Rap een lang boek uit met een slappe kaft, waarop blauwe, witte en gele viooltjes in bleke tinten zijn afgebeeld. Op het schutblad staat de handtekeningen van vier jongens uit Liverpool, die wel wat verder ge komen zijn dan de Buffoons. Binnen in staan teksten van al hun nummers met inbegrip van die op de laatste dubbelelpee. IN AMSTERDAM wordt een poster prijsvraag georganiseerd voor ieder een in den lande. Het gaat om het ont werp van een poster, dat nog niet ver der is uitgegeven of gedrukt en dat betrekking heeft op een van de vol gende thema's: menselijke communi catie, science fiction, de mens in de techniek van de toekomst, en de pop- scene. Aandacht wordt gevraagd voor het feit, dat de poster behalve een kunstzinnig ook een maatschappelijk aspect heeft en dat tussen beiden een eenheid moet bestaan. Er zijn drie hoofdprijzen, een van 2500, een van 1500 en een van 1000. De bekroonde onderwerpen zullen door de organisa tor Verkerke Reprodukties N.V. wor den uitgegeven tegen gebruikelijk ho norarium. Verder zijn er nog meer ho- norariumprijzen plus een plaats in een expositie. In de jury zitten Louis van Gasteren, Wim de Bie en E. Ph. Ver kerke. Inzendingen tot 1 januari. Deel nemingformulier te verkrijgen bij Ver kerke Reprodukties N.V. Leidsestraat 12 in Amsterdam, of telefonisch 08380- 14457. DE ALLER KRINGEN bekende zeer zwingende organist Jimmy Smith komt met zijn trio op zaterdag 23 no vember twee concerten geven in Ne derland. Een 's avonds in het Kurhaus in Scheveningen en een 's nachts in het Concertgebouw in Amsterdam. Swinging Jimmy wordt begeleid door gitarist Nathan Page en drummer Charles Crosby. ENKELE maanden geleden heeft AVRO's discjockey Cees van Zijdveld een muziekuitgeverij opgericht, waar aan sinds september de Haarlemse Ren Groot als partner medewerkt.De naam is ,,R en R-music". De nieuwe muziekuitgeverij heeft al het eigen werk van de nieuwe l.p. van Oscar Benton en de nummers op de single van ,,1850" onder haar exploitatie. Zij heeft goede contacten met de nieuwe Engelse platenmaatschappij en uitge verij Morgan. Beide jongelieden heb- oen ervaring in het werk van muziek uitgeverijen. Ron Heymans uit Haar lem. die aanvankelijk ook meewerkte, heeft zich wegens interne moeilijkhe den uit de muziekuitgeverij terugge trokken. DE NEDERLANDSE Soulgroep „The Free" uit Rotterdam opende vorige week haar toernee door Engeland in Glasgow, waar enorm succes werd geboekt. Er was een publiek van tweeduizend mensen. De formatie be staat uit twaalf man. The Free werd onmiddellijk voor een langere toernee uitgenodigd in februari. Ook gaat de groep naar Italië. Andere landen nog niet zeker. OP 22 EN 23 december wordt in Praag een bert en rythm and blues fes tival gehouden, waaraan Cuby and The Blizzards uit Nederland meewer ken. Van 17 tot en met 26 januari maakt Cuby een toernee door Polen. Juist tussen deze data komt hij, zoals bekend, op Haarlems Hartewensfesti- val. ,,IN QUOTES" is de naam van een nieuw Haarlems blad voor jongeren, dat in december de deur uitgaat. Het initiatief en de uitvoering daarvan zijn van Bonnie Wiegel (19 jaar, platenspè- cialist), Johans Wiegel (17 jaar, gra fische school), Bert de Ruiter (19, ook werkzaam in de platen), Hans Ouds hoorn (19 jaar en fotograaf) en Jouke Kromkamp (18 jaar, op middelbare school). Na een plannetje van Bonnie in sociëteit Vios tot oprichting van een fanclub voor de groep „The Soulful Blues Quality" kwam van Hans van Hier dan maar een foto van de Byrds, omdat dat toch een uitstekende groep is. Zij zijn afkomstig uit Keystone. Hun al of niet gebeurde wisselingen in de bezetting (sommigen praten van naamsverandering en dergelijke) zul len we maar buiten beschouwing laten. Hun laatste l.p. is Sweatheart of the Rodeo, uitstekend gitaarwerk. Hoes ook zeer prima. Oudshoom aan met een jongen, die een rotaprint bezal en zo begon 't. Aanan- kelijk wilden de orpichters zelf offset doen, maar de moeilijkheden wer den ingezien en nu wordt het druk werk uit handen gegeven. Tekeningen en stukken worden ge maakt in het viosgebouwtje in de Van Nesstraat. Het blad is 64 x 44, twee vel, die worden dubbelgevouwen. Vas te bestanddelen zijn grammofoonplaat besprekingen, een stripverhaal „Jo- han" en een agenda van schouwbur gen, sociëteiten, Concertgebouw en dergelijken. Het blad verschijnt de eerste keer in een oplage van 1500 ex emplaren, wordt neegelegd in koffie- clubs, en sociëteiten, en kost ongeveer veertig cent. Enkele uitspraken van de medewerkers: „We mikken op een jong publiek, dat niet te gek wil doen. Het publiek van Kleine hontstroop Koffieclub. Niet van dat losgeslagen werk". ,,Echt Haarlems blad. Haarlem heeft wel iets blijvends nodig. Zoiets als het Amsterdamse „Plug" is leuk". ,,De titel hebben we eerlijk gezegd uit ..Verstandig Ouderschap". „We zouden het leuk vinden als er meer mensen naar de schouwburg gingen". „We vragen aan het publiek of het iets te vertellen heeft. Antwoord aan van Oudshoorn, Pleiadenstraat 34 in Haarlem." Net uit zeer bevoegde kringen zeer persoonlijk vernomen: De Amerikaan se Strand jongens komen op vrijdag 13 december naar Nederland en tre den dan met een zeer grote show op in het Concertgebouw in Amsterdam. „Deze naam „Dansen in de Soos" is een beetje verouderd", zeiden zelfs de meeste verstokte foxtrotdansers, die vroeger nog op fietsen met hou ten banden de polder inreden. Daar om een nieuwe naam „Hopplepop". Geeft toe dat alle facetten der fanta sie benut zijn. Bovendien voor IJmui- den en Beverwijk (Santpoort) nieuws: de rubriek verschijnt nu ook in onze edities daar, wat zeg ik: in de Hele Hegio. We willen graag de agenda en de nieuwtjes met die van de sociëteiten en clubs en activiteiten in die plaatsen aanvullen. Correspondentie aan Haar lems Dagblad t.a.v. Susanne Piët, Grote Houtstraat 93. Haarlem. Electric Centre: vrijdag, 20.30 u.: Indiase muziek dopr Erik en Ian Smith. Zaterdag, 20.00 u.: „Experi mental Popparadise". Werkgroep Kontakt Avonden (WKA Herenweg 96, Heemstede, vrijdag wijn en kaasavond, aanvang circa 20.30 u. m.m.v. de troubadours. Club Seven, Harmenjansweg 87, za terdag m.m.v. Spirit of Someday, 20.00 uur. „Blits", Ramplaan 108. Overveen, zaterdag m.m.v. Soulful Blues Quality en Miss Blitsverkiezing. „Beat '66 Hogenbijl-club", Muider- slotweg 63, zaterdag m.m.v. „Regula tion" 20.00 uur. „Anoniem", Laan van Angers 5, za terdag m.m.v. The Runaways, 20.00 uur. m.m.v. The Fyre Birds, 20.00 uur. dag m.m.v. „The Clarks", 20.00 uur. Ekestos, Stationsplein 2 zaterdag m.m.v. To-pieces, 20.00 uur. Zondag 14.00 Act of Love, 20.00 Act of Music. Anker, Parklaan 45, zaterdag m.m.v. The Vips, 20.00 uur. Anker, zondag m.m.v. Third-F 14.00 uur, The Strangs 20.00 uur. zondag, 20.00 uur, „Soul Invention". Balousio, (Bavokelder): 19.30 uur: dansen. i NORFOLK. (ANP) De bemanning van een booreiland aan de oostkust van Engeland, even ten noorden van Norfolk, verkeerde vanmorgen in moeilijkheden. Bij het verlaten van het booreiland kapseisde een hulpvoertuig. Vijf drenke lingen werden opgepikt. Drie leden van de bemanning van het scheepje worden nog vermist. Van het booreiland zijn voorts tien overlevenden gered. Van het booreiland werden vanmiddag nog 32 mensen vermist. Later is vernomen dat er een ontploffing op het booreiland zou zijn geweest. Donderdag te IJmoiden aangekomen: Star of Koewait, Antwerpen; Olau Mark, Purfleeth; Eemstroom, Felixtowe; Bandak, Sydney; Pagen- tum, Noordzee; Wotan, Degenham; Christel, Ha- mina; Waterland, Hamburg; Markur 11, Vargon, IJmuiden; Spieroog, Nörrkoping; Amstelstroom, Hull; Emstein, Bremen; Thea Danielsen, Bre men; Kathe Möhlmann, Ornskolvik; Dapa, Rot terdam, IJmuiden; Embla, Rotterdam; Gerlin, Köpin. Donderdag van IJmuiden vertrokken: Ems- worth, naar Liverpool; Lady Claudine, Noord zee; Phoenix, Rotterdam; Hermann Grave, Lon den; Spaarneborg, Appledore, IJmuiden; Laer tes, Hamburg; Kyna, Bremen; Noordborg, Delf zijl; Uranus B, Londen; Kathe Hinz, Londen; Wotan, Dagenham; Texelstroom, Liverpool; Ca petan Lemos, Hampton Roads, IJmuiden; Hagno, Rotterdam; Fauna, Kemi. Velsen; Bourgogne, Rotterdam; Leda, Rotterdam; Amyntas, Ham burg; Areas, Rotterdam; Jetty, Delfzijl; Brosund, Hamburg, Zaandam; Leonidas, Rotterdam. Vrijdag te IJmuiden aangekomen: Griboedov, Brussel, IJmuiden; Eastwood, Newcastle; Jonet, Wisbeck; Sommen, Karlstad; Jean E, Londen. Vrijdag van IJmuiden vertrokken: Kaunas, naar Ventspils; Laurenz, Silloth; Eemstroom. Felixtowe; Mette Skou, Rotterdam; Ask, Grims by; Ceros, Bremen; Longay. Port Cartier IJ muiden; Aristoteles, Paramaribo. (Indien achter de haven van herkomst of be- stesnming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) IJMUIDEN Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur J. van Nieuw- kerk, Röntgenstraat, tel. 14953; R. J. Hauer, Genestetlaan 4, Driehuis, tel. 14203; F. M. van Stekelenburg, Leeu weriklaan 52, tel. 14290. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 14204. Verloskundige: voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen verlos kundige. Bij geen gehoor belle men 008 (Boodschappendienst) om te verne men welke verloskundigen de dienst waarnemen. Tandarts voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: C. Ph. Hamann, Vondel laan 27, Beverwijk, tel. 02510-23017. Wijkverpleging Het Groene Kruis: voor IJmuiden en IJmuiden-Oost zuster M. van der Meulen, Kanaaldijk 22.9, tel. 14378; voor Velsen-Noord en Velsen- Zuid zuster C. J. Overzet, Keetberg- laan 170, IJmuiden, tel.10191; voor Drie huis en Santpoort zuster F. Gels, Van den Berg van Eijsingaplantsoen 54, Santpoort. Wijkverpleging Het Wit-Gele Kruis: zuster G. Vriend, Zeeweg 12, IJmuiden- Oost (boven het wijkgebouw) tel. 10807. Dierenarts: de dienst voor zieke huis dieren wordt dit weekeinde waargeno men door de dierenarts G. Verhagen, Anth. Fokkerlaan 31, Haarlem, tel. 023- 63070. SANTPOORT Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 02560-8320. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, telef. 02560-8284. BEVERWIJK Artsen. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. G. Lange, Dreef 3, Beverwijk, tel. 02510-26050; van zondagmorgen 9 uur tot zondag avond 24 uur: G. K. Fierstra, Wijker- straatweg 194, Velsen-noord, tel. 02510- 24987; zaterdag en zondag: J. G. Zeijl- mans. Hoogdorperweg 48a, Heemskerk tel. 02510-30666. Apotheek. Voor zaterdag-, zondag- en nachtdienst in de periode van vrijdag 15 november 18 uur tot vrijdag 22 no vember 18 uur: Apotheek Duinwijk, Po pulierenlaan 44, Beverwijk, tel. 02510- 23388. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. J. van Monsjou Rijksstraatw. 16, Heemskerk, tel. 02510- 32240; van zondagmorgen 9 u. tot zondagavond 24 uur: C. J. Nielen, Jan van Kuikweg 78, Heemskerk, tel. 02510-32475. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster Poeze, Kleine Houtweg 26a, Heemskerk, tel. 02510-32745. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Tijdens een ouder avond van de St. Jozefschool in het jeugdgebouw „De Zevensprong" aan de Const. Iluijgensstraat heeft donderdag avond de waarnemend-hoofdcommissaris van de Haagse politie een ernstige waar schnwing laten horen tegen abnormale vriendschappen tussen minderjarige kin deren en ouderen. Tevens heeft hij er bij zijn toehoorders op aangedrongen alle geconstateerde on^ eerbare handelingen terstond aan de poli tie te melden. Bovendien heeft hij de ouders met klem gevraagd de kinderen op hun weg naar de volwassenheid te begelei den. aan welke begeleiding het naar het oordeel van de inleider nog wel eens ontbreekt. In zijn lezing gaf de heer J. Kalf een toelichting op het werk van de politie en recherche in het algemeen en de kinder en zedenpolitie in het bijzonder. Een aan tal cijfers en verscheidene voorbeelden verduidelijkten zijn betoog. Na de pauze ontstond een leerzame discussie tussen de inleider en zijn toehoorders. 7,50. W. Klut, Pleiadenplantsoen 146, IJmuiden. f 5 W. Zwaan, Velserduinweg 147 A, IJmuiden. 2,50 H. Snakenbroek, Van Leeuwenstr. 40, IJmuiden. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Voor de tweede Nuts avond, welke door Andries Hoogerwerf uit Bakkum in het verenigingsgebouw ,De Vrijbrucht" aan de Vrijburglaan werd verzorgd, bestond ondanks de felle koude veel belangstelling. Met name veel jongeren waren naar „De Vrijbrucht" ge komen om met de inleider te genieten van het vele dat Indonesië te bieden heeft De heer Hoogerwerf vertoonde drie kleurenfilms. De eerste rolprent handel de over het koraaleiland Pulan Dua, waar duizenden vogels nestelen. De tweede film ging over het wildreservaat Udjang Kulon, waar de Javaanse neushoorn door uitsterven bedreigd wordt. Na de pauze vertoonde de heer Hoogerwerf „Komodo' DEN HAAG. De gezamenlijke spe ciaalzaken op speelgoedgebied in Neder land hebben een speelgoedbon in omloop gebracht, die te vergelijken is met de reeds algemeen in gebruik zijnde boe ken- en platenbonnen. De nieuwe bon wordt uitgegeven door de Algemene Nederlandse Vereniging van Speelgoedhandelaren en is verkrijgbaar in de waarden van een rijksdaalder, vijf, tien en 25 gulden. Hij is alleen bestemd voor de aankoop van speelgoed, model bouw- en hobbyartikelen, heeft een on beperkte geldigheidsduur en is inwissel baar bij nagenoeg alle speciaalzaken op speelgoedgebied en bij de speelgoedafde lingen van grote warenhuizen. AMSTERDAM. Ook donderdag heeft de Rijkspolitie te water in Amsterdam bij het onderzoek naar de loodsenaffaire weer twee verdachten voor verhoor aan gehouden. Volgens de recherche komen 35 a 40 in de hoofdstad gestationeerde loodsen voor verhoor in aanmerking, zo dat het bij een tempo van twee per werk dag en één op zaterdag nog tenminste tweeëneenhalve week zal duren voor deze fase van het onderzoek kan worden afge sloten. Met inbegrip van de IJmuidense ver dachten, zuilen dan rond honderd op het Noordzeekanaal werkzame loodsen zi verhoord. Ongetwijfeld zal het onderzoek zich binnenkort ook gaan richten op de direc ties van de sleepbootrederijen Wijsmul ler en Goedkoop, die, zoals vorige week vrijdag bij de behandeling van het kort geding tussen enkele loodsen en twee Am sterdamse officieren van Justitie naar voren kwam, in totaal rond 4000 per maand voor verdeling onder de loodsen beschikbaar stelden. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De enige dagen gele den gestolen autobus van de firma Ge broeders Oosterom, welke door onbeken den was meegenomen vanaf het Stations plein, is weer terecht. De bus werd met enige lichte beschadigingen, in Amster dam onbeheerd aangetroffen. De heer J. de Boer, eigenaar van café „De Zon" heeft donderdag tij dens de regionale biertapwedstrij den, welke voor de afdelingen Haarlem en Vélsen-Beverwijk in de gebouwen van de H.K.B. in Haarlem zijn gehouden, het hoogste aantal punten en dus de eerste prijs weten te behalen. Vorig jaar eindigde hij in deze strijd, welke toen in Wijk aan plaats. Zee plaats had, op de tweede plaats. Hij zal nu uitkomen in de nationale biertapwedstrijd, welke wordt ge organiseerd onder auspiciën van het Centraal Brouwerijkantoor. Tijdens de donderdag gehouden wedstrijden eindigde bij de teams het Bever- wijkse paar. dat gevormd werd door de heer L. Hogerwerf en mevrouw E. Hogerwerf-Bakkerop de tweede (Door onze moderedactrice) PARIJS. ZES MAANDEN na de meirevolutie die de Franse haute cou ture bijna de das omdeed is het er dan toch van gekomen: de Parijse modeontwerpers zijn naast hun tradi tionele boetiek-creaties op grote schaal een nieuwe en goedkopere soort exclu sieve confectie gaan maken. Volgend voorjaar zullen ook in Ne derlandse modezaken hun niet meer in speciale ateliers maar in fabrieken, vervaardigde jurken, pakjes en man tels, de zomen alle een flink stuk bo ven de knie, vanaf 200 gulden te koop zijn. ROBERT RICCI, de directeur van het bekende modehuis Nina Ricci, zei gisteravond na afloop van zijn show in Parijs, dat een moderne couturier het zich op het ogenblik niet meer kan veroorloven bij de tijd achter te blij ven. „Wij zullen veel meer rekening moeten gaan houden met de verlangens en de smaak van de vrouw van van daag, bovendien, aldus de heer Ricci, moet een haute-couturehuis zich niet langer voor goed en efficiënt fabrieks werk generen". Zijn 87-jarige moeder, Nina Ricci die de show als eregaste bijwoonde, was het volledig met hem eens. RICCI'S NIEUWE BOETIEK- en oonfectiecollectie, al bestemd voor voorjaar en zomer '69, bestond voor namelijk uit witte tuniekbroekpakken, zonnebloem, of zo u wilt Ferrari-gele, nauwaansluitende, onder de taille uit- klokkende mantels en genopte Charles tonjurkjes. Maar modeminnende vrouwen kunnen na de winter bij Ricci ook voor halsbandjurkjes en combina ties van een tweedrok, een mouwloze bolero en een coltrui terecht. Opzien barender was het echter, dat het ge woonlijk nogal degelijke modehuis, oehalve een aantal doorkijkbloeses nu ook een reeks luchtige organza zomer jurkjes met een doorzichtig bovenlijfje lanceerde. Daaruit concludeerde men gisteren in Parijs dat de doorkijkblou- ses geen modegril meer zijn maar een evolutie in de mode. Een aantal couturiers, die deze week voor de Franse televisie werden geïn terviewd, hebben verklaard, dat het zich bloot kunnen en durven geven tot de emancipatie van de vrouw zal gaan behoren. IN HET AL feestelijk met denne- groen, kerstbomen en kaarsen versier de modepaleis van Christian Dior was gisteren ook al een boetiek-confectie- collectie voor volgend jaar te zien. De prijzen werden in vergelijking met het vorige seizoen, drastisch verlaagd maar desalniettemin komt het goed koopste rokje uit de Miss-Dior-serie toch nog altijd op 160 gulden en moet men in het meer geklede genre voor een wijde overhemdjurk nog 420 gul den betalen. De vrouw, die graag een creatie van een Parijse couturier draagt is door de boetiek-confectie goedkoper bij Nina Ricci, Cardin en zelfs bij Balmain uit. Lieve jongemeisjesjurken met pof mouwtjes en smockwerk zullen vol gend voorjaar de toon aangeven. Ook Diors ontwerper Mare Bohan voorspelt de tuniekbroekpakken vol gend jaar een gouden toekomst. Popu lair zijn ze in Parijs trouwens nu al, want vrijwel alle moderedactrices van Franse, Amerikaanse en Italiaanse da mesbladen, die de show bijwoonden, droegen ze in het zwart, met wijd uit lopende pantalon. Voor de rest blijft Dior ook het vol gend jaar trouw aan zijn karakteristie ke gesmokte kinderjurkjes, compleet met pofmouwtjes en kantjes. De Parijse mode zal in 1969 niet apzienbarend maar wel veel draagbaar der zijn dan vele jaren het geval is geweest. Zonnebloemgeel, zalmroze, zwart en rood worden de nieuwe modekleuren. De rokken blijven drie a vier centi meter boven de knie. Tuniekjurken en tuniekbroekpakken zullen bij de cocktailcreaties de toon aangeven. De japonnen voor overdag worden met strookjes, kantjes en appliquaties wat romantisch en kinderlijk. De mantels zullen bij de buste nauw aansluiten en onder de taille uitklok- ken. De Parijse mantelpakjes zullen vol gend jaar bestaan uit gerende of ge- plisseerde rokken en bolero's of tuniek jasjes.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 6